Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48001) Physimiska válasza Physimiska (#48000) üzenetére


Physimiska
újonc

Kiegészítésként annyit, hogy a BIOS-ban, az ide vonatkozó beállításokhoz nem lett nyúlva.

"System Fan Fail Warning - Enabled"
"System Fan Speed Control - Normal"

A lényeg, hogy melegedés hatására a venti leáll. A leálláskor kiderült műszeres mérés után, hogy a fent említett, és jelölt csatlakozónál megszűnik a tápfeszültség.

(#48002) asanto88


asanto88
csendes tag

Sziasztok. Kérlek segítsetek.

Az adatlapomon lévő géppel van probléma. A VGA-ra gyanakszom, de nem tudom teljesen kizárni az alaplapot (hátha az haldoklik), így tanácsot kérek, hogy a tapasztalt hibák alapján melyikkel lehet a gond.

A probléma, hogy elindul a gép, minden pörög és nem ad képet. Próbáltam egy régi 8600 gts vga-val, akkor elindult az új config. Volt olyan, hogy visszacserélés után adott képet az 5500 xt, és kiírta indításkor, hogy sokszor nem indult el a rendszer és akarom-e konfigurálni. Okézok, után újra sötét képernyő.. nem jut el win 10-ig. Pedig az új gépembe egyszerre volt tv és monitor is dugva, de egyiken se látni utána semmit.
+ néha elindul, leáll, elindul és megy egy darabig, leáll (Képadás nélkül)

Az 5500 xt-t átraktam egy régi gépbe (i3 2100+ 4g ram), ott elindult a rendszer. Viszont pl amikor windowsba néztem volna gpu-z vel a vga-t, akkor a nevét nem írta ki, csak a specifikációt (pl 8gb-os kártya). + amikor újraindítás után biost próbáltam volna, azt nem nyitotta meg, csak ilyen kriksz-kraszk színek voltak, mint amikor rossz a vga. Ha visszaraktam a régi konfigba a régi vga-t (sapphire hd 6950), gond nélkül ment a bios a régi gépben...

A régi i3 2100-ban ugye van integrált vga. Bár nem alaplapba dugtam a monitor kábelt, de létezhet, hogy a régi gépben azért látok képet a hiba ellenére, mert van integrált vga? (Mert a i5 9400f-ben meg nincs vga... szóval vszínű ezért a legtöbb esetben képem sincs)

amúgy meg valami microsoft vga volt írva, amikor az eszközkezelőt néztem win 10-ben a régi gépben (az vajon az rx 5500 vagy az i3 integrált vga lehetett?)

Szóval remélem jól körbeírtam... előre is köszi a segítséget/tanácsokat

(#48003) d@minator válasza asanto88 (#48002) üzenetére


d@minator
addikt

Szia! A leírás alapján sajnos halottnak tűnik az 5500XT...

(#48004) asanto88 válasza d@minator (#48003) üzenetére


asanto88
csendes tag

Szia. Értem. Ettől féltem :(
Akkor nem is érdemes a régi géppel kisérletezni, hogy ott vga illesztőkkel rendben lehet-e az rx 5500? Mert erre is gondoltam, hogy a régi gépben esetleg ezért nem látszanak rendesen az adatai. Csak annak még nem akartam nekiülni...
Tehát nem lehet gond az új gépben lévő új alaplappal? Vagy ezek alapján akkor egyértelműnek tűnik a vga gond?

(#48005) asanto88 válasza asanto88 (#48004) üzenetére


asanto88
csendes tag

Már nem látom sajnos, hogy szerkeszteni lehetne a hozzászólást....

Szóval most pl beindult az új gép az 5500 xt-vel és ad képet a monitor és tv is.

Legelsőre egyébként úgy kezdődött, hogy windowsban voltam és megfagyott a kép. Semmit nem lehetett csinálni (billentyűzettel sem, nem lehetett eszközkezelőt hívni, teljes képkimerevedés).
És utána történtek, amiket írtam

[ Szerkesztve ]

(#48006) bringasisti


bringasisti
őstag

Ülök a gép előtt és pötyögöm a mondandómat. Melegem volt és levettem egy pulóvert. Egy centi hosszú szikra a billentyűzetet eltalálta. A gép kikapcsolt és nem lehetett újra indítani. Le kellett áramtalanítani és percek múlva indult újra. Jól kezdődik a hét. :W

BENEFON DELTA--------N8

(#48007) asanto88 válasza d@minator (#48003) üzenetére


asanto88
csendes tag

Szia. Ahogy utána írtam, este is, meg most elindult az új gépem (az adatlapomon lévő) rendesen az rx 5500 xt-vel.
Gémet is megpróbáltam, hogy kicsit terheljem, de nem volt gond. Szóval most akkor vajon mi okozhatta az anomáliát? :)
Attól még haldokolhat a vga?

De amúgy még arra is gondoltam, hátha ki volt lazulva a vga az új gépben.. és ahogy cserélgettem, utána lehet már megfelelően raktam vissza.

Vagy az nem csinálta volna ezt hogy néha ad képet? meg, hogy újraindulgat kép nélkül?
A fagyás is zavar, hogy az egész win megállt mint a szög. hogy az vajon mi lehet...
(úgy kezdődött az egész, azt a legelején nem írtam...)

(#48008) d@minator válasza asanto88 (#48007) üzenetére


d@minator
addikt

Szia! Olyan van, hogy néha jól működik néha nem. A másik gépben sem ment mindig már a BIOS sem jött be "krix-krax" színek voltak. Szerintem használd a géped és mivel bekapcsnál (után) jelentkezik a hiba többnyire legyek sok bekapcs, úgy is, hogy áramtalanítod a gépet. :)

(#48009) asanto88 válasza d@minator (#48008) üzenetére


asanto88
csendes tag

Értem, rendben. Köszi szépen

(#48010) Submarine válasza Physimiska (#48001) üzenetére


Submarine
senior tag

Üdv!

Legelőször a pasztázást kell rendbe tenni, utána próbálgasd a "System Fan Speed Control - Normal"-t állítgatni.
Ha nem változik semmi, rosszabb esetben az érzékelője ment gallyra.
Azzal nemsok mindent tudsz kezdeni.

Azt a pasztázást mondd, hogy nem te követted el.
Szép mutatvány, akár az is okozhatja. A májkrémes kenyér, ami vastagon jó.
Annyi kell csak rá ami a lapkákon van, ami körben mellette, az már felesleg.
Arra való, hogy az apró felületi egyenetlenségeket, karcokat, gravírozást kiegyenlítse.
Ha tökéletesen sík volna mindkét felület, semmi nem kellene közéjük. Itt a hőátadás a lényeg.
Nem a pasztától lesz hűvösebb.
Alkoholos fültisztítóval nagyon óvatosan le kell pucolni vigyázz, hogy vatta se maradjon rajta.

Én csak a proci-gpu felületére szoktam egy fél borsónyit tenni, és egy műanyag lapkával vékonyan szétkenem, szigorúan a fémfelületen maradva.
De van aki csak a közepére pöttyint ugyanennyit. Az sem rossz módszer.

Ha ezzel a ráköpéses módszerrel fémpasztát csapnak oda, akkor nem csak fan control dobja be az uncsit. Hallottam már itt vidéken olyat is, hogy csak piros gépzsír volt otthon, jóvanazúgy!

Pucold le, hátha megjavul.

(#48011) Találtgyerek válasza Submarine (#48010) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Sziasztok!
Egyik ismerősömnek van egy Gigabyte B450M-H típusú alaplapja és benne egy Ryzen 5 4500-as proci.
A napokban összerakta a Windowst hiba nélkül feltelepíti a gép, viszont az újraindítás után bootolásnál megfagy.
Egy SSD amire telepíti a rendszert és 2 HDD van a gépben.
Valakinek ötlete, hogy mi lehet a gond?
Bios default-on van.

06-3o/9759I39

(#48012) palfitom válasza Találtgyerek (#48011) üzenetére


palfitom
félisten

Lehet triviális: SSD hiba? Én másik ssd-re, vagy akár valamelyik hdd-re telepíteném a Win-t, és ha onnan rendben van a boot, akkor az ssd-vel van gond.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#48013) Találtgyerek válasza palfitom (#48012) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Azt néztük már, 99%-os. 2 hónapos körülbelül.
25 perc alatt betöltött egyébként. :DDD Nem lenne rossz ezt az időt kicsit lejjebb faragni.

[ Szerkesztve ]

06-3o/9759I39

(#48014) palfitom válasza Találtgyerek (#48013) üzenetére


palfitom
félisten

:DD kicsit...
Telepítsétek újra valamelyik hdd-re, próbaképp!
A 2 hónap és a 99% még nem "életbiztosítás".

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#48015) Találtgyerek válasza palfitom (#48014) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Rendben. Megpróbáljuk. Köszi! :R

06-3o/9759I39

(#48016) palfitom válasza Találtgyerek (#48015) üzenetére


palfitom
félisten

Nincs mit.
A telepítéskor ne legyen csatlakoztatva a többi meghajtó!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#48017) diablo1984


diablo1984
veterán

Sziasztok! Hp Elitedesk 800 G2 gépemben a tápegységet szeretném nagyobbra cserélni(gyárilag valami gyári chicony beles 240W-os táppal szerelték, amiben a tekercs sípol). Adott egy 450-es chieftec iarena táp, vettem hozzá 24pin to 6 pin átalakítót is. A gép működik, csak indítás után hibát ír, hogy nem látja a tápban lévő venti fordulatát és nyomjak entert a folytatáshoz.....
Erre vajon mi lehet a megoldás? A biosban nem találtam arra opciót, hogy hagyja figyelmen kívül.....

(#48018) Joskagyerek


Joskagyerek
csendes újonc

Üdv!
Nos a gép egy HP Probook 4515s, van benne egy AMD Athlon II M320 ( [link] )
ezt a procit szeretném egy Turion II M600 ra cserélni ( [link] )
Kérdés hogy ezek kompatibilisek e egymással mert elvileg igen tudtommal.
A gép alaplapja HP3077 és a chipset AMD 780G elméletileg.
Kérés hogy ezek vajon kompatibilisek e az új procival, mert a réginél műdködik minden, mikor beteszem az újat akkor feket kép és kettő darab rövid pittyegés és ennyi.

(#48019) Submarine válasza diablo1984 (#48017) üzenetére


Submarine
senior tag

Üdv!

A BIOSban valahol a Boot menüben / Boot Setting Configuration alatt szokott lenni egy
* Wait for "F1" is error * sor, azt szokták ilyenkor Disabled-re állítani.
De a HP-nál ezt nem találtam meg hogy van megoldva.

#48018 Joskagyerek
A két proci foglalata ugyanaz, de ilyen számozású alaplapot nem találtam.
Ha visszateszed a régit rendesen működik?
Ha igen, lehetséges okok:
- nem ismeri fel a turion-t, bios frissítés kellene neki (ha van)
- a turion rossz
- rosszul tetted be a turiont /akkor annak reszeltek

BIOS - F20 a legfrissebb (2011) a turion meg 2009-es vívmány, "elvileg" működnie kellene.

A két rövid pittyegésre meg azt találtam floppy vagy ODD, de ez így hülyeség.

Lehet el kéne engedni ezeket a 10+ éves gépeket.

(#48020) diablo1984 válasza Submarine (#48019) üzenetére


diablo1984
veterán

Na ilyet kerestem, de nem találtam sehol, pedig átfésültem mindent.

(#48021) Joskagyerek válasza Submarine (#48019) üzenetére


Joskagyerek
csendes újonc

Koszonom a reszletes valaszt. Mar kettő turiont vettem innen hardveraprorol es mindkettőnél ezt csinalja. A, procit jol raktam bele nincs elgorbulve egy laba sem.
A biossal, szivtam mert regi volt rajta de vegre sikerult tiszta w7 telepítése után. Mert en is azt gondoltam hogy a regi bios miatt rossz. De frissites utan, sem jo. Neten olvastam valami security processor (TPM) firmware. Ezzel lehet e a problema?

(#48022) Tottu


Tottu
senior tag

Sziasztok,
Van egy 8 éves PC-m, ami a héten kezdte azt el, hogy bekapcsoláskor nem indul el mindig. Tegnap pl. csak akkor indult el, amikor a tápot kikapcsoltam, majd vissza. Ma reggel azt produkálta, hogy bekapcsolt, majd mintha 2-3 sec után újraindult volna, majd ismét 2-3 sec megint újraindult és leállt. Ezt követően hiába nyomkodtam a bekapcsológombot, nem történt semmi.

Most úgy sikerült elindítani a gépet, hogy kivettem az alaplapi elemet, majd vissza. BIOS beállítást követően indult rendesen gép. Egyelőre nem mertem ismét kikapcsolni, mert dolgozni kellene rajta. :) Ha egyszer elindult a gép, akkor onnantól kezdve minden rendben.

Szerintettek mi lehet a hiba oka? Én tápra gyanakszom vagy haldoklik az elem?
Táp: FSP Raider 550
Alaplap: Asrock h97m pro4

[ Szerkesztve ]

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#48023) Petya XT válasza Tottu (#48022) üzenetére


Petya XT
aktív tag

A túlfeszvédelem jelzett valamelyik újrainduláskor? Sanszos a lap áramellátása, az enyém kísértetiesen hasonló hiba mellett halt meg. Az Asus Z97 volt(egy alom)

Érdemes megnézni az ATX csatikat, körbenézegetni, hogy látsz e rajtuk valamit, a kondikat szintén. Ha több RAM modulod van, egyenként érdemes kipróbálgatni őket. Esetleg memtest, végső esetben meg másik táppal teszt.

(#48024) KubanitoS válasza Tottu (#48022) üzenetére


KubanitoS
veterán

Nálam így kezdett el haldoklolni az alaplap, szintén ASRock. A végén már nem indult el a gép. Akármit is csinálsz gyorsan készíts biztonsági másolatot a fontos adataidról.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#48025) Tottu


Tottu
senior tag

Köszönöm a tippeket. Ezt a túlfeszvédelemet milyen formában kell jeleznie? Nem volt egy sípolás se.

Egyébként érdekes módon, amióta kivettem az elemet és újra visszaraktam, 3-ból 3-szor is elindult rendesen a gép. Olvasgattam másik fórumokat is és az elem is okozhat hasonló problémákat. Ettől függetlenül felkészülök a legrosszabbakra.

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#48026) Petya XT válasza Tottu (#48025) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Anti Surge, ezt a POST-nál írja ki, ha valami gubanc volt. Ha nem volt ilyen üzenet, az a jobbik eset. Az a helyzet, hogy az a lap már benne van korban, még, ha az elemcsere meg is oldja ideiglenesen, sajnos jönni fog egyéb anomália. Tudom, hogy nem lehet már lapot kapni, csak ritkán, és drágán, a következő generációnál, 1151-nél, meg kb mindent cserélni kell. Én annyit tudok tanácsolni, ha csinálja a cirkuszt továbbra is, gondolkodj el a cserén, mielőtt elvisz magával valamit. Én nagyon nehezen vittem le az enyémet a kukába...átérzem a helyzetet.

Na de ne szaladjunk előre, tesztelgesd, de új elemmel kellene. Ezek max! 10 évet bírnak, ezt a régit dobd ki.

(#48027) Luck Dragon

Sziasztok .
Az eset egyik napról a másikra alakult .
Tegnap még dolgoztam Lenovo ThinkStation P500 -on majd szépen ki is kapcsoltam .
Ma próbálom beindítani el is indul , pörög minden , de egyszerűen nincs kép .
Kipróbáltam kettő másik displayport kábellal , ugyan ez a hiba . Kivettem a VGA-t hátha ki mozdult-e esetleg , de minden oké .
Hogyan tovább ? :(

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#48028) golya87


golya87
őstag

Sziasztok!

Ma leesett (30 centiről a csempére) a laptopom (Lenovo X270). Azóta nem kapcsol be, csak az alábbit produkálja.
Lehet ezzel még valamit kezdeni, vagy keressek egy szimpatikus bontót? Tudtok ajánlani?

Előre is köszönöm!

(#48029) tata93


tata93
tag

Sziasztok!

Voltam olyan hülye, hogy telepítettem a gépemre a win11-t…
Majd mivel nem akart elindulni a fifa 23, aktiválni kellett a secure bootot a biosban. Szépen tönkre is tettem a rendszert, mert azóta nem kapok vissza képet sehol sem. (Biosba se tudok belépni)
Cmos battery eltávolítva, cmos factory reset csavarhúzóval megtörtént, semmi változás. Azt olvastam, hogyha lenne integrált gpu a cpu-ban, akkor az alaplapba dugva a hdmi-t, látnék képet, de mivel nincs ilyenem, ezért ez is bukta. Esetleg van valakinek valamilyen ötlete még?

Gigabyte B450M H
Ryzen 5 4500
Asus RX570 4GB

(#48030) tserrof77 válasza golya87 (#48028) üzenetére


tserrof77
senior tag

Alsó fedél leszed, igazítsd meg a ramokat. Szerintem kiugrott a foglalatból.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#48031) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Sziasztok.
Bekapcsoltam ma a gépet és a monitor artifactol, villog.
Előjel nem volt.
2 hdmi kábelem van, hibátlanok.
Tvre kötve a gép hibátlan, monitor tvként szolgáltatói dobozra kötve szintén.
De a géppel nem hajlandó jól müködni.
Tehát ha tv-vel bootol a gép kihúzom közbe a hdmit rákötöm a monitort azonnal jön a képhiba.
Ez így micsoda hibája a monitornak?

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#48032) kiezTe90


kiezTe90
senior tag

Sziasztok!

Akadt egy kis problémám. Gépem működött rendesen, kb 1 hónapja be se kapcsoltam mert Xboxal játszottam. Gondoltam tereprendezek. Átpakoltam a gépem a másik szobába, rákötöttem az xboxot és a gépet is egy monitorra. Na a probléma hogy a gép bekapcsol, ventik pörögnek (plusz a venti ledek mennek) ,de se a billentyűzet se az egér nem világít (az rgb), valamint a monitor se kapcsol be. Szétszedtem kicsit megigazgattam a ramokat, videókártyát stb, de a probélma ugyanaz.
Van valami tippetek?
Köszi előre is.

Egyre többször egyetértek Thanosal...

(#48033) Luck Dragon válasza kiezTe90 (#48032) üzenetére

Pedig szerintem memória lesz a ludas , tessék újból kivenni őket és vissza . :)
Valamelyik szerintem nem helyezkedik rendesen a foglalatba .
Most ugyan így jártam én is .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#48034) Pitterix


Pitterix
őstag

Sziasztok!

A következő probléma áll fenn:

Adott egy 0 kilométeres új pc:
AMD Ryzen 5600 proci, Gigabyte B550M DS3H alaplap, 16gb memória, egy rx6650xt kártya, és egy Crucial MX500 500GB SSD.
Az első indításnál az AMD valami biztonsági hülyeséget írt ki, amit ki tudtam szedni a BIOSból. Aztán szerettünk volna egy legális win 10 64-est feltenni. No itt az a probléma, hogy feltelepíti, aztán nem indul a gép, hanem újra és újra telepíteni akar.
Betettünk egy régi SSD-t, amin uaez a rendszer van, ez 2021ben lett telepítve. (ez az SSD már lassú, ezért szerettük volna az újra telepíteni a wint), akkor elindul a gép.
Az új Crucial SSD-t kipróbáltuk formázás után, s működik. Filmet lehet róla nézni, képet, bármit.
Mi lehet a gond? :U

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#48035) kiezTe90 válasza Luck Dragon (#48033) üzenetére


kiezTe90
senior tag

Tényleg az volt. Pedig tegnap már megmozgattam. Elolvastam amit írtál, kiszedtem betettem és jó lett.
Köszi a távgyógyítást! :)

Egyre többször egyetértek Thanosal...

(#48036) Luck Dragon válasza kiezTe90 (#48035) üzenetére

Valamiért mozgatás sose segít , csak ha ki és be teszed újból .
Szívesen :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#48037) ráziel


ráziel
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan problémára keresek választ, hogy van nekem egy ADATA SP900NS38 M.2 SSD-m, amit BIOS-ban és Lemezkezelőben is Sandforce(200026bb) néven látok. Partícionálni nem tudom, illetve nem tudom használni a 256 Gb-os tárhelyet se. Próbáltam ráguglizni, de nem találtam megoldást rá.
Esetleg tudtok segíteni életre kelteni, vagy már halott SSD-ről van szó? :(
Segítő hozzászólásokat előre is köszönöm! :R
Üdv,
Ráziel

(#48038) FunPro válasza ráziel (#48037) üzenetére


FunPro
senior tag

Amikor ilyet látunk az azt jelenti, hogy az SSD vezérlőchip szoftvere (frimware) bekrepált. Ennek az a szépsége, hogy ilyenkor vele együtt hal az ssd is, még akkor is, ha amúgy élettartamilag még bírná évekig. :(((

Láttam már olyan ssd-t, amihez fellelhető volt olyan program, ami úgy 50%-os sikerrel megoldotta annak az adott ssd típusnak a hibáját. Lehet ehhez a típushoz is létezik, de én azt az ssd-t elengedném. :(

Egyébként ez a fő ok, miért nem bízom az SSD-ben.
Értéktelen cuccokat bárhol, bármikor rárakok, de hogy tényleges tárolásra használjam, az esélytelen.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#48039) üszök


üszök
őstag

Sziasztok,
Nem tudom jó helyen járok e de kérdeznék. Van egy 2,5" külső vinyóm ami mostanában nem sokat volt használva, viszont sok év gyűjtő munkája van rajta. Vettem egy új notit be dugtam és működött abban első nap még másoltam le róla dolgokat, de másnap már sem a régi sem az új géppel nem megy. Bedugom csippan a gép, felpörög a vinyó de a rendszer nem látja. HD sentinel látja, teljesítmény 100 %, 50% a kondíció. Lemezkezelőben is látszik nem lefoglat nak írja. Én azt gondolom,hogy üresnek látja. Recuva sajnos nem látja azzal próbáltam adatot menteni róla. Ha megformázom NTFS re vagy ex Fat ra akkor lehet látná a Recuva és vissza tudnék szerezni valamennyi adatot. Nem jól gondolom?
Esetleg egyéb ötletek?
köszi.

Ha nem ide való akkor bocsi.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#48040) ráziel válasza FunPro (#48038) üzenetére


ráziel
csendes tag

Köszi szépen, akkor valószínűleg el lesz engedve ez a történet. :(
Üdv,
Ráziel

(#48041) tserrof77 válasza üszök (#48039) üzenetére


tserrof77
senior tag

Semmiképp NE formázd, mindenfajta írási művelet csökkenti a mentés, adat visszahozás esélyét. Recuva nem tökéletes, Getdataback és Macrium Reflect még segíthet.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#48042) tserrof77 válasza FunPro (#48038) üzenetére


tserrof77
senior tag

Ismerős szitu, épp egy SATAFIRM S11-é átalakult SSD-ről próbálnék "némi" képanyagot egy ismerősnek valahogy visszahozni :U :U

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#48043) FunPro válasza tserrof77 (#48042) üzenetére


FunPro
senior tag

Soha nem másztam bele egyébként abba, hogyan működik az SSD.

Mármint, azzal addig tisztában vagyok, hogy a vezérlőszoftver egy elengedhetetlen dolog. Arról viszont, hogy ez a szoftver mit is vezérel, arról már lövésem nincs.

Mert ha mondjuk a tárolt adatokat nem piszkálja, hanem ez tényleg csak a működést vezérli, mint az alaplapon a BIOS, akkor elméletileg menthetőnek kéne lennie egy így elpusztult SSD-nek (bár kétlem, hogy nem ez vezérli pl. a címkézést).

Persze, nem az egyszerű embernek, mert akkor is kéne egy gyári vezérlőszoftver, amit valaki lementett egy hasonló típusú ssd-ről, majd kell egy program, amivel a lementett cuccot rá lehet nyomatni a hibás ssd megfelelő helyére.

Aztán ha alapból olyan a dolog, mint mondjuk a dual bios előtti idők vagy a telefon rootolás/rom telepítés, ahol egy rossz mozdulattal helyrehozhatatlanul hardbrickeljük a készüléket, akkor alapból kivitelezhetetlen az egész. Én azért gondolnám, hogy egyébként lehetséges, mert egy bizonyos ssd esetében találkoztam ilyen megoldással.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#48044) üszök válasza tserrof77 (#48041) üzenetére


üszök
őstag

Köszi a Getdataback látja teljes tartalmat de csak 79$ ér lehet másolni is. :)

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#48045) tserrof77


tserrof77
senior tag

Akasztják a hóhért...

Adott egy gép:

Asrock AB350 Pro4
AMD Ryzen 5 3600
2*8GB Kingston Fury RGB
RX 580 8GB
Chieftec 500W

Hiba: random kékhalál. Idő/terhelés független. Hosszú napok szívása után erős a gyanúm, hogy a proci a gáz. BSOD 6-ból 7 fajta hibaüzenettel áll meg. (Nem elírás, de tényleg).

Volt, hogy majdnem egy napos Aida64/furmark páros futása alatt sem akadt ki, egy órája némi pihentetés után megint 4 BSOD kb 15 perc alatt, 4 különböző hibaüzenettel.

Kínomban most prime95 fut rajta. Az első mag szinte azonnal kiszáll kerekítési hibával, a 3. kb 10 perc után. Az első tesztnél a 4-es is kiszállt, most még azon is fut. (2. tesztkör fut)

NE nézzetek hülyének, de tényleg a proci lesz a hunyó?

Előre is köszönöm :R :R

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#48046) sisi24


sisi24
tag

Sziasztok. Olyan problémám lenne hogy, valamiért nem adja be a rendszert a számítógépem.

Elindítom, és nem pörögnek fel a ventilátorok. A ledek világítanak, illetve billentyűzet is. De viszont van olyan reakció is hogy többszörös ki be kapcsolaskor elindul.

Mi lehet a gond?

Asus tuf gaming b560m-plus Alaplap.
Intel Pentium g6400 gold
2x8gb corsair
gigabyte gtx1060 3gb

(#48047) golya87 válasza tserrof77 (#48030) üzenetére


golya87
őstag

Látszólag nem volt kimozdulva, de kivétel, visszatétel után működik a gép.
Köszönöm szépen! :R

(#48048) thebigK


thebigK
addikt

Sziasztok. Ujrapasztazas utan nem hajlando elindulni a gep, procihuto ill. tapventi felporog, de se kep se hang, par mp utan leall es kezdi elorol, majd ujra es ujra. Probaltam 1 rammal, 2 rammal, masik tappal, integralt vga-ra dugva, semmi. Sanszos hogy az alaplap nem birta a gyurodest?

“Hard times create strong men. Strong men create good times. Good times create weak men. And, weak men create hard times.”

(#48049) abdulka1 válasza thebigK (#48048) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
Ha univerzális hűtőd van, próbálj meg lazítani a rögzítő csavarokon.
Előfordulhat, hogy a túlfeszített hűtő miatt deformálódik a lap illetve a foglalat, és ez kontakthibát okozhat.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#48050) thebigK válasza abdulka1 (#48049) üzenetére


thebigK
addikt

Gyari intel huto, nem talaltam egyelore megoldast sajnos

“Hard times create strong men. Strong men create good times. Good times create weak men. And, weak men create hard times.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.