Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45651) KROK640 válasza Tutti-amigo (#45650) üzenetére


KROK640
veterán

(Ha Tua 1200MHZ, akkor miért 733 Celeron van a képen? Csere proci? vagy a Bios nem ismeri fel megfelelően?)
Tudsz rátenni egy nem integrált VGA-t? csak próbaképp. (most látom h integrált van 16MB RAMmal).
A másik, hogy húzz le minden mediát (FDD legyen tiltva) majd egy azaz egy HDD-vel próbáld meg elindítani. Nézd meg mit csinál. Nekem az ASUS A7V8X-X lapom csinálta ezt. (villámcsapás után, pár USB is elment rajta, és 1db IDE eszközt viselt el, másik hasonló gépen kellett a win telepítsem majd a winyót visszarakni bele)
USB telepítés itt még nemigen játszik :( de USBs CD/DVD-ROMról megpróbálhatnád.
Ha ez, és a Bios freissítés sem segít. Akkor bizony ez elég egyértelműen alaplap :(

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#45652) Tutti-amigo válasza KROK640 (#45651) üzenetére


Tutti-amigo
tag

Éles szeme van kolléga! A kép régebbről van akkor épp az 1100-as cerka volt benne ami épp a default bios beállítások miatt akkor 733-on ment. USB-k jók, mert usb-s klaviaturával bizgerálom. Van különbség, hogy 1db optikai meghajtó van a rendszerben vagy 1 hdd-nek kell lennie? Ha lehúzok mindent és nem lát eszközt akkor is itt áll meg. FDD tiltás megszokott lenni. Próbáltam fdd-ről is egy boot lemezzel de ha jól emlékszem az fdd lámpája folyamatosan égett, de nem hallottam hogy bizgerálná a lemezt. Igen VGA nem fog menn mert nemcsak hogy intergrált még agp foglalat sincs benne, úgyhogy csa pci kártya menne bele de azért most nem szereznék be egyet. Ha működne mégis 1 hdd-vel akkor most hirtelen nem világos, hogy hogy tudnék rátenni rendszert, tekintettel arra hogy nincs ilyen másik lap sehol látókörömben. Megcsinálom majd az 1 hdd-s módszert és visszajelzek. Köszi a tippet.

(#45653) KROK640 válasza Tutti-amigo (#45652) üzenetére


KROK640
veterán

Hát köszönöm az éles szemre vonatkozó dolgot, a tippet meg szívesen.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#45654) spanyoll


spanyoll
addikt

Sziasztok!
Kb 5 éves gép, h87 lap ha jol emlékszem, i4770, semmi csicsa.
Tegnap este még ment, semmi baja (bár régebben párszor eljátszotta, hogy teljesen kifagyott, ami miatt memoriahibára gyanakodtam de nem vizsgáltam ki alaposan)...

Ma reggel nem indul el rendesen . Ventik felpörögnek 1mpre, aztán leáll. Eltelik 5mp és megint újrapróbál magától, felpörög, majd leáll.
Ilyennel még nem találkoztam. Mi lehet a probléma?

Mod: egy dolog kimaradt: 4 napig áramtalanítva volt, tegnap kapcsoltam vissza este nyaralás után, de mondom akkor még ment minden gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#45655) --ka válasza spanyoll (#45654) üzenetére


--ka
senior tag

Elem. Régi gép, sokáig áramtalanítva; ez a leggyanúsabb.
Bár a BIOS-nak (UEFI-nek) működnie kellene.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#45656) d@minator válasza spanyoll (#45654) üzenetére


d@minator
addikt

Alaplap. Ha nagyon kell a gép valószínűleg elindul ha az alaplap tápcsatlakozón egy gémkapoccsal összezárod a zöldet valamelyik feketével.

[ Szerkesztve ]

(#45657) KROK640 válasza spanyoll (#45654) üzenetére


KROK640
veterán

Hali!

apróság, de szerintem max 5 éve vetted a gépet, és akkor sem igen újonnan, mert ez 2013Q2-es cucc, szóval eléggé régi. Bár épp 5 éve még vehetted újonnan...
Én a helyedben kipróbálnám egy másik alaplapi elemmel, ha tehetem; esetleg ha van tartalékba, akkor táp (ez csak a biztonság kedvéért) de ez nekem is eléggé alaplap problémának tűnik :(

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#45658) d@minator válasza spanyoll (#45654) üzenetére


d@minator
addikt

Lehúzod a tápcsatikat az alaplapról utána a tápot így kipróbálhatod. Ha megy a táp visszadugsz mindent az alaplapra (beleértve ezt a 24 pines csatit is) és a gemkapcsot felülről dugod be (4. érintkező és valamelyik test ami fekete).
Persze előtte szét kellene teljesen szedni a gépet és összerakni, hogy minden jól érintkezzen. De olyan tipikus alaplaposnak tűnik. Még az is lehet, hogy ha elindítod utána jó lesz csak nem kell áramtalanítani. :D

(#45659) spanyoll


spanyoll
addikt

Először is köszi a helpet mindenkinek.
A tanácsaitok alapján eljárva a következőket tudtam meg:

- nem a bios elem volt a ludas, mert cseréltem és úgy sem jó (régiben kb 3.18V volt,a zsír újban meg 3.32, de hiába)
- még mielőtt megbizonyosodok, hogy alaplap vagy táp, gondoltam a biztonság kedvéért kihuzogatok mindent, hátha valami megoldja a problémát, de természetesen se a hdd, se az ssd, se a videókárta, se a ramok nem okozták a bajt (tudtam én is, de jobb bepróbálni, hátha valami zárlatos vagy tudom is én)
-d@minator tanácsa alapján kipróbáltam csak a tápot "rövidre zárva" : a táp ventije pörög, ergo nem az a hibás
- utána összeraktam, táp vissza a lapba, fentről a kis gemkapocs hack, fel is pörög minden, de most monitorok nem fognak semmilyen kimeneti jelet sem videókártyán sem alaplapon keresztül.
Mod: ja és ezzel a módszerrel a táp bekapcsolójával tudom kapcsolgatni csak a gépet ki/be, a ház bekapcsológombja szart se ér (ez a gemkapcsos hack miatt lehet vagy én raktam össze szarul valamit? )

Két kérdésem van ezek után:
1) ez a gemkapcsos cucc pontosan mit csinál és mi a kevésbé sufnituning megoldás arra, hogy ez működjön a jövőben is?
2) miért nincs kimeneti jel a monitoroknak? Akkor ezek alapján a lap halott fixen?

[ Szerkesztve ]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#45660) d@minator válasza spanyoll (#45659) üzenetére


d@minator
addikt

Az alaplap nem adja ki az OK jelet a tápnak, hogy bekapcsolva maradjon, ez a megoldás kényszeríti. Pl. ha elöregedett kapacitás van az alaplapon és hosszabb áramtalanítás után nem kapcsol be ezzel be lehet kapcsolni és sokszor "megjavul" a következő hosszabb áramtalanításig. A PWR gomb ilyenkor hatástalan.
Előfordul, hogy nem ad képet csak huszadjára van még több elindítás után azaz sokszor kell "gémkapcsozni".
Ha kiveszed a VGA-t és az alaplapra dugod a monitort ilyen esetben az sem segít (ugye a prociban van egy HD 4600 grafikus chip).
Azért a procit is kiveheted (óvatosan) nincs e beégett CPU érintkező. Tuningnál megesik. Telefon kamera nagyítója segít.

(#45661) spanyoll válasza d@minator (#45660) üzenetére


spanyoll
addikt

Tuningot nem kapott semmit, úgyhogy akkor marad a lap valószínűleg.
HA a sokadik ki-be kapcsolgatás sem segít úgy, hogy meg van gémkapcsozva, akkor viszont gondolom nem marad más, mint az alaplapcsere, vagy tévedek?

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#45662) d@minator válasza spanyoll (#45661) üzenetére


d@minator
addikt

Tényleg ez nem K-s proci...
A hibajelenség alapján és az életkora alapján alaplapnak tűnik. Teljes bizonyosság csak akkor lehet ha mindent átnéztél, csatlakozókat, hogy nincs e beégés, kontakthiba, proci ki-be, a lap alja nem ér e testhez (ismerős gépében valamelyik ventiből kihullott csapágygolyók voltak) na és ha van valakinek 1150-es lap, egy próba.

(#45663) spanyoll válasza d@minator (#45662) üzenetére


spanyoll
addikt

Fuh az a baj, hogy ennyi időm nem hiszem, hogy lesz erre meló mellett (főleg minden csatit átnézegetni, telibe szétkapni, minden).
Van topicban jól bevált szaki Budapesten, aki ilyesmiket csinál és megbízható?
Könnyebb lenne nekem leadni és elhozni (ő meg intézi akár a csere lap használt beszerzését ha fixen az a hiba). Ha reklám lenne, akkor akár privátban is megköszönök ajánlást.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#45664) d@minator válasza spanyoll (#45663) üzenetére


d@minator
addikt

A Hardveraprón lehet találsz vagy rád ír valaki. Ilyenkor javasolt a platformcsere akár i5-re, mert az újak vannak ilyen gyorsak, mint az i7-ed. Ha nem akarsz sokat költeni akkor is egy új alaplap kellene [link] akár ez 20-ért garival. Használtak már régiek és majdnem ennyibe kerülnek.

(#45665) Mengele


Mengele
tag

Hi

Gigabyte B365M AORUS ELITE alaplap
Intel Core i7-9700 processzor
Kingston 2x8GB DDR4 2666MHz HyperX Predator HX426C13PB3K2/16 memória
Rampage EVEREST PRIVATE fekete számítógépház
Enermax 600W MaxPro tápegység (EMP600AGT-C)
Silicon Power 256GB M.2 SSD
2*Toshiba 1TB 64MB HDWD110UZSVA
Sapphire Tri-X R9 290 OC.Az OC az gyari.
Cooler Master MasterLiquid 120 Lite MLW-D12M-A20PW-R1 vízhűtés
Win 10 64-bit.
Left 4 Dead 2 marol holnapra elkezdett lagolni mint a barom pedig a pingem 52.Az fps meg 300.
Vga 80 fokos is neha.
Viszont a BF5 ultran multiba nem lagol csak ott is 80 fokos.
Kezd meghalni a VGA -am?

A Helpet elore is koszonom :R

(#45666) spanyoll válasza d@minator (#45664) üzenetére


spanyoll
addikt

Vagy közel nullát szeretnék rákölteni és gombokért lapot cserélni, vagy akkor már váltok teljesen és veszek egy full új gépet. No mindegy, köszi a segítséget :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#45667) KROK640 válasza Mengele (#45665) üzenetére


KROK640
veterán

ha valóban LAGol a játék, és nem szaggat (tehát FPS dropjaid vannak) akkor a router, internetszolgáltató, hálókártya vonalon indulj el.
ha FPS dropjaid vannak, magyarán szaggat a játék, akkor abból kiindulva, hogy a BF5-el nincs gond, szerintem a VGA driver lesz a ludas.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#45668) systemspecc


systemspecc
újonc

Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget légyszi! :D

Alaplap: msi b450 tomahawk max
cpu : amd ryzen 5 3600
vidikártya: msi geforce gtx 1650 ventus xs 4gb
táp: be quiet system power 500W
ram: knigston hyperx predator 2x8gb ram 3200

Elkezdtem összerakni az új gépemet, és odáig jutottam hogy bármit csinálok(akár benne ram akár nincs,slotok cserélgetve 1-el 2-vel kipróbálva) 3-at sípol bekapcsoláskor és nincs kép(valószínűleg amig memória hiba van nem is lesz).
Láttam netről hogy ez memória hibakód.
Alaplapi gombelem volt kint többször.
Vinyó nincs is benne.
Esetleg valami ötlete van valakinek mi lehet a gikszer?

Előre is köszi!

(#45669) szblb007


szblb007
újonc

Sziasztok,

nem gondoltam volna, hogy egyszer ide írok ezzel kapcsolatban de teljesen tanácstalan vagyok.

1 hónappal ezelőtt vettem egy gépet amit én raktam össze:

Gigabyte B550M DS3H alaplapot
Ryzen 5 PRO 4650g processzor
Cooler Master MWE 650 Bronze tápegység
SilentiumPC ház

Összeraktam. Tökéletesen működött 2 hétig. Az elmúlt 3 hétben viszont hol be tudom kapcsolni a gépet hol nem (teljesen véletlenszerűnek tűnik, mostanában inkább nem). A lakás összes kiállását próbáltam. Mindegyikben ugyanaz a tünet. A lakásban több elektronikai felszerelés is található (Okost tv, mosógép, szárítógép, indukciós tűzhely stb...). A számítógépen kívül minden tökéletesen működik. Egyszerűnek tűnik a megoldás? Biztos a tápegység vagy az alaplap a szar... Nem ilyen egyszerű a helyzet. Elvittem a gépet 2 szervízbe is. Vissza is dobták a gépet, hogy náluk elindul. Bevittem a munkahelyemre (bár csak 4x probáltam) de ott is mindig elindult. Átvittem egy másik lakásba (járattam egy napig, estére kikapcs, reggel bekapcs) de ott is működött. A következő feltételezés, hogy nálam a hálózattal van a baj. Volt nálam 2 különböző villanyszerelő is. Mind a kettő azt mondta, hogy a hálózattal nincs semmi baj (működik minden elektronikai eszköz, router, modem, okostv-k stb...). Az érdekesség, hogy nálam is néha sikerül elindítani de van olyan is, hogy órákig ki van húzva (ventrillátorral hűtöm) és utána se sikerül bekapcsolni. Próbáltam a régi alaplapomat elindítani ezzel az új táppal, az működött normálisan. Próbáltam a régi tápommal és az újjal is ezt az új gigabyte alaplapot elindítani de mind a kettővel ugyanaz a tünet amit fentebb leírtam.

Van itt olyan hozzáértő aki tudna segíteni, megoldaná ezt a rejtélyt? Esetleg hol keressem a hibát? A PC szervízbe visszadobják, hogy semmi baja a villanyszerelők meg azt mondják, hogy a gépnek van baja...

Köszi

Szabi

(#45670) tserrof77 válasza szblb007 (#45669) üzenetére


tserrof77
senior tag

Egy előzetes dolog. Ha bekapcsol, akkor stabil? Ha ilyenkor újraindítod, elindul rendesen? Ha mind a két kérdésre IGEN a válasz, első körben frissíts bios-t. Csodákat tud tenni. Másik. Ha van lehetőség, érdemes egy szünetmentest is megpróbálni.

A táp ellenpróbás teszted alapján az alaplap lesz a bűnös.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#45671) d@minator válasza szblb007 (#45669) üzenetére


d@minator
addikt

A nem kapcsol be az mit jelent? A ventik sem pörögnek, abszolút semmi? Amikor másodjára benyomod a bekapcs gombot mindig elindul másodjára? Mert akkor nehéz lesz kiszűrni...
Szedd szét és rakd össze újból. Távtartók vannak az alaplap alatt? Nem testel le az alaplap a fémházra?
A konnektort kiszűrheted egyszerűen egy másik fogyasztót dugsz bele egy hosszabbító szabad helyére vagy egy fogyasztásmérőbe [link] dugod a PC-t és bekapcs előtt ránézel megvan e a 230V/50Hz.

(#45672) KROK640 válasza systemspecc (#45668) üzenetére


KROK640
veterán

Próbáld ki másik memóriával. Illetve kérdés, hogy Bios friss-e a lapon?
Ha ezekkel is fenn áll a hiba, akkor egyszerűen hibás a lap

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#45673) d@minator válasza systemspecc (#45668) üzenetére


d@minator
addikt

A videokártyát kiszeded is sípol? Memóriahiba? Mindkettő egyszerre elromlott?

(#45674) systemspecc


systemspecc
újonc

Minden alkatrész újonnan érkezett meg ma.
Videókártyával anélkül memóriával anélkül mindehogy sípol és nincs kép.

(#45675) d@minator válasza systemspecc (#45674) üzenetére


d@minator
addikt

Ja új. Akkor egy BIOS frissítést kellene nyomni. Ha van pendrájvod, OTG kábel, innen letöltöd [link] a legfrissebbet, pendrive alaplapba be, BIOS flash gombnyomásra megy akár RAM és proci nélkül [link] . Hátha, bár nem hiszem hogy jó lesz....

(#45676) szblb007


szblb007
újonc

Sziasztok,

köszönöm a válaszokat. Mikor "nem indul" akkor abszolút semmi... mintha nem kapna áramot. Ha egyszer elindul akkor stabil. Az érdekesség az, hogyha az alaplap szar akkor máshol miért működik tökéletesen. BIOS frissítést még nem próbáltam ma este megnézem ha egyszer el tudom indítani...
Ez a konnektorba dugható mérő is érdekes. Bár multimeterrel 230V mértem.

[ Szerkesztve ]

(#45677) Hugi0333


Hugi0333
csendes tag

,

_- Mi 9T Pro -_ , _- Xperia XZ -_

(#45678) SkodALF


SkodALF
újonc

Üdv!

Konfig:
Gigabyte B450M DS3H alaplap
AMD Ryzen 5 2600 CPU
Kingston HyperX Fury Black CL16 (2x8GB) 3200 MHz memória
Biostar Radeon RX 550 4GB videokártya
Cooler Master 600W Elite V3 Series tápegység
SSD + HDD, Win10

Hiba:
Lekapcsol a gép önmagától, bekapcsológombra nem reagál, pár mp-es áramtalanítás után elindul. Tegnap este is csinálta, ma reggel gond nélkül indult.

Saját összeállítás, webáruházból kiszállítva.
Nincs ötletem hiba okára.
Köszönettel:
SkodALF

[ Szerkesztve ]

(#45679) d@minator válasza SkodALF (#45678) üzenetére


d@minator
addikt

Töltsd le valamelyik AIDA [link] progit, abban van a Tools fül alatt System Stability Test [link] . Elindítod úgy látod, hogy hány fokos a procid.
A Furmark-kal [link] a videokártyát tesztelheted, hogy hány fokos.

[ Szerkesztve ]

(#45680) SkodALF válasza d@minator (#45679) üzenetére


SkodALF
újonc

Köszönöm, kipróbálom.

(#45681) apollo12


apollo12
veterán

Heló lenne egy kis problémám kb 2 évig működött hibátlanul a konfig, néhány hete kezdett kékhalálokat produkálni játékok alatt, tegnap újra raktam, több óráig semmi, ma megint kezdte. Egy ideje már van olyan gond, 1000mb netnél ha sokáig töltök elkezd kihagyni az internet :( . Mennyire gyanús hogy haldoklik az alaplap ?

Konfig: AMD ryzen 2600x 4ghz en, AsRock b350m pro4 r2.0, Msi GTX 1070 vga gyári beállításon, 16gb G Skill F4-3000C15-8GVGB




(#45682) VIPowER válasza apollo12 (#45681) üzenetére


VIPowER
senior tag

HD Sentinel mit mond?

(#45683) apollo12 válasza VIPowER (#45682) üzenetére


apollo12
veterán

(#45684) VIPowER válasza apollo12 (#45683) üzenetére


VIPowER
senior tag

Ez nem tűnik vészesnek.
Stabilitás tesztel talán meg lehet állapítani mi lehet a hibás.

(#45685) apollo12 válasza VIPowER (#45684) üzenetére


apollo12
veterán

milyen tesztel érdemes ?

(#45686) SkodALF válasza d@minator (#45679) üzenetére


SkodALF
újonc

Egyidőben ment Aida, Furmark, böngésző 5 ablakkal. Tíz perc után CPU 81, GPU 71 Celsius fokos.

(#45687) VIPowER válasza apollo12 (#45685) üzenetére


VIPowER
senior tag

Akár Everest is jó lehet. Bár nekem táp gyanúsnak tűnik a dolog, persze nem biztos, mert akkor lehet már kék képernyőt sem kapnál hanem újraindulna a gép.

[ Szerkesztve ]

(#45688) apollo12 válasza VIPowER (#45687) üzenetére


apollo12
veterán

feszültségek jók 12.1-11.9 volt között megy terheléstől függően

(#45689) VIPowER válasza apollo12 (#45688) üzenetére


VIPowER
senior tag

Passz. Meg kellene nézni alaplapi vidkártyával mit mutat.

(#45690) d@minator válasza SkodALF (#45686) üzenetére


d@minator
addikt

A hűtésed jónak tűnik. Gondolom gyári hűtő, hogy ennyire felmegy a proci hő de ez normál.
Az BIOS-ban nincs beállítva valami hőmérséklet limit?
A csatlakozókat szét kellene húzni és átnézni főleg a tápét, máshogy elrendezni.
A háznak van ventis hűtése vagy csak a táp szívja ki a meleget? Nincs tele porral a táp? Le kellene venni az oldallapokat a házról ha csak ebben a melegben kezdte ezt csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#45691) SkodALF válasza d@minator (#45690) üzenetére


SkodALF
újonc

Gyári hűtő van a procin.
Bios-t megnézem mihelyst tudom.
Zalman ZM-T4 ház, egy darab 9cm-es ventivel.
Két hónapos a gép, elméletileg nem lehet annyira sok por benne..
Ha más megoldás nem marad, akkor elsőként szerelek be plusz ventit, ha nincs helye: oldallap le.

(#45692) Osziii02


Osziii02
újonc

Sziasztok.

MSI 970 Gaming alaplap
Fx-8350
16gb ram
Rx570 4GB Strix
Corsair TX550M

Kb 2 éve raktam össze ezt a konfigot, azóta semmi baja nem volt egészen máig. Ma is épp játszottam (Apex Legends) és egyszer csak kidobott a játékból, majd kékhalál. Mondom eddig egyszer se csinált semmi ilyet, azóta ha beakarom kapcsolni bejön az MSI felirat és azt irja hogy "Felkészülés a hibák javitására" és ennél tovább nem is megy. Mi lehet a gond? Hol keressem a bajt?

[ Szerkesztve ]

(#45693) Sinu


Sinu
senior tag

Sziasztok,

Problémám akadt az asztali gépemmel. Hónapok óta hibásan működik, de csak most jutottam el odáig, hogy írjak és segítséget kérjek.

Valójában 2 problémám van. Az egyik, és kevésbé fontos az az, hogy a HW listában található BT nem működik megfelelően. Hol jó, hol nem. Amikor nem jó, akkor eszközkezelőben tiltás/engedélyezés, és utána megint működik egy darabig. Mondjuk, hogy együtt tudok vele élni, de ha van rá tippetek azt megköszönöm. A BT adaptert átraktam másik PCI slotba, illetve a BT USB csatlakozóját is átraktam az alapalap egy másik BT csatlakozójába.

A másik, és valóban zavaró dolog pedig a következő:
A PC nem tud újra indulni. Valahol elakad félúton, mert a hardverek még üzemelnek, de 1 nap elteltével sem történik semmi. Ez igaz a sima restartra is, illetve amikor pl a windows frissítés kéri a restartot. Továbbá, van, hogy ha kikapcsolom a gépet akkor a következő bekapcsolásnál nem indul el, csak akkor, ha a tápot lehúzom, várok picit, vissza, bekapcs.
Windows teljes újra telepítés volt, hiba maradt. Eseménynapló kritikus hibának írja, hogy a rendszer nem tudott megfelelően leállni. Próbáltam a lehető legcsupaszabb géppel is, ekkor csak a legszükségesebbek voltak a gépben, de nem jártam sikerrel.
Esetleg másik táppal meg tudom nézni, csak nem tudom, hogy van-e értelme.
Mivel kezdenétek a hiba keresést?

HW:
Alaplap: Gigabyte B550 AORUS PRO
Táp: Evga SuperNOVA 850 G3 850W (Van rajta ECO gomb, mindegy milyen állásban van, a hiba jelen van)
Processzor: AMD Ryzen 5 3600 3.6GHz
RAM: 16GB 3200MHz DDR4 RAM Kingston HyperX Fury
VGA: GeForce GTX 950 GAMING 2G
WIFI & BT: AX3000 Dual Band Wi-Fi 6
A windows egy 256 GB Intel m.2 ssd-n van, ezen kívül van még egy Samsung 256 gb m.2 ssd és egy 2 TB WD (talán green) HDD

Köszönöm, ha tudtok nekem segíteni.

Aron

[ Szerkesztve ]

No Future

(#45694) KROK640 válasza Sinu (#45693) üzenetére


KROK640
veterán

Üdv.

(Na végre! valakinek szintén 12 szálas, komoly modern proci mellett csak GTX950 van, akárcsak nekem)

Legelőször kezdenék egy bios resettel (nekem régen leállni nem tudott a gépem, ugyanezt csinálta mint neked h még egy nap múlva is pörögtek benne a dolgok, csak a táp kapcsolóval tudtam leállítani), ha az nem megy akkor esetleg megnézhetnéd másik táppal.

Illetve kipróbálnám a teljes BT cucc nélkül is. Esetleg egy másik Windows verzióval.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#45695) KROK640 válasza Osziii02 (#45692) üzenetére


KROK640
veterán

nem írtad, hogy milyen HDD v agy SSD van benne. Kis szerencsével csak a filerendszert és az oprendszert kuszálta össze a gyors kékhalál és az újratelepítés megoldja. Azt sem írtad milyen Windows van rajta.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#45696) ColdMan válasza Sinu (#45693) üzenetére


ColdMan
tag

Gyors rendszerindítást kapcsold ki, és próba.

(#45697) Sinu válasza KROK640 (#45694) üzenetére


Sinu
senior tag

Van egy jobb kártya is, de annak most más feladata van :) Amúgy tök jó ez a 950, az imperium galactica 2 és az anno 1800 fut, így én boldog vagyok :D

BIOS resetet akkor megnézem holnap, meg a tápot is utána.

BT cucc nélkül már próbáltam. Minden kiszedtem ami nem feltétlen szükséges, csak alaplap, proci, ramból 1db, ssd volt.
A másik Windows verzió is pipa, amennyiben számít a win 11 :DDD

#45696ColdMan nem jó, már próbáltam, most is ki van kapcsolva, de próbáltam a fast és ultrafast módot is. BIOS most alaphelyzetben van.

No Future

(#45698) Osziii02 válasza KROK640 (#45695) üzenetére


Osziii02
újonc

Igen, ezek tényleg kimaradtak. De azóta egy ismerősöm segitett, és egy újratelepités megoldotta.

(#45699) m0rd0k


m0rd0k
senior tag

Sziasztok!

Erkezett hozzam ket PC ami igen poros allapotban volt, a gazdaja kifujta kompresszorral, utana mindkettoben meghalt a halo karty, ket nap hasznalt utan az egyikben a winyo is meghalt, tettem bele egy ssdt friss windows 10 el, azota az ujonnan beletett PCI-E halokartya sem mukodik, es elso bekapcsolaskor csapagyasan bugott a venti, azota nem. Letezne hogy ez a por kifujas taphibat okozott es bekrepalt es amiatt mennek tonkre a komponensek?

Koszi!

Minden szinten,szinte minden.

(#45700) KROK640 válasza m0rd0k (#45699) üzenetére


KROK640
veterán

Azért nem ártana egy sokkal résztletesebb leírás, hogy mégis milyen PC-k voltak?
tehát pontos konfigra lennék kiváncsi

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.