Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) #10726912 válasza hreblay (#18999) üzenetére


#10726912
törölt tag

Próbáld meg kivenni a ramokat és egyesével próbáld ki minden slotban őket. Jó lenne, ha találnál lehetőséget a VGA, tápegység kipróbálására.
Fefe29: Milyen tápegység? Védelem volt benne? Mert jelen esetben úgy néz ki, hogy az alaplap is tönkre ment a tápegységeddel együtt...(ez az első tipp). A CPU ritkán adja meg magát, persze nem ártana megpróbálni a CPU-t egy másik lapban, vagy egy másik CPU-t ebben az alap lapban. Nézz körül az alaplapon, a CPU slot környékén, illetve kb mindenhol (memória slotok, IDE-Sata vezérlők), ha látsz elszíneződést, vagy érzel égett szagot, akkor egyértelműbb lehet az alaplap hiba.

(#19002) havri1 válasza pokol ura (#18997) üzenetére


havri1
félisten

Hali!

Videó, játék közben is megvan a fekete keret?
Előző géppel ekkora felbontason jó volt?

(#18996) dvdbackuper : BIOS update után elindul a gép? Tehát van olyan alkalom, amikor ad képet?

[ Szerkesztve ]

havri

(#19003) RVR400 válasza pokol ura (#18997) üzenetére


RVR400
veterán

(#19004) dvdbackuper válasza havri1 (#19002) üzenetére


dvdbackuper
őstag

BIOS update után is ugyanúgy másodjára indul csak...

(#19005) havri1 válasza dvdbackuper (#19004) üzenetére


havri1
félisten

Mivel régen volt, így csak feltételes módban írom.
Nekem is van egy p5b lapom, és úgy emlékszem, annak volt már olyan biosa, ami dual vagy milyen fantázia néven futott. Nekem azt játszotta, hogy az első éles indítás, az az aktuális BIOS beállításokkal indult. Ha ez nem jött össze, akkor a resettel indította a második, azaz a default beállításokkal, és így indult. Ha jól emlékszem, még bioson belül lehetett tuning profilokat is megadni. Nem lehet, hogy ott is ez a gond?
Én mondjuk lefüstöltem pikk pakk a lapot. Win alól frissítettem biost, és belefagyott... Sajnos nagyon instabil volt, floppy meg sehol.

havri

(#19006) hreblay válasza #10726912 (#19001) üzenetére


hreblay
csendes tag

úgy tűnik a 2db ADATA Vitesta a ludas, nélkülük lekopogom, de problémamentesen megy a gép, megnézem mi lakozik a hűtőbordák alatt, lehet beporosodtak nagyon

(#19007) dvdbackuper válasza havri1 (#19005) üzenetére


dvdbackuper
őstag

biost reseteltem, szal alapbeállításokkal indul
viszont kicseréltem a ramokat egy 2GB-os geil ultrára, azzal viszont elindul elsőre
lehetséges, hogy nem szereti a Geil Value ramokat?

(#19008) havri1 válasza dvdbackuper (#19007) üzenetére


havri1
félisten

Geillel nekem sosem volt szerencsém. Támogatási listában weben benne van?

havri

(#19009) dvdbackuper válasza havri1 (#19008) üzenetére


dvdbackuper
őstag

nincs benne sajnos, cserélem kingston-ra, azzal mennie kell

(#19010) Intel fan11


Intel fan11
őstag

üdv! Olyan problémám lenne, hogy ha elindítom a gépet a piros led folyamatosan villog és csipog a gép kép nem jelenik meg csak a no signalt írja ki! Mi lehet a gond?

Battletag: hojszi#2983

(#19011) #10726912 válasza Intel fan11 (#19010) üzenetére


#10726912
törölt tag

Memória, alaplap, tápegység, vga...
Mit csipog? Azaz egy rövid, két hosszú, ismétlődve, stb...pontosan írd le a hangjelzést, abból sokszor lehet tudni a hibát.

(#19012) hapiszti


hapiszti
csendes tag

sziasztok adott egy DELL inspiron m5010 laptop. bekapcsolom és nem csipog egyet sem a kép sima szürke azaz vilagit de a biost sem tudom behozni vagyis nem mutat egy árva betüt sem...mi lehet a gond?

Privátot írj, hamarabb észreveszem!

(#19013) tigerscorpio válasza hapiszti (#19012) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

Szia, ha szerencséd van akkor a memória, grafikuschip, vagy a proci a bűnös, ha nincs akkor a kijelző...

de írtad, hogy nem is csippanik, meg semmi. ezért aztán lehet, hogy ram, vagy CPU véleményem szerint...

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#19014) nephatum


nephatum
csendes tag

Sziasztok! A mult heten vasaroltam az iPontol egy uj konfiguraciot (nagyvonalakban 8giga ram, amd fx 6200, sapphire radeon hd7850 2gb) es emelle vasaroltam egy lg ips277l-bn monitort. a mai napon tudtam osszerakni, mivel eddig nemetorszagban dolgoztam es olyan dologra lettem figyelmes, hogy a monitor elkezd vibralni ugy mintha egy ezereves crt monitor lenne es baromi zavaro. leginkabb ez a tunet world of warcraft kozben jelentkezik, de ha a vsyncet bekapcsolom, valamivel enyhul de igyis zavaro. massal nem volt meg idom tesztelni. mit tudok tenni ilyen esetben? kuldjem vissza garira, vagy van valami "csodaszer" ennek orvosolasara? driver frissitve, eredeti win8 oprendszer. a segitseget elore is koszonom!

(#19015) RVR400 válasza nephatum (#19014) üzenetére


RVR400
veterán

(#19016) nephatum válasza RVR400 (#19015) üzenetére


nephatum
csendes tag

nem :( próbáltam felvenni amennyire tudtam, a sötétebb részeknél kivehető:
[link]

(#19017) tigerscorpio válasza nephatum (#19014) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

Gariba vissza, most vetted !!!!

:K

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#19018) nephatum válasza tigerscorpio (#19017) üzenetére


nephatum
csendes tag

csak játékoknál produkál effajta rendellenes viselkedést. nem lehet esetleg probléma az, hogy 75hz-es? es ha igen, hogy tudnám orvosolni? filmnel, netezesnel tökéletes.

(#19019) RVR400 válasza nephatum (#19018) üzenetére


RVR400
veterán

FullHD-ban 60Hz-en kellene mennie.

(#19020) Lui76


Lui76
őstag

Tegnap jött meg a Gigabyte GA970 UD3-am , Phenom II 560 menne bele másik lapban nálam jó volt .
nem indul a gép , venti csak belendül (változóan 1-5 mp-ig forog )majd leáll , sem csippanás semmi.
Többi konfig adat, adataimnál.
Csatik ilyesmik ellenőrizve.
Minimális cuccot dugtam csak rá így sincs semmi.
Házból kiemelve lap sem jobb.

Egyszer nyomok powert esetenként meglendül majd magától ki be kapcsolgat ha nem érek hozzá is ,csak a power gomb van rákötve.
kimértem a gombot jól működik.

www.kezmuveskeramia.hu

(#19021) #10726912 válasza Lui76 (#19020) üzenetére


#10726912
törölt tag

Tápegységet tudsz másikat próbálni? Csak a cpu-t és annak hűtőjét hagyd az alaplapon, ha úgy is csinálja (s másik tápegységgel is), akkor alaplap hiba van (mivel a cpu a másikban jó volt). Esetleg próbáld meg kivenni a processzort, s megnézni, hátha szétkenődött hűtőpaszta, kereshetsz még a cpu-n sérülést (elhajlott tüske pl).

(#19022) p00h


p00h
tag

Sziasztok!
Remélem tudtok segíteni. Adott egy htpc, i3 3225, 4 gb ram, fsp 350, ocz ssd, + sata 2 hdd, bejön az alaplap logója és úgymarad, nem reagál semmire csak hosszú kikapcsológombra. Ezt nem mindig csinálja, mondjuk 5ből 2szer, de ha újból beindítom, másodjára mindig gond nélkül bejön a windows.
Érdekesség hogy bekapcsolást távirányítóról végzem egy itt a hardveraprón vett usb-s, infrás ketyerével ami rá van kötve az alaplapon a power onra, és ha első alkalommal lefagyott bootnál a gép és kikapcsolom a házon a gombbal, utána nem lehet a távirányíítóval beindítani. Ha rendesen áll le a gép, akkor be lehet vele kapcsolni.
Mi lehet ez a jelenség, elég bosszantó? táp? alaplap? vmi más?

(#19023) p00h


p00h
tag

az kimaradt hogy fagyás után ha kikapcsolom néha a power on ledje is bekapcsolva marad érthetetlen módon, illetve akkor jelentkezik leggyakrabban a fagyás, szinte mindig ha nem ment órák óta a gép, ha egymás utáán többször újraindítom, vagy kikapcsolom-bekapcsolom, nem csinálja.

(#19024) psg5 válasza psg5 (#18984) üzenetére


psg5
veterán

Nos idáig bevált...
Most kétszer csinálta, hogy lefagyott fél órán belül. Semmi kék halál csak fagyás, semmire nem reagálva csak a resetre...
Tanácstalan vagyok. Ram ok, hdd ok, cpu ok, hőfokok ok, feszek ok, vga driver ok, stabilitás test ok.
Most már csak az alaplapra tudok gondolni...
Bios frissítés esetleg? F10-es van a770t-ud3p-s lapon.
Vagy mi lehet még?
4 napig semi gond nem volt. Aztán most hirtelen. Pedig használtam mindegyik nap.

F.K.T.

(#19025) Erdei88


Erdei88
veterán

Megérkezett a lap és a proci hozzám, használt 990FXA-UD3, FX8150. Eddig 5 hónapig semmi baja nem volt az előző tulajnál
Felraktam a Windows-t, letöltöttem pár alkalmazást, játékot, majd amikor elkezdetem játszani, 15-20 perc múlva lekapcsolt a gép. Azóta nem történik semmi, bekapcsolom a gépet, eddig egyszer felpörögtek a ventik, utána kikapcsolt. Most ha bekapcsolom, 1mp múlva kikapcsol.
Szerintetek melyiknek lehet baja? Meghalt a lap vagy inkább a proci?
Más táppal, vga-val memóriával próbáltam, de semmi nem változott, a házból is kivettem, de szintén semmi.
A procit kivettem a foglaltból, hibátlan, nem égett, nincs semmi baja.

(#19026) Lui76 válasza #10726912 (#19021) üzenetére


Lui76
őstag

Sikerült még egy másik procit és ramot (athlon) kérnem kölcsön sógortól.
Meg egy másik tápot is próbáltam.
Ugyanaz az effekt.
Kapásból nem is mindig kapcsol, aztán egy idő után a power gombra kicsit megmozdulnak a ventik, aztán egyre többször de ezt már magától össze vissza . Teljes felpörgésig nem is jut el.
Küldhetem vissza .

www.kezmuveskeramia.hu

(#19027) tigerscorpio válasza nephatum (#19018) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

grafikus beállítások, és full HD, ahogy fentebbi kolléga írta akkor 60 HZ-n

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#19028) #10726912 válasza p00h (#19023) üzenetére


#10726912
törölt tag

Részletesen kéne végig menni minden dolgon. Első körben ne hagyj semmit az alaplapon, csak egy darab ram, vga, tápegység, cpu, illetve annak hűtője. Így próbáld indítani (se billentyűzet, se egér, se usb-s cuccok, se meghajtók). Ha így is produkálja a hibát, akkor cserélgess ramot, mindegyiket egyesével hagyd benne minden slotban, ha nem javul, akkor mehet egy másik tápegység próbaképp, másik vga is, ha nincs javulás. Így le tudod szűkíteni a hibás hardvert.
psg5: Tápegység kimaradt a felsorolásodból. Az, hogy a memória ok, mit jelent? Egyesével kéne mindet tesztelned, működtetned velük a géped. Tápegység csatlakozóit is nézd át alaposan, nincs e elszíneződés, égésnyom, stb. Felesleges dolgokat te is húzd ki a gépből.

Bios beállításokat nézzétek át mindketten, ha van Spread Spectrum beállítás, azt kapcsoljátok ki. Hibás integrált eszköz is okozhat gondot (lan, hangkártya), de egy hibás egér, vagy billentyűzet is bekavarhat, ezeket is teszteljétek le.

Erdei88: Sajnos ezek után az alaplap-cpu maradt hibaforrásként...

Lui76: Remélem zökkenő mentesen és rövid idő alatt megoldódik a gondod!

(#19029) tigerscorpio válasza Erdei88 (#19025) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

Ha bekapcsolod ad ki valami hangot?

lehet, hogy a CPU_FAN-t nem érzékeli akkor szoktak így kikapcsolni sok esetben

másik procihűtővel indítsd és jónak kellene lennie

, mert ugye a 3 pines a proci hűtő, aminek az egyik "ér" az érzékelő, szabályzó stb szál...
ha az alaplap nem érzékeli, hogy menne, akkor további károsodások elkerülése miatt lekapcsolja a rendszert, illetve elindulni sem hagyja

:R

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#19030) psg5 válasza #10726912 (#19028) üzenetére


psg5
veterán

Corsair cx400 tuti táp :) tényleg kimaradt.
Mondjuk küllön még nem teszteltem a ramokta csak a memtest-vel.
Hibás usb csati is okozhat?

F.K.T.

(#19031) include777


include777
aktív tag

Üdv !
Segítségeteket szeretném kérni, mert megállt a tudomány.
Van 1 am2-es konfigurációm alaplap m2v-mx utolsó biosszal, egy 5200+-os athlon x2, videókártya 1 5450-es gddr2-es kari, 400-as m-tech új tápegység, 1 optikai meghajtó, 1 80-as seagate és 1 160-as samsung vinyu mindkettő ide-s.(memória 1 db ddr2 2 giga 800mhz).
A tápon kívül minden használt a gépben. Az alaplapot a memóriával kb másfél hónapja vettem, kondiztatni kellett mert volt 1 puffadva, de mindegyik ki lett cserélve. Kondiztatás után érdekes dolgokat kezdett kikapcsoláskor csinálni a gép. gyk nem kapcsol ki, a ventillátorok pörögnek. Ha a áramtalanítom a gépet, majd áram alá helyezem, akkor autómatikusan elindulnak a ventik, a hdd led meg folyamatosan világít.
Ha megnyomom a bekapcsoló gombot, nem mindig indul el a gép, ha folyamatos nyomom, hogy kapcsoljon le, akkor sem. 3-4 próbálkozás után hajlandó elindulni a gép.
Aztán észrevettem, hogy a 80 eres kábel 2 helyen meg lett húzva, azt kicseréltem elmúlt ez a baromsága a ment kb másfél hetet a gép tökéletesen, majd most újrakezdte.(nem volt belenyúlva a gépbe, sem mozgatva sem semmi ilyesmi). Ezt most úgy csinálta, hogy lekapcsolt rendesen, majd hajnalban arra lettem figyelmes hogy mennek a ventik ....
Teljesen szétszedtem összeraktam átnéztem de semmit nem látok rajta ami miatt esetleg ezt csinálná.
ha áramtalanítom és áll egy keveset (változó, 5 perc, de van mikor kell 1 óra is) majd áram alá helyezem, akkor megint normálisan indul, tehát nem autómatikusan pörögnek a ventik. (ha megy a gép semmi gond nincs vele, tökéletesen használható). Más táppal próbáltam, szindróma ugyan ez.
Lehúztam minden csatlakozót a deszkáról, gépből kiszedtem, úgy is ugyanezt csinálta, sőt már kínomban procit kiszedtem belőle és úgy helyeztem áram alá akkor is világított a hdd led.
Nem vagyok nagy villamonmérnök, de nekem olyannak tűnik mintha valahol megtartaná a feszültséget, és amiatt csinálná. Ma még annyit megpróbálok, hogy rakok bele 1 sata-s hdd.t és azzal, illetve az új 80 eres kábelt lecserélem másikra.
Elem kiszedés volt, c-mos reszet volt, load factory defaults volt. proci nem volt húzva, ház megfelelően szellőzik, proci nem melegszik, terhelés alatt 45 fok, hdd-k 40-50 fok között mozognak (terheléstől függően), videókártya melegszik 70 fokra,de ez 1 passzív így ez nem gond (próbáltam az alaplapi integráltam ott is a szindróma ugyanez volt.)
Ötlet mi lehet, esetleg valaki futott-e már bele ilyenbe ?

keep calm and learn powershell

(#19032) jasonka


jasonka
aktív tag

Üdv !

Mások tanácsára ide jöttem tanácsért... :D

Konfig :

Asrock 775i65G R2.0 lap
Intel PentiumD LGA775 3,4 GHz CPU (ha igaz 95 W-ot kér...)
2x1 GB 400-as DDRAM
AGP 8X A I Radeon X800 VGA
1 db ATA Samsung 300 GB LD HDD
1 db SATA Hitachi Ultrastar 1 TB HDD
2 db ATA -s DVD-író
1 db 12 cm-es házhűtő venti
mindehhez High Power by Sirtec (350-202) 350 W táp. (A 12 V-os ágon 16 A-192 W)

Jelenség : a korábban remekül működő (lap+CPU+DVD író konfigra) rátéve a HDD-ket és a videokarit elindul ugyan a prociventillátor, de nemhogy kép nincs, hanem még a tasztatúra sem működik, a BIOS-ba sem lehet belépni. (Másik billentyűzettel u. így...)
Egyenként lehuzigálva mindent u. ez a helyzet, de mindent szétcincálva, a házon kívül remekül megy a lap - mondjuk HDD-kkel, de a videoktya és DVD-írók nélkül, mert rövidek a kábelek...

(A proci húzva nincs / nem is volt, a monitor az alaplapi VGA-ra kötve, tehát nem a videokártyára, kondenzátorok nem púposak...)

[ Szerkesztve ]

Hja kérem ! A Belváros !...

(#19033) dvdbackuper válasza include777 (#19031) üzenetére


dvdbackuper
őstag

hasonló problémám volt, próbáld meg másik memóriával, nekem az megoldotta

(#19034) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Hali!

Lehet már milliószor volt ilyen kérdés, de légyszi segítsetek.
A gépem adatai:
Gigabyte 775-s alaplap
intel e7200 processzor
3Gb ram (2gbcsx meg vmi 1gb noname)
80Gb winchester (maxtor diamond)
Akyga lpk12-30 (450w) táp
Windows 7 prof
A gond az, hogy bekapcsolásnál a gép eljut a a windows indításáig, és utána lefagy, a wines bejelentkezős ablak már nem jelenik meg, csak fekete kép, és az egér... Ezt régebben csinálta, általában egy ideig (kb zsinórban 4 bekapcsnál) mindig elindult, aztán gyakran kellett újraindítani a gépet... De msot már kté óra szenvedés sem segít, a wines indítás javítás meg nem segít... Nem tudom mitévő legyek, proci hiba nem lehet, a vga alaplapi (előtte volt egy nvidia kártya, lehet a drivere fent maradt). A rammok teljesen jók, cserélgettem de z sem segített.
Esetleg a winchester a hibás? Csak újrahúzni lehet? Csere satás winchesterem msot nincs sajnos.....
Köszi előre is a segítséget :R

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#19035) include777 válasza dvdbackuper (#19033) üzenetére


include777
aktív tag

Sajnos nem memória, cserélve, szindróma ua.
viszont ha lekapcsolom a tápot, lehúzom az alaplapról a 24 tűs csatit, akkor 5 mp alatt elveszti a töltést, és már be lehet rendesen kapcsolni. úgyhogy passz mi lehet a baja, ha más nem, próbálok 1 másik am2-es alaplapot.

keep calm and learn powershell

(#19036) haly


haly
őstag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy gépet (adatlapomon rajt van, hogy milyet), és olyan gondom támadt, hogy nem tudom néha bekapcsolni. Ha BIOS-ban kinyomom a gépet, akkor utána nem lehet bekapcsolni, csak az alaplapi gombokkal. Ha a windows frissít, és úgy áll le, akkor is van, hogy ezt csinálja. BIOS a lehető legújabb van fennt (2.80), Windows 8 64bit van a gépen. Légyszi aki tud segítsen! :F

(#19037) ebegab92 válasza haly (#19036) üzenetére


ebegab92
senior tag

Üdv!

Olyasmire gondolsz,hogy pl. mentesz valamit BIOS-ban,kilépés mentéssel,és utána csak a ventik pörögnek és semmi más+Windows restartkor is ugyanez?Nekem ilyesmit csinált a legfrissebb BIOS-szal,felraktam az eggyel korábbit,azzal nem produkálja ezt.Próbáld meg te is :K

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#19038) haly válasza ebegab92 (#19037) üzenetére


haly
őstag

Nem erre gondolok. Működik a gép az esetek 90%-ban. Csak speckó, alant leírt helyzetekben csinálja ezt. Régi biossal (1.2) is ugyan ez volt a helyzet. Leírom még egyszer mikor csinálja ezt:
BIOS-ban vagyok (nem állítok semmit, nem mentek semmit, csak benne vagyok) és kinyomom a gépet a HÁZ bekapcsoló gombjával. Ekkor, többet nem reagál az előlapi, ház bekapcsoló gombjára, csak az alaplapon lévőjére.
Ezt néha úgy is csinálja, hogy pl: Windows ha elromlik, nem tud felállni. Kiír pár opciót:
-Javítás
-Rendszervisszaállítás
-Gép kikapcsolása --> Ha kikapcsolom innen a gépet, akkor a fennt leírt problémákat produkálja.
Most az is előfordult a mai nap, hogy windows frissítés után csinálta ezt. Valószínűsítem, hogy ha nem a megszokott, windowsból való kikapcsolást választom, akkor szinte mindenhogy produkálja. Ha nagyon muszáj, együtt tudok vele élni, de eléggé idegesítő. :(((

(#19039) the dealer


the dealer
tag

Szervusztok!

Múlthéten egyik pillanatról a másikra kikapcsolt a gépem. A szobám másik végén voltam, szóval pontosan nem tudom mi történt. Úgy gondoltam, hogy a tápom megadta magát. Viszont ma átvettem az új tápomat és ezzel se megy a gép. Se a ventik nem pörögnek föl, se egy led nem villan fel. Totál némaság.

Van egy kis olcsó tápegységteszterem arra, ha rádugom, a tápegységeimet, akkor a réginek rossz az egyik satás ága valamint nem világít a teszteren a -5V led. Az a furcsa hogy az új tápomat is ha rádugom, annál se világít a tápteszteren a -5V led.

Lehet mind a két táp rossz?
Lehet az olcsó tápteszterem rossz?
Lehet az alaplapom halt meg? Én erre gyanakszok legjobban, mert tényleg semmit nem reagál a gép.
Lehet a proci rossz? Szerintem akkor valamit azért kéne csinálni a lapomnak.

Konfigom:
i7-3770k
Asrock Z77 Extreme 4
Asus HD6870 1GB
GeIL EVO Leggera 16Gb (2X8Gb) 1600MHZ CL9,
Próbáltam egy Kingmax 4GB 1333MHz-es modullal is működésre bírnia gépem, de ugyan olyan néma csend van.
Régi tápom Chieftec 500Watt, új tápom XFX 650Watt

Előre is nagyon köszönöm a segítséget!
:R

Real life is just a hobby.

(#19040) tigerscorpio válasza the dealer (#19039) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

Hali a tápot egyszerűen "próbaüzemre" tudod bírni

Olvass ha gondolod

Az ATX tápegységek
más megoldást tartalmaznak. Szolgáltatnak két vezérlőjelet.A„Power Good”
(„tápfeszültség megfelelő”)
vezetéken a tápegység csupán tájékoztatja az
alaplapot
arról, hogy üzemszerű feszültségszinteket szolgáltat valamennyi
kimenetén. Ennek
a számítógép indításakor a jelentősége az, hogy amíg e vezetéken meg nem jelenik a logikai
magas szint (+5
V), addig a gép nem indul el. Ez egyúttal a hibafeltárás diagnosztikai
eszköze is, hisz ha működésképtelenség esetén a tápegység ellenőrzésekor itt nem mérhető
a megfelelő jelszint, azonosítottuk a tápegységet mint a hiba forrását. Üzem közbeni
jelentőségét az adja, hogy a hálózati feszültség kiesése vagy valamely ág túlterhelődése
(zárlata) esetén szintén alacsony logikai szintre (0
V) kerül a vezeték, így a számítógép leáll
(helyesebben megszakad a működése), a további károsodás ezzel elkerülhető.

[ Szerkesztve ]

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#19041) include777 válasza include777 (#19035) üzenetére


include777
aktív tag

Na annyival előrébb tartok, hogy tegnap volt időm tesztelgetni.
Ment a gép, kikapcsoltam, tápkábel lehúz, 24 tűs csati lehúz, 24 tűs csati visszadug, és megpörgette a prociventit .... ha 24 tű helyett 20 tűt dugtam csak rá, akkor is ventik elindultak ... úgyhogy ötletem sincs mi lehet. hibernálásba nem tud lemenni a gép, mert ha lemegy és indítanám, akkor nem hajlandó ... :W :W
Ha megy, akkor minden tökéletes, fagyás nincs, stabil.
everestben értékek:
Érzékelő tulajdonságai:
Érzékelő típusa ITE IT8716F (ISA D00h)
GPU érzékelő típusa Diode (ATI-Diode)
Burkolatba behatolás történt Nem

Hőmérsékletek:
Alaplap 42 °C (108 °F)
1. CPU / 1. mag 28 °C (82 °F)
1. CPU / 2. mag 35 °C (95 °F)
Aux 42 °C (108 °F)
GPU dióda 59 °C (138 °F)
SAMSUNG SP1613N 33 °C (91 °F)
ST380011A 40 °C (104 °F)

Hűtőventilátorok:
CPU 2288 RPM
GPU 47%

Feszültség értékek:
CPU mag 1.024 V
+3.3 V 3.216 V
+5 V 4.812 V
+12 V 11.392 V
VBAT telep 3.040 V
GPU mag 0.900 V
Debug Info F 0127 FFFF 00FF 0000 0000
Debug Info T 42 42 128
Debug Info V 40 FF C9 B3 B2 FF FF FF BE

keep calm and learn powershell

(#19042) Hgovi válasza include777 (#19041) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Csak az alapvető hardverekkel próbáld meg elindítani/Proci,ram,vga/ az első körben.

Üdv Hgovi

(#19043) include777 válasza Hgovi (#19042) üzenetére


include777
aktív tag

már volt.
vidkari volt kiszedve, gyk csak proci memória volt a gépben + a power btn volt rákötve a deszkára, de a deszka is ki volt szedve a házból, ha esetleg valahol kontakt lenne, szitu ua.
fent már írtam, hogy ! procit is kiszedtem belőle, csak a tápod dugtam rá az alaplapra és akkor is ugyan ez a szitu volt.

keep calm and learn powershell

(#19044) include777 válasza include777 (#19043) üzenetére


include777
aktív tag

+infó.
ha alaplapról lekötöm a hdd-led et, akkor is erősem világít ha bekapcsolom a gépet és nem a normál bekapcsolása van.
Ha a power btn-t lehúzom, akkor a hdd led sem világít (gép ettől még magától indítja a ventiket).
Normál esetben minden led úgy ég, ahogy kell.

keep calm and learn powershell

(#19045) the dealer válasza tigerscorpio (#19040) üzenetére


the dealer
tag

Hát ebből amit bemásoltál sokat nem hámoztam ki. Viszont abból amit belinkeltél már igen.
Eddig senki sem világosított fel a -5V jelentőségéről, akinek elmondtam, hogy nem világít a tápteszteremen.
Ennek ahogy olvastam az az oka, mert nincs is ilyen már ATX szabványnál. :)

Ma reggel volt bőven időm foglalkozni a témával és arra jutottam, hogy a réginél is működik a satás ág, csak a tápegységteszteremre nehéz rádugni a satás csatikat. Az újon például a mind a két ágból a táphoz legközelebb eső sata csatikat egyáltalán nem tudom rádugni, pedig hát elvileg ugyan olyanok mint amik utánuk jönnek... ...és azok a tápteszter szerint működnek (világítanak azok a ledek amiknek kellenek világítaniuk).

Szóval úgy nézem, hogy nem ment tönkre a régi tápom és az új is működik, tápteszter szerint.
Abban biztos vagyok, hogy a vga se lehet ludas, mert azért valamit csinálna az alaplapom.
RAM se lehet a ludas, mert mint említettem volt egy kingmaxom is amivel le tudtam tesztelni.

Maradt a cpu valamint a mobo és itt jön a köv kérdésem. Ha a cpu romlott el, attól még kéne valami életjelet adnia a mobonak, igaz? Például elinduló cpu venti ami rá van kötve a lapra vagy a két digites kijelzőn ki kéne írnia valami hibaüzenetet.
Annyi életjelet találtam most, hogyha áram alatt van a lap, tehát be van kapcsolva a tápom és rádugom az utp kábelt, akkor az "activity/link" led villódzik -nem túl gyorsan- ami elvileg azt jelzi, hogy van adatáramlás vagy mi. :DDD Mind a két tápommal ezt az egy "életjelet" produkálja csak.

Levonhatom, akkor a végső következtetést, miszerint vihetem az alaplapot gariztatni?

Real life is just a hobby.

(#19046) Hgovi válasza include777 (#19043) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Szerintem akkor az alaplapod megadta magát. :K

Üdv Hgovi

(#19047) the dealer válasza the dealer (#19045) üzenetére


the dealer
tag

Válaltam a kockázatot és elvittem a lapot szervízbe. Pár óra múlva értesítettek is, hogy bizony rossz és rendelnek nekem újat. Szóval nem kell segítség több! :)

Real life is just a hobby.

(#19048) tigerscorpio válasza the dealer (#19045) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

Akkor részben segítettem :)

legalább van 2 jó tápod, és ha másik CPU_FAN al sem indul a lap, akkor bios elem ki, meg be esetleg cmos reset jumper aktiválása, majd vissza normál állapotba

.
és nincs semmi az alaplap alján, vagy nem zár valami áramkört a hátpanelon?

kutya-macska, hörcsö, gyrek, víz, valami esetleg hibaoknak?
túlfesz a hálózatban?

ha garis vidd be szépen

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#19049) neckearth


neckearth
csendes tag

Sziasztok,

az alábbi kérdéskörben lenne szükségem segítségre:
Intel S1200BTL barebone szerverünk van és nagyon hangos a ventilátora.
A BIOS-ban viszont nem lehet átállítani a teljesítményét. Van erre vonatkozó beállítási pont, de nem aktív így nem lehet változtatni Auto-ról.
Azt hallottam , hogy egy BIOS frissítés segíthet, de a BIOShoz nem szívesen nyúlnánk nehogy bekómázzon frissítés után. Ezért keresek vkit, akinek ebben van már tapasztalata, vagy esetleg más ötlete e probléma megoldására.

Köszi

(#19050) tigerscorpio válasza neckearth (#19049) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

Venti csere a legkézenfekvőbb

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.