Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44701) xyzikeee


xyzikeee
aktív tag

Sziasztok!
Nem tudom jó helyre írok-e de egy hardver problémával kapcsolatos kérdésem lenne.
Játék közben random kikapcsol és azonnal újraindul a PC.
Windows 10
I5 4590
GTX970
FSPRaider 550
8 GB RAM.

A konfig kb 6-7 éves.

A proci, vga, stb hőfokok rendben vannak.

Aida64 stressz tesztet csinálok épp és a következőt vettem észre:
A Voltages résznél a 12V mellett a jelenlegi értékek 11,035-11,400 között mozognak ha az egész gépet stresszelem. Nem értek hozzá, ezért szeretném kérdezni hogy ez normális-e?
[kép]
Nem állandó 12 V körüli értéket kéne mutatnia?

A gép szét lett szedve, az alkatrészek portalanitva, átmozgatva.
Tegnap 1 órán belül 3x indul újra.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#44702) Moonline.


Moonline.
aktív tag

Hali.

Néha random lefagy a gép, és újraindul, de nem kékhalállal. Először a videókártyára gyanakodtam, mert újraindítás után mindig feldobta hogy a default beállítások visszaálltak, mert hibát észlelt a program.

Viszont, amikor újraindul, akkor "beragad", az újraindítás parancs kimegy, de a ventik maxon pörögnek, az alaplapon pedig a hibajelző lámpák közül a CPU világít. Utána ha gombbal újraindítom, elindul, és megy is tovább. Nem sűrűn csinálja, hetente 2-3x, de elég idegesítő hogy nem tudom mitől.

Ami még érdekes, hogy mindig akkor csinálja, amikor csak simán böngészek, és gyakorlatilag a gép terhelése 0. Több óra játéknál még sosem jött elő, mindig csak idle állapotban.

Ryzen 5 1600 a CPU, és egy Sapphire RX 470 a kártya, de igazából nem tudom hol kéne keresnem a problémát. Minden driver és a BIOS is mindig a legfrisebb. Próbáltam úgy is, hogy a vidkari drivert letöröltem és hagytam hogy a win update tegye fel, de úgy is ugyanez a helyzet.

Túlmelegedés gondom nincs, jók az értékek mindennek.

[ Szerkesztve ]

(#44703) Moonline. válasza Moonline. (#44702) üzenetére


Moonline.
aktív tag

+ Giga AB350 Gaming 3 az alaplap, legfirsebb F51 BIOS-szal.

Furmarkot futtattam, annál sem fagy le a gép.

[ Szerkesztve ]

(#44704) ColdMan válasza xyzikeee (#44701) üzenetére


ColdMan
tag

Szerintem ez nem normális.
Bőven a +12V tűrésének alsó határa alatt mozgunk.

(#44705) Essejó válasza ColdMan (#44704) üzenetére


Essejó
veterán

Egy Vargáné és társa táptól kb ez még jó lenne, de szerintem is alatta van az elvárhatónak.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#44706) Sdi válasza Moonline. (#44702) üzenetére


Sdi
addikt

Próbálj meg visszarakni, egy régebbi bios-t, az F51 az újabb prockókra van, lehet hogy az kavar be.

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#44707) jokeph válasza ColdMan (#44704) üzenetére


jokeph
nagyúr

Egyetértek, ez már közel 10%-os eltérés lefelé, a szabványban meg +/- 5% van megadva. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#44708) Moonline. válasza Sdi (#44706) üzenetére


Moonline.
aktív tag

Nem most lett már arra frissítve, viszont ez a hiba nem olyan régóta van. Downgradelni amúgy sem fogok, pláne nem biost.

(#44709) dan83


dan83
tag

Sziasztok! Szeretnék kis segítséget kérni, mert már teljesen tanácstalan vagyok.

Adott egy új gép ( ami fura, hogy a régivel is ez volt ) . Asrock Z390 P.Gaming 7 alaplap, i9900k proci vízhűtéssel, 32GB memória, HDD, SSD.
A gép teljesen változó időközönként lefagy pár mp-re, majd újraindul.
Ami fura, hogy csak és kizárólag netezés közben csinálja, van hogy órákat megy, van hogy hamarabb. Volt hogy játszottam estétől reggelig, és nem fagyott meg. Játék közben soha, netezésnél ( pl Youtube ) szokta eljátszani,és már baromira idegesít.
Már tényleg minden lehetséges hardware-t lecseréltem egészen az SSD-ig, de továbbra is előjön a hiba.

Amit találtam eseménynaplóban hiba :

Kernel Power Eseményazonosító 41 , feladatkategória ( 63 )

EventData BugcheckCode 126 BugcheckParameter1 0xffffffffc0000005 BugcheckParameter2 0x0 BugcheckParameter3 0x0 BugcheckParameter4 0x0 SleepInProgress 0 PowerButtonTimestamp 0 BootAppStatus 0 Checkpoint 0 ConnectedStandbyInProgress false SystemSleepTransitionsToOn 0 CsEntryScenarioInstanceId 0 BugcheckInfoFromEFI true CheckpointStatus 0 CsEntryScenarioInstanceIdV2 0 LongPowerButtonPressDetected false

A gép nincsen húzva, gyári feszültségen megy minden, proci nagyon hűvös hála a vízhűtésnek ( és órákon át tartó játék alatt sem melegszik ) . Eszközkezelőben minden stimmel.

Van esetleg valakinek valami tippje, mi lehet? Én már csak a tápkábelre tudok gyanakodni ahonnan a gép az áramot kapja, mert azon kívül tényleg szinte minden kicseréltem.

Köszi!

(#44710) dan83 válasza dan83 (#44709) üzenetére


dan83
tag

*bios update is megvolt már.

(#44711) dan83


dan83
tag

ami kimaradt, egy 3080 van benne még.

(#44712) DonThomasino válasza dan83 (#44709) üzenetére


DonThomasino
veterán

Jó lenne ha leírnád mit cseréltél le pontosan.
Memtesttel nézted a RAMokat?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#44713) dan83 válasza DonThomasino (#44712) üzenetére


dan83
tag

A régi gépemből mindent, konkrétan a házat is :D Tápot, alaplapot, procit, memóriát, ssdt, vinyót. Azért fura a dolog, mert játék alatt egyszer sem csinálja, nagy gépigényű játékoknál sem. 3D mark is simán lefut.

Memtest-et mindjárt megpróbálom, de ha játékok alatt semmi gondja, akkor nem értem miért fagy meg néha böngészés közben.

Köszönöm a választ!

(#44714) dan83


dan83
tag

Most egy gyors teszt után ilyen eredményt kaptam:

Module 0:
Empty
Module 1:
DDR4, 16384 MB, 64-bit, 2133 MHz
ChannelA-DIMM1 BANK 1 029E CMW32GX4M2C3000C15
Module 2:
Empty
Module 3:
DDR4, 16384 MB, 64-bit, 2133 MHz
ChannelB-DIMM1 BANK 3 029E CMW32GX4M2C3000C15
0.000: Detecting usable memory (32687 MB theoretical max)...
42.547: 31232 MB Test starting on 16 CPUs...
42.578: Allocating memory...
72.078: Memory locking failed (might be reserved by other apps/kernel)
82.500: Test finished with no errors detected

(#44715) Nowhere


Nowhere
tag

Sziasztok

Konfigurációm:
Intel Core i5-3570K 3.40GHz BOX
Asus P8Z77-V LE (Intel s1155) alaplap
Asus ATi Radeon HD7850 2Gb (HD7850/DC2-2GD5)
2XCORSAIR DDR3 4Gb/1333 XMS3
Tápegység Corsair 500W CMPSU-500CXV2
Corsair Carbide Series 500R (midi)
A vga kártyát most átcseréltem 1660S-re (szerintem sikeresen). Ettől a pillanattól kezdve a cpu hőmérséklet 75C-ig felmegy és természetesen leáll a rendszer. Mit rontottam el?
Köszi ha valaki tud segíteni.

(#44716) Moonline. válasza Nowhere (#44715) üzenetére


Moonline.
aktív tag

Megy a processzorhűtő? :)

Nézd meg feladatkezelőben melyik folyamat pörgetni 100%on.

(#44717) Drizzt


Drizzt
nagyúr

No, vettem egy új gépet, s a régi videokártyát megtartottam.

A szomorú jelenség:
- Mostantól Witcher 3-ban iszonyat coil whine van. Mind a menüben, mind játék közben. 60 fps korláttal és vsynccel nincs, de nem azért van 120hz-es monitorom, hogy így használjam. Előző géppel nem vol ilyen baj. Menüben még talán volt CW, de játék közben nulla.

Az egyebek: Ryzen 5900x, 32GB fury, táp: COOLERMASTER MWE Gold 750W V2, ssd 2tb m.2 Silicon power, Giga X570 Gaming X alaplap, Brocken 3 hűtő, beQuiet 500DX ház.
A megmaradt videokártya: Evga 980ti SC.

Előző táp: Corsair HX850W. I7-2600K, Asrock z68 extreme 4.

Extrém esetben még megpróbálom a régi táppal összedugni a gépet, de idegbajt fogok tőle kapni(kábelvezetés, stb.).

Az számít, hogy hova csatlakoztatom a tápn a moduláris kábeleket?

[ Szerkesztve ]

I am having fun staying poor.

(#44718) chopin42 válasza Drizzt (#44717) üzenetére


chopin42
őstag

Az új táp miatt van, ha a gpu ugyanaz. Nem passzol a karihoz (van ilyen sajna :( )

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#44719) Drizzt válasza chopin42 (#44718) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Es az elkepzelheto, hogy masik kartyaval ugyanez a tap nem fog cw-zni? Egyik ismerosom szerint igen. De nekem azert vannak ketelyeim. Letezik, hogy van olyan gpu-psu paros, ami egyutt cw-zik, de kulon-kulon nem? Alaplap is lehet kivalto ok? Vagy akkor nem csak 3d-s alkalmazasok kozben lenne ilyen eros a hatas?

I am having fun staying poor.

(#44720) Drizzt válasza Drizzt (#44719) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Visszapakoltam a kártyát a régi gépbe. Egyértelmű, hogy ott is van CW hasonló körülmények között, de nagyságrendileg csendesebbnek tűnik a dolog. Vagy lehet csak a frekvenciája más, nem tudom. Az is lehet, hogy a régi gép hűtése alapból jóval hangosabb mint az újé, s azért nem tűnik fel ennyire.

I am having fun staying poor.

(#44721) Kaci84


Kaci84
őstag

Hali, használtan vettem egy Pentium G4400 procit. Fatality H270 Perf. és Prime Z270-P lapokban próbáltam. Nem kapcsolja be a monitort se az integráltal se VGA-val. Lap és Ram csere is volt. Speaker nem jelez semmit.
Szerintem ez proci hiba. Vélemény?

(#44722) DonThomasino válasza Kaci84 (#44721) üzenetére


DonThomasino
veterán

Simán lehet sajnos.
Az alaplap, BIOS 100% hogy kezeli ezt ?
Egy másik cpu t kéne szerezned egy próbára, úgy
hogy nem változtatsz a jelenlegi configon.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#44723) Kaci84 válasza DonThomasino (#44722) üzenetére


Kaci84
őstag

CPU listában támogattja. Egy ilyen proci miatt 270 lapot nem gondolom hogy frissítni kellene. i3 6100al ment.

(#44724) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Ha pasztázás is volt.
Eseteg nem kented össze a cput vagy a lapon a foglalatot?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#44725) Kaci84 válasza DonThomasino (#44722) üzenetére


Kaci84
őstag

Na frissitettem a BIOSt de most se jó a cpu.

[ Szerkesztve ]

(#44726) Gambito


Gambito
tag

Sziasztok

Ma szereltem össze az új gepem és mikor tapra dugom semmi nem tortenik.

seasonik 800w platinum, 2080ti, 2x gskill neo, 5900x, tomahawk x570, lian li o11d, 500 gm 980 pro samsung, tomahawk x 570,

ujra kiszedtem mindent és vissza dugtam, ramokat azt csereltem( alapbol jo slotba volt , de meg csereltem )

hazbol power switch csatlakozo nem jön ki.

A lapon nem egy 8 pines hanem + egy 4 pines tap csatlakozas van , egy psu felet dugtam rá, lehet ez a baj ? Sima 4 pines nincs a keszletben a cpu power 2 nek .

help pls

(#44727) DonThomasino válasza Kaci84 (#44725) üzenetére


DonThomasino
veterán

Meg kéne nézni egy másik CPU val.
Jobb ötletem nincs.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#44728) DonThomasino válasza Gambito (#44726) üzenetére


DonThomasino
veterán

Lehet hogy csak nem dugtál rá mindent, vagy nem jól.
Most akkor a lapon 4 es van a tápon meg 8 as?
Képet tudsz mutatni ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#44729) weres78


weres78
senior tag

Sziasztok!

Most raktam össze egy gépet,és nem indul. Próbálkozik 3x,majd leáll.

Fractal Design Focus G Window Számítógépház - Fekete 2 év garancia
Gigabyte B460M DS3H 3 év garancia
Intel Core i5-10400F Dobozos 3 év garancia
G.Skill 16GB /3000 Aegis DDR4 RAM KIT (2x8GB)
Crucial 480GB BX500 3 év garancia
Toshiba 1TB P300 2 év garancia
Be Quiet! 500W System Power 9 3 év garancia
EVGA 980TI Classified

Nem az első szerelésem, de már nagyon régen jártam így.

Szétszedem, leszedtem mindent, és csak akkor indul, ha a lapra nem dogom rá a plusz 8pines csatit.
Mit lehet tenni ilyenkor? Ráadásul nagyon várják már a gépet...

(#44730) Huvi00


Huvi00
tag

Kedves Tagok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek ha lehetséges.

Van SSD-m, 3 db további HDD
SSD található a rendszer
Van egy merevlemezem amit nem használ a PC sőt nem is látja, ki szereltem és nem indul el a rendszer. windows 0xc00000e hibát írki.
Próbáltam vidók alapján meg csinálni amit mutatnak azt csináltam.
De nem jó.

Hogyan tudnám minél egyszerűbben meg csinálni ?
Esetleg egy rendszer mentés ? vagy valami hasonló ? Gondolom a nem használt HDD-én valami windows fáj lehet ?
Valahogyan egy új boot csinálni ?
Köszönöm előre is a segítséget! :R :R :R

.

(#44731) DonThomasino válasza weres78 (#44729) üzenetére


DonThomasino
veterán

Tudom buta kérdés, de biztos hogy jó helyre dugod, és megfelelően?
Nekem már sikerült fordítva rádugnom, egy 4 pinest. :DDD
Ugyanez volt a hiba jelenség hogy nem indult el.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#44732) Laslow válasza konci79 (#44635) üzenetére


Laslow
senior tag

Már tök boldog voltam, hogy stabilan megy a 2933MHz-re visszavett memória órajellel a Starcraft 2, és a Settlers 2 első küldetését is fagyás nélkül meg tudtam csinálni. Erre a 2. küldetés állásbetöltés után 30 másodpercen belül mindig kilép a játékból, bármit csinálok.

Factory default BIOS-szal is kilép a Settlers 2 (de a Starcraft 2 nem). A kilépés 1 mm-rel a sárga szaggatott vonaltól balra történt. Én semmi extrát nem látok azon kívül, hogy leállt a játék:

A fenti adatokból én azt látom, hogy sem a CPU, sem a Vega 8 GPU nem volt terhelve, sem a RAM-ok, gyakorlatilag kisujjal el kellene bírnia a gépnek a játékkal. Emiatt szerintem nem az állhat a háttérben, hogy túlmelegedne valamelyik alkatrész. Mivel a Starcraft 2 stabilan fut, lehet, hogy a hiba egy Settlers 2 bug, de lehet, hogy valami hardver/szoftver gond a gépemmel.

Viszont engem eléggé zavar, hogy nem tudok a játékkal játszani. Mit lehet ilyenkor tenni?
Ryzen 3 2200G + Asrock B450M-HDV + G.SKILL Aegis 16 GB DDR-400 3000 MHz CL16 KIT RAM 2933MHz-en vagy kevesebben (3000MHz-en játék közben fagy, de azt elvileg az alaplap sem tudja, úgyhogy OK).

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#44733) weres78 válasza DonThomasino (#44731) üzenetére


weres78
senior tag

Igen, jó helyen van. Most kipróbáltam saját táppal, ugyanez a jelenség.

(#44734) konci79 válasza Laslow (#44732) üzenetére


konci79
őstag

Akkor a gép megy ,csak a játék fagy ? Ha nem indul újra, csak lefagy a játék, akkor valószínű hogy a játékkal van gond szerintem.
HWInfo 64-el nézd meg azért, hogy terhelés alatt mennyire melegszik, Aida stressz teszt, vagy akár a cpu-z, valami egyszerűbb, hogy mégis mennyit mutat.
Ez az alaplap hajlamos a melegedésre, nincs szinte semmi hűtése.

(#44735) DonThomasino válasza weres78 (#44733) üzenetére


DonThomasino
veterán

Csipogni nem csipog semmit?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#44736) weres78 válasza DonThomasino (#44735) üzenetére


weres78
senior tag

Semmit... Már 4x szétszedem és összeraktam. Hangot nem ad.

(#44737) haxiboy válasza haxiboy (#44688) üzenetére


haxiboy
veterán

Mégsem oldódott meg, csak épp nem produkálta. Jön a következő : GPU csere

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#44738) DonThomasino válasza weres78 (#44736) üzenetére


DonThomasino
veterán

Így láthatlanba csak tipp,
én a cpu környékén keresném a hibát.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#44739) Laslow válasza konci79 (#44734) üzenetére


Laslow
senior tag

Valóban a Settlers 2 volt a hibás. Fórumot böngészve találtam játék specifikus megoldást, már nem fagy. Köszönöm a tippet!

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#44740) SyMbioTe válasza weres78 (#44729) üzenetére

Sorry, nem ide akartam, törölhető

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#44741) ridiculous


ridiculous
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne hogy:
Bármilyen videónál böngészőbe ha fullscreenre rakom hirtelen ilyen lesz a kép kb 1mp-re utána egyből megjavul. Mi okozhatja? :F

[ [ [ Pain...Death...Nothing phases me ] ] ]

(#44742) DonThomasino válasza ridiculous (#44741) üzenetére


DonThomasino
veterán

Valószínűleg videkártya hiba lesz.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#44743) ridiculous válasza DonThomasino (#44742) üzenetére


ridiculous
aktív tag

már próbáltam pár dolgot ééés a legérdekesebb hogy csak Chrome-ban csinálja.. :Y ez wtf...?!

szerk.: kipróbáltam többi böngészőbe és nem csinálta.. oké, újraraktam a Chrome - ot és utána már abba is rendesen máködik minden.
életemben nem találkoztam ilyen furcsa hibával.. főleg h böngésző okozta:DDD

[ Szerkesztve ]

[ [ [ Pain...Death...Nothing phases me ] ] ]

(#44744) DonThomasino válasza ridiculous (#44743) üzenetére


DonThomasino
veterán

Érdekes, reméljük nem jön elő többet.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#44745) ridiculous válasza DonThomasino (#44744) üzenetére


ridiculous
aktív tag

Valahogy volt egy halovány sejtésem hogy nem lehet ez VGA probléma, pedig nagyon annak nézett ki.
Egész este teszteltem és nagyon érdekes volt hogy csak böngészőbe és azon belül is videólejátszáskor teljes méretre rakásnál villant ez a minta be egy pillanatra. (YT, Twitch, etc.)
Szerencsére a végére tudtam járni, azért írtam le részletesebben ha valaki másnak is lenne itt ilyen problémája hátha neki is ilyen egyszerű a megoldás. :D
..ha meg újra előjön akkor átpártolok a Microsoft csodaböngészőjére :DDD

[ [ [ Pain...Death...Nothing phases me ] ] ]

(#44746) DonThomasino válasza ridiculous (#44745) üzenetére


DonThomasino
veterán

VGA driver a legfrissebb?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#44747) zolisx4


zolisx4
őstag

Sziasztok !!
Nem nagyon van megoldás a bajomra meg kérdezem itt is hátha.

Van egy Gigabyte Z390 Aorus Ultra alaplapom,2 db 250 Gb M.2 ssd van benne az egyiken a rendszer a másikon a játékok,és egy Tb sima ssd ,na a lényeg vettem egy 1 Tb m.2 ssd kevés a helyem csak az a gond hogy nem indul a gép az új 1 tb ssd vel hiába resetelem a biost nem működik hibakódot ír állandóan 7F a hibakód tud valaki valami megoldást,.
De ha beleteszem egy pci kártyába az ssd akkor onnan meg elindul, :F
Memóriákat tettem másikat bele már de az nem segített.

(#44748) chewycl


chewycl
tag

Sziasztok!

A segitségeteket szereném kérni, egy olyan problémám van ami egyelőre elég ritkán fordul elő, de rettentően zavaró. Befagy az alkalmazás teljesen, és feljönnek olyan üzenetek hogy windows running low on memory. 16 GB memória van a gépemben.

Nem értem hogyan, mindig bezárogatok minden alkalmazást és kb 3 firefox tab szokott nyitva lenni, múltkor pl sima netflix közben jött elő. Tegnap játszottam egy steames játékot és 2 óra után befreezelt a játék. Megnyitom a task managert és ott is irja, hogy device running low on memory..

Eddig ilyesmit soha nem tapasztaltam viszont 1 hónapja cseréltem videókártyát RTX 2060Super volt a gépemben és most egy RX 5600 XT. Úgy vettem észre azóta csinálja de tényleg nem fordult elő sokszor. Az új AMD driver felrakása előtt csináltam egy DDU-t. Mit gondoltok mi lehet ez? Csináljak egy komplett windows újratelepitést? :Y

(#44749) shteer válasza chewycl (#44748) üzenetére


shteer
titán

Lapozófájl mérete?

..szerintem jónak tűnik

(#44750) shteer válasza zolisx4 (#44747) üzenetére


shteer
titán

az új m.2 sata vagy nvme? melyik slotba került?

..szerintem jónak tűnik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.