Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45401) jokeph válasza Sondi1986 (#45400) üzenetére


jokeph
nagyúr

Eszerint a 9400 mellett alapból engedélyezett. :U
Ha meg csak az iGPU marad, akkor az előbbi képeken látott disabled állás lesz. :F
Na ilyet még nem pipáltam. :Y
Az előd HD 630-al (7. gen core i) nincsenek ilyen gondok....

Olybá tűnik, hogy az UHD 630 nem támogatja a legacy módot... :(

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#45402) --ka válasza jokeph (#45401) üzenetére


--ka
senior tag

"Olybá tűnik, hogy az UHD 630 nem támogatja a legacy módot... :("

Ezt nem tudom, hogy így van-e, de nekem is csak UEFI-vel sikerült a Gigabyte B460 HD3 i3-10100 több képernyővel beüzemelni. CSM mellett "se kép, se hang"...

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#45403) LittleBoss67


LittleBoss67
aktív tag

H410M alaplap
i3 10100 proci
250 GB M.2
1 TB Toshiba HDD
16 GB Gskill Aegis RAM
450 W FSP Hexa pro táp
Zalman M3 Plus ház
Valami kattan a gépben. Pontosan a leállításkor hallható hangot adja ki és még az az elhaló sssssssss szerű hang is kíséri, amikor vinyó?táp?ventik? tudomisén leállnak.
De a működése során semmilyen hátrány nem jelentkezik, de bosszant ez a hang.
Olvastam, hogy talán áram ellátási gond lehet. Amúgy is ki akartam cserélni a szimpla szobai elosztót, hát tettem a helyére egy villámvédelemmel is ellátott elosztót.
Tádááám. 2 napig semmilyen hang (már, hogy kattanás).
A gép kb. 10 napos, jön a monitor (Acer Nitro VG270Ubmiipx). Ugye alaplapon nincs Dport csak HDMI, hát raktam azzal ami itthon volt, mert doboz nem tartalmazta. Kb. óránként vagy 10x kattan, bár most nem hallik a leállás enyhe sívítás szerű hangja.
Mi a jó fene kattanhat? Mondom éppen az áramtalanításkori hang,csak nincs semmilyen leállás.
Tudnátok segíteni? Ugyan most kínomban megyek a T.kóba, ott láttam 2.0 kábelt, hátha az a nyűgje.

[ Szerkesztve ]

(#45404) Doma88


Doma88
tag

Alaplap: MSI B350M GAMING PRO
Processzor: AMD Ryzen 5 1600
RAM: HyperX 8GB Fury DDR4 2666MHz
VGA: GeForce GTX 1060 6GB
HDD1: WD Blue 1TB 7200rpm 64MB SATA3
HDD2: Toshiba 1TB
SDD: WD 120GB Green SATA3
Táp: EVGA W1 500W

2017-es konfig, minden alkatrésze újonnan lett vásárolva kivéve az 1TB-s Toshiba HDD.

A probléma tavaly ősszel jelent meg először, a gép normál módon ki lett kapcsolva majd a következő alkalommal már nem akart bekapcsolni. Power gomb megnyomása után felvillantak a LED-ek, felpörögtek a ventik majd 3 másodperc múlva leállt az egész. Néhányszor még megpróbáltam beindítani de nem működött. Mivel nem vagyok egy tudor, ezért fogtam és elvittem egy szervízbe, hogy nézzenek rá. A szervízes bedugta a táp kábelt és egy HDMI kábel majd bekapcsolta és működött. Hazahoztam és csodák-csodájára itthon is működött. Pár napja viszont újra előjött a hiba. Kihúztam a táp kábelt, visszadugtam de nem működött. Lekapcsoltam a tápot, majd vissza de semmi. Levettem a gép oldalát, hogy megnézzem azt hogy esetleg fel van-e púposodva valamelyik kondi aztán újra bekötöttem és működött. Aztán 2 nap múlva ugyanez történt viszont itt már nem segített az előbbi művelet. Később megpróbáltam újra bekapcsolni és működött. Ma, ugyanez a helyzet de már nem merem kapcsolgatni, attól félek nem tesz jót neki.

Valakinek valami ötlet, hogy mitől lehet ez? Használat közben semmi baja, nem fagy/indul újra/kapcsol ki.

Egy érdekesség amit észrevettem: az elosztónak, amibe be van dugva a gép, van egy külön lekapcsolója amit mindig lekapcsolok miután kikapcsoltam a gépet. 2-3-szor történt olyan, hogy felkapcsoláskor a számítógép bekapcsol anélkül, hogy megnyomnám a power gombot. Ez mindig akkor fordult elő amikor ez a "3 másodperc után kikapcsol" baja van.

(#45405) harry válasza jokeph (#45399) üzenetére


harry
veterán

Ha jol ertem a problemat, ahhoz nem kell win reinstall, nekem is MBR-re particionalva az ssd-m, de ez a tool (win10 alatt) megoldotta, par parancs az egesz: link

Converting MBR to GPT from Windows 10 desktop
mbr2gpt /validate /allowFullOS
mbr2gpt /convert /allowFullOS

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#45406) jokeph válasza harry (#45405) üzenetére


jokeph
nagyúr

No igen, ez is egy megoldás. :)
Bár magam részéről újrarittyenteném az OS-t UEFI/GPT módban, nem nagy idő a mostani hardvereken. :D
Magam részéről marad az MBR, nálam nincs egyelőre korlátja (HD 630 az egyetlen IGP-m, az megyen legacy/mbr-ben is, és így bármilyen régi gépbe át tudom tenni a SATA SSD-n lévő W10x64-et, menni fog).

#45407harry: érthető szempont. :K
Miféle lap ahol nincs egyáltalán legacy support ? :Y

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#45407) harry válasza jokeph (#45406) üzenetére


harry
veterán

Nem is a telepites sok ido, hanem utana belakni a rendszert :) Mar, ha a meglevot meg akarja tartani. En ebben a helyzetben voltam nemreg uj alaplapnal, ott nincs mar nincs legacy support, igy hasznos volt, hogy eleg volt egy gyors konvertalas s ment is.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#45408) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Sziasztok!

A gépem indul ( Gigabyte B460 HD3 alaplap ) fel van telepítve minden program rá, és driver is ,viszont nem akar hang lenni rajta.

A 2 hónapos, de bontatlanul érkezett ahogy én néztem, garanciális.

Legutolsó Windows 10-es update van rajta.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#45409) --ka válasza Graphics (#45408) üzenetére


--ka
senior tag

Ha van benne VGA, akkor arra van állítva, valószínűleg.
...ha nincs, akkor esetleg le lehet tiltva a BIOS-ban (UEFI), de miért lenne? :F

Gondolom, kábelek ellenőrzése megvolt...

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#45410) Graphics válasza --ka (#45409) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én is ezen agyalok, hogy én nem tiltottam, meg hogy lehet a VGA-ra küldi.

Mindegy, majd elmegyek személyesen ránézek, mert ismerősé lett végül a gépezet, csak én állítottam össze.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#45411) harry válasza Graphics (#45408) üzenetére


harry
veterán

- Hol nincs hang / hol kene legyen? Alaplapi integralt analog kimeneten? BIOS-ban ra kene nezni engedelyezve van-e. Masik hangfallal / fulhallgatoval probaltak?
- Windows hangkimenetnel latszik? A megfelelo van kivalasztva? Hangero okes / nincs nemitva?
- Eszkozkezelo felismeri? Vmi hibat ir?
- VGA HDMI-re vmi tv-t (vagy hangfalas monitor...) rakotni s megnezni ott van-e?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#45412) Graphics válasza harry (#45411) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Végül kiderült a hiba oka.

Le votl tiltva BIOSban a hang, így eszkozkezeloben semmi se latszott
Sehol nem volt hang, se az előlapon, se hátul

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#45413) bepken


bepken
veterán

sziasztok!

pár perce észrevettem, hogy valami nagyon nagyon halk, kopogás szerű hang jön a gépházból. még nem nyitottam ki azóta (majd meló után), de elvileg kábel nem szabad, hogy beleérjen a ventibe, illetve annak szerintem másabb is lenne a hangja...így sajnos inkább csapágy problémára gyanakszom. kérdezném, hogy ha a hang nem zavar (tényleg halk), mennyire veszélyes ignorálni? :D

illetve egy korábbi kérdésem újból fevetném, ami legalább ennyire idióta kérdés tudom :DDD de nem kaptam akkor rá választ: [link]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#45414) Graphics válasza bepken (#45413) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ezt így elég nehéz behatárolni, hogy mi okozza :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#45415) bepken válasza Graphics (#45414) üzenetére


bepken
veterán

hogyan tudom csak a táp ventijét meghallgatni a legegyszerűbben? (arra gyanakszom ugyanis)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#45416) --ka válasza bepken (#45415) üzenetére


--ka
senior tag

1) HDD-(ke)t a tápról, ház venti(ke)t az alaplapról lehúzod, CPU venti(ke)t lefogod egy nagyon rövid időre.
2) Csak a tápot indítod két pin összezárásával, de csak nagyon-nagyon rövid ideig mehet így "fogyasztó" nélkül, mert tönkre mehet .
...én az 1)-gyel próbálkoznék.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#45417) Lifer092


Lifer092
senior tag

Sziasztok!

Már teljesen tanácstalan vagyok ezzel a problémával kapcsolatban. :F A gép páromé, de próbálnám megoldani ezt a rejtélyt, idáig sikertelenül.

Adott ez a konfig:

Ryzen 5 2600
RTX 2060 6GB
2x8GB DDR4 3200MHz
Asus A320M-K
Chieftec 500W (GPE-500)

A gond, hogy minden játékban vállalhatatlan fps droppok vannak, minden teljesen lowon, már-már gameboy grafikán de irgalmatlanul droppol minden játék. Warzone, Fortnite pl. Warzone-ban van lowon 60fps, Fortnite pl. 120ról beesik 20ra másodpercenként, szintén lowon, high-on, teljesen mindegy. De minden más játéknál is ez a helyzet, Odyssey, Valhalla... Windows újratelepítve, driverek frissek, bios friss, memóriát próbáltam 3000-en, 3200-on, DOCP (XMP)-vel illetve anélkül. Geforce driverben minden teljesítményre van rakva, nincs OC-zva' illetve nem melegszik túl semmi. De már kiidegel. Valakinek ötlet mi okozhatja ezt?

[ Szerkesztve ]

(#45418) jokeph válasza Lifer092 (#45417) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Amikor beeseik az FPS, a VGA/CPU kihasználtsága hogyan alakul ?
Illetve a tápod mikori kiadás ?
Az első eresztés ebből a típusból kb. 5 éves lehet, megérne egy másik táppal is rápróbálni azért. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#45419) qdak válasza Lifer092 (#45417) üzenetére


qdak
addikt

Rákeresve a lapra, többen panaszkodnak fps drop/stutter.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#45420) Lifer092 válasza jokeph (#45418) üzenetére


Lifer092
senior tag

Korábban monitoroztam már nem emlékszem rá, de ma délután ráküldöm ismét és figyelem.

A tápra én is gondoltam egyébként, lehet egy cserét megérne, egyébként 2019-ben lett véve és elméletileg a frissített kiadás.

qdak: Most kimondottan a lapra rákeresve én is láttam hogy sok a panasz erre, ha szoftveresen nem tudom helyretenni akkor próbálok először egy másik tápot, utána lapot. Aztán ha az sem, megmondom asszonynak hogy gép elad, konzol megvesz. :DDD :DDD :DDD :DDD

(#45421) jokeph válasza Lifer092 (#45420) üzenetére


jokeph
nagyúr

Azt még megnézhetnéd, hogyha megkínálod játékkal, a VRM rész a lapon mennyire melegszik fel. :U
Nem túl acélos része a lapnak, és teljesen kopaszon van mindenféle borda nélkül.
Ha érezhetően forrósodik, egy direktbe ráirányított légáramlattal meg lehet próbálni, ha ennek hatására eltűnnek a problémák, akkor ez a baja (nem hiba, a lap gyengesége). :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#45422) Lifer092 válasza jokeph (#45421) üzenetére


Lifer092
senior tag

Köszi, felírom a checklistre! :)

(#45423) qdak válasza jokeph (#45421) üzenetére


qdak
addikt

[link] Esetleg egy Bios update?

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#45424) chopin42


chopin42
őstag

Üdv! Ide is belinkelem, hátha valaki találkozott ilyennel: [link]
Köszi előre is :R

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#45425) Lifer092


Lifer092
senior tag

Na úgy tűnik megoldódott a gond. :)

Feltettem a legfrissebb chipset drivert, variáltam a windows energiagazdálkodási profilon, kikapcsoltam az xmp-t és manuálisan feltettem a memória órajelet 3200-ra plusz hozzá a 1.35 Voltot. Meg kikapcsoltam teljesen a bios-ban az "AMD Core Boost" -ot.

Nem droppol, fps stabil és mostmár ultrán szalad a WZ is 90-100 fps-el. :)

Egyébként feszültség, hőmérséklet illetve a cpu/gpu kihasználtsági értékek is rendben voltak.

[ Szerkesztve ]

(#45426) qdak válasza Lifer092 (#45425) üzenetére


qdak
addikt

Az a lényeg :R

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#45427) Vertigo18 válasza Lifer092 (#45425) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nekem 3600-zal volt olyan gondom, hogy össze-vissza ugrált a CPU-hőmérséklet, de akár 90-100 fokra is, Idle módban is volt vagy 78-80. Kikapcsoltam a Core Boostot és stabil 40 alatti Idle-ben ugyanaz a config. Én sem értettem...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#45428) Lifer092 válasza Vertigo18 (#45427) üzenetére


Lifer092
senior tag

Hm, érdekes. Gyanítom ez a feature a 2 és 3000-es Ryzen-nél problémás.
Ahogy olvastam az 5000-es sorozatnál már nincs ilyen gond bekapcsolt Core Boost mellett.

Lehet önmagában elég lett volna nekem is csak ezt kikapcsolni, de én inkább még rádobtam pár dolgot, végül melyik oldotta meg nem tudom, de megy. :DDD

(#45429) Kobe


Kobe
veterán

valami tapasztaltabb szaki adjon már iránymutatást, merre induljak el vagy mit ellenőrizzek
időről időre a gépből penetráns elektroszmog, égett szag jön

már többször szétkaptam a gépet, de semmi rövidzárlatnak vagy hasonlónak nem láttam nyomát sem. Szokott menni nicehash mining a háttérben de a hőfokok ilyenkor 48 fok GPU / 60 fok hotspot körül alakulnak, de van hogy hetekig megy ezzel a hőmérséklettel és semmi probléma, utána meg egyszercsak dől a bűz, restart és utána megint OK hetekig

- szétszedtem a gépet, ledrótoztam minden tápcsatlakozót, semelyik nem sérült vagy sült meg, sem az apa, sem az anya foglalatok
- kiszedtem a vgat, kifújtam a ventiket rajta, átnéztem, semmi jele hibának a csatlakozók körül
- átnéztem a deszkát hátha nincs e rajta púpos kondi vagy bármi hasonló
- vram hiba vagy bármi indulási probléma nem jelentkezik

9700K + rtx 2080 + silverstone ET750G 750es táp

(#45430) jokeph válasza Kobe (#45429) üzenetére


jokeph
nagyúr

Tápot is körbeszimatoltad működés közben ? :U

#45431Kobe: ha nem garos a táp, csak szétkapnám, ha igen megvizsgáltatnám/másik megfelelő teljesítményű táppal tartós próbaüzemet csinálnék. :U

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#45431) Kobe válasza jokeph (#45430) üzenetére


Kobe
veterán

egyértelműen a gép alsó részéről, a táp felől jön a szag de annyira pontosan nem tudom megítélni hogy az pont a táp környékéről jön-e a táp vagy a vga rácsánál.....túl közel vannak egymáshoz
tápba belelestem, púpos kondikat vagy gyanús kábelt, elszíneződést nem láttam abban sem

(#45432) chopin42


chopin42
őstag

Üdv!
Gép az adatlapon. A proci stock, a ram xmp. Érdekes dolgok történnek egy két napja. Néha indításnál eljátssza, hogy mindenre tudok kattintani, de nem történik semmi. Ctrl+alt+delete ablak feljön, ott rákattintok valamire, az megtörténik, majd újra nem jön fel az sem. Kikapcsolásra sem reagál. Csak a bekapcsolóval tudom ilyenkor leállítani, 5 másodpercig nyomom és kikapcsol. DE az egér mozog, kattintani tudok, de a gép "áll".
Másik érdekes dolog pár órája történt: ibt max közben elmentem csinálni a dolgom, majd mire visszajöttem, a gép "elaludt". Mikor ébreszteni próbáltam, az egér ismét világított, de semmire nem reagált, a kép nem jött vissza. Kikapcsolni nem tudtam sehogy. Táp hátulján lekapcs, újraindítottam, gondolkodott egy ideig, majd folytatta az ibt maxot, mintha mi sem történt volna. Ismétlem, áramtalanítottam. Ez hogy lehet? Persze abbahagytam, újraindítottam, kikapcsoltam az energiagazdálkodásban az alvást és végigment simán az ibt max, ahogy kell.
Ez mi a tököm lehet? Ramot tesztelem éjszaka, de a windows memory diagnostics 2x lement, semmit nem talált.
A lap új, de mielőtt beraktam, azelőtt volt driver uninstall (minden alaplapi dolog+chipset driver), meg sysprep, azaz a windows mindent újraértékelt, mintha először indítanám.
Várom a tippeket :R

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#45433) petiwr


petiwr
senior tag

Sziasztok.

Az lenne a problémám, hogy egy ideje ha bekapcsolom a gépet akkor elindul és mikor bootolja a windows-t, néha hamarabb egyszer csak kikapcsol minden jelzés és mi egyéb nélkül mintha elmenne az áram. Még egyszer bekapcsolom és be bootol rendesen. Mi lehet a gond?

A konfiguráció:
Asus rog strik B450-F alaplap
Ryzen 5 3600
g.skill 3200MHz cl14 16GB
Gigabyte 3060Ti Gaming oc Pro
silentiumpc fm650W táp

(#45434) --ka válasza petiwr (#45433) üzenetére


--ka
senior tag

"...silentiumpc fm650W táp"

Kipróbálnám egy másik táppal is.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#45435) Submarine válasza Kobe (#45431) üzenetére


Submarine
senior tag

Hali!
Pedig táp lesz az.

#45433 petiwr:
Nálad is.

#45432 chopin42:
Teszteld a vasat egy Linux-al Live módban.
Mint, Ubuntu, vagy bármelyik.
A vindózos tárat húzd le persze.
Jutyúbozni is tudsz majd rajta hanggal.
Ezzel kiszűrőd a win hibát, olyan mintha bot-ot csináltak volna a gépedből.
Ha Linux alatt is előjönnek hibák akkor alaplap.

[ Szerkesztve ]

(#45436) Toxicano


Toxicano
tag

Sziasztok!

Sejti valaki, hogy miért nem akar bootolni a gépem? Látja a Storage Informationnél, de a bootnál nem és egyből a a biosba dob, ha bekapcsolom. :(


,,mint olyan... szoktam-volt mondani: mielőtt pattintod a dellát, mindig ki kell bontani"

(#45437) Toxicano válasza Toxicano (#45436) üzenetére


Toxicano
tag

HUH MEGVAN! Bekapcsoltam valami CMS-t és működik. A kérdés az, hogy az miért kapcsolt ki? jólvanezígy?

,,mint olyan... szoktam-volt mondani: mielőtt pattintod a dellát, mindig ki kell bontani"

(#45438) chopin42 válasza Submarine (#45435) üzenetére


chopin42
őstag

Köszi, azóta nem jelentkezett, és valszeg memória gond (tesztelgettem tegnap, és az xmp nem 100, tm5 hibákat dob).
Ha stabillá teszem, és ilyen előfordul, akkor megy a fenti metódus. :R

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#45439) --ka válasza Toxicano (#45437) üzenetére


--ka
senior tag

CSM lesz az.
Ha a telepítésed UEFI, akkor azt disabled kell állítani. Ahogy a neve is mutaja a régebbi típusú telepítések esetén kell bekapcsolni - compatibility support module.

szerk.: Láttam korábban is a hozzászólásod, de azt nem írtad, hogy "úgy romlott el", hogy piszkáltad a beállításokat a BIOS-ban (UEFI, tudom).

[ Szerkesztve ]

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#45440) Toxicano válasza --ka (#45439) üzenetére


Toxicano
tag

Most, hogy mondod... A legutóbbi win telepítésnél rákerestem, hogy mikezek, hogy UEFI meg Legacy telepítés. Legacynál maradtam ugyan, valszeg akkor be volt kapcsolva. Ez volt 3 hónapja már. Azóta nem bánottam.

,,mint olyan... szoktam-volt mondani: mielőtt pattintod a dellát, mindig ki kell bontani"

(#45441) Keszi86


Keszi86
csendes tag

Sziasztok. A következő lenne a problémám. Adott egy asus x555l notebook. Szerettem volna frissíteni egy ssd - vel. A biosba nagy nehezen beléptem (esc vagy 6x) ott átállítottam hogy cd/dvd - ről bootoljon aminek a helyén most ugye az ssd van, azóta semmit nem csinál a gép, csak fekete képernyő. A bios sem jön be. Valaki találkozott már ilyennel?

(#45442) SyMbioTe

Hali!

Kellene egy kis segítség, kifogytam az ötletekből:

Adott a gépem (adatlap), és mellé egy 17-es Hanns-G illetve egy 40-es Samsung TV. A TV HDMI-vel, a monitor DVI-vel csatlakozik a gépre.
Tegnap rendezgettem a kábeleket, és kihúztam a TV-be menő HDMI kábelt, amíg elvezetem szépen, majd vissza, és este mikor bekapcsoltam a gépet se kép se hang, nem ismerte fel a gép. (semmi más nem változott, tényleg csak ki lett húzva egy kis időre :F )
Ma szereztem egy DP HDMI átalakítót, így már felismeri a gép, be is tudok állítani mindent (típust kiírja, felbontás, stb...), de hiába nyomom át arra, hogy mondjuk kiterjesztés, semmi nem jelenik meg, TV azt írja nincs jel. (forrásként már felismeri)
Driver újratelepítés (DDU-val), win frissítés már megvolt, próbáltam Nvidia vezérlőpulton is beállítani, de nem akarja az igazságot. Lehet, hogy a kábel a hulla? (átalakítót működően kaptam meg)

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#45443) SyMbioTe válasza SyMbioTe (#45442) üzenetére

Szerk.: Kiptóbáltam másik kábellel, ugyanúgyanaz. HDMI-n fel se ismeri, átalakítóval felismeri, de nem ad képet.
A TV mindegyik HDMI portján, ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#45444) Kaci84


Kaci84
őstag

Hali. Net közbe egyszer csak kikapcsol a gép mintha elmenne az áram. Visszakapcsolom de leállogat mint a rossz bios értékeknél. Harmadjára nem áll le alaplap világít, vga világít ventik forognak. Kép nincs billentyű sötét. Alaplap cpu led pirosan világít.
Másik táppal, másik rammal és vga nélkül is ugyanez.
Aorus Z490 Elite AC, i7 10700k

Van ötlet mit lehet a gond? Melyik csere alkatrészt szerezzek be előbb, hogy kiderüljőn mi a gond?

(#45445) atom18


atom18
aktív tag

Sziasztok.

Új gépet raktunk össze i7 10700+Asus z490 prime p frissítettük a biost de azóta a gép bekapcsol de azon kívül semmi lehet ezzel valamit csinálni? :F

(#45446) ElektrikusDE válasza atom18 (#45445) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

CMOS reset megvolt?

Esetleg elem kivétel akár 10 percre (áramtalanított gépnél)

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#45447) atom18 válasza ElektrikusDE (#45446) üzenetére


atom18
aktív tag

Szia!

Igen megvolt és kb. fél órát nem volt visszarakva.

(#45448) --ka válasza atom18 (#45445) üzenetére


--ka
senior tag

A BIOS-ba (UEFI) sem tudsz belépni? Tehát: "se kép, se hang"? Mit jelent az , hogy bekapcsol? Forognak a ventik és ennyi?

Ha be tudsz lépni a BIOS-ba: UEFI, CSM, Fast Boot - lehet, hogy alaphelyzetbe került és az nem passzol a te telepítésedhez.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#45449) atom18 válasza --ka (#45448) üzenetére


atom18
aktív tag

Igen bekapcsol a gép forog minden világít az alap de ennyi.

(#45450) --ka válasza atom18 (#45449) üzenetére


--ka
senior tag

Csak a lap, proci, egy memória modul, bill. és megjelenítővel próbálnám indítani. VGA-t, drive-okat eltávolítanám. Legalább a BIOS-ig el kellene jutni valahogy... :(

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.