Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44651) djfantom válasza DonThomasino (#44650) üzenetére


djfantom
tag

Az alaplapba lehetne.De a házba nem.Ez nővérem gépe. De csak win7-nél csinálja.Linuxalis néztük ott hibátlan.De nővérem nemtudja használni a linuxot.

(#44652) DonThomasino válasza djfantom (#44651) üzenetére


DonThomasino
veterán

Legujabb VGA driver van fent ?
Ha nem le kéne szedni és legújabbat felrakni,
amit a gyártó oldaláró tudsz beszrezni.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#44653) 4ron


4ron
senior tag

Sziasztok!
Barátnőmnek van egy Toshiba Satellite L50-B-27N típusú laptopja, ami nem indul el, ha az akku csatlakoztatva van, akku nélkül működik. Hogyan tudnám legegyszerűbben diagnosztizálni a hibát? Ő már rohanna venni új akksit, szerintem nem feltétlenül az lehet a probléma, hogy régi az akku.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#44654) DonThomasino válasza 4ron (#44653) üzenetére


DonThomasino
veterán

Mit akarsz azon diagnosztizálni hogy rossz az akku ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#44655) 4ron válasza DonThomasino (#44654) üzenetére


4ron
senior tag

Honnan tudhatnám biztosan, hogy rossz?

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#44656) DonThomasino válasza 4ron (#44655) üzenetére


DonThomasino
veterán

Megnézed egy másik laptoban.
Vagy megnézed egy másik akkuval a laptopod.
Lehet zárlatos és a laptoban lévő elektromos védelem rögtön közbelép.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#44657) Laslow válasza konci79 (#44640) üzenetére


Laslow
senior tag

Köszönöm neked és jokeph-nek a segítséget.
Tegnap teszteltem a gépet Settlers 2-vel is. Eddig még sosem sikerült fagyás nélkül végigvinni benne egy küldetést, most viszont igen.
Megspóroltatok nekem jó pár tízezer forintot az ötlettel, hogy a 3000-es RAM-ot csak 2933 MHz-en hajtsam. Nem is gondoltam rá, hogy hivatalosan nem is tudja az alaplap kezelni a RAM-okat 3000 MHz-en, pedig ott van a gyártó honlapján feketén-fehéren.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#44658) konci79 válasza Laslow (#44657) üzenetére


konci79
őstag

Örülök hogy jó lett :K
Hőmérsékletet nézted?

(#44659) sladka_pani


sladka_pani
aktív tag

Sziasztok!
Új Windows 10 telepítés után vagyok és tanácstalan.. MSI X570 Gaming Plus, Ryzen 3600, 16GB DDR4, 2060 Super, Crucial 512GB SSD, 4TB WD Black SATA3, 6TB Seagate külső USB3-on...
Szóval a probléma az, hogy minden bekapcsolás (be van X-elve alapól a gyors boot az enegiagazdálkodási beállításoknál, nem tudom befolyásolja e?) vagy újraindítás után a Windows betöltése után néhány percig keresi még a SATA3-as és USB3-as csatolókon a nagy méretű HDD-ket. Addig ezek nem elérhetőek (látszanak az Ez a gépben, de nem megnyithatóak), illetve a HD Sentinel (legfrissebb verzió - eddig 1-el régebbit használtam) addig nem is indul el. Biztos valami beállítási dolog lesz, mert eddig nem csinálta sosem. HD Sentinel 100/100-nak lát mindent hiba nélkül. Mindenféle dolog megfordult a fejemben, de mielőtt a friss rendszert legyalulnám, megkérdezlek Titeket, hátha tudtok megoldást, vagy találkoztatok ilyennel. Amíg megtalálja nagyon változó idő, 30 másodperctől 2-3 percig is tarthat, kb. 10x próbálkoztam vele. Utána ha megvan minden, akkor már tökéletes, de elég zavaró és nem akarok együttélni ezzel a jelenséggel.
Köszönöm, ha segítetek.

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#44660) DonThomasino válasza sladka_pani (#44659) üzenetére


DonThomasino
veterán

Az alaplapi driverek a legfrissebbek ?
BIOS legfrissebb ?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#44661) sladka_pani válasza DonThomasino (#44660) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Alaplapi driverek nincsenek az MSI honlapján a Windows Update szed le mindent hozzá, viszont BIOS-t azt én frissítettem telepítés előtt.

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#44662) DonThomasino válasza sladka_pani (#44661) üzenetére


DonThomasino
veterán

BIOS update előtt jó volt ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#44663) sladka_pani válasza DonThomasino (#44662) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Igen.. de most néztem mégiscsak vannak driverek az MSI honlapján, lehet azokat megpróbálom...

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#44664) DonThomasino válasza sladka_pani (#44663) üzenetére


DonThomasino
veterán

Nem tudom milyen javítások vannak az új BIOS ban
de ha nincs rá szükség én vissza raknám a régit,
mivel azzal jól működött.

A driver csere legyen az első lépés, ott is előfordulhat,
hogy a régebbi verzióval fog jól működni.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#44665) sladka_pani válasza DonThomasino (#44664) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Köszi, megfogok mindent próbálni, ez is segítség :) Illetve a gyors bootról mi a vélemény?

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#44666) DonThomasino válasza sladka_pani (#44665) üzenetére


DonThomasino
veterán

Én nem szeretem, sztem nincs sok értelme.
Persze ha nem tudsz nélküle élni akkor ok.
A mi ügyünket nem hinném, hogy befolyásolja.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#44667) sladka_pani válasza DonThomasino (#44666) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Igazán nem tudom mire való, mindig alapból be volt kapcsolva.. :B Jelentkezem délután ha sikerült próbálkozni. Köszi addig is a tanácsokat!

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#44668) sladka_pani válasza DonThomasino (#44666) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Szia! És mindenki más is!
Érdekességképpen elsőnek a Gyors Rendszerindítás bekapcsolása funkció mellől vettem ki a pipát és a jelenség egyből megszűnt. 3x próbáltam ki és bekapcsolni, 100%-os arányban jött elő és szűnt meg a probléma :) Valahogy ráéreztem...

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#44669) Rájmó válasza DonThomasino (#44648) üzenetére


Rájmó
tag

4 slotból 3-on próbáltam, a negyediken azért nem, mert rálóg a CPU hűtő.
sajnos a hiba mindig előjött. mérgemben ma újra telepítettem a windowst, de rögtön a telepítés után, még mielőtt bármi drivert felraktam volna, már kaptam egy APC_INDEX_MISMATCH-et.rögtön lefuttattam egy Windows memóriadiagnosztikát, de szokás szerint nem talált hibát.
nem baj, úgy voltam vele, hogy ez még elfogadható, elvégre semmi nem volt up-to-date. felraktam mindent, utána csatlakoztam a netre és a windows update segítségével telepítettem a maradék frissítést is.
ezután 4-5 órát hiba nélkül ment a gép, majd kikapcsoltam 2-3 órára, és most, este mikor bekapcsoltam sima netezés közben újra jött a kékhalál, de most nem volt semmi info a képernyőn, kék háttér, rajta egy " : (" szmájli és ennyi.
azt hiszem lassan feladom, használom így, nem tudok mát tenni. :)

Privátra illik válaszolni :)

(#44670) DonThomasino válasza Rájmó (#44669) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ez a szmàjli èrdekes , nem lehet hogy csak valami virust
szedtel ossze ? Virusitto volt a gepen ?
Javaslok egy teljes virus diagnosztikat
mondjuk AVG ès spybot .

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#44671) haxiboy


haxiboy
veterán

Sziasztok! Még mindig küzdök a fekete képernyős fagyással?
Sajnos teljesen meg vagyok lőve, de általában idle állapotban jön.
Ryzen 3900X
32GB DDR4 Corsair 3000mhz
512GB NVME WD
most lehúztam az 1TB HDD-t ez az egyetlen amire gyanakodni tudok most.
MSI RX480 8GB
FSP Aurum PT 1200

Mivel nem BSOD ezért dump sincs, hwmonitor futott a fagyás pillanatáig.
ezt feltöltöttem : IDE
Én sajnos nem láttam benne semmi rendkívülit de hátha valaki meg tudja mondani hogy mi a probléma.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#44672) szagnes69


szagnes69
aktív tag

Szép estét Mindenkinek!
A több mint 10 éves Toshiba laptopom a következőt teszi a bekapcsolás után, elindul a boot folyamat, majd egy fekete képernyőn megjelenik bal oldalon fent a kurzor mozdulatlan állapotban és onnan nem megy tovább. Sajnos sem az F2, sem az F12 gombra nem reagál bekapcsoláskor, amivel bejutnék a Bios-ba, a winchester jelzőlámpája az elején egy picit villog, de aztán a sötét képernyőnél megáll. Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a baja?

(#44673) Werkly


Werkly
őstag

Hát kicsit lehet, hogy konyhanyelves a leírás. Adatlapon a konfigom. Nos a hiba, hogy a CPU játék indításakor még 30-35% mozog majd amikor betöltötte a játékot fölugrik AB szerin 80-90%-ra de droppol az FPS össze vissza! Nos táp döglődik vagy a CPU-nak lesz annyi? Esetleg az alaplap? BIOS-t downgradeltem azzal is ez a jelenség. Kösz ha írtok valamit ezzel kapcsolatban!

(#44674) Tukolp


Tukolp
aktív tag

Sziaszok,
Kellene egy kis segítség a gépemmel kapcsolatban,
Eddig csak league of legends közbe tapasztaltam,

Specem:
EVGA SuperNOVA G1 650W Táp
Gigabyte Z170X-UD3 Lap
I7 6700 Proci
3200MHz DDR4 RAM Corsair Vengeance LPX Black CL16 - 2x8GB Ram
Gigabyte GTX970 Xtreme VGA

Szóval annyit csinál a gép, hogy nyugodtan játszok, semmi extra, aztán hirtelen semmi előjel nélkül, kifagy a gép,
a monitoron csak ilyen szürkés barnás "ürességet" látok a monitor teljességében.
a gép is kifagy és semmire nem reagál, azt hiszem resetre se, aztán kis idővel később pár másodperc múlva ki lehet resetelni és újraindul mintha semmi baja se lenne.

Első sorba most VGA-ra vagy ramra gondolok, de a specem bőven a játék minimuma felett van, meg driverek is frissítve vannak, szóval nem tudom mi lehet a baj.

Segítséget köszönöm.

[ Szerkesztve ]

"When past and present collide, the fate of all worlds hangs in the balance."

(#44675) haxiboy válasza Werkly (#44673) üzenetére


haxiboy
veterán

Hőfokokat kéne nézni első körben, eléggé thermal throttling jellegű a legírásod alapján.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#44676) Rogiii


Rogiii
aktív tag

SziaZtok!
Segítséget szeretnék kérni mert teljesen tanácstalan vagyok.
Új konfigot raktam össze
10700cpu, Msi b460 Toma alaplap, 32gb eagis ram, 5700xt vga, 650w titánium táp
Az első 1-2 órában müködött a gépe rendesen és után egyszercsak lefagyott aztán újraindítás után nem ad képet és 10 másodpercenként újraindul.
Még a bios setup sem jön be.
Mi lehet a gond? Hol kellene keresnem a hibát?
Ha hétfőig nem sikerül vele mit kezdenem akkor 14 napon belül visszaküldöm, csak akkor gép nélkük maradok karácsonyra.
Hátha tudtok segíteni :)

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#44677) Hoffer


Hoffer
őstag

Sziasztok,
MSI B550 Tomahawk friss gép Ryzen 3100 cpu-val, bekapcsolásnál ventik felpörögnek CPU Debug led világít és semmi sem történik.
Tud erre valaki megoldást?
Aztán egyszer csak 3-4 bekapcsolásra pedig van, hogy elindul, ha pedig elindul minden megy normálisan újra is tudom indítani.
Mikor estére áramtalanítva van a gép a táp kapcsolóval akkor pedig reggel ismét nem indul. :R

(#44678) Werkly válasza haxiboy (#44675) üzenetére


Werkly
őstag

Hát sajnos valami gond van! Hőfok jó! 1440p-ben ME Andromeda is 95-100% CPU kihasználtság! Mi adta meg magát? Alapon van a CPU mégis AB 4295-4695-öt mutogat váltogatva! Táp lenne? Vagy az alaplapon ment el valami?

(#44679) szagnes69


szagnes69
aktív tag

Szép napot!

Apukám elállította számítógépén a képernyőfelbontást, azóta fekete a képernyő (televízió egyébként) és az jelenik meg a képernyőn, hogy a "Videó nem található." Windows 10 van a számítógépen, régebben az F8-cal, csökkenetett móddal el lehet indulni és lehetett korrigálni, van valami hasonló a Windows 10 alatt is, mert az F8-ra nem reagált és a hibás felbontás után sem állt vissza a kép. A gép bekapcsolásakor a megszokott üzenetek megjelennek, de utána sötétül el a kép. Előre is köszönöm a válaszokat. :)

[ Szerkesztve ]

(#44680) laceszgamer


laceszgamer
addikt

Hali.
Lenne egy kis gond amire nem találunk megoldást. Adott egy 775 alapú HP PC, pontos típust nem tudok. SATA0 helyen egy a végét járó HDD SATA3-ba egy SSD dugva, rajta a rendszerrel. Így bekapcsol a gép. Viszont ha csak az SSD van rajta mindegy hogy SATA0-ban vagy 3-ban akkor nem talál rendszerlemezt. A BIOS-ban látja rendesen a rendszer, meg ugye működött is róla, mindössze ez a diferencia, hogy ha a HDD le van húzva, akkor nem talál boot lemezt, pedig az SSD-n van a rendszer.
Valakinek van valami ötlete, mi lehet a megoldás?

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#44681) Vakegérke válasza laceszgamer (#44680) üzenetére


Vakegérke
veterán

Windows telepítésnél csak azt a HHD-t, vagy SSD-t szabad bekötve hagyni, amire telepítesz. Gondolom a HDD adatkábelét nem húztad le telepítéskor, így oda is kerültek fontos rendszerfájlok.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#44682) laceszgamer válasza Vakegérke (#44681) üzenetére


laceszgamer
addikt

Nem itthoni rendszer én is távsegíteni próbálok, de közben körvonalazódni látszik a dolog, valóban úgy néz ki, hogy a HDD-n van az MBR.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#44683) Vakegérke válasza laceszgamer (#44682) üzenetére


Vakegérke
veterán

Másra nem tudok gondolni. Mi másra kéne a rendszernek a HDD?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#44684) Werkly válasza haxiboy (#44675) üzenetére


Werkly
őstag

Játszottam pl. RDR2-el majd kb. 40 perc játék után elmegy a CPU használat 80-95% köré. Majd FPS is alacsonyabban megy és a GPU is visszaesik. CPU max. 60C-ig megy. Táp melegedne el vagy mi a fene ez szerined?

[ Szerkesztve ]

(#44685) Tukolp válasza Tukolp (#44674) üzenetére


Tukolp
aktív tag

Erre esetleg valaki _?
Közbe ramtestet végigfutattam 5 óráig,m 0 hiba,
Vga CPU stresstest megvolt, hiba nincs, cpu temp 80C vga meg kb 60
új bios új schipset és vga drivert tettem fel.

"When past and present collide, the fate of all worlds hangs in the balance."

(#44686) laceszgamer válasza Vakegérke (#44683) üzenetére


laceszgamer
addikt

Régen azon volt a rendszer, csak mikor SSD került a gépbe akkor dual boot lett, HDD-n maradt a Win 7, SS-d az új.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#44687) haxiboy válasza Tukolp (#44685) üzenetére


haxiboy
veterán

CPU hőmérséklet lesz magas szerintem. Bár a hiba GPU Vram melegedésre utal. Thermal padek a helyükön vannak, infrás hőmérővel nem tudsz rámérni esetleg a gpu vrm-re?

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#44688) haxiboy válasza haxiboy (#44671) üzenetére


haxiboy
veterán

Lekopogom megoldódni látszik a probléma, a lehúzott hdd-vel nem jött hiba 1 napig, kicseréltem a SATA kábelt ez volt az egyetlen öreg hardver a gépemben, még egy Z77 lap mellé kaptam valamikor sok éve. Soha nem gondoltam hogy egy sata kábel ekkora bosszúságot fog valaha okozni.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#44689) Tukolp válasza haxiboy (#44687) üzenetére


Tukolp
aktív tag

80 fok magas ? CPUra ? és 60 vga-ra ?
Bár league of legendstől annyira fel se megy, bezzeg erősebb játékoknál jóval melegebb és ott nincs baj.

[ Szerkesztve ]

"When past and present collide, the fate of all worlds hangs in the balance."

(#44690) cyber86


cyber86
őstag

Sziasztok. Olyan problémám lenne, hogy a cyberpunk 2077-be hang problémát hallok és ez a hiba a call of duty warzoneba is elő jön és nem tudok rájönni mi lehet a hiba ugyanis próbáltam már másik procival, rammal, vga-val, táppal és ssd-vel de ez a hang hiba állandóan elő jön. Sőt ez miatt vettem egy alaplapot is (Asus Rog Strix B365-G Gaming lapot és abba is csinálja. Öcsém gépén meg semmi gond aminek a konfigja: Asus Maximus X Hero, 8700K, 2x8 Gb ram Kingston, Gtx 1080, 1 db m2 Ssd samsung 870 Evo plus és 1 db 250 Samsung ssd és ott nem találkoztam ilyen hibákkal.

Ez a hiba jelenség: [link]

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#44691) Bazsooo


Bazsooo
újonc

Alaplap: Gigabyte B450 Aorus pro
Processzor: Ryzen 5 3600
Memória: 2x8 GB DDR4 Hyperx Fury
Tápegység: FSP Hyper M 700W
SSD: Samsung 970 Evo Plus 500Gb
Videókártya: MSI RX 480 GAMING X 4GB
Sziasztok! Ezzel a fajta hibával már írtam ide, viszont újratelepítésnél ismét előjött. Reinstall előtt mindig az aorus logo fogadott bekapcsolásnál de most a windows logo pörög és pörög van hogy 5 percig van hogy 15ig.. Csak az SSD van bedugva amin a rendszer van, alaplapi, cpu, gpu driverekből a legfrissebbeket szedtem le. Amikor a feladatkezelőben megnézem akkor viszont boot időre 11mp-t ír. Múltkor a HDD kihúzása segített, de ez most nem játszik. Előre is köszönöm a segítőkész válaszokat! Szép estét!

(#44692) DonThomasino válasza Bazsooo (#44691) üzenetére


DonThomasino
veterán

Az SSD volt tesztelve?
A lapon lévő összes SATA csatlakozóval ezt csinálja ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#44693) Bazsooo válasza DonThomasino (#44692) üzenetére


Bazsooo
újonc

M2 ssd
Valamint tényleg csak pár perc telt el köztük és előtte tökéletesen működött, de ahogy említettem nem az aorus logo jelenik meg bekapcsolásnál hanem a windows logo és ott tölt sokat, pedig boot időre 7-11mp között ír.
Az SSD-t hogy tudnám tesztelni?

(#44694) DonThomasino válasza Bazsooo (#44693) üzenetére


DonThomasino
veterán

Másik foglalatba át tudod rakni a lapban ?
BIOS ban nincs vmi boot ra vonatkozó beállítás? (pl. quick boot)
Van rá több progi pl hd sentinel, bár az SSD nagyon ritkán romlik el.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#44695) Essejó válasza laceszgamer (#44680) üzenetére


Essejó
veterán

A windows telepítésekor az ssd mellett rajta maradt a hdd is, és a win jó szokásához híven arra is pakolt a rendszerből. Ezért kell win telepitéskor csak a rendszer lemeznek üzemelnie. A többiről vagy a táp vagy az adat kábelt le kell húzni. Le kell menteni az adatokat, mindkét meghajtót formázni, gép kikacs, hdd lehúz, bekapcs win telepít only ssd-re.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#44696) cyber86 válasza cyber86 (#44690) üzenetére


cyber86
őstag

Megtaláltam a hibát az ssd a ludas de furcsa, hogy 2 ugyan olyan ssd-n is csinálja (samsung 850 pro 256) és a régebbi 120-as samsung 850 pro meg nem és a hard disk sentinelbe tökéletesek. [kép]

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#44697) Bazsooo válasza DonThomasino (#44694) üzenetére


Bazsooo
újonc

Megoldódott, de nem hiszem el, hogy ennyi volt..
Ugye a HDD-t már kihúztam előtte, viszont az alaplapban bennemaradt. Ennyi problémája volt, hogy egy semmihez csatlakozó lógó kábel még a portban volt :W

(#44698) DonThomasino válasza Bazsooo (#44697) üzenetére


DonThomasino
veterán

Valóban elég érdekes ...

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#44699) Essejó válasza Bazsooo (#44697) üzenetére


Essejó
veterán

Akkor lehet megérett egy kábel cserére.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#44700) lizdav


lizdav
csendes tag

Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni a gépem működésével kapcsolatban. Hosszú leírás következik, de TL;DR: a hiba gyakori akadozás, kifagyás rendszer szinten, hogy derítsem ki a pontos okát?

Részletek:
Körülbelül két éve van meg a vasam és eleinte hackintosh futott rajta, ezzel időnként felbukkanó probléma volt a gép fagyása, akadása, amit látszólag csak egymást követő újraindítások oldottak meg. Általában fél órás újraindítgatós szarakodás után hetekig nem produkálta a hibát, így először nem nagyon foglalkoztam vele, párszor sikertelenül módosítgattam az EFI-ben lévő kext fájlokat. A folyamatosan ismétlődő hiba azonban egy idő után arra sarkalt, hogy hagyjam a fenébe a MacOS-t és átálltam Windows-ra, hátha. Az utóbbi egy-két hétben azonban ismét figyelmes lettem gyakori fagyásra, amit az előzőekhez hasonlóan csak kényszer restarttal tudok megoldani. Ahogy én látom, nagyrészt hosszabb alvás után nem tud újra feléledni a gép, ilyenkor felpörög és fekete képernyő, de nem tudok semmit csinálni. Pár napja viszont egy sima Store-os letöltés közben fagyott ki, ma pedig POST közben(friss install után btw), szóval teljesen véletlenszerű. Elvileg minden driver a legfrissebb, Windows is up to date.

Alkatrészek:

MOBO: Gigabyte B360M D3H
CPU: i7 8700k
GPU: AMD Vega 64 8GB OC
RAM: HyperX Fury 32GB
SSD: Samsung Evo 250GB

Hogyan tudnám megfelelően felderíteni a hiba okát? Nem egészen tudom hogy tudnék pontosítani a keresésemen kulcsszavakkal, ezért gondoltam hogy leírom ide pontosan mi történik.

Előre is köszönöm ha valaki így az ünnepi rohanásban segít. További szép napot! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.