Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45701) Sinu válasza KROK640 (#45694) üzenetére


Sinu
senior tag

Nem akarom elkiabálni, de a ma délelőtti bios reset óta leállás, újraindítás is ment gond nélkül :)

No Future

(#45702) SkodALF válasza d@minator (#45690) üzenetére


SkodALF
újonc

Ilyeneket találtam BIOS-ban:
Smart Fan 5/Temperature Warning: (opciók: dis/60/70/80/90 Celsius)
CPU - Disabled // BIOS hőmérője szerint: 35 bekapcsoláskor, 5 perc után 37
System1 - Disabled // 34 , 35
Chipset - Disabled // 42, 44
VRM MOS - Dis. // 42,44
VSOC MOS - Dis. // 50, 51
CPU Fan Fail Warning - Disabled
Olyant nem találtam, hogy mikor kapcsol le..

(#45703) d@minator válasza SkodALF (#45702) üzenetére


d@minator
addikt

Köszi, akkor a BIOS is kilőve. Találkoztam már ilyennel de nem emlékszem mi volt a megoldás. Külföldi fórumokon megoldások erre a problémára:
- RAM 3200MHz-ról vissza lett véve alapra és jó lett
- kábelrendezés (ezért írtam a szét és összeszerelést)
- SSD probléma
- táp probléma (nem forró esetleg? ha nem jön be semmi egy kölcsöntáppal meg kell nézni)

(#45704) Alee112


Alee112
csendes újonc

Sziasztok! A tegnapi nap során a számítógépem leállt magától majd vissza kapcsoltam és megnéztem a proci hőfokját coretempel 110 volt tehát túl melegedett emiatt állt le. A gépet szét szedtem majd le csavartam a proci hűtőt és elkezdtem kitakarítani belőle a port ugyanezt próbáltam a tappal is de azt nem szedtem szét amikor vissza tettem mindent a helyére és bekapcsoltam a gepet felpörgött majd leállt ezt csinálta amíg próbálgattam utána pedig ki vettem az egyik ramot most eljut oda hogy a Windows logó megjelenik majd aztán áll le. Alaplap lenne? Köszönöm a segítséget előre is!

(#45705) KROK640 válasza Alee112 (#45704) üzenetére


KROK640
veterán

Pontosan milyen gép is ez? Tehát írd le a hardver komponenseket amik benne vannak, meg hogy milyen Windows.
BTW a 110 (celsius) fokos CPU semmilyen álmoskönyv szerint sem jelent jót, szóval akár a CPU, akár az alaplap is károsodhatott. Jó lenne többet tudni az egészről.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#45706) gyuri860213


gyuri860213
tag

Sziasztok.

Van egy Supermicros szerverem, kb 5 éves. Nem ad képet, sem alaplapi D-SUB sem onboard VGA-val. Régebben RDP vel használtam csak, most újra szeretném húzni és sehogy nincs kép. 2 VGA-val próbáltam, volt bios reset is. Ötlet?

(#45707) Alee112 válasza KROK640 (#45705) üzenetére


Alee112
csendes újonc

Egy nagyon régi gépről van szó pontosan igazából nem is tudom mi van benne. Filmezesre hasznaltam. Win 10 az operációs rendszer. Processzorban nem vagyok biztos de talan Intel core 2 quad q6600. 4gb ram és NVIDIA GeForce 710

(#45708) SkodALF válasza d@minator (#45703) üzenetére


SkodALF
újonc

A RAM alapból 3200MHz-es.
Hogyan függene a kábelelrendezéstől?
Amúgy kb. két hónapig normálisan működött, most a hét elején kezdett cirkuszolni..
Kölcsöntápot nem tudok egyelőre, ráadásul nem is leszünk másfél hétig..

(#45709) kona005 válasza SkodALF (#45708) üzenetére


kona005
senior tag

Haliho
Lenne egy elore osszerakott gep , kartya nelkul lett rendelve, b560 prime lap, 15 11400f, 16gbram lenyeg hogy belekerult egy GTX970 Gaming Hdmi kabellel ossze lett dugva , beadta a bios de az ismtenert sem tudtam usb rol bootoltatni csibaltam egy , egy alapertelmezett visszaallitast de most mar nincs jel a hdmin igy es nem villagitanak a periferiak de a gep megy...
Mi lehet a baj? Koszonom

(#45710) kona005 válasza kona005 (#45709) üzenetére


kona005
senior tag

Nem valasz akart lenni bocs, de most egy pcie slotban levo kartyan miert nincs jel? Alaplapra van alapbol allitva a bios vagy miert? Azon mindenkeppen kell lennie jelnek eddig bejott a bios most nem

[ Szerkesztve ]

(#45711) kona005 válasza kona005 (#45710) üzenetére


kona005
senior tag

Mar csinaltam Reset et kivettem az alaplap elemet egyszeruen nem ertem oke hogy igp nelkuli proci van benne de nem csipog nem csinal semmit csak no signal...

(#45712) d@minator válasza SkodALF (#45708) üzenetére


d@minator
addikt

Szerintem a RAM-od alapból 2400-as.
A processzorod pedig 2933MHz nativ RAM támogatással bír, fellette már tuning ahol semmi sem garantált.

(#45713) Sinu válasza Sinu (#45701) üzenetére


Sinu
senior tag

Újraindítás/leállítás probléma továbbra sem jelentkezik, viszont akadt egy újabb gond. Most a korábban felsorolt HW-k közül a HDD-t nem minden alkalommal látja a gép. Táp és sata kábeleket cseréltem, nem javult. Van ötletetek ?

No Future

(#45714) RVR400 válasza Tutti-amigo (#45652) üzenetére


RVR400
veterán

Már rég volt, de még egy kérdés. Floppy meghajtó van-e, vagy ha nincs, akkor a BIOS-ban ki van-e kapcsolva?

(#45715) szami777


szami777
addikt

Hali,
Mi lehet az oka, hogy frissen összerakott gép tv-re/ hangszórós monitorra semmilyen hangot nem ad. Piros x van a hang ikonon és baromi idegesítő, hogy egy csomó guglizás után is ugyanott tartok :/
Amik eddig meg voltak:
Teljes clean install, 3 különböző hdmi kábel, 2 különböző tv-n, alaplap weboldalarol audio driver(realtek) intel grafikus driver, windows audio ujrainditás.
Nem látja se az eszközkezelő, sem hangbeallitasokba nem jelzi, hogy lenne opciom a hdmi audiora.

Konfig:
Win10 pro
Intel core i5 10600
asrock b560m-itx/ac alaplap
Kingston 2x8 gb ddr4
Toshiba p300 hdd
Be quiet system power 9 400w
Samaung evo ssd 250gb
Silentium sg1 ház

Csak driver problémára tudok gondolni, lehet, hogy egyszerűen ez proci+uhd630+alaplap párosnál hibás lehet a driver?
Van esetleg valami olyan jolly joker audio driver, ami jobb lehetne az asrock által ajánlottnál?

Köszönök bármilyen segítséget.

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#45716) d@minator válasza szami777 (#45715) üzenetére


d@minator
addikt

BiOS 1.6?

(#45717) Croft-21


Croft-21
őstag

Ma reggel kicseréltem a proci hűtőt, ezért újra pasztáztam a procit, rá raktam a hűtőt, de gép indításkor nem sípol egyet a gép ahogy szokott és nincs kép se. Mi lehet a gond?

(#45718) szami777 válasza d@minator (#45716) üzenetére


szami777
addikt

Igen, az lett a megoldás, az 1.6 azonnal megoldotta.
Külföldi fórumokon utánaolvasva ismert hiba, dobozból kivéve senkinek sem működött.
Köszi szépen. :R

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#45719) kadarkabra


kadarkabra
friss újonc

Sziasztok! Pár napja kiírta az egyik ismerősöm gépe 'Error! Memory configured incorrectly. Please enter setup for... System Halted!' Ma meg mar csak bios hangok vannak. Memóriákat kiszedtem, megtakarítottam továbbra is ugyanaz. Valami ötlete van valakinek mi lehet a baj?

(#45720) abdulka1 válasza kadarkabra (#45719) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
Volt bármiféle változtatás a gépen mielőtt jelentkezett a hiba?
Alap konfigurációval indítsd a gépet, és egyesével próbáld a memóriákat a lap kézikönyvében leírt módon.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#45721) Croft-21 válasza Croft-21 (#45717) üzenetére


Croft-21
őstag

Na azóta annyi történt, hogy bekapcsoláskor már csipog 1x, ahogy szokott. Betölt a windows, de kék halál van és újra indul. Mindezt azért mert kicseréltem a proci hűtőt?

[ Szerkesztve ]

(#45722) Essejó válasza Croft-21 (#45721) üzenetére


Essejó
veterán

Hát ha jutott a pasztából a lábakhoz, akkor simán.:U

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#45723) abdulka1 válasza Croft-21 (#45721) üzenetére


abdulka1
őstag

A proci hűtő csavarjait, nem húztad meg túlságosan?

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#45724) kadarkabra válasza abdulka1 (#45720) üzenetére


kadarkabra
friss újonc

Nem volt semmi. Pont ezt nem értem. Lehet, hogy megadta magát a memória? Az alaplapon is egy piros led ég.

(#45725) Croft-21 válasza Essejó (#45722) üzenetére


Croft-21
őstag

Nem hiszem, csak egy borsónyit tettem a procira.
abdulka1: nem lehet csavarni, be kell nyomni a lábakat kattanàsig.

[ Szerkesztve ]

(#45726) AnDRash85


AnDRash85
újonc

Üdv!
(pc bekapcsolás után fekete képet ad a monitor, majd el kezd villogni a led kapcsoló a monitoron ,vga venti meg pulzál, hol lassan hol gyorsabb fordulatszámon ) másik monitorral és vga -val is kiprobáltam ugyanazt produkálja. Alaplap hiba?

(#45727) KROK640 válasza kadarkabra (#45719) üzenetére


KROK640
veterán

Ez nekem memória hibának tűnik. Vedd ki és egyesével próbáld a memóriákat. Ha mindegyikkel rossz, és másik memóriával is, akkor alaplap.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#45728) xigris


xigris
őstag

Sziasztok! Adott egy [lAsrock g41m-gs3] alaplap egy pentium procival. valamiért mindig újraindul. Kivettem a ramot úgy megy a cpu venti bármeddig, de ha ramot teszek bele egyből újraindulgat. Próbáltam más rammal nincs változás a ram más gépben működik. Esetleg alaplaphiba?
próbáltam más táppal ugyanaz a jelenség. :R

(#45729) jokeph válasza xigris (#45728) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Pontosan mekkora és milyen ramokkal próbáltad ?
Mert ez esetben ez sem mindegy. :U

#45730xigris: a 2*2 GB 1333-assal illene mennie. :U
BIOS ver. melyik lehet a lapon és mi a Pentium CPU ?

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#45730) xigris válasza jokeph (#45729) üzenetére


xigris
őstag

Elsőnek 2x2gb 1333mhz egyben S külön is mindkét slotban. Majd 1x4gb 1600 MHz mindkét slotban.

(#45731) BlueSteel


BlueSteel
tag

Sziasztok!

Gondoltam bedobom ide a kérdést, hátha van valakinek ötlete. Maga az alap probléma már többször feljött a topikban, de talán itt kicsit más a helyzet.

Adott egy számítógép, amiben a régebben telepített Windows 10 rendszer egy 120 gb-os SSD-n volt. Ennek a mérete már túl kicsi volt, ezért egy új 512 gb-os m.2-es NVMe SSD-re feltelepítettem Rufusszal egy új Windows 10 rendszert. A telepítés után választani lehetett, hogy melyikről bootoljon be a rendszer, mindkettő működött.

A 120 gb-os SSD-t időközben leformáztam, mert el akarom adni. A formázást követően is rendben indult a Windows 10 rendszer az új SSD-ről.

Tegnap viszont kivettem a 120 gb-os SSD-t a gépből és jött a "Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key" hibaüzenet.

Végigtúrtam a netet megoldások után kutatva (mint pl. az itt taglalt megoldásokat: https://neosmart.net/wiki/reboot-and-select-proper-boot-device/), de eddig semmi nem működik. A Boot sorrend rendben van (de nem Windows Boot Manager-ként látja az SSD-t a BIOS), próbáltam Legacy+UEFI, simán UEFI, mindenféle indítással, de nem indul.

Ugyanazzal a Rufus telepítő USB-vel, amivel magát a rendszert is telepítettem, megkíséreltem a javítást, de az sem működik, olyan, mintha nem is érzékelné magát a telepített op. rendszert. :(

Ha valakinek lenne megoldási javaslata, szívesen fogadnám.

[ Szerkesztve ]

(#45732) Essejó válasza BlueSteel (#45731) üzenetére


Essejó
veterán

Amikor az nvme-t telepítetted, akkor a 120as sdd is rá volt kábelezve? Ha igen akkor ott a hiba. Win telepitéskor minden más meghajtót le kell húzni, különben a win beleír és ha később kiveszed akkor boot közben hiányolja.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#45733) BlueSteel válasza Essejó (#45732) üzenetére


BlueSteel
tag

Igen, rá volt. :((( Van esély megjavítani valahogyan (pl. command prompt-ból) újratelepítés nélkül?

(#45734) KROK640 válasza Essejó (#45732) üzenetére


KROK640
veterán

jaja, ebbe én is belefutottam már :(

BlueSteel : "Van esély megjavítani valahogyan (pl. command prompt-ból) újratelepítés nélkül?" - nem tudok róla.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#45735) BlueSteel válasza KROK640 (#45734) üzenetére


BlueSteel
tag

Nekem mégis sikerült. A kulcs: új EFI partíciót kellett kreálni.

(#45736) Croft-21 válasza Croft-21 (#45721) üzenetére


Croft-21
őstag

Azóta megnéztem, hogy milyen hibaüzenet írt kék halál közben, kettőt is írt:
- critical structure corruption
- kmode exception not handled (hibajelenség classpnp.sys)

Ez nektek mond vmit?

[ Szerkesztve ]

(#45737) Askformore


Askformore
senior tag

Sziasztok,

van egy Enermax Liqmax II 240 AIO vízhűtésem, és egy I7 4790-es procim. Semmi baja nem volt évek óta. A minap elköltöztem, és mikor első alkalommal bekapcsoltam a gépet, hangos ventillátor zúgás fogadott, majd megnéztem a hőmérsékleteket és az alábbiakat láttam/látom:

Mi történt? A pumpa atom stabilan a helyén van, a gépet teljesen levetkőztettem, nincsa rajta egyik oldala se, jár a levegő, és még mindig 100 fokos a proci, és thermal throttling van.. igazából félek is használni... VALAKI HELP LÉGYSZI!!

Köszönöm,

(#45738) ColdMan válasza Askformore (#45737) üzenetére


ColdMan
tag

Érintésre milyen meleg a procin lévő blokk?
Mikor volt utoljára pasztázva a proci?
Szerintem:
1. Szállítás közben elmozdult a hűtő - újrapasztázni, megigazítani
2. Szállítás közben, valami mechanikai sérülés történt, nem illeszkedik rendesen a hűtő a procira.

[ Szerkesztve ]

(#45739) Askformore válasza ColdMan (#45738) üzenetére


Askformore
senior tag

Szia! Erintesre olyan elviselhetoen meleg, nem forro. Egy masik helyen azt irtak, hogy legbuborek keltkezhetett szallitas kozben, mozgassam meg a gepet es a csoveket. Ezt megtettem, es ugy 10 percig jo a hofok utana, majs ujra 100fokos a proci. Ha tenyleg buborek van benne azzal mit lehet tenni? Az ujrapasztazast megprobalom, szetkapom.

(#45740) ColdMan válasza Askformore (#45739) üzenetére


ColdMan
tag

Légteleníteni kellene a rendszert, de ilyen szinten nem ismerem a vízhűtéseket...

(#45741) Essejó válasza ColdMan (#45740) üzenetére


Essejó
veterán

Az AIO az nem gyárilag folyadékkal feltöltött? Szóval akkor érdekes lenne a légtelenítése. Bár én se értek hozzá.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#45742) KROK640 válasza Askformore (#45737) üzenetére


KROK640
veterán

Ha jól illeszkedik a blokk a procira, akkor légbuborék lesz, légtelenítéssel megtudod oldani.

Na látom megelőztek :(

[ Szerkesztve ]

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#45743) Askformore válasza KROK640 (#45742) üzenetére


Askformore
senior tag

Szia! Ha jol olvasom ezt ugy kell csinalni, hogy szedjem ki a ventiket es tegyem a pumpa fole, majd jarassam amig ki nem dolgozza a buborekot? Vagy mi a modja?

(#45744) KROK640 válasza Askformore (#45743) üzenetére


KROK640
veterán

Esetleg leengedheted az egészet. Majd feltöltöd 90% desztillált víz + 10% alkohol (gyógyszertárit vedd), kombóval.

Viszont megkérdezem :
A I7 4790-re biztosan megéri a vízhűtés? Van valami extrém tuningod rajta? Mert ha alapórajelen használod, akkor vannak kiváló toronyhűtők is.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#45745) zotya78


zotya78
csendes tag

Sziasztok!
Tegnap este összeraktam teljesen új alkatrészekből egy gépet. /i5 11600, gigabyte b560 aurus elite,kingston hyperx 16gb(2×8) ramok,seasonic 650w táp,ssd samsung 980pro.Gép nem indul el ,ventik se pörögnek,illetve még a proci hütő sem. Annyi történik hogy kb. 5-10 másodper múlva a memorián az rgb villogni kezd. :( :(( Valaki esetleg tud rá mondani valamit mi lehet a gond?

(#45746) rolii92i


rolii92i
tag

Hali,
Adott a kovetkezo, eddig ilyen formaban meg soha ossze nem allo, bizonyos elemeiben uj (tap,ssd) bontatlan konfig:
Corsair Tx550m
Crucial Mx500 250gb
Asus P5q-e
C2d E8500+ Thermalright cooler
Asus 660 Ti
2*2 gb Geil 800mhz cl4 + 2*2 gb Apogee Gt 1066Mhz cl5
Amit csinaltam h mukodjek.
Atx kabel az alaplapon.
Atx12v kabel ugyszinten.
Pci-e csatlakozok a Vga-ban.
Sata csatlakozo a tapbol kifele az ssd-ben
Ssd osszekotve a lappal sata kabellel.
Cpu huto csatlakoztatva.
Gep nem indul, a power es reset gomb vilagitanak ugyan,de nyomkodasukra semmi reakcio.
Gombocskak azert is fontosak mert egyelore nincs gephaz.
Mit hagytam ki,felejtettem\rontotam volna el?
Hol kezdenetek a hibakeresest?

[ Szerkesztve ]

(#45747) Askformore válasza KROK640 (#45744) üzenetére


Askformore
senior tag

Ha szetszedem, es feltoltom, eleg nagy esellyel ismet levegos lesz nem? Amugy nagyon sok leghutest probaltam, de NEKEM vagy hangos volt, vagy nem jol hutott..esetleg mindketto... aztan kotottem ki a kompakt viznel, 26ot boven megert. Most amugy kiszedtem a bordat, feltettem a gep tetejere a pumpa fole..egy kicsit kerregett, aztan elhalkult es 42 fokos most..

(#45748) pacni120


pacni120
tag

Sziasztok!
Jelenleg egy 850W-os enermax tápom van. Gari nélkül, de bontatlanul vettem, még nincs egy éves sem, eddig hibátlanul ment.
Egy ryzen 5600x és egy 3080FE + a szokásos egyéb cuccok vannak a gépben porszűrős phanteks házban. A kalkulátorok 700W-os tápot ajánlanak, terhelés alatt viszont rövid időn belül egy kattanó hang kíséretében újraindul a gép. Takarítás után tökéletesen ment a gép pár napig, most újra előjött a dolog (egy baromira szőrhullatós kutyánk van, a gép pedig a földön áll, szóval el tudom képzelni, hogy újra beszippantott valamit a táp). Eseménynapló csak annyit ír, hogy váratlanul leállt az áramellátás. Szoftveresen szerintem nem orvosolható a hiba (max a videókártya fogyasztásának csökkentésével sikerült kicsit stabilabbá tennem)
Létezik, hogy csak beszippantott megint valamit a táp és ezért kapcsol le? Vagy azonnal vegyek egy új és akkor már nagyobb tápot mert ez kevés/rossz? Esetleg nem is a táp lesz a ludas?
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#45749) Amartus


Amartus
senior tag

Tegnap este próbáltam az új SystemShock demóját, amikor is a gép egyszerűen kikapcsolt. Nem pittyent, nem jelzett semmi, csak leállt. Azóta be sem lehet kapcsolni.

A kérdésem az lenne, hogy hol kezdjem el a kutakodást? Tápegység? Alaplap? Egyéb?
Táp: Thermaltake 650W; Alaplap: ASUS X470 PRIME-PRO.

Istenem, tele van csillagokkal...

(#45750) KROK640 válasza Amartus (#45749) üzenetére


KROK640
veterán

System Shock volt.
Ez így elsőre nekem tápnak tűnik, de benne van az alaplap is, Jó lenne ismerni a többi komponenst is, mint VGA, proci stb.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.