Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32001) bluyoo


bluyoo
nagyúr

Hi!
Vásároltam egy új VGA-t de az üzembe helyezés nem éppen zökkenőmentes.
Egy GTX660Ti került ki, pár napig iGPU, majd be az új GTX960. Na már most nem sikerült a dolog (nem csatlakoztattam a monitort :B ) gombbal kikapcsoltam majd monitor csatlakoz.
A Win 10 betöltés közben kifagy egér bill. nem reagál, majd a monitor kikapcsol, de a gép megy.
Kikapcs Win keresi a hibát persze nem segít ...
Csökkentett módban elindult a Display Driver Uninstaller programmal nVidia, Intel driver töröl. Újraindít minden rendben, gép bekapcsol.
nVidia driver fel egy napig boldogság, majd csontra fagy a játék reset.
A Win 10 betöltés közben kifagy egér bill. nem reagál ,majd a monitor kikapcsol, de a gép megy.
Kikapcs Win keresi a hibát persze nem segít ...
Csökkentett módban elindult a Display Driver Uninstaller programmal Intel driver újra töröl.
Másnap netezés közben gép kifagy reset.
A Win 10 betöltés közben kifagy egér bill. nem reagál ,majd a monitor kikapcsol, de a gép megy.
Kikapcs Win keresi a hibát persze nem segít ...
Csökkentett módban elindult a Display Driver Uninstaller programmal Intel driver töröl.
Kérdés, hogy a VGA lenne a ludas vagy ez az átkozott Win 10?
Én az előbbire tippelnék (csak az a gyanús, hogy 10 órát gond nélkül üzemel ...), de hátha valaki találkozott hasonlóval.

Bazinga!

(#32002) IstvánLászló válasza bluyoo (#32001) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Amit mondasz értem, de vga Display Driver Uninstaller, hogyan csináltad is meg, pontosabban ha lehet?
Lényeges a folyamat sorrendje és logikája, nagyon fontos, különben csak problémád lesz: Intel driver-t törölted te magad, jól értem itt valami nem oksa és?
A programmal iit: nVidia és Intel driver-t törlése te magad csináltad, próbálom érteni de nem göbölyű és?

Ha lehet kezdjük tehát elölről jó?
A lényeg a sorrendben mondjad: szeretném hogy, sikered legyen: ez így vakrepülés a semmi felé.
A bios-ban minden beállítás biztosan jól van, mert ott, is lehet problémád és?

Most ennyit tudtam segíteni: hozzáértő kollégák majd jönnek biztosan.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#32003) mateo91


mateo91
tag

Udv megint elojott az a problena hogy nincs kep. Tegnap megint elment a monitorrol es csak a tvn volt. Letoroltem az nvidia experiencet majd megjavult viszont ma reggel bekapcsoltam a gepet seedelni kikapcsoltam tvt monitort es sehol se volt kep mikor visszakapcsoltam :/ kuldjem vissza garanciaba ? Vagy meg probaljam meg tesom gepen hogy ott is elojon e a hiba ? Win 10et hasznalok Gtx 750 ti vadi uj minden a gepben

(#32004) bluyoo válasza IstvánLászló (#32002) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Az UEFI-ben nem lett semmi változtatva az előző VGA-hoz képest, szóval azt kizárhatjuk.
Akkor megpróbálom leegyszerűsíteni:
A gép nem kapcsolt be az új kártyával, egy rövid sípszó de a Win. kifagyott betöltés közben. Csökkentett módban viszont elindult.
Az említett programmal töröltem a két driver-t, restart, minden ok. Öröm és bodottág!
De egy játék alatt egyszer csak kikapcsolt, majd újraindul(na) a gép. Kezdődik elölről minden. Win. nem indul el, csökkentett módban viszont igen.
Intel Driver "Clean and restart" minden ok megint.
De pár óra után a rendszer kifagy. Az aktuális folyamat "képe" látszik (nem reagál), viszont az egér kurzor mozog, reset. Kezdődik elölről minden. Win. nem indul el, csökkentett módban viszont igen.
Intel Driver tisztítás és újraindítás, minden ok megint.
Játék, net, ki/bekapcs, .... majd egyszer csak újra kifagy. Az Intel Driver tisztítás és újraindítás újra megoldja a gondot.
Most megpróbáltam elölről az egész VGA cserét. Az említett programmal "tisztítás és leállítás". Gond nélkül bekapcsolt, majd ezután telepítettem az nVidia driver-t. Meglátjuk mi lesz.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#32005) IstvánLászló válasza mateo91 (#32003) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A géped a garanciás vagy a Gtx 750 ti vadi új?
Ha garanciás a géped, nehogy szétszed, mert ugrik a garancia de ezt biztosan tudod is csak mondom.
Lényeg nehogy sértésnek vegyed. :) :K
Kikapcsoltad a tv-det, monitorodat, és nem ad képet, még bekapcsolás után sem........
Mi a jelenség, pontosan: készenléti módba megy, ha igen akkor próbáljátok ki:tesód gépén hogy ott is előjön a problémád.
Ha másik géppel minden oksa, rendszer újrarakása: vagy win-ed fórumát tudnám javasolni...
Remélem kiderül a probléma és forrása is sok sikert, most mennem is kell.

(#32004) bluyoo
Értelek de mennem kell most, de fél és 1-óra múlva itt leszek és segítek..
Az UEFI bios-át nem ismerem 100%-ig jól, de tudom hogy érzékeny jószág, nem is kicsit hanem nagyon.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#32006) mateo91 válasza IstvánLászló (#32005) üzenetére


mateo91
tag

Üdv hát én raktam össze a gépet tehát megvettem az alkatrészeket mindent PCX-ről most megpróbálkoztam win7-el aztán ha megint előjön akkor tesómék gépén még megpróbálom hogy ott is előjön e a hiba. Tv-n egyébként van hogy ha vagy 15x ki be kapcsolom bejön most is pl már win7el vagy 3x ugye driverek feltevése végett újra indítottam rendszer betölt majd feketeség várok pár percet és hallom hogy akkor érzékeli csak tvt és bejön a kép. Hát csak reménykedni tudok hogy jó lesz.

(#32007) headhunter


headhunter
addikt

Sziasztok!

Adott egy 2004-es konfiguráció, plussz (pót) alakatrészekkel:

2db Asus A7N8X-E Deluxe Alaplap
1db AMD Athlon Barton 3200+
1db AMD Athlon Barton 2400+
Kingmax 4x1GB DDR400Mhz PC3200
Geil 2x1GB DDR400Mhz PC3200 (Friss, új vásárlás)
Seagate 200GB IDE HDD
Samsung 160GB SATA1 HDD
Plextor DVD+RW SATA
Asus Radeon HD3450 LP 512MB
Akyga Basic 400W

Hiba leírása: Windows XP használat közben hirtelen újraindul a gép, utána boot és a windows indítása előtt Memtest86 5. teszt futtatásakor a teszt nem megy végig, szintén újraindul a gép.

Ez a hibajelenség mind a kettő alaplappal, különböző procikkal és RAM párosításokkal is előfordul. (Egyszerre csak 2x1GByte van a gépben duálban.)

A hiba megjelenése változó: napokig megy a gép hibamentesen vagy 1-2hét is előfordult, de az utóbbi napokban, pár óra után előjön.

Memtest86 5. teszt 3-4x végig megy, utána indul újra a gép, de olyan is előfordul, hogy már elsőre rebootol.

Alaplapot, tápot pár órára áramtalanítom, ramokat csereberélem és utána megint jó rövid ideig.

Már szinte mindent végig próbáltam, táp lehet a "ludas", bűnös?
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

[ Szerkesztve ]

(#32008) CoolMan válasza headhunter (#32007) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Üdv!

Teszteld másik megbízható táppal.
Memória tesztnél egszerre csak egy modul legyen az alaplapban.

[ Szerkesztve ]

(#32009) IstvánLászló válasza mateo91 (#32006) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Hogyan mondjam el? :) :K
Inkább beidézem szavaidat, " várok pár percet és hallom hogy akkor érzékeli csak tvt és bejön a kép" , értelek és respektálom is amit mondasz.

Itt a megoldás de várjál: tvd milyen kábellel csatlakozik?
HA normál vga kábellel: remélem így is van és itt van hiba forrása?
Tavaly még xp-t használtam és nálam is ez volt: hiba forrása.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#32010) vader108


vader108
tag

Sziasztok!
A közelmúltban behalt barátnőm számítógépének a videókártyája, amelyet cseréltünk. Viszont most új problémával szembesültünk:
3 módon jelentkezik a hiba:
1. Bekapcsoljuk a gépet, nem történik semmi, fekete képernyő, még a BIOS sem jelenik meg.
2. Elindul a gép, BIOS megjelenik de csak eddig: KÉP
3. Elindul a gép rendesen, többszöri bekapcsolási próbálkozás után, megy is egy darabig, majd lefagy az egész számítógép.
(Néha megy rendesen)
Én processzor vagy pedig ram problémára gyanakszom. De elsődlegesen processzor problémára gondolok.
Vélemény esetleg?
Köszönöm előre is a segítséget!

(#32011) IstvánLászló válasza vader108 (#32010) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A gépetek összeállítása: alaplap és többi alkatrész, leírása nélkül nem lehet igazán segíteni és?
Lényeges nem ülök gépetek előtt: vakon mit mondjak én is?
A téma nem lotto és találgatni lehet de nem érdemes.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#32012) vader108 válasza IstvánLászló (#32011) üzenetére


vader108
tag

500W Gigabyte táp.
AMD Phenom 2 965BE
ASUS GTX950
2x2GB ddr3 1333mhz Kingmax ram

(#32013) mateo91 válasza IstvánLászló (#32009) üzenetére


mateo91
tag

Szia , HDMI kábellel, csak az a furcsa nekem hogy nem rég még laptopom volt azon sose jött elő ilyen probléma :/

(#32014) CoolMan válasza vader108 (#32012) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Itt is javasolt egy megbízható táppal való próba. (kölcsön kell kérni valakitől)

(#32015) jUUh


jUUh
addikt

Sziasztok!
Tegnap játék közbe hirtelen szétesett a kép, aztán leállt a gép. Azóta ha bekapcsolom az asztal bejön, utána fekete képernyő és nem jön vissza. Valami tipp esetleg, hogy mi lehet a probléma? :R

Samsung Galaxy S23+

(#32016) elfelejtette válasza jUUh (#32015) üzenetére


elfelejtette
veterán

Ha már az adatlapodon nem írod be a cuccaidat, legalább ide írhatnád, ha már vele kapcsolatos a kérdésed...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#32017) jUUh válasza elfelejtette (#32016) üzenetére


jUUh
addikt

Alaplap: ASUS P8H61-MX USB 3.0
Processzor: INTEL Core i5 3330 3GHz LGA1155
Memória: 8GB DDR-III/1333
Videokártya: Ati RADEON 7770 1GB
Táp: 550W HKC

Samsung Galaxy S23+

(#32018) elfelejtette válasza jUUh (#32017) üzenetére


elfelejtette
veterán

Az a HKC 550W nem valami bíztató. Esetleg egy csere/kölcsön táppal kellene megpróbálni valami minőségibb márkából.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#32019) IstvánLászló válasza mateo91 (#32013) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Szia! mateo91
Értem a gondodat: tvd>monitorod, biztosan hibátlan?
A laptoppal minden oksa volt rendben is működött, hibát sosem tapasztaltál?
A lényeg próbaképpen csináld így ebben a sorrendben jó?

1.) Géped kikapcsolod teljesen: minden adathordózót tápról is leválasztód, ez fontos lépés de tényleg....
2.) Géped tápegysége: kábelek ellenőrzése, ne-kapkodd el ténylegesen ellenőrizzed is le ha oksa minden...
3.) Géped alaplapodra csatlakozó, tápegység kábelek ellenőrzése, ha mindent rendben találsz akkor, lépjél tovább...
4.) A tvdet, monitorodat, csatlakoztassad is teljesen kikapcsolt állapotban is levő gépedhez és próba...........
5.) Fontos lépés csak is ezután kapcsol is be; monitorodat; tvdet HDMI-re beállítod ezután ki is írja nincsen jel...
Ezután géped indítása és próba indulhat, remélem minden rendben is lesz.........
Írd meg mit csinál a cuccos...........

(#32018) elfelejtette
A kollégának igaza van és ott a pont..........

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#32020) jUUh válasza elfelejtette (#32018) üzenetére


jUUh
addikt

Köszönöm nektek! Holnap megpróbálom másik táppal beüzemelni!

Samsung Galaxy S23+

(#32021) jossua


jossua
tag

Kis segítséget kérnék !

A gép 5 perc játék után úgy belassul ,mint malacka a szembe szélbe 2-5 fps meg ilyenek !

16Gb ram dual-chanel
gtx 760ti 2GB
i-52500k intel.

ramokat cserélgettem mert azt hittem azt nem szereti de 8Gb is szarakodott. Nem melegszik túl mert néztem a hőmérsékletet...

Milyen ötletek vannak ? :)

Alias : Magyarbetyar

(#32022) mateo91 válasza IstvánLászló (#32019) üzenetére


mateo91
tag

Szia ellenorzes alatt pontosan mit ertesz ? Pinek nincsennek e elhajolva ? Meg hogy alaplapra rendesen ra van e dugva minden ? Latoppal minden rendben volt azt is ujjonan vettem 1 evig volt nalam :)

(#32023) IstvánLászló válasza mateo91 (#32022) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A kérdésedben ott van a válasz.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#32024) mateo91 válasza IstvánLászló (#32023) üzenetére


mateo91
tag

Meg sajna ezekre nem volt idom viszont egy hatalmas nagy erdekessegre leltem! Tehat a monitorom folyamatosan keken vilagit e.megy az standbyba tesomeknal viszont igen megneztem a szobamban es nem mindegyik konnektornal csinalja ezt! Lehet itt mas problema is lesz

(#32025) mateo91


mateo91
tag

Üdv most csodával határos módon minden megy szépen ! Átmozgattam mindent ami az alaplapba megy 24pines kábel mintha 1mm-ert kintebb lett volna de annak is csak a 4pines része ami külön mozgatható. Még annyit csináltam hogy a gép tápkábelét kicseréltem egy másikra. Viszont annyit megfogok tenni mindenképpen hogy veszek egy minőségibb elosztót amin van kapcsoló és minden este áramtalanítom.

(#32026) SirKero


SirKero
őstag

Üdv.
Az mitől lehet,hogy csak minden második indításra áll fel a rendszer? Elsőre a speaker sípolása után le áll a gép mintha elvennék tőle az áramot. Második indításra hibátlanul fel áll a rendszer ( hibaüzenet nélkül )
Már mindent cseréltünk benne ( csak procit nem az viszont tesztelve hat órán keresztül a Prime95 -tel hiba nélkül ment )
Vadonatúj alaplap vga processzor ezért valami softwares beállításra gondolnék ezek után. :U

Konfigom az adatlapomon

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#32027) mateo91 válasza SirKero (#32026) üzenetére


mateo91
tag

Tápegység ?

(#32028) SirKero válasza mateo91 (#32027) üzenetére


SirKero
őstag

Cserélve az is :K

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#32029) asDTesa


asDTesa
csendes tag

Mi történhetett a gépemmel?

A történet. Hazamentem albérletből csütörtök, úgy emlékszem kikapcsoltam a gépet, de mikor vasárnap este visszajöttem villogott rajta a led. Már máskor is tapasztaltam, pedig kizárt hogy 2-3x úgy felejtettem volna, de végül is lehetséges.

Azóta a játékoknál tapasztaltam hogy mindegyiknél kb 10-20 FPS-em van amik eddig gond nélkül mentek. Főleg itt érezhető a probléma, de amúgy is lehet látni hogy kicsit szenved a gép. Lehetséges hogy valami túl melegedett volna mert 4 napig be volt kapcsolva (hozzá teszem, én még mindig valószínűtlennek tartom hogy ne kapcsoltam volna ki, de akkor meg miért villogott a led?) Fura mód mikor csak simán lefekszem aludni és másnap felkellek akkor sose tapasztalok ilyet, csak mikor elmentem több napra.

Szóval, lehetséges hogy valami túl melegedett volna vagy ilyesmi? Most leszedtem a oldalát belekukkantottam, de semmi elváltozást nem láttam. SSD-m van és ugye alvó állapotba volt a gép, vagy hibernálva, lehet az készítette ki az SSD-m mint ha mondták volna hogy az nem tesz jót neki. Még a videokártyát néztem meg főleg, de ott sem láttam semmit, viszont nem tudom hogy szoftveresen meg mi baja történhetett volna hirtelen.

Ötletek?

Kb. 1 napot pihentetve volt azóta gép, de áramról nem kapcsoltam le.

(#32030) Glaz-dozfhut válasza asDTesa (#32029) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Szóval nem a macska volt?

- Glaz-doz-fhut -

(#32031) asDTesa válasza Glaz-dozfhut (#32030) üzenetére


asDTesa
csendes tag

De lehet, csak most nem is az a lényeges hogy mi volt, hanem mit csináljak hogy megjavuljon a gép :/

(#32032) Devas válasza asDTesa (#32031) üzenetére


Devas
őstag

Hofokokat merd le terheles alatt igy elso nekifutasra. Lehet csak a vgad tulmelegszik, mert beszaradt a paszta, es csak ujra kell kenni.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#32033) asDTesa válasza Devas (#32032) üzenetére


asDTesa
csendes tag

Itt vannak az adatok, nem értek hozzá, ezek rendben vannak?


[ Szerkesztve ]

(#32034) Devas válasza asDTesa (#32033) üzenetére


Devas
őstag

65 fok terhelve teljesen jo a vga-nal. Eszembe is jutott meg valami: mostanaban sokan panaszkodtak nvidiasok erre a 10-20 fpses dologra. Ha jol emlekszem a legujabb nvidia driver csinalta. Elkepzelheto, hogy automatikus frissitesre volt beallitva neked, most meg szivsz miatta. Ki kene gyomlalnod azt az nvidia drivert es feltenni valami regebbit.

Mondjuk azok a cpu frekik nekem kicsit gyanusak, valaki hozzaertobb velemenyet kene kikerned, mennyire normalisak.

[ Szerkesztve ]

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#32035) Devas válasza asDTesa (#32033) üzenetére


Devas
őstag

Amit meg megnezhetsz, az a windows energiagazdalkodasa. Lehet ott kene allitgatni. Hibernalast se mindig szeretik a gepek, sok ilyesmirol olvastam itt mostanaban.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#32036) asDTesa válasza Devas (#32035) üzenetére


asDTesa
csendes tag

Ez még mindig jó. Csak hiába állítom át ha már valami fizikai hiba történt, akkor azt már cserélni kell nem? Most újra raktam egyébként, mert valamit muszáj volt kezdenem, nagyon rosszkor romlott el. Egyenlőre úgy néz ki jobb a helyzet, de még nem pakoltam fel egy game-t sem mert ott érződött igazán.

Remélem nem lett semmi baja, mert nincs rá most pénzem, persze megteszem óvintézkedéseket így utólag, csak problémát hogyan oldjam meg ...

(#32037) SigmaW válasza Devas (#32034) üzenetére


SigmaW
tag

Igen elég érdekes, 100% terhelés alatt 800 Mhz-et képesek produkálni a magok?

#asDTesa A reinstall mindenképp jót tesz, valami elég fasza szoftveres gond lehetett, mert a processzor csak köhögött a lapban, írj ha megoldodott

Rendszergizda :)

(#32038) asDTesa válasza SigmaW (#32037) üzenetére


asDTesa
csendes tag

Folyamat ugrál 800 1700 2599 között és pont 800nál kattoltam. Újra raktam és jó lett de nekem még mindig nagyon érdekes hogy semmi baja nem volt, kikapcsoltam, majd kövinél valami így elromlott. Na mindenesetre örülök hogy nem romlott el semmi fizikai alkatrész. Köszi azért a segítséget.

(#32039) SigmaW válasza asDTesa (#32038) üzenetére


SigmaW
tag

Most már úgy ugrál valószínűleg, de a szélső adat kiírja hogy mi az a maximum amire "felugrál" .. nos a képeken 800 volt ott, vagyis annál feljebb nem ment, valami energiatakarékos módban ragadt a hibernálás miatt szerintem, de megoldodott, akkor király :K

Rendszergizda :)

(#32040) RolEnD_


RolEnD_
tag

Sziasztok!

Mi a baja a gépemnek?

Pfff, hol kezdjem? :) Rövid leszek (próbálok). Tegnap előtt bekapcsoltam a masinát, Win töltés közben elment az áram. Visszajött, visszakapcsoltam. Akkor már sokat töltött, mire felállt a Windows. (kb. 2 perc, előtte 10mp szokott lenni) Fifázni szerettem volna, elindítom az Origin-t, majd a Fifát és semmi. Tölt, majd nem indul, furcsa coil whine zaj, mikor tölt. Gép újraindít, Win nem jön be 3x egymás után (legalább is nem volt türelmem kivárni). Win újratelepít, gép kikapcsol, tápkábel kihúz, BIOS defaultra állít, gép bekapcsol.
Most az új Windows gyorsan bejön. Feltelepítek rá mindent, ami kell, Fifa elindít, megy rendesen. Ez volt tegnap előtt.

Tegnap gép bekapcs, Win megint nem indul. Másodszorra nagy nehezen bejön. Fifa indít, nem indul. Gép újraindít, Fifa indul, de rohadt lassan. A menüt késve tölti be, a meccs betöltése szintén nagyon lassú, de maga a játék gyors, grafikai hiba nincs. Játszok, kilépek, mondom tolok rá 3DMark-ot. 3DMark nem indul. (Fifa és 3DMark az 1TB-os HDD-n vannak, a rendszer SSD-n.Valley SSD-re telepít, tökéletesen lefut, hiba nélkül.
Gép kikapcs, HDD lehúz, gép bekapcs, Win gyorsan betölt, gép működik. HDD visszadug, Win megint gyorsan betölt. Ez volt tegnap éjfélkor és már nem volt erőm tovább szűrni a hibát. Mi a búbánat? HDD mekk? Vagy alaplap? HDD sentinel 99%-osnak írja a vinyót, de amikor nyomok rá egy gyors tesztet akkor olvasófej hibával megszakad. Plusz a NET sebességem is ugrál 400k - 2Mbit között. Nem stabil.

Köszi az ötleteket! :R

(#32041) elfelejtette válasza RolEnD_ (#32040) üzenetére


elfelejtette
veterán

A HDD a legérzékenyebb a fesz ingadozásra, gagyi tápnál is az szokott először megdögleni. Esélyes a diagnózisod.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#32042) RolEnD_ válasza elfelejtette (#32041) üzenetére


RolEnD_
tag

FSP Raider 550-es tápom van, ami persze nem a legjobb, de nem is egy Codegen. Ki tudom ezt valahogy szűrni? Program, teszt, kalapács, hallgatózás, bármivel? Mert csak úgy nem szeretnék venni egy új HDD-t.

(#32043) elfelejtette válasza RolEnD_ (#32042) üzenetére


elfelejtette
veterán

Valószínűleg az FSP tápod megbízhatóságának köszönheted, hogy egyáltalán még működik a HDD. Innentől kezdve kezdj archiválni, esetleg próbáld másik kábellel másik alaplapi sata csatira rákörni a vinyót, hogy kiderüljön, hogy úgy is hibázik-e, mert akkor az alaplapot is ki tudjuk szűrni.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#32044) RolEnD_ válasza elfelejtette (#32043) üzenetére


RolEnD_
tag

Erre én is gondoltam, délután rápróbálok, meg lehet, hogy ráküldök néhány tesztelő programot a HDD-re, hátha mondanak valami okosat.

Kösz a segítséget, majd sikítok ha nem jutottam dűlőre. :R

(#32045) SirKero válasza SirKero (#32026) üzenetére


SirKero
őstag

Erre senki??

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#32046) SigmaW válasza SirKero (#32026) üzenetére


SigmaW
tag

Szerintem rakj egy új elemet a lapba + CLRCMOS, talán egy próbát megér

Rendszergizda :)

(#32047) SirKero válasza SigmaW (#32046) üzenetére


SirKero
őstag

Az alaplap vadonatúj. Az előzővel is ezt csinálta ezért azt vissza vittem garanciába és ezt vettem helyette. Nem gondolom,hogy egymás után két lapban is gyenge lenne az elem. :K

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#32048) SirKero válasza SirKero (#32047) üzenetére


SirKero
őstag

Még annyit hozzá,hogy csak a teljes leállítás után csinálja ezt ha csak újra indítom akkor simán fel áll a rendszer :W

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#32049) SigmaW válasza SirKero (#32048) üzenetére


SigmaW
tag

Próbáld meg, hogy bekapcsolod a gépet, és úgy kapcsolod ki hogy a tápot lenyomod hátul, majd vissza, és ha ezek után feláll rendesen, akkor a táp lesz a gond, szerintem :U

Rendszergizda :)

(#32050) inci67


inci67
tag

mi lehet a baj, kicseréltem a procihűtőt, minden rendben ment, elindítottam a gépet. elindult fel állt a windows de semmi programot nem indított el. újraindítottam a kódot kéri beütöm nekiáll betölteni és ennyi, fekete képet ad gép. 2 szer meg néztem minden a helyén, minden jó. a proci hűtő új.

alaplapot nem szedtem ki, táp le volt áramtalanítva, a procihűttőt jó helyre dugtam be, minden csatlakozó hdd ez az a helyén, a vid karit ki vettem mert több úgy a helyem a proci hűtő felrakásánál. bios be jön mindent ír ram proci vidkari, akkor gondolom minden a helyén. gép indításkor a szokásos módon minden felpörög, hűtök. a kódot kéri, aztán tölt és mire be kéne jönnie a winek, fekete kép.
[L:/dl/upc/2016-04/28/515393_aefa6pfv8ecd0bsm_dsc_0026.jpg](IMG:/dl/upc/2016-04/28/515393_aefa6pfv8ecd0bsm_dsc_0026.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.