Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45501) I02S3F válasza Dave567 (#45500) üzenetére


I02S3F
őstag

Még az az ötletem, hogy keress hibaüziket az eseménynaplóban. Nem tudom, hogy olyan hiba üziket rögzít-e, amelyek bejelentkezés előtt keletkeznek.

Fagyáskor, újrainduláskor kritikus üzeneteknek is lennie szükséges!

(#45502) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Üdv!

Adott a következő konfig:

Cooler Master N300 NSE-300-KKN1
Be quiet! 400W Straight Power E10 BN230 tápegység
Intel Core i5-6500 BX80662I56500 processzor
Gigabyte GA-B250-HD3P alaplap
Kingston 2x8GB DDR4 2133MHz HyperX Fury Black memória
Samsung EVO 960 512 GB SATA SSD
Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX merevlemez

Bár kicsit régi konfig, egész jól bírja a strapát és jelenleg Win10 Pro-val van használva fejlesztésre főként. A gond az, hogy vettem egy ilyen filléres wifi sticket: [link]. Tökéletesen működött kb fél évig a ház előlapi USB3-as csatlakozójába dugva, de az utóbbi időben gondjaim akadtak vele. Történetesen minden rendben működik, amíg nem kezdek el nagy sebességgel tölteni valamit az internetről. Olyankor random idő után vagy a wifi hal meg és csak ki-be dugás oldja meg a problémát (ez a leggyakoribb), vagy meghal a teljes USB hub elől (a Microsoft webkamerám, a HP egerem és a Wifi stick) és csak egy restart segít. Konkrétan az egér sem működik utána. A wifi is meghal. De a hátsó hub megy rendesen, mivel a hátsó USB3-ak egyikébe egy HDMI converter van dugva és az hajtja meg a második monitorom, illetve van egy 2.0-ás portra kötött hangszóróm is. Ezek a hiba bekövetkezte után is működnek rendesen.

Próbáltam a hátsó hubra kötni a wifi sticket, ott kicsivel jobb volt a helyzet, de gyakorta halt meg ott is a wifi.

Ez driver hiba lehet? Vagy túl sok áramot venne fel a stick? Mit tudok tenni? Log van valamerre, amit érdemes lenne átböngészni? Event logban semmi érdekes nincs erre vonatkozóan.

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#45503) Dave567 válasza I02S3F (#45501) üzenetére


Dave567
addikt

Meg van a Ludas.
Core P5-ös házam van, oda nem tudsz vízszintesen vga-t berakni, csak külön kábellel, függőlegesen, na mármost nem tudom miért, de a kábel a hibás, pedig rendesen át mozgattam.
De sikerült megoldanom, hogy benne legyen a vga vízszintesen, bár kicsit érdekes módon, de addig még nincs másik, jó lesz ez. :R :R
Köszi a segítséget.

(#45504) I02S3F válasza Dave567 (#45503) üzenetére


I02S3F
őstag

Király! :)

(#45505) KonzolKartel válasza Mr Dini (#45502) üzenetére

Én nem használnám tovább azt a sticket, mert előbb utóbb elszállhat az USB vezérlőd.

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#45506) tnl2 válasza abdulka1 (#45485) üzenetére


tnl2
újonc

Pénteken visszatettem a tápját, és beindult!

Ma nem teszteltem, de ki fogom próbálni!

(#45507) FoLey-v válasza FoLey-v (#45498) üzenetére


FoLey-v
addikt

UP! :R

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#45508) Novver válasza Mr Dini (#45502) üzenetére


Novver
senior tag

Pár éve volt cimborámnak egy hasonló megoldása. Ott a stick szisztematikusan kinyírta az USB portokat kb 1-2 hét használat után.
Az egyik legérdekesebb gépprobléma volt amivel találkoztam.

UI: 2 előlapi és 2 hátlapi portot nyírt ki míg feladta és kidobta.

Life is a game... The game is my life!

(#45509) chio0632


chio0632
újonc

Sziasztok.
A gépem:
ASRock Z390 Pro4
Intel i3 - 8100 3.60GHz
NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB
16 GB RAM
256GB M2 SSD
1TB HDD
FSP Fortron HEXA 85+ PRO 550

A probléma:
Random restartol a gépem, percenként, óránként, stb., restart után sokszor fekete képet ad és azt írja ki hogy "no signal detected", miközben futnak a venitlátorok.
Amikor éppen nincs kép, a piros LED nem villog a házon, nem működik a billentyűzet és az egér, vagy ha világítanak akkor a Caps Lock jelző nem világít, amikor megy a gép akkor igen.
Valamikor a billentyűzet és az egér csak későn kapcsol be.
A Windows logban csak annyit ír hogy Kernel-Power 41 63.
Van hogy a BIOS-ig sem jut el a gép.
A Windowson belül sokszor a játékokat nem ismerik fel a kliensek (Steam, stb.) és meg kell keresniük a játékok fájljait, azt tudni kell hogy a Windows és az összes program az SSD-n van a játékok a HDD-n.
Amiket már próbáltam:
Próbáltam másik RAM-mal, másik monitorral és kábellel.
Kivettem a GPU-t és az integrált GPU-val próbáltam.
Próbáltam egy másik táppal ami csak 300W-os.
Kihúztam az összes kábelt, kivettem az összes hardwaret a CPU-n kívül, kitisztítottam mindent.
Kivettem pár perce az elemet az alaplapból.
Sajnos az egyik módszer sem bizonyult sikeresnek.
Valakinek volt már hasonló a gépével?
Mi lehet a gond?

Köszi.

(#45510) d@minator válasza chio0632 (#45509) üzenetére


d@minator
addikt

Billentyű is okozhatja. Túlmelegedés, tuning, Asrock tuning és egyéb alkalmazások, tápellátás (belső csatlakozók beégése).

(#45511) Novver válasza chio0632 (#45509) üzenetére


Novver
senior tag

Frissítettél BIOSt mostanában?
Drivereket?
Telepítettél új programokat amik belenyúlnak dolgokba? Ryzen master, speckó alaplapprogramok, etc?
Overclockoltál?
Tápod elég headroommal rendelkezik, vagy csak épphogy beleférnek a komponensek?
Mikor volt kifújva a por a tápból/házból?
Táp nem forró mikor épp kikapcsol? Megy a ventije egyáltalán?

Én első blikkre tápra gyanakodnék. Nem tudom milyen régi, de lehet nagyon ingadozik a feszültség és nem tolerálja a hardver.
Esetleg a porcicák megették reggelire, vagy bedöglött a ventije és túlmelegszik.

Life is a game... The game is my life!

(#45512) chio0632 válasza d@minator (#45510) üzenetére


chio0632
újonc

nem tuningoltam semmit, még csak alkalmazást sem töltöttem le, viszont ha még a BIOS sem jön elő sokszor, akkor nem lehet kizárni a szoftveres hibát? lehet hogy kevés volt a 300W-os táppal való tesztelés és azért nem működött azzal sem?

(#45513) chio0632 válasza Novver (#45511) üzenetére


chio0632
újonc

Új programok, BIOS frissítés, overclock semmi nem volt.
550W-os 80 Plus Bronzeos tápnak szerintem elégnek kellene lennie az én konfigomhoz.
A táp most lesz 2 éves, még garancia is van rá. Ventilátor működik rajta.
Évente 1x tisztítom. Volt már sokkal porosabb is mint amióta nem működik rendesen a gépem.
Örülnék ha csak a táp lenne a ludas. Hogyan tudom letesztelni használat közben? Nem szeretnék rá 30 napot várni a szerviz végett miközben nem 100% hogy a táppal van a gond.

(#45514) Novver válasza chio0632 (#45513) üzenetére


Novver
senior tag

Letesztelni csak egy másik táppal tudnád.
Kicseréled, és megnézed hogy ugyanazon workload mellett hogyan bírja.

Life is a game... The game is my life!

(#45515) chio0632 válasza Novver (#45514) üzenetére


chio0632
újonc

És köze lehet a tápnak ahhoz hogy gyakran törlődnek a játékok + gyakran kijelentkezik automatikusan a gép a kliensekből annak ellenére hogy az összesnél ki van választva a "remember me" opció?

(#45516) gabber01


gabber01
addikt

Sziasztok!
Elnézést ha nem egészen idevaló, de gondoltam itt is próbát teszek, mert a tűzfal topic elég halott.

Comodo-t használok, sima alap tűzfal verzióját. Mivel mélyrehatóan nem ismerem, ezért nem is piszkáltam bele, nem konfiguráltam specifikusan, csak feltelpítettem és megy a háttérben.
Új programoknál megkérdezi a szokásos dolgait és ennyi.
De manapság úgy hallom már a windows beépített Defendere is elég lehet. Van még egyáltalán szükség általános felhasználás mellett 3rd party tűzfalra (és amúgy vírusirtóra ha már itt vagyunk)?

Ami miatt kérdezem, hogy újabban több programmal is problémát okoz. Konkrétan két játék aminél eddig észrevettem, Ghostrunner és Elite: Dangerous. Mindegyik jogtiszta, megvásárolt. (Más játékoknál egyelőre nem tapasztaltam ezt, sem egyéb programoknál.)
Amint elindítanám őket, első alkalommal ugye a Comodo a szokásos engedély kérelmeket feldobálta, meg is adtam nekik, de még mielőtt bármilyen intro videót, logot, főképernyőt behozna, tehát hogy ténylegesen betöltené a játékot a rendszer, teljesen befagy az egész windows, értd: abszolút semmire nem reagál, se bill., se a kurzor nem mozog és csak gép kinyomásával lehet újraindítani, ami ugye felettébb bosszantó és nem is egészséges.

Ha kilövöm a Comodot, akkor tökéletesen fut minden. Sőt, miután elindult a Ghostrunner és újraindítom a Comodot, akkor is rendben van minden. Viszont az Elite azt sem bírja, ha visszaindítom közben a Comodot, akkor azonnal behal megint minden.

Egyébként friss a windows telepítés is, mert kb. 1 hónapja új gépet építettem (de az előzőn is ugyanez a jelenség volt már).
Comodo mellett Avast antivírust használok, de annak futása vagy nem futása nem befolyásolja a hibát.

Őszintén szólva értetlenül állok a jelenség előtt, de valamilyen módon a Comodo a ludas.

Régebben ZoneAlarmot használtam sokáig, de valamikor meghülyült és iszonyatos latencyt okozott ha bármilyen letöltés futott a háttérben, torrent, steam, akármi, mindegy volt.
Ezért váltottam Comodo-ra, ami eddig úgy tűnik ezen legalábbis segített, de ez a gépfagyás meg most ezzel kezd "divattá" válni. :S :/

Előre is köszi a tippeket, javaslatokat.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#45517) I02S3F válasza gabber01 (#45516) üzenetére


I02S3F
őstag

Szia!

Eseménynaplóban van valami nyoma a fagyásnak? Comodo esetében (ha meg akarod tartami, akkor) hozzáadtad már a kivételekhez a programot? Van definiált tűzfal szabályod, hogy átengedje?

Ugye nem egyszerre van Comodo vírusírtód, meg Avast?

A 10 topicjában azt olvastam, hogy manapság a Defender elég, ha jogtiszta szoftvereket futtatsz. Ha viszont darkneten jársz, crack-elt játékokkal játszol, akkor lehet nem elég. (Szerintem).

(#45518) gabber01 válasza I02S3F (#45517) üzenetére


gabber01
addikt

A Comodo megcsinálja ezeket magának automatikusan gondolom, mármint első induláskor ezekre szokott rákérdezni és ha kipipálom, hogy érvényesítse a szabályt minden következő alkalomkor, akkor elmenti. Ahogy nézem, valóban ott vannak a programok engedélyezve a listában.

Comodo csak tűzfal, nincs antivir része telepítve, pont az ütközések miatt. Legalábbis amennyire tudom, bár van valami Virusscope meg HIPS része, de eddig úgy gondoltam az valahogy a tűzfal heurisztika működéséhez szüksége. :)


Antivirre csak az Avast van fent.

Alapvetően nem járok semmi kétes helyen, de az ember inkább attól is tart, hogy az olyan külső támadásokat kiszűrje, amiket nem saját maga indít és a háttérben fut, amit nem is vesz észre.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#45519) I02S3F válasza gabber01 (#45518) üzenetére


I02S3F
őstag

Az nem megoldás, hogy a játékok futása alatt kikapcsolod a tűzfalat? Sajnos ez nem egy elegáns megoldás, de ha működik? Mert azt írod szeretnél egy erősebb védelmet. Ezt a Comodo biztosítja is.

A hips az a programokat vizsgálja gyanús viselkedést kutatva, azt is megéri kikapcsolni! Legalábbis a játék idejére.

(#45520) gabber01 válasza I02S3F (#45519) üzenetére


gabber01
addikt

Akkor lenne csak megoldás, ha közben nem lógna a neten a gép, szerintem. A háttérben ettől még futhat egy rakat folyamat, letöltés, akármi. Csak akkor kapcsolnám ki a Comodot, ha a Defender is elég amúgy. Akkor viszont a Comodo-ra sincs szükségem. :F

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#45521) dala


dala
tag

Sziasztok!

Adott egy Corsair tx650m bronze tap, amely egy gtx1080 ti kartyat hajt meg.
A hibajelenseg az lenne hogy van amikor nem ad kepet egybol a gep, jatek futtatasnal ritkan mintha artifactolna is, es neha csikos is a kep. Van olyan is hogy tokeletesen fut a game, de ha kilepek belole lefagy a gep. A tapegyseg mintha kicsit kattogo hangot is kiadna ha pl jatek megy.
Nyilvan elsosorban a kartyara gondolnek mint hibaforras, de ilyen jelensegeket okozhat a tap?

(#45522) I02S3F válasza gabber01 (#45520) üzenetére


I02S3F
őstag

Kérdezz rá a win 10 topicjában! Szerintem elég a defender is, mert jelezted, hogy olyan weboldalakon, ahol indokolt a vírusírtó/tűzfal, nem jársz és olyan programokat sem futtatsz.

Esetleg a keresőt is használhatod a 10 topicjában, mert ezt már kérdezték többször, hogy elég-e önmagában!

(#45523) gabber01 válasza I02S3F (#45522) üzenetére


gabber01
addikt

Mindenképpen. Először amúgy oda akartam írni, de mondom áh, inkább idevaló talán. :)

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#45524) I02S3F válasza gabber01 (#45523) üzenetére


I02S3F
őstag

Nincs olyan topic, hogy "Nagy vírusírtó topic", ami meg van, az nem túl aktív! (Defender topicja és egyéb általános vírusírtó topicok)

(#45525) Submarine válasza gabber01 (#45523) üzenetére


Submarine
senior tag

Üdv!
W7 óta teljesen felesleges másik tűzfal a windows-én kívül általános felhasználásra, főleg ha nem is ismered ezeket mélyrehatóan.
Ha nem látogatsz pl. orosz warez oldalakat, akkor a defenderen kívül felesleges egyéb védelem is. Itt már "a kevesebb a több" elv érvényesül. Amit meg nem akarsz kiengedni a netre, azt a win saját tűzfalán is le tudod manuálisan tiltani.
(Tűzfal és hálózatvédelem)
Szóval sztem egyszerűen szabadulj meg ezektől, és elmúlnak a gondjaid.
Valószinűleg több szinten több mindennel összeakad a Comodo, ezért okoz problémát.
Bele kellene ásni magad, és a beállításokban kalamolni vagy két napig, akkor valszeg rájönnél, és ki lehetne küszöbölni a nyűgöket. De szvsz sok értelme nincs.

(#45526) gabber01 válasza Submarine (#45525) üzenetére


gabber01
addikt

Lehet az lesz. Köszi.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#45527) I02S3F válasza gabber01 (#45526) üzenetére


I02S3F
őstag

Amit elfelejtettem, hogy a Comodo-nak is van topicja. Ott is kérdezhetsz!

(#45528) gabber01 válasza I02S3F (#45527) üzenetére


gabber01
addikt

Köszi :)

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#45529) Essejó válasza Submarine (#45525) üzenetére


Essejó
veterán

És hol marad az izgalom az orosz oldal nélkül? :DDD;]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#45530) koszos91


koszos91
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni, hátha tud valaki segíteni, mert kezdek az őrület határára jutni.

Adott a következő számítógép:
MSI B450 TOMAHAWK MAX
AMD Ryzen 5 3600 (alul van feszelve)
TOSHIBA P300 1TB
KINGSTON 500GB A2000 M.2
BITFENIX Formula 550W
PATRIOT 16GB Viper DDR4 3200MHz
SAPPHIRE PULSE Radeon RX 570 ITX (alul van feszelve)

Már egy ideje megvan a probléma, és nem is mindig jelentkezett. De most már kezd idegesíteni.
A lényeg az, hogy játék közben (warzone, rdr2, GTA V) gondol egyet a gép lefagy és újraindul (régebbi játékoknál nem tapasztaltam, mondjuk Max Payne 3 vagy Titanfall 2), venti felpörög és utána mintha mi sem történt volna megy minden tovább, és onnantól egy hétig is nyúzhatom nincs semmi baja.

Minden driver up-to-date. A BIOS a legfrissebb. Windows szintén a legfrissebb.

A következő 2 hibaüzenet van az eseménynaplóban:
1. Az előző rendszerleállítás (‎2021. ‎05. ‎24. - 12:28:06) váratlan volt. (Ilyen nem is történt)
2. A rendszer úgy indult újra, hogy előtte nem állt le megfelelően. Ez a hiba azért fordulhatott elő, mert a rendszer nem válaszolt, összeomlott vagy váratlanul megszűnt az energiaellátása.

különböző teszteket már futtattam, de akkor nem dobott semmi hibát, és ha mondjuk bekapcsolom a gépet, utána egyből újraindítom szintén nem történik hiba és használhatom/játszhatok vele egy hétig és nem történik semmi.

Szerintetek mi lehet a hiba vagy merre induljak el?

Futtassak megint valamilyen teszt programot?

Segítségeteket előre is köszönöm!

- Anya megyek cseresznyét szedni! - De hát tél van Pistike! - Tudom... sapka, sál!

(#45531) Smileyman09


Smileyman09
újonc

Sziasztok!

Adott az alábbi konfig:

ASRock H97M Pro4
Intel i7-4790k
Sapphire RX 580 Nitro+
2x4GB Corsair 1600Mhz, 2x4GB Samsung 1600Mhz
PLEXTOR PX-256S3G SSD
Western Digital WD20EZRX-00D8PB0 merevlemez
FSP AU-600 táp

BIOS: P2.30 (type: UEFI)
GPU driver: 21.5.2
Operating System: Windows 10 Pro 64-bit (10.0, Build 19042) (19041.vb_release.191206-1406)

Minden más driver az alaplap gyártójától a legfrissebb van leszedve.

A probléma az lenne, hogy teljesen random időközönként elmegy a kép, mintha kihúztad volna a kábelt a gépből és csak egy reset gomb oldja meg a helyzetet. Utána amikor elindul a gép, be kell menni az eszközkezelőbe, majd engedélyezni a kártyát, mert valami folyamat letiltja. A probléma egyre gyakrabban jön elő és egyre eltérőbb szituációkban. Az AIDA64-nek kipróbáltam a "System Stability" tesztjét, ott semmi probléma nem volt, ezért sem tudok semmire gyanakodni. Amikor még a 21H1-et használtam, ott főleg akkor jött elő ez a jelenség, amikor egy olyan játékban voltam, ami elég erősen kihajtja a gépezetet, főleg a videókártyát. A hőfokokat néztem, azzal nem volt probléma, RAM tesztet is csináltam, bár igaz, csak a windows félével. Valamint újabban azt is elkezdte, hogy amikor elmegyek a géptől, 15 perc után - így van beállítva - kikapcsol a képernyő, és miután visszajövök, megmozdítom az egeret, felvillan a kép, majd befagy minden. A kép elmegy, nem érzékel semmit a monitor és ezen is csak a reset gomb segít.

Húzva semmi nincs, és ez az egész egy friss windows-on történik, de már megannyi verziót megpróbáltam és egy idő után mindig előjött a probléma.

Köszönöm előre is a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

(#45532) d@minator válasza koszos91 (#45530) üzenetére


d@minator
addikt

Vissza kellene mindent állítani alapra a BIOS-ban (kivéve UEFI), semmi alulfeszelés, RAM-ot is alapra. A lapom és a procim ugyanaz, mint neked és nincs gondom vele.
Az eseménynapló nekem is mindig dobja ezeket a hibákat amíg a Windows-ban a gyors rendszerindítás be van kapcsolna.

(#45533) Zsidaaj


Zsidaaj
tag

Sziasztok.

Kis segítséget szeretnék kérni.
Van egy Haswell architektúrás pc-m ami fura dolgokat csinál.
Vilog néha a kép random, be lassul..
Biosba belepve lattam, hogy 5v feszültsége 6,8-at kap..
Aida64 megerősítette ezt a feszültséget, sőt terhelve felugrott 10,2 voltra a feszültség.
Ez mitől lehet? Tap hiba esetleg? Alaplal doglodik?

Válaszokat előre os köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

186 pozitív és 0 negatív értékelés az oldalon!

(#45534) Novver válasza Zsidaaj (#45533) üzenetére


Novver
senior tag

Táp, vagy pedit alaplap VRM elszáll. Egyik sem életbiztosítás.

Life is a game... The game is my life!

(#45535) gabber01 válasza Novver (#45534) üzenetére


gabber01
addikt

Gondolom az a fő kérdés, hogy mit cseréljen, mert azért nem mindegy anyagilag. :)
Csak hát ezt csak méréssel lehetne megállapítani.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#45536) --ka válasza Zsidaaj (#45533) üzenetére


--ka
senior tag

Szia!
Első körben más táppal kellene kipróbálni.
Minőségi, használt, garanciális és olcsó táp: innen, pl.
Sajnos nem zárható ki az alaplap VRM hiba sem, de vagy mérsz vagy csere táppal, csere lappal próbálkozol - a táp tűnik olcsóbbnak, ha nincs semmid otthon. :R

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#45537) Novver válasza gabber01 (#45535) üzenetére


Novver
senior tag

Teljesen jogos, viszont a táp inkább hibásodik meg mint egy VRM fázis az alaplapon.
Szóval inkább táppal kezdjen. :)

Life is a game... The game is my life!

(#45538) Zsidaaj válasza --ka (#45536) üzenetére


Zsidaaj
tag

Sziasztok

Tápot cseréltem nem oldotta meg a gondot..
Most leterheltem 6,3v állt be onnan nem mozdul mostmar bios reset óta.
Ez ha így marad okozhat gondot?

Üdvözlettel:
Zsidaaj

186 pozitív és 0 negatív értékelés az oldalon!

(#45539) --ka válasza Zsidaaj (#45538) üzenetére


--ka
senior tag

...nem szerencsés, ha bármelyik érték kívül esik a szabványon.
Sajnálom, hogy a tápcsere nem oldotta meg. :O

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#45540) szogyenyi


szogyenyi
csendes tag

Sziasztok. Ismét "szerencsém" van taknyolni egy gépet, amivel ezelőtt már többször is ugyan az a probléma volt. Nemes egyszerűséggel a gép semelyik grafikus portból nem küld jelet egészen addig, míg jumperrel nem végzek rajta egy CMOS resetet. Ezt már kétszer eljátszottam vele az elmúlt években, most odáig fajult a probléma, hogy a belerakott Radeon RX550 egyáltalán nem küld jelet a HDMI portból. Teljesen mindegy, hányszor resetelem a BIOS-t, vagy hogy elsődleges grafikai eszközként a PCI portot adom meg neki, vagy hogy letiltom az Onboard VGA-t. Egyszer sikerült elérnem, hogy futás közben kihúztam a D-SUB kábelt (amiről az alaplap küldi jelenleg a jelet) és HDMI kábellel csatlakoztatom a videókártyára a monitort, de akkor csak egy háttérkép látszódott. Se ikonok, semmi. Mint ha másodlagos asztalként funkcionálna. De most már ezt se tudom elérni. Valakinek valami ötlet azon kívül, hogy kuka az alaplap? Mert én már 3-4 éve is ezt tanácsoltam a kedves ismerősnek.

(#45541) gabber01 válasza szogyenyi (#45540) üzenetére


gabber01
addikt

A POST sem jelenik meg rajta? Vagy "csak" Windows alatt vacakol?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#45542) szogyenyi válasza gabber01 (#45541) üzenetére


szogyenyi
csendes tag

Egyáltalán semmi :(

(#45543) gabber01 válasza szogyenyi (#45542) üzenetére


gabber01
addikt

Akkor ezen szerintem kár tovább gondolkozni. Te is tudod már a megoldást. Feltéve, hogy a kártya tuti jó.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#45544) szami777


szami777
addikt

Sziasztok,
Sajnos nem vagyok ott a gépnél, ezért nem tudom megnézni/szétszedni stb...
Új gépet raktam össze apámnak 2 napja. Ma bedugta a jack-be a fejhallgatót, a gép azonnal kikapcsolt, azóta nem kapcsol be, fekete kép és 5 pittyegés. (monitor fekete csak a hdmi szöveget tolja ki)

A konfig:
i5 10600
asrock b560m itx/ac alaplap
kingston 2x8 gb ddr4 2666mhz
be quiet system power 9 400w tápegység
samsung 870 evo 250gb ssd
Toshiba p300 3tb

Mind 0km-es aqua emag és társai boltból.
Összeszereléskor a gyári intel hűtő nem pörgött, ezért egy i5 8600-as gyári ventit tettem bele, ment is azzal szépen.

Bármi ötlet, mi lehet a baj?

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#45545) phanzetomox


phanzetomox
őstag

Sziasztok!

Rig építésnél elő jött egy fura hiba és egyelőre nem jövök rá mi okozza. Asrock 110 btc alaplap, i5 9400f processzor. VGA kártyákból még nincs rá dugva semmi sem.

Ha rádugom a cpu tápellátását és elindítom a gépet, akkor minden venti felpörög, majd 2 másodpercen belül lekapcsol a gép. Ha nincs rádugva a CPU tápellátás, akkor minden működik tovább. A táp biztosan jó, kettő különbözővel is kipróbáltam. Procit kivettem visszaraktam nem segített. Az összes alkatrész új.

Milyen irányban induljak el?

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#45546) jokeph válasza phanzetomox (#45545) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Ha EZ a lapod, akkor egyszerű a megoldás.
A 9400f nem kompatibilis (hiába megy bele fizikailag, és szerencsére nem ront el semmit sem, csak az van amit tapasztalsz), 6-7 gen. Celeron/Pentium/core i CPU kel bele, a 9400f 9.gen. :U
Lásd a gyártói oldal CPU supportját. ;)

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#45547) phanzetomox válasza jokeph (#45546) üzenetére


phanzetomox
őstag

Hát ez most fáj. Köszi, volt egy ilyen megérzésem, de elhessegettem a gondolatot mivel nem én válogattam össze az alkatrészeket. De legalább gyorsan megoldódott, rendelek újat. Köszönöm a segítséget! :R

(#45548) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Üdv fórumtársak!

Az volna a kis problémám, hogy a gyerkőc gép:
gigabyte z490 gaming x + i5 10400F +16gb +1050ti giga

A lényeg, hogy tegnaptól bekapcsoláskor 5 rövidet sípol (amit találtam, hogy cpu error.) .. a lényeg, hogy a gép ettől még rendesen elindul és megy,. Használja a gyerek egész nap.

De megnéztem és ami első perctől gond volt, hogy hdmi-n keresztűl nincs bios és boot képernyő.
A windows jön be rögtön. (telepíteni is csak DVI-n keresztűl tudtam) ...

Eddig nem sípolt 5 rövidet. De rákötöttem a másik monitort DVI-n és úgy tökéletesen működik nem sípol.

Vagyis ha van DVI-n is csatlkaozva monitor akkor nem csipog.

Nem tudok rájönni, hogy akkor mi a fene lehet ez az 5 sípolás, mert nem hiszem proci , mert akkor dvi-n miért nem csinálja.

Valami ötlet?
köszi

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#45549) Vangelis válasza Vangelis (#45548) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Hát tényleg a kijelzőt jelzi ...

HA minden igaz.

Kiderült, hogy ez az alaplap figyelmeztetést ad a CPU-ra, ha a kijelző nincs csatlakoztatva, vagy ha a kijelzőkábel megsérült, és megakadályozza az indítást. Reddit mélyén találta. Számos alkalommal jelentették a Gigabyte-nak, és semmi sem lett belőle. Szóval minél többet tudsz azt hiszem.
Egy fórumból idézet...

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#45550) szogyenyi válasza gabber01 (#45543) üzenetére


szogyenyi
csendes tag

FYI: A VGA pukkant meg. Csak azért írom le hogy ha netán más is hasonló problémával szembesülne, akkor tudja mi volt ennek a témának a végkimenetele. Csak azért gyanakodtam az alaplapra, mert amikor anno D-SUB - HDMI átalakítóval kötötték össze a gépet a monitorral az alaplapi csatlakozóról akkor is megesett, hogy nem adott jelet és csak egy CMOS reset oldotta meg a problémát.

Mindenesetre köszi, hogy szántatok rám időt! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.