Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) gardener


gardener
senior tag

Notim.

Este használom, semmi gond.

Ma reggel felnyit, sleepből indítanám, de (mondjuk sokszor szokta) nagyon lassan akar éledni. Nah mint ahogy szoktam, kikapcs-újraindít.
Erre, boot képernyő megjelenik minden szokásos adattal, de rajta elszórva szines karakterek, valamint kiírja "hiányzó ntldr". Azt sehova tovább.
Gondoltam hátha a bent maradt dvd, de nem.
Újraindít. Nem
Akksi ki, vissza, újraindít nem.

Ötlet?

Ezek a krix-kraxot furcsák nekem. :(((

(#7002) leyo76 válasza gardener (#7001) üzenetére


leyo76
senior tag

Win cd betesz, javít, kész. :D

(#7003) negyedes válasza gardener (#7001) üzenetére


negyedes
addikt

Nem tudja lodolni a windowst, a telepitomedia segitsegevel, javisd meg a boot reszt. [link]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#7004) gardener válasza negyedes (#7003) üzenetére


gardener
senior tag

ok. Köszi.

De ezek a szines krixkraxok?

Mi lehet az ok? Nem lehet vírus törölte a bootot?
Mert akkor hiába javítom, ha visszaírja ill. törli.

leyo76: köszi

(#7005) negyedes válasza gardener (#7004) üzenetére


negyedes
addikt

A szines vonalakat nem tudom biztosra, altalaban videomemoria hiba, vagy "kabel" tores okozza.

Mivel ebredes kozbe nyomtad ki, lehet megserult a bootfile es nem tud bootolni. Javitas utan gyokkentetmodban probalj virust irtani.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#7006) Goatman


Goatman
aktív tag

Hello!
Tegnap átálltam Intelről AMD-re: beszereztem egy AM3-as alaplapot, 2Gb DDR3-at és egy Athlon II X4-et..ez sok volt szegény Win7 RC-nek és a "Starting Windows" felirat alatt minden indításkor hősi halált hal és újraindul. Számítottam erre, hisz ugyanez megtörtént a legutóbbi (fordított irányú) váltáskor is, de akkor a csökkentett mód segített, most viszont sem az, sem pedig a Startup Repair nem segít.
Az újonnan vásárolt holmik hibátlanok: egy tesztvinyóra feltoltam az Xp-t, ez remekül működik, alóla hozzá is tudok férni a Win7-es vinyómhoz, így az adataimat tulajdonképp nem fenyegeti komolyabb veszély.
Lélekben felkészültem az újratelepítésre, de kérdezem: nem lehetne valahogy mégis bebootolni a Win7-et?
A választ előre is köszi..

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#7007) negyedes válasza Goatman (#7006) üzenetére


negyedes
addikt

uhh nem semmi valtas szerencsetlekn windowsnak. :P az RC ugyis lejaratban van, inkabb RTM. de ha nagyon ragaszkodsz az RChez, gyere at a Windows 7es topicban ott hatha latott mar valaki ilyen valtast. [link]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#7008) Goatman válasza negyedes (#7007) üzenetére


Goatman
aktív tag

Oks, köszi, feldobom a kérdést oda is, hátha..
RC nálam is a végnapjait élné,de még kotlanak a Tisztaszoftver licencigazolásomon.. :W

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#7009) gardener válasza negyedes (#7005) üzenetére


gardener
senior tag

nem vonalak. Színes Dos karakterek pl hasonlók.: Żăě§Í٧đ.

Nah este belekezdek.

(#7010) leyo76 válasza gardener (#7009) üzenetére


leyo76
senior tag

ahogy fent is írták vga-s gond, de ha szerencséd van akkor csak a driver tört derékba a rendszerrel együtt, ezért írtam azt hogy ha win cd-t lefuttatod, csak telepítés helyett javítást választod akkor megoldódhat a problémád..

(#7011) saskaa


saskaa
tag

nekem ha hosszabb ideig kivan kapcsolva a gép utána csíkozódik be. de egy res után helyre áll. most volt a win telepítve vele 1ütt újra raktam a drivert is. frissítés nem elérhető hozzá.
( geforce 2 :D ). a memória modulok kezdenék feladni?

A demokráciának többet kellene jelentenie annál, mint amikor két farkas és egy birka szavaz arról, mi legyen vacsorára.

(#7012) Pulsar válasza saskaa (#7011) üzenetére


Pulsar
veterán

hát a memória modul nem nagyon javul meg resetre. ott szerintem keress felpúposodott kondit, és annak cserélje megoldhatja a problémádat!

(#7013) saskaa válasza Pulsar (#7012) üzenetére


saskaa
tag

mert a felpúposodott kondi megjavul resetre? :F

A demokráciának többet kellene jelentenie annál, mint amikor két farkas és egy birka szavaz arról, mi legyen vacsorára.

(#7014) Pulsar válasza saskaa (#7013) üzenetére


Pulsar
veterán

nyilván nem, de ott a kondi kapacitása többszöri feszültség impulzusra, illetve hőmérsékletre változhat olyan irányba, hogy megszűnik a csíkozás.

(#7015) saskaa válasza Pulsar (#7014) üzenetére


saskaa
tag

értem, akkor majd körülnézek. ha kondi a baja mennyi lehet hátra az életéből?
mivel ez nem egy mai kártya ahogy írtam nem hiszem h szórakozni fogok a cseréjével.
ha megadja magát kuka :U

A demokráciának többet kellene jelentenie annál, mint amikor két farkas és egy birka szavaz arról, mi legyen vacsorára.

(#7016) Grof.Marton


Grof.Marton
csendes tag

először is:
alaplap: MSI P43-C51
processzor: Intel Core 2 Quad Q9550
táp: Thermaltake TR2 W0062RE 420W PFC
winchester: Samsung HD501LJ
RAM: Transcend DDR3 2 GB 1333 Mhz
OP rendszer: Ubuntu 9.10 server

Amikor bekapcsolom a gépet bebootol és minden jól megy.
De amikor újraindítom, akár parancsal, akár gombal, az alaplap képe bejön és utána fekete az egész képernyő és csak egy ilyen: "_" villog.
Nem reagál semmire.

bootolási sorrend jó.

mi lehet a gond? nagyon fontos lenne a gyors segítség :R

[ Szerkesztve ]

(#7017) gardener válasza leyo76 (#7010) üzenetére


gardener
senior tag

Megpróbáltam.

http://support.microsoft.com/kb/318728/hu itt a 2. módszert alkalmaztam.

Az ntldr valóban hiányzott. ntdetect.com -ot felülirattam. boot.ini rendben volt.

Újraindít de ugyanaz az eddigi hibajelenség.
A gyökérkönyvtárban nem találtam fölös "sok" filet.

Ismét beléptem a helyreállító konzolba - gondoltam,hátha törlődött ismét-, de ott van az ntldr.

Nah most akkor, merre tovább? :O

(#7018) gregtom6


gregtom6
csendes tag

Hy mindenki!
A sulis laptopommal (Fujitsu Esprimo Mobile V6535) tegnap óta gond van. Amikor bekapcsolom, minden bejön rendesen, de az egér megjelenése után egyből az asztal bal alsó sarkába ugrik.
Ha az egeret mozgatom, akkor ki tudom onnan vinni a nyilat, de visszaugrik ugyan oda. (így alig tudok bármire is kattintani).
Ha kihúzom az egeret, és Touchpaddal próbálkozok, akkor ki se tudom mozdítani a bal alsó sarokból a nyilat.

Pár perc után kék halált dob a gép, végig ellenőrzi a memóriát, majd 100% után újraindul, de magát a hibaüzenetet el se tudom olvasni, olyan gyorsan indítja újra a gépet.

Elsőként arra lennék kíváncsi, h a merevlemez tartalma megmenthető-e, valamint, hogy oldható meg ez a probléma?
Köszönöm a gyors segítséget...

(#7019) leyo76 válasza gardener (#7017) üzenetére


leyo76
senior tag

akkor ha több partíciód van rakd a másikra, mert előfordul hogy win nem az elepértelmezett c-re települ és ilyenkor a boot.ini és társai nem oda települnek ahová a win maga.

(#7020) gardener válasza leyo76 (#7019) üzenetére


gardener
senior tag

1 partícióm van

(#7021) gardener válasza gregtom6 (#7018) üzenetére


gardener
senior tag

Merevlemez tartalma menthető.
Szerintem az egered drivere makkant meg.
De, majd a többiek is hozzászólnak...

(#7022) leyo76 válasza gardener (#7020) üzenetére


leyo76
senior tag

hát az gáz, én inkább javítással raknám újra, tehát nem is reinstall, nem is javíto konzol, hanem javító telepítés

(#7023) gregtom6 válasza gardener (#7021) üzenetére


gregtom6
csendes tag

Ubuntut hogy indítsam el, hogy véletlenül se formatáljam a gépet??? Help!!!

(#7024) leyo76 válasza gregtom6 (#7023) üzenetére


leyo76
senior tag

saját maga nem fogja leformázni, ha live cd-t teszel be neki akkor feláll minden telepítés nélkül...

(#7025) gregtom6 válasza leyo76 (#7024) üzenetére


gregtom6
csendes tag

Megvan. Ubuntu alatt megy az egér, de Vista alatt nem, és kékhalál...
Hogy oldjam meg? hogy cserélhetnék egér drivert vista alatt egér nélkül 3 perc alatt? Vagy hogy oldjam meg ezt a gondot???

(#7026) leyo76 válasza gregtom6 (#7025) üzenetére


leyo76
senior tag

3 perc alatt kényelmesen, eszközkezelőben eltávolítod, újra indítod és újra települ

inkább vírusra, vagy rendszer összeomlásra gyanakodnék...

(#7027) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Akadt egy kis gondom, nem tudom a hiba okát,csak remélni tudom, hogy az alaplap lesz az, mert arra van egyedül gari.
A történet:
A konfig az adatlapomon található.
Kaptam most a 2 geil ultra mellé egy harmadikat, ez elvileg mem hibás, azt akartam megnézni.
Betettem 3.-ként a gépbe, úgy ment is gond nélkül, gondoltam memtest-el megnézem mit mutat.
Először mind a 3 ramot néztem egyben, de lassan haladt, leállítottam, és csak azt az egy, vélhetően hibás darabot, hogy megnézzem azzal. Ki írta a post képernyőnél, hogy az előzőleg használt bios beállítások elvesztek, nyomjak F1-et, ezzel nem is volt gond.
Hirens's boot cd-t használtam, ki is mutatta a hibát.
Leállítottam, vissza tettem a másik, jó rampárt a rossz helyére, és bekapcsoltam.
A monitor meg csak azt írj, hogy No Signal, és készenléti állapotba kapcsol.
Próbáltam a vga-t, nem az a bibi, cserélgettem a ramokat, próbáltam a régebbivel is, de nem ment. Áramtalanítottam, BIOS elemet is kivettem, de úgy sem akart menni a gépezet.

Mi lehetne a gond oka?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#7028) jaja1981 válasza z0d1AK (#7027) üzenetére


jaja1981
addikt

Hát így csak a lap.
Ha VGA-t és ramot cseréltél próbára és semmi, akkor csak alaplap.

(#7029) z0d1AK válasza jaja1981 (#7028) üzenetére


z0d1AK
veterán

igen, elég rosszkor, szakdolgozatommal gőzerővel haladni kéne, ezen a netbookon, amiről írok, nem lehet multis anyagot csinálni.

Mellesleg emlékeim szerint, minden alaplap csipog, ha nincs memória benne, igaz?
Csak mert ezt is kipróbáltam, és nem nagyon akart megnyikkanni a speaker:F

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#7030) crazyzozy


crazyzozy
tag

Sziasztok az a problémám,hogy folyamatosan újraindul a gépem mikor töltené be a windows-t. Csak sokadik alkalomra indul el. Ilyen hibaüzenetet ír ki:

Probléma-aláírás:
Problémaesemény neve: BlueScreen
Operációs rendszer verziója: 6.1.7600.2.0.0.256.1
Területibeállítás-azonosító: 1038

További információk a problémáról:
BCCode: 116
BCP1: 86134510
BCP2: 8DA19C4E
BCP3: 00000000
BCP4: 00000002
OS Version: 6_1_7600
Service Pack: 0_0
Product: 256_1

A probléma leírását segítő fájlok:
C:\Windows\Minidump\020810-23353-01.dmp
C:\Users\Zozy\AppData\Local\Temp\WER-39343-0.sysdata.xml

Olvassa el online adatvédelmi nyilatkozatunkat:
http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x040e

Ha nem érhető el az online adatvédelmi nyilatkozat, olvassa el az offline változatot:
C:\Windows\system32\hu-HU\erofflps.txt

Ez most memória probléma lehet?
Két darab Kingston DDR3 1GB 1600MHz memóriákról van szó.Külön-külön mindkettő működik.

(#7031) jaja1981 válasza z0d1AK (#7029) üzenetére


jaja1981
addikt

Igen.
Ki kellene csipogni a ram és VGA hiányát is.
Meg persze mást is, de ezek könnyen kipróbálhatóak.

crazyzozy:
Külön-külön mennek.
És ha nem dual-chanel-ben rakod be?
Simán lehet inkompatibilitási probléma.
Miért kellett 1600-as ram?
Nem lett volna elég az 1333-as?
Nem minden alaplap szereti a tuning ramokat.

[ Szerkesztve ]

(#7032) z0d1AK válasza jaja1981 (#7031) üzenetére


z0d1AK
veterán

ram nélkül sem csipogott semmit, csak ment magának.
vga-t asszem azelőtt sem csipogta, talán.

Sikerült elővakarnom a garilevelet,és megnyugodtam, jól emlékeztem, még szeptemberig garis. Tudtam én, hogy van értelme 1-2000ft-vel többet adni a 3 év gariért.
Most beszéltem a bolttal, holnap viszem is a lapot vissza, remélem hamar letudom a dolgot.

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#7033) saskaa válasza crazyzozy (#7030) üzenetére


saskaa
tag

ajánlom figyelmedbe az alaplap kézikönyvében az apróbetűs részt...nekem az 1066 ddr2 nél csinálta ezt...amit az apróbetűbe le is írtak h nem szereti a lap...csak addigra ugye már megvettem őket - köszönöm asus :(((

A demokráciának többet kellene jelentenie annál, mint amikor két farkas és egy birka szavaz arról, mi legyen vacsorára.

(#7034) GaVik


GaVik
csendes tag

Sziasztok.

Olyan problémám van a gélpemmel, most vettem nem rég. És letöltés közben midnig újraindul. Meg néha amikor böngészek vele. Az adatlapomban le van írva milyen gépem van. De nem UTP-n van netem hanem egy dlink airplus 520w belsőmodem segítségével.

Várnám a tippeket, hogy mit nézzek meg.

(#7035) Pulsar válasza GaVik (#7034) üzenetére


Pulsar
veterán

de csak netezés közbe?
játék, egyéb közbe nem?

(#7036) GaVik válasza Pulsar (#7035) üzenetére


GaVik
csendes tag

Csak netezés közben.

Játék közben vagy más teendőim közepette soha nem fagyott még le...

(#7037) acampora


acampora
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy van egy viszonylag régi gépem (5-6 éves) és tegnap óta nem akar menni.

Ha elindítom, akkor nincs sípolás, se semmi. A monitoron nem jelenik meg semmi, csak a felbontásokat váltogatja és azt mutatja. És ezzel kilőve.
:O

(#7038) leyo76 válasza acampora (#7037) üzenetére


leyo76
senior tag

Hát ez felettébb érdekes, az én gépem újabb, és az sem megy, itt áll mindig a helyén. :D

Ahhoz azért kellene tudni hogy mégis milyen gép, ha bekapcsolod mit csinál, felpörögnek a ventik vagy még azt sem, esetleg mit dolgoztál rajta utoljára, meg ilyen egyéb apró cseprő infók amikből ki lehetne indulni...

(#7039) gardener válasza GaVik (#7034) üzenetére


gardener
senior tag

Cserélj drivert a Dlink Airplus 520w belsőmodem-nek

(#7040) gardener válasza acampora (#7037) üzenetére


gardener
senior tag

Egy másik táppal lehet megpróbálnám...

(#7041) saskaa válasza acampora (#7037) üzenetére


saskaa
tag

konfig? speaker be van kötve? volt előtte belenyúlva? :F

gardener: miért pont táppal?

A demokráciának többet kellene jelentenie annál, mint amikor két farkas és egy birka szavaz arról, mi legyen vacsorára.

(#7042) gardener válasza saskaa (#7041) üzenetére


gardener
senior tag

Megérzés. :U
egyébként pedig: "nincs sípolás" gondolom szokott legalább "pittyeni" régebben bootoláskor,
Ha a felbontásokat mutatja az meg csak a monitor procija dolgozik, nem a vga kártya írja ki.
Nem írta, hogy hallani legalább,hogy felpörög a tápventi... 5-6éves gépnél én tápra gyanakszom az alaplap előtt.

De természetesen az Általad végzett módszer pontosabb, hogy további információkat szerzel be. ;)

(#7043) Bonzo


Bonzo
tag

Üdv, van egy gép ami hosszú leállás (min 4-5óra) után nem szeret elsőre elindulni. Nincs beep, egyszerűen nincs kép. A gép nem megy (nincs boot), olyan mintha lefagyna. A power gomb rövid megnyomására se kapcsol ki. (pedig ugye postnál mennie kellene)

Viszont ha elindul..betonstabil.
Prime95 öt 21 óráig futott, hiba nélkül. (Blend test)
Memtest86 is 100%

Amit eddig próbáltam:
-másik videokártya (ami nem zablja az áramot (nincs pci-e tápcsatija))
-másk memória
-másik táp
-Bios frissítés (természeten default beállitások)

Elég egyértelműnek tűnik hogy alaplap bibi. De furcsa nekem hogy amúgy ennyire stabil a gép.
Sajnos csere alaplapom nincs. Van valami egyéb ötlet? vagy más szerint is egyértelmű, és mehetek alaplapot venni?

MSI 945PL Neo, DualCore 3.4ghz, 2x512ddr2, X1950pro, 500w Mercury

[ Szerkesztve ]

(#7044) jaja1981 válasza Bonzo (#7043) üzenetére


jaja1981
addikt

Milyen másik tápot próbáltál bele?
500-as Mercurynak erős ez a konfig.
Egy rendes 400W-os tápot szerezz be első körben.
Vagy lehet a tápod nyírta ki a lapot.
Én tápra gondolok elsőre.

(#7045) Bonzo válasza jaja1981 (#7044) üzenetére


Bonzo
tag

Érdekes amit írsz. 500W táp gyenge lenne (persze mercury márka.. meg hatásfok..tudom én) De ez eszembe se jutott. Sajnos egy 300Wattos táppal tudtam csak kipróbálni, azzal nem változott a helyzet.

De akkor a több óra játékot se bírná. Ott azér a kedves kis videokártya is bekéri a több mint 200wattot(talán 250 is van), nem beszélve a dual core kb 100wattjáról. Ilyenkor pedig sose volt gond. Egyedül az első (vagy első pár) indítás.. :F

(#7046) saskaa válasza Pulsar (#7012) üzenetére


saskaa
tag

#7011 #7012

megnéztem, nem találtam púpos kondit, így marad a saját tippem a memória hiba.
ezt le lehet valahogy tesztelni? :F

[ Szerkesztve ]

A demokráciának többet kellene jelentenie annál, mint amikor két farkas és egy birka szavaz arról, mi legyen vacsorára.

(#7047) Pulsar válasza saskaa (#7046) üzenetére


Pulsar
veterán

igen.. az ati tool-on van a szőrös kocka teszt.. azt futtasd egy ideig, és nézd, hogy mi történik.. elvileg ha memória hibázik, be kell, hogy pöttyöződjön...

(#7048) dre_am


dre_am
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni az alábbi probléma megoldásában. Alaplaphiba miatt vásároltam nemrégen egy használt Asus A8NE-FM típusút. Socket 939 lapról van szó, egy Athlon 64 3000+-os Venice magvas processzor került bele.
Indítás után gyorsan bele is szaladtam a fennálló hibába. Se kép se hang. Egyszerűen mintha áramot sem kapna a lap. Szétnéztem a deszka weboldalán, hátha a processzort nem támogatja. Kiderült hogy támogatja ugyan, de csak egy bizonyos BIOS verziószámtól. Ez rendben is van, tegyük fel nem a megfelelő BIOS van a lapon.
Amit kérdezni szeretnék az ezzel a dologgal kapcsolatos. Miért nem a BIOS jelzi ezt? Akárhogy is gondolkodom a dolgon és próbálok visszaemlékezni, ilyen hiba esetén legrosszabb esetben is csak fekete képernyővel találkoztam és komoly BIOS füttyel (esetleg hang nem volt), de azért a lap elindult. De itt semmi életjel nincsen. Nagyot tévedek ha arra gondolok hogy rossz az alaplap? Előre is köszönöm a segítséget!

Megbízhatóság: http://www.phmegbizhatosag.atw.hu/

(#7049) leyo76 válasza dre_am (#7048) üzenetére


leyo76
senior tag

Bios verzió önmagában nem hiszem hogy blokkolná az indulást processzor miatt.
A lelkesedés már inkább, már csinált nagyjából mindenki olyat hogy nagy nehezen kivárta a hiányzó alkatrészt, majd gyors összerakta a gépet és nem megy. Később kiderült hogy nem volt elég körültekintő.

Javasolnám hogy nézd át újra, prochűtő, mem, vga, tápkábelt.
Nézd át a lapot is esetleges hibák után, ha mégsem megy akkor el tudom képzelni hogy hibás a lap...

mod: még valami, az előző lap mitől készült ki?

[ Szerkesztve ]

(#7050) jaja1981 válasza Bonzo (#7045) üzenetére


jaja1981
addikt

A kártyád nem vesz fel 200-250W-ot, olyan 100 körül cirkulál.
Nem mondom, hogy táphiba, de az 500-as Mercury az köz és önveszélyes alkatrész.

dre_am:
Ventik sem forognak?
Ha a BIOS nem ismeri a procit nem indul a gép, csak a ventik forognak.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.