Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44301) CharlieFirpo


CharlieFirpo
tag

Üdv!
Zsír új gép frissen összerakva nem ad képet és 4 hosszú sípolás után újraindul, majd minden megismétlődik. Ha a bekapcs gombot hosszan benyomva nem kapcsolom ki, akkor n-szer megismétlődik az egész.
Core i5-10400F
Gigabíte B460M DS3H
HyperX 32GB Predator DDR4 2666MHz CL13 KIT
GIGABYTE GV-N165SD6-4GD GeForce GTX 1650 4GB GDDR6 Super
FSP Hydro PRO 500W
Help, please!

Charlie

(#44302) batyuska100 válasza CharlieFirpo (#44301) üzenetére


batyuska100
senior tag

Szia!

Én itt nem találok 4 hosszú sípolást.

(#44303) Wolfskin válasza batyuska100 (#44292) üzenetére


Wolfskin
őstag

köszi szépen, elkezdtem szétszedni, hdd-k mér kint voltak, és az utolsó pillanatban tettem még utpsló kíérletet és beindult. felragyogott az összes led, felpörögtek a ventilátorotok.

egy hdd híján viasztettem mindent, azóta jó. az az egy hdd mondjuk gyengélkedik, de nem hinném, hogy okozhat ilyet. elképzelésem sics, mi lehetett.

a kapcsoló nem, mert az alaplapon is összekötöttem a jumperel, a tápkábel nem, mert kipróbáltam egy másik kábellel másik konnektorból, egyszerűen elképzelésem sincs :F

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#44304) active1118


active1118
csendes tag

Sziasztok!
Egy olyan érdekes problémám lenne, hogy bizonyos játékoknál egy hangosabb kattanó/pukkanó hang hallatszik a fejhallgatóból, és elmegy a játék hangja. Ha esetleg zene megy közben, az megmarad, viszont a játék hangja elszáll, amíg újra nem indítom. A fejhallgató Hz szintjét már visszatettem a 16bitre, ami az elérhető legkisebb, elméletileg a legújabb realtek van fent. Az említett játékok pedig pl. az új COD Cold War, a Division 1-2, megesik, hogy R6 alatt is csinálja.
Utolsó reményem van ebben a dologban, jó lenne megtalálni a hibát :)) .

(#44305) CharlieFirpo válasza batyuska100 (#44302) üzenetére


CharlieFirpo
tag

Köszi a választ. Én is néztem, ezért vagyok tanácstalan. Korábban vki írta itt a fórumon, hogy 4 hosszú sípolás a Gigabyte-nál memória problémát jelent, de erről nem találtam semmi bővebbet. Jelenleg csak nagyon körülményesen tudom tesztelni a memóriát (leszámítva azt az esetet, hogy egyiket, másikat felváltva a különböző slotokba dugom).

Charlie

(#44306) batyuska100 válasza CharlieFirpo (#44305) üzenetére


batyuska100
senior tag

Próbáld memóri nélkül, hogy ugyan úgy sípol-e.

(#44307) CharlieFirpo válasza batyuska100 (#44306) üzenetére


CharlieFirpo
tag

Memóriák nélkül kicsit más történik. A 4 hosszú sípolás után jön egy rövid, ami után azonnal leáll a gép és újraindul. Ha bármelyik memóriát beteszem, akkor marad a 4 hosszú sípolás 32 másodperccel a bekapcs után. A 32 sec alatt úgy tűnik minden üzemel (legalábbis a ventik és a ledek mennek), de kép nincs (és persze a bekapcs utáni normál állapotot jelző rövid pittyenés sincs).
Hmm, hmm...

Charlie

(#44308) Horvi válasza Horvi (#44300) üzenetére


Horvi
őstag

Na úgy néz ki, hogy a táp terhelés nélkül sem indul el. Viszont az volt nekem a furcsa, hogy ha felkapcsoltam ugye a tápot akkor az egér és a billentyűzet világított. Gondolom külön áramköri részről mennek vagy valami ilyesmi. A konklúzió, hogy vehetek új tápot :O

Hello darkness, my old friend...

(#44309) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/urak!

Az adatlapomon lévő konfigban procit cseréltem 3400G-re, kb egy hete használom.

Ma került bele egy új hdd de a szerelés közben valami történt, azóta nem indul a gép.

Az alaplapi CPU feliratú led felvillan majd úgy is marad, pár másodperc után pedig újraindul a számítógép majd ugyanez történik. Monitoron semmi, billentyűzet sincs, a power led sem világít a házon.

Kiszedtem a procit majd vissza, cmos elemet ki majd vissza, ugyanez.

Volt pár görbe láb a procin ezeket kiegyenesítettem, akkor görbülhettek meg amikor leszedtem a hűtőt.

Valami ötlet? Proci lábra van szakim, de a foglalatba belement.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#44310) kutga válasza kutga (#44309) üzenetére


kutga
nagyúr

MOD
A ram volt a ludas.

Let the Zone take me if I am.

(#44311) Pipo00


Pipo00
újonc

Hali
Lenne egy gépe havernak amiben 1 hete cseréltünk procit.
Eddig semmi gond nem volt 1 hétig üzemelt faszán teljesitmény és hőmérsékletek is rendben voltak.
Tegnap viszont már rosszalkodott nehezen akart elindulni(egyáltalán nem indult semmi) egy ideig kb 20 perc aztán jó lett.
Ma már nem sikerült életere kelteni ezért kicserélte a procit itt vette észre hogy belefolyt némi paszta (legalábbis csak az lehet a foglalathoz).
Ezután már a régivel sem indult.
Na de itt jön az érdekes rész kis basztatás óvatos pucolás a foglalatnál elem ki-be gép szét újra össze az új procival és indul a gép de kép nincs.
Kipróbáltuk ezután a régi procival megint és már ezzel is indult viszont kép itt sincs.
Valakinek valami tippje ?Alaplap kuka vagy kártya esetleg valami más lehet a ludas?
Sajna nincs csere alkatrészünk (csak a proci)hogy teszteljük mi adta meg magát.
Köszi előre is a segitséget.




(#44312) chopin42 válasza Pipo00 (#44311) üzenetére


chopin42
őstag

Mégis milyen gép? :F :F :F :F :W

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#44313) Pipo00


Pipo00
újonc

z270p alaplap
i3 6xxx volt a régi proci az uj i5 6600k
crucial 16 giga ram 4 slotban 2400MHz
rx 580 videókártya
corsair rmi 650es táp
250Gb ssd es egy 1Tb hdd ezek nem tudom milyenek

(#44314) chopin42 válasza Pipo00 (#44313) üzenetére


chopin42
őstag

z270 az lga, tehát az érintkezők a lapon vannak-ha paszta került rá, akkor vagy nem érintkezik, vagy mikor takarítottátok, elhajlott egy pár, esetleg összezár, és alaplapnak kampó...
Egyáltalán eljut a post-ig, vagy pedig felpörögnek a ventik, és annyi?

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#44315) Pipo00


Pipo00
újonc

Ahha ertem
Ezt igy nem tudom sajnos ventik felporognek ledek szep sorban bekapcsolnak de semmifele jelzes nincs ezek utan.
Hogy tudnam ezt ellenorizni ? :R

(#44316) CharlieFirpo válasza CharlieFirpo (#44307) üzenetére


CharlieFirpo
tag

További infók a hibajelenséghez. Egy másik gépben leteszteltem a RAM-kitet, tökéletesen működik. A VGA kártya azonban másik gépben sem ment, nem adott jelet. Ami érdekes, hogy hibaüzenetet sem adott, vagyis az a gép bekapcsolt,valószínűleg bebootolt és Windows-ba lépés előtt - további utasítás hiányában - "megállhatott" (ugye nem láttam, biztosan nem tudhatom, de sípolás nem volt). A kártya ventillátora a másik gépben is működött. A hibás gépet közben beindítottam VGA kártya nélkül és pontosan utgyanazt a hibajelet produkálta, azaz 30 másodpercig ment, majd 4 hosszú sípolás után újraindult. Aztán betettem egy másik, garantáltan jó VGA-kártyát is, és azzal is pontosan ezt csinálta. Helytálló, ha mindebből arra következtetek, hogy az alaplap meghibásodott és az ellenőrző processzek el sem jutnak a VGA-kártyáig? Az a tény, hogy az alaplap és az újonnan vásárolt VGA kártya sem működik eredhet a táp meghibásodásából? Vagy egyszerűen ez egy szerencsétlen egybeesés?

[ Szerkesztve ]

Charlie

(#44317) DonThomasino válasza CharlieFirpo (#44316) üzenetére


DonThomasino
veterán

Te raktad össze a gépet?
A memória szerepel a gyártó support listájában ?
1 RAM mal próbáltad már?
Ha jól értem másik RAM mal még nem,
esetleg azt is megkéne.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#44318) CharlieFirpo válasza DonThomasino (#44317) üzenetére


CharlieFirpo
tag

Igen, én raktam össze. A memória szerepel az alaplap támogatott listáján. 1 RAM-mal, RAM nélkül és másik RAM-mal is próbáltam. Csak akkor viselkedett máshogy, ha RAM nélkül próbáltam, akkor 4 hosszú sípolás után egy rövid jött és aztán indult újra. A rövid nem biztos, hogy rövid, mivel azonnal újraindult...

Charlie

(#44319) DonThomasino válasza CharlieFirpo (#44318) üzenetére


DonThomasino
veterán

Biztos vagy benne hogy az mindennek adtál tápot?
Integrált vga van ?
Képet próbáltad minden kimeneten ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#44320) CharlieFirpo válasza DonThomasino (#44319) üzenetére


CharlieFirpo
tag

Köszi a választ! Többször lecsekkoltam, hogy minden tápcsatlakozó a helyén van-e, kihúztam, újra bedugtam őket az alaplapon és a videókártyán. Sajnos nincs integrált VGA. Csak HDMI-n próbáltam és már eszembe jutott, hogy ez lehet egy hibaforrás. Mármint, hogy a HDMI kimenet rossz, de csak olyan monitorom van, amin HDMI és VGA csatlakozó van, a kártyán pedig csak HDMI, DVI és DP kimenet van.

Charlie

(#44321) DonThomasino válasza CharlieFirpo (#44320) üzenetére


DonThomasino
veterán

Tegyél fel egy jó minőséű képet ide a lapról,
talán lát valaki valamit.
A táp is új ?
Minden venti forog ?
Esetleg meg lehetne nézni másik táppal,
ha van rá lehetőség padon.
Szerintem, de csak tipp nincs nagy baj csak vmi nem jól lett összerakva.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#44322) Bazs1981


Bazs1981
aktív tag

Sziasztok!
A gépem indul, de más hibakereső topicot nem találtam, így itt kérek segítséget:

ezt írja a gépem minden indulásnál:

Mi lenne a teendő?

Köszönöm szépen a segítséget!

Üdvözlettel:

Balázs

(#44323) CharlieFirpo válasza DonThomasino (#44321) üzenetére


CharlieFirpo
tag

Minden venti forog, táp vadiúj szintén. Csatoltam képet.

Charlie

(#44324) DonThomasino válasza CharlieFirpo (#44323) üzenetére


DonThomasino
veterán

Nem làtom a kèpet.
Ha kiveszed a vgat es ugy beinditod,
valtozik a csipogas?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#44325) CharlieFirpo válasza DonThomasino (#44324) üzenetére


CharlieFirpo
tag

[kép]
Bocsánat, siettem. Időközben rájöttem, hogy az én amatőr tudásomat még segítséggel is meghaladja a probléma és bevittem szakszervizbe. A hiba valószínű oka egy vagy két láb meghajlása a processzoraljzatban, amit én csak nagyítóval láttam, szóval logikázhattam volna még egy ideig. Köszönöm mindenkinek a segítséget, ha tényleg ez volt a hiba, még jelzem.

Charlie

(#44326) Albigator


Albigator
őstag

Sziasztok!

SOS

Adatlapomon a konfigom.
Minden rendben volt eddig csak ma ventiket cseréltem.
5 db Artic P14 PWM PST-ket raktam be. Sorosan kötöttem össze 3-at egybe (Fan2) és 2-öt egybe (Fan1).
CPU Opt-ra ment egy másik BQ venti. És ennyi változás történt csak.

AE hibakódot jelez a lapom (X570 Aorus Master). Nincs boot eszköz.
BIOS-ba be birok menni ahol látom az összes satás eszközömet, csak a M.2 NVME Samu 960 EVO SSD-t nem ahol a rendszer van.
BIOS deffault is volt.

Fogalmam sincs mi történt, m2-es SSD-hez nem nyúltam. Be van/volt csavarva normálisan, hűtő "pad" is van rajta. :F

Valaki valami ötlet gyors?

Esetleg valami zárlatot okozhattam és tönkre ment az NVME SSD? :U

[ Szerkesztve ]

(#44327) Albigator válasza Albigator (#44326) üzenetére


Albigator
őstag

Közben megoldódott. Valahogy mégis elmozdulhatott az M2-es NVME SSD. Kivettem beraktam ugyanoda és megy... :U

(#44328) krisz768_ válasza krisz768_ (#44295) üzenetére


krisz768_
tag

Erre valaki esetlegi?

[ Szerkesztve ]

(#44329) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Szétnéznék a BIOS ban nincs e esetleg több BIOS,
megnézném a lapot hogy vmi BIOS jumper nem kavar e be.
BIOS update volt már ?
Elem csere ?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#44330) Essejó válasza Wolfskin (#44303) üzenetére


Essejó
veterán

Ó, én jártam már úgy, hogy a gép a bekapcsolást követően a biosig sem jutott el. A mindent lehúzok majd egyenként vissza modszernél kiderült, hogy a 120 GB-os SSD döglött meg. Azt kihagyva a gép indult csak nem volt rendszer. Egy üres lemezt berakva, a többit lehúzva telepítettem egy friss rendszert, és tökéletesen működött.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#44331) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Régebbi Athlon II-es gép, Asus M4N78 SE lappal.
Kétmagos proci helyett, dobtam bele egy 4 magos Athlon II 640-et.

Windows 7 gond nélkül felmegy. Aztán bejön az asztal és lefagy, régi és új procival is ezt csinálja már.
Tápot cseréltem. SSD új. Régi winyóval is ezt csinálja most már.

Ötlet?

(#44332) batyuska100 válasza Gézengúz (#44331) üzenetére


batyuska100
senior tag

Más rendszerrel is ezt csinálja?

(#44333) Gézengúz válasza batyuska100 (#44332) üzenetére


Gézengúz
addikt

Most raktam fel egy 10-est is, jóval később office telepítés közben, de megint lefagyott.

(#44334) batyuska100 válasza Gézengúz (#44333) üzenetére


batyuska100
senior tag

Szerintem ram hiba lesz.

(#44335) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Igen, de eddig meg gond nélkül ment? Csak persze már nagyon lassú volt a gép, megbeszéltük, hogy gyorsítunk, SSD-vel, meg 4 magos procival.
2*1GB van benne, egyoldalas Nanya ramok.

[ Szerkesztve ]

(#44336) Gézengúz válasza Gézengúz (#44335) üzenetére


Gézengúz
addikt

Auto-n 1066-on futottak, visszavettem őket 800-ra, meglátjuk.
Ez se jött be.
Még ötlet esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#44337) jokeph válasza Gézengúz (#44336) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Tedd vissza a régi CPU-t, ha azzal nem hibázik, akkor a 640-esnek lehet döglődik a memória-vezérlője.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#44338) Gézengúz válasza jokeph (#44337) üzenetére


Gézengúz
addikt

Azzal is ugyanezt csinálja. Már többször volt oda-vissza.
Most pl. 10 perce megy a 10-es frissítése. Visszadobtam a házba, és vissza az eredeti tápot, mert enyémmel is ezt csinálta.

És ahogy ezt leírtam, bele is fagyott. Nem értem.

[ Szerkesztve ]

(#44339) DonThomasino válasza Gézengúz (#44338) üzenetére


DonThomasino
veterán

Memtest volt már ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#44340) jokeph válasza Gézengúz (#44338) üzenetére


jokeph
nagyúr

nofene.. ramot olcsóbb cserélni, mondju a 2*1 GB amúgy sem fényes, még W7 alá is gyengécske már. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#44341) Gézengúz válasza DonThomasino (#44339) üzenetére


Gézengúz
addikt

Hülyét kapok.

(#44342) jokeph válasza Gézengúz (#44341) üzenetére


jokeph
nagyúr

Egyre jobb.
ilyenkor mindig egyszerre csak 1 modul legyen bent. :)
és ugyanabban a slotban, majd lehet továbbmenni a slotokon, azok is lehetnek koszosak/hibásak.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#44343) DonThomasino válasza Gézengúz (#44341) üzenetére


DonThomasino
veterán

Próbáld 1 RAM mal minde foglalatba külön-külön.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#44344) Gézengúz válasza DonThomasino (#44343) üzenetére


Gézengúz
addikt

Még előtte próbáltam, úgy is, szintén eldobta magát. Ez a gép, tegnapig ment, csak régi elszemetelt Windows-sal, lassú volt.
Ezen fokoztunk volna az SSD-vel, procival.
Tényleg nem ma kezdtem, de ebbe most beletörik a bicskám.

(#44345) DonThomasino válasza Gézengúz (#44344) üzenetére


DonThomasino
veterán

Az SSD t próbáltad másik SATA vezérlőről ?
A BIOS ban SATA beállításokat megnézni ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#44346) Gézengúz válasza DonThomasino (#44345) üzenetére


Gézengúz
addikt

Az SSD volt mind a 4 csatlakozón, és próbáltam AHCI és SATA módban is. Ugyanaz.

(#44347) ColdMan válasza Gézengúz (#44346) üzenetére


ColdMan
tag

SATA kábelt próbáltad már cserélni?

(#44348) DonThomasino válasza Gézengúz (#44346) üzenetére


DonThomasino
veterán

Az ssd volt tesztelve?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#44349) Gézengúz válasza ColdMan (#44347) üzenetére


Gézengúz
addikt

3 darabbal próbáltam, és mint írtam előtte a gép működött, igaz lassú volt, de nem fagyott.

A benne lévő winchesterrel ugyanezt csinálja, nem gondolnám, hogy az SSD lenne a ludas.

[ Szerkesztve ]

(#44350) Wolfskin válasza Wolfskin (#44289) üzenetére


Wolfskin
őstag

Sziasztok,

volt egy problémám, hogy egyszer csak nem indult el a gép. Se kép se hang, se egy fényjel, egy LED, a tünet olyan volt, mintha egyáltalán nem lenne áram alatt. Mintha áramszünet alatt próbálnám indítani.

Elkezdtem szétszedni, aztán ment, egy HDD-t, ami időközben meghalt kihagytam, azt hittem az volt a ludas. De most újra csinálja. Kísérleteztem, és rájöttem, hogy : a hátlapi USB aljzatok miatt van.
Ha az 1. és 2. USB be van dugva, nem indul. ha mindkettő ki van húzva, indul. Ha csak az egyik, akkor is. És nem egyszer próbáltam, szisztematikus a jelenség, ez már nem lehet véletlen.

1. lehet zárlatos az USB kábel, vagy valami a kábel végén? (monitor swich, swich, stb).
2. lehet az alaplap zárlatos? legalábbis agy-két usb aljzat?
3 lehet, a táp nem bírja el? ezt nem hinném, hogy ennyire, hogy "letilt"

De ezek közül bármelyik is hogy van összefüggésben az indítással? Tehát meg sem próbál indulni, mintha ki lenne húzva a táp. Fel se villan, semmi életjel.

Nekem ez elég misztikus parajelenség... :F

alaplap: gigabyte GA-990X-Gaming SLI
táp: super flower golden silent
op: win 10 pro

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.