Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45451) atom18 válasza --ka (#45450) üzenetére


atom18
aktív tag

Igen úgy csináljuk semmi nincs rákötve csak amit muszáj de semmi... :(

(#45452) chopin42


chopin42
őstag

Beszarás: most váltottam 60hz-es monitorról 165hz-re, és az alaplap coil whine-ál folyamat 165-hz-en :W :W :W :W egyébként is nyíg, ha mozdítom az egeret, de 165-hzen konkrétan hallható folyamatosan, minimálisan, de idegesítően. 144-en már nem, csak ha mozog az egér. Mi a tököm ez??? :W :W :W Biztos, hogy a lap, a vrm felől jön, és ez is gigabyte...

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#45453) SyMbioTe válasza SyMbioTe (#45442) üzenetére

Tárgytalan, mégis az átalakító volt a ludas. :((( :D

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#45454) dala


dala
tag

Sziasztok! Megkoszonnem ha tudnatok segiteni.
Vettem hasznaltan :F egy Corsair TX 650M Bronze tapot
ami egy Gtx 1080 ti karit futtat.
A gepem random nem indul be, lefagy jatek alatt, van hogy ritkan csikoz is, de van amikor orakig mukodik tokeletesen.
Amikor megfagy a kep, a vga ventijei forognak, de abban a pillanatban a tap ventije megall. En elsosorban a tapra gyanakodnek vagy a vga haldoklik?:S
A gep tobbi komponense tokeletes, szoval erre a kettore gyanakodnek.

(#45455) C4mp3r válasza dala (#45454) üzenetére


C4mp3r
addikt

elozo tappal jol mukodott? a random fagyast okozhatja a tap, foleg terheles alatt, de a csikozas mar jellemzoen vga hiba. kartyat meg kene gyotorni masik gepben par benchmark progival, ha az a hibas ott is el fogja dobni magat.

(#45456) dala válasza C4mp3r (#45455) üzenetére


dala
tag

Másik táppal még nem volt módom kipróbálni.
A kártyát akkor másik gépbe beleteszem es tesztelem. Koszonom a segitseged :)

(#45457) sakal83


sakal83
addikt

Sziasztok

Alaproblemam: gep random ujraindul. (idle es loadnal is)

Mar csak a tap cpu alaplap lehet a ludas. Mas vgaval es rammal is ujraindul.

Mivel tudom tesztelni a cput? Illetve mit tudok meg tenni?

(#45458) TomBond


TomBond
aktív tag

Sajnos nekem is segítségre lenne szükségem. Komplett gépcsere után (csak az alaplap maradt) Még a BIOS-ig sem jutok el. Nem is csipog meg semmit nem csinál! A ventilátorok pörögnek és ennyi. Kivettem belőle mindent, csak a proci meg a memória van benne már csak.
Régi a gép és eddig működött is.
- Asrock FM2A88M Extreme4+
- Az új proci A10 A10 87500

Frissítés:
Annyit elértem, hogy ha van benne memória (mindegy hogy a régit teszem vissza vagy az újat) akkor 3 hosszút sípol, jelezve hogy nincs memória

[ Szerkesztve ]

Enermax 850w; ASUS PRIME H770-PLUS; Intel i5-13600K; 64GB RAM; ASUS RX 6750XT 12GB; Sams 970EVO+ 250GB; SoundBlaster Zx; Win11 Pro x64

(#45459) d@minator válasza TomBond (#45458) üzenetére


d@minator
addikt

Alaplap

#45457sakal83 Tápellátás

(#45460) Toxicano válasza TomBond (#45458) üzenetére


Toxicano
tag

bios frissítés talán

,,mint olyan... szoktam-volt mondani: mielőtt pattintod a dellát, mindig ki kell bontani"

(#45461) sakal83 válasza d@minator (#45459) üzenetére


sakal83
addikt

Es azt milyen modon tudom kideriteni?

(#45462) TomBond válasza Toxicano (#45460) üzenetére


TomBond
aktív tag

Ahhoz hogy frissíteni tudjam, először el kellene jutni odáig! Egyébként a legutolsó van rajta.

Enermax 850w; ASUS PRIME H770-PLUS; Intel i5-13600K; 64GB RAM; ASUS RX 6750XT 12GB; Sams 970EVO+ 250GB; SoundBlaster Zx; Win11 Pro x64

(#45463) d@minator válasza sakal83 (#45461) üzenetére


d@minator
addikt

Húzd szét és nézd át az összes tápcsatlakozót nincsen e kontakt hiba vagy beégés.
BIOS-ban tiltsd le a C1E, C6/C7 állapotokat szóval összest ami energiatakarékos. Még talán van egy másik ErP bár az nem lehet gond.
CPU-nak jó a hűtése?

(#45464) sakal83 válasza d@minator (#45463) üzenetére


sakal83
addikt

Jo a hutes. Most kicsereltem a rendszer ssdt es uj wint (pro) huztam. Eddig nincs ujraindulas csak a win nem ismer fel eg meghajtot es egy hddt. De az eszkozkezelovmeg latja...

(#45465) d@minator válasza sakal83 (#45464) üzenetére


d@minator
addikt

A lemezkezelő is látja?

(#45466) sakal83 válasza d@minator (#45465) üzenetére


sakal83
addikt

Az nem. De igy nez ki hogy meg van a hiba. Dinamikusra van formazva ezert impottalni kell.

Viszont elkepzelheto hogy az ssd okozhatja a random ujraindulasokat? Amig mas ssd volt a pcben nem volt reboot. Visszaraktam az intelt es ujra reboot. (persze nem biztos hogy a masikkal nem csinalja de 12 ora alatt nem volt. 3 hete jart le a garija az intel ssdnek...

(#45467) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok,

ez mi lehet:

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#45468) gordonfreemN válasza gordonfreemN (#45467) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Bocs a szűkszavúságért. Szóval megnéztünk egy filmet, majd ujraindítottam a gépet, mert már egy napja ment, közben a BIOS-ban a sys ventinek adtam 200ms-al nagyobb késleltetést. Ujrainíndítottam és ez fogadott. Az utóbbi két hétben semmit nem telepítettem, kivéve egy Handbrake nevű mpeg kódoló progit.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#45469) tnl2


tnl2
újonc

Sziasztok!

Van itt munkahelyemen több ilyen régi amd-s pc,
amiből kettő nem indul.
Ha megnyomjuk a bekapcsot, egy led felvillan rajta, de nem
kapcsol be.

Másodjára a led se villan, csak ha a tápfesz. megszakad egy időre.

A belsejében a ventilátorok egy pillanatra beindulnak,
majd leállnak.
Régebben jó volt hosszabb állás után jelentkezett a probléma.

Mi lehet a gond?

--------------------------------------------------------------------------------
Manufacturer Gigabyte Technology Co., Ltd.
Model M68M-S2P
Version x.x
Serial Number

North Bridge NVIDIA GeForce 7025 Revision A3
South Bridge NVIDIA nForce 630a Revision A3

CPU AMD Athlon(tm) II X2 250 Processor
Cpu Socket Socket AM3 (938)

System Slots 2 PCI

Memory Summary
Maximum Capacity 8192 MBytes
Maximum Memory Module Size 1024 MBytes
Memory Slots 2

(#45470) titetoyz


titetoyz
tag

adott egy Dell Inspiron 7577 gaming laptop.. újrapasztázás, tisztítás után nem találja a dedikált NVIDIA GPU-t.. :F mitől lehet? lehet nincs is köze hozzá, nem tudom.
próbáltam újrarakni, bios resetelni, de nem jelenik meg még az eszközkezelőben sem.

bármilyen javaslat/egyéb? :W

(#45471) KonzolKartel válasza titetoyz (#45470) üzenetére

Nézd meg BIOS-ban, elméletileg ott látnod kéne.

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#45472) Silverboy válasza titetoyz (#45470) üzenetére


Silverboy
aktív tag

DELL UEFI bios (szürke egérrel navigálós cucc) vagy még AMI (klaszikus kék bios)?
NVidia driver fent? vagy felmegy?

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#45473) robotzombie


robotzombie
csendes tag

Sziasztok!
Van egy alapvetően 13 éves gépem, amiben nemrég alaplapot cseréltem, mert a régi tönkrement. Most procit vettem, hogy feltubózzam kicsit.

Alaplap: Intel dp35dp (magán az alaplapon az alábbi felirat szerepel: dp35dbm(b) )
CPU: Intel® Core™2 Quad Q9505 LGA 775
(régi CPU: e7200 Core2)
RAM: Kingmax 2x2 GB DDR2 800 Mhz

Az új processzort elvileg támogatja az alaplap, lásd itt: [link] vagy itt: [link]
De nálam mégsem működik. Elindul, nem csipog egyet sem, de a CPU venti nagy zajjal maximumon pörög (nem gyári venti, Artcic freezer Pro 7). Eljut a bios kéréséig, de hiába nyomom az F2-t, nem lép be a bios-ba. Továbbmegy, bejön a windows induló képernyője 1 mp-ig. Ezután leáll és újraindul.

Volt valakinek hasonló, vagy tudja valaki, mi a hiba? Én rontok el valamit, vagy ilyesmi előfordul máskor is? Esetleg alap hiba?
A régi cpu-val vidáman működik.

(#45474) jokeph válasza robotzombie (#45473) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Tedd vissza a régi CPU-t, és csekkold a BIOS verzóját, a link alapján 484-es kell a 9505-höz.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#45475) robotzombie válasza jokeph (#45474) üzenetére


robotzombie
csendes tag

Szia!
Köszönöm a tippet. Ugyan az alaplapot emlékem szerint úgy vettem, hogy a legújabb bios van rajta (ami már kb. 11 éves) és nem ellenőriztem le. De ki fogom próbálni, ahogy hazaérek.

(#45476) dala


dala
tag

Sziasztok! A segitsegeteket szeretnem kerni.
A nem reg ossze rakott gepem, egyik naprol a masikra nem ad kepet, van amikor csikos a kep, de van amikor lehet hasznalni orakig.
A konfig:
msi z490 a-pro
gskill 16gb 3000mhz
i5 10600k
gtx 1080 ti
corsair tx 650m bronze

Integralt vga val hibatlanul megy a gep, ezert vagy a kartyara gyanakszok vagy esetleg a tapra.
Okozhatja a hibat a tap, vagy tuti a kartya haldoklik?

(#45477) C4mp3r válasza dala (#45476) üzenetére


C4mp3r
addikt

kartyat ki kellene probalni masik gepben, de 90%, hogy azzal lesz a baj. hasznaltan vetted? sokan hasznaljak ki a jelenlegi helyzetet vga fronton es a hibas kartyajukat kicsit megmelegitik es eladjak mukodokent gari nelkul, majd kesobb a gyanutlan uj tulajnal eldobja magat. volt mar ra itt a phn is par pelda

(#45478) dala válasza C4mp3r (#45477) üzenetére


dala
tag

Igen használtan. :S Még egyenlőre nem tudtam kipróbálni másik gépben, de megfigyeltem hogy a tápegység ventije nem mindig forog. Nem állandóan forognia kellene működés közben? :F

(#45479) C4mp3r válasza dala (#45478) üzenetére


C4mp3r
addikt

bizonyos tapok felpasszivan mukodnek, alacsony terheles alatt nem kapcsol be a ventilator, hogy csendesebb legyen a pc. az altalad emlitett tap is ilyen, ugyhogy nincs koze a problemahoz, hogy forog-e a venti. en tovabbra is a kartyara gyanakszom, corsair eleg minosegi tap.

(#45480) d@minator válasza sakal83 (#45466) üzenetére


d@minator
addikt

SSD nem nagyon okoz újraindulást hibaüzenet nélkül de előfordulhat, nekem még régesrég egy játék okozott ilyesmit, pedig sem túlmelegedés sem túlterhelés nem volt. Újraraktam mindent és jó lett. De ezek ritkábbak inkább tápellátás, nem kifejezetten a táp és remélem nem az lesz, mert nekem is olyan tápom van. :D

(#45481) sakal83 válasza d@minator (#45480) üzenetére


sakal83
addikt

En sem hittem volna de egyertelmu hogy az ssd volt. Egy ujjal no problem. Masik pcben pedig egybol jott az ujraindulas.

Most azbaz erdekes hogy firmwaret frissitettem es azota nem indul ujra.

(#45482) tnl2


tnl2
újonc

Sziasztok, a segítségetekre lenne szükségem!
Mi okozza azt, megnyomjuk a bekapcsológombot,
a bekapcsolást jelző led felvillan egy pillanatra,
de a gép nem kapcsol be?
A gép ventillátorai is csak egy pillanatra pörögnek fel.

A konfig:
alaplap: Gigabyte M68M-S2P
cpu: AMD Athlon(tm) II X2 250 Processor
hdd: 320Gb Samsung sata
ram: Kingmax Semiconductor 2048 MBytes 400 MHz (DDR2 800)
psu: Everpower 400w

(#45483) d@minator válasza tnl2 (#45482) üzenetére


d@minator
addikt

Többnyire alaplap.

(#45484) tnl2 válasza d@minator (#45483) üzenetére


tnl2
újonc

Én is arra gondolok :)

(#45485) abdulka1 válasza tnl2 (#45482) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
Esetleg egy másik táppal is megpróbálhatnád.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#45486) tserrof77 válasza tnl2 (#45482) üzenetére


tserrof77
senior tag

Első körben én a tápra teszem a voksot. És mellé egy ram lábpucolás sem árt.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#45487) -Sawyer-


-Sawyer-
tag

Sziasztok!

Pár napja történt egy kis baleset az asztali gépemmel:
internetezés közben egyszer csak egy sistergő hangra lettem figyelmes, a gépházból jött, majd egy hatalmas pukkanás, illetve szikrákat is láttam, majd teljes sötétség lett, leverte a biztosítékot a gépem. A HP Omen AIO vízhűtésem egyik csöve leugrott, egyenesen belelocsolt a felette lévő tápegységbe, valószínűleg abban pukkant el egy kondenzátor, pár kisebb csepp ment az alaplapra és a videokártyára (ez utóbbit valamennyire megvédte a backplate).
Azóta vettem bele egy vadonat új tápegységet, alaplapot (ugyanaz a típus mint a régi volt) és egy új AIO vízhűtést is. Gyakorlatilag teljesen újraépíttettem a gépet az új alkatrészekkel, de továbbra sem ad semmilyen életjelet. Semmi sem világít, semmi sem indul be még egy pillanatra sem, abszolút semmilyen életjelet nem mutat továbbra sem. Mi lehet a probléma? :F

Specifikáció: (az aláhúzottak az új alkatrészek)

Intel Core I5 8600T
Alaplap: ASUS PRIME H310M-R R2.0 (cserélve lett ugyan erre a típusra)
Videokártya: Nvidia Geforce GTX 1080Ti
RAM: Corsair vengeance led 2x8Gb DDR4
Táp: GIGABYTE P850GM 850W (ez már az új)
Hűtés: Thermaltake CL-W232-PL12SW-A AIO vízhűtés (ez már az új)
Gépház: Kolink INSPIRE K1
3Tb HDD
480Gb Kingston SSD

(#45488) C4mp3r válasza -Sawyer- (#45487) üzenetére


C4mp3r
addikt

az komoly, a regi alaplap is megdoglott? mert ha igen konnyen lehet, hogy a cpu es a ram is kuka. ki kellene probalni masik gepben oket. ugysem indul be ha nem epited be hanem csak asztalon probalod? videokartyat is probald ki ha tudod

[ Szerkesztve ]

(#45489) -Sawyer- válasza C4mp3r (#45488) üzenetére


-Sawyer-
tag

Valószínű, legalábbis én erre gondoltam, amikor az új táppal, de még a régi alaplappal raktam össze, akkor sem adott semmilyen életjelet. De sajnos a vadi új alaplappal is ugyanaz. :(
Minek a tönkremenetele okozhat még ilyet, hogy a gép abszolút semmilyen életjelet nem mutat? Én az alaplapra gondoltam eddig, most a következő gyanúsítottam a processzor.
Amikor megnyomom a bekapcs gombot a tápból egy halk, kettős kapcsolás szerű hangot hallok, ennyi az egész. Sajnos nincs másig gépem, amiben ki tudnám próbálni az alkatrészeket. A bekapcs gombon kívül más módon is be lehet kapcsolni? Ezen az egyszerű alaplapon nem találtam gombot.

(#45490) C4mp3r válasza -Sawyer- (#45489) üzenetére


C4mp3r
addikt

0 eletjelnel en valami zarlatra gondolnek, ami konnyen lehet egy doglott processzor miatt. sajnos masik gep/komponensek nelkul nehez lesz kitalalni. talan probald meg elinditani proci nelkul hatha csinal valamit. nyilvan a post nem fog lefutni, de talan a ventik felporognek lesz valami eletjel.

(#45491) -Sawyer- válasza C4mp3r (#45490) üzenetére


-Sawyer-
tag

Kipróbáltam, kivettem csak a processzort, de így sem csinál semmit, majd kivettem a videokártyát is, úgy sem, majd visszatettem a processzort, utána a memóriákkal is próbálkoztam, se sehogy sem mutatott semmilyen életjelet. Érdekes.
Csak ezt a kettős kapcsolás hangot hallani a tápból, kb 1 tized másodperces időközzel van a két halk kapcsolás hang amikor megnyomom a bekapcs gombot. Tényleg olyan mintha zárlat lenne valahol, de nem tudom, hogy hol lehet, amikor a táp új, az alaplap új, processzor nélkül sem jó, videokártya nélkül sem jó, RAM nélkül sem jó..

(#45492) Novver válasza C4mp3r (#45490) üzenetére


Novver
senior tag

+1 a döglött core egységre. 0 életjel leginkább döglött táp/CPU/MOBO szokott lenni

Life is a game... The game is my life!

(#45493) UnSkilleD válasza -Sawyer- (#45487) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

hát ez komoly, szóval egy vízhűtlés tönkre vágta a gépedet és te vettél még egy vízhűtést? :C

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#45494) Dave567


Dave567
addikt

Üdv

Lehet rossz helyen járok, mert igaz elindul a gép, de csinál furcsaságokat.
Konfig
Asus prime z390 m plus
I7 9700 non K
Gskill aegis 16gb ram
gigabyte 2080 Ti
FSP hyper m 600 w
M2 ssd Samu 970 EVO
Samu 2 tb 860 Pro

Az m2 ssd-n van egy eredeti WIN10 Pro, a simán meg egy Home
Napokban jött egy frissítés, bár előtte is volt egy alkalommal, de most rosszabb lett.
Mikor bekapcsolom a gépet az Asus logonál meg fagy, és nem tölt be a gép.
Újraindításnál is ezt csinálja, de van amikor nem jön be egyszerűen a képernyő, kikapcsol a monitor, ha resetelem és van kép, akkor meg ugyan úgy meg fagy a logonál, de időnkén viszont betölt rendesen.
Újra is raktam a Windowst, frissítések leszed, Nvidia Driver felrak, viszont néha már az Nvidia Driver felrakásánál gond van mikor telepíti, elmegy a kép, és nem is jön vissza.
Sokadik resetelésre az elején kapok egy kék képernyőt, Windows alap helyzet be állítása, betölt rendesen a windows hiba üzenet Rendszerindítási hiba: Eltávolítottunk néhány nemrég telepített frissítést
Utána Video-illesztőprogram újratelepítésének kényszerítése.


Érdekesség az M2 ssd-n nem telepítettem újra a windowst, csak frissítettem, ugyan úgy az Nvidia drivert, ma reggel bekapcsoltam, 2 másodperc, újraindult a gép.

Tápnak a ventilátora ad ki fura hangokat, de nem hinném, hogy az okozza a problémát.

:R :R

(#45495) C4mp3r válasza -Sawyer- (#45491) üzenetére


C4mp3r
addikt

A bekapcs gombon kívül más módon is be lehet kapcsolni? Ezen az egyszerű alaplapon nem találtam gombot.

tehat ha jol ertelmezem vegig gephazban probaltad eddig. probald ki, hogy full kiveszed es csak az asztalon rakod ossze.

csavarhuzoval azt a 2 pint erintsd meg egyszerre es indulnia kene

UnSkilleD
gondolom ha neked elpukkan a tapod/videokartyad azokbol sem veszel ujat :U szerintem a kollega nem azert jott ide, hogy kirohogjek

[ Szerkesztve ]

(#45496) I02S3F válasza Dave567 (#45494) üzenetére


I02S3F
őstag

Az nvidia driver-t gyártótól, vagy update-ből szedted le? Próbáld ki felváltva mind a kettőt? Próbálkozhatsz régebbi windows build-el is. Az uefi firmware friss? Esetleg, amióta a problémát tapasztaltad, az az utáni frissítéseket megtagadhatod.

Ez a sw oldal. A hw-hez nem tudok hozzászólni.

Ha ezeken túl vagy, vagy nem mondtam újat, akkor ignoráld, amit írtam.

(#45497) NYPD


NYPD
aktív tag

Sziasztok.
A konfig:
- Alaplap: ASRock Z87 Pro 4
- CPU: Intel i7-4790K
- VGA: Gainward RTX 2060 Super Ghost 8GB
- RAM: HyperX 16GB Savage DDR3 1866MHz CL9 KIT
- HDD1: Seagate Barracuda 7200 2TB
- HDD2: Samsung HD753LJ 7200 750 GB
- SSD: Crucial MX500 500 GB
- Hang: Creative SB X-Fi XtremeGamer Fatality Pro 7.1 hang
- Táp: Corsair RM650 modu
Minden gyári órajelen, tuning nincs.

A probléma:
HDMI kábelen keresztül, natív (4K) felbontáson üzemel egy LG BX OLED TV megjelenítőként, 60Hz-en. Néha gondol egyet valami, és úgy határoz, hogy "nincs itt semmi látnivaló, haladjon tovább", és eldobja a jelet, hang minden megy tovább, csak a kép száll el, a TV kiírja, hogy nincs jel. TV kikapcs, HDMI kihúz, másik monitorba (szintén egy LG 32' kis TV-monitor) átdug, ott ad képet. Visszadugom a TV-be, bekapcs, nincs jel. Újraindítás általban nem segít, ilyenkor kénytelen vagyok kikapcsolni a gépet, és várni, majd egy idő múlva ha bekapcsolom, megint jó. Ami állandó: alaplap logó után, a windows boot képernyő előtt általában mindig eldobja a jelet. A jelenség teljesen random, nem tudom semmihez kötni.

Egy-egy pillanatra el szokott menni a kép, ha kikapcsol a hűtőszekrény (amerikai konyhás nappaliban van a gép).

Táp, hdmi kábel, vga, tv csere se oldotta meg a problémát.

Bekapcsoláskor az indítás zenéje iszonyatosan recseg, utána rendbejön a hang.

Mi lehet a gondja? PCIE slot hiba talán, vagy okozhatja esetleg a hangkártya? Nem tudok már mire gondolni....

AIDA64 log, vagy akármi ha segít feltöltöm vhova és belinkelem.

Köszi, ha tudsz segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#45498) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Sziasztok!

Igaz tavaly óta van ilyen problémám,de van olyan napja,hogy egy nap alatt kétszer is csinálja,de utána már nem.
A probléma,hogy lassan fagy le a gép akár netezés,akár játék közben. Olyan tünetet produkál,hogy ha lefagy akkor 10 másodperc után felpörög az aio ventilátorok,de annyi időm van,hogy start gombon keresztül tudjam újraindítani a gépet. Az egeret tudom még mozgatni,de ha lefagy teljesen akkor már nem.
Van egy Crucial Ballistix 16GB 3200Mhz ramom amit tuningoltam 3600Mhz CL14 időzítésre. Fél órás tesztre nem adott problémát.
A windows rendszerem nem kalóz verziós,de volt olyan karácsonykor ssd-ról M.2-re klónoztam a rendszert,mert nem volt kedvem újrarakni.
A hőfokok teljesen rendben vannak. Az aio NZXT Kraken X62 amit használok NZXT programot is silent módon ha ez számít.

Valaki tudja hogy mi lehet a probléma? :R

Gépem adatai:
Ryzen 7 2700X kicsit alulfeszelve PBO on
Crucial Ballistix 16GB 2x8GB 3200@3600Mhz CL14
ASUS GTX 1070 Turbo 8GB Artic Accelero Extreme IV
MSI X370 GAMING PRO CARBON
Windows 10 Professional x64 oem kulccsal aktiválva
Kingston A2000 500GB M.2 • ADATA SX930 120GB SATA 3 • Western Digital 500GB Caviar Blue (WD5000AAKX) 16MB cache SATA 3 • Toshiba P300 3TB
Corsair RM650x Gold
PHANTEKS Enthoo Pro M Window

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#45499) NYPD válasza NYPD (#45497) üzenetére


NYPD
aktív tag

Fel is raktam az AIDA logot ha segít. Köszi. (Le kell tölteni és utána megnyitni, hogy valahogy kinézzen, html fájl)

[ Szerkesztve ]

(#45500) Dave567 válasza I02S3F (#45496) üzenetére


Dave567
addikt

Nvidia oldaláról szedtem le, meg az Experiancrol.
Most azt tapasztaltam, újraindítottan a gépet, amelyiken a szűz win10 home van, rakta volt a nvidia driver, le frissítettem, a win10et, és eltűnt az nvidia driver, eszközkezelőben meg hibát írt , hogy a win leállította a kártyát mert nem tudóst megfelelően elindulni és valami hibakódot 404 vagy 403 ilyesmi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.