Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Napelem

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:25

LOGOUT.hu

Általánosságban a napenergiáról (alapinformációk)
Kezdjük Ádámtól, Évától! Napenergiát nagyon sok mindenre lehet hasznosítani, nagyon sokféleképpen, de ezek közül a legelterjedtebb a napelem és a napkollektor.
Napelemmel villamos energiát lehet előállítani, napkollektorral hőenergiát állítunk elő, amivel vizet vagy levegőt lehet melegíteni, amit a használati meleg víz melegítésére, vagy épp fűtésrásegítésre lehet használni. Utóbbi előnye, hogy rendkívül magas hatásfokkal (<95%) tudja a beeső napsugárzást hasznosítani, hátránya, hogy akkor adja a legnagyobb meleget, amikor süt a nap – jellemzően amikor nincs rá szükségünk (nyáron)! Mosodáknak, autómosóknak (ahol sok hőenergiára van szükség nyáron is) ideális befektetés! Háztartásoknak már több problémát hordoz, mint előnyt, mert a nyáron keletkezett energiával valamit kezdeni kell, különben néhány év alatt saját magát fogja károsítani a rendszer!
Könnyű megjegyezni, hogy melyik-melyik, mert anno iskolában majdnem mindenkinek volt napelemes számológépe! Ez a topic a napelemekről szól! ;)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37351) senki68 válasza darus (#37350) üzenetére


senki68
senior tag

Akkor most hogy is van?

Elhozod az invertert.
Kifizetted az 5.3 millát?
Vagy máshol vettél panelokat?

Kivitelezőt találtál?

(#37352) Dtamas1980 válasza darus (#37350) üzenetére


Dtamas1980
újonc

Szia.
Én is velük szerződtem. Nekem is ki kellett fizetni az invertert. Kb egy hónapja nem beszéltem velük, várjuk az mgt-t. Az ügyintéző nevét meg tudnád mondani?
Előre is köszi. :((

(#37353) mikrobi68 válasza MrZed001 (#37320) üzenetére


mikrobi68
újonc

Bocsánat, de idézem a 37247 -ből!

"Ha a SolarWeb-en visszanézzük..."
Tehát Fronius inverter!

" akkor a napelemes rendszer előállít 6kW-ot, hisz ennyi az épület igénye, viszont azt szimmetrikusan táplálja be az épület villamos hálózatába"

akkor vagy nem GEN24 -es az inverter vagy a GEN24 is on grid -ben egy szimmetrikusan termelő inverter!

???

(#37354) Blamazs válasza snooze (#37349) üzenetére


Blamazs
senior tag

jól látom a rendszeredben van smart meter is beépítve? milyen megfontolásból lett felrakva? mire használod?

(#37355) darus válasza senki68 (#37351) üzenetére


darus
csendes újonc

Leszerződtünk 4.6m Ft ra
Jeleztèk fizessem ki az invertert előre a panelt nem kell ès.marad az ár
Most megjött az inverter ( egyszer már az ügyintéző azt írta augusztusban megjött az inverter, onnantól elèrhetetlenek voltak) ma küldtèk a számlát ami már 5.3m ról szólt.
Jeleztem nekik nem ez lett megigèrve , de őket ez nem èrdekelte.
Ezèrt mondtam nekik hogy elhozom az invertert ha már kifizettem ès nem velük fogom megcsináltatni.
Most kivitelezőt keresek.

(#37356) darus válasza Dtamas1980 (#37352) üzenetére


darus
csendes újonc

Nèmeth Dániel

(#37357) snooze válasza Blamazs (#37354) üzenetére


snooze
veterán

igen van..igy látszik a ház fogyasztása is,igy nyomonkövethetö mennyi a pillanatnyi fogyasztás,feszültségek,áramfelvetelek a rendszerben..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#37358) Dtamas1980 válasza darus (#37356) üzenetére


Dtamas1980
újonc

Köszönöm a gyors választ.Nekem nem ő az ügyintézőm.De azért holnap hívom őket. Én kaptam egy előleg számlát ,neked semmit nem adtak a befizetesről?
Sajnálom hogy így jártál velük.

(#37359) sz.zs. válasza darus (#37355) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Helyileg merre vagy?

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#37360) Blamazs válasza snooze (#37357) üzenetére


Blamazs
senior tag

Mibe került egy ilyen smart meter? Nehéz beüzemelni?

(#37361) darus válasza Dtamas1980 (#37358) üzenetére


darus
csendes újonc

Az inverterről van előleg számla ezért fogom azt elhozni mert az kifizettem. Többit nem kellett kifizetni mostmár tudom miért.

(#37362) darus válasza sz.zs. (#37359) üzenetére


darus
csendes újonc

Budapest 17. kerület

(#37363) snooze válasza Blamazs (#37360) üzenetére


snooze
veterán

anno 75ezer volt,de fele visszajött..😊😊
nem vészes,csak figyelni kell a helyes bekötésre,mert ha nem jo,akkor hülyeséget mutat..de van video rola,hogyan kell..amugy kicsi lakatfogokat kell felrakni fázishelyesen,ahogy le van irva,illetve meg is van jelölve mit hova..link

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#37364) senki68 válasza darus (#37355) üzenetére


senki68
senior tag

Akkor neked csak invertered van.

Ha érdekel olcsó panel, ez naponta jön velem szembe.

Én jelenleg ennél olcsóbbat nem tudok.

[link]

(#37365) darus válasza senki68 (#37364) üzenetére


darus
csendes újonc

Köszönöm, de kivitelező is kellene addig nem vennèk már semmit mert oft re szeretnèm megcsináltatni. Ha meg nem jön össze idèn akkor már nem foglalkozok vele mert teljes árban soha nem tèrül meg ebben az országban szerintem.

(#37366) forumpista válasza darus (#37350) üzenetére


forumpista
aktív tag

Ez a sztori szerintem eleg fura a ceg reszerol, mi erdeke lett volna az ugyintezonek onhatalmulag hazudni?
Ha meg meg csak ki se kellet elore fizetni, es teljesiteni se tudtak semmit, akkor foleg semmi ertelme.

(#37367) darus válasza forumpista (#37366) üzenetére


darus
csendes újonc

Gondolom nagy roham miatt most drágábban el tudják adni másnak a rendszert , ès utána valószínűleg egy ideig nem sok megrendelèsük lesz. Az ügyintéző már nem dolgozik ott kirúgták vagy közös megegyezéssel elküldtèk . Mindenki mást mond. Lehet azért igèrt meg mindent mert minden megkötött szerződés után jutalèkot kapott. Ez már sosem fog kiderülni. De az hogy a cèg alkalmazottjának hülyesègei miatt fizessék kb 700ezer forinttal többet az nonszensz.
Ez az ő felelősségűk lenne , nem az enyèm. Egy korrekt cèg elnèzèst kèr ès.benyeli a kárt az alkalmazottja miatt vagy mond egy korrektebb árát ès azt elfogadom. De teljes elutasítás volt a cèg rèszèről.

(#37368) sz.zs. válasza darus (#37362) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Holnap jön hozzám a kivitelezőm beüzemelni a rendszert.
Megkérdezzem, hogy így vállalná-e?

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#37369) forumpista válasza darus (#37367) üzenetére


forumpista
aktív tag

Na de mi van a szerzodesben amit kotottel veluk?

(#37370) MrZed001 válasza mikrobi68 (#37353) üzenetére


MrZed001
tag

Nem minden Froni inverter GEN24 ... de minden GEN24 az Froni :D
Nem írta Geresics mester, hogy milyen Froni-val volt a teszt.
De gyanítom nem GEN24-el.

A normál csak termelő inverterereik is csak szimmetrikus termelést tudnak
(gondolom mind, de ennyire nem ismerem a termékpalettájukat :) ).

(#37371) 313313 válasza darus (#37365) üzenetére


313313
addikt

Engedd el. Ha nincs MGT esélytelen. Ahogy beadod a papírokat 60-70-90 nap mire küldik a szerződést, amit visszaküldesz, mehet a telepítés, aztán készrejelentés után is hetek telnek el, mire átbeszik a rendszert...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#37372) darus válasza 313313 (#37371) üzenetére


darus
csendes újonc

Szia

Minden engedèlyem megvan. Már csak telepíteni kellene.

(#37373) HunChris


HunChris
senior tag

71 + 13 ezer új igény. [link]

(#37374) kardkovacsi válasza HunChris (#37373) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Ennyi igényre nem lesz elég ember, hogy egy év alatt kipörgessék.

(#37375) cOxeR válasza kardkovacsi (#37374) üzenetére


cOxeR
Ármester

Gyanítom, van még csavar a tarsolyba… nem “kell” ezt hirtelen kipörgetni..

(#37376) asdf_ válasza cOxeR (#37375) üzenetére


asdf_
veterán

Persze, aki nem tudja megvalósítani jövő év végéig és új szerződést is kötni, az máris integethet a szaldónak. És a fentiekben az MVM Émász meg az MVM Démász számai még benne sincsenek. Namost ha a Titászhoz bement 13e, akkor ehhez a kettőhöz még legalább 30-40 ezer. Persze biztos lesz olyan, aki csak a tuti kedvéért adta be és végül nem fogja megvalósítani.
Azt hiszem nem volt egy hülye lépés, hogy egy fázisra és a kormányinfó első napján, azaz 3 hete adtam be az igényemet (és a rezsifrász miatt már így is horribilisen sokan voltak akkor előttem) és nem itt a végén hajráztam a közlöny után. Akik itt a hosszú hétvégén nyomták, háááát, minden jót nekik, de szerintem nem indulnak jó esélyekkel (fázisbővítés, mérőhelyszabványosítás, nem tudom elképzelni, hogy van ennyi sokra erőforrás bármilyen frontról is).

[ Szerkesztve ]

(#37377) senki68 válasza HunChris (#37373) üzenetére


senki68
senior tag

Kérdés, mennyi valósul meg belőle.
Valaki 50%-ot tippelt.
És még az is rengeteg.

(#37378) zotyesz 1


zotyesz 1
tag

Goodwe (12KT-DT) inverterrel kapcsolatban lenne kérdésem. Amikor délelőtt elér egy bizonyos teljesítnyt, belapcsol a ventillátor -ez idáig rendben is van, csakhogy attól kezdve a ventillátor megy egész estig, amíg tart a termelés, még akkor is ha csak már pl. napnyugtakor 10 W-ot tol. Jól szellőző, nyitott helyiségben van az inverter. Volt már valakinek ilyen gondja, akár pl. más inverterrel is? Esetleg valamit a beállításokban kellene keresni? Eddig sajnos mindenki tanácstalan volt ezzel kapcsolatban. Ki is lett cserélve 1 hete egy másikra (ugyanolyan tipus), de az ugyanígy viselkedik, pedig ez így nem rendeltetésszerű működés.

(#37379) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Nálatok működik rendesen az eon távleolvasó portál?

Nálam nem jelennek meg a napi fogyasztási adatok október 24. óta, illetve a +A/-A negyedórás lebontásban két nap késésben van. Az óraállás amúgy rendben van.

(#37380) cOxeR válasza asdf_ (#37376) üzenetére


cOxeR
Ármester

A legjobb, ezeket az embereket azért jól le is fogja sápolni a sok vállalkozó… kizárt, hogy nem lesz extra profit beépítve - arra való hivatkozással, hogy nem lesz munka 1 év múlva. Az ingatlan árak is pont hasonló metódussal lettek mesterségesen felpumpálva…

(#37381) snooze válasza HunChris (#37373) üzenetére


snooze
veterán

itt látszik a teljes kamu,ezt hogy fogja elbirni a hálozat???

GO Gunners!!!

(#37382) darus válasza sz.zs. (#37368) üzenetére


darus
csendes újonc

Szia, igen. Köszi

(#37383) leslieke válasza KilgoreTrout (#37379) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Működik, tegnapi adatokig minden látok, hónapokra visszamenőleg.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#37384) HunChris válasza snooze (#37381) üzenetére


HunChris
senior tag

A hálózatnak semmi baja nem lesz, max. 253Vnál megállnak a termelésben az inverterek. Aki ért hozzá, az bejelenti, aki nem, az meg év végi szaldó záráskor fizeti a kieső termelés utáni fogyasztását. Hálózatbővítés 1,5 - 2 év volt eddig, de ott sincs ennyi ember...

(#37385) snooze válasza HunChris (#37384) üzenetére


snooze
veterán

arrol volt szo,azért nem engedélyezik majd a betáplálást,mert nem birja már most a hálózat,és ha még ennyit engedélyeznek?akkor csak mellébeszélés van..🤔

GO Gunners!!!

(#37386) Vision válasza snooze (#37381) üzenetére


Vision
veterán

Te amúgy mindent elhiszel, amit a kormány mond? :)

(#37387) snooze válasza Vision (#37386) üzenetére


snooze
veterán

persze...😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂
hat hoooogyneeeee..😊😊amugy lejjebb is irtam..😊😊😊

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#37388) darus


darus
csendes újonc

Ez már hihetetlen! Mennèk a kifizetett inverteremèrt erre mondják vigyek mèg 200ezer ft-ot mert ennyivel drágább lett.
Amit előre kifizettem ès számlám van róla. Teljesen hülyének néznek.

(#37389) sz.zs. válasza darus (#37388) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Azért ez nagyon “vicces” ügyfélkezelés.
Én júliusban fizettem ki az anyagot, a napelemeket le is szállították nemsokára, az invertert és a tartószerkezetet múlt héten hoztak a telepítésnél. Egy fillért nem kellett többet fizetnem. Pedig azóta már a munkadíj is legalább a másfélszerese lenne.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#37390) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

A mostani állapotok szerint (visszatáplálás tiltása) a Fronius Gen24-es inverterei a legjobb termelő hibrid megoldás, ha maradunk a nem szigetüzem vonalon?

(#37391) zotyesz 1 válasza darus (#37388) üzenetére


zotyesz 1
tag

Ha így állnak a dologhoz (egyértelmű,hogy ez nem korrekt cég), ebben az esetben neked is van egy ütőkártyád....mivel hogy ne vesszen el az előleg, hozd el az invertert, akár 200 000-el drágábban is...majd pár nap után vidd vissza, szó nélkül vissza kell hogy fizessék a teljes összeget törvényből adódóan. Magyarországon nem tudom pontosan hány nap van rá, mihamarabb utána kellene nézned, de pl. Szlovákiában ez 30 nap. Ennek csak egy feltétele van, hogy ne cégre vásárold, hanem mint magánszemély.

[ Szerkesztve ]

(#37392) asdf_ válasza zotyesz 1 (#37391) üzenetére


asdf_
veterán

14 nap van és csak online távollevők között kötött szerződés esetén. Én nem raknám be hintázni a lóvét, hogy utána lehessen szkanderozni a visszakapásán.
Inkább annak mennék neki -amit nem tudok, hogyan van- hogy van ez az előleg/foglaló dolog, és ha egyik fél hibájából bukó az üzlet, akkor a másiknak ez az összeg meg ennek kétszerese visszajár, hogy az itt megáll-e. Bár mivel elmondás szerint szóban történt az egyezkedés, ebből nem lesz semmi.

(#37393) senki68 válasza darus (#37388) üzenetére


senki68
senior tag

Ha már egyszer ki van fizetve, és arról van bizonylatod, akkor miért nem borítottad rájuk az asztalt?

(#37394) senki68 válasza -ZeeZee- (#37390) üzenetére


senki68
senior tag

Én azért a Deye és SE hibrideket sem írnám le.

(#37395) Lasersailing válasza darus (#37388) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Azt írtad, hogy van előlegszámlád. Azon szerepelnie kellene az inverter árának vagy hogy hány %-át fizetted ki. Ha igen, akkor ezt mutassad meg nekik. Ha ez alapján nem adják oda, akkor bíróság, sima ügy és ezt ők is tudják, nem lesz idejük mostanában bíróságra menni.

Ha csak napelem szerelés előleg szerepel, akkor már más a helyzet...

37391 zotyesz:
és lesz 30 napjuk visszaadni a pénzt. Szerintem min. 45-60 nap lenne mire visszakapná, ha egyáltalán...

szerk:
#37396:
Azért említsd meg nekik is, hogy van egy ügyvéd barátod! (azaz Neked kevesebbe fog kerülni bíróságra járni mint nekik...)

[ Szerkesztve ]

(#37396) darus válasza asdf_ (#37392) üzenetére


darus
csendes újonc

Szerződés van közöttünk. 4.6 M Ft amiben csak az van beleírva hogy az ár 390 Ft/€ ig èl. Ha most 420 ftal számolok akkor sem plussz 700ezerft
Sajnos a szerződésbe nem lett beleírva hogy az ár marad (a panelokra ès egyèbb másra az inverteren kívül mert ezek vannak nekik raktáron az ügyintéző elmondása alapján sajnos hittem neki) de hogy az inverter ára ne emelkedjen ki kellett fizetnem amit megtettem. Most nèzi meg egy ügyvèd barátom hogyan tovább. Egyenlőre ennyi.
Ès amúgy ezzel a cèggel èn már nem akarok üzletelni ès egy fillèrt sem akarok már adni nekik amit kifizettem adják ide . Nem bízom már bennük. Le akarom zárni ès mèg idèn megcsináltatni mással.

[ Szerkesztve ]

(#37397) darus válasza senki68 (#37393) üzenetére


darus
csendes újonc

Le kell menjek Dunaújvárosba de addig nem megyek amíg ÍRÁSBAN nem beszèljük le. Ennèl a cègnèl szó elszáll ezért mostmár csak írásban tárgyalók velük.
Ès tudod nagyon jól ebben az országban azt büntetik aki erőszakos nem azt aki miatt van ez.

(#37398) darus válasza Lasersailing (#37395) üzenetére


darus
csendes újonc

Jeleztem nekik az ügyvèdet azt mondták beszèlnek az ügyvezetővel ès visszahívnak. Erre várok ès közben kikèrtem az ÁSZF jüket hogy az ügyvèd átolvassa mert a honlapon nem találtam.

(#37399) Lasersailing válasza darus (#37398) üzenetére


Lasersailing
senior tag

És mi van az előlegszámlára írva? Azt ők állítják ki, nem tudják letagadni.

(#37400) -ZeeZee- válasza senki68 (#37394) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Jogos! :R

Sajnos az igény Huawei inverterrel ment be (egy ismerősnél), de ha van rá mód, akkor megpróbálnak módosítani talán...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Napelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.