Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Napelem

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:25

LOGOUT.hu

Általánosságban a napenergiáról (alapinformációk)
Kezdjük Ádámtól, Évától! Napenergiát nagyon sok mindenre lehet hasznosítani, nagyon sokféleképpen, de ezek közül a legelterjedtebb a napelem és a napkollektor.
Napelemmel villamos energiát lehet előállítani, napkollektorral hőenergiát állítunk elő, amivel vizet vagy levegőt lehet melegíteni, amit a használati meleg víz melegítésére, vagy épp fűtésrásegítésre lehet használni. Utóbbi előnye, hogy rendkívül magas hatásfokkal (<95%) tudja a beeső napsugárzást hasznosítani, hátránya, hogy akkor adja a legnagyobb meleget, amikor süt a nap – jellemzően amikor nincs rá szükségünk (nyáron)! Mosodáknak, autómosóknak (ahol sok hőenergiára van szükség nyáron is) ideális befektetés! Háztartásoknak már több problémát hordoz, mint előnyt, mert a nyáron keletkezett energiával valamit kezdeni kell, különben néhány év alatt saját magát fogja károsítani a rendszer!
Könnyű megjegyezni, hogy melyik-melyik, mert anno iskolában majdnem mindenkinek volt napelemes számológépe! Ez a topic a napelemekről szól! ;)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51002) Tapsi válasza kardkovacsi (#50999) üzenetére


Tapsi
addikt

41. Munkaponti 34. Figyelem majd a szezonban a fesz alakulását a stringeken, aztán meglátjuk.

(#51004) 4D4M válasza kardkovacsi (#50999) üzenetére


4D4M
aktív tag

540V (-10°C), messze lenne a határtól.
A 14-es stringen van ~752V.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#51005) nimfas válasza Reggie0 (#50994) üzenetére


nimfas
addikt

[link] közben megoldódott.... De hogy mi volt.....

(#51008) KrAt válasza MaxxDamage (#51000) üzenetére


KrAt
veterán

Van, mi a gáz? :)

(#51009) axioma válasza MaxxDamage (#51000) üzenetére


axioma
veterán

itt is, androidon, muxik most rendesen [elsore hozzairhattad volna a kerdest]

(#51011) kardkovacsi válasza 4D4M (#51004) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Általában a nyitó feszültséget nézzük, azaz a kora reggelit és 10%-ot érdemes ráhagyni mert hidegben ez is emelkedik.

(#51012) 4D4M válasza kardkovacsi (#51011) üzenetére


4D4M
aktív tag

-10°C-os üresjárási feszültséget írtam.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#51013) Tapsi válasza 4D4M (#51012) üzenetére


Tapsi
addikt

Persze, én is számolgattam az elméleti értékekkel. Megnézem, hogy a gyakorlatban hogyan szuperálnak a stringek, és utána döntünk a bővítésről. A panelek megvannak, öcsémmel megcsináljuk, ha muszáj.

(#51014) tothbe válasza MaxxDamage (#51000) üzenetére


tothbe
addikt

Igen, sztm mindenki használja, akinek SE rendszere van. Én biztosan.

By(e) Tothbe

(#51015) 4D4M válasza Tapsi (#51013) üzenetére


4D4M
aktív tag

Annyi bizonytalanság van a leírtakban, hogy nem ismerem a pontos típusát a panelednek. 5 féle van/volt azt hiszem.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#51019) DNReNTi válasza teppik_amon (#50992) üzenetére


DNReNTi
őstag

Tok jo otlet, koszi! Intezem is.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#51020) HoryThePooh válasza MaxxDamage (#51000) üzenetére


HoryThePooh
aktív tag

iOS alatt, igen
Mondd mi a kérdés?

[ Szerkesztve ]

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#51021) Strezi válasza MaxxDamage (#51000) üzenetére


Strezi
őstag

Megyeget, mi a kérdés?

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#51022) 4Grider válasza Strezi (#51021) üzenetére


4Grider
nagyúr

Alumínium kohót üzemeltetsz? :D

(#51024) MaxxDamage válasza HoryThePooh (#51020) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:R
Csak ez volt a kérdés maga.
Láttam van aki mást használ. :)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#51027) Strezi válasza 4Grider (#51022) üzenetére


Strezi
őstag

_még_ nem ;)

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#51032) hevepapa válasza 4Grider (#51030) üzenetére


hevepapa
senior tag

Nyugi, lecseng ez is. Érvek, tények ütköznek és majd kisímul minden. Bár most a napelemesek megszívatása felszínre hozott más témákat is amik közvetlenül vagy közvetetten a jelenlegi helyzethez vezettek.

(#51033) gorbep válasza kardkovacsi (#50945) üzenetére


gorbep
senior tag

Mindenkinek köszönöm az infót.... akkor rosszul tudtam... Mea Culpa :R Kértem állásfoglalást - Eon HMKE vonal.... de teljesen vakon vannak, azt se értették mit kérdezek...

Akkor kétszer is meg kell gondolnom az előre menekülést... az volt az első verzió, hogy 1-2 hónap várakozás ( hátha mennek még le a panel árak kicsit)... aztán egy raklap panel vásárlása, és fullra túlpanelezem mindkét invertert SK...

Aprópó tud valaki normális árú forrást S440 optira? (ha jól tudom itt gyártják valahol...) csak 40e körüli árakat találok.... majdnem drágább mint a panel... :Y

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#51034) hevepapa válasza Strezi (#50993) üzenetére


hevepapa
senior tag

Ahol nem megoldható a P1 portos mérés akkor jó, bár drágább alternatíva lehet a Homewizzard kWh mérő? Nem vagyok szakértője, de a leírása alapján ha bejön a havi szaldó akkor hasznos lehet.
[link]

(#51035) kardkovacsi válasza gorbep (#51033) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

No problem. Itt terjedt az infó, én is így gondoltam egy ideig míg ki nem derült az ellenkezője :)

(#51036) Andras6800 válasza MaxxDamage (#50960) üzenetére


Andras6800
senior tag

És pont ezért tarunk itt ahol. Nem akarom túlfújni a lufit, de ha ezt most szépen beletörődünk, mert hát ki tudjuk fizetni..., nem kell 2-3 év és jön a kövi vágás.
Most lesz havi szaldó, de majd gyors lecserélik a buta mérőket és épphogy megszokjuk, ideér a 15 perces szaldó. Persze ez csak találgatás. De ezek után nincs kétségem, hogy majd jön a következő, meg az az utáni kör szigor kör. Mindig csak kicsit lesz rosszabb. adagolják a keserű pirulát. első pirula volt a 10 éves szaldó.. ennek még éppfogynem örültünk is.

Nem veszitek észre, hogy evvel a csak 200 000 napelemes, meg csak ennyi meg annyi is pszichológia hadviselés folyik ellenünk?
Ezért kellenek a trollok. Ezért finomodig ígéret szinten a rendelet, hogy csökkentsék az érintettek körét egy kritikus tömeg alá.
Szerintetek, ha akkora siker volt a legutóbbi nemzeti konzultáció, miért kellett plakátokon hirdetni, hogy 98% igennel szavazott? Azért mert alig ment el rá valaki. Így a többségben kellet a kisebbség érzését kelteni.
Most is ez megy, fizetett trollokkal meg nyugtatgató ígéretekkel. Tanároknál is bejött... :W

A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

(#51038) gorbep válasza kardkovacsi (#50999) üzenetére


gorbep
senior tag

én sem... a 7-es Symot nem láttam belül, de az enyémben 950V-os kondik vannak a közbenső körben... így látatlanban félnék elérni az 1000V DC-t... bár nem zárom ki, hogy az inverter nem vizsgálja a DC kört bekapcsolás előtt... de jobb biztosra menni

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#51043) Rolly válasza Andras6800 (#51036) üzenetére


Rolly
veterán

szerintem itt is leírtam ezt és facebookon is, hogy az elmúlt 3 évben kb 4-5 alkalommal jött, hogy ezt végülis ki lehet bírni... aztán ezekből például az én esetemben évi több mint 3,5 millió extra adózás jött össze... persze nem keresek rosszul, de 2020-21ben ennyiből megéltünk a párommal ... most meg ennyivel több az adó...

[ Szerkesztve ]

(#51044) ToMy_


ToMy_
tag

Petíció

Nem láttam még, hogy lett volna, ha mégis volt, akkor elnézést.

(#51048) bifida válasza ToMy_ (#51044) üzenetére


bifida
csendes tag

Köszi! Én is aláírtam.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Napelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.