Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Napelem

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:25

LOGOUT.hu

Általánosságban a napenergiáról (alapinformációk)
Kezdjük Ádámtól, Évától! Napenergiát nagyon sok mindenre lehet hasznosítani, nagyon sokféleképpen, de ezek közül a legelterjedtebb a napelem és a napkollektor.
Napelemmel villamos energiát lehet előállítani, napkollektorral hőenergiát állítunk elő, amivel vizet vagy levegőt lehet melegíteni, amit a használati meleg víz melegítésére, vagy épp fűtésrásegítésre lehet használni. Utóbbi előnye, hogy rendkívül magas hatásfokkal (<95%) tudja a beeső napsugárzást hasznosítani, hátránya, hogy akkor adja a legnagyobb meleget, amikor süt a nap – jellemzően amikor nincs rá szükségünk (nyáron)! Mosodáknak, autómosóknak (ahol sok hőenergiára van szükség nyáron is) ideális befektetés! Háztartásoknak már több problémát hordoz, mint előnyt, mert a nyáron keletkezett energiával valamit kezdeni kell, különben néhány év alatt saját magát fogja károsítani a rendszer!
Könnyű megjegyezni, hogy melyik-melyik, mert anno iskolában majdnem mindenkinek volt napelemes számológépe! Ez a topic a napelemekről szól! ;)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58001) tomi07 válasza kanyi51 (#57999) üzenetére


tomi07
tag

Talán ez alapján sikerül újat beállítani, ha nem tudod a régi wifi beállításokat: [link]

(#58002) kanyi51 válasza hevepapa (#58000) üzenetére


kanyi51
senior tag

Értem, csak hogy az a szerelö nem volt hajlando, mondván nem lehezz, én meg nem értek hozzá, és a régi adatokat se tudom, mert ugye elvitték a régi routert.

(#58003) kanyi51 válasza tomi07 (#58001) üzenetére


kanyi51
senior tag

Köszönöm nézem probálkozok.

(#58004) tomi07 válasza kanyi51 (#58002) üzenetére


tomi07
tag

Telefonodból ki tudod szedni a régi beállításokat ha nincs túl sok elmentve.

(#58005) tomi07 válasza kanyi51 (#58003) üzenetére


tomi07
tag

Ha nem sikerül akkor ezen a weboldalon be tudsz lépni és a böngészőben tudod követni az adatokat: [link]

(#58006) Frankie50 válasza Gallmix (#57996) üzenetére


Frankie50
tag

Mikor kezdődött a napelem nálunk, akkor végignéztem mindent ami érdekelt, mostanában nem követem. Nekem is elég korrektnek tűntek a videói.

(#58007) hevepapa válasza kanyi51 (#58002) üzenetére


hevepapa
senior tag

A beállítás pár másodperc csak, de ha nem tudod a régi adatokat akkor az valóban probléma. Sajnos manapság már olyan időket élünk, hogy egyre több és egyre bonyolultabb jelszavat kellene valahogy fejben tartani. Vagy aki saját szisztémával, vagy speciális jelszókezelővel vagy akár egy szimpla xls táblázatban oldja meg.

(#58008) tomi07 válasza hevepapa (#58007) üzenetére


tomi07
tag

Vagy egyszerűen lefényképezem az aktuálisat. :)

(#58009) hevepapa válasza senki68 (#57960) üzenetére


hevepapa
senior tag

Ez így ebben a formában nem teljesen fedi a valóságot. Bár egy szoftver átírása gyorsan elkészülhet szerencsés esetben, de - és itt jön a probléma - mielőtt a gyártó ezt kirakja élesbe, előbb át kell mennie a gyártónál előírt megfelelő szintű és mélységű tesztelésen és minőségellenőrzésen. Ez meg sok idő és sok pénz. Persze ez más szintű és költségű egy kkv-nál és más egy nemzetközi multinál. Volt szerencsém érintőlegesen rálátni egy elég nagy magyar cég logisztikai szoftverének a fejlesztésére. Náluk a kisebb fejlesztések átfutási ideje a kód elkészültétől az éles használatig minimum több hét, mert több szintű ellenőrzésen megy át. Pedig nem kispályás fejlesztőik vannak. De ha valami bug átcsúszik és ezért felborul a logisztikájuk akkor az hirtelen több tízmilliós költséggel járhat.
Megjegyzem: az a leggányabb munka, (forráskód ide, forráskód oda) ha egy elkészült speciálisan xx funkciókra kihegyezett programba bele kell valahogy drótozni új funkciókat.
Néha az ilyen "kis semmiség" miatt szinte az alapokhoz is hozzá kell nyúlni.

(#58010) hevepapa válasza tomi07 (#58008) üzenetére


hevepapa
senior tag

Sokszor a jelszó helyén csak csillagok látszanak...
Routernél az is egy járható út, ha be van állítva minden, akkor lementeni a beállításokat fájlba. Ezt minden router tudja és ha valami miatt resetelni kell akkor elég visszaimportálni. DE: ez csak tűzoltásra jó mert attól még nem tudod az adatokat és ha esetleg valami miatt más típusú router kerül a rendszerbe akkor általában a lementett fájl semmit sem ér.

(#58011) #94522368 válasza 4D4M (#57998) üzenetére


#94522368
törölt tag

Köszönöm a válaszodat! :R

(#58012) tomi07 válasza hevepapa (#58010) üzenetére


tomi07
tag

Ha a megosztást válsztom akkor kiírja a kódot, és qr kódot is kiad róla. /Legalábbis az én telefonomon megvan ez a funkció./
A probléma abból adódhat, ha túl sok wifi hálózat van elmentve. Akkor beletelik egy időbe amíg megkeresi az ember. Én ezért inkább le szoktam fényképezni a kódot.

(#58013) hevepapa válasza tomi07 (#58012) üzenetére


hevepapa
senior tag

Sokan nem tudják a saját hálózatuk SSID-jét sem. Főleg ha valami olyan név amit a router generál. A telekomnál van valami olyasmi ami tele van számokkal.

(#58014) gyulaszu válasza kanyi51 (#57999) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Lehet van olyan opció is, hogy ideiglenesen vagy véglegesen összekötöd utp kábellel.
(Nem néztem utána, hogy az invertereden van-e olyan port)

gyulaszu

(#58015) tomi07 válasza gyulaszu (#58014) üzenetére


tomi07
tag

Felesleges. Böngészőben belép a linken amit korábban betettem, bejelentkezik az app-ban megadott felhasználó és jelszó kombinációval és ugyanazt tudja követni. Ráadásul a böngésző nem jelentkezteti ki mint az app!

(#58016) Cyberbeni válasza gorbep (#57989) üzenetére


Cyberbeni
addikt

3F méréssel ígyis úgyis csak összeadódhatnak a dolgok a számlához.

Tehát ha az egyik fázison bejön 5A, a másikon meg ki 5A és ezt 0.4kW 5A fogyasztásnak kellene mérni, akkor az 5A 230V fogyasztás + 5A 230V visszatáplálásnak mérés ugyanannyira nem jó, mint a 0-nak mérés. Vagy ha nem ezt mondtad, akkor én már teljesen elvesztem

(#58017) gyulaszu válasza tomi07 (#58015) üzenetére


gyulaszu
senior tag

De hiszen a probléma az, hogy az inverter elvesztette az internet kapcsolatot, vagyis nem tud a felhőbe adatot küldeni.
Vagy ennyire félre értettem? :F

gyulaszu

(#58018) asdf_ válasza hevepapa (#58013) üzenetére


asdf_
veterán

Az ilyenek előtt állok teljesen értetlenül, hogy az ember a saját wifijéről semmit nem tud. Aztán eszembe jutnak az olyan esetek, amikor egy ügyféltől kérem a telefonszámát, az meg előveszi a telefont, lapozgat benne, majd bediktálja azt.

Mert nem tudja a saját telefonszámát :F :Y :U

(#58019) hevepapa válasza tomi07 (#58015) üzenetére


hevepapa
senior tag

Ezt azért gondolád át újra...
Ha be is tud lépni a webes felületre, akkor hogy tudja megváltoztatni az inverter hálózati beállításait???
Hiszen éppen az a probléma hogy az inverter nem tud kapcsolódni a hálózathoz.

(#58020) hevepapa válasza asdf_ (#58018) üzenetére


hevepapa
senior tag

Az userek minimum 70%-a semmit sem tud a saját eszközeiről! Találkoztam nem egy olyan napelemessel aki azt sem tudta milyen gyártmány az invertere. Nem hogy pontos típusa ... annyit tudott hogy valami hülye nevű kínai.

(#58021) tomi07 válasza hevepapa (#58019) üzenetére


tomi07
tag

Bocs erre nem gondoltam.

(#58022) senki68 válasza hevepapa (#58009) üzenetére


senki68
senior tag

Tesztelésen? Ott a MATLAB .
Ugyan már. Ezek csak kifogások.

Mérés megvan, innentől csak algebra az egész, jó kis ujjgyakorlat a programozónak.

(#58023) senki68 válasza asdf_ (#58018) üzenetére


senki68
senior tag

Én is a gyereket szoktam kérdezni, mi is a jelszó? :)

(#58024) hevepapa válasza senki68 (#58022) üzenetére


hevepapa
senior tag

Háááttt... te tudod. De azért a szoftverfejlesztés ennél kicsit összetettebb folyamat. Nem is értem a komolyabb szoftveres cégek miért tartanak fenn csillió pénzért léhűtő QA részlegeket? :D De ezen nem veszünk össze. Te ezt gondolod, én mást. A gyártó cég meg szintén valamit.

(#58025) K_L_ válasza hevepapa (#58024) üzenetére


K_L_
csendes újonc

Azért gondolom, egy villanyóra programozása nem igényel Akadémiai tagságot?!

(#58026) hevepapa válasza K_L_ (#58025) üzenetére


hevepapa
senior tag

Hol írtam én villanyóra programozásról???
Azért gondolom abban egyetérthetünk, hogy a villanyórát vezérlő program megírása (módosítása) nem ugyanaz a kategória, mint a program használata (azaz a "villanyóra programozása") ?
A program megírásához azért nem hátrány egy komolyabb speciálisabb tudás, még ha valóban nem is kell hozzá akadémiai tagság :)

[ Szerkesztve ]

(#58027) Jolida válasza senki68 (#58022) üzenetére


Jolida
tag

"Tesztelésen? Ott a MATLAB . " :W
Azt javaslom, ne jelentkezz szoftverfejlesztő céghez. :N
40% riportolás, feladat definiálás, rendszerterv, ütemterv, stb., 20% programozás, 30% fejlesztői és felhasználói tesztelés, 10% iteráció + végtesztelés.

(#58028) kanyi51 válasza tomi07 (#58001) üzenetére


kanyi51
senior tag

Sajnos nem megy, nincs telepitöi kod , ott elakad a dolog. De már rendben van, felhivtam a Vodafont, és beállitották. Köszönöm a segitségeteket urak !

[ Szerkesztve ]

(#58029) gorbep


gorbep
senior tag

Elsősorban bruttóba kerülők figyelmébe!

51.2V 200Ah 16S PowerWall LiFePO4 Battery Pack 1 599 $ EU raktár, ingyen szállítás!

Menyiért adják itthon a 66%-os támogatásban? :Y

Szóval venni kell ebből 5-öt, aztán elfelejteni a támogatott pályázatot... :U

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#58030) Janusz001


Janusz001
őstag

Fronius primo tulajok, aki esetleg belefutott ebbe a problémába:

"Először is, szeretnénk megköszönni a Fronius-ba és termékeinkbe vetett bizalmát.
Ellenőriztem a rendszert. Jelenleg néhány Primo inverternél jelentkezik probléma a frissítés közben ami azt okozza, hogy nem tud lefutni a frissítés az inverteren. Ezt egy köztes firmware telepítésével lehet orvosolni, és utána a készülék már frissíthető lesz a legújabb verzióra. Elindítottam most a köztes firmware-t, majd pedig amint lefut, elindítom a frissítést a legújabb verzióra. Amint lefutott mind a két frissítés visszajelzek Önnek e-mailben. A frissítés állapota követhető a Solar.web felületén. Kérem a frissítés időtartama alatt lehetőleg ne kapcsolja ki a készüléket. Köszönöm!
Bármilyen további kérdés esetén forduljon hozzánk bizalommal."

(#58031) Tadyon


Tadyon
csendes tag

Ez a videó volt már?

(#58032) VaZso válasza senki68 (#58022) üzenetére


VaZso
senior tag

A MATLAB nagyon jó bizonyos feladatokra, szimulációkra.
A komplett implementáció egy másik kérdés, azt biztosan nem MATLAB-bal fogják tesztelni.

Mérés megvan, innentől csak algebra az egész, jó kis ujjgyakorlat a programozónak.

Azon felül, amiket eddig leírtunk, biztosan megvan megfelelően a mérés alapja?
(NEM ismerjük a szoftver felépítését!)

Aki a szoftvert írja, ismernie kell a hardver felépítését - hogyan/mivel mérjük a feszültséget, hogyan mérünk áramot, ez a jel miből áll elő vagy honnan vesszük az adatot.

Meg kell állapodni egy mintavételezési időben, összehangolva az elektronika alkatrészeinek paramétereivel, értékeivel - ha ez túl ritka, akkor pontatlanok leszünk.
Valamilyen szintű puffer lehet elektronika szinten és lehet átlagolás szoftverszinten, ill. lehet úgy megalkotni az elektronikát, hogy kevesebb zavart szedjen össze és lehet úgy, hogy sok zavar bekerül, ezek kompenzációja is felmerül (akár egy kicsit magasabb szinten).
Kell legyen egy belső, pontos időnk és időzítésünk, és a jelből (amiből valahol később feszültség és áramértékek lesznek) elég gyakran mintát kell venni.
Gyűjtsük az adatokat mondjuk egy periódusig, vagyis mondjuk a feszültségérték nullátmenetétől növekedve, majd csökkenve nullátmenetig, tovább csökkenve majd növekedve nullátmenetig. Ennek az időtartama is fontos, ebből lesz frekvenciánk.

Ezen a tartományon (miközben a szoftver gyűjti a következő periódus adatait) analizáljuk valamilyen formában a mért értékeket.
Itt kérdés, milyen paramétereket akarunk mérni, de fel kell készülnünk valós és meddő értékekre biztosan, vagyis a feszültségek és áramok fázishelyzetét is analizálni kell valamelyik szinten, de mondjuk az biztosan érdekes, perióduson belül mikor volt a feszültséghullámnak és az áramhullámnak maximuma.

Valahol lesz egy szint, ahol ezekből előáll egy-egy szám.
Lehet, de nem biztos, hogy akár már a fenti szinten növel néhány belső, sokbites számlálót.

A méréseknek folyamatosnak és zavartalannak kell lennie, célszerűen a natív számlálókat is elég nagy gyakorisággal érdemes menteni, és gondoskodni arról, hogy akkor is sikerül azt visszaállítani és a mérést minél hamarabb folytatni, ha esetleg hiba történt a mentési folyamatban (ha megsérült az érték, akkor is legyen visszaállítható bizonyos szintig).

Felsőbb szinten össze kell álljanak a teljesítmények és energiaértékek is, és mondjuk 100 ms-ként ez ki is olvasható a készülékből (pl. RS485-ön) - az RS485 slave is egy külön szint, sokkal inkább alsórendű (mármint kevésbé fontos) prioritásokkal... és a szolgáltató mérőjének is van RS485 portja.
...hogy kicsit on is legyek, a napelemes invertereknél olyan "okos mérőket" szoktak választani, ahol ez a "100 ms" érték megfelelően kicsi, mert ekkor tudnak csak korrekt vezérlést készíteni "visszwatt" védelemhez... nem mindegyik "okos mérő" reagál elég gyorsan ezekre a kérésekre.

Persze nem egy fázisod van, hanem három, és kérdés, pontosan milyen analíziseket végez a mérő a hálózaton. Van, ami tud feszültségtorzítást, áramtorzítást és egyéb dolgokat is mérni.
...és vannak olyan fogyasztók, ami nem használ csillagpontot, gyakorlatilag be van kötve pl. egy motor deltában, és vannak vonali feszültségei és vonali áramai.
...és ekkor kiderül, hogy adott fogyasztásmérő sem úgy működik, hogy van egy regisztere az L1 fázis energiájához, egy az L2-höz és egy az L3-hoz, majd az összenergia az L1+L2+L3 összeg, hanem adott esetben utóbbi képes külön is "forogni", amikor nincs nála sem nulla bekötve (vagyis semmi fázisonkénti információja)

Tehát kérdés, konkrétan hogyan oldották meg az adott fogyasztásmérő belső működését, mi fér bele adott szinten az időbe, minek, mire van ráhatása, új változók bevezetésére van-e futásidő, hely és memória, melyik szinten akarják megvalósítani a kérdést (pl. elég egy 1 másodperces összegzés a három fázisra, vagy tényleg analizálás közben akarunk korrekt összegzést csinálni, ill. mit engednek meg a szabályozások, aminek meg kell felelnünk (ld. MID minősítés feltételeibe belefér-e így).

Amit írtam, az egyrészt nagyon elnagyolt, másrészt egyáltalán nem biztos, hogy konkrét esetet lefed, csak itt nagyon az van néhány ember fejében, hogy biztosan egyszerű egy fogyasztásmérő szerkezet működése. Nem, a korrekt módon megvalósított, így minősíthető mérők működése biztosan nem lesz egyszerű.
A boltban kapható, olcsó fogyasztásmérő vackok NEM ilyenek, a szolgáltatóinak ilyennek KELL lennie.

Egyébként érdemes kipróbálni a fogyasztásmérőt egy hagyományos hajszárítóval.
Teljes gázon mondjuk 950W a teljesítményfelvétele, félgázon vajon mennyi?
A nagyon egyszerű fogyasztásmérők szerint 900-950W körül vesz fel, a korrekt fogyasztásmérő viszont megméri.
Elvileg a "True RMS" lenne hivatott jelölni, hogy többször is mintát vesz a jelből a készülék, de ez sem feltétlen igaz, vagy még így sem feltétlen elég nagy a mintavételezés gyakorisága. (Itt az a trükk, hogy ezek félperiódusban fognak csak fogyasztani, ennek jobb méréséhez pedig gyakrabban kellene mintát venni.)

A korrekt fogyasztásmérő gyakorlatilag egy műszer, a többi pedig kisebb-nagyobb mértékben játék.

A tesztelése pedig inkább hardverszimulációs és konkrét laborkörnyezet, MATLAB-bal itt nagyjából semmire sem lehet menni - nem arra való, hogy konkrét hardverműködést lehessen tesztelni.

Nem beszéltünk még a hardver változásairól.
pl. használ adott típusú külső AD-t az áramkör, és ennek gyártása valamiért megszűnik (akár tízéves távlatban). Ezt helyettesítik egy másik típussal, amit másként kell kezelni.
Vagy lesz egy alternatív program, amit az új mérőkre kell feltenni, vagy ugyanaz a program fogja megállapítani, melyik AD van a hardveren és annak megfelelően fog dolgozni... de tesztelni mindkettővel illene... vagy hárommal... vagy alkatrészek kombinációjával (anno chiphiány, ill. alkatrész EOL).

Ezt megspékelhetjük azzal, hogy pl. JKL123 néven a gyártó 5 évig forgalmazta a terméket, amikor váltottak egy alkatrészt, adaptálták a szoftvert, két éve így használják.
...most meg érkezik egy kérdés, hogy lehetne-e így meg úgy, a három éve vásárolt mérőkre is más mérési metódust kérni... és lehet, hogy elő kellene venniük a régi hardverhez tartozó szoftvert, arra is portolni a viselkedést, és megcsinálni az új eszközeiken is.
Erre a legegyszerűbb válasz a NEM, vagy egy nagyobb összeg esetén igen (ami jelentheti azt is a szolgáltatónak, hogy 100000 készülék esetén készülékenkénti X összegért igen, 1000 készülék esetén ugyanezért az összegért nyilván nem).

Nem beszélve arról, hogy a legjobb szándék mellett is előfordulhat hiba a rendszerben (különösen egy bonyolult rendszerben), amit sem a tesztelés, sem a normál működés nem hozott ki eddig.
Ha egy egészen apró módosítást végzel, elméletben teljesen máshol is előhozhat emiatt egy működési anomáliát, vagy akár amiatt is, mert maga a fordító fordít kicsit másképpen valamit.

A rövid válasz: persze, ujjgyakorlat az egész láncnak, igen. :K

(#58033) hevepapa válasza kanyi51 (#58028) üzenetére


hevepapa
senior tag

Egy halk megjegyzés: bár most átmenetileg megoldódott a probléma, de praktikus lenne a telepítő cégtől elkérni a weblaphoz a belépési adatokat.

(#58034) VaZso válasza Tadyon (#58031) üzenetére


VaZso
senior tag

Igen, volt.

Én a beígért következő videóra lennék kíváncsi "a hálózatra kötött, backup üzemmel ellátott inverterekről".

(#58035) makszi


makszi
aktív tag

Sziasztok!

Egy éve kb hogy van egy Fronius Symo 5.0 nverterem meg 3 KW napelem.
A múlt héten a fronius videója alapján lefrissítettem a legújabb firmware-re. Nem a pendrive-os módszerrel, hanem a solarweb.com -os oldalon. Meg is történt az upgrade, termelt is utána a inverter. Ma reggel megcsináltam az inverteren az országkód beállítást, ahogy azt a fronius -os videóban le van írva.
Azóta viszont az van, hogy offline nak mutatja az invertert mind a solarweb, mind pedig a telefonos app.
Maga az inverter ma is termelt, ha odamegyek látom hogy minden oké, csak a netre nem lát ki amióta megvolt az országkód beállítás.

Van valakinek ötlete, hogy mit kellene tennem, hogy újra online legyen az inverter?
(A datamanager-nek is volt újabb firmware-je de azt nem upgradeltem)

(#58036) senki68 válasza VaZso (#58032) üzenetére


senki68
senior tag

Miért kell újra feltalálni a spanyol viaszt?

Most hogy mér a mérő? Csak a mért adatok feldolgozása lesz más, nem a mérés.

(#58037) senki68 válasza hevepapa (#58024) üzenetére


senki68
senior tag

Ki beszél szoftver fejlesztésről?

Egy meglévő szoftverben kell a mért adatokat máshogy összegezni. Ennyi.

(#58038) mezis válasza makszi (#58035) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Én a datamanager-t is frissíteném...

mezis

(#58039) makszi válasza mezis (#58038) üzenetére


makszi
aktív tag

Üdv!

Miután offline, így már nem ajánlja fel a datamanager firmware upgrade-jét. :(
Már bánom azt az átkozott országkód beállítást. :W

[ Szerkesztve ]

(#58040) mezis válasza makszi (#58039) üzenetére


mezis
nagyúr

PEN drive-al sem lehet?

mezis

(#58041) kanyi51 válasza hevepapa (#58033) üzenetére


kanyi51
senior tag

Igen probáltam de lepattintotak. Ez a MVM Optimum nak valamelyik alválalkozójának az alválalkozoja. senkit se lehet elérni sehol. Már az is 3 honapig tartott amig 100 emailomra egyáltalán válaszoltak, Mire beállitották az invertert, mert aki szerelte nem tudta bekonfigurálni. Ugyhgy sajna erröl ennyit.

(#58042) senki68 válasza gorbep (#57966) üzenetére


senki68
senior tag

Szlovákiában ez az óra /is/ van.
SX5A2-SELS-04 SANXING
[link]

(#58043) hevepapa válasza senki68 (#58037) üzenetére


hevepapa
senior tag

Háááttt... ezek a lusta programozók nem hajlandók elvégezni egy kis ujjgyakorlatot :D :D :D

(#58044) hevepapa válasza kanyi51 (#58041) üzenetére


hevepapa
senior tag

Ez probléma lehet, mert ha jól olvastam: bár az app az működik mióta újra él a wifi kapcsolat, de ha bármi miatt az app is újra kéri a jelszót akkor azt már nem tudod beírni - ahogy a webes felületre sem tudsz most belépni?

[ Szerkesztve ]

(#58045) makszi válasza mezis (#58040) üzenetére


makszi
aktív tag

Azt még nem próbáltam, illetve nem akarnám megbontani az inverter(nekem nem zárt térben van az inverter )
Ellenben találtam egy ilyen videót, holnap megpróbálom ezt.

(#58046) kanyi51 válasza hevepapa (#58044) üzenetére


kanyi51
senior tag

De a webes felölet és a mobil app-ba is be tudok menni nézelödni, de csak a saját user felhasználo - jelszo párossal, de cssk nézelödni, állitani semmit. Ez igy volt eddig is, amiota a felszerelés után távolrol felprogramozták. Persze amig nem volt a neten addig nyilván nem müködött egyik sem

[ Szerkesztve ]

(#58047) hevepapa válasza kanyi51 (#58046) üzenetére


hevepapa
senior tag

Ja értem. Tipikus, csak vendég hozzáférést adtak. Erről régebben itt is volt elég kemény vita. Volt aki szerint a felhasználó ne állítgasson semmit mert csak elállítja, és majd a telepítő cég megcsinálja a frissítéseket meg mindent ami később esetleg kell.
Volt aki szerint mivel ő a tulajdonos ezért alap hogy tulajdonosi joga legyen. Nem nagyon volt ebben konszenzus. Nem rémlik pontosan de kb az volt hogy a gyártó magyar forgalmazóját vagy a supportját kel valahogy megkérni hogy adjanak tulajdonosi jogokat a saját inverteredhez.

(#58048) gorbep válasza VaZso (#58032) üzenetére


gorbep
senior tag

Jujj... azért már egy 20 éves DSP-nek sem okozott problémát a definíciós integrálok szerinti mérés... mintavételi frekvencia bőven Mhz tartomány... De nem szorítja a falhoz egy FFT sem...

Szóval tippre egy mérő a magprogramban valószínűleg 20ms teljes időkeretben számolja az összes mért jellemzőt, és nem is lehet más mint TrueRMS, mert a hálózat jelalakok már nagyon régóta távolról sem szinuszosak...

Szóval ne misztifikáljátok el ennyire a feladatot. tény hogy egy informatikusnak nagy falat, mert magas szintű környezetekhez szokott, ahol nincs a kezében a gyeplő és nem Real Time...

Itt HW közeli (főleg assembly) programozással a feladat viszonylag egyszerűen megoldható.

Másrészt meglepődnétek milyen sok DSP-t programoznak MATLAB alól... TMS prociknál ez egy bevált metódus, konkrétan amibe beleláttam, Hyundai Solar Inverter (ipari) teljes rendszerét MATLAB alatt fejlesztették...

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#58049) senki68 válasza hevepapa (#58047) üzenetére


senki68
senior tag

Majdnem.

A lényeg, a telepítés után a telepítőnek ÁT KELL ADNIA A TULAJDONJOGOT a felhasználónak.
Telepítőnek semmi köze, joga, lehetősége , megtiltani, letiltani a tulajdonost, hogy "ne állítgasson semmit mert csak elállítja,".

Ha nem adja át a tulajdonjogot megsérti a GDPR törvényt.

Ez a Fronius álláspontja és ezt így is oktatják.

Nem kell konszenzus, ez a gyártó cég előírása.

(#58050) Jolida válasza kanyi51 (#58041) üzenetére


Jolida
tag

A linkelt magyar nyelvű leírás [link] alapján (Configuration menüpont) most kéne "End User" regisztrációt csinálnod.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Napelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.