Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Napelem

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:25

LOGOUT.hu

Általánosságban a napenergiáról (alapinformációk)
Kezdjük Ádámtól, Évától! Napenergiát nagyon sok mindenre lehet hasznosítani, nagyon sokféleképpen, de ezek közül a legelterjedtebb a napelem és a napkollektor.
Napelemmel villamos energiát lehet előállítani, napkollektorral hőenergiát állítunk elő, amivel vizet vagy levegőt lehet melegíteni, amit a használati meleg víz melegítésére, vagy épp fűtésrásegítésre lehet használni. Utóbbi előnye, hogy rendkívül magas hatásfokkal (<95%) tudja a beeső napsugárzást hasznosítani, hátránya, hogy akkor adja a legnagyobb meleget, amikor süt a nap – jellemzően amikor nincs rá szükségünk (nyáron)! Mosodáknak, autómosóknak (ahol sok hőenergiára van szükség nyáron is) ideális befektetés! Háztartásoknak már több problémát hordoz, mint előnyt, mert a nyáron keletkezett energiával valamit kezdeni kell, különben néhány év alatt saját magát fogja károsítani a rendszer!
Könnyű megjegyezni, hogy melyik-melyik, mert anno iskolában majdnem mindenkinek volt napelemes számológépe! Ez a topic a napelemekről szól! ;)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43001) tothgabor73


tothgabor73
csendes újonc

Sziasztok!

Hozzáértők véleményét kérném. Mennyire lehet a vezéreltről leterhelni (átteni nappalira) a bojlert/egyéb nagyfogyasztót, illetve rátenni pluszban (amíg bírja a kismegszakító) Tudom, fizikailag lehet, csak az áramszolgáltató mennyire lép emiatt a tö... tyúkszememre? Ex ELMŰ és Nyugat-Magyarország, de gondolom ez nagyjából egységes lehet. Köszi előre is

(#43002) HunChris válasza gozi (#42982) üzenetére


HunChris
senior tag

Szerintem senki nem a szomszéd ország állapotából indul ki, vagy a majdani jövőből, ha egyáltalán lesz.
A magasfesz problémakört meg elsősorban nem a HMKE tulaj dolga megoldani. (De aki ért hozzá, monitorozás után átterheli az eszközeit, és próbál kiegyensúlyozni. Valszeg a legtöbb embert meg nem érdekli, majd megoldja más.)
Amúgy meg a többieknek igaza van, ha eleve magasfeszes, oldja meg a szolgáltató vagy ne adjon engedélyt. Felelőssége is legyen.

[ Szerkesztve ]

(#43003) kardkovacsi válasza gozi (#43000) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Lehet forintosítani, kb. 15-20 forint (a 15-öt inverter csere nélkül számoltam) között van a mai árakon egy közepes rendszer által megtermelt áram önköltségi ára (25 év, átlag 1100 kWh per kWp, beleszámolva a degradációt is). 8x árnál ez 120 forint tehát nem éri meg.
Ha nincs visszatáplálás, nincs napelem telepítés sem. Ennyi.

(#43004) User_2 válasza gozi (#43000) üzenetére


User_2
tag

hát ha valóban lenne ilyen szándék, és ha valaki valami ilyesmit szondáztatna,
akkor az talán elmondható, hogy
nem tudom
nem tudom milyen mondatokat lehetne köré helyezni, hogy kihirdetéskor a bevezetést elrendelőnek és a végrahajtóknak ne nyekkenjen meg a

(#43005) Samott válasza gozi (#42993) üzenetére


Samott
addikt

Azt szamoltam, hogy a nagyobb rendszer alig dragabb. Eloszor csak akkorat akartam ami csak egy kicsivel nagyobb mint ami aramot hasznalunk. Aztan meg azt ami felfer a tetore. Es nem volt olyan nagy a kulonbseg.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#43006) gozi válasza kardkovacsi (#42994) üzenetére


gozi
tag

Nem azt írtam, hogy az önfogyasztásra gyúrnak, hanem a rendszer méretezésének alapja az önfogyasztás! Ezt azért ma már elég jól meg lehet becsülni...

Igazán csak arra akartam rávilágítani, hogy egyszerűen nem éri meg a fogyasztáshoz képest túl nagy rendszereket telepíteni, hiszen nagyon kitolja a megtérülést (főleg bruttó tarifa esetén). Ráadásul bruttóban a nullás számla eléréséhez durva túlméretezés kellhet.

[ Szerkesztve ]

(#43007) robi-k


robi-k
őstag

Szvsz a méretezésnél érdemes figyelembe venni a tervezett fogyasztásváltozásokat, én pl. már eleve azzal kalkuláltam, hogy igyekszem nullára lecsökkenteni a gázfogyasztást a HMKE telepítését követően, áttérve villamos árammal történő fűtésre és melegvíz előállításra, és egy e-autót is belekalkuláltam.

(#43008) dolon75 válasza robi-k (#43007) üzenetére


dolon75
aktív tag

a gáz főleg télen fogy.
ugyanígy télen nincs sok napsütés, így termelni sem tudunk sokat.
a villanyos fűtés alatt klímát, hőcserélőt értesz?

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

(#43009) robi-k válasza dolon75 (#43008) üzenetére


robi-k
őstag

Nyáron is fogy valamennyi gáz, pl. melegvíz előállításra és főzésre.
Villanyfűtés alatt már az általam most is használt, kifejezetten fűtésre optimalizált klímákra gondolok, és ezt tervezem még továbbfejleszteni villamos átfolyó vízmelegítő beszerelésével (A energiaosztály) és norvég panelek felszerelésével.
Megfordult a fejemben a hószivattyú beépítése is a fűtési vízrendszerbe, de nem sok értelmét látom, megtérülni biztosan soha nem fog.

Ezidáig a múlt évi téli gázfogyasztás felére sikerült lesökkentenem a gázfogyasztást, lemenve bőven a kvóta alá.
Az biztos, hogy a gázt nem fogom kiköttetni, maradjon meg végszükségletre.

(#43010) senki68 válasza tothgabor73 (#43001) üzenetére


senki68
senior tag

Ahogy szeretnéd. Szolgáltatót nemigazán érdekli mit üzemeltetsz a nappali tarifán, míg bírja a kismegszakítód.

(#43011) Nand_i válasza 313313 (#42954) üzenetére


Nand_i
tag

Szia! A képen látható mérőóra esetén, ha világít a 6os (fázissorrend) hibajelző, kell vele valamit csinálni? Elkötöttek valamit bekapcsolásnál, vagy az invertert kötötték telepítésnél nem fázishelyesen?

(#43012) edeleny válasza tothgabor73 (#43001) üzenetére


edeleny
őstag

Nem tudom jó e a kérdés re adott válasz.
2003 ban vezettem be a gázt.
Turbós kombi cirkó.
Egyszerűen lekötöttem a bojlert az éjszakai áramról, és cső.
Évekig nem volt rajta fogyasztás. Időnként használtam erre arra.
Tavalyelőtt vitték el az órát, mert a nappali, és a H tarifa mellé még egy műanyag dobozt akartak az utcafrontra rakni.

[ Szerkesztve ]

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#43013) snooze válasza Nand_i (#43011) üzenetére


snooze
veterán

nekem is hibát ir,azt mondták nem kell foglalkozni vele..🤔azért érdekes..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#43014) Hohocali válasza tothgabor73 (#43001) üzenetére


Hohocali
aktív tag

A nappali áram (A) szabadon használható bármire. Az éjszakainak (B) vannak megkötései.
Bojlert, villanyfűtést (és bármit) nyugodtan átrakhatsz éjszakairól a nappalira, nem köthet bele senki, legális. Amint beüzemelik nálam a napelemes rendszert, rakok én is át mindent a nappalira.

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#43015) MrZed001 válasza 313313 (#42907) üzenetére


MrZed001
tag

Csak halkan jegyzem meg ... tőled azért elvárnám hogy tudd értelmezni a szakmai nyelven leírtakat.
Egy amatőr OK hogy nem érti, de te szakterületen dolgozó szakértő vagy.

"Az ELOSZTÓHÁLÓZATTAL szigetüzemben nem működhet"

Mit is jelent ez szakmairól magyarra fordítva ?

Azt, hogy NEM TERMELHETSZ a hálózat felé, ha ott éppen áramszünet van.
A hálózatot nem használhatod szigetüzeműen.
Sunyin azt is jelenti, hogy nem alakíthatsz ki lokális Mikrogrid-et.

Magyarán az ANTI ISLANDING Protection megléte kötelező.

Semmi köze az ügyfél oldali szigetüzemhez, mely nem tud szolgáltatói hálózatra termelni.
(pláne áramszünetben, mert a hálózatos szigetüzemű inverterek is teljesítik Anti Islanding protection feltételeit.)

Ha nem így lenne, minden szerver terem azonnal menekülne az országból.
Mert egy rühes UPS szünetmentes áramforrást (szigetüzem áramszünetben ugye?) nem lehetne telepíteni.

Na meg a Média Markt is dobálhatná ki összes UPS egységét a raktárból a kukába.

Szóval egy kissé több precizitást várnék el, több szakmaiságot, és kevesebb jogtalan hangulatkeltést ... különösen szakemberektől :)
Köszönöm.

(#43016) Samott válasza robi-k (#43007) üzenetére


Samott
addikt

Igen, hosszutavon en is villanyautoval szamolok. Az minden tultermelest el fog vinni.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#43017) kardkovacsi válasza Samott (#43016) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Ha lesz még szaldó :)
Nekem már most igényem lenne 1 kWp-nyi plusz áramra de nem merek beruházni, mert ki tudja hogy lesz a havi szaldóval a móka.

(#43018) Daneeka


Daneeka
senior tag

Egyszer láttam régen egy smart meternek a prospektusában, hogy milyen sebességgel tudja követni a terhelés változásokat az ellátott fogyasztón és nyilván nem végtelen gyorsan tehát előbb utóbb össze gyűlhet a merő órában némi kimenő termelés akkor is ha tiltott. (már ha jól értem)
Hogy van ez megoldva, hogy ne így legyen? (313313 visszvatt védelmi hibás és esetleges büntetéses posztjáról jutott eszembe)

(#43019) robi-k válasza Daneeka (#43018) üzenetére


robi-k
őstag

Ha a cél az, hogy visszwatt védelem esetén biztosan ne legyen visszacsorgó áram (a leszabályozás azért több ms-os időt igényel), nem 0-ra kell beállítani a vérelmet, hanem már pl. 100W-ra lecsökkent fogyasztásnál tíltsa le a solár invertert.

(#43020) MrZed001 válasza robi-k (#43019) üzenetére


MrZed001
tag

Még a 100W folyamatos fogyasztás mellett is lesz némi "visszacseppenés".
Gondolj bele egy mosógép pl egyetlen mosás alatt hányszor kapcsolja rá motort, állítja le, ... kapcsolja be fűtőszálat, kapcsolja le, ...
Minden alkalommal több mint 100W ami hirtelen megszűnik, és cseppen vissza egy kicsit a rendszer.

Mellesleg megjegyezném, hogy németeknél pl senki sem kötegszik ezzel.
Ingyen adod ezt a pici kis mennyiséget el a szolgáltatónak.
És mindenki boldog vele :D

(#43021) tothgabor73 válasza Hohocali (#43014) üzenetére


tothgabor73
csendes újonc

Köszi a válaszokat!

Nálam ez játszik, mert láthatóan a napelem elbírja a bojlert is, akár még havi szaldóban is, :) max. 2-3 hónapban nem.
Esetleg kollégám kérdésére - ő pont a másik irányt szeretné, vagyis rákötni még pluszban a vezéreltre - lehet? Természetesen annak tudatában, hogy ez bármikor kikapcsolható (távolról) és persze annyit, amit bír a kismegszakító. (Hőtárolóst cserélne kicsit gazdaságosabbra + a bojler, ami eddig is volt.) Jól tudom, hogy minimum 8/24-ben kell mennie ennek? Azt nem tudom, hogy mekkora a minimum bekapcsolási időszak (Tehát nem pwm-ezik az éjszakait távolról ;) ) Milyen megkötései vannak a B-nek?

(#43022) asdf_ válasza Daneeka (#43018) üzenetére


asdf_
veterán

Amikor jött a kitáplálási stop, akkor valami olyasmit mondtak, hogy úgy lesz, hogy mivel az inverter nem tudja halálpontosan lekövetni, hogy mennyit kell termelni, valami pár százalékot el fognak fogadni, hogy átcsorog, tehát nem fogják felnégyelni azt, akinek egy év múlva lesz 8 kWh kitermeltje az órán.
Hogy ebből végül papíron mi lett, azt nem láttam.

[ Szerkesztve ]

(#43023) gozi válasza MrZed001 (#43020) üzenetére


gozi
tag

Ezen felül a reagálási időt rontja, hogy az okosmérős rendszereknél a mérő lekérdezése csak bizonyos időközönként (általában 1-10 másodperc között, a pontos érték rendszer és gyártófüggő) történik meg, így a reakcióidő is megnő egy terhelésváltozást követően.

[ Szerkesztve ]

(#43024) gozi válasza asdf_ (#43022) üzenetére


gozi
tag

Elosztói szabályzat 6/b melléklet
Közcélú hálózati betáplálást megakadályozó rendszer
"A közcélú hálózati betáplálás megakadályozását az inverter váltakozóáramú kimenetének szabályozására ható felhasználói tulajdonú berendezéssel kell biztosítani.

A szabályozási alapjel a mért fővezeték felhasználói oldalán a fázisáramok mérésén alapuljon, és biztosítsa hogy a termelő berendezést tartalmazó fázisvezetőkön a közcélú hálózatra villamos energia a termelő berendezés irányából ne kerüljön.

A HMKE üzemeltető felhasználóhoz a jogszabályi előírásoknak megfelelő kétirányú okosmérő berendezés kerül felszerelésre, amelynek hálózatra adott hatásos energia regiszterében tárolt adatok alapján a közcélú hálózati betáplálást megakadályozó rendszer működése ellenőrizhető."

[ Szerkesztve ]

(#43025) asdf_ válasza gozi (#43024) üzenetére


asdf_
veterán

A százalékot nem láttam, hogy mondjuk 1 vagy 3 vagy 5. Meg hogy teljesítményre megy a korlát, vagy leggyengébb fázisra.

(#43026) gozi válasza asdf_ (#43025) üzenetére


gozi
tag

A szöveg alapján én 0%-nak értelmezem, amit ésszerű keretek között nem igazán lehet biztosítani a fent tárgyaltak miatt.

(#43027) 313313 válasza Nand_i (#43011) üzenetére


313313
addikt

Jobbos helyett balos a forgás a mérőben, nem kell vele foglalkozni.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#43028) 313313 válasza MrZed001 (#43015) üzenetére


313313
addikt

Pedig ez nem hangulat keltés. 1-2 hete jött fel utoljára a téma, amelyik inverter mellett van akkupakk vagy, ha lekapcsolom az AC oldalt és nem áll le, hanem védett áramkörre/konektorra ad ki villanyt, azt nem lehet átvenni.
Egyenlőre ebbe bele akar állni a Démász, és ahol ilyennel elkapják az ügyfelet jogkövetkezményre számíthat.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#43029) MrZed001 válasza gozi (#43023) üzenetére


MrZed001
tag

Így van. És az adat digitalizációs, értelmezési és kommunikációs időveszteségek sincsenek.

Az inverterekbe bele épített érzékelők sokkal gyorsabban mérnek (és általában pontosabban)

Így akár egy Deye/Victron valós hibrid, akár egy MPP Solar hálózatos szigetüzemű inverter a belső áramlás mérőjével sokkal precízebben és gyorsabban tudja követni a hirtelen áramlás irány változásokat, mértékeket, mint egy külső DTSU666 megoldás a példának okáért

Egyetlen szolgáltatónál sem került meghatározásra, leírásra (én legalábbis még nem láttam), hogy mekkora visszacseppenés ami nekik már "gondot" okozna.
Ez is olyan szürke zóna, hogy van a nyuszin sapka, vagy sem.
Magyarán mocskosul játsszák ezt a játékot, és elég durván visszaélnek a piaci monopol helyzetükkel.

(#43030) 313313 válasza MrZed001 (#43020) üzenetére


313313
addikt

Én ma írtam jegyzőkönyvet, ahol a 498kW-os rendszer 7 hó alatt 58kWh-t táplált vissza.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#43031) Tapsi válasza MrZed001 (#43029) üzenetére


Tapsi
addikt

Egy MPP Solarnál is lehet visszaáramlás a hálózatba?

(#43032) MrZed001 válasza 313313 (#43028) üzenetére


MrZed001
tag

Hát, majd a bíróságon magyarázzák el, hogy miért nem képesek egy szimpla összetett mondatot értelmezni.
A hülyeségük által keletkezett károkért természetesen jogilag számon kérhetőek.

Érdekes, hogy senki sem kérdezett rá mi is ez a sunyi mikrogrid tiltás dolog ?

Nos akár alállomásonként, trafónként, akár pl utcarészre lehet buta eszközt tenni mely áramkimaradás esetén leválassza a mögötte lévő hálózatot a nyilvános hálózatról, és alternatív áramforrásból látja el azt.
Lakossági szemszögből nézve ez az: ATS (automata, vagy manuális 1-0-2).
Lényegében mondhatjuk, hogy utca szintű UPS.

Ez a Mikrogrid (egyik fajtája ... a másik amikor az ATS magában az inverterben van mint DEYE, azaz folyamatosan átmegy rajta a teljes fogyasztói áram és auto átvált saját áramra ha kell).
Olyan helyeken ahol rendszeresek az áramkimaradások (Afrika, távol-kelet) előszeretettel használják.
Van ahol 9db Deye 12kW-os egység lát el így egy fél falut folyamatos árammal.

(#43033) User_2


User_2
tag

azért az fura, hogy a MEKH kiad egy szabályzatot és a kiadás után kb 2 héttel nem szervez egy fórumot, ahol a szabályozott szervezetek megkérdezhetik, hogy az új mondatokat a MEKH vajon hogyan érti.

azis fura, hogy a MEKH nem ad kommentelési lehetőséget a szabályozott szervezetek részére az új szabályzat kiadása előtt.

vagy esetleg az van, hogy az előzetes kommentelés is megtörtént,
a kiadást követő kérdezz-felelek fórum is megvolt,
de mind a hat áramszolgáltató szakmai képviselője végigaludta az egészet?

hogy van az hogy a DÉMÁSZ a szabályzat kiadása után több mint két hónappal kezdi újraértelmezni a gyakorlatát?

erre mind láttam példát más iparágban egyébként

hogy van az, hogy a MEKH kiad egy új szabáylazatot:
https://www.eon.hu/content/dam/eon/eon-hungary/documents/hatarozatok-szabalyzatok-aram/elosztoi-szabalyzat/2022/2022-12-16/H7962_VFEO_1544_2022_ESZ_20.pdf

de a szabályzat nem elérhető a saját honlapján,
a szabályzatban megjelenik egy dátum 2022. nov 21.)

de a dátumról nem derül ki, hogy:
- szabályzat közzététleének dátuma-e ?
- hatálybalépés dátuma-e ?
- vagy micsodája a minek.

van ugyan egy kelt dátum (bélyegző szerint) (ami egy vicc), de ez minden, nem igazán használható érdemben.

a Horváth Péter János elnök képes úgy aláírni, hogy azt gondolja, majd az Ő bélyegzője hatálybalépteti az új szabályzatot azonnalilag Akárholcsörög Vármegyében is?

---
szövegesen írja hogy azonnalilag jóváhagyja az elekronikus bélyegző dátuma alapján, amely elektronikus bélyegző dátum valahol máshol máshogyan érhető el.

[ Szerkesztve ]

(#43034) gozi válasza Tapsi (#43031) üzenetére


gozi
tag

MPP Solar esetén USB (Utility-Solar-Battery) üzemmódban van valamennyi visszaszivárgás sajnos.

(#43035) asdf_ válasza User_2 (#43033) üzenetére


asdf_
veterán

azis fura, hogy a MEKH nem ad kommentelési lehetőséget a szabályozott szervezetek részére az új szabályzat kiadása előtt.

Az Elosztói Szabályzati Bizottság ülésein az elosztóhálózatra csatlakozó termelők, a nem engedélyköteles kiserőművek, valamint a kereskedők érdek-képviseleti szervezeteik útján, 1-1 fő részvételével jogosultak –az ülésre történő előzetes jelentkezés után- tanácskozási joggal részt venni, amennyiben az ülésen őket érintő napirendi pont is szerepel. Az ülésre történő jelentkezést legkésőbb az ülést megelőző 3. munkanap 12 órájáig kell megtenni a HHSZ@elmu.hu címen.
Amennyiben egy ülésre egy adott képviseleti kör több résztvevője is bejelentkezik, akkor az Elosztói Szabályzati Bizottság az ülést megelőző 2. munkanap 12 órájáig fel fogja hívni az érintettek figyelmét, hogy az ülésen csak 1 képviselőjük vehet részt, akinek személyében egyezzenek meg.

Költői kérdéseim:
Kik ezek az érdekképviseletek, HMKE-seknek van-e ilyenjük (ha nem, miért?, ha van, akkor ezek mit csináltak akkor, amikor 2,5 kW-nál húzták meg az 1 fázis limitjét), de legfőképp melyik ujjamból szopjam ki, hogy mikor van bizottsági ülés??? Hogy jelentkezhet valamire 2 nappal előre az ember, ha azt se tudni mikorra kell? Szintén honnan az ülés tárgyát, azaz, hogy érintett-e egyáltalán vagy sem?

[ Szerkesztve ]

(#43036) MrZed001 válasza 313313 (#43030) üzenetére


MrZed001
tag

Ahogy mondtam, visszwatt MINDEN esetben vissza fog cseppenni.
Aki ezt nem tudja, nem érti ... az nem ért az áramhoz.
Inkább villamost vezessen, mint energetikai céget (és nyugodtan le lehet hülyézni)

498kW azt az 58kWh-át pontosan 0,1165 óra azaz 6,99 perc mondjuk 7 perc alatt termeli meg.

Elosztva 7 hónapra ez azt jelenti, hogy óránként 58/(30*7) = 0,28 kWh cseppent vissza.

Azaz a 498kW-ból 0,28kW. Ami a termelt áram 0,056%-át jelenti.

Aki ezt nem fogadja el elég jó megoldásnak ... nos az vagy hülye, vagy tessék leülni és jobbat csinálni (nem fog tudni).

Komolyan nem értem.
Tényleg csak dilettánsok és szakmailag sík nullák ülnek vezetői pozícióba ?
Azért elvárnám a helyi szakemberektől, hogy visszaszóljon neki:
- Béla, maga noooormááális ?!

(#43037) Tapsi válasza gozi (#43034) üzenetére


Tapsi
addikt

Én SUB használom majd. Akkor azzal nem lehet gond.

(#43038) 313313 válasza MrZed001 (#43032) üzenetére


313313
addikt

Erre nem tudok mit írni, én se értem a logikát benne.
Egyébként rengeteg múlik a szerelőkön, én is fotóztam már úgy, hogy a cucc fele nem volt a képen...
Másrészről, kimegyek, terv szerint jó a kivitelezés, átveszem, órát cserélek, fotózok, aláírunk, távozok, 10 perc múlca jön a kivitelező és át is programozhatja a gépet, rakhatja fel az akkut...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#43039) MrZed001 válasza Tapsi (#43031) üzenetére


MrZed001
tag

A normál Peak Shaving üzemmódnál igen (SUB)

Egyedül a kettős konverziós MK és MKX egységek SUB üzemmódjánál nincs.
Lévén ott eleve egy AC/DC egyenirányító van a hálózati oldalon.

(#43040) MrZed001 válasza gozi (#43034) üzenetére


MrZed001
tag

USB és SBU üzemmódban nincs visszacseppenés egyik egységnél sem.

A kettős konverziót pedig magad is meg tudod oldani:
- SBU üzemmód
- egy sima külső AC/DC aksitöltő ami tölti a 48V-os aksidat ha kell.

És kész.

(#43041) 313313 válasza MrZed001 (#43036) üzenetére


313313
addikt

Nem tudom mi a cél a jegyzőkönyvvel de célzottan azért kellett kimenni.... Ráadásul KÖF-ön vételezet saját trafóval, más nem is volt rajta :D

Másik kedvenc: bekapcsolásnál ha az óra méri a visszirányt 10kWh-ig még teszt, 11kWh-tól jogtalan bekapcsolás. 50kWh-s rendszert ha állítgatod 30-40 percig, mennyit fog betermelni? ;)

[ Szerkesztve ]

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#43042) MrZed001 válasza 313313 (#43038) üzenetére


MrZed001
tag

Ezt én a hülye gumi szabályok hibájának írom fel, meg a rahedli szürke zónának (amit direkt csinálnak).
Nincs egyértelmű szabályozás ami mind a szolgáltató, mind az ügyfélnek kielégítő lenne.

És amikor az állam (és a szolgáltató, amely állam az államban) diktatórikusan szívatni kezdi a klientúrát ... nos teljesen jogosnak érzem én is a polgári engedetlenséget.

(#43043) gozi válasza MrZed001 (#43040) üzenetére


gozi
tag

Igaz, elírtam, bocsánat. SUB üzemmódban van visszaszivárgás (napelemre rásegít a hálózat).

(#43044) Tapsi válasza MrZed001 (#43040) üzenetére


Tapsi
addikt

Oksi. Egyébként is akartam alá rakni akkukat. Eléggé le vannak már rohadva, de ilyen kiegyenlítésre jók lesznek. Kizárólag a fűtő klímák mennek majd az inverterről.

(#43045) MrZed001 válasza 313313 (#43041) üzenetére


MrZed001
tag

Erről azok a sztorik jutnak eszembe, hogy vidéken együtt kártyázgat a polgármester, a takszövös, meg még páran.
És a polgármester fiának megtetszik egy szép ház, akkor az apja szól a takszövösnek hogy vonja vissza az illető hitelét.
Amit persze az nem tud egyben 30 napon belül kifizetni.
Így ház megy is féláron banknak, onnan meg polgármester fiának.

Szóval benne van a rendszerben a "bármikor elkaszálhatunk valamiért" a gumiszabályok között.
Mindenki 5 perc alatt kicsinálható.

(#43046) kardkovacsi válasza MrZed001 (#43045) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Szerencsére ez már szigorúan szabályozott nem húzhatja ki alólad bármikor a hitelt a bank.
A 30-as nagy világválság viszont pont ezen alapult, hogy elkezdték a bankok kilőni a cégek alól a hiteleket, amitől azok tönkrementek, az emberek az utcára kerültek, nincs fizetés akkor dőltek az ő hiteleik is és szépen ment tovább a dominó.

(#43047) Hohocali válasza tothgabor73 (#43021) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Itt.

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#43048) dbius


dbius
veterán

Huawei support mennyi időn belül válaszol általában emailekre? Február 3-án írtam nekik (eu_inverter_support@huawei.com) magyar és angol nyelven is, de azóta semmi reakció.

(#43049) tothgabor73 válasza Hohocali (#43047) üzenetére


tothgabor73
csendes újonc

Köszi szépen!

Szóval ez az ötlet azért egy kicsit szürke zónás, de azért vsz nem lövik főbe érte.

(#43050) snooze válasza dbius (#43048) üzenetére


snooze
veterán

eddig nekem általában aznap,de másnap biztosan..😊

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Napelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.