Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Napelem

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:25

LOGOUT.hu

Általánosságban a napenergiáról (alapinformációk)
Kezdjük Ádámtól, Évától! Napenergiát nagyon sok mindenre lehet hasznosítani, nagyon sokféleképpen, de ezek közül a legelterjedtebb a napelem és a napkollektor.
Napelemmel villamos energiát lehet előállítani, napkollektorral hőenergiát állítunk elő, amivel vizet vagy levegőt lehet melegíteni, amit a használati meleg víz melegítésére, vagy épp fűtésrásegítésre lehet használni. Utóbbi előnye, hogy rendkívül magas hatásfokkal (<95%) tudja a beeső napsugárzást hasznosítani, hátránya, hogy akkor adja a legnagyobb meleget, amikor süt a nap – jellemzően amikor nincs rá szükségünk (nyáron)! Mosodáknak, autómosóknak (ahol sok hőenergiára van szükség nyáron is) ideális befektetés! Háztartásoknak már több problémát hordoz, mint előnyt, mert a nyáron keletkezett energiával valamit kezdeni kell, különben néhány év alatt saját magát fogja károsítani a rendszer!
Könnyű megjegyezni, hogy melyik-melyik, mert anno iskolában majdnem mindenkinek volt napelemes számológépe! Ez a topic a napelemekről szól! ;)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61001) F_Petiii válasza gorbep (#60999) üzenetére


F_Petiii
csendes tag

Ebben a pillanatban válaszolt a kivitelező. Azt írja nincs hibakód, az inverter nem ír semmilyen hibát, "állított egy kicsit a sebességén", de nem lát problémát. Ez érdekes.

(#61002) asdf_ válasza F_Petiii (#60993) üzenetére


asdf_
veterán

Ott mindig fixen a mai termelést írja, ezért szerepel minden képen ugyanaz a kWh.

Édes jó istenem... :U :( :W Mindig van lejjebb.

Ez már az új app? Solplanetnél volt valami, hogy átterelték a usereket egyik appból a másikba.

(#61003) Technical válasza F_Petiii (#61001) üzenetére


Technical
újonc

Az áramerősség a napszaknak megfelelően növekszik, állítólag az áramerősség pedig arányos a feszültséggel.
Valami szoftveres hiba lehet.

[ Szerkesztve ]

(#61004) H-Mano válasza F_Petiii (#60989) üzenetére


H-Mano
tag

Egy "klasszikus" reggeli árnyékhatás....(Solplanet ASW6K-LT-G2 PRO)Részben TIGO optimalizálóval.

(#61005) F_Petiii válasza H-Mano (#61004) üzenetére


F_Petiii
csendes tag

Itt egyértelműen látszik, hogy 8:00 előtt az áramerősség minimális, majd gondolom amikor az árnyékhatás elmúlik egyből egy magasabb értékre ugrik és onnan "kezd", mintha gombnyomásra kisütne a nap. Nálam viszont az áramerősség folyamatosan nő, ahogyan kell, valamiért viszont a feszültség marad leragadva ~130V környékén egészen 12-13óráig, ami a te grafikonodon szépen felugrik 300V környékére az árnyékhatás ellenére is. Egy szó mint száz, köszönöm a grafikont, engem ez abban erősített meg, hogy nálam nem ez a helyzet. Aztán majd valaki okosabb kijavít, ha rossz a gondolatmenetem.

#61002asdf_

Ezt az appot 2023 decemberében töltöttem le, akkor készült el a HMKE. Nem tudok róla, hogy azóta lenne újabb.

#61003Technical

"állítólag az áramerősség pedig arányos a feszültséggel." Ezt hogyan érted? A fizikai ismereteim addig érnek, hogy P=U*I Én ebből azt a következtetést vonom le, hogy mivel az I görbém rendben van, ebből az következik, hogy a teljesítmény görbém azért torz, mert valami miatt lent ragad az U 130V környékén egészen délig. Van bármi más összefüggés még az U és I görbe között?

Köszi mindenkinek a segítséget egyébként. Kíváncsian várom az első napsütéses napot, hogy sikerült e a kivitelezőnek ezzel a "sebesség állítással" bármit is javítania a dolgon. Jelentsen ez bármit is.

(#61006) Technical válasza F_Petiii (#61005) üzenetére


Technical
újonc

Én megméretném a DC elosztóban a DC feszültséget első lépésként.

(#61007) Z_A_P válasza asdf_ (#60947) üzenetére


Z_A_P
addikt

főleg azt, hogy legyen is ilyen villanyóra.

Nem létezik ilyen vagy nem kapható (hiánycikk)?

OK

(#61008) maestro_ha válasza asdf_ (#60990) üzenetére


maestro_ha
csendes tag

2,24m az egész rendszer (5500kWh) Huawei 8KTL+13db TW SOLAR FULL BLACK 405W
Panel egységára 50e. Ha jól látom webshopok máshol 30ig beakciózzák, lehet, hogy kifutó széria. Sajnos a sima webshopos árral sokra nem megyek, kivitelező is kell, aki ezen az áron fel is teszi. (gondolom úgy van, mint bárhol, hogy az alkatrészbeszerzésen a kivitelezők is nyernek valamennyit és így komplett az árajánlat)

Köszi a választ :)

(#61009) asdf_ válasza maestro_ha (#61008) üzenetére


asdf_
veterán

Itt már előbb lesz probléma. Szaldós leszel vagy bruttós? Mert ha bruttós (de szerintem még szaldósként is így tennék, hiszen minrek rakjak be egy időzített bombát, ami -jó esetben- 10 év múlva robban?), akkor lehetre (esetleg majd valamikor megváltoztatják hogyan mérjen a villanyóra és ki is cserélik/átprogramozzák azt) én ugyan fel nem rakatnék szimmetrikus invertert. A logika és a józan ész szerint nem kéne számítson, mert elvileg az a terv, hogy "jól" mérjenek a villanyórák, de nálunk sosem lehet tudni.
A másik panelre meg simán csak rá kell kérdezni, hogy azzal milyen árban lenne, Papír szerint(!) 60 fokra melegedett panel esetén a Longinak 1,75% előnye van termelésben. Legyen ebből egy éves átlag 1%-nyi előnyöd, tehát ha 1%-on belül adja (nem fogja), akkor jó vagy. 12 darabbal ebből viszont 45W mínuszban lennél (5265/5220), bár attól még meggondolandó lehet (de akármelyk másik standard méretű 430-435W-os panel is, tele van újabb, fejletteb, nagyobb teljesítményű panellel a piac, az ilyen beragadt 405W-osat nekem nagyon kiszórós áron kéne adni, hogy rábólintsak).

(#61010) asdf_ válasza Z_A_P (#61007) üzenetére


asdf_
veterán

Nem létezik ilyen vagy nem kapható (hiánycikk)?

Nem a kapáson van a lényeg. Először jogszabályt kell módosítan (elosztóknak a módosítást előre belengetni, hogy tudjanak időben cselekedni). Eon megveszi az órát és készen van, esetleg élő keretszerződésen módosíttat, hogy a következő 10e darab ne így, hanem úgy mérjen. A két MVM-nél, mivel állami cégek, nincs meg ez a luxus, hogy szabad piacról vásárol, ott közbeszerzést kell kiírni. Az meg önmagában egy minimum fél éves fék a történetbe.

(#61011) maestro_ha válasza asdf_ (#61009) üzenetére


maestro_ha
csendes tag

Szaldós lennék, de az igénylésem az akkor beadott dokumentáció szerinti inverterhez (huawei) van kötve. Ahogy értelmezem új inverter->új igénylés->bruttó elszámolás.

Szerintem a beruházást úgy kalkuláltam, ahogy mindenki. A szaldós rendszerben 9 éves megtérüléssel előfinanszírozom a fogyasztásom és bízom benne, hogy később is megbízhatóan fog üzemelni és egy jelentékeny részt fedez a számlából, már hasznot termel.

Alapvetően hajlanék a mérlegelésre, hogy újabb, fejlettebb, nagyobb teljesítményű / árelőnnyel vehető beragadt panel között mérlegeljek, de ahogy olvasom ezek szerint inkább a szimmetrikus/asszimmetrikus inverter dönti el érdemben, hogy biztonságosan időtálló lehet egy beruházás vagy sem.

(#61012) asdf_ válasza maestro_ha (#61011) üzenetére


asdf_
veterán

Szaldós lennék, de az igénylésem az akkor beadott dokumentáció szerinti inverterhez (huawei) van kötve. Ahogy értelmezem új inverter->új igénylés->bruttó elszámolás.

Nem, ezen megvalósítás közben megfelelő papírokkal lehet módosítani (az inverterteljesítmény érintetlenül hagyásával vagy csökkentésével). Pár hónapon belül lesz Huawei-ből is aszimmetrikus, bár árban isten tudja hol lesz. Amit most látni, az +100e legalább.
Az a baj, hogy itt jósnak kellene lenni, hogy mi lesz és mikor a kifutása ennek a szimmetrikus aszimmetrikus dolognak. Várhatóan nem fog számítani, de mi lesz ha mégsem -mint már sok esetben- a józan ész győz?

Mostani árak mellett, pláne ha a 70 Ft-os áramba is belekarcolsz, a 9 évnél azért hamarabb kéne megtérülnie.

(#61013) bb71


bb71
őstag

OFF: e-on oldal nálatok is 21-ig mutat adatot?

[ Szerkesztve ]

(#61014) ssarosi válasza bb71 (#61013) üzenetére


ssarosi
tag

Nálam 21.-i (22.00:00) is van.

[ Szerkesztve ]

(#61015) leslieke válasza bb71 (#61013) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nálam van mai adat is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#61016) Z_A_P válasza asdf_ (#61010) üzenetére


Z_A_P
addikt

Köszi.
Ez az inverter szimmetrikus vagy asszimetrikus?
Solax X3 Hybrid 5.0 D

OK

(#61017) Jolida válasza leslieke (#61015) üzenetére


Jolida
tag

Nálam is.

(#61018) BB9000 válasza Z_A_P (#61016) üzenetére


BB9000
senior tag

Az adatlapját nézted már?
"Features: Three-phase unbalanced output Maximum 5kW output power on single phase at most."

(#61019) Z_A_P válasza BB9000 (#61018) üzenetére


Z_A_P
addikt

:F Azaz? :R

OK

(#61020) VaZso válasza Z_A_P (#61019) üzenetére


VaZso
senior tag

Tud aszimmetrikus kimenetet, egy fázison legfeljebb 5kW teljesítménnyel.

(#61021) Caranita


Caranita
aktív tag

Volt mostanában valakinek teljesítmény bővítés Pest megyében?

MGT 1 hónapja elfogadva és még nem jelentkeztek, HMKE-nel meg 1 hét alatt ment minden.

(#61022) llacee


llacee
őstag

Számlázás

Sziasztok
Letelt 05.24.-én az első szaldós évem.
A villanyóra szerint 3440kW fogyasztás 3971kW betáplálás.
Megérkezett a számla az mvmNexttől és nekem kell fizetnem 67400Ft-ot.
Számlarészletező szerint Fogyasztás 1780kW Visszatáplálás 0kW.

Nem igazán értem online óra mellett, hogy ez mégis mi a fene?
Volt már olyan, akinek ez flottul ment vagy az mvmnél a hasukra ütnek és én bizonygassak?

(#61023) snooze válasza llacee (#61022) üzenetére


snooze
veterán

óraállásnak kell lenni a számlán,az mit mutat?
okosórád van? mvm next appba látod az óraállásokat?távoli leolvasás volt?

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#61024) jones965


jones965
Modder

A homewizard elérhetővé tette az applikációjában az overvoltage funkciót, ergo akinek a smart mérője támogatja, most már grafikonon láthatja. Talán még reklamáció megerősítésnek is jó lesz a szolgáltató felé.

(#61025) hdtomi


hdtomi
senior tag

Bővítéskor, mikor majd újraindítják a (Fronius) invertert. Azonnal látható lesz a teljesítmény grafikonon a bővülés, vagy kell majd valamit állítani? Nincs sok panel fent, ezért azt mondták, hogy 1 stringre teszik (10 volt, most 5 lesz még mellé), mert nem biztos, hogy menne külön az 5 panel.

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#61026) llacee válasza snooze (#61023) üzenetére


llacee
őstag

az van, amit leírtam már.
okosóra, mvm appban és a számlán 1780fogyazstás 0 visszatáplálás.
Magán az órán és a távleolvasó portálon 3440kW fogyasztás 3971kW betáplálás

(#61027) snooze válasza llacee (#61026) üzenetére


snooze
veterán

akkor meg kell reklamálni,hogy honnan szedték az adatokat..

GO Gunners!!!

(#61028) 313313 válasza llacee (#61026) üzenetére


313313
addikt

Ki az elosztó? Nem az EON? lehet le se jelentették még HMKE bekapcsolásod. Esetleg a bekapcsolás előtti elszámolót kaptad meg most.....

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#61029) llacee válasza 313313 (#61028) üzenetére


llacee
őstag

Azt az elszámolót már megkaptam múlt évben.Ennek a dátuma 2023.05.24-2024.05.24 Elmű hálózati kft/EON. Múlt év nyarán ment a levelezés, mert nem sikerült az átalányt 0kW-ra teteni csak sokadjára, akkor azt mondták összeértek a szálak és már látják a rendszert. Ezek szerint nem sikerült. Lehet le kellett volna a fordulókor jelenteni az óraállásokat nekem? De akkor minek a szuper okos online villanyóra? Elmű, Eon MVM, nem tudtam olyan piti ügyben fordulni hozzájuk, hogy az harmadjára sikerüljön. (első kettőtben nem is reménykedtem :W )

[ Szerkesztve ]

(#61030) Jolida válasza llacee (#61029) üzenetére


Jolida
tag

"Lehet le kellett volna a fordulókor jelenteni az óraállásokat nekem? "

Ezt meg ne próbáljátok!

EON levelezésből:
"Ezúton tájékoztatjuk, hogy éves elszámolású ügyfelek esetében az éves leolvasáson kívüli mérőállás diktálás meg tudja bontani a szaldós elszámolásra méretezett háztartási méretű kiserőművel rendelkező felhasználási hely elszámolását."

Diktáláskor az EON automatikusan elszámolót küld az MVM Next-nek, ahol -függetlenül attól, hogy szaldós vagy- rögtön számlát állítanak ki a fogyasztásról 36/70Ft áron és lehetőséget nyújtanak a betáplálás kifizetés igénylésére 5Ft/kWh áron.

Az MVM Next-nél nem tudták megmondani, hogy ez hogy lehetséges, de ha a szolgáltató nekik elszámolót küld, ők kiszámlázzák. Slussz.

(#61031) kardkovacsi válasza Jolida (#61030) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Így és igazából egy napot nem lehet odébb tolni. Nekem 2 éve úgy jött ki, hogy május 20 körül volt meg a nulla. Gondoltam lejelentem, hátha előrehozzák de nem 1 hétre rá amikor a rendes dátum lett volna simán leolvasták újra. Szóval semmi értelme ennek, akkor olvassák amikor olvassák :)

(#61032) BB9000 válasza llacee (#61022) üzenetére


BB9000
senior tag

Szia! Nekem minden jól ment. 2024 április 12-én volt a fordulónap, akkor telt le az első évem. Kaptam elszámolószámlát, amin majdnem pontosan az aznapi óraállásoknak megfelelő volt a fogyasztás és betáplálás érték is. Csak néhány KWh eltérés mutatkozott az éjféli álláshoz képest. Mivel 2023-ban januártól április 12-ig még fizettem piaci áras áramdíjakat is, a különbözetet negatív előjellel tartalmazta a számla. Egy telefonhívásomra néhány nappal később ezt vissza is utalták. (elsőre megoldották!!!)
Nekem is volt többlettermélésem: kb 1005 KWh. Az túltermelés árának kifizetéséhez (ami kb. 5Ft/KWh) szükséges igazolást is tartalmazta a számla. A megfelelő nyomtatvány kitöltése, AVHD-s aláírása és e-mailen visszaküldése után a 30. napra annak az ára is megérkezett a számlámra. (ez is elsőre jól ment!)
Tud ez jól működni. Nálad valami porszem került a gépezetbe. Telefonálj, és ha szükséges menj be a személyes ügyfélszolgálatra is! Első lépésben reklamáld meg a számlát! Kérd a helyesbítését a megfelelő adatokkal. Legyél udvarias, türelmes, de határozott! Nem az a "szerencsétlen" ügyfélszolgálatos okozta a kavarodást, de ő az, aki segíthet neked kibogozni és helyrehozni!

[ Szerkesztve ]

(#61033) kanyi51 válasza BB9000 (#61032) üzenetére


kanyi51
senior tag

Szép korrekt leirás, én ugyan igy jártam csak április 18-án, igaz a visszajáró többlettermelés ára még nem érkezett meg. Számlát én is ugyan igy kaptam meg. Nekem is elsö évem volt. Szerintem nincsen semmi baj az MVM-el, az ügyfélszolga azonnal mindent intéz. Mondjuk én bementem, és ott intéztem az aláirást a visszakérö levélre amit az üi. azonnal el is küldött.

(#61034) kiir válasza kanyi51 (#61033) üzenetére


kiir
tag

Szerintem viszont tök hülyék, figyelni kell mindenre. Szüleim úgy kapták az első éves elszámolásra a számlát, hogy a fogyasztás szerepelt rajta (és az jól), a visszatermelés viszont nem. Nem az van, hogy 0-val olvasták le, hanem rovat sem volt neki. Mintha nem tudnák, hogy egy éve van napelem, így kéne olvasni a visszatermelést is.

Nyilván megreklamáltuk és most várjuk a választ. A 30 napon már túl vagyunk, de emiatt nem izgulok, sose kaptam még választ 30 napon belül :)

A távleolvasós óra nem ad hivatalos adatokat, vagy ők nem így kezelik. Nem lehet rá hivatkozni; nem onnan veszik a számlázáshoz az időközi adatokat, hanem továbbra is becslik; a tényleges leolvasás pedig nem "online" történik, hanem kijön a kapu elé a leolvasó és rádióval kiolvassa a megfelelő adatot (már ha nem csönget be) stb.

[ Szerkesztve ]

(#61035) BB9000 válasza kiir (#61034) üzenetére


BB9000
senior tag

Korábbi években, amíg analóg mérőórám volt, addig hozzám is kijött a leolvasó ember és felírta a mérőóra állását és még le is fotózta azt minden évben.
Tavaly áprilisban átcserélték a mérőt "okosra" (Sanxing SX631-re) és idén áprilisban a fordulónapon már nem jött ki ember ( lehet, hogy kijött, csak nem találkoztam vele ) és mégis tudtak küldeni éves elszámolószámlát, ráadásul olyan adatokkal, ami nagyon közel van ahhoz, amit az EON távleolvasási portál arra a napra mutat nekem. (nem pontosan egyezik meg a mutatott értékekkel, de nagyon közeli)

[ Szerkesztve ]

(#61036) llacee válasza BB9000 (#61032) üzenetére


llacee
őstag

Szia! Köszi a leírást.

Nem vagyok a leordítás híve, éppen most beszéltem az ügyintézővel.

Amit sikerült kideríteni, hogy 2023.05.24-kor telepítették a kétirányú órát ezt látja.
Viszont valamiért az éves leolvasásom minden év november 11-re van beállítva, így az éves forduló az ő becslésük alapján megy, annak ellenére, hogy múlt év novemberében nem küldtek számlát.
Én jeleztem, hogy nem várnék novemberig, mert jelenleg 500kW túltermelésben vagyok és nem szeretném kifizetni a becsült fogyasztásomat, főleg, hogy novemberig az egész éves szaldós termelésem pufferét kifizetnék 5Ft-al én meg 36-al az elméleti fogysztásom.

Jelenleg a számlát parkoltatja és megpróbál egyeztetni az elosztóval, hogy hozzák szinkronba az évfordulómat a leolvasással.

(#61037) asdf_ válasza llacee (#61036) üzenetére


asdf_
veterán

Viszont valamiért az éves leolvasásom minden év november 11-re van beállítva

Eddig is november volt?

(#61038) BB9000 válasza llacee (#61036) üzenetére


BB9000
senior tag

Az, hogy "a számlát parkoltatja" nem biztos, hogy elég lesz neked. A fizetési határidő rád vonatkozik, és ha határidőre nem fizeted be bármelyik számládat, akkor jöhetnek a szankciók. Kikapcsolás, sok pénzért visszakapcsolás, stb. stb.
Ha vitatod a számlát, és semmiképpen nem szeretnéd befizetni, akkor a számla törlését kell elérned. Azt, hogy küldjenek egy negatív számlát ugyanekkora összeggel, hogy az egyenleged nulla legyen. Ez azért fontos, mert nullás egyenleggel nem kapcsolhatnak ki, nem szankcionálhatnak. Az ügyintéző szóbeli tájékoztatása a "számla parkoltatásáról" ehhez édeskevés lesz. Egyébként a "számla parkoltatás" fogalmát se az ÁSZF, se a szankcionálás feltételeit felsoroló jogszabály nem tartalmazza.

[ Szerkesztve ]

(#61039) asdf_ válasza BB9000 (#61038) üzenetére


asdf_
veterán

Nem tudom, csak telekom vonalon van-e így, de ott a befizetési határidő előtt kifogásolt számlatételre halasztó hatályú a kifogás. Azt tippelném, közműnél is így lehet.

[ Szerkesztve ]

(#61040) llacee válasza asdf_ (#61037) üzenetére


llacee
őstag

Pont a telepítés hónapjában 05 elején jöttek ki leolvasni és hónap végén került fel az óra, tehát semmiképp nem novemberben, de pl most az mvmnext appban is novembert látok.

(#61041) asdf_ válasza llacee (#61040) üzenetére


asdf_
veterán

Az úgy már érdekes. És mit írtak a villanszámlákon (tavaly májustól mostanáig) ehhez képest, hogy következő leolvasás tervezett dátuma?

(#61042) BB9000 válasza asdf_ (#61039) üzenetére


BB9000
senior tag

Mint minden nagyvállalat, az E-On is az üzletszabályzata szerint működik. Ennek 80. oldalán szerepel a számlakifogás. Így szól:
"A kifogás bejelentésének a számla kiegyenlítésére csak akkor van halasztó hatálya, ha a számlán feltüntetett mennyiség az előző év azonos időszakában elszámolt mennyiség 150%-át meghaladja."

[ Szerkesztve ]

(#61043) kiir válasza BB9000 (#61035) üzenetére


kiir
tag

Ez is azt mutatja, hogy nem az EON távleolvasó portál adataival dolgoznak :) A házad elől, az utcáról rádiófrekvencián "távleolvasnak".

(#61044) llacee válasza asdf_ (#61041) üzenetére


llacee
őstag

1700 a fogyasztás és termelés 0.
Ha igaz lenne, hogy előtte november volt a leolvasás, akkor november leolvasták volna, de nem volt ilyen. Novemberben megnéztem 1100fogyasztás és 2400 termelésnél álltam.

Egyébként eddig is és a környéken mindenkinek 05 hó volt az éves leovasás.

Amitől tartok, hogy a évfordulót tartják a számlázásnál, ahogy látszik, de ha továbbra is november a leolvasás évforduló, akkor gyakorlatilag most feleslegesen dolgoztam a téli hónapokra.

Májusban majd adnak egy becsült állást, amit ki kell fizetnem novemberben meg ottlesz a télire megtermelt pufferem, amiért kapok 5ft /kW-ot. Nekem a kilówatt kell nem a pénz... hamár szaldó

Ez szarabb igy, mintha szigetben lennék.

(#61045) asdf_ válasza llacee (#61044) üzenetére


asdf_
veterán

Minden havi számla alján ott van, hogy mikor lesz a várható leolvasás, azt kérdeztem, nem az óraállásokat. Hogy amit ott írtak, az mivel van összhangban, a májussal vagy a novemberrel?

[ Szerkesztve ]

(#61046) Pörp


Pörp
senior tag

Sziasztok!
Mellékelve a mai termelés. 13:00 körül volt 260V is. Egyszer kaptam már kötbért 5000Ft-ot, ez csak egyszer jár, vagy mi a feltétele? A trafócsapolás dolgot hol lehetne megérdeklődni? Van valakinek infója hogy várható-e fejlesztés Miskolc melletti régióban?
Ilyenkor már 30kWh kellene termeljen ilyen napos időben.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#61047) hdtomi


hdtomi
senior tag

Sziasztok! Ez a grafikon így rendben van? Olyan furcsa egyenes, bár nem volt mindig Nap. Fronius Symo 3.7-3-S (wifi) inverter 10 db 315-ös panel, amihez lett téve 5 db 320-as, vagyis 4750-et tudna max, tegnap és ma 3700-nál többet nem hozott.

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#61048) snooze válasza hdtomi (#61047) üzenetére


snooze
veterán

nem is fog,mivel az inverter leszabályoz 3700-nál..

GO Gunners!!!

(#61049) hdtomi válasza snooze (#61048) üzenetére


hdtomi
senior tag

Mi lehet tenni? Azt mondták simán bővíthetek, mert tudni fogja az inverter...

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#61050) snooze válasza hdtomi (#61049) üzenetére


snooze
veterán

persze,de mivel neked a szerzödésedben a szolgaltató felé ennyi lehet,igy jo..
bövitettél,igy azért az összhozam jobb lesz,mivel azon idöközben egyenletesen termelt be,nem csucsosan..

GO Gunners!!!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Napelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.