Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47501) motoflug


motoflug
őstag

Sziasztok!

Kicsit fura kérdés, de szerintetek elférhet egy Scenic (2000) alatt egy 8J 17"-es méretű felni, ha a gyári 6,5J-s?

[ Szerkesztve ]

(#47502) Zaji válasza Sanyo77 (#47496) üzenetére


Zaji
őstag

Onnan, gondolom, hogy nem csak a multiméteremmel lett mérve, hanem próbapadon is járt a generátor. :U
Javaslat?

(#47503) orosziem81 válasza Victoryus (#47484) üzenetére


orosziem81
tag

Szia,

A leírt tapasztalatod egy az egyben stimmel a párom 1.4-es VW Polojának a néha előjövő hibájához.
Nehezen indiul, rángat, alig van benne erő, alapjáraton ilyenkor le is tud állni.
Nálunk miután minden egyéb (trafó, elektromos részeknél fedél, üzemanyag szűrő, üzemanyag szivattyú, gyertya)le lett cserélve, akkor találtam rá a neten, hogy a pillangószelep típushiba ennél a motornál. A szelep mozgatását ellátó motor feladja a munkát és sztrájkol.

Természetesen mivel nem ugyanaz a motor és kocsi ezért csak tipp.

Üdv:
István

(#47504) tresh válasza just (#47499) üzenetére


tresh
addikt

1 liter lesz az :K

[ Szerkesztve ]

(#47505) rob210 válasza orosziem81 (#47503) üzenetére


rob210
Topikgazda

Valóban nem ugyan az a motor és technika.
;)

Renault power

(#47506) Victoryus válasza orosziem81 (#47503) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Köszi a tippet. Mondjuk nálam az alapjárat rendben van. Tegnap elvittem szerelőhöz, annyit reagált, hogy fingja nincs mi baja lehet :W
Se tegnap, se ma direkt nem produkálta a hibákat a járgány.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#47507) Sanyo77 válasza Zaji (#47502) üzenetére


Sanyo77
tag

Sajnos nincs tapasztalatom, ezért kérdem: Mi köze a próbapad generátornak az autód töltéséhez?

(#47508) Cane válasza newwave0507 (#47500) üzenetére


Cane
őstag

Még mindig hátsó rugó kérdés. Ha azt írja a gyártó, hogy erősített kivitel, akkor az rugóanyag átmérőben vastagabb vagy a rugóacél több ötvözőt kapott? Meg az is kérdés, hogy megéri-e a plusz felárat.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#47509) rob210 válasza Cane (#47508) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nem nem, :N az erősÍtett kivitel nem azt jelenti, hogy jobb vagy erősebb, csak keményebb kiképzésű.
Azaz jobban fogsz vele pattogni a betonyon. :)

Több féle hangolású futóművel szerelik a kocsikat.
Azt kell tudni a tiéd melyik, mert berakni betudod, de hogy a komfortot hazavágja az biztos, ha egy normál futóművesbe berakod az erősÍtettet.

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#47510) diablo1984 válasza newwave0507 (#47495) üzenetére


diablo1984
veterán

fél liter ha jól rémlik!

[ Szerkesztve ]

(#47511) Assasin_


Assasin_
aktív tag

Üdv

Megane 2011 gyári navi és kihangosító. Sehogy nem tudom beállítani a Bluetooth-t hogy kapcsolódjon a telefonommal. Azt írja hogy nem talál telefont pedig nálam be van kapcsolva Bluetooth. Olvastam hogy hogyan kene párosítani őket de eddig mèg nem sikerült. Illetve azt nem tudjátok hogy több telefo t is tud elmenteni magának az autó vagy egyszerre csak egyet?

Köszi

(#47512) Cane válasza rob210 (#47509) üzenetére


Cane
őstag

Köszi! Még épp időben írtad!
Egyébkénk haza lehetne érni törött hátsó rugóval?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#47513) pècsimunkás válasza Assasin_ (#47511) üzenetére


pècsimunkás
addikt

A telefonon engedted a láthatóságot ? Nem elég ha be van kapcsolva !

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#47514) diablo1984 válasza Cane (#47512) üzenetére


diablo1984
veterán

ha nem ér semmibe bele, akkor igen! hátul a kerék sem forog mint az elsőnél, a kereket sem tudja kivágni!

(#47515) mycso válasza Assasin_ (#47511) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Szia, elvileg 5 telefont tudsz párosítani.
A menete az lenne, hogy aktiválod és lehetővé teszed a telefonodon, majd elindítod a fejegységen a BT párosítást és ekkor a telefonon elkezded kerestetni (lagunánál: My_Radiosat-nak hívja magát).
Párosítod, a fej ki fog írni egy kódot, ezt beírod a telefonba és kész is.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#47516) rwin5


rwin5
őstag

vettem téli fagyállót az autóba, de kb csak fél litert tudtam beletölteni mert ígyis a max csíkozás fölé ment egy picivel. Hogyan lehet megnézni, hogy az autóban van-e egyáltalán fagyálló? :U :B

(#47517) Assasin_ válasza mycso (#47515) üzenetére


Assasin_
aktív tag

Köszi mindjárt megpróbálom akkor. Az számít hogy az egyik telefon IOS a másik meg Android?

(#47518) rob210 válasza Assasin_ (#47511) üzenetére


rob210
Topikgazda

Eddig 3 volt amit egyszerre tudott, de szerintem többet is el lehet menteni.
A telefon láthatósága be van állÍtva?
Tudom, hogy amatőr kérdés,de kétszer is volt már ez a hiba. :)

Jah már megÍrták :B

Nem számÍt az oprendszer csak, hogy a BT menjen.

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#47519) Assasin_ válasza rob210 (#47518) üzenetére


Assasin_
aktív tag

Iphone 6-on nem nagyon találok láthatóságot eddig bár lehet hogy én vagyok a béna :R Csak simán bekapcsolom mást nem tudok vele elvileg

[ Szerkesztve ]

(#47520) rob210 válasza Assasin_ (#47519) üzenetére


rob210
Topikgazda

Na az még nem volt a kezemben, a páromnak 4 s -e van
:R
de kéne lennie.

Renault power

(#47521) diablo1984 válasza rwin5 (#47516) üzenetére


diablo1984
veterán

elmégy megméretni, vagy veszel egy manuál fokolót(párszáz forint, nekem is ilyen van)

(#47522) rwin5 válasza diablo1984 (#47521) üzenetére


rwin5
őstag

és ha tölteni kell bele még akkor le kell ereszteni valahol?

(#47523) diablo1984 válasza rwin5 (#47522) üzenetére


diablo1984
veterán

jaja, a hűtő alsó csövét megbontod, ott szépen le tud folyni a víz, akár az összes!

(#47524) rob210 válasza rwin5 (#47522) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nekem erre van egy darab csövem meg egy nagy fecskendőm, amivel a tartályból ki tudom szÍvni a vizet.
Fékfolydékot, etc. amit éppen kell.
Így nem kell bontanom a csöveket sehol.
Utántöltök és jóccakát :)

Egy darab vákumcső és egy gyógyszertárban kapható fecskendő is megteszi.
Csak az nem ilyen kapacitású.

Renault power

(#47525) Assasin_


Assasin_
aktív tag

Na sikerült köszönöm mindenkinek a segítséget. Már csak azt nem értem hogy a Navi nyelve az magyar de ez a menü ahol ezeket kell beállítani meg a rádiót az német és nem jöttem rá hogy kell átállítani. Mondjuk volt egy jó fél óra mire kisakkoztam a német nyelvtudásommal hogy mi mit jelent :R (angolos vagyok). Ezért jó lenne ezt a nyelvet is átállítani ha nem is lehet magyarra akkor legalább angolra. Mert ahogy néztem elég sok mindent lehet csinálni a telefonnal a nélkül hogy elővenném a zsebemből, gondolok itt arra ,hogy mutatta az utolsó 20 bejövő hívásomat meg a kimenőket is és az autóról is lehet tárcsázni számot eléggé örülök neki mert nem tudtam hogy ez ilyen :) Már csak a német nyelvvel állok hadilábon :C
Az elmaradt képekkel is tartozom még tudom és bocsánat hétvégén ha szép idő lesz megcsinálom őket és teszek föl képeket.
Eddig kb 3000km-et mentem vele amióta megvan az autó és minden rendben nagyon tetszik. Annyit vettem észre hogy ha dugóba ülök akkor néha elkezd sípolni a parkoló radar mintha közel lennék de szerintem nem vagyok annyira közel az előttem levőhöz és a hátam mögött lévő sincs annyira közel hogy indokolja a sípolást. Annyit figyeltem meg rajta hogy esős vizes időben gyakrabban csinálja. Erre tud valaki valamit mondani hogy mitől lehet és mit lehet vele csinálni ? Néha nagyon idegesítő tud lenni, viszont parkolásnál meg nem mindig sípol kb 10/8-nál sípol a maradékon pedig nem azt se tudom hogy miért csinálja.

Köszi :R :R

(#47527) rob210 válasza Assasin_ (#47525) üzenetére


rob210
Topikgazda

Renaultnál tudják a nyelvet bűvölni rajta.

Renault power

(#47528) ThodEE válasza rob210 (#47476) üzenetére


ThodEE
őstag

Jó tudni, bocsi a téves infóért és köszönöm az infókat :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#47529) Cane válasza rob210 (#47527) üzenetére


Cane
őstag

Elméletileg Espace 4-hez jó pl. 359mm-es rugóhossz és a 385mm-es is. Melyik legyen? A hosszabb "lágyabb" lenne? A hosszabb nem emelé fel nagyon a kerékjáratot a keréktől?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#47530) mycso válasza Assasin_ (#47525) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Átlehet állítani angolra.

Sajnos a renaultban minden egység teljesen különálló.

Külön lehet a kormány mögötti központinak a nyelvét, a navinak és a fejegységnek állítani.

A fejegységen van egy beállítás gomb és a fejen lévő gombokkal lehet benne mászkálni.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#47531) Assasin_ válasza mycso (#47530) üzenetére


Assasin_
aktív tag

Köszi :R Radarral tudok kezdeni valamit?

(#47532) Cane válasza Cane (#47529) üzenetére


Cane
őstag

Bocs, új hozzászólás lett volna.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#47533) mycso válasza Assasin_ (#47531) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Radar???
Mármint a tolatóval???

Mi a baj vele?

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#47534) Cane válasza Gaborka30 (#47526) üzenetére


Cane
őstag

Talán Megane 2?

http://m.ebay.de/itm/321932547919?_mwBanner=1

[ Szerkesztve ]

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#47535) rwin5 válasza Cane (#47534) üzenetére


rwin5
őstag

én is meganet googliztam ki

(#47536) Gaborka30 válasza rwin5 (#47535) üzenetére


Gaborka30
aktív tag

Köszönöm!
Ez lesz az. Mindig elfelejtem a google képkereső funkcióját :)
Így most már meg tudom hirdetni eladásra :D

(#47537) Assasin_ válasza mycso (#47533) üzenetére


Assasin_
aktív tag

Igen a parkolóradar. Néha radom besipol a dugóban leírtam az előző hozzászólásomban.

(#47538) mycso válasza Assasin_ (#47537) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Igen, most olvastam, valahogy elsiklottam felette.

Eső az megtudja viccelni, mert tud olyat, hogy az eső miatt azt érzékeli, hogy valami van ott. Egyébként ettől eltekintve (bár ezt is ritkán csinálja), nálam jól működik (nekem csak hátul van).

A kormány mögötti kijelzőnél van egy menü, ahol asszem a hangját lehet állítani, szerintem érzékenységet nem, de meg kell nézni, nem emlékszem már pontosan. (ablaktörlő bajuszkapcsoló végén lévő gombbal/gombokkal).

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#47539) Geri89


Geri89
aktív tag

Sziasztok! Győrben tud valaki ajánlani szervizt, ahol használt Megane II vásárlás előtt át tudnám nézetni az autót? (akár szombat délelőtt is..). Iniciál Renault kilőve, csak sokára tudnak időpontot..

(#47540) Assasin_ válasza mycso (#47538) üzenetére


Assasin_
aktív tag

Köszi megnézem akkor majd délután. Ha nem megy gondolom márka szervizbe tudnak kezdeni vele valamit ha elmondom a problémát.

(#47541) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Renault Thalia II - 1.5dci

Valaki tud mondani opciót, hol tudnék a jobb1 környékén egy 2mm-es csövet bevinni az utastérbe?

/ story: kopott a motor , alacsony a kompresszió, emiatt nem indul hidegen... Dec végéig ki kell húzni, akkor lesz másik autó, így marad a szilikonspray-s hidegindítás /

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47542) rob210 válasza Cane (#47529) üzenetére


rob210
Topikgazda

Én azt javaslom mérd meg a mostanit és vegyél ugyan olyat.
;)
Ha most magas van és alacsonyabbat teszel be akkor ülni fog.
Ha alacsony van és magasabbat teszel bele akkor pattogni és valóban emel rajta valamenyit.

Renault power

(#47543) just válasza tresh (#47504) üzenetére


just
aktív tag

Gondolom az sem mindegy hogy 4liter vagy 8liter egy motor olaj befogadó képessége.

Two things what i hate. People that can't count...

(#47544) tresh válasza just (#47543) üzenetére


tresh
addikt

Természetesen nem :N . De jellemzően ez az kb 1 liter a min-max közötti jelölt rész. Kisebbek valamivel alatta nagyobb motoroknál ez kb 1,5 litert jelöl. Arányosítva van. Ez amúgy logikus is. Főleg hogy a mostani autóknál már a gyártók lemerik írni, hogy normális pl az 1000km-en lenyelt 1 liter olaj.

(#47545) Cane válasza rob210 (#47542) üzenetére


Cane
őstag

Mondjuk ez a legtutibb módja. Azt nem vágom, hogy az egy tipushoz való különböző hosszúságú rugóknak nem azonos súlyt/rugóterhelést kellene bírnia, vagyis hogy ne üljön vagy emeljen ki a rugó?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#47546) rob210 válasza Cane (#47545) üzenetére


rob210
Topikgazda

Most ezt nem értem amit leÍrtál.
De konkrétan van egy tÍpus a ford mondeo, ahol a PH I PH II rugótányérja teljesen más.
Ez az Espacenál, tipuson és évjáraton belül is simán kivitelezhető volt a Franciáknál :)
Azaz egyikbe ilyet másikba olyat tettek.
Mikor mi volt a polcon.
No és továbbra is tartom amit mondtam, az, hogy erősÍtett kivitel, vagy normál úti használatú a futómű.
:R

Renault power

(#47547) SG3rg0


SG3rg0
őstag

[link]

Ez mennyire elrugaszkodott ár?

(#47548) mycso válasza SG3rg0 (#47547) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Ez egy borzasztó gyengén felszerelt modell...értem én, hogy kevés km, de ennyit biztosan nem ér.
Ilyen 1.4, 1.6 benzin vagy 1.5dci-ért, ha szép és jól frlszerelt, olyan 1.2-1.3M, amit talán nagyduzzogva kiadnék. (2007-8 körül).
Bár ez utóbbi a saját véleményem, nyilván a piac áraz.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#47549) rob210 válasza SG3rg0 (#47547) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ha vársz vele januárig akkor 1.2 ért is meg fogod tudni venni :)
Most nem szabad kocsit venni elkezdődött a Karácsonyi árfelverés, de komolyan itt is dÍvik ez a bu@iság.

Renault power

(#47550) diablo1984 válasza rob210 (#47549) üzenetére


diablo1984
veterán
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.