Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47351) Wiz Khalifa válasza speedydb23 (#47349) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nekem mondjuk tetszik a színe, bár a gyárilag kapható kékbe is tetszik.

De a legjobban akkor is fehérbe tetszik amibe nekem is van, mondjuk az enyém már elviselne egy újra fényezést a nemtörődöm tulajok miatt. :(

Smoke some weed nigga!

(#47352) rob210 válasza SG3rg0 (#47350) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ha beárazásról van szó, ezzel a motorral és felszereltséggel sajna az 500.000.- valóban a plafon, de nem sokan fognak érdeklődni érte csak aki kifejezetten thaliat akar venni.

Egyszóval Pesten és környékén ennyiért nem megy el az biztos.

Ha Clio lenne simán menne ennyiért, de a thalia a török összeszerelés miatt sokkal kevesebbért megy el.
:(

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#47353) zsizsef válasza zsizsef (#45087) üzenetére


zsizsef
senior tag

Sok ráfordított idő és pénz után ki merem jelenteni, hogy "check emmisions (vezérmű tengely pozícionálási hiba)" hibától megszabadultam, ami azóta volt meg, hogy teljes vezérléscserém volt Pest közelében. Az okoskerék ugyanitt 2-szer. A lényeg, hogy márkaszervizben kapott új okoskereket. Remélem ez már nem fog 6 hónap után lerozsdásodni, és a visszafolyó olajjáratában sem lesz oda nem illő tömítőszerű anyag. :) :W
Bár a véletlenszerű "kerregésem" még mindig megvan, de az se marad felderítetlen. Az önindító átvizsgálása következik.

[ Szerkesztve ]

(#47354) FordFeri válasza Josi (#25143) üzenetére


FordFeri
újonc

Tisztelt Josi!

Érdekelne a képen látható Dísztárcsa. Szükségem lenne 1 db 14" dísztárcsára. Ha meg tudnék öntől vásárolni egyet az nagyon jó lenne. Sajnos az enyémet összetörték. Kérem jelezzen nekem e mail címemre: dnferenc25@gmail.com
Nagyon hálás lennék érte.

Üdvözlettel:

Dénes Ferenc

(#47355) Beca1990


Beca1990
senior tag

új Clio-t vett valaki? :)
megéri a most akciós árat? 2,7M

GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

(#47356) Geri89


Geri89
aktív tag

Sziasztok! Ha már beárazás.. Tudnátok segíteni, hogy a 99-es ráncfelvarrt Meganeomat mennyiért tudnám eladni reálisan? [link]
Igaz még csak 1 napja van fent, de még csak érdeklődő sem volt.. A hirdetésben minden benne van, az is, hogy a klímája is tökéletesen működik, ill az is, hogy a küszöbökön és a sárvédőíveken hátul már van rozsdának nyoma.. Köszi! :R

(#47357) rob210 válasza Geri89 (#47356) üzenetére


rob210
Topikgazda

Kb. Reális 350.000.- oda is kell adni.
:R

Renault power

(#47358) mycso válasza diablo1984 (#47340) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Nem olyan vészes, 4 évig így használtam. Egyébként nem kell hozzá teljes kéz...bal kezem egyik ujjával megnyomtam a bal bajuszon lévő gombot, jobb kezem valamelyik ujjával meg a kormánytávon a megfelelő gombot.

(#47345) Milo629: nyilván ha megveszed hozzá a vezérlő gombokat (a kormányközép is más a tempomatosban), akkor arra köti. De valamilyen elektronika szükséges hozzá, mert csak a csatlakozó van gyárilag beépítve.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#47359) Pecc válasza Geri89 (#47356) üzenetére


Pecc
őstag

De szép a belseje. :R Nagyon jól megőrizted az ülés huzat állapotát :R ennyiért épeszű ember simán megveszi. Én lassan 3év alatt a hibátlan gyári vezetőülés huzatot kiszakadásig ültem a tépőzáras szolgálati ruhám szíja miatt valószínüleg.

[ Szerkesztve ]

(#47360) Geri89 válasza Pecc (#47359) üzenetére


Geri89
aktív tag

Pedig 95 kg vagyok, és mióta nálam van, sose volt rajta huzat/védő :)

(#47361) Pecc válasza Geri89 (#47360) üzenetére


Pecc
őstag

Én is/nálam is :D

(#47362) motoflug


motoflug
őstag

Sziasztok!

Van akinek van ilyesmivel tapasztalata esetleg? Elvileg a CD lejatszot kivaltana aux-szal. Sajna az fm transzmitter elegge ront a minosegen.
[link]

(#47363) orosziem81 válasza vatoloco26 (#47337) üzenetére


orosziem81
tag

Szia,

Sorry a megkésett válaszért, Pénteken még délutános voltam a hétvégén meg beköltöztünk Vácra.

Én ezt vettem: OSRAM Xenarc Original 66240 D2S 4 év garancia.
Ugyan ez a másik oldali izzom is. Amit eltörtem az meg egy Philips volt. gondoltam mégis csak úgy jó, ha azonosak vannak benne :)
A rendelést a lumenet-tel bonyolítottam. Ott találtam meg legolcsóbban.

Nem mindegy milyen lámpába megy az izzó, az alapján érdemes kiválasztani a típust (D1S, D2S stb..)

Üdv!
István

[ Szerkesztve ]

(#47364) orosziem81


orosziem81
tag

Olyan kérdésem lenne, hogy a guminyomás jeladót, ha kiszereltetem egy gumissal, és az egybeöntött házat óvatosan szétbarkácsolom, kicserélem benne az elemet/akkut valamint jól kötő, erős anyaggal (pl kétkomponensű ragasztó) sikerül jól összefeszítve újra kiöntenem, akkor azt feltanítás és egyéb hisztéria nélkül újra lehet majd használni, és helyesen írja ki újra a nyomásértéket?

(#47365) tresh válasza Predator2 (#47330) üzenetére


tresh
addikt

Kormolni kormolhat a kopott porlasztó csúcsok végett is. Azokat megnézték? Tudja a gyári értéket vagy ahhoz közelit? Turbót én kizárnám ha nem olajos, és az EGR-t is.( ugyanis alaphelyzetben dízelnél nyitva van az EGR terhelés alatt pedig zárva. )

Megmondom én azért rugózok a szíj szakadáson, mert ha akkor csak rádobtak egy szíjat megy jó lesz alapon akkor ki tudja mi történt a blokkba. Simán lehet hogy sérült valamelyik szelep azért csörög a motor. Szóval van millió variáció, de ha megtalálják a hiba okát kérlek írd meg mert kíváncsi vagyok. Ha az enyém lenne én tuti szét borítottam volna már :))

(#47366) manoarc


manoarc
senior tag

Sziasztok !

Thaliaban szeretnék gyertyát cserélni.Már megvan az alkatrész.A környéken a 4. szerelőt hívtam aki nem ér rá. 18 19 20 kerben esetleg tud valaki olyat aki nem 2 heteket mond erre a műveletre ?

köszi a segítséget 😊

{。^◕‿◕^。}

(#47367) rob210 válasza manoarc (#47366) üzenetére


rob210
Topikgazda

Milyen thalia?

20-ban dolgozom, ha gondolod kicserélem neked 20 perc max az egész.

Renault power

(#47368) rob210 válasza orosziem81 (#47364) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ha sikerül új életet lehelni bele,(nem sok esélyt látok rá) akkor is fel kell újra tanÍtani.

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#47369) manoarc válasza rob210 (#47367) üzenetére


manoarc
senior tag

ment pü

{。^◕‿◕^。}

(#47370) orosziem81 válasza rob210 (#47368) üzenetére


orosziem81
tag

Ha nem jön össze, akkor milyen értékű tétellel számolhatok egy új szenzor + feltanítás esetén?

(#47371) rob210 válasza orosziem81 (#47370) üzenetére


rob210
Topikgazda

Komoly.

Viccet félre téve:
"Sajnos a csere nem egyszerű művelet, megfelelő műszer szükséges hozzá. Abban az esetben, ha utólagos, tanítható szenzort szereltetünk be, akkor klónzoni kell a gyári szenzort, továbbá egyes márkáknál az autó tanítása is szükséges lehet."

A TPMS szenzorok átlagos életkora:

kb: 4-5év vagy 160000Km, ha a benne levő akkumulátor lemerül, a szenzorokat újra kell cserélni.

A szenzorokat minden átszerelésnél szervizelni kell.
• A tömítése légzáró legyen – gumitömítés
• A szeleptest korrózióját elkerüljük
• Cseréljük a kifáradt alkatrészeket – külső nyakrész
• A szeleptű cseréjével szintén a légzárást segítjük elő – (Nikkel bevonatos szeleptű)

A TPMS szenzorokat az adott autóhoz kell programozni (feltanítani) abban az esetben, ha a kerekek pozíciója megváltozott, vagy ha új szenzor beépítésére kerül sor Pl: felni csere esetén, vagy ha a szenzor sérült vagy elromlott.
Néhány típus automatikusan felismeri a szenzorait és újratanulja ha a kerékpozíciók megváltoznak. (BMW, Mercedes, Landrover, Jaguar…) Néhány típusnak az OBDII csatlakozón keresztül kell feltanítani a szenzorok azonosítóit (ID) ha a szenzorok, vagy a kerekek pozíciói változnak. (Peugeot, Citroen, Renault, Toyota, Lexus…)

Számodra a lényeg:
Direkt rendszer esetén 15.000 Ft-ba kerülnek a szelepek kerekenként.
Amennyiben szükséges, az OBD2 programozás 5500 Ft-ba kerül autónként

Renault power

(#47372) andrás47 válasza tresh (#47301) üzenetére


andrás47
senior tag

Üdv !

Azt lehet tudni látatlanul , hogy a 2006-os 1,4 Renault Mégane Limousin-ban melyik gyártó által gyártott gyújtó trafók lehetnek ?
Valamint felszereltségtől függően különböző fantázia neveken kerültek forgalomba, van ezekről valahol leírás, hogy be lehetne azonosítani vajon melyik lehet ?
Köszönöm.

(#47373) Milo629 válasza andrás47 (#47372) üzenetére


Milo629
aktív tag

Mégane Klub weboldalon találsz egy csomó hasznos leírást, dokumentációt. Felszereltségi listák.

(#47374) xardas


xardas
tag

Sziasztok!

M2 PH1-ben az esőérézékelő felülbírálását nem lehet megoldani? Eléggé zavaróan müködik nálam a szakasos módban... hol túl gyors hol túl lassú de van amikor azért el is találja. Illetve másik kérdés: ez másnak is ilyen? Vagy esetleg utána kéne nézni jobban annak az érzékelőnek hogy miért bénázik?

Előre is köszi!

Helyesírási hibák ejtésére minden jog fenttartva.

(#47375) mycso válasza xardas (#47374) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Szia, nem volt szélvédő cseréd??

Nálam m2-nél szinte tökéletesen működött, imádtam.

Esetleg akkor szokott rosszul működni ha nagyon apró porszerű eső esik, azt nem tudja jól lekezelni.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#47376) mycso válasza andrás47 (#47372) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Trafók: [link]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#47377) orosziem81 válasza rob210 (#47371) üzenetére


orosziem81
tag

Köszönöm szépen.

(#47378) balazs1022 válasza Predator2 (#47150) üzenetére


balazs1022
őstag

Szia! Nekem ugyan ez volt mint amit leirtal. Turbocsere utan neha jol ment a kocsi, neha nem (olyankor erosen fustolt). Az olaj tiszta fekete volt, tobb nap allas utan se folyt le a deknibe. Trailerezni kellett. Atmostak mindent. Most van ereje, idonkent fustol feketen, de megy. Valoszinuleg befecskendezo baja van, a tiednek is.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#47379) andrás47


andrás47
senior tag

Köszönöm Milo629, és mycso válaszát .
Üdv !

(#47380) andersen10


andersen10
aktív tag

Sziasztok! 1.5 dci hajtókarcsapágy cseréhez keresek megbízható szerelőt Pesten vagy a környékén. Maglódi Zoli rendel még? Tudva vki elérhetőséget? Akár itt, akár privátban. Köszönöm.

(#47381) Josi válasza andersen10 (#47380) üzenetére


Josi
aktív tag

Ment privi

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#47382) xardas válasza mycso (#47375) üzenetére


xardas
tag

Szia!

De, valamikor volt cserélve a szélvédő, egy korábbi gazdánál.

Helyesírási hibák ejtésére minden jog fenttartva.

(#47383) rob210 válasza xardas (#47382) üzenetére


rob210
Topikgazda

Akkor a zselsé cucc a bibi.

Renault power

(#47384) forceberg válasza rob210 (#47383) üzenetére


forceberg
veterán

Valahogy ki lehet ütni az automatát, hogy a 4 csepp szint a szakaszos törlés sebessége legyen.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#47385) vatoloco26 válasza orosziem81 (#47363) üzenetére


vatoloco26
tag

szia

Köszi a kimerítő választ laguna Gt 2003 ba keresek asszem az ds2
Nehéz kicserélni?

Üdv:

Gergő

(#47386) rob210 válasza forceberg (#47384) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ki de nem érdemesebb kicseréltetni a zselét?
Akkor gyári marad és ha jó a cucc szerintem egy nagyon kényelmes és jó funkció.
:F :R

Renault power

(#47387) forceberg válasza rob210 (#47386) üzenetére


forceberg
veterán

A szakaszos törlés jobb, mint ezek az tévedésképes automatikák.
Kb. a törlő lapát vége kopik, már dobhatod is ki.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#47388) mycso válasza forceberg (#47387) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Hááát kinek mi. Nálam pl. kikötés volt az új autónál az eső/fény-szenzor. Előzőben is volt, használtam is, jól is tette a dolgát.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#47389) SG3rg0


SG3rg0
őstag

2008 Meganba az Extreme milyen felszereltségű? Hol találok egy leírást?

(#47390) czarpika


czarpika
csendes tag

Sziasztok

Van egy Renault Clio 2000-es 1.4-es kocsim Most jelenleg 165/65/R14-es nyári gumi van rajta de szeretnénk téli gumit rá venni, természetesen a meg lévő felnire. Milyen mérető gumit vegyek?

Köszi.

(#47391) Wiz Khalifa válasza czarpika (#47390) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

175/65R14 mivel az a gyári. :)

Smoke some weed nigga!

(#47392) mycso válasza SG3rg0 (#47389) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Szia, ez 2008-ban jött be, igazából alapfelszereltséget takar, csak valami limitált széria volt. Elég nehéz követni a renaultnál a felszereltségi szinteket, elnevezéseket, mert akár évjáraton belül is volt, hogy teljesen megújultak.

Egyébként pont van egy 2008-as brosúrám, megtalálsz benne mindent: [link]

felszereltség megane

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#47393) SG3rg0 válasza mycso (#47392) üzenetére


SG3rg0
őstag

Kösz szépen ez baromi jó! :R

(#47394) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Sziasztok!

Eldöntöttem hogy egy jó Renault Meganet akarok venni. A minimum évjárat 2008. Felszereltségből szeretnék valami komolyabbat. ( Extreme-től egyel jobbat ) Ahogy nézegetem egy ideje ezek 70-100000km és 1.5millió körül vannak. ( ilyet szeretnék futásteljesítménybe max )

Egy ilyen komolyabb felszereltségűtől kell félni? ( motort is ide véve 1.6 benzin, dizelt nem akarok ) A sok három betűs segítők az elektromos dolgok, és ugye kint fog állni a szabadba ami gondolom az elektromos dolgoknak nem tesz jót.
2006-os model frissített kocsiknál vannak kritikus hibák amire számítani kell? Még ezek is török összeszereltek? 2009-ig gyártották ezeket, és jól gondolom hogy ehhez képest kell a minél fiatalabbat venni mert a konstrukciós apróbb hibákat a széria végéhez közeledvén hátha javították.
Szokták mondani első szériás autót nem szabad venni.

[ Szerkesztve ]

(#47395) üszök válasza SG3rg0 (#47394) üzenetére


üszök
őstag

A 100k kilométer egy 8 éves autóban a realitás alja szerintem. Az évi 12k kilométer,ettől többet futnak azok az autók. A Megane nem a csóringerek autója újban,ott van pénz tankolni is.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#47396) rwin5


rwin5
őstag

A kuplung csere megérésének van még valami tünete azon kívül, hogy kicsit keményen fog + kiengedésnél kiad egy nyekergő hangot? (legalábbis nálam ez jelentkezett eddig)

(#47397) rob210 válasza rwin5 (#47396) üzenetére


rob210
Topikgazda

Emelkedőn felfelé lassan jön meg az erő.

Teszt:
Kézifék behúz, szépen egyesben indul, érezni fogod, hogy elpörög, vagy leadja az erőt és fulladozni kezd.

Renault power

(#47398) rwin5 válasza rob210 (#47397) üzenetére


rwin5
őstag

köszi! holnap kipróbálom és megírom a tapasztalatot :R

(#47399) forceberg válasza rob210 (#47397) üzenetére


forceberg
veterán

+nem egyre fentebb fog?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#47400) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Sziasztok ismét.

Van egy gondom. :DDD

Véletlen bezártam a kulcsot a kocsiba, és csak a csomagtér van nyitva...

Pótkulcs persze nagyon messze. Ötlet hogy tudom kinyitni a kocsit? :U

Smoke some weed nigga!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.