Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48951) rob210 válasza Wiz Khalifa (#48949) üzenetére


rob210
Topikgazda

A kuplung kinyomó nem lenne olcsóbb, mert ott le kell szedni a váltót leengedni az olajat és nem is folytatom....;)

A másik állj be a gép elé.
Fogd meg a motor emelési pontját, és alaposan rángasd meg ha hallod a hangot, akkor elkezdheted keresni, hogy melyik bak szól és honnan.
Vagy, hogy mi szól?
;)

Renault power

(#48952) kcs73 válasza andrás47 (#48944) üzenetére


kcs73
aktív tag

Szia!

Mátészalkán lakunk,de elmegyünk messzebbre is ha kell!

Nem vagyok sznob. Kérdezz meg bárkit. Úgy értem bárkit, aki számít...

(#48953) TayRol


TayRol
veterán

Vettem egy, a ködlámpa helyére tehető nappali fény/ködlámpa funkciójú osram lámpát. tudtok olyan szakit aki ért ehhez, ennek a bekötéséhez, és szép, korrekt munkát végez? (az előző kocsimnál a Duett kft szerelte be, de nem voltam teljesen elégedett a munkájukkal, és 20e volt a munkadíj).

(#48954) Wiz Khalifa válasza rob210 (#48951) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Az hogy melyik bak szól szerintem felesleges. Mivel ha egy szar a többi is az lenne gondolom, így szerintem érdemes egyszerre cserélni az összeset nem? :)

Az hogy hol a motor emelési pontja azt nem tudom pontosan de feltalálom magam. :)

Smoke some weed nigga!

(#48955) rob210 válasza Wiz Khalifa (#48954) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ez nagyon nincs így főleg renault motorok esetén.
A hátsó motortartó bakot sokkal sűrűbben kell cserélni, mint mondjuk egy jobb oldali (vezérlés ) felöli bakot.

;)

Konkrétan hülyeség mind a 3 bakot kicserélni, ha csak előre hátra billeg.

Renault power

(#48956) Wiz Khalifa válasza rob210 (#48955) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Jah. :)

Akkor megpróbálom kideríteni melyik lehet. De van egy sejtésem hogy akkor a hátsó lesz a ludas. Gondolom ezt nem tudnám saját magam kicserélni mi? Mert oké, hűtőt cseréltem, meg az alsó lengőkaron trapéz gömbfejet de egy bakot nehezebb nem?

Smoke some weed nigga!

(#48957) Savanya válasza Wiz Khalifa (#48956) üzenetére


Savanya
addikt

Hátsó kitámasztó bak a hibás akkor azt nagyom könnyű cserélni . Induláskor ha koppan egyet akkor az szokott tönkremenni , mert kiszkad vagy elgyengül a belső része

Mobilszámom: 70-516-8068

(#48958) Wiz Khalifa válasza Savanya (#48957) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Itt írtam le a hibajelenséget, sajna jobban nem tudtam megfogalmazni. :)

A szervizbe mikor kicserélték a teleszkópokat és mondtam nekik hogy lessék meg mi miatt van ez a hang mert azt mondták hogy úgy is kifizetem a munkadíjat nem tart semmiből sem megnézni akkor azt mondták mikor mentem érte hogy "nem szólt a kolléga, így nem néztük meg". Mondom nagyon rendesek vagytok...

Smoke some weed nigga!

(#48959) rob210 válasza Wiz Khalifa (#48956) üzenetére


rob210
Topikgazda

Attól függ melyiket kell cserélni.
De ha van olajemelőd és egy deszkád akkor ki tudod cserélni te is.
Nem agysebész mutatvány, csak cserénél figyelj oda, hogy hogy rakod be.
Nehogy fejjel lefelé szereld be.
Célszerű kiszerelés előtt lefotózni, ha még sose csináltál ilyet.
;)

Renault power

(#48960) Wiz Khalifa válasza rob210 (#48959) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Olajemelő nincs viszont 2T-s kroki az van. Viszonylag magasra fellehet tornázni.

Amúgy meg az lesz a legegyszerűbb hogy elmegyek bátyámékhoz, ott van akna. Alámászok és mindent látok egyből. Pajszert meg találok vagy bármi egyebet és kicsit megfeszegetem. Ha hallom a hangot tudom hogy az lesz az. :)

Smoke some weed nigga!

(#48961) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

No megrángattam én a blokkot... Vagy én vagyok baromi gyenge vagy nem tudom, de ahogy rángattam semmi hangott nem adott ki. :(

Smoke some weed nigga!

(#48962) Cane válasza Wiz Khalifa (#48960) üzenetére


Cane
őstag

Amit írtál 2t kroki, az olajemelő.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#48963) Wiz Khalifa válasza Cane (#48962) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nekünk autóemelőként árulták. :)

MÁS:
Most a kapu előtt mentem lassan ide-oda de nem recsegett. A kocsi alatt nincs hó hogy elnyelje a hangot, hanem csak egy pirinyó kis jég van de az is a kocsi segge fele.

A végén kiderülne hogy a lengéscsillapító volt, mivel a jobboldaliba ki volt ugye folyva az olaj, gondolom eléggé száraz volt. Mind1, majd ha a hó nagy része elolvadt, meg épp nem leszek beteg akkor meglesem jobban. De örülnék neki ha a lengéscsillapító lett volna, csak valamiért előröl lehetett hallani.

Smoke some weed nigga!

(#48964) Cane


Cane
őstag

Ilyet rendeltem. 20db/csomag - univerzális bolha.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#48965) üszök válasza Cane (#48962) üzenetére


üszök
őstag

Nem biztos. Olajemelő. Krokodil.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#48966) mycso válasza üszök (#48965) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Ezekkel olajat, meg krokodilt lehet emelni???

:U

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#48967) Cane válasza üszök (#48965) üzenetére


Cane
őstag

Mindkettőben olaj van. ;)

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#48968) diablo1984 válasza Wiz Khalifa (#48963) üzenetére


diablo1984
veterán

Csillapítót ha felüt mèg egyszerűbb tesztelni, lenyomod-felengeded, egyrw jobban, míg elèri a fwlütèsi szintet ha szar. Ami ha ereszti kicsit is az olajat, akkor szar....

(#48969) rob210 válasza Wiz Khalifa (#48963) üzenetére


rob210
Topikgazda

Akkor nem bak, az ha kivan akkor meg tudod mozgatni.
Viszont a lengéscsillapító, ha beteg az tud recsegni nem is kicsit.
Így szerintem, a dolog ott vérzett el.
Máskor azért ilyeneket írj le. ;)

Renault power

(#48970) üszök válasza mycso (#48966) üzenetére


üszök
őstag

Azt IS meg kocsit is.

[ Szerkesztve ]

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#48971) Wiz Khalifa válasza rob210 (#48969) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Akkor megnyugodtam hogy lehet ez volt annak a hibának a forrása is. Majd kiderül. :)

Smoke some weed nigga!

(#48972) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Ma reggel nem indult az autó. (1.4 benzines Logan) Szerintetek ez mi lehet? Önindító teker, benzinpumpát hallani. Csinált már ilyet, írtam korábban, de akkor sokadik próbálkozásra beindult. Arrébb toltam, akkor se indult, ezt szokát javasolni fhp jeladó hibára. Olyanom is volt már, akkor bevált. Most nem.
Aksi feszültség 12.4V, terhelve lemegy 12,2-re, de volt már ennél kevesebb is, és ment. Tény, hogy 6 éves 74 mah-es aksi van benne. Garázsban van a kocsi, kb állandó 4 fok van.
A múltkor (kb. november közepe) a szervizben azt mondták, hogy nem mutatott semmit a diag, bár volt látja hogy volt 2x gyújtás kimaradás. Azt monda szerelő jól van az, nem fog leállni. Hát most leállt.
Ha gyújtótrafó hiba, gondolom nem fog beindulni úgy se. Ilyenkor sárga angyal vagy tréler, vagy hogy szokott ez menni? Eddig sose hagyott cserben az autó.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#48973) customer114


customer114
senior tag

Sziasztok,

Rengeteget bogarásztam mostanában a Fluence felszereltségi szintek után, de nem találtam semmit konkrétan, se sorrendet se adott szinthez tartozó adatokat.

Ha egyikőtöknek lenne ezzel tapasztalata vagy ötlete hol tudnám összehasonlítani nagyon szépen megköszönném.

Üdv,
Szép napot

(#48974) rob210 válasza Victoryus (#48972) üzenetére


rob210
Topikgazda

1.4 16V ?

Renault power

(#48975) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Nah újra hallom a recsegést. Szóval akkor nem tudom mi miatt van.

Smoke some weed nigga!

(#48976) rob210 válasza Wiz Khalifa (#48975) üzenetére


rob210
Topikgazda

Stabilizátor rúd szilent lehet én arra gyanakszom.

Renault power

(#48977) Gabady


Gabady
aktív tag

Sziasztok!

Nagy bánatom van nekem. Az alany, egy 1997-es évjáratú, 1.4 energy motoros (e7j) Renault Megane 1/1.
Egyik napról a másikra nem indult a drága. Hibajelenség a következő volt: a műszerfalon a hibavisszajelző villogott mint a stroboszkóp, és ennek megfelelően az egyik motortéri biztosíték is. Kiderült, hogy test hiba. A motorra kötött testelést megtisztítottam, mostmár gyújtás ráadásakor szépen kivillan minden, majd elalszik ahogy az kell, viszont indítani nem mindig indít, csak kattan. FHP jeladó cserélve, illetve, ha beindul és ahogy melegszik a motor egyre egyenletlenebb az alapjárat, ami gázadásra kisimul. Üzemmeleg motornál annyira dadog már alapjáraton, hogy világít az olajvisszajelző lámpa is. Hétvégére sikerült szereznem egy másik önindítót, amit kicserélek, mert az tuti gatya. Ötleteket szeretnék a másik bibire, ami a motor beindítása után van jelen. Mielőtt nem indult volna az autó, semmilyen hiba, semmi előjele nem volt....
Válaszokat előre is köszönöm!

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#48978) Wiz Khalifa válasza rob210 (#48976) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Majd ha jobb idő lesz alá mászok és megrángatok ezt-azt pajszerral. :)

Mert tegnap mikor írtam hogy nem hallottam hiába gurultam az utcába lassan, akkor már fel volt melegedve a kocsi üzemi hőfokra. Szóval úgy néz ki hogy ha le van hülve a kocsi akkor recseg, ha meg már át van melegedve akkor nem.

Smoke some weed nigga!

(#48979) rob210 válasza Gabady (#48977) üzenetére


rob210
Topikgazda

Alapjárati motor.
Ha gázadásra minden oké, egy szinten tartva a gázt nem ingadozik, csak ha leveszed a lábad a gázról, akkor alapjárati motor nem szabályoz rendesen, illetve az alapjárati motor vezérlője lehet még rossz, ami vagy a vezérlő maga, vagy a pozició jeladó.

Mindenképpen az alapjáratért felelős egységek valamelyike lesz a hibás.
Amit kizárhatsz az a beszívott levegő hőmérséklet jeladó, mert azt mondod mindig rángat alapjáraton, bemelegedve is.

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#48980) rob210 válasza Wiz Khalifa (#48978) üzenetére


rob210
Topikgazda

Hát talányos a dolog, de én szerintem a stabrúd szilent lesz, mást nem nagyon tudok elképzelni, főleg úgy, hogy a gátlók most lettek kicserélve.

Renault power

(#48981) Wiz Khalifa válasza rob210 (#48980) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Hát lényegében alsó lengőkarok kompletten meg féltengely gumiharangok voltak teljesen újra cserépve. Más nem. Szóval lehet hogy az lenne mert láttam mint ha pár szilent már nem lenne a toppon.

Gondolom én nem tudnám kicserélni a stabilizátor rúd szilenteket csak úgy mi? Mert nem vészes áruk van így ha ki tudnám én is cserélni akkor már akkor kicserélném ha elolvadt a hó teljesen hogy a kocsin ne legyen ez a sok latyak, meg redva. :)

Smoke some weed nigga!

(#48982) Gabady válasza rob210 (#48979) üzenetére


Gabady
aktív tag

És az olajnyomás visszajelző ? Olaj megfelelő szinten van, 10e kmenként mindig cserélem.... Okozhat ilyet, hogy kivillan amikor így bohóckodik és leejti az alapjáratot ?

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#48983) speedydb23 válasza Gabady (#48982) üzenetére


speedydb23
senior tag

Nagyon alacsony (200-300rpm) fordulaton nem tudja felépíteni a megfelelő nyomást a pumpa, ezért jelez vissza a nyomásjelző...

[ Szerkesztve ]

(#48984) rob210 válasza Gabady (#48982) üzenetére


rob210
Topikgazda

a nem megfelelő üzemi nyomás miatt van azaz alacsony az alapjárat a pumpa nem termel megfelelő nyomást nincs megfelelő kenés kopik a motor.
S.O.S. elhárítanám a hibát a helyedben.
:R

Renault power

(#48985) Gabady válasza rob210 (#48984) üzenetére


Gabady
aktív tag

Rendben. Akkor első körben mindenképp rendbeteszem az alapjárati motort, aztán meglátjuk...

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#48986) Victoryus válasza rob210 (#48974) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

1.4, 8V. Hazaértem, indítóztam, harmadikra beindult. Garázsban ugyanúgy 4 fok...
Elmentem a szervizig, szerdára vállalták. Visszafele melegen simán indult. Ellenben rángat kicsit, meg nem igazán gyorsul. (amúgy se rakéta ha jó :) ) Remélem rájönnek mi a gond.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#48987) rob210 válasza Victoryus (#48986) üzenetére


rob210
Topikgazda

Elképzelhetőnek tartom, hogy testhiba.

A gyújtótrafó is ki ki hagyhat, de az ennél a motor típusnál nem jellemző.

Ami még okozhat ilyen hibákat az a gyertya és rövid távú menet.
BeindÍtod, arrébgurulsz, mert ki kell szedni a kocsi mügül valamit a garázsból.
Aztán le is állÍtod, na ilyenkor tud túldúsÍtani.

Ha előfordul megint, hogy nem indul, vedd ki a gyertyákat és nézd meg, hogy nedvesek-e.
Hagyd kicsit szellőzni a hengereket tedd vissza és ha indul akkor ennyi.
:R

Renault power

(#48988) mycso válasza customer114 (#48973) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Fluence PH2 árlista

PH1-hez egyelőre nem találtam.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#48989) Victoryus válasza rob210 (#48987) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Köszi a tippet! Megnézem a gyertyákat. Napi 2x 10 kilométert megyek vele, egyben.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#48990) customer114 válasza mycso (#48988) üzenetére


customer114
senior tag

Köszönöm. :R

Szerinted hogy jön ezekhez hozzá a "Privilege" szint? Illetve ezt az "Intens"-t se láttam még sehol, csak ebben a katalógusban.

Üdv,
Szép napot

(#48991) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Megmérettem az aksit. 660 helyett 240 volt az indító áram. Csodálkoztak, hogy beindult egyáltalán. Kapott új aksit, remélem ez is bírni fogja 6 évig.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#48992) rob210 válasza Victoryus (#48991) üzenetére


rob210
Topikgazda

Akkor a bibi megvan.
Az borzasztó kevés.

Renault power

(#48993) alexander12


alexander12
aktív tag

1.5dci thaliában be volt szorulva az egr szelep. Ki lett cserélve. Azóta mintha nem enné az olajat. Létezhet hogy az egr hibája miatt fogyasztotta az olajat? Plusz sokat is evett, de az gondolom természetes. ( amúgy kész a tolatóradarom, majd teszek fel képet) ;)

[ Szerkesztve ]

kíváncsi, OP8T

(#48994) diablo1984


diablo1984
veterán

2 hete vettem észre, hogy egyre szarabbul indul a laguna, tegnap feladalékoltam(dermedésgátló) és agyig tankoltam, hátha csak a gázolaj dermedt le(utolsó negyedig volt a tank, decemberben tankoltam utoljára), de csak bántott a dolog, most ránéztem az izzító gyertyára és milyen jól tettem, 4ből 2 rossz! és ez vagy 2 hete dögölhetett be, az előtt indult moccintásra, most meg 2 is kakukk.... rendelek is hozzá, mert 1 nap állás után a szabadban már fél percig kell köszörülni a verdát.... :(((

(#48995) Victoryus válasza rob210 (#48992) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Az egyik megvan, de még mindig rángat néha.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#48996) mycso válasza customer114 (#48990) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

A privilege, amúgy a legmagasabb szint, viszont olyan árlistát nem találtam, amiben privilege, dinamique, stb. vannak. Gondolom ez a facelift előtti modellek felszereltségi szintje.

Sajnos a renault menetközben, egy modellnél többször is módosítja a felszereltségi szintek elnevezését, így kissé követhetetlen. :(

mod:: Ééés közben meg is van: [link]

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#48997) kirjak válasza kirjak (#48867) üzenetére


kirjak
aktív tag

Hétfőn délelőtt 9 kor veszem át a verdát, szurkoljatok!

Köszi mindenkinek a leírásokat és a segítséget.

:R

Majd megosztok egy képet a régiről és az újról is. ;)

[ Szerkesztve ]

A tisztelet mindenkinek jár! ASUS ROG Chimera G703VI-E5060T

(#48998) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Nah nem érdekelt a hideg a mélyláda bekötve. :DDD

De sajnos szembesültem vele (mondjuk már a mélyláda előtt is) hogy a kalaptartóm nem bírja. Ugyanis a hátsó 13cm-es JBL hangszóróktól is rezonált néha valami a kalaptartóban/nál, de most már még jobban fog. Így még egy ok ami miatt a kocsit majd jól szét kellesz kapnom és kicsit meg pimpelni ott is ne rezonáljon. :)

Smoke some weed nigga!

(#48999) tresh válasza mycso (#48996) üzenetére


tresh
addikt

Sjanos típustól is függ. Plusz kb két egyforma privileges felszereltség sincs :) pl lagunanal az initiale a csúcs

(#49000) eTrade válasza kirjak (#48997) üzenetére


eTrade
tag

Gratulálok! Sok-sok balesetmentest hozzá! :C
Reméljük ugyan olyan jól beválik majd mint a Mégane 3-asod.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.