Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47151) rob210 válasza speedydb23 (#47149) üzenetére


rob210
Topikgazda

Csak szerelni ne kelljen, mert azokhoz itthon senki nem ért.
Volt az ismerősi körben egy charad, meg egy sirion.
Azt se tudták melyik végébe van a motor. :(

Pedig amúgy jó kis gépek.

Renault power

(#47152) rob210 válasza Predator2 (#47150) üzenetére


rob210
Topikgazda

Előszőr a turbó csövet nézzétek meg, ha valamelyik bilincs lelazult vagy a csövet lelőtte akkor tud ilyeneket csinálni.
A másik a befecskendező, ami a füstölést okozhatja, minden képpen elégtelen égés következménye.
Vagy a gázolaj vagy a levegő mennyisége nem jó.

Ha a befecskendező haldoklik az sajnos nem olcsó.

Renault power

(#47153) PeterPH válasza Predator2 (#47150) üzenetére


PeterPH
senior tag

Nekem a töltőnyomás érzékelő vákuumcsöve okozott hasonlót, igaz füstölés nélkül.

(#47154) motoflug


motoflug
őstag

Sziasztok!

Xado Stage 1 jo lehet vagy a 3 lepcsos a hatekonyabb?

(#47155) Wiz Khalifa válasza rob210 (#47143) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Szombat este megoldom, de am remélem nem issza meg...

Hűtővíz csere előtt is folydogált valahol (legalábbis azt feltételezem nem megitta) mert 1.5 hét állás alatt is ugyan úgy elment a víz mint mikor használtam nap mint nap és szintén olyan 1.5 hét alatt kellett tölteni.

Most hogy kicseréltük a hűtőfolyadékot télire és az a csövet a szerelő amin légteleníteni lehet (amúgy nem gyári a cső, hanem egy csavar van belecsavarva a csőbe) így azóta nagyon fogy. 2-3 naponta töltenem kell mert majdnem az egész elfolyik...

És érdekes hogy se a csövön se semmin nem látom hol folyna el... :W

Smoke some weed nigga!

(#47156) Graphics válasza Wiz Khalifa (#47155) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Vagy belső radiátor, vagy a blokkra nyomja valahol

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47157) tresh válasza rob210 (#47152) üzenetére


tresh
addikt

+1 turbócső a leggyanúsabb főleg hogy mozgatva volt.

(#47158) Graphics válasza Graphics (#47144) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Visszaszívom... Megint nem indul..

Feladtuk, még egy dolgot megnézünk, utána én nem öntöm ebbe a pénzt ...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47159) rob210 válasza Wiz Khalifa (#47155) üzenetére


rob210
Topikgazda

A csőbe bele van tekerve egy csavar? :Y
Na ezt fotózd már le nekem, mert ha ez így van valóban ne csodálkozz semmin.
Csk annyit mondok hőtágulás......

Renault power

(#47160) zsizsef


zsizsef
senior tag

Lassan én is a "check emissions" kálváriám végére érek. :(( Azt meg tudnátok mondani, hogy az olajnyomás kapcsolóban milyen szerkezet van? Amit a nyomás mozgat.

[ Szerkesztve ]

(#47161) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Van egy olyan gondom az autóval, hogy néha villog a hátsó ködlámpa visszajelző. Fel szokott villanni fékezésnél, meg bal indexnél is. Picit villognak a hátsó helyzetjelzők is indexnél.
Már szétszedtem mindkét hátsó lámpát, foglalatokat megcsiszoltam, kapott kontakt sprayt is. A földelő csavarokat is megcsiszoltam. Korróziót nem találtam egyébként, de most fénylik minden, mint Salamon...
Főleg esős, meg párásabb időben jön elő a tünet. Mit lehet még ennek csinálni? Másik földelő vezeték? Ha a bal lámpát kikötöm, akkor rendben van minden. Jó, mondjuk abban van a hátsó ködlámpa izzó egyébként is.
A kp-i zár is hol zárja a jobb hátsó ajtót, hol nem, morogni morog. Elvileg ugyanolyan motor kell bele, mint a Clioba is? Ezeknek ugye mindegy, hogy első vagy hátsó ajtó, jobb/bal? Tehát rendelhetek egy ilyet? (mondjuk Aliexpressen meg kb. 2000Ft/db, szóval inkább onnan, idő nem számít majd ideér.)
2005-ös Logan.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#47162) rob210 válasza zsizsef (#47160) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nem tudom neked melyik fajta van delegjobb tudomásom szerint egy rugó egy golyó és ha megefelelő nyomás van akkor nyit zár.

Renault power

(#47163) rob210 válasza Victoryus (#47161) üzenetére


rob210
Topikgazda

Az izzó foglalatokat nézd még meg és a csatlakozó lábakat is, hogy feszül, elég szoros-e amikor össze van dugva?

A motor mindegy, csak ne a 4szálas motort vedd az a vezérlőmotor, ha kulcsal nyitsz zársz.

Renault power

(#47164) zsizsef válasza rob210 (#47162) üzenetére


zsizsef
senior tag

Hm. Rugó és golyó, tehát zajkeltésre alkalmas.

(#47165) Wiz Khalifa válasza rob210 (#47159) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Én is gondoltam erre hogy a hőtágulás miatt. De mondom lehet hülyeség. Itt a kép.

Konkrétan szerintem ez egy másik kocsi csöve volt és a leeresztő csavart kifúrta és a helyére betekerte ezt a csavart.

Smoke some weed nigga!

(#47166) FerNandor


FerNandor
őstag

Sziasztok, én szerdán viszem az autót, megnézik a váltót és felújítják. Nagyon remélem, hogy jó lesz.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#47167) rob210 válasza Wiz Khalifa (#47165) üzenetére


rob210
Topikgazda

És ez szerelő?

Látod a különbséget?

Renault power

(#47168) Wiz Khalifa válasza rob210 (#47167) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Hát így kapásból azt hogy alátétes csavar van a te képeden nem sima.

Smoke some weed nigga!

(#47169) rob210 válasza Wiz Khalifa (#47168) üzenetére


rob210
Topikgazda

igen nagyobb a feje az fekszik fel a csőre, mert a menet mellett simán ki tud jönni a forró hűtőközeg.

Renault power

(#47170) Wiz Khalifa válasza rob210 (#47169) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Akkor ha most elszaladok venni egymásik csavart aminek nagyobb a feje a gondom megoldódhat?

Amúgy kérdés hogy most légtelenítenem kellesz ha kicsavarom hogy kicseréljem?

Smoke some weed nigga!

(#47171) rob210 válasza Wiz Khalifa (#47170) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ha nagyon sok fogy akkor máshol is ereszt, de igen a mennyiség változni fog kevesebb lesz véleményem szerint.
A csavar csere hatására nem kell légtelenÍteni, hoszen azon keresztül légtelenedne amúgy is.
Viszont ha kiveszed a csavart a menetet nézd meg a csőben, hogy az frankó-e.

A vizfogyasztást meg minnél előbb ki kell derÍteni, hogy miért/mitől van. :R

Renault power

(#47172) Wiz Khalifa válasza rob210 (#47171) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Hát kb ha maxig töltöm a hűtővizet akkor két nap alatt a minimumig csökken kb.

Smoke some weed nigga!

(#47173) #32577792


#32577792
törölt tag

dizelhez milyen injektor tisztító adalék javasolt, ha egyáltalán javasolt? :)

(#47174) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!

Tegnap ahogy indultam hazafelé a bevásárlásból észre vettem, hogy ha nagyobbat mozdítok a kormányon, akkor súrlódó hangot hallok például ha sarkon kanyarodok, parkolok, stb.
Ma benéztem a kormány alá, fújtam kis WD40-et a rudazathoz, meg megigazítottam a burkolatot is, de továbbra is fennáll a hiba, és kis hallgatózás után rájöttem, hogy jobb oldalról jön, csak belül hallható, kintről nem.

Mi okozhatja ezt egyről a kettőre?

Köszönöm a segítséget előre is! :) :R

Üdv, Balázs

(#47175) rob210 válasza Wiz Khalifa (#47172) üzenetére


rob210
Topikgazda

A kiegyenlÍtő tartály kupakja jó?

Renault power

(#47176) Predator2 válasza Graphics (#47158) üzenetére


Predator2
addikt

Sikerült rájönni mi a hiba?

Apám dci-je is a garázsban kötött ki. Szerencse, hogy azon kívül 2 kocsi van itthon.
Amióta a gates vezérlés odavágott neki, csak a szenvedés van vele.

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#47177) tiop


tiop
tag

Üdv
Thalia 2002.1.4 16V
Valakinek valami ötlete,hogy hogyan lehetne megszüntetni a B oszlopnál sofőr oldalon a biztonsági öv tartó felett a tetőkárpit nyöszörgését? Leszedtem a műanyag burkolatot és bedugdostam a tetőkárpit alá szivacsot de nem segített.Ha a tetőhajlatban nyomva tartom a kárpitot akkor elhallgat.

(#47178) Wiz Khalifa válasza rob210 (#47175) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Igen.

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#47179) diablo1984 válasza Victoryus (#47161) üzenetére


diablo1984
veterán

Hátsó lámpád nem kap testet ès akkor valszeg egy fèk index kombónál villog minden. Mèrjetek rá!

(#47180) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Két dolgot kérdeznék tőletek, hátha csináltatok már ilyet.

Ilyen a műszerfalam elrendezése:

Ezen hogy lehet a legegyszerűbben szétszedni a fűtéskapcsolós részt? Sajna nekem rossz a fűtéskapcsolóm (csak ablak fűtés van) és vennék hozzá bontóban, csak hogy tudnám kicserélni? Azt olvastam hogy csak akkor ha a komplett, teljesen lecsupaszítom a műszerfalat, azaz majdnem az marad csak már bent.

Illetve hogy a rádióhoz hogy lenne a legegyszerűbben egy a bal A oszloptól egy mikrofont elvezetni? BT-s fejegység kerül jövőhéten a kocsiba és ahoz a mikrofont ki kéne vezetnem az A oszlophoz.

MÁS:
Kartonlapot betettem a kocsi alá, reggelre remélem lesz rajta víznyom. Ha nem... Akkor már csak majd azt nézem meg ha holnap mentem vele hogy a szőnyeg belül vizes-e. Mert ha igen akkor viszont a fűtőradiátor.

Mert amúgy a hűtővíz csere óta többet van a fűtés nyomatva a páralefújás miatt, azelőtt nem volt olyan gyakran használva mert nem kellett. Szóval lehet szimplán a fűtőradi szar.

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#47181) diablo1984 válasza Wiz Khalifa (#47180) üzenetére


diablo1984
veterán

Bentről a víz nem tűnik el, ha a fűtőradid ereszt, akkor ott víz van most is!

(#47182) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

No. Elöl ezeket látom a kartonlapon.

Szerintem ez a mennyiség nem annyi hogy 2 naponta maxról a minre csökkenjen a hűtővíz. Vagy esetleg mégis?

Mondjuk a jobboldali kartonlapon nem látni hogy mekkora lehet a nyom mert ahogy látni pont a széle olyan. És amúgy ez az elöl lévő hűtőradi alatt volt ez a rész mind két kartonlapnál.

Az utastér mindkét első ülésénél elöl a műszerfal alatti részen csont száraz, nem vizes.

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#47183) diablo1984 válasza Wiz Khalifa (#47182) üzenetére


diablo1984
veterán

ez álltó helyben, járó motornál van víznyomás is, akkor jobban jöhet kifelé a cucc! lehet, hogy a hűtőd lyukas? nézd körbe, neked neked nem takarja klímahűtő vagy intercooler!

(#47184) Wiz Khalifa válasza diablo1984 (#47183) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Valamelyik nap mindenképp nekifekszek a témának, mert ez így nem pálya és jót se tesz.

Smoke some weed nigga!

(#47185) diablo1984 válasza Wiz Khalifa (#47184) üzenetére


diablo1984
veterán

és jön a tél, nem olcsó fagyállóval locsolgatni a földet!

(#47186) Wiz Khalifa válasza diablo1984 (#47185) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Hát jah. 3200Ft 5lityi... :(

Smoke some weed nigga!

(#47187) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Sziasztok!

Környezetvédelmi visszajelző lámpa folyamatosan sárgán világít. ( sárgán folyamatosan motor piktogram )
Mi lehet a gond? Merjem így használni? Az autó ugyan olyan amilyen szokott lenni. ( hangra, érzet, gyorsulás stb. )
Lambda-szonda pár hónappal ezelőtt lett cserélve.

[ Szerkesztve ]

(#47188) diablo1984 válasza SG3rg0 (#47187) üzenetére


diablo1984
veterán

szia

a motor piktogramm az a check engine, az egy szondától kezdve bármi lehet, ami a motor működését befolyásolhatja!

tehát nem környezetvédelmi cucc, ki kell olvasni a hibakódot az agyából, az megmondja, hogy hol a hiba!

milyen autó, milyen motorral? mert hátha tudunk itt rá tipushibát, hogy mi szokott lenni! működésben nem változott semmi?

[ Szerkesztve ]

(#47189) SG3rg0 válasza diablo1984 (#47188) üzenetére


SG3rg0
őstag

Szia!

2005 Renault Thalia 1.4 8V K7J700
Működésben semmi nem változott!

(#47190) diablo1984 válasza SG3rg0 (#47189) üzenetére


diablo1984
veterán

az ékegyszerű technika valszeg megint valami szonda kínlódik! tesóméknak is kicserélték, dobálta a hibát, utána egyszer abbahagyta és azóta is jó!
egy hibakód olvasás nem árt azért, műszakikor hibakód mentesnek kell lennie a járgánynak, azért nem árt átnézetni(övékét is megrántották műszaki vizsgán mikor így odaálltak).

(#47191) SG3rg0 válasza diablo1984 (#47190) üzenetére


SG3rg0
őstag

Így 1 2 napig használható?

(#47192) diablo1984 válasza SG3rg0 (#47191) üzenetére


diablo1984
veterán

simán, ők több mint fél évig mentek így vele, hol volt hiba, hol nem, a műszakikor épp volt, kitörölték a hibakódot és utána nem jött vissza!

(#47193) SG3rg0 válasza diablo1984 (#47192) üzenetére


SG3rg0
őstag

Kösz az infót! :R

(#47194) Sanyi19 válasza SG3rg0 (#47187) üzenetére


Sanyi19
őstag

Nekem egy Megane 2-esem van, kb. 4 hónapja vettem. Mikor hazahoztam akkor villant ki a környezetvédelmi lámpa, felhívtam a kereskedőt azt mondta, hogy valószínű le lett mosva a motor és lett egy kis beázás. Ki fog száradni és elmúlik. Két nap alatt nem tűnt el, felajánlotta, hogy menjek akkor be, megnézik, bevittem a kocsit és mire odaértem pont kialudt. Azóta nem villant fel sose.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#47195) speedydb23


speedydb23
senior tag

Valakinek van karosszériás ismerőse, aki viszonylag olcsón de jól dolgozik? Fontos, hogy budapesti legyen az illető, és akár hétvégén is elérhető.

(#47196) motoflug


motoflug
őstag

Sziasztok!

Vasarolni szeretnek a kepen lathato gegecsoveket, amik a trafok kabeleit boritjak. Hol es milyen atmerovel vegyem ezeket? Oszinten szolva fogalmam sincs, hogy hogy es hol keressek ilyesmit. A kep egyebkent egy 1999-2003 benzines scenic kepe, de tudtommal abban az idoszakban az osszes Renault benzines motorjaba ilyen burkolatokat hasznaltak a vezetekekre:

(#47197) mycso


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Jajj, múltkor be sem dobtam, hogy milyen finoman is lehet a 2.0dci-vel autózni.
És ez még nem is odafigyeléssel volt, szerintem főúton 5l alá simán betolható a fogyi. (Miskolc- Füzér - Miskolc)

Városban viszont azt vettem észre, hogy nincs jó módszer. Ott 6l és felette eszik, ez valóban nem az ekkora motoroknak való.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#47198) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

No kiderült hogy nagy valószínűséggel a hűtőradim lyukas. Legalábbis mikor a kocsi alatt voltam ott tiszta folyadék volt minden, de a jobb sarkánál van valami légtelenítőre hasonlító ott is vizes volt. Szóval ott folyt a kisebb mennyiség a radi alján meg a nagy.. Letöröltem és ahogy beindítottam a motort szinte egyből elkezdett folydogálni.

Nehéz ezt a radit kicserélni egy olyannak akinek szinte semmi tapasztalata sincs? Illetve milyet érdemes venni?

Smoke some weed nigga!

(#47199) diablo1984 válasza Wiz Khalifa (#47198) üzenetére


diablo1984
veterán

szinte bármelyik unix/bárdis/kovácsautós hűtő jó hozzá, ami belevaló, cseréje általában nem nagy dolog, mert nálad nincs semmi egyébbel összekötve(cooler, klímahűtő), nagy csavar sincs benne, hogy elakadj. de ha nem vagy biztos magadban, akkor bízd szerelőre!

(#47200) rob210 válasza Wiz Khalifa (#47182) üzenetére


rob210
Topikgazda

Akkor megvan a vizfogyasztásod helye, valamelyik bilincs is lehet rossz, de ha azok rendben vannak, akkor hűtőcsere előtt állsz.
:R

Renault power

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.