Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55151) akoska07


akoska07
nagyúr

Sziasztok!

Kellene egy kis segítség.

Van egy 125cc robogóm.
Az első fék megadta magát.

Beszereztem másik féket,felszereltem.
Feltöltöttem fékfolyadékkal.
Elkezdtem volna légteleníteni,de olyan mintha nem csinálnék semmit.
Pumpálom a féket,majd behúzom és nyitom a légtelenítő csavart.
Elzárom aztán pumpálom újra.
Viszont semmit sem keményszik a fék.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#55152) kcsa válasza akoska07 (#55151) üzenetére


kcsa
veterán

beszereztél másik féket - de mit? :) féknyerget? főfékhengert?

A légtelenítési technikád sem az igazi, ha tényleg így csináltad, keress pár leírást.

(#55153) akoska07 válasza kcsa (#55152) üzenetére


akoska07
nagyúr

Komplett első féket fékbetéttel együtt.

Mi a baj a légtelenítéssel ?

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#55154) kcsa válasza akoska07 (#55153) üzenetére


kcsa
veterán

Tehát féknyerget.

Légtelenítést teljesen leeresztett rendszerből valahogy így csinálnám. Én mint lelkes amatőr legalábbis :)

(#55155) akoska07 válasza kcsa (#55154) üzenetére


akoska07
nagyúr

Azt hittem,hogy ennél egyszerűbb a rendszer,egy ilyen egyszerű féknél.
Gondoltam csak simán átfolyik a rendszeren a folyadék.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#55156) Den válasza akoska07 (#55155) üzenetére


Den
veterán

Nem folyik át. Rendelj egy [link] és fél perc alatt végzel.

www.simson4t.hu

(#55157) akoska07 válasza Den (#55156) üzenetére


akoska07
nagyúr

Köszi!
Majd ha otthon leszek rendelek ilyet. :)
Én Angliában vagyok.
Körbe nézek lehet-e itt ilyesmit kapni.

Voltam egy pár helyen a környéken és nem kaptam olyan vékony csövet.
Még van 1-2 bolt ahol meg tudom nézni,de azt már csak holnap,mert messzebb vannak.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#55158) Den válasza akoska07 (#55157) üzenetére


Den
veterán

Szállítanak angliába is. http://www.uni-max.co.uk

www.simson4t.hu

(#55159) szimpali


szimpali
csendes tag

Sziasztok!

Pár héten belül vennék egy ZT-35 Boxer típusó motoros kerékpárt. Arra lennék kíváncsi, hogy a kis 35ccm-es motorocska mennyire bírja majd a terhelést, ha nem lesz agyonhajtva? És amiért leginkább veszem az az, hogy hegy aljában lakunk, és így kényelmesebb lesz majd iskolába/boltba/városba járni, mint gyalog/biciklivel. Nagyjából 30°os emelkedőről lenne szó ami 50-100m hossz körüli.

(#55160) body007 válasza szimpali (#55159) üzenetére


body007
addikt

Nagyából semennyire nem fogja bírni az emelkedőt...

Vagyis most látom van azon pedál is, akkor minden rendben, majd segítesz neki :D

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#55161) szimpali válasza body007 (#55160) üzenetére


szimpali
csendes tag

Komolyan? A boltos azt mondta, hogy ezek direkt erre vannak kitalálva és ha nincs agyonhajtva, akkor örökké elmennek csak tankolni kell és karbantartani.

Lehet úgy is pedálozni, hogy közben megy a motor? Vagy emelkedőn csak pedál?

[ Szerkesztve ]

(#55162) kcsa válasza szimpali (#55161) üzenetére


kcsa
veterán

A boltos eladni szeretne. Szerinted?

Kizárt hogy értelmes keretek között bírja a hegyet, ráadásul önellentmondásba kerültél: kíméletes használatot írtál, aztán pedig fix hegymenetet. A kettő pont ellentétes :)

Ahogy nézem gyári adatok szerint 0.3kw teljesítményű? Akkor bizony kell ám pedálozni.

(#55163) szimpali válasza kcsa (#55162) üzenetére


szimpali
csendes tag

A kíméletes alatt azt értem, hogy nem fogom törni-zúzni, ahogy a Simsonokat meg a régi motorokat szokták a hülyegyerekek, hanem csak normális keretek között szeretnék közlekedni vele. És egy minimális kis emelkedőt sem bírna? Mert 3 helyről is meg lehet közelíteni az utcánkat, csak a kisebb emelkedő az messzebb van, de ha motorral vagyok nem számítana, hogy kerülök. Az kb. 10°os emelkedő lehet és nem olyan hosszú, pár tíz m csak.

(#55164) kcsa válasza szimpali (#55163) üzenetére


kcsa
veterán

B jogosítványod van? Ha igen, akkor válassz valami "rendes" 50 köbcentis járművet. Szerintem.

Aztán biztosan hozzá fog szólni még pár nálam rutinosabb fórumtárs is :)

(#55165) szimpali válasza kcsa (#55164) üzenetére


szimpali
csendes tag

Sajnos nincs jogosítványom, és épp azért szeretnék egy ilyen gépet, mert erre nem szükséges és arra, amire nekem kellene úgy gondolom, hogy pont megfelelő lenne.

A másik meg az, hogy 1,2l-t eszik meg 100-on, ami azt jelenti, hogy 360 km-t elmegy egy tankkal, de tudom, hogy ez függ a használat módjától is, úgyhogy mondjuk levonok 110 km-t, mivel kis emelkedőn fogom gyakran használni, de még így is 250 km-t mehetek vele 1 tankkal.

[ Szerkesztve ]

(#55166) body007 válasza szimpali (#55161) üzenetére


body007
addikt

Igen, kissé ellentmondásos a kímélés és a hegymenet. Gyengébb autók is megérzik ha felfele mész, nemhogy egy ilyen erőmű... Mondjuk lehet nem emlékszel rá - mert még nem születtél meg - de "pár" éve még volt, h ki kellett szállni pár embernek a trabiból, h felmenjen az emelkedőn :DDD És ja, simán tudod majd tekerni csutka gázon is felfele menet :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#55167) kcsa válasza szimpali (#55165) üzenetére


kcsa
veterán

Gyanítottam hogy erről van szó, és erre utalt a (papíron) 300w teljesítménye is a motornak.

Bevallom ilyen járművel nem volt tapasztalatom, de papíron a babetta ötször ilyen erős, aztán azt is tekerni kellett néha...

(#55168) kcsa válasza body007 (#55166) üzenetére


kcsa
veterán

Horvátországban egyik strandhoz olyan emelkedő volt, hogy az akkor pár éves, megkímélt szóval nem szétgyilkolt állapotú 1.6-os Golf IV-ből ki kellett szállni, a sofőrrel tudott csak felmenni :D Sejj a régi szép idők :DDD

(#55169) szimpali válasza body007 (#55166) üzenetére


szimpali
csendes tag

És ha tekerem, miközben izzad a motor azért könnyebb hajtani úgy, hogy a motor is dolgozik, mintha csak az én erőmmel lenne hajtva, jól gondolom?

(#55170) kcsa válasza szimpali (#55169) üzenetére


kcsa
veterán

Elvileg igen, ez a lényege.

(#55171) body007 válasza kcsa (#55168) üzenetére


body007
addikt

Az mondjuk szép emelkedő lehetett :D
Mi a kanári szigeteken a bérelt opel nemtudommivel (7 személyes akármi) jártunk hasonlóan, csak lefele menet. Ott nem az volt, h nem bírt felmenni hanem mi nem mertünk lemenni - teli autóval :DDD

szimpali: jól gondolod :K

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#55172) akoska07 válasza Den (#55158) üzenetére


akoska07
nagyúr

Közben megoldottam a dolgot,pár sörért megcsinálta az utcában az egyik szerelő srác,neki volt ehhez célszerszám.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#55173) Den válasza szimpali (#55159) üzenetére


Den
veterán

Szerintem ne vedd meg. Gyenge, tekerni kényelmetlen, és ami hasonló kínai verdához volt szerencsém ezzel a blokkal, egyik sem volt tartós. Nincs váltója, egy fix áttétel van egy röpsúlyos kuplunggal, nem a hegyek barátja.

Ha 300 watt akkor inkább elektromos bringa, de 48 voltos, mert a 36 voltosnak hegymenetben ha nem segítik tekeréssel, a nagy áramfelvétel miatt megolvadhat a motor tápcsatlaakozója.

www.simson4t.hu

(#55174) szimpali válasza Den (#55173) üzenetére


szimpali
csendes tag

Nézegettem azokat is, de nekem nem tetszik, elég bénán néz ki mindegyik. Van 1-2, ami hajaz a robogókra mondjuk, de azok már 200.000 Ft felett.

(#55175) body007 válasza szimpali (#55174) üzenetére


body007
addikt

Szerintem az elektromos bringa nem egyenlő az elektromos robogóval...

vs

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#55176) kcsa válasza body007 (#55175) üzenetére


kcsa
veterán

van robogó formájú elektromos bicikli. Onnan ismerni fel, hogy ugyanolyan virsli kereke van, mint egy bicajnak.

(#55177) body007 válasza kcsa (#55176) üzenetére


body007
addikt

Igen, kimaradt egy kategória...

Bár ezt elég nehéz tekerni... :D

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#55178) mumtaz


mumtaz
senior tag

Jelentem, ma elhoztam a cuccokat SPD-től (Infotek / robogoalkatresz.eu). Vízpumpa, szimeringek, stb. Ott egyébként a srác szerint az Airsal 70-es aluhoz 17,5-es karbinál elég a 75-ös fúvóka. Szerintem édes kevés, mert most van benne az 50-es vashengernél 70-es fúvóka.

Holnapra meg tök f@sza, hogy dög hideget hazudott az időjós.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#55179) Den válasza body007 (#55177) üzenetére


Den
veterán

Igen, ezeken leginkább dísz a pedál, hogy elektromos biciklinek megfeleljen, de egy mozdulattal le is lehet venni. A 36 voltosak elég hurkák, de a48 voltos jól megy.

www.simson4t.hu

(#55180) Den válasza szimpali (#55174) üzenetére


Den
veterán

Én ázt javaslom ami bringának néz ki. Aa burkoltakat nehéz tekerni. A normál brihga kinézetűekben már az olcsóbbakban is van pedekec, ahol egy szenzor érzékeli ha tekered és rásaegít. Gázt sem kell nyomnod, ahogy tekered úgy dolgozik a motor, baromi könnyű tekerni emelkedőn is. Érdemes kipróbálni.

www.simson4t.hu

(#55181) dzso22 válasza szimpali (#55174) üzenetére


dzso22
senior tag


:DD

30-al eldöcög kicsit gyorsabb mint egy bicikli,de ez felvisz a hegyen.
Volt itt a közelben egy ürgének szerintem marha jó.Az övé 40-et ment mert kicserélte rajta a lánckereket kisebbre.
(képeket loptam)

[ Szerkesztve ]

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#55182) mumtaz válasza dzso22 (#55181) üzenetére


mumtaz
senior tag

Láncfűrész? :-)

Voltam egyszer egy fickónál. Volt neki egy elektromos roller. Azzal, ha nem elég óvatosan húzta az ember a "gázt", simán kirohant a francba. Iszonyat nyomatéka volt. 40-45-öt simán.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#55183) body007 válasza mumtaz (#55182) üzenetére


body007
addikt

Vagy fűkasza... :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#55184) dzso22 válasza mumtaz (#55182) üzenetére


dzso22
senior tag

Mi úgy becézzük itt hogy talicska :D

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#55185) Den válasza dzso22 (#55181) üzenetére


Den
veterán

Nem rossz, csak ennek sima láncfűrészkuplungja van, az indulások és a hegy ezen is gyorsan megeszi. Csrébe olcsó felújítani, már komplett blokkot is kapsz 20k körül.

www.simson4t.hu

(#55186) Den válasza mumtaz (#55182) üzenetére


Den
veterán

Több mint húsz éve próbáltam egy igényesebb benzines rollert, egy cagiva et-t. Hát azzal elindulni is csak vagy ötödikre sikerült, mert ha nem dőltél teljesen előre a kormány felé, kerékre állt, és ledobott. Még előrehajolva is emelte az elejét.

www.simson4t.hu

(#55187) Debilon válasza szimpali (#55165) üzenetére


Debilon
addikt

szerintem felejtsd el ezt amit nézel, azok nem kis emelkedők, szerintem sokat kellene tolnod vagy sokat kell neki segítened, de akkor már gyalog is mehetnél, nem sok nyomaték és erő van bennük

átlagos terepviszonyokra valók azok a kis benzinmotoros "vackok"

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#55188) mumtaz


mumtaz
senior tag

Nos felvetek egy újabb szakmai kérdést. "Sajnos" a klingeritem elég vastag. Ebből vágjak talptömítést, vagy inkább abból a papírból, ami szintén direkt tömítés készítésére való?

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#55189) dzso22 válasza Den (#55185) üzenetére


dzso22
senior tag

Ezek között a rollerek között van olyan is amik nagyon jól el vannak találva és azok emelkedőn sem eszik a kuplungot.
Csak keresgélni kell az meg plusz pénz.

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#55190) dzso22 válasza mumtaz (#55188) üzenetére


dzso22
senior tag

Papír+zsír vagy tömítőpaszta ne emeld a hengert ha nem muszáj :)
Én ezért szoktam gyárit venni talptömítésnek mert elég jó vékony.
Persze szokták hézagolni is a hengertalpat de az más tészta.

[ Szerkesztve ]

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#55191) szimpali válasza Debilon (#55187) üzenetére


szimpali
csendes tag

Bármennyire is szeretném megvenni, te vagy a sokadik, aki lebeszél róla, úgyhogy nézek valami nem burkolt elektromos bringát inkább. :) Még jó, hogy előbb kérdeztem, mint hogy kidobtam volna a pénzt az ablakon.

(#55192) mumtaz válasza dzso22 (#55190) üzenetére


mumtaz
senior tag

Mondjuk igen. A préstávot nagyon be kell majd néznem.

Korábban felvetettem azt hiszem egy másik problémát is, hogy az Airsal hengernél formára illesztett külső henger/hengerfej tömítés lenne. Csak nem kaptam sehol. A sima hengerre való meg nem jó rá, mert túl hosszú. Szabad ezt csak pasztával összerakni? Elég jó tömítőpasztám van.

Holnap meg esni fog az eső. A fene egye meg. Itt meg csak nyitott parkoló van. Sehol legalább egy mélygarázs, vagy hasonló. :(( :W

[ Szerkesztve ]

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#55193) dzso22 válasza mumtaz (#55192) üzenetére


dzso22
senior tag

Úgy ne rakd össze nem lesz jó.
alu hengerfejtömítés pasztázva vékonyan jó vagy festékkel megkenve vékonyan,de "csupaszon" biztosan nem.
Mezei módon szoktunk vágni rá alu sörös dobozból tömítést öreg hengerekre ha más nincs,de egy Arsial-al nem éri meg játszadozni.

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#55194) mumtaz válasza dzso22 (#55193) üzenetére


mumtaz
senior tag

Alu tömítés itt nem hiszem, hogy jó. Ugye alapból gumitömítés van benne. Ehhez van a vájat is rajta. Ahhoz a sörösdoboz nem jó.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#55195) mumtaz


mumtaz
senior tag

Eső ide, vagy oda, én megyek. Max a fejemre húzom a takaróponyvát, de akkor is összerakom b.ssza meg. :D

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#55196) dzso22 válasza mumtaz (#55194) üzenetére


dzso22
senior tag

jaaa hogy olyan fajta. ha tudsz méretet adni nézek neked a műhelyben mert van itt egy marékra való. talán lesz közte számodra jó méret is :)

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#55197) mumtaz válasza dzso22 (#55196) üzenetére


mumtaz
senior tag

Van itt egy zsír új tömítéskészlet. Hihetetlen, de az új gyári "karika" pont akkora, csak nincs úgy formára csinálva, mint az Airsal gyárija. De pont bele illik. Épp aztal szívok, hogyan szedjem ki a főtengely szimeringeket. Rossz hír viszont, hogy a vario oldalon enyhén kotyog a csapágy, valamint a vario króm felülete felhólyagosodott. Fene.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#55198) Debilon válasza szimpali (#55191) üzenetére


Debilon
addikt

mondjuk szerintem a burkolt elektromos bringa is ami bírja rendesen a hegymenetet, nagy emelkedőket 200k+ árú minimum

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#55199) Pete55555


Pete55555
addikt

Vettem a Katanára egy új automata szivatót, de nem találom a régi kábelének a "végét". Gyanítom ripityára kell szedni a taposót, hogy megtaláljam, de lehet be is van zsugorcsövezve?

Leszedtem a deknit is, csináltam pár képet, és egy videót is, nézzétek meg, és diagnosztizáljatok :R
Variónál szép az a hegesztés pl...

LINK

...Szeretem leracsniztatni...

(#55200) dzso22 válasza mumtaz (#55197) üzenetére


dzso22
senior tag

[link]
[link]
Ha nagyon kicsit kottyan abból még nem lesz baj egy ideig.
Ha én ilyennek állok neki általában cserélem a főtengelycsapágyakat is, fémkosaras c4-es koyo vagy NTN csapágyakra,és egyben ki is derül mennyire is jó még a főtengő.
Hamar megvan a csere mert itt nincs semmi más csak a forgattyús ház.

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.