Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29551) Kolondrum válasza runner 125 (#29511) üzenetére


Kolondrum
félisten

Képek helyett videó: HD - Szerinted?

(#29552) canniball válasza batai15 (#29549) üzenetére


canniball
nagyúr

Az ugye megvan hogy a kresz szerint a smkp. egy személy és 40km/h. Illetve hogy 50 százalékos sebességtúllépés felett mérlegelheti a hatóság hogy megszabadít a jogsitól?

runner 125!
Innen vettem, lehet akkor megvezetés áldozatává váltam. Valamint egyik ismerős mondta hogy a meg nem mondom milyen 50-es robogója is 9LE.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#29553) hexameter93 válasza SzlobiG (#29521) üzenetére


hexameter93
csendes tag

Épp ma néztem sztem nem eszik meg 1 litert csak olyan 4-5 dl.Csak az a baj hogy már megvettem a 15w 40-es olajat úgy hogy most már sztem kipróbálom azzal.

(#29554) SzlobiG válasza canniball (#29552) üzenetére


SzlobiG
félisten

Én se hinném, hogy egy 50-es 10ló. Bár erre is 8-at írnak. Az a robogó akkor nem 50-es vagy tuningolva van.

(#29555) batai15 válasza SzlobiG (#29554) üzenetére


batai15
félisten

Látzam már beta 50est ami gyari adat szerint 15lovas.
Hmm erre nemis gondoltam hogy elvehetik a jogsimat

(#29556) canniball válasza SzlobiG (#29554) üzenetére


canniball
nagyúr

Tuti 50-es, pont azért vette a 125-ös helyett hogy "tisztább úton járjon". Tuningot nemtom.

A Derbi Sendára visszatérve: így kép alapján nem tudom hová tenni az arányokat, tényleg az ember "nyakában vannak a térdei" vagy ennyire csalóka a kép?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#29557) batai15 válasza canniball (#29556) üzenetére


batai15
félisten

Nem egy pit bike.. Nekem kb derékig érne és én olyan 185centi vagyok.
Ezt a 40km es marhaságot el is felejtettem.. Most akkor mi lesz... Tuti johy elvennék?mondjuk elég g... Rendőr lenne az aki ezt megtenné..

(#29558) Kolondrum válasza batai15 (#29557) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én 40-el akkor megyek amikor állóból elhalad a mutató a 40 előtt meg amikor lassítok. 50-es. Életképtelen sebesség. Lehet h megjátszom pesten 1 óra múlva! Talán eltaposnak! :DDD

(#29559) runner 125 válasza canniball (#29556) üzenetére


runner 125
nagyúr

Kicsit talán csalóka a fotó, de az is biztos, h egy ilyen vékonyüléses 50-es SM nem a kényelméről híres. A lábtartót eléggé hátra van húzva, így bizony erősen hajlított lábas az üléspozíció.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#29560) moszka válasza Kolondrum (#29551) üzenetére


moszka
tag

A tárcsa válla is 12e km-s futásra vall... :D

kőbalta

(#29561) Kolondrum válasza moszka (#29560) üzenetére


Kolondrum
félisten

Akkor ma még 70km-t belerakok! Hátha nem esik szét! Párom barátnőjééknek egy golfjuk van, H-s rendszámmal 200e Km-el, elvitték szerelőhöz, hogy átnézzék. Tegnap menet közben kiesett a bal első kerék! Csak 20-al mentek, de mi van ha nem? :(

(#29562) moszka válasza Kolondrum (#29561) üzenetére


moszka
tag

H-s rendszám?

97-s évjáratú dízel passatunkon volt az amit 2005-ben adtunk el akkor 280e km-el.
Gondolom az is mennyire valós futás :D

Golf 3? Gondolom az. Ha meg dízel is akkor kettővel nyugodtan meg lehet szorozni annak is a km óra állását. Attól meg mert kiesik a kerék lehet hogy a csavarok voltak lazák az meg user error.

mod.:
ha csak nem első tulaj akkor semmi sem biztos :))

[ Szerkesztve ]

kőbalta

(#29563) Kolondrum válasza moszka (#29562) üzenetére


Kolondrum
félisten

Hát én marhára nem tudom, de családból való, ismert és biztos a futott km.Ők csak átvették.

(#29564) runner 125 válasza Kolondrum (#29551) üzenetére


runner 125
nagyúr

Megnéztem. A markolatól szól a 3/4 vidi, amiből a legkevesebb szűrhető le sajna, pont az Aerox-nál, mivel ezeken gyárilag is érdekes minőségű a markolat.
Kapcsoló feliratok - ahogy elkaptam őket -, a helyén vannak, viszont tárcsák már meg vannak fékezve, ez egyértelműen látszik rajtuk.
Az a baj, h ennyiből nehéz megállapítani biztosra, mivel 12.000km alatt is nézhet ki így egy 50-es robogó, ha előtte kíméletlenül használták, és majd 30.000-rel is lehet olyan állapotban, mint egy 3000-et futott.

Enyém ugye 180-as, nagyobb erőhatás éri a fékeket, majdnem 28.000-nél ilyen az első:

Ha, azt mondom h kb még körömnyit sem kopott meg, még lehet mindig sokat mondtam.
Persze ehhez az is hozzátartozik, h mind az eddigi velem együtt 3 tulajdonosa óvta, és családtagként kezelte.

Ha, még 30.000km-t minden komolyabb gond nélkül beleraksz, akkor biztos nem volt tekerve.
Csak, sajnos a mo.-i piac mindig minket igazol, miszerint kb. esélytelen olyan motort, autót, bármit venni, aminek ne tekergették volna az óráját, pláne, ha már a motor kora is eléri egy kisiskolásét.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#29565) canniball válasza batai15 (#29557) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem tuti, ahogy írtam is elvehetik.

runner 125!
Az első kép alapján tényleg nem tűnik egy fotelnek...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#29566) moszka válasza canniball (#29565) üzenetére


moszka
tag

Rendőr vagy?

kőbalta

(#29567) canniball válasza moszka (#29566) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem. Miből jött ez le? :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#29568) batai15 válasza canniball (#29567) üzenetére


batai15
félisten

Na jó én meg mondom kerek perec. Egyedül madtam ithol egy nagy házba. Keresek kemény 90 ezert azt annyi. Vehetnék kocsit is de fenntartása a sok nen meg venni.. Egy ilyen mocira meg kell biztositás azt mehetek. De még a 125 ös se drága, max gondolom a névre iratás.. Ki is gyürné a pisztolyt a sün ha el akarná venni a jogsimat amier keményen meg dolgoztam.. Es hogy csak egy ilyen motorra telik.. Főleg ugy hogyha minden jol megy hamarosan kollega lennék.. Tuti nem hagynám a dolgoz annyiba.. Bocs telorol irtam..

[ Szerkesztve ]

(#29569) canniball válasza batai15 (#29568) üzenetére


canniball
nagyúr

"De még a 125 ös se drága, max gondolom a névre iratás.."
Átíratás cca. 30k, éves biztosítás kb. 5k.

"Ki is gyürné a pisztolyt..."
Lehet emberkedni, de abból ilyen helyzetben nem sok jó szokott kisülni... Pláne ha "hamarosan kolléga lennél"; gondolom nem kicsit lennél mérges ha emiatt nem lennél az.
Talán tényleg akkor járnál legjobban ha - ahogy runner 125 is már ajánlotta - elmennél B125-re. Relatíve nem drága és akkor gond nélkül "döngethetnél", ráadásul ha úgy alakul/épp jó az idő a barátnődet is elvihetnéd kirándulni.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#29570) batai15 válasza canniball (#29569) üzenetére


batai15
félisten

Persze ez evidens. csak mostanába elléggé nem emberségesek a rendőrök - bár mindenkire rájár a rúd. ezzel nem akartam meg sérteni senkit, csak ha ennyiért elvennék az ember jogosítványát hát szerintem az is elgondolkodtató lenne. De még egyszer mondom SENKIT NEM akartam meg sérteni, csak így előre vetítettem a dolgokat és spekuláltam.

(#29571) moszka válasza canniball (#29567) üzenetére


moszka
tag

A hozzászólásaidból :DDD

kőbalta

(#29572) canniball válasza batai15 (#29570) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem törvényszerű hogy elveszik, mint ahogy az sem hogy egyáltalán megállítanak. De ez is egy lehetőség. Neked kell mérlegelni a dolgokat és dönteni. ;)

moszka!
Rosszul értelmezed a szavakat. :P Csupán azért írtam a fentieket, mert csak a tanfolyamon tudatosult bennem hogy ezeket korábban én is rosszul tudtam és gondoltam hátha batai15 kolléga is így van vele, inkább szólok mintsem lyukra fusson. Mert ugye a jog nem ismerete nem mentesít a következmények alól. :D

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#29573) moszka


moszka
tag

Üdv újra itt FX-el...

A kormányrúd csöve nem tűnik ferdének :U Viszont maga a kormány ferde. Lehet, hogy csak a kormánycső ferde? Az könnyebben orvosolható lenne.
Remélem érthető voltam.

kőbalta

(#29574) runner 125 válasza moszka (#29573) üzenetére


runner 125
nagyúr

Elképzelhető.
Annó amikor még a 125-ösöm volt, megismertem egy pápai srácot, neki 180-asa volt. Noh a pápai teszkó fotocellás ajtaját egyszer bezúzta vele, mert fennakadt a gáz. Neki is elferdült a kormánya és nem a váza.

De, múltkor még azt mondtad, h húz valamerre. Kormányferdeségtől nem húzhat.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#29575) SzlobiG válasza moszka (#29573) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mennyibe vetted vissza?:D

(#29576) AndrewTdi válasza SzlobiG (#29575) üzenetére


AndrewTdi
addikt

210

[ Szerkesztve ]

(#29577) moszka válasza runner 125 (#29574) üzenetére


moszka
tag

Várj. Ebbe ilyen banán formában van a kormány, Andris tett fel képet régebben ott lehet látni.
Bonyolult leírni.

Egyszerűbb így talán. Ha a keréknél nézem elöl lent, akkor egyik oldalt pl van 12 cm hely másik oldalt meg mittudomén 14cm (írtam egy számot). De maga a cső nem tűnik ferdének.

Nekem anno jogsinál a tanpályán akadt fel a gáz a jog-on egy fallal szemben. Érdekes volt :D

SzlobiG:
Andrew írta :K

ja jól jártam... Így már nem vagyok elkeseredve annyira. Ennyit talán megért.

mod.:
Itt a kép látszik h ilyen hülyén áll.
[link]

[ Szerkesztve ]

kőbalta

(#29578) SzlobiG válasza moszka (#29577) üzenetére


SzlobiG
félisten

Akkor a kőbalta jól járt.:D

(#29579) Kolondrum


Kolondrum
félisten

A nap tanulsága!

Csak akkor csukd le a bukósisak tartót ha megbizonyosodtál róla, hogy a kulcsa a zsebedben van! Na én ezt nem tettem meg, a váci út szélén történt és igen vakartam a fejem mi lesz.

(#29580) moszka válasza Kolondrum (#29579) üzenetére


moszka
tag

Ezt én is eljátszottam 1hónapja eladás előtt.

Akivel ez megtörténne és runnere van:

-Kis kapaszkodóból azt a müanyag borítást ki kell pattintani
-4csavart kicsavarni
-kiemelni azt a kapaszkodó szerút a helyéről
-kipeckelni a fület ami fogja az ülést :)

Aeroxon nehezebb. Ott vagy feltéped, vagy a gyújtáskapcsolóig le kell bontani és meghúzni a bowden végét.

na és mi lett?

[ Szerkesztve ]

kőbalta

(#29581) runner 125 válasza moszka (#29580) üzenetére


runner 125
nagyúr

Végülis most írtad le, h egy piti pujaro is ki tudja nyitni. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#29582) Kolondrum válasza moszka (#29580) üzenetére


Kolondrum
félisten

Felfeszítettem és be tudtam kicsit nyúlni, éppen elértem a kulcs hegyét mert hála égnek a falnak volt dőlve nem vízszintesen állt és lassan lassan megfogtam! Kurva nagy mázlim volt.

Az már hab a tortán, hogy ezek után 10 perccel a nokiában az akkucserét megspékelték egy szoftverezéssel és 9 giga anyagom lett oda, telszámok, fontos üzik, jegyzetek meg úgy minden. Hát mondtam a magamét. Újabb hab a tortán, hogy eltévedtem utána, kóricáltam a belvárosban.... FULL happy nap volt! AAA teló bánt a legjobban!

[ Szerkesztve ]

(#29583) SzlobiG válasza Kolondrum (#29582) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mondtuk már hogy vegyél normális telefont. ;]

(#29584) moszka válasza runner 125 (#29581) üzenetére


moszka
tag

Mondjuk nekem rövid ülés van rajta. Lehet hogy a hosszabb üléssel nehezebb. Viszont maga a zár vandálbiztos. Előbb törne ketté az ülés sztem mint a zár része. Én a mammut előtt feszegettem néztek is... Majd kaptam elő a svájci bicskám :)

kőbalta

(#29585) Kolondrum válasza SzlobiG (#29583) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ők basztál el én csak akkut akartam bele legális úton, mert amúgy 2 perc cseréni.

újraindult a gar rá!

[ Szerkesztve ]

(#29586) SzlobiG válasza Kolondrum (#29585) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ezek után akkor járt volna egy ingyen akku...

(#29587) moszka válasza Kolondrum (#29585) üzenetére


moszka
tag

N8 azóta is?
Ezért van S3-m. Prémium gar... Egész országban házhoz jönnek és előtted csinálja meg a hapsi.

kőbalta

(#29588) Kolondrum válasza moszka (#29587) üzenetére


Kolondrum
félisten

Az páromé volt, ez az enyém és gar vége előtt kapott új akkut mert jaj nagyon rossz ha érted. ;)

(#29589) canniball válasza Kolondrum (#29579) üzenetére


canniball
nagyúr

Én egyszer az autóba zártam be sikeresen a kulcsot. Még szerencse hogy csak itthon a faluban, így haza tudtam sétálni a pótkulcsért.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#29590) Kolondrum válasza runner 125 (#29564) üzenetére


Kolondrum
félisten

canniball! Home-tól 40km-re én bajban lettem volna. :DDD JA és a pótkulcs is ott volt agy kis táskában!

A tag elmondása szerint folyamatosan volt tisztogatva, a szilikont jobban ismeri mint a koszt. Ismerősöm amikor meglátta először a markolatot nézte és legyintett, ez naponta kapta annyira vigyáztak rá. A tárcsát nem kizárt, hogy én nulláztam le ennyire mivel érdekesen fékezgetek: Jellemzően rövid fékutat tartok, de az is jellemző, hogy a pirosig csak gurulgatok, hogy kíméljem a fékeket, szoktam váltani az első és a hátsó féket, egy időben jellemzően elsőt használok, pár hét után váltok. Útviszonyoknak megfelelőt, de hol egyiket hol a másikat nyúzom jobban. A hátsóval szokásom olyat játszani, hogy még gurul, de pillanatokra már megáll. Nem tagadom a fékek igénybe vannak véve + én dimbes dombos helyen lakom.
Előbb utóbb úgy is fény derül a futott KM-re. :))

[ Szerkesztve ]

(#29591) moszka válasza Kolondrum (#29590) üzenetére


moszka
tag

használd egyszerre mind a 2 féket!

kőbalta

(#29592) Kolondrum válasza moszka (#29591) üzenetére


Kolondrum
félisten

Tudom, hogy nem jól használom meg már volt, hogy segge vagy orra elmászott. Az minden esetre biztos, hogy a gumik kib****tt jól tapadnak! Viszont ha kap egy kis vizet....
Mióta ilyen napi közel 100-at járok vele eléggé megbarátkoztam vele.

[ Szerkesztve ]

(#29593) canniball válasza Kolondrum (#29590) üzenetére


canniball
nagyúr

No igen, az kicsit hosszabb gyalogút lett volna. :DDD
A pótkulcs meg azért pótkulcs hogy ne ott legyen ahol a nempót; lsd. hátizsák, pénztárca, miegymás. :P

Ha már szóba került a fék: van valamiféle szabály hogy melyiket érdemesebb használni? Vagy ez helyzet/útfüggő? Avagy ahogy elhangzott mindkettőt egyszerre? A kresz szerint az első jobb, de legjobb mindkettő. A rutinpályán viszont szólt az oktató hogy ott az elsőt nem nagyon használjuk; és volt is lehetőségem tapasztalni az igazát amikor egyszer reflexből az után nyúltam és kissé meg is csúszott a gép a pálya melletti murvás részen. Így rászoktam a hátsóra, de jobban belegondolva az meg elég veszélyesnek tűnik ha adott esetben vizes/csúszós úton abba tapos bele az ember...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#29594) Criton válasza canniball (#29593) üzenetére


Criton
veterán

legjobb mindkettő féket használni

(#29595) moszka válasza Criton (#29594) üzenetére


moszka
tag

+999999

kőbalta

(#29596) DigitXT válasza canniball (#29593) üzenetére


DigitXT
félisten

Ha már feltétlenül bele akarsz taposni a fékbe vizes/csúszós úton,
inkább legyen a hátsó, mert annak megcsúszását még viszonylag
könnyen meg tudod fogni, de ha az elsőre markolsz rá, és kimegy
az eleje, azt már kb. semmi esélyed: ésszel kell használni a féket.

Kis sebességnél nincs szükség az első fék nagy fékerejére, tehát
a hátsóval érdemes megállítani a motort, pl. rutinpályán mászkálás
során gyökketezve (hát még a jó kis murvás/csúszós részeken).:D

Rendes utazótempónál a hátsó segíthet*, de mivel féktávon a motor
súlya az első kerékre terhelődik, hamar megcsúszik és nem is tud
akkor már "elegendő fékerőt" kifejteni, pontosabban akkor már nincs
elég tapadása a hátsó keréknek. Szóval ha nagy tempóról meg kell
állni, akkor az elsővel működik, progresszívan növelve a fékerőt...:K
A hátsó mondjuk úgy, hogy stabilizál: szvsz érdemes azzal kezdeni,
ill. azt a terhelésváltással párhuzamosan degresszíven használni.:D

*: robogónál különösen, mivel a motorfék itt gyengébb (a CVT miatt).

Amúgy úgy emlékszem, hogy volt már a téma - valamikor tavasszal.

Szerk a kulcsbezárós témára: soha nem szabad a csomagtartóba
rakni, és le van tudva a gond. (Ha nincs mit bentfelejteni ugye...:DDD)
A pótkulcs meg legyen biztos helyen: ha 40 km-re, akkor sajna ott.
A digitális záras páncél vésznyitó kulcsát sem tartjuk a páncélban,
arra az esetre, ha lemerül a páncél akkuja, és nem nyílik a kódra...

[ Szerkesztve ]

(#29597) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Huh, hogy ez mit fog menni ;] . Szívesen kipróbálnám ha kész lesz :K .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#29598) runner 125 válasza Tothgera30 (#29597) üzenetére


runner 125
nagyúr

Bírom az ilyen elborult elméket, az ötlet is tetszik, viszont a kivitelezés szerintem veszett fejsze nyele.

Az a gyári henger így kibővítve még 50km-t sem fog megtenni.
Ésszerűbb megoldásnak tartatnék mondjuk valamilyen 70-es robogó hengert ráhúzni - persze miután hozzá lett marva a blokk.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#29599) Tothgera30 válasza runner 125 (#29598) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ahogy nézem itt az elő teleszkópnál megbukik a dolog, de attól még elég beteg hogy felkeltse az érdeklődésemet :DDD .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#29600) runner 125 válasza Tothgera30 (#29599) üzenetére


runner 125
nagyúr

..olvasd el. Ott írja a hsz.-okban alul a terveket. Simson telót akar belerakni - ha, jól rémlik - 320-as tárcsával.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.