Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29301) molnarpeter válasza runner 125 (#29300) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nem értek a bukókhoz, de gondolom van egy ár-minőség arány, ami alá nem érdemes menni. Így efölött gondoltam, de csak annyira, amennyire szükséges :) Ha azt mondjátok, hogy x fajta bukó 100k alatt nem ér semmit, akkor pl. olyat valószínűleg nem veszek, kivéve ha a többi kialakítású mind drágább :D

mp

[ Szerkesztve ]

(#29302) Criton válasza runner 125 (#29269) üzenetére


Criton
veterán

Még élek :B megvan a korlátlan A jogsi is. Robesz most egy kicsit hanyagolva (Csabinál van egyébként, külső csinosításra) mert költözés van asszonnyal ezerrel, és kell a cash :DDD

(#29303) tomab04a válasza AndrewTdi (#28200) üzenetére


tomab04a
aktív tag

Nem tudom mire keressek.Van egy yamaha robogóm.Nem tölti az akksit, a vilégítés viszont a töltésről megy és mégis világít alapjáraton, ha gázt hűzok halványul.Gondolom fesszabályzó,de lehet esetleg generátor menetzárlat vagy bármi egyéb, vagy csertéljem a fesszabályzót?(ja és ki vannak égve az indexizzúk(ami gondolom túlfeszültség maradéka).

Nincs ekezet.

(#29304) runner 125 válasza tomab04a (#29303) üzenetére


runner 125
nagyúr

3KJ Jog vagy milyen Yamaha?
Mert akkor nekem van is egy hibátlan fesz.szabályzóm. Valszeg az a ludas, pláne, ha gázra nem h erősödnek, hanem inkább halványulnak.

Criton

Értem, faxa.
Jogsihoz grat!

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#29305) tomab04a válasza runner 125 (#29304) üzenetére


tomab04a
aktív tag

Cute.

Vajon milyen fesszabályzót tegyek rá(ehhez sajna nem lehet egy könnyen alkatrészt kapni.

[ Szerkesztve ]

Nincs ekezet.

(#29306) molnarpeter válasza molnarpeter (#29301) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Közben meglett a Lada trafó, de nem szereti. Nem indult el vele tolásra sem :(

mp

(#29307) moszka válasza molnarpeter (#29306) üzenetére


moszka
tag

Olyan nehéz lenne venni egy gyárit mondjuk vaterán mint kókányolni?

kőbalta

(#29308) Kolondrum

Ti értitek ezt? - Megyek egy két sávos út belső sávjában, hogy később a kamion egy egyéb baromságokat el tudjam kerülni. Valós 75-el megyek, a tábla szerint 70 a max. Rengetegszer nézek magam mögé és ezt most is megtettem, a jobb sávban látom, hogy valaki nagyon előre akar törekedni, meg is tette és mint kiderült miattam. Elhaladt mellettem index balra, be elém és bamm rálép a fékre, de úgy méter volt közöttünk mire belassultunk, majd látom mutatja, hogy jobbra jobbra mutatja. Ezek után gázt adott és olyan 90-el eltűnt a 70-es szakaszon. Mondom úgy, hogy mindenki 70 tájt haladt, ahogy én is a forgalommal.

(#29309) runner 125 válasza Kolondrum (#29308) üzenetére


runner 125
nagyúr

Értem.
Smkp.-ral a KRESZ szerint a legszélső sávban kell(een) haladnod, szigorúan jobbra tartva. (Nem a sáv közepén.)

Persze az emberünk minden bizonnyal bal lábbal kelt, s valamiért úgy érezte gondolom, h feltartottad. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#29310) Kolondrum válasza runner 125 (#29309) üzenetére

Én ezt tudom, de miért kell ezért letolni mindenkit, bejönni elém és ráfékezni? Az jobb lett volna ha maradok a jobb oldalon majd ahol balra kell mennem csinálom a kavarodást? Kb ha 2 percet haladtam ott. Pesten is oda húzódom ha tudom, hogy ott lesz a sávom X távolság múlva. Érdekes ott nem volt gond.
Na mindegy.

moszka! Háde miért nem lehet békében haladni? Én ott senkit nem hátráltattam, haladtam a forgalommal.

[ Szerkesztve ]

(#29311) moszka válasza Kolondrum (#29308) üzenetére


moszka
tag

Vannak ilyenek sajnos. Nézik, hogy motoros fúúú csakazértis letolom. Tegnap összeakadtam én is egy ilyen formával a városban :(

kőbalta

(#29312) runner 125 válasza moszka (#29311) üzenetére


runner 125
nagyúr

..ezt "robogós fiúra" pontosítanám. :)
Amikor megvolt a Nexus-om senki nem bátorkodott ilyennel. Két autó között úgy nyílt a sor szó nélkül, mint a huzat.
Városban a Runner-ral is bepróbálkoztak már páran, persze általában ott mind alul maradt.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#29313) moszka válasza runner 125 (#29312) üzenetére


moszka
tag

Igen-igen robogós.
Nexus-al nyitott csővel nem csodálom, hogy nyílt a sor :P
FXR Multivar-al iszonyat hogy megy. Amikor Andrew-el mentünk ocsára pirosaknál elindultunk, öröm volt nézni ahogy távolodott el :)

hmm

[ Szerkesztve ]

kőbalta

(#29314) fesii


fesii
aktív tag

A végén van egy esés de durván tolják: [link] :Y :)

[ Szerkesztve ]

(#29315) runner 125 válasza moszka (#29313) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az a sok sebtapasz nem jót sejtet. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#29316) molnarpeter válasza moszka (#29307) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Van wartburg trafó is, ami teljesen olyan, mint a gyári. Mindenesetre egy apró cikk, ami elgondoltatott: [link] :) Hozzávaló trafóval narancssárga volt a szikra, ezzel szép lila. 86-os a Sámson, na :)

mp

(#29317) g@bo válasza Kolondrum (#29308) üzenetére


g@bo
nagyúr

valaki nemrég leoltott, hogy ő 50L vidáman pizzafutárkodik 20 éve pesten, és soha nem tolták le, sőt, türelmesen kullognak utána. ;]

(#29318) horvathkrisz válasza moszka (#29311) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Erdekes.
En Magyarorszagon csinaltam a jogsimat, de ott nem vezettem semmit. Itt tanultam ill. meg mindig tanulok vezetni. Javareszt a kollegaimtol, fönökömtöl. A munkambol adodoan rengeteget megyek autopalyan, napi szinten 200-250 km-eket. Igy nyaron, ahogy jobb idö volt rengeteg motoros is közlekedett, sokszor agyament modon.
Aztan mondta az öreg, aki mellettem ült: (ö is motoros)
"Tudom, hogy neha hülyek tudnak lenni, de nekünk nagyon kell rajuk figyelni, hisz ök vedtelenek. Nekik kevesebb az eselyük,mint nekünk autosoknak."

Elgondolkodtam ezen.
Azota annyira tolerans es segitökesz vagyok a motorosokkal, amennyire csak lehet, legyen az varosi 50kmh-s robogos...

(#29319) moszka válasza horvathkrisz (#29318) üzenetére


moszka
tag

Azért van az a tipikus gyökér robogós is. Amikor én direkt nem megyek az autók között mert annyira kevés a hely, ő csak azért is befurakszik és kacsázik össze vissza. Meg meg őrült módjára az autósok közé bevágva elég. Aztán ha valaki meg véletlen elcsapja és meghal mehet a vétlen sofőr a sittre :(((

kőbalta

(#29320) horvathkrisz válasza moszka (#29319) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Ebben igazad van, de kik vagyunk mi autosok, hogy megtanitsuk öket helyesen közlekedni?
En nem tolnek le senkit, mert attol felnek hogy baleset lenne.
Van, aki ezt nem gondolja vegig. Bar lehet hogy csak en vagyok tul ovatos...

(#29321) tomab04a


tomab04a
aktív tag

Valaki ERRE?

Nincs ekezet.

(#29322) moszka válasza tomab04a (#29321) üzenetére


moszka
tag

hopp nem szóltam

előző kép jobb volt :D

[ Szerkesztve ]

kőbalta

(#29323) tomab04a


tomab04a
aktív tag

Írtam hogy CUTE.

[ Szerkesztve ]

Nincs ekezet.

(#29324) g@bo válasza tomab04a (#29323) üzenetére


g@bo
nagyúr

nyehh, olyan mint a suzukim. szerintem csak bontott cucc lesz, vagy kell valamit mókolni hozzá.

érdekes, hogy nekem 6 voltos cuccot talált, de 12 voltos izzók vannak bent.

(#29325) tomab04a


tomab04a
aktív tag

bontásból talán sikerül.

Nincs ekezet.

(#29326) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

(#29327) molnarpeter válasza g@bo (#29324) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nem lehet, hogy azért 12-esek az égők, mert a 6-osokat ette a rendszer? :) Szerintem a multiméteres mérés lenne az igazi módszer.. Nekem hátul 6-os van, elől 12-es például.

mp

[ Szerkesztve ]

(#29328) runner 125 válasza AndrewTdi (#29326) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ááá, felejtős.

"egyedi kék led világítás a motor alatt," - boyracer-től én elvből nem vennék semmit.
S, persze a multivar sem arra utal, h nem volt hajtva. (nekem is volt benne, nem is bírtam megállni, h ne tépjem a szarvát)

De, a motoron is látszik, h nem épp családtagként volt kezelve. Mindkét felére elfektették már, amivel nincs gond, mivel én is elestem pl. Viszont én a majd' harmad ilyen értékű motorra sem sajnálom az új alkatrészeket / normális fényezést.

Viszont aki egy 8 kilós motornál a rendberakás bukta után kimerül ott, h lematricázza a sérült részeket, az vajon eddig mennyit költött szervizelésre?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#29329) Kolondrum válasza runner 125 (#29328) üzenetére

Erre a főnököm azt mondaná nem azért vettem, hogy simogassam hanem, hogy használjam. :DDD Amikor a gyerek megkarcolta a kocsit, vagy nekibaszta a fehér szomszéd kocsinak az ajtót csak azt mondta ejnye bejnye. Mondom neki felénk ezért már valaki vesztette el a kezét! :DDD Ki így ki úgy!

(#29330) runner 125 válasza Kolondrum (#29329) üzenetére


runner 125
nagyúr

Persze, én ezt is megértem, ebben is van ráció.

Nem állítom, h az általam képviselt gondolkodás, hozzáállás a tökéletes, én piszkosul kényes, precíz, igényes vagyok minden használati tárgyamra. Már már szélsőséges mód, de vállalom.
S, szerintem, ha már az ember 800 pénzt kiad egy motorra, elvárható, h ne legyen lezúzott mindkét oldalon, ne süssön le róla az elhanyagoltság.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#29331) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Erről a bukóról mi a véleményetek? 13k haveromék boltjában.

mp

(#29332) moszka válasza molnarpeter (#29331) üzenetére


moszka
tag

Criton kedvenc márkája a motowell :DD

runner 125:
Ha láttad volna a runnerem idomait belülröl... Mind a 2 oldalán ketté volt törve, és úgy összekókányolva. Persze kívülröl csak a matrica hiánya látszott.

[ Szerkesztve ]

kőbalta

(#29333) molnarpeter válasza moszka (#29332) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nem baj, ha fosch gépeket gyártanak, csak védje a buksimat :DDD

mp

(#29334) Criton válasza molnarpeter (#29333) üzenetére


Criton
veterán

a bukók egész jók :R

végre beköltözve :DDD - csak ne a UPC lenne a házban :O

[ Szerkesztve ]

(#29335) Motaba78 válasza molnarpeter (#29331) üzenetére


Motaba78
őstag

Szia

szerintem ennyi pénzből már inkább GREX bukót vennék.

Nekem ilyen van :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29336) AndrewTdi válasza runner 125 (#29328) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Köszi :R

(#29337) SirKero válasza molnarpeter (#29301) üzenetére


SirKero
őstag

Nem értek a bukókhoz, de gondolom van egy ár-minőség arány, ami alá nem érdemes menni.

Ezek után motowell

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#29338) g@bo válasza molnarpeter (#29327) üzenetére


g@bo
nagyúr

de. :D és még a 12 voltosak is égnek kifele... fesszabályzó off, indexrelével együtt. amíg van gyújtás, van öröm. ;]

(#29339) rjg válasza molnarpeter (#29333) üzenetére


rjg
őstag

Az első bukó, amit vettem Motowell volt. Kb egy hónap (kb 10-15 használat) után egyszercsak kiesett az egyik plexit tartó csavar. Nem beszélve a szélzajról. Ugyanannyiért (8-10 ezer forint) találtam egy noname-et, az sokkal csendesebb és a nyarat végig kibírta. Mindkettő nyitott. Hozzáteszem, hogy próbáltam nyithatót, zártat is; márkásabbat, drágábbat is, de egy sem fért be a sisaktartóba, ezért maradt a megvásárolt darab.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#29340) rjg válasza Criton (#29334) üzenetére


rjg
őstag

Nincs Telemix? ;] Én inkább őket szeretném a PR Telekom helyett, akkor a 6MB sávszélesség helyett lenne 120 MB, ugyanannyiból...

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#29341) runner 125 válasza molnarpeter (#29331) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ez nagyon low end..

Ha, ragaszkodsz a zárthoz akkor ez alatt szerintem ne vegyél.
De, smkp.-ra szerintem praktikusabb a felnyitható.

Pl.: 01, 02 - ebben már van napszemüveg is.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#29342) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Köszi :R Az a baj, hogy nem tudom a méreteket, ezért gondoltam, hogy lokál megoldom. Utánanézek ezeknek a sisakoknak :) Aszód nincs is olyan vészesen távol tőlem, egész ígéretes ez a bolt.

mp

[ Szerkesztve ]

(#29343) Uzmany válasza runner 125 (#29341) üzenetére


Uzmany
őstag

Csendes, felnyitható sisak esetében mit javasolsz? Az Airoh-ról azt olvastam, hogy elég "zajos".

® visions created with passion

(#29344) runner 125 válasza Uzmany (#29343) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nolan-t 80-ért, vagy Schubert-et 140-ért. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#29345) Uzmany válasza runner 125 (#29344) üzenetére


Uzmany
őstag

Éreztem, hogy ezeket fogod irni :D AGV-ről mi a vélemény?
Te milyen bukót használsz?

® visions created with passion

(#29346) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

(#29347) SzlobiG válasza AndrewTdi (#29346) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hát ez nem nexus.:D

(#29348) runner 125 válasza Uzmany (#29345) üzenetére


runner 125
nagyúr

AGV-vel nincs gyakorlati tapasztalatom, de képviselik magukat a közép és felső kategóriában. Minőséget tekintve biztos ott vannak a toppon.

Egy vezetékes head-set-es Nolan N102-m van.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#29349) canniball válasza runner 125 (#29341) üzenetére


canniball
nagyúr

Wow, nem is tudtam hogy ennyiért már lehet felnyithatót is venni, azt hittem az csak a 80+k kategória kiváltsága.

Amúgy tényleg nincs ilyen kategóriafüggetlen kérdésekre (bukó, ruha etc.) közös topik vagy csak én nem találom?

AndrewTdi!
Blokkolnám! :DDD

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#29350) runner 125 válasza canniball (#29349) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nincs topik, de minek?
Van motoros és robogós topik is, tökéletesen ki lehet vesézni itt is.
Annyi erővel nyithatnánk minden alkatrésznek külön topikot.
"Honda CBR 600 (csak az F4i!!!!!!!!!!) főtengelycsapágyat (van többi csapágyas topik is!!!) kedvelők ide!"
:))

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.