Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29901) canniball válasza akos3 (#29900) üzenetére


canniball
nagyúr

Mondjuk (többnyire) az sincs ingyen.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#29902) Kolondrum válasza canniball (#29901) üzenetére

Ez szakmát adó vizsga. Nem zh. Bár ennyire pitiáner dologról lenne szó.

(#29903) akos3 válasza canniball (#29901) üzenetére


akos3
addikt

hát nálunk a pót ZH az ingyen van. ha megvan mehetsz vizsgázni. ha nincs, bukta a tárgy, vizsgázni se mehetsz. és vizsgából van 2 ingyenes (szal egy normáls és egy pót) és a 3. már fizetős. és meg van szabva h összesen hányszor lehet vizsgázni egy tárgyból, de azt nem tom, még nem jutottam el odáig hál'Isten :D ált. 2.ra minden sikerült

(#29904) canniball válasza Kolondrum (#29902) üzenetére


canniball
nagyúr

Az összegből kiindulva gondoltam hogy ilyesmi a helyzet.

akos3!
Ingyen pótZH/vizsga...nem gondoltam hogy manapság létezik még ilyen...

Hogy on is legyek: holnaptól jósolják hogy lerobban az idő, nem lesz gond a motorozásra. Pedig én először csak 17. körül kerülök a gép közelébe, remélem legalább egy-két tűrhető órát kifogok valamelyik nap; nehogy már ne tudjak legalább egy kis karikát fordulni!

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#29905) ZozzHUN válasza canniball (#29904) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Én meg remélem nem tör ki vihar 8-án. Újpesten fogok forgalmi vizsgázni. Van itt tapasztalat a vizsgáztatók "mocskosságáról"?

[ Szerkesztve ]

(#29906) canniball válasza ZozzHUN (#29905) üzenetére


canniball
nagyúr

Én Vácra jártam (és ott is állítólag kifogtam a legrendesebb vizsgabiztost), de egyik ismerős nemrég vizsgázott Pesten, azt mondta mindkét alkalommal korrekt volt a biztos.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#29907) akos3 válasza ZozzHUN (#29905) üzenetére


akos3
addikt

Zuglóban az M3-as alatti tanpályán vtam, és ott is jófejek vtak. meg motornál nagyon nem tud kötekedni mert mögötted megy. indexet nézik mint állat meg h tekerketed a fejed. nagyon mást nem tud nénzi.

(#29908) canniball válasza akos3 (#29907) üzenetére


canniball
nagyúr

Meg hogy az elsőbbséget megadod-e, meg hogy a zebránál figyelsz/megállsz-e, meg hogy kanyarodásnál jól sorolsz-e be, meg hogy... :DDD

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#29909) akos3 válasza canniball (#29908) üzenetére


akos3
addikt

jo igen :D de most ezek amugy is alapok. vhogy mindenki az indexet hagyja le nagy izgalmában, csak azért ezt emeltem ki. De amúgy igazad van :K

(#29910) runner 125 válasza akos3 (#29909) üzenetére


runner 125
nagyúr

Emlékszem annó majdnem azon szptam be, h bevittek egy olyan kis, vékony utcába, amiről nem tudtam eldönteni, h egyirányú-e. Felező eleve nem volt, és tábla sem tűnt fel. Persze, h balra kellett kanyarodni a végén. Akkor én mentem hátul, úgy soroltam be, h ne lehessen eldönteni. :D
Átmentem. :)

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#29911) akos3 válasza runner 125 (#29910) üzenetére


akos3
addikt

ájáj. mire valók a táblák :P :D

Nah de nekem még úgy is van pár vizsga előttem. Egy B mindenképp és feltehetőleg egy A is, ha nem 125-ön akarok megöregedni. remélem könnyebben veszem majd az akadályokat. :)

(#29912) akos3 válasza runner 125 (#29910) üzenetére


akos3
addikt

dupla

[ Szerkesztve ]

(#29913) canniball válasza akos3 (#29909) üzenetére


canniball
nagyúr

No igen, az első órán kb. minden harmadik mondata az volt az oktatónak, hogy vegyem már le az indexet. :D Hozzászoktam, hogy az autóban a kanyar után magától kikapcsol, vagy ha nem akkor legalább figyelmeztetően kattog, a mocin viszont nincs ez a kényelem.

runner!
"...nem tudtam eldönteni, h egyirányú-e."
Azok a csodálatos egyirányúak... Amikor behajt az ember mindenre figyel csak arra nem hogy ilyen tábla van-e, és ahogy írtad is a végén mindig jön a balos.

"Akkor én mentem hátul..."
Nem tudom A1-nél is így van-e, de B125-nél előírás hogy egyedül fut a versenyző; így még lesni sem lehet. :N

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#29914) akos3 válasza canniball (#29913) üzenetére


akos3
addikt

A1-nél 2en mennek (órán is és vizsgán is). és kb félidőben van egy csere, h a hátsó ne csak másoljon :)

(#29915) canniball válasza akos3 (#29914) üzenetére


canniball
nagyúr

Órán mi is ketten voltunk, de vizsgán csak egyedül mehettem. Ezek szerint csak a B125-ösöket éri ez a megtiszteltetés.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#29916) Bati0501 válasza canniball (#29915) üzenetére


Bati0501
őstag

Lehet,h ott azért,mert mivel B jogsi után csinálja,ezért nem bíznak benne annyira,h jól tudja irányítani a motort-amire meg van az alapjuk,az elmondásaitok szerint...

(#29917) runner 125


runner 125
nagyúr

Eh. :))

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#29918) canniball válasza Bati0501 (#29916) üzenetére


canniball
nagyúr

"...amire meg van az alapjuk,az elmondásaitok szerint..."
Itt nem tudom mire gondolsz.

"...B jogsi után csinálja,ezért nem bíznak benne annyira,h jól tudja irányítani a motort..."
Egyrészt lehet benne igazság, hiszen nincs annyi kötelező óra előírva mint A1 esetén.
Másrészt:
1. aki amúgy is motorozik csak papírt szeretne annak a gép kezelése szempontjából az is elég amit előírnak.
2. aki a tanfolyamon ismerkedik a motorozással az úgyis venni fog a kötelezőn felül még pár órát.
3. ilyen alapon miért lehet B-s jogsival nulla tapasztalattal 50-est vezetni? Hiszen ugye a B megszerzéséhez senkit nem ültetnek fel kétkerekűre...

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#29919) Kolondrum válasza canniball (#29918) üzenetére

ilyen alapon miért lehet B-s jogsival nulla tapasztalattal 50-est vezetni? >> én is így kezdtem, amikor próbára vittem a robogót el kellett magyarázni hol mi van, félt is a tag! ;]

De hamar belejöttem és sztem nem feszengetem a határokat (még ha csak 50-es akkor sem). Persze a váci úton amikor a csinibaba nem látott volt minden mit nem szabd, de utolértem.

[ Szerkesztve ]

(#29920) canniball válasza Kolondrum (#29919) üzenetére


canniball
nagyúr

Meg tudom érteni. :DDD

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#29921) molnarpeter válasza Kolondrum (#29919) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Hát de ugyanaz, mint biciklin, csak nem tekerni kell, hanem gázt adni... ;]

Ha leteszem a B kat. jogsit (kb egy év múlva), és szeretnék személyt is szállítani, hogyan, és milyen feltételekkel lehet? 125ccm feletti motorom nem valószínű, hogy lesz (fater nagyon régen a 250-es Trophyjával szállt egy csúnyát, ezért nem lehet igazán nagy motorom), én B125-re gondoltam, de azt nem tudom, hogy itt van-e a 2 év, aminek a letelte után felülhet mögém vki, és ezt hány éves kortól kezdhetem el. Valamint ha veszek egy 80-as, papírok nélküli használt motort, forgalomba tudom helyezni valahogyan rendes 80-asként? 50 köbcentinek nem nagyon látom értelmét csak azért rendszámoztatni, hogy lehessen utas, meg nem is nagyon bírná, viszont egy 125-ös gépet meg itthon nem néznének jó szemmel... Persze, létezik 50ccm 100km/h felett is, csak azt nem bírná fenntartani a pénztárcám :D

mp

(#29922) alba-regia válasza canniball (#29918) üzenetére


alba-regia
aktív tag

A B-s jogsi addig rendben van, hogy a vezető ismeri a közlekedési szabályokat, mivel ehhez kapcsolódóan az smkp-ra vonatkozó részeket is megtanulja. De! Tapasztalataim szerint sokan vannak, akik azt sem tudják, hogyan kell a láncot a Simsonon beállítani, hogyan kell fékezni, elindulni, egyáltalán láthatóvá válni a forgalomban.

Ezt nem minden esetben helyettesít a tapasztalat. Véleményem szerint az A kategóriának sem megfelelő a képzése. A mindennapi közlekedéshez elengedhetetlen lenne a motoros oktatások első szintje. Természetesen értem, hogy sok esetben a pénzlehúzás megy a hatóságok és a képző intézmények részéről. De! Itt a balesetmentes közlekedés lenne a cél. Rengeteg tapló robogóst látok (tisztelet a kivételnek), akik ész nélkül húzzák a gázt és satuzzák a féket. Ráadásul a mai robogók nem 45 km/órára vannak korlátozva, ami megint csak egy elavult szabályozás (Bp-en öngyilkossággal egyenlő).

Összefoglalva: ésszerűen, ha valaki B mellé smkp-t is szeretne, 3-5 óra kismotoros gyakorlati képzés jó volna. Ugyanúgy az A kategóriához a fékkel és gázzal való lassú haladás, vészfékezés, egyenletlen vagy csúszós úton történő manőverezést is kellene tanítani. A másik problémám B kategóriánál a csúszós út. Sok ökör az első hóban is ugyanúgy közlekedik, mint előtte, és az első fékezésnél belecsúszik az előtte haladóba vagy az árokba. A másik baromarcú meg egyszerűen indokolatlanul bénázik. Ez mind a képzés és a gyakorlat hiánya.

A jogosítvány megszerzését követően kevesen képezik tovább magukat. Természetesen ennek az anyagi okaival tisztában vagyok sajnos.

(#29923) canniball válasza molnarpeter (#29921) üzenetére


canniball
nagyúr

"...fater nagyon régen..."
Mutasd meg neki hogy manapság már milyen frankó protektoros ruhákat lehet kapni. ;)

"...B125-re gondoltam, de azt nem tudom, hogy itt van-e a 2 év, aminek a letelte után felülhet mögém vki..."
Van, de az a jogsi megszerzésétől datálódik, tehát a vázolt terv szerint onnantól hogy megvan a B kategóriád.

"...ezt hány éves kortól kezdhetem el."
Nincs ilyen kitétel. Miért is lenne? A B125 tulajdonképpen A1 (a jogsiba ezt vésik be), arra 16 évesen lehet
menni, a B-hez pedig betöltött 17. életév kell ami több mint a 16. :)

alba-regia!
Tulajdonképpen smkp.-tól szgk.-ig mindenkit egyformán lehúztál, azt igazán nem lehet rád mondani hogy elfogult lennél. :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#29924) Kolondrum

Holnap robogós idő lesz lalala! :DD

Itt esett, du mire jó lett volna meg már mindegy mert nem azzal indultam. Holnap sem lesz tökéletes, de azzal lehet menni. 9 fok ajándék! 4 réteg ruha és nincs gond.

[ Szerkesztve ]

(#29925) SzlobiG válasza Kolondrum (#29924) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nekem ma is az volt, nem rég jöttem meg.:D Már bevetettem a vese melegítőt is.:D

(#29926) runner 125 Nagyon jó nem gondoltam volna, hogy ennyit számít. Lassan felhúzom a símaszkot is úgy számolom, hogy még ezt a hónapot végig tolom ha nem lesz fagy aztán decembertől autó tavaly ilyenkor már bőven autóztam.

[ Szerkesztve ]

(#29926) runner 125 válasza SzlobiG (#29925) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jaja, azt már egy hete én is felrakom reggelente, és este. :K

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#29927) Kolondrum

Ma vizsgán szóbeli előtt volt egy velem egy korú gyerek, kb. Aztán valahogy kialakult a kaki idő van és nem lehet motorozni és azt mondta kb 1 hónapja halt meg a barátja, szabályosan haladt az úton nagy motorral és szembejött vele egy autó. Ottmaradt. :( Hát utána kínos csend lett.

(#29928) alba-regia válasza canniball (#29923) üzenetére


alba-regia
aktív tag

Igazából nem lehúzni akartam senkit. A rendszer hibáit akartam kiemelni. Hasonló gondok vannak az oktatásban is, ott sem az életre és a hétköznapokban használt dolgokra nevelnek.

(#29929) fesii válasza alba-regia (#29928) üzenetére


fesii
aktív tag

Nemrég estem ki a suliból. Azzal azér nem értek teljesen egyet, hogy nem az életre nevelnek.
Pl: Voltak 3-4 olyan nap amikor munkaügyis jött be és jogainkat kötelességeinket mondta el stb... de nem is ez a lényeg!
Volt jópár "proba" felvételi. Mindenki lesz@rta úgygondolta, hogy mi nekem egy felvételi majd amikor tényleg ott voltam egy felvételi értelmes választ nem tudtam adni mindez azért mert nem figyeltem eléggé oda...
Azér nem kell mindent a tanárokra illetve az oktatásra fogni. Teszem hozzá azzal egyetértek, hogy kicsöppeni a nagyvilágba nem egyszerű ez a fajta oktatás után.

(#29930) canniball válasza alba-regia (#29928) üzenetére


canniball
nagyúr

Ott a smiley, természetesen nem feltételeztem rosszindulatot a szavaidból. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#29931) alba-regia válasza fesii (#29929) üzenetére


alba-regia
aktív tag

Tapasztalatból mondom (tanárként és szakértőként), hogy ezzel elég nagy probléma van. Sokkal több információval kell manapság rendelkezni ahhoz, hogy ne tiporjanak el a hétköznapokban. Akár a szolgáltatói ÁSZF-ekre, akár csak egy szerződés megkötésére, hivatalos ügyintézésre gondolok. Ebbe a problémakörbe tartozik, hogy a fiatalok jelentős része nincs tisztában azzal, hogy milyen formában kellene használni a közösségi portálokat (a munkáltatók elsőként ezt nézik meg, hogy kiszűrjék az idiótákat), hogyan kell viselkedni bizonyos helyzetekben, mi az etikett.

Nagy probléma még a rossz helyesírás, amit nem lehet pótolni a Word hibajavítójával egy hivatalos levél megírásánál. A túlságosan liberális jogszabályok következtében sokan túlértékelik magukat, majd ebből kifolyólag nem állják meg a helyüket a munkahelyükön (ha egyáltalán találnak állást).

Elnézést az offért.

(#29932) molnarpeter válasza canniball (#29923) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Protektoroknál ott a pont. Szóval megcsinálom a B-t, aztán A1, és már lehet is utasom? :) A korhatárt azért kérdeztem, mert most sok dolgot variáltak... Szerk: megvan.

mp

[ Szerkesztve ]

(#29933) Bati0501 válasza canniball (#29918) üzenetére


Bati0501
őstag

Arra gondoltam,amit leírtál,h:aki még nem ült motoron,annak kevés az a pár óra,h megtanulja rendesen a dolgokat.Legalábbis ezt mondtátok,h annyi idő alatt nem lehet normálisan megtanulni.
Persze lehet venni különórákat meg vhol gyakorolni vkinek a robijával...
Azt,h miért lehet,nem tudom,de emiatt van esélyem arra,h hátha egyszer lesz egy ;] :D ,a jogsi-b- már meg van hozzá. :)

(#29934) Bati0501 válasza molnarpeter (#29932) üzenetére


Bati0501
őstag

Mintha ez rémlene,h itt azt mondták a többiek,h kell várni,míg utast is szállíthatsz.Talán 2 évet.De ezt csak olyan off-ba mondom,mert nem vagyok benne biztos,hülyeséget nem akarok mondani,szóval csak szvsz. :)

(#29935) runner 125 válasza Bati0501 (#29934) üzenetére


runner 125
nagyúr

Autójogsi is beleszámít már a 2 évbe. Az-az, ha 17 éves korod óta van autóra is, akkor pl. a 19 évesen megszerzett B125-tel már mehettek ketten, legálisan.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#29936) canniball válasza molnarpeter (#29932) üzenetére


canniball
nagyúr

"Szóval megcsinálom a B-t, aztán A1, és már lehet is utasom?"
Csak ha megvan 2 éves a B-d!

"A korhatárt azért kérdeztem, mert most sok dolgot variáltak..."
De mint láthatod A1-nél marad a 16 év.

Bati0501!
"Arra gondoltam,amit leírtál,h:aki még nem ült motoron,annak kevés az a pár óra,h megtanulja rendesen a dolgokat."
Hogy "rendesen" megtanuljon vezetni az ember ahhoz szerintem a "nem könnyített" A1-nél előírt óraszám sem elegendő, ahhoz kell minimum néhány év a forgalomban. (Legalábbis autós tapasztalataim alapján így gondolom.) Akkor pedig már nem a bizalomról szól a dolog. :N

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#29937) fesii válasza molnarpeter (#29932) üzenetére


fesii
aktív tag

Ez a korhatár már biztos? Akkor az a vágyam se teljesül, hogy elmek munkaügyin keresztül c-re :O Rohadjanak meg volt egy időszak orba szájba nyomták most nincs c kateg-os képzés :((( :(

(#29938) molnarpeter válasza Bati0501 (#29934) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Tényleg :B Közben utánanéztem, elég fura a helyzet. Rendszámos 80 köbcentist gyakorlatilag lehetetlen találni, csak akkor vagy felhajtok egy rendszámos szimót, vagy veszek egy 125-ös DT-t :D Jó lenne nekem az 50 is, csak azzal nem lehet személyt szállítani, meg azért 2 ember alá elé gyenguszka.

fesii: úgy néz ki :((( Egyelőre én annak örülök, hogy a B-t hagyták legalább :)

mp

[ Szerkesztve ]

(#29939) Bati0501 válasza runner 125 (#29935) üzenetére


Bati0501
őstag

Köszi a helyesbítést! :)

canniball: Most belekötsz minden szavamba? :U :P Értsd jól. ;] Érted te,csak... :DDD ;)

molnarpeter: Azért olvasd el a többiek kiegészítését,mert nem mondtam teljesen jól. :N

vannak köztük egész jók:[link] :D

[ Szerkesztve ]

(#29940) akos3 válasza molnarpeter (#29921) üzenetére


akos3
addikt

80assal amugy lehet utast szállítani? Most a rendszámos 80asra gondolok.
Amúgy én a 80-nak se látom sok érteelmét. akkor miért nem evszel 125-öst? Azért az jobban fog haladni 2 személlyel.
A többit már elmondták :)

(#29941) runner 125 válasza akos3 (#29940) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ha, van rajta rendszám lehet persze.

Hivatalosan, az 50cmm-rel is lehet, ha rendszámot kap, csak nulla értelme van.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#29942) akos3 válasza runner 125 (#29941) üzenetére


akos3
addikt

ja értem.
Bírom az olyat amikor látom h rendszámtalan robcsin 2en mennek a városban :DDD Tuti lebukó :))

(#29943) Polemius


Polemius
aktív tag

Üdv!

Próbálom kimazsolázni a szabályozásból, de nem egyértelmű számomra:
B kategóriás jogsi birtokában A kategóriához szükséges újra kresz/műszaki/eü vizsga?
Vagy bármelyiket ezek közül kiváltja a korábban megszerzett B?
B125-nél gondolom igen. De tartok tőle, hogy aztán tovább lépnék, akkor meg miért ne egyből A-t tűzzem ki célnak?

(#29944) canniball válasza Polemius (#29943) üzenetére


canniball
nagyúr

Kresz természetesen kell, külön műszaki már nincs*, eü. vizsga nem kell még egyszer azt "megúszod", illetve orvosi papír sem kell ha van érvényes.

* Most két vizsga van: kresz és forgalmi, utóbbi úgy kezdődik hogy végigmutogatod a gépet műszakilag, majd rutinpálya és végül forgalmi.
Amúgy ez B125-nél is megvan, ott csak annyi a könnyítés az A1-hez képest hogy kevesebb óraszám van előírva, és így persze kisebb anyagi ráfordítást igényel.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#29945) SirKero


SirKero
őstag

Ezt [link] most kaptam a facebookon.
Ugyan nem motorról van benne szó de maga a módszer jónak tűnik. Az elkövetőket meg inkább nem minősíteném

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#29946) runner 125 válasza SirKero (#29945) üzenetére


runner 125
nagyúr

Láttam már múltkor, de ki gondolta volna, h megint a kormosok.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#29947) SirKero válasza runner 125 (#29946) üzenetére


SirKero
őstag

Azt ,hogy az eljárás meg lesz ellenük még nyomozati szakban szüntetve ( bizonyíték hiányában ) most borítékolom.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#29948) runner 125 válasza SirKero (#29947) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nézd meg van pár videó youtube-on a tolvajkergetőkről, pl. a másik. Ismételten a felzárkózottak.

Gyakorlatilag az összesnek az a vége, h bszik rá a rendőrség.

...

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#29949) SirKero válasza runner 125 (#29948) üzenetére


SirKero
őstag

Ez nem a rendőrség bűne ha hiszed ha nem. Sajnos az ügyészségnél ennyi kevés a bizonyításhoz. Szerencséjük volt mert a térfigyelő nem működött így nem lehet bizonyítani,hogy ki vitte el a kerékpárt. Utána már.hogy a vonaton pont egy peronon voltak vele nem bizonyít semmit.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#29950) Polemius válasza canniball (#29944) üzenetére


Polemius
aktív tag

Köszönöm!

Mondjuk nekem a KRESZ is logikus lenne, hiszen azt szintén ismerni kell a B kategóriához is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.