Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30751) Reibek válasza Topiccsendőr (#30749) üzenetére


Reibek
senior tag

Köszönöm :R
Megéri azon a pár ezer forinton spórolni? van akkora különbség, hogy megérje a drágábbik?
Használat előtt mindent átnézetek rajta szeretném rendbe tudni.

(#30752) Topiccsendőr válasza Reibek (#30751) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Hat az a par ezer forint az egy tizes.
A vertex/vossner t ismerem, az egy molibdenbevonatos dugo, eleg jonak nez ki.
A meteor meg sima. Ki kell probalni, csak utana lehet velemenyt mondani rola. Rosszat nem hallottam rola, de biztos nem olyan minosegu, mint a fentebb emlitettek.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#30753) SirKero


SirKero
őstag

Ez a kemény nem a faláb :DDD
1,2 literes fogyasztás 100-110 tempónánál

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#30754) vaksi8 válasza SirKero (#30753) üzenetére


vaksi8
senior tag

" Azonnal elvihető, akár 40.000Ft-ért is, majd havi 20.000Ft kamanmentes részletre is odaadom, a motoron nincs hitel, "
" nem borult, csak csúszott. "
Ez is elég érdekes része a hirdetésnek, bevállalós a srác..Na meg számolni se tud ami a fogyasztást illeti :C

[ Szerkesztve ]

(#30755) fesii


fesii
aktív tag

Az itt leírtaknak lehet valóságalapja?

[ Szerkesztve ]

(#30756) Reibek válasza Topiccsendőr (#30752) üzenetére


Reibek
senior tag

Köszi a segítséget még 1x :)

(#30757) molnarpeter válasza fesii (#30755) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Hát a szimóm asszem kicsit többet kér így a hidegben :D

mp

(#30758) Brogyi válasza SirKero (#30753) üzenetére


Brogyi
senior tag

Az-az ABS nekem gyanús.Nem látom az érzékelőt az első kereken.Ebben a kategóriában még nem divat az ABS. Így az gyanúm, hogy azt se tudja milye van.

(#30759) runner 125 válasza SirKero (#30753) üzenetére


runner 125
nagyúr

..tipikus kerti wc feeling.
Szana-szét kopott, rúgott műanyagok. Festékréteg berúgó karról lerúgva, ezért szép rozsdás.
Oldala bezúzva, és az egész műszaki állapotán látszik a lelakottság.

mod. jah és ABS kizárt.
Új maxi Honda-kon is ritka, nem ezeken.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#30760) kcsa válasza Brogyi (#30758) üzenetére


kcsa
veterán

Van azon ABS: nem tudja blokkolni a kereket mert annyira szét van hullva a fék is :DDD

Mellesleg a "nem borult, csak csúszott" mondat is sántít egy kicsit. Hol csúszott? függőlegesen végig egy busz oldalán? :D

(#30761) dJ Peer


dJ Peer
aktív tag

Nos..
Az eddig tévhitekkel szemben, most szólt az oktatóm, hogy mégis megcsinálhatom a korlátlant márciusban.
:Y :R :DD

(#30762) canniball válasza dJ Peer (#30761) üzenetére


canniball
nagyúr

Bővebben, bővebben! Meggondolták magukat a törvényhozók? Vagy csak a szabályokat olvasók értelmezték azokat félre? Csak márciusban lehet (vagy hogy jött ide a március)? Van valami kitétel pl. x éve meglévő A1/Akorl. jogsi vagy csak annyi hogy legyen A1?
Vagy esetleg nálad nem is az A1-A különbözetiről van szó?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#30763) dJ Peer válasza canniball (#30762) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Tavaly áprilisban, pontosan még meg kell néznem, hogy mikor, vizsgáztam KRESZ-ből. Aztán júniusban forgalmiból A1/B125-ös kategóriára, akkor 20 éves voltam. Eredetileg is A-t akartam csinálni, de közben megváltozott a rendszer, beletörődtem, hogy nem lesz A, majd csak 24 évesen. Így az A2-öt akartam idén megcsinálni, úgy hogy csak vezetnem kell.

Most hívott az oktató, hogy mivel januárban betöltöttem a 21-et, és van előképzettségem (A1), ezért megcsinálhatom a korlátlant 2012.04.XX. +1 éven belül. Tehát a kresz vizsga időpontjáig meg kell lennie a forgalmi vizsgának. Ha addig nem csinálom meg, akkor is vizsgázhatok, csak kresz oktatás+kresz vizsga, plusz idő, plusz pénz. Elég egyedi eset, de valahogy nem érdekel, hogy mi-miért. :D

Szerk.: 2012.04.03 a kreszvizsga

[ Szerkesztve ]

(#30764) canniball válasza dJ Peer (#30763) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem egyedi eset, már persze ha arra gondoltál hogy A1-A különbözetire mennél/mész. Én tavaly augusztusban-szeptemberben csináltam A1(B125)-t és idén akartam menni korlátranra különbözetivel (a korhatár nálam már nem téma), de ősszel még azt mondta az oktató (és az internet is attól zengett) hogy a változások miatt megszűnik ez a lehetőség. Ezek szerint mégis megmarad és ha 1 évnél nem "öregebb" a Kresz vizsga akkor lehet menni A1-A különbözetire?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#30765) SzlobiG válasza canniball (#30764) üzenetére


SzlobiG
félisten

Akkor végül csak nekem volt igazam? ;)

(#30766) dJ Peer válasza canniball (#30764) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Mehetsz akkor is, ha öregebb a kresz vizsgád, csak akkor abból is újra kell vizsgázni.
Akkor ezek szerint te is mehetsz különbözetire. :)

Nekem is azt mondták még tavaly, hogy nem lehet, most meg látod...össze vissza beszélt mindenki. :)

(#30767) canniball válasza SzlobiG (#30765) üzenetére


canniball
nagyúr

Eddig nem erről volt szó. De ha tényleg így lesz elhiheted: együtt fogunk örülni neki. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#30768) canniball válasza dJ Peer (#30766) üzenetére


canniball
nagyúr

"Mehetsz akkor is, ha öregebb a kresz vizsgád, csak akkor abból is újra kell vizsgázni."
Persze, ez zöld, csak nem mindegy mennyit kell kicsengetni. A kulcsszó a különbözeti. :)

"Akkor ezek szerint te is mehetsz különbözetire."
Pipec! Feldobtad a napom, vendégem vagy egy (virtuális) sörre.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#30769) dJ Peer válasza canniball (#30768) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Örülök neki! ;) és elfogadom :K :D

(#30770) SirKero


SirKero
őstag

Ez mennyibe kerülhet ha 2500$ a kedvezmény a vételárból :Y
Zero Motorcycle

Közben találtam egyet £9,995.00 :Y [link]

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#30771) runner 125


runner 125
nagyúr

Vizes, gyakorlatilag új Sonic jópízzé. :K

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#30772) SzlobiG válasza runner 125 (#30771) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hű de Kínais kinézete van, ettől függetlenül jó vétel, de nekem nagyon nem jön be.

(#30773) korpicschess válasza SzlobiG (#30772) üzenetére


korpicschess
veterán

Szerintem szörnyen csúnya.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#30774) Kolondrum válasza korpicschess (#30773) üzenetére

+1

(#30775) runner 125


runner 125
nagyúr

Ennél a kategóriánál szerintem fontosabb a funkcionalitás, mint a forma.
..pl. a Scarabeo, Liberty retrorobogók nekem abszolút nem jönnek be, de a funkció / ár / érték arányuk nagyon jó.
Gyakorlatilag ugyanez a helyzet a Sonic-nál is. Persze ez nem egy 100k-s darab, viszont a km benne tuti, ráadásul egy vizes Mina blokk van benne.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#30776) Grillo


Grillo
senior tag

A Honda SH-ról mi a vélemény?
PL

(#30777) runner 125 válasza Grillo (#30776) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jók, de 80k-ért ez szerintem kissé kockázatos. Nem tűnik rossznak, nincs lelakva, de a km szerintem kamu, de maga a típus rendben van abszolút.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#30778) runner 125


runner 125
nagyúr

Az elfogult kínai tulajdonosa.
Olvassátok el. Elég tanulságos, s egyben szerintem elég ellentmondásos is.

"A tükrök gömbcsuklói (I)egy éves(/I) korukban lazák voltak mint a Riga lánc, és egy-két hajszálrepedés is felfedezhető volt már az idomokon. Két éves korában az egyik teleszkópszimering engedni kezdett..."

"Sajnos tavaly (~23000 km) a blokkban a hengert, dugattyút és a blokk öntvényt leszámítva mindent ki kellett cserélni. Új szelepek, főtengely, vezérműtengely és vezérműlánc került belé. Ez volt az eddigi legborsosabb kiadás, mely 75000 Ft-ba került munkadíj nélkül."

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#30779) Grillo válasza runner 125 (#30777) üzenetére


Grillo
senior tag

Nem kifejezetten ezt nézem, csak ma rakták fel használtautóra, aztán erről jutott eszembe kérdezni. Remélem 1-2 héten belül el tudok kezdeni nézelődni, mert január-február-ittanyár...

(#30780) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

(#30781) Ketrec


Ketrec
csendes tag

Nah gyerekek megvolt életem első esése yamaha bws el. Kiment az eleje, már nem bírtam megfogni. Letört a sztender, meg kicsit meggörbült a kormány.

(#30782) runner 125 válasza Ketrec (#30781) üzenetére


runner 125
nagyúr

..milyen hónap van és hány centi hó? :(

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#30783) Ketrec válasza runner 125 (#30782) üzenetére


Ketrec
csendes tag

Nem poénból jöttem vele, sajnos rá voltam kényszerülve, munkából máshogy nem bírtam volna eljönni.

(#30784) Kolondrum válasza Ketrec (#30783) üzenetére

Ilyenkor betelefonálok: Szabi!

(#30785) runner 125 válasza Ketrec (#30783) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem kell nagy méltányossági küszöb a munkaadó részéről, h megértse ha ilyen időben nem tud bemenni a dolgozó. Én 2 napja itthon vagyok, mert a bekötőn ez a helyzet.
Ennyi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#30786) Ketrec válasza runner 125 (#30785) üzenetére


Ketrec
csendes tag

Ami megtörtént megtörtént, tanultam belőle. Most a sztendert kell majd valahogy visszaheggeszteni.

(#30787) Kolondrum válasza Ketrec (#30786) üzenetére

Azt is szép lesz majd eladni a jövőben. Úgymond ezeket próbáljuk elkerülni vásárláskor.

(#30788) canniball válasza AndrewTdi (#30780) üzenetére


canniball
nagyúr

"Öregebbnek kell lenni a motorozáshoz"
Első blikkre azt olvastam öregnek kell lenni, már kezdtem volna anyázni hogy csak így leöregezik az embert. :D

"a 14. életévét betöltött fiatalok szerezhetnek AM kategóriás jogosítványt ... de a 16. életév betöltéséig csak belföldön jogosít vezetésre."
Ezt nem is tudtam, azt hittem eleve csak 16 évesen lehet megszerezni.

"Megjelenik ... a B1 alkategória (négykerekű motorkerékpárok, korhatár: 16. életév)."
Tijacsöcs az a négykerekű motorkerékpár? Mert ha a quad akkor úgy tudom azzal nem is lehet közútra hajtani (akkor meg minek hozzá jogsi). Vagy tévednék?

"Az eddig megszerzett „A korl.” jogosítványkategória helyett külön tanfolyami vagy vizsgakötelezettség nélkül A2 kategóriára érvényes vezetői engedélyt adnak ki."
Gondolom ingyen és bérmentve... ;]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#30789) runner 125 válasza canniball (#30788) üzenetére


runner 125
nagyúr

Pár éve már a quad is megjelent a gépjárművek hivatalos nyilvántartásában, - mármint megfelelő papírok és felszereltség (világítás, index, tükrök, bla bla) fényében kaphat rendszámot, csak a megfelelő jogsi kategória nem volt meg rá, így sokan simán A jogsival, B jogsival és lassújárműnek vizsgáztatva szintúgy B-vel hajtották.

Most akkor meg lett oldva ez is. Külön kategória, külön pénz - Mo.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#30790) fesii válasza canniball (#30788) üzenetére


fesii
aktív tag

Quad-al is lehet közútra menni ha az levan vizsgáztatva! Négykerekű motorkerékpár cimszó alatt én is arra gondolok,hogy quad...

(#30791) canniball


canniball
nagyúr

Így már zöld, ezek szerint rosszul tudtam.

runner 125!
"Külön kategória, külön pénz - Mo."
Egyrészt ugye unijós harmonikáció, másrészt a Közlöny ezt írja: "...a „B” kategóriájú vezetõi engedély a „B1” alkategóriára ... is érvényes." - tehát kvázi engedmény, így a fiatalok is szerezhetnek rá jogsit. ;)
Nem említi viszont az AM kategóriát - ezek szerint igaz hogy ezentúl B-s jogsival nem lehet majd robogót vezetni.

És ha már Közlöny. A cikkben szereplő mondatot - "Az eddig megszerzett „A korl.” jogosítványkategória helyett külön tanfolyami vagy vizsgakötelezettség nélkül A2 kategóriára érvényes vezetői engedélyt adnak ki." - én úgy értelmeztem hogy minden Akorl. jogsival rendelkező egyénnek lecserélik az iratot újra, amiben A2 fog szerepelni. Csak én tettem így, én vagyok a láma?
Merthogy a Közlöny így fogalmaz: "Az „A korlátozott” kategóriára érvényes vezetõi engedélyt 2013. január 19-ét követõen a közlekedési igazgatási hatóság kérelemre „A2” alkategóriára érvényes vezetõi engedélyre cseréli." - azaz nem mindenkinek cserélik csak annak aki kéri.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#30792) dJ Peer


dJ Peer
aktív tag

Csak egy ötlet.
100 pénzt, megérhet. 230ből lefényezve+aksi+olajcsere+átírva+ami muszáj. Persze csak előzetes kipróbálás után.
?!

(#30793) Bati0501 válasza canniball (#30791) üzenetére


Bati0501
őstag

Ez,h "ezek szerint igaz hogy ezentúl B-s jogsival nem lehet majd robogót vezetni." te értelmezted így vagy ez így le van írva-ki van mondva?

runner 125: rámentem a linkre és kb egy-két másodpercre megsüketültem,mert csak egy kicsit,de fel volt véve a hangfalak hangereje és az a szép magas frekvencia megtette a hatását... :C :/

(#30794) SzlobiG válasza Ketrec (#30781) üzenetére


SzlobiG
félisten

Olvastam miért mentél, na de ilyenkor két kerekűvel, hát nem az ésszerűségre utal mérlegelni tudni kéne. :(

(#30792) dJ Peer 200k a becs értéke 100k-ért kétlem hogy elhozható mivel rendszámos.

[ Szerkesztve ]

(#30795) canniball válasza Bati0501 (#30793) üzenetére


canniball
nagyúr

Ezt írja az említett Közlöny:
2. Az R3. 7. melléklet II. pont 9. alpontja helyébe a következõ rendelkezés lép:
(Jártassági feltételek)
„9. Az „A” kategóriájú vezetõi engedély az „A1”, „A2” alkategóriákra, a „B” kategóriájú vezetõi engedély a „B1” alkategóriára, a „C” kategóriájú vezetõi engedély a „C1”, a „D” kategóriájú vezetõi engedély a „D1” alkategóriára is érvényes.”

Az AM-t nem említi. Tény hogy az A-nál sem, ami elég fura. De ha jól emlékszem volt már erről korábban szó.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#30796) Bati0501 válasza canniball (#30795) üzenetére


Bati0501
őstag

Igen,elég sokszor volt már erről a témáról szó.De Mo-on naponta változ(hat)nak a dolgok.Pl. mehetsz korlátlan A-ra,míg pár hónapja úgy tudtad,h nem... ;) Majd anyával vmikor megnézem,ő ugyanis jogász. :D

(#30797) canniball válasza Bati0501 (#30796) üzenetére


canniball
nagyúr

Akkor legalább kapunk egy tuti választ. :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#30798) dJ Peer válasza canniball (#30797) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Tuti majd akkor lesz, ha jön az SMS, hogy mehetek az új jogosítványomért az okmányirodába :D

(#30794) SzlobiG: 100k a minimum ár. Február valahányadikától lehet licitálni rá.

[ Szerkesztve ]

(#30799) canniball válasza dJ Peer (#30798) üzenetére


canniball
nagyúr

Az még kicsit arrébb van. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#30800) dJ Peer válasza canniball (#30799) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Azért mondom, hogy akkor lesz biztos, hogy leteheted a jogosítványt, ha már a kezedben van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.