Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30551) akos3 válasza canniball (#30545) üzenetére


akos3
addikt

AM ? ez minek a rövídítése? és A1-et továbbra is 17től lehet? mert ezek után ki az aki 50ccm-re teszi...vagy mindegyiket felemelték? Mert halottam olyat h az A-t is felakarják.

Nekem is mind1 az 50es rendszámoztatás, nem érint, jónak találom, h a B-sek is kicsit belelássanak a 2 kerekesek életébe. Ugyanakkor magamnak nem kívánom h még ezzel is b@szogasanak, ha 1x végre rászánom magam a B-re. Tényleg am ez mindenkire vonatkozik? Mert elg nevetséges lenne eg A1, Ak, A jogsival rendelkező embert robogózni tanítanak a B jogsi megszerzésekor.. :U

(#30552) runner 125 válasza SzlobiG (#30548) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jah, egyetértünk.

..én is örülök neki, h így legalább jobban szűrve lesz a piac, és nem lesz oly mértékű az olasz kotla maxik behordása 50-esként.

Runner, Majesty, Leonardo, Scara-k árai mind azért vannak a béka segge alatt.
Elég megnézni a mobile.de-t, vagy az osztrák willhaben-t. 2000-2001 körüli korrekt maxi 180 2t-t nem látni 1800-2000 ajró alatt.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#30553) canniball válasza akos3 (#30551) üzenetére


canniball
nagyúr

Úgy tudom az A1 marad ahogy volt, az összes többi motoros kategória változik.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#30554) akos3 válasza canniball (#30553) üzenetére


akos3
addikt

most nem mondják h 17 éves koromtól van már A1-em (4 éve) akkor nem tehetem majd le egyből az A-t?!? Vagy félreértettem vmit? Mert ha nem akkor ki vok akadva. Ne hogy már egy full kezdőnek több tapasztalata legyen csak azért mert 24 éves mint annak aki már 3-5 éve vezet A1-el (vagy akár Ak-val)
Hát legjobban a most 18 éveseknek éri meg akik le tudják tenni az A2-t. azokkal a gépekkel már rendesen tudnak haladni autópályán is.

(#30555) canniball válasza akos3 (#30554) üzenetére


canniball
nagyúr

Bizony de, komolyan mondják, nem értetted félre. Ha A-t akarsz várnod kell még 3 évet, 21 évesen csak A2-re mehetsz. De mint írtad is az abba a kategóriába eső gépek már teljesen rendben vannak, így ha megteheted én tuti nem várnék a helyedben még 3 évig. :N

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#30556) SzlobiG válasza canniball (#30555) üzenetére


SzlobiG
félisten

Szintén helyesnek tartom a döntést kevesebb lesz a nagy motoros baleset (nem lesz annyi suhanc nagy motorral a segge alatt).

Akos te ne olvasd ezt a hsz-t. ;]

(#30557) canniball válasza SzlobiG (#30556) üzenetére


canniball
nagyúr

Ebben nem lennék annyira biztos, mivel ugyanakkor az A2-ben megengedett teljesítményt szépen megemelték. Most 18 évesen rá lehet pattani egy 500-as paripára, azzal azért már igencsak lehet májerkedni...

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#30558) akos3 válasza SzlobiG (#30556) üzenetére


akos3
addikt

de elolvastam mert a végérre irtad oda :P
Akkor se értek egyet. Most is ugy van/volt, h 17-től lehet A1 és 2 év után (ha jól tom) A-ra mehetsz, mert már feltehetőleg van annyi rutinod, h letehesd az A-t korábban. Most akkor hova tűnt hirtelen az a rutin amit az A1-el ennyi év alatt meg lehetett szerezni? (vagy 18 évesen az Ak-n)
Sztem lehetett volna ugy, hogy felemelik 24-re az A-t,ha ennyire akarják, de 21-től lehet vezetni akinek van már min. 2 éve korábban letett jogsija. De így eléggé átgondolatlan, annak ellenére, h én is örülök, h talán kevesebb ökör lesz az utcán. Viszont az A2 ha jól látom az kedvezmény az Ak-val, mert erősebb gépet enged. Mondjuk ez engem nem vígasztal..:)

(#30557) canniball Hol itt a logika?...Mondjuk ha ezt bevezetik az én időmben akkor lehet vártam volna még egy évet akkor és A2-vel azért ki lehet húzni jó pár évet..

[ Szerkesztve ]

(#30559) canniball válasza akos3 (#30558) üzenetére


canniball
nagyúr

A2-re most is mehetsz. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#30560) akos3 válasza canniball (#30559) üzenetére


akos3
addikt

tudom:) De arra nem akarok, nem látom sok értelmét. Meg valójában egy B-t kéne már összehoznom, és utána jöhetne csak az A. De attól még nagyobb motorom úgy se lesz (pénz meg végképp), és ezeket mind figyelembe véve már nem is olyan sok a hátralévő 2,5 év tulajdonképpen :D

(#30561) SzlobiG válasza canniball (#30557) üzenetére


SzlobiG
félisten

Valóban akkor értelme nem sok így se.

Akos vedd semmisnek a hszem. ;]

(#30562) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Helló

Robogót szeretnék venni, 80k-ért használtan mit ajánlotok?
Kinézetre elég kényes vagyok :)

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#30563) SzlobiG válasza enginev3.0 (#30562) üzenetére


SzlobiG
félisten

"Kinézetre elég kényes vagyok"

Ennyiért akkor semmit.:)

(#30564) enginev3.0 válasza SzlobiG (#30563) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ne már, használtan csak csak van valami.
Írj párat hátha

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#30565) kcsa válasza enginev3.0 (#30564) üzenetére


kcsa
veterán

szorozd meg kettővel a vételárat, akkor már lesz valami :)

(#30566) SzlobiG válasza enginev3.0 (#30564) üzenetére


SzlobiG
félisten

Kb felesleges mert ennyiért jót nem kapsz annyira olcsón akarsz venni.

De tessék:

[link]
[link]
[link]

Minimum 120-130K-ig fel kéne menned és még akkor is nagyon nehéz lenne normálisat találni.

(#30567) canniball válasza akos3 (#30560) üzenetére


canniball
nagyúr

Ja hogy ja, akkor gyúrj a B-re! :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#30568) canniball válasza SzlobiG (#30561) üzenetére


canniball
nagyúr

Na ugye hogy ugye?!
Bár jobban belegondolva a fene tudja, ahogy nézegetem az 500-asokat nem kis arányban vannak 25kW-os példányok...persze csak papíron.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#30569) enginev3.0 válasza SzlobiG (#30566) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ne már, akkor már autót is lehetne venni :(

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#30570) SzlobiG válasza enginev3.0 (#30569) üzenetére


SzlobiG
félisten

Autót 150k-ért? Sok szerencsét...

(#30571) killer1203 válasza kcsa (#30565) üzenetére


killer1203
senior tag

Én 60 ért vettem, kivülről nem szép az tuti mert egy festés ráférne, ~3000 km mentem vele mióta megvan, és eddig egy gyertyát kellet cserélni benne 1500 volt ha jólemlékszem 800ft volt egy másik tank rá mert kilyukadt, ennyit kellett rákölteni. :DDD

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#30572) runner 125 válasza enginev3.0 (#30569) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nekem a bringám (kerékpár) 2x annyiba került, mint a 180-as robogóm. Kinek mi, mennyit ér meg.
De, mint leírták, annyi pénzért erősen a szopóágból lehet válogatni. Normális levegős Minarelli, Piaggio blokkos robogóra minimum 120-130k-t rá kell szánni. Vagy, veszel egyet 80-ért, de szinte tuti, h kell még költeni rá.
Fentebbi emberkék szervizárakról tudnak mesélni. Ilyenkor könnyen repkedneka 15-20k-s munkadíjak, plusz alkatrész árak.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#30573) enginev3.0 válasza runner 125 (#30572) üzenetére


enginev3.0
félisten

Értem
Én azt hittem ilyen árakon már mennek, akkor jegelve a dolog egy időre.
:)

Van itt egy hardverapron 80-ért, beindul, de hiába húz gázt, nem megy, no annak mi baja lehet?:)

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#30574) kcsa válasza killer1203 (#30571) üzenetére


kcsa
veterán

Pont az ilyen olcsón vett, nem karbantartott gépekkel vannak később a drága problémák :)

(#30575) runner 125 válasza enginev3.0 (#30573) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ez még egy privát üzenetet sem ér meg.

99%, h Morini Di-tech. - Injektoros. Egy ilyennek a felújítás alap hangon 120k, de inkább több.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#30576) SzlobiG válasza enginev3.0 (#30573) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez pont az a kategória amikre több tízezret lehet költeni az injektor miatt. Nem véletlen kerül ennyibe.

Ha ráakarsz költeni még 80k-t akkor vedd meg.:)

(#30577) killer1203 válasza kcsa (#30574) üzenetére


killer1203
senior tag

Szerintem 3000km alatt már előjött volna ha van vele valami :D Ilyen hidegbe is 2-3 rárugok és indul, pedig csak tető alatt van :DDD

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#30578) Kolondrum


Kolondrum
félisten

végre. Rendelésre,de új lesz. Mint kiderül számomra is, a régi fordítva volt benn és azért halt meg.

(#30579) korpicschess válasza enginev3.0 (#30573) üzenetére


korpicschess
veterán

Ilyen szépen és jól megfogalmazott hirdetésre én hamar ráugranék! :K

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#30580) kcsa válasza korpicschess (#30579) üzenetére


kcsa
veterán

de eléggé bináris a srác, pont 1024 napja regisztrált :)

(#30581) Bati0501 válasza kcsa (#30580) üzenetére


Bati0501
őstag

nálam 1025 ;] :P ;)

(#30582) Criton


Criton
veterán

Budapest +7/+8 fok, ki mer ma motorral menni? :)

(#30583) SzlobiG válasza Criton (#30582) üzenetére


SzlobiG
félisten

Itt már 10 fok van elég nagy széllel, de marad a helyén a gép.:)

[ Szerkesztve ]

(#30584) akos3 válasza Criton (#30582) üzenetére


akos3
addikt

Irtó nagy a szél, és am is tavaszig pihen a kicsike :)

(#30585) Criton válasza akos3 (#30584) üzenetére


Criton
veterán

Hát én motorral jöttem be dolgozni, semmi probléma nem volt. Meleg kabát, maszk a bukó alá, térdmelegítő és már mehet is, az út sem csúszott. Mondjuk 7kor még nem volt akkora szél.

(#30586) runner 125 válasza SzlobiG (#30583) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nálunk 12 fok volt. Igaz találtam jobb elfoglaltságot - fát vágtam. :))

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#30587) fesii


fesii
aktív tag

Fain idő volt 9-kor már a kesztyűt se vettem fel.
De akadt egy kis problémám reggel mégpedig, hogy tök lapos volt a hátsó gumi. Kb egy másfél hete nem mentem vele. Durva kérdés lesz de ezeknek van belső gumija? Mennyire problém ha csak hátsó kereket veszek?
Ha már ennyire belelendültem erre hányas gumi kell vajon?

[ Szerkesztve ]

(#30588) Kolondrum válasza fesii (#30587) üzenetére


Kolondrum
félisten

Melóba 1000V-os érintkezőt párban cserélünk, de motoron nem tudom mi az eljárás gumikkal! :DD
Nekem szét van szedve a gép és be van építve + dolgoztam. Láttam, hogy jó idő van...

[ Szerkesztve ]

(#30589) Tothgera30 válasza fesii (#30587) üzenetére


Tothgera30
Ármester

R12 120/60 vagy 70. De inkább előbbi, ha jól rémlik.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#30590) akos3 válasza fesii (#30587) üzenetére


akos3
addikt

Nyilván nem baj, de én sztem célszerű 1x-e cserélni mind a kettőt akkor már.
Ha tudod, h nem vt betömve lyuk rajta akkor előtte nézd meg a szelepet, lehet csak azzal van a gond.
Feltehetőleg már ebben sincs belső köpeny.

(#30591) SzlobiG válasza runner 125 (#30586) üzenetére


SzlobiG
félisten

Tényleg motoros idő volt ma délutánra a szél is alábbhagyott, de annyira nem volt kedvem elő venni a gépet inkább maradt az autó. ;] Viszont jó pár robogóst láttam az úton. Mind1 hétfőn már jön a mínusz úgy is.:D

(#30592) dni


dni
őstag

Sziasztok,

Munkabajarashoz keresnek b125 os jogsival vezetheto hasznalt, lehetoleg 4 utemu robogot. A XVI. keruletbol jarnek ki Budaorsre, iletve napkozben egyszer egyszer beszaladnek a varosba, tehet napi atlag 40-45km ert tennek meg vele. 186cm magas vok es kb 100kg tehat inkabb egy kozepes vagy nagyobb meretu robogot keresnek. Dobozt, esetleg kozepes meretu plexit is szeretnek ra.
Kb 3-400e ft ig tudok raaldozni, amibe szeretnem ha beleferne azt atiras es az elso szervizeles is. A kiegeszito jogsit tavasszal tennem le, tehet nem surgos a vasarlas, egyenlore puhatolozom.
Mely tipusok kozott erdemes nezelodnom?

(#30593) SirKero válasza dni (#30592) üzenetére


SirKero
őstag

Suzuki Burgman 125 :DD

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#30594) Tothgera30 válasza dni (#30592) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Piaggio blokkos 125-ösök nagyon jók, itt az én kedvencem az LX 125: 01, 02, vagy az ET4: 01, 02. Továbbá Gilera Runner 125: 01, 02, és a Piaggio Liberty, ami kedvező lehet: 01, 02. Ezek nem túl nagyok, egy személy kényelmesen elfér mindegyiken és városban is tökéletesen elfér a kocsik között, a blokkjuk elnyűhetetlen, tehát egy jó döntés lehet.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#30595) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Olvasgattam és Keeway-t nem nagyon ajánljátok. Egyik típust sem vagy csak bizonyos darabok szörnyűek?

[link]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#30596) runner 125 válasza enginev3.0 (#30595) üzenetére


runner 125
nagyúr

Egyiket sem, pláne ilyen osztrák lomokat nem. :))

Jobb alja, jobb fékkar meg sincs. Első sárvédő szintúgy. Nem kicsit kapott az eleje, 99%, h jobbra húz az egész.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#30597) kcsa válasza enginev3.0 (#30595) üzenetére


kcsa
veterán

Látom szeretnéd magad kínozni :) Tudomásom szerint Kymco-t még elfogadhatónak tartják a kínaiak (Taiwan) közül, de az ár sok mindent elárul :)

(#30598) runner 125 válasza dni (#30592) üzenetére


runner 125
nagyúr

4 üteműt szeretnél, vagy két üteműt?

Vespa-t csak akkor vegyél, ha metroszexuális vagy. 400k fölött ne egy levegőhűtéses robogót vegyél.

Új Runner-ek nagyobbak mint a régebbiek, azok jó választások lehetnek, de érdemes hazait keresni belőlük. Mindkettő import, és biztosan nem 8000km van bennük.

Alternatívák:
Burgman 125 - ha bejön a boci test, nagy ülés.
Malaguti F12 PhantomMax - ugyanaz a Piaggio vizes Leader blokk, mint a Runner-ekben.
Yamaha Majesty - tartós, nagy hellyel rendelkező típusok ezek is, csak nehezebb jót találni.
Aprilia Leonardo - szintúgy.
Aprilia SportCity One - nagy kerekű, jó kis városi robogó.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#30599) Tothgera30 válasza runner 125 (#30598) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A metrószexualitásnak semmi köze a Vespához :P .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#30600) enginev3.0 válasza kcsa (#30597) üzenetére


enginev3.0
félisten

Igen igen, próbálom :D

Na mindegy, feladom, azt hittem 80 körül már kapni valami járművet. Tévedtem. Akkor nem lesz robogóm :)

Lehet jövök még pár típussal, de csak akkor ha valaki kopogtat az ablakomon hogy van eladó robogója.

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.