Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29851) Kolondrum válasza dave93 (#29850) üzenetére

Szép a színe, de maga a motor ronda. Nézz rá, aztán nézz rá egy kisebb kerekű más típusúra. Tőlem mehetne akárhogy nem kéne, ezért vettem amit és ezért ment rá eddig a gatyám is. :Y

(#29852) runner 125 válasza Kolondrum (#29851) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ízlések és pofonok.
Szerintem nincs baj ezzel sem, szimplán ez egy retro robogó. Klasszikus formákkal, funkcionalitást előtérbe helyezve.
Futás szerintem igaz lehet, de élőben is látni kellene.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#29853) Kolondrum válasza runner 125 (#29852) üzenetére

A nagy kerék ellenben jó (futás miatt nem másért). :R

[ Szerkesztve ]

(#29854) molnarpeter válasza Bati0501 (#29845) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Beteg :DDD

Mai fejlemény: alapjárat beállítva, első köpeny jobb állapotúra cserélve.

mp

(#29855) Bati0501 válasza akos3 (#29849) üzenetére


Bati0501
őstag

Nem tudom,vannak ilyen hülye emberek,akiknek ez tetszik.Ennek is van vmi neve,azt meg nem mondom neked,az a lényege,h a disel motort minél jobban "feltuningolják".Az nem baj,h ha indulásnál úgy füstöl,mint egy felgyújtott gumitelep.Meg ez is: [link] Azt nem értem,h a rendőr nem veszi észre,h egy "kicsit" füstöl és miért nem veszi ki a forgalomból?
Utolsó: [link] OFF vége.

runner:csak nem azt mondod,h egy 14 éves robogóban nincs 3e km? ;] :C :D

(#29856) Criton válasza Bati0501 (#29855) üzenetére


Criton
veterán

Az első videón lévő alany, nem "kicsit" füstölt szerintem :U

(#29857) Bati0501 válasza Criton (#29856) üzenetére


Bati0501
őstag

Ezért volt idézőjelbe rakva a kicsi. :P De akkor:a rendőr nem veszi észre,h kiba...úl füstöl és nem veszi ki? ;)

(#29858) akos3 válasza Bati0501 (#29855) üzenetére


akos3
addikt

am sem szeretem a dizeleket mert sokkal jobban kormoznak/sokkal károsabbak. de ezek?! :Y :(

(#29859) akos3


akos3
addikt

Vicces ez a motor. Mondjuk ennyit azért nem adnék érte. Nektek mi a véleményetek erről? Én vhogy sose tudtam elhelyezni.

(#29860) Kolondrum válasza akos3 (#29859) üzenetére

Ez tipikusan ide jó hozzánk, aki kicsit szeretne a hegyek felé is menni.

(#29861) runner 125 válasza akos3 (#29859) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ronda, mint a bűn. Tuti nem kellene.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#29862) Kolondrum válasza runner 125 (#29861) üzenetére

:D Cééép! Azok a vaskor kerekek. :R

(#29863) runner 125 válasza Kolondrum (#29862) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ilyen téren én konzervatív vagyok. Soha nem tetszettek az ilyen átmeneti megoldások, sem motorból, sem autóból.

Erről sem lehet eldönteni, h most naked bike, enduro, túra-enduro, trial motor, vagy mi a búbánat.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#29864) akos3 válasza runner 125 (#29863) üzenetére


akos3
addikt

nah igen, én is igy vok vele, h nem tom beazonosatani. ugyanakkor alacsony, kezelhetőnek tűnikés mindenen átmehet ezzekkel a kerekekkel. ezért városban és föld útra is ideális lehet. De nem tom, olyan furi. meg hosszú, mint egy tacskó :D

(#29865) canniball válasza akos3 (#29859) üzenetére


canniball
nagyúr

Én el tudom helyezni: lelki szemeim előtt látom ahogy a Prérifarkas egy ilyennel üldözi a Kengyelfutó gyalogkakukkot. :DD

runner 125!
A linkelt hirdetésnél azt írják: funbike. :)

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#29866) runner 125 válasza canniball (#29865) üzenetére


runner 125
nagyúr

Egy funbike jóval magasabb építésű és utcai gumik vannak rajta.
Noh és ha a szó szoros értelmben nézzük a funbike kategóriát, akkor ez a Van Van, mindenre való, csak vicceskedni, kikapcsolódni nem.
Hivatalosan a funbike kategória viszonylag nagyobb ccm-es, V2, vagy 1 henger köré épített supermoto-nál nagyobb testtel rendelkező, inkább túraenduro-ra hajazó motor, precíz futóművel, sm-nél kényelmesebb üléssel.

Az érintett kategória nálam itt kezdődik:

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#29867) canniball válasza runner 125 (#29866) üzenetére


canniball
nagyúr

Nohát, nohát! Én azt sem tudtam hogy tényleg van ilyen kategória, azt hittem onnan jött az elnevezés hogy a Van Van egy very funny gép. :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#29868) akos3 válasza canniball (#29865) üzenetére


akos3
addikt

nah ugy tűnik akkor a mostani tulaj se tudja bekategorizálni..

(#29869) kpal válasza akos3 (#29859) üzenetére


kpal
veterán

Hasonlót láttam a közterületes alatt itt nálunk :D

(#29870) SirKero


SirKero
őstag

Keweswki :Y :W

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#29871) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Nagyon gondolkodom, hogy elmenjek e a mai robogós/motoros találkozóra. Nem lett volna baj, ha valóban bejön a 12-14 fok.

(#29872) Kolondrum válasza AndrewTdi (#29871) üzenetére

Itt 8 fok van és olyan köd, hogy a betoncsíkunk végét nem látom. :(

(#29873) AndrewTdi válasza Kolondrum (#29872) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Erre már szakadozik fel a köd de a hőmérséklet még nem teccik. Ha nem javul, nem megyek.

(#29874) Drakoo


Drakoo
tag

Sziasztok! Segítségeteket kérném, mivel annyira nem értek a motorokhoz. Előzőleg is hasznos tanácsokkal gazdagítottatok, most is számítok rátok :)

A kiszemelt:

2004.05 év
16.520 km
Szekvenciális (6 fokozatú) sebességváltó
Munkaütem: 2
Hengerűrtartalom: 49 cm³
Hengerek száma: 1
Keverékképzés: Karburátor
Hűtés: Víz
Hajtás: Lánc
Teljesítmény: 9 kW, 12 LE
Szín: Fekete

Eladó Aprilia Rs 50. Gianelli sportkipufogó rendszer(85eFT volt. ), valós km, új gumik(Continental ContiGO), lánckerekek, lánc, fékbetét, akkumlátor, szervizkönyv, használati utasítás, papírok stb minden rendben van. Minden működik rajta.

A modern mũvészetet épp olyan nehéz megérteni, mint a cselekményt követni a betũlevesben.

(#29875) sza75


sza75
csendes tag

Helló mindenkinek!
Azzal a problémával fordulok hozzátok,hogy ha ráadom a gyújtást a robogómra nem történik semmi.
Egyszóval se az óra nem működik se az üzemanyag szintjelző nem ágaskodik.
Ha rúgással ráindítok akkor minden helyre áll.
Szerintetek mi a probléma?

(#29876) barack1997 válasza Drakoo (#29874) üzenetére


barack1997
senior tag

12 LE, na ne röhögtess :D (ha 50-es akkor biztosan nem 12 ló ) Az RS50-ben is Minarelli AM6 van, jó konstrukció. Kép kellene mindenképp, de majd a szakik megmondják.

(#29875) sza75: Szia ! lemerült/tönkrement az akksid.

[ Szerkesztve ]

(#29877) Kolondrum válasza Drakoo (#29874) üzenetére

Képeket kérünk és a mesterek megmondják a tutit.

(#29878) Drakoo válasza barack1997 (#29876) üzenetére


Drakoo
tag

Miért mondod ezt??? :S Jah itt a kép mellé :) barack1997 Ezért kértem segítséget mert annyit értek hozzá mint tyúk a tengerihez! :D Szép, sárga, finom laktat XD kb :D

[ Szerkesztve ]

A modern mũvészetet épp olyan nehéz megérteni, mint a cselekményt követni a betũlevesben.

(#29879) sza75


sza75
csendes tag

Köszi a gyors választ.De ha a hidegben áll egy hetet akkor meg van gyújtás,igaz nem indul be csak rúgásra.
Ma meg,hogy mentem vele jobbra-balra indítanék és semmi.Nem lehet,hogy valami érintkezési gondja van?

(#29880) Criton válasza Drakoo (#29874) üzenetére


Criton
veterán

na evvel tuti fognak a rendőrök cseszegetni...

(#29881) Kolondrum válasza Criton (#29880) üzenetére

Téged is ha belenéznek a gépbe nem? :DD

(#29882) Drakoo válasza Criton (#29880) üzenetére


Drakoo
tag

Criton: Nem tudom hogy mire gondolsz!

SymbianOS: XDXDXD
De könyörögve kérlek benneteket ha legalább írtok valamit fejtsétek már ki mert mint mondtam nem értek hozzá ... .

Még egy kérdés ha van olyan motor aminek nincs papírja vagy külföldről van behozva azzal mit lehet kezdeni? Vagy Hogy megy annak a menete? Pénzbe stb ?

[ Szerkesztve ]

A modern mũvészetet épp olyan nehéz megérteni, mint a cselekményt követni a betũlevesben.

(#29883) Criton válasza Kolondrum (#29881) üzenetére


Criton
veterán

roxi mellé már keresek valami nagyobb motort, ami rendesen rendszámos

(#29882) Drakoo: többnyire az ilyen mocik egy picivel nagyobbnak néznek ki mint egy sima 50es robogó. A rendőr persze nem tudja, az első ami felfog neki tűnni a méret, meg, hogy nincs rajta rendszám... azt majd fog kötekedni, hogy ez nem 50es...egyébként hova kell a motor? nagyvárosba felesleges a váltós 50es, de ezt már többen leírták...

[ Szerkesztve ]

(#29884) Drakoo válasza Criton (#29883) üzenetére


Drakoo
tag

Hát napi 30 km-t megyek kocsival és "gondolkoztam " egy robogóba csak most megláttam ezt és érted na XD Szerelem első látásra XD De Nem feltétlen akarom én ezt csak megkérdeztem a véleményeket :) ˇˇ Csak tudod ha mondjuk ott van hogy 100-asért veszek egy robit akkor meg ha már lúd XD

A modern mũvészetet épp olyan nehéz megérteni, mint a cselekményt követni a betũlevesben.

(#29885) runner 125 válasza Drakoo (#29874) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szia,

Először is írd le, h mire és hol szeretnéd használni a motort, plusz mennyit szánnál rá. (Illetve ezt a motort mennyiért adják.)

Azt tudni kell egy ilyen RS50-ről, h egy robogónál kihegyezettebb a blokkja, ebből fakadóan jóval szervizigényesebb. Noh és akármennyire kiforogja a 90-100-at, tényleg csak arra való, h pár hónap alatt az ember megtanuljon váltani. Ahhoz, h menjen iszonyúan meg kell forgatni, s persze egyszerre el is fogy az ereje. Városban meg erősen szopóág ez a kategória.
Illetve, ha tényleg valós a futása, akkor lassan egy dugattyúcserével számolj.

Egy VGA felbontású képből gyakorlatilag a típus derül ki.
Gyári matrica hiányzik az oldalsó elemekről, - biztosan el lett már fektetve. Amúgy ilyen színkombinációban én nem találok gyári kiadást. A tank egyiken sem fehér, pontosabban ezen igen, de itt meg az egész motor az. Szal' kicsit furcsa.
Egyébként összhatást illetően nem tűnik rossznak.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#29886) canniball válasza Criton (#29883) üzenetére


canniball
nagyúr

"...azt majd fog kötekedni, hogy ez nem 50es..."
Pláne ha (jóval) a megengedett 40km/h felett kapcsolja le...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#29887) runner 125 válasza Drakoo (#29884) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hopp, ez elkerülte a figyelem.

Először is tisztázzuk, h 100-ért max egy levegőhűtéses, kistestű, 70%-ban nem szervizelt robogót kapsz.
Egy normális vizes, nagytestű japán, olasz 50-es ~220k +.

Napi 30km-re szerintem kevés egy 50-es robogó. Hány éves vagy? Csinálj B125-öt tavasszal az autó jogsi mellé. Kb. 30k-ból megvan, s nézz valamilyen 125-ös robogót.
Azzal eljársz 3,5-ből, nem tolnak vele a kamionok, mehettek vele ketten, dobozolva még egy kisebb bevásárlás is belefér.. és még el fog indulni úgy is.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#29888) akos3


akos3
addikt

Nah én ma csak beleraktam azért ~ 10 km-t. Este 7 körül már nem vt túl kellemes. Ez pedig nem túl jó mert már most tom, h kedden kéne használnom és 10 után érnék haza :U

(#29889) runner 125 válasza akos3 (#29888) üzenetére


runner 125
nagyúr

Amíg nincs hó, pár km-re én is használom napit szinten. Éppen ma fordult meg a fejemben, h a hűtőt le fogom fedni 80%-ban.
Pont szarul jön ki, mert mire bemelegszik, már állíthatom le. Ez a motornak sem tesz jót, és a fogyasztásnak sem. Ha, előbb bemelegszik, a szivató sem fog annyi ideig dolgozni és a motor is sokkal előbb éri el az üzemi hőmérsékletét.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#29890) SzlobiG válasza akos3 (#29888) üzenetére


SzlobiG
félisten

Szerintem tök jó napos idő volt ma kár hogy csak annyira volt időm menni a leóval, hogy egyik pontból a másikba (-15km kb) mentem volna egy hosszabbat is így őszies hangulatba. :))

(#29891) Kolondrum válasza SzlobiG (#29890) üzenetére

Ma volt nap? Hun laksz? Rózsa domb? :DD
Én leballagtam dél után valamivel a szürke hidegben és beindítottam. Lassan győz az időjárás. :(

(#29892) SzlobiG válasza Kolondrum (#29891) üzenetére


SzlobiG
félisten

Adatlap. ;]

Itt nagyon szép napos idő volt délután jó volt menni. :)

(#29893) Kolondrum válasza SzlobiG (#29892) üzenetére

Óóóóó bakker, délig köd volt itt. ;]

canniball! Már jobban alszom. Épp hétfőn fog esni amikor kellene a motor.

[ Szerkesztve ]

(#29894) canniball válasza Kolondrum (#29893) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha ez vigasztal itt meg egész nap...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#29895) runner 125 válasza SzlobiG (#29892) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szombathelyen is faxa idő ígérkezik, reggel erősen jött fel.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#29896) ZozzHUN


ZozzHUN
addikt

Meleg, napsutes, en mar kimentem kicsit ma motorozni :)

Vigyazzatok, mert ma nagyon lokottek a rendorok. Egyik ilyen nagy crafter levillogott egy lexus terepjarot, penzehseg van.

(#29897) Kolondrum

közel 20 fok van a nap már nem süt, de nem tudok kimenni, tanulnom kell. :(

(#29898) akos3 válasza Kolondrum (#29897) üzenetére


akos3
addikt

:U nekem (is) hnap ZH

(#29899) Kolondrum válasza akos3 (#29898) üzenetére

Nem tudom az neked jár e 90K-s költséggel ha 1-es. Én csak ezért vagyok idegrogyó!

(#29900) akos3 válasza Kolondrum (#29899) üzenetére


akos3
addikt

:Y WTF?
Nem, nekem csak pótZHval jár... :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.