Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53151) t72killer válasza Lauda (#53150) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nincsmit:) Nekemis Ultrastar-ra fájt a fogam, de végül wd red pro lett belőle. Közben a Seagate-nél úgy néz ki jogilag is kiborulóban a bili:Y

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#53152) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Egyébként 2,5 HDD 5400 ford van érezhető különbség sata 2 és 3 között asztali gépben? Csak adattárolás lenne, meg max néha torrent letöltés.
Vagy inkább 7200 ford legyen?

(#53153) #67977536


#67977536
törölt tag

Üdv.
Nem nagyon látok az ajánlott listában toshiba lemezeket. Ennek van valami oka? 13k nál már látok a boltokban toshit 1tb/7200rpm egyszerű adattárolásra, míg a wd blue (ezex) +2k ehhez képest.

(#53154) t72killer válasza hegegabi80 (#53152) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tárolásra simán elég az 5400-as, ha nem erről megy a rendszer. Amúgy igen, a SATA2 300MB/sec átvitelt tud, amit a leggyorsabb 7200-asok sem használnak ki (csak a RAM cache-részük, ami független a fordulatszámtól). Fontosabb, hogy megbízható legyen a winyó (általában erre utal a hosszú gari)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#53155) King Unique válasza Klara_ (#53146) üzenetére


King Unique
titán

7200-ast akkor érdemes venni, ha kimondottan gyors kell, valamint hőelvezetés és USB tápellátás is ok. Filmet nézni általában elég az 5400-as is, ha TV és társai eszközökön lenne használva, akkor megint a lassabb fordulatszámú a biztosabb tápellátás terén.
Tehát a fentiektől függ a dolog. Akár az M9T is szóba jöhet, bár nekem inkább a 2 TB-os változattal van tapasztalatom.

(#53149) NewmanHD: ezek szerint jól tippeltem nemrég, hogy itthon sem lesz túl olcsó [link]... de talán lejjebb megy majd az ára valamivel.

(#53152) hegegabi80: ahogy írták, ezek még a SATA2 sebességét sem tudják kihasználni. Sima adattárolásnál meg pláne mindegy.

(#53156) Klara_ válasza King Unique (#53155) üzenetére


Klara_
őstag

M9T 2TB-vel nekem is van van (Verbatim, Silicon Power kulso HDD), de nem dobott annyi ossze ra a csalad, hogy beleferjen. 1,5TB ha jol neztem 3x500GB felepitesu igy nem igazan relevansak a nagyobbal valo elmenyeim. TV-rol menne, tap nem gond - dedikalt USB HDD kimenet van a TV-n, nalam megy ugyanazen a modellen a 7k1000 hibatlanul. Hutes sem, full alu rackbe megy. Gyorsasag csak a mesek rotalasa miatt erdekel, nem tudm mi koti majd le es nem akarok fel orakig a masolasra varni.
Roviden bele merjek-e vagni a M9T 1,5TB-ba vagy maradjon a jart uta a HGST?
:R

[ Szerkesztve ]

(#53157) King Unique válasza Klara_ (#53156) üzenetére


King Unique
titán

Hát, ha megfelelő a fentebb említett dolgokban a TV és a külső ház, akkor akár maradhat a 7K1000 is. A 1,5 TB-os M9T-ben valóban 500 GB-os tányérok vannak, így lassabb [link]. Az 1,75 és 2 TB-os változatban már 667 GB-osak és azok majdnem azt tudják, mint a HGST.
De, ha kell a + tárhely, akkor meg az M9T a jobb választás. Arról nem tudok nyilatkozni, de ha az ajánlóba bekerült, akkor nyilván nem véletlenül.

(#53158) Champ1on válasza jim bcs (#53127) üzenetére


Champ1on
tag

Ez bírni fogja a nagysebességű letöltést?

(#53159) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Üdv!

Nagy különbség lehet a két HDD közt? Csak adattárolásra, illetve játékokra használnám.

Seagate Barracuda 500GB 16MB 7200rpm SATA3 ST500DM002

Seagate Momentus Thin 2.5" 500GB 5400rpm 16MB

Rendszernek és programoknak természetesen SSD. Gondolom maximum a játékok betöltési ideje nőne meg egy kicsit.

(#53160) jim bcs válasza Champ1on (#53158) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#53158) Champ1on
P2P-re tökéletesen megfelel.

(#53159) Grave444
A Barracuda nem ajánlott, a 2 közül 1 maradt.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53161) Grave_444 válasza jim bcs (#53160) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Az van most. :)
Rendben, akkor nem lesz gond a váltás.

(#53162) Lauda válasza t72killer (#53143) üzenetére


Lauda
félisten

Olvasgattam ezeket a blacbaze eredmeneyeket, hat erdekesek. Ezt a green vinyot is itt a topikban ahogy latom nagyon nem ajanlgatjak, ennek mi az oka? A HGST vinyok tenyleg ennyire megbizhatoak? :Y

(#53163) adise válasza Lauda (#53147) üzenetére


adise
őstag

TOSHIBA Desktop 2TB 7200rpm 64MB SATA3 DT01ACA200

SEAGATE Barracuda 2TB 7200rpm 64MB SATA3 ST2000DM001

ezek közül melyik jobb?
vagy nagyon rosszak?

nem akartam választ bocsi

[ Szerkesztve ]

(#53164) t72killer válasza Lauda (#53162) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez a szint (<5% meghibásodási ráta egy év alatt) lenne az alap. Kb a thai árvíz után "került hal" a kommersz winyókba, úgy néz ki, sok szériánál spórolnak a minőségellenőrzésen:( Nekem a fő indikátor a gari hossza, 5évnél rövidebb garival tárolót nem veszek :N . Egyrészt a gyártó sem hülye, nyilván arra vállal több garit, aminél ő (aki a termékét legjobban ismeri) hosszabb élettartamot vár, másrészt az adataimat nagyjából backupolom (pótolhatatlanokat mindenképp), így a várható ~5éves szolgálati ideje alatt ha megmurdel, akkor kapok újat.

#53163: Mind2-re csak 2év garit mert vállalni a gyártó - ennél gyengébb tudtommal nincs, lásd fentebb:U

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#53165) adise válasza t72killer (#53164) üzenetére


adise
őstag

és hasonló árkategoriában van más?

(#53166) t72killer válasza adise (#53165) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem tudom az igényeidet, hogy pl kell-e a 7200rpm, az összefoglalóban ajánlott 5éves garival megáldott példányok között keress (ár->árgép.hu).

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#53167) adise válasza t72killer (#53166) üzenetére


adise
őstag

7200 az kell de 5év garival 50-60 ezer körül vannak a 2 terrásak.
Tényleg ennyi az 5év gari felára vagy a márka? vagy ennyivel jobbak,tartósabb? nyilván a sebesség nem lehet annyival jobb, ha jobb egyáltalán.

(#53168) t72killer válasza adise (#53167) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nagyon úgy néz ki, hogy a tartósságért kérnek ennyit. A toshibáról nincs statisztika (bár gondolom nem véletlenül hiányoztak az ajánlottak listájáról), de a kisebb Seagate Barracudák konkrétan ipari ócskavas kategória.

A HGST tényleg drága, WD red PRO sorozattal érdemes próbálkozni, 5év garival 42-43eFt. Kicsit hazabeszélek, mert épp most érkezett a 6terás red pro-m, kíváncsi leszek, hogy szerepel majd:)

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#53169) Lauda válasza t72killer (#53168) üzenetére


Lauda
félisten

Erdekes valoban ez a gyartoi garancia ido.

Mondjuk egy ilyen vinyo mennyire lehet megbizhato?

HGST Deskstar 7200rpm 3TB 7200rpm 64MB SATA3 0S03661 41 272 Ft

Azert az arert amit linkeltel itt kapsz 3tb-ot 7200-es fordulattal, igaz 3 ev garral.

Nezegetem en is a vinyokat, egyelore tanacstalan vagyok. Lehet green lesz belole, majd meg elvalik. Redben en semmi jot nem latok. Hiaba ajnarozzak itt agyon, a statisztika megis azt mutatja, hogy sok elromlik belole es ahhoz kepest nem olcso.

WD-ben viszont en blacket vennek 5 ev garral. Bika vinyok azok is. Van belole mar ketto, igaz regebbi szeriak, amik hibatlanok a mai napig.

Torrentre nem lenne jo egy green? Abbol a 3tb csak 30 rugo es szerintem oda felesleges a 7200-es vinyo. A rendszer amugy is raptorokon van.

[ Szerkesztve ]

(#53170) Lauda


Lauda
félisten

Ezt a fejparkolasos dolgot melyik szerianal kell baszdirgalni? WD markabol.

A gep reggel megy par orat, delutantol pedig keso estig. Hetvegen pedig reggeltol keso estig, tehat a vinyo is ilyen uzemben mukodne.

Koszi!

------------------------------

Neztem WD Black 3TB - bol letezik WD3001FAEX es WD3003FZEX. Vagy az elso mar nem elerheto, az utodja lett a 3003-as?

[ Szerkesztve ]

(#53171) t72killer válasza Lauda (#53169) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sajnos nincs kőbevésve, meddig bírja egy winyó, nekem eddig önhibámon kívül egy sem halt meg (egy ősrégi Samu-t sikerült anno vmi ügyes kínai külső táppal megsütni) -kipkopp, bad sectort is csak egyet sikerült begyűjteni.

A statisztikák annyit mondanak neked, hogy 3év alatt mondjuk 40% eséllyel pusztul meg a leggázabb seagate sorozatból származó winyó, míg a drága HGST-nél ez mondjuk 5%.

A green+torrent témára keress rá a topiban, mintha fújoltak volna rá a kollégák.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#53172) Lauda válasza t72killer (#53171) üzenetére


Lauda
félisten

Az a helyzet, hogy meg nalam sem. Pedig van/volt minden fele, samsung, maxtor, wd, hitachi. Ez a black viszont eleg huzos es nincs is szuksegem a tempora, mert arra ott vannak a raptorok, filmet meg mindegy mirol nezek.

(#53173) #59070464 válasza King Unique (#53155) üzenetére


#59070464
törölt tag

Nem olcso (mert Black), de nem is draga. Kulonos tekintettel, hogy most rajtolt el. Ha az 500-ashoz merem az arat, akkor kifejezetten olcso. De ha a 750-eshez, akkor is csak pont annyival dragabb, amennyivel nagyobb. Tehat nem tudom draganak mondani, foleg hogy indulo arrol beszelunk. Es ha mar eddig nem vettem 2.5-es Black-t, lehet majd "most" egy nuclear proof Icy Box-al. :U

[ Szerkesztve ]

(#53174) King Unique válasza #59070464 (#53173) üzenetére


King Unique
titán

Ha viszont a HGST-hez viszonyítjuk, akkor bizony drága és szerintem nem feltétlenül fog 20k alá menni az ára. Valamint ok, hogy Black + több a gari (már, ahol megadják rá...), de ki tudja, hogy a gyakorlatban annyival jobb és tartósabb-e...?

(#53175) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv!

4TB-os WD Red vagy Purple típus között vacillálok. Egy NAS-ba menne, 0-24ben. Mivel a Syno NASok kapnak két ingyenes kameralicencet így később lehet rákötnék kamerákat is. A Purple ezért is jött szóba, meg olvastam, hogy mintha halkabban üzemelnének a RED-ekhez viszonyítva és hűvösebbek is(?)

2-3 ezer a difi a kettő között, úgyhogy nem az ár lenne a döntő.

Vélemény?

T

(#53176) jim bcs válasza tomi5244 (#53175) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Ha fő cél az adatokkal egybe kötött nas akkor Red, ha kamera a cél akkor Purple de mehet a Red is.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53177) Amur


Amur
addikt

Elhalálozott a 2013mas WD-m(wd10ezex). Még jól is bírta, de következőnek mindenképpen 5 év garost szeretnék. Csak adattárolásra, mert rendszernek van SSD.
Erre gondoltam:
WD Black 1TB 7200rpm 64MB SATA3 WD1003FZEX
Az ár baráti, és 5 év gar van rajta.(22ezer)
Kérdésem az, miért ilyen olcsó?
Ahogy visszaolvastam 5 év garos winyókat(igaz 2-3TB-os) 40 felett vannak, amiről szó volt. Ennyit számít a tárolókapacítás?
Nekem elég az egy terra, mert csak több szemetet tárolok ha több helyem van, így legalább néha selejtezek..
Alternatívát szívesen várok, kb. ilyen árkategóriában.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#53178) Lauda válasza Amur (#53177) üzenetére


Lauda
félisten

Nyugodtan megveheted, nagyon jo, strapabiro es gyors lemez a black. A miert olcso kerdesre nem nagyon lehet mit valaszolni. Ez a legdragabb 1tb-os wd 3.5-es merevlemez, nem veletlenul. Az ar termeszetesen a tarolokapacitassal no, nem aranyosan.

(#53179) #67977536 válasza #67977536 (#53153) üzenetére


#67977536
törölt tag

valaki erre?

(#53180) sajog159


sajog159
aktív tag

Nem vagyok tisztában a SATA2 ill. SATA3 winchester sebesség kérdésekkel.

1. Ha a winchester SATA3, de az alaplapon SATA2 csatlakozó van, a winchester SATA3 vagy SATA2 sebességgel fog működni?
2. És feltételezem SATA2 csatlakozóra köthető SATA3 winchester?
3. A kábelben is van SATA2 és SATA3?

Kösz a „felhomályosítást”.

(#53181) Amur válasza sajog159 (#53180) üzenetére


Amur
addikt

elméletileg visszafelé kompatibilis, de nekem voltak problémák amikor véletlenül egy sata2-es winchestert sata3 csatolóra raktam. (olvasási hibák tömege, azt hittem meghalt a vinyó, aztán tesztelgetve hogy nem-e az alaplap sata csatolójával van gond megintcsak véletlenül sata2 csatira dugtam és megjavult..).
Felfelé viszont nem hiszem hogy kompatibilis. (nem szokás)

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#53182) jim bcs válasza #67977536 (#53179) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#53179) Jozdavab
Azért nem látsz mert nincs benne, ha megveszed az a te döntésed.

(#53180) sajog159
Oda-vissza kompatibilis mindkettő, annyi, hogy a sata 3-as hdd-k sata 2-ben nem hozzák azt a teljesítményt amit 3-ban hoznának, kvázi lassabbak és igen van sata 2-3 kábel.

(#53181) corvette
Gyakorlatilag is, mint fentebb írtam oda-vissza kompatibilis mindkettő, a sata 3-as hdd-k sata 2-ben nem hozzák azt a teljesítményt amit 3-ban hoznának.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53183) Normi™


Normi™
őstag

Sziasztok!

Tudom,hogy rendszer alá nem igazán ajánlot,de véleményetek szerint mennyire lenne hülyeség egy Linux Mint rendszer alá Wd Red-et tenni netezős,filmezős gépben?Hátha valakinek van tapasztalata Linux és Red párossal.Konfig az adatlapomban ha érdekes lenne.

Köszönöm szépen előre is!

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#53184) King Unique válasza Normi™ (#53183) üzenetére


King Unique
titán

Belső / külső adattárnak még elmegy és ok a Red, de OS alá nem igazán ajánlott, mivel NAS HDD és RAID üzemre van optimalizálva + [link].
Illetve OS alá alapból inkább 7200 RPM desktop HDD | SSD ajánlott inkább.

(#53185) Normi™ válasza King Unique (#53184) üzenetére


Normi™
őstag

Értem,köszönöm a válaszod,tudtam sajnos,de gondoltam hátha valaki használ ilyet kombót és rávágja,hogy használható.Köszi még egyszer,akkor marad a black. :R

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#53186) King Unique válasza Normi™ (#53185) üzenetére


King Unique
titán

Voltak, akik bepróbálták, ha rákeresel. De a Windows az lassú volt rajta. Egy Mint vsz jobban pörögne, de egy ~ adattár HDD-től nem kell csodát várni ilyen téren és a fentebb említett dolog is bekavarhat. Szóval inkább Black, vagy más, erre a célra ajánlott típus az összefoglalóból.

[ Szerkesztve ]

(#53187) Normi™ válasza King Unique (#53186) üzenetére


Normi™
őstag

Értem,köszi szépen! :R

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#53188) emiki6


emiki6
veterán

Sziasztok!

Legnagyobb mértékben filmek (,de minden más) tárolására SSD mellé egyedüli, halk, több terabájtos merevlemezt keresek (újat fogok venni). Mi lenne a legalkalmasabb?
(WD Green-t, (azaz ahogy eddig hívták) néztem, de nem tudom az e a megfelelő számomra)

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#53189) kislaszlo83


kislaszlo83
tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy jó helyen kopogtatok-e, de gondoltam felteszem itt a kérdést.
Előre is köszi a válaszokat, főleg a segítő szándékúakat. :R

Van egy vinyóm, ezt használom.
Ez egy WD akármi, a kép felső részén látszik a típus.

Mi az a sárga felkiáltójel? Javítható-e ez a dolog/probléma?

(#53190) King Unique válasza kislaszlo83 (#53189) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ez a 199-as attribútum az adatátviteli hibák száma, amit okozhat gyenge tápegység, sérült / túl hosszú adatkábel. Normál esetben 0-nak kéne lennie.
Amúgy milyen program ez? Ha Windows alatt nézed, akkor a HDS javasolt erre a célra, ami szöveges értékelést is ad.

[ Szerkesztve ]

(#53191) kislaszlo83 válasza King Unique (#53190) üzenetére


kislaszlo83
tag

Köszi a választ.
Ez a progi valami HDD Scan vagy micsoda.
Már teszem fel a sentinelt, megnézem azzal is és becopyzom ide, ha nem gond. :R

(#53192) King Unique válasza kislaszlo83 (#53191) üzenetére


King Unique
titán

A dizájn mondjuk ismerős volt és kitalálhattam volna, de most már mindegy. Ha Windows, akkor a fentebb említett program az etalon és erősen javasolt azt használni! Linux alatt más a helyzet, mert ott csak parancssoros változata van, illetve az ottani programok értékelése sokszor nehezebben értelmezhető (old age és társai...).

[ Szerkesztve ]

(#53193) kislaszlo83 válasza King Unique (#53192) üzenetére


kislaszlo83
tag

A HDS rövid ön tesztje mindent rendben talált. csinálnom kéne egy részletest is?

(#53194) King Unique válasza kislaszlo83 (#53193) üzenetére


King Unique
titán

A főablakról és a S.M.A.R.T. oszlopról (+ jobb klikk és decimális adatmező) lehetne betenni screenshotot. Valamint a program oldalán vannak leírások, hogy ilyen esetben milyen teszteket lehet elvégezni [link].
Persze a különféle felület tesztek órákig eltarthatnak, szóval ezzel számolva érdemes csak belevágni. Illetve az újrainicializálás minden adatot töröl, tehát azt is csak óvatosan! Valamint egyik-másik teszt eleve csak a fizetős verzióban érhető el.

Továbbá leginkább a HDD probléma (nem adatmentés) topik való az ilyen jellegű kérdések megvitatására.

[ Szerkesztve ]

(#53195) kislaszlo83 válasza King Unique (#53194) üzenetére


kislaszlo83
tag

Rendben, bocsi az offolásért!
Áttérek oda.

(#53196) sajog159


sajog159
aktív tag

(#53182) jim bcs: :R

Lassacskán kezdek helyhiányhoz közeledni a desktopban, így 1-2 TB winchestert nézegetek az apróban.

Lenne pár alapkérdésem ezzel kapcsán:

1. SATA2 szabad csatlakozó van az alaplapon, így ezzel nem lesz gondom. De szabad táp csatlakozó nincs már. Ez több kérdést is vet fel bennem:
a. egyik lehetőség, ha kiveszem a Plextor CD írót és helyette berakom az „új” vinyót. Gondolom ennek nincs technikai akadálya, ugye?
b. másik egy kérdés igazából. Lehet e táp-elosztót használni ilyenkor? Ha igén, mi a neve? Lehet ennek a tápelosztásnak valami hátulütője?
2. Egy 400W tápegység van a gépben. Kell e számolnom az új egység miatt megnövekedett fogyasztással? Vagy egy winchester fogyasztása „elhanyagolható”?

Előre is kösz!

(#53197) #67977536 válasza jim bcs (#53182) üzenetére


#67977536
törölt tag

Remek válasz. :U
Bizonyára véletlenül se arra irányult az érdeklődésem hogy mi az a konkrét ok ami miatt nem ajánlottak.

Addig én is eljutottam hogy az én döntésem a megvétel, pont ezért kérdezek rá arra amit nem tudok.

A topik neve "milyen merevlemezt vegyek", nem pedig "szakmai HDD topik, laikusok és érdeklődők takarodjanak"

Köszönöm a segítőkész, informatív hozzáállást.

(#53198) jim bcs válasza sajog159 (#53196) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#53196) sajog159
a. ok
b. nem ok, nem ajánlanám ha 1 mód van rá

(#53197) Jozdavab
Nyugi, ez nem óvoda. Az összefoglalóban lévők megbízhatóbbak és ez az oka, hogy nincs bent. 100% biztonság nincs, ettől még vehető de én nem spórolnék mert nem éri meg és inkább a jobbat, pl. WD10EZEX.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53199) Dzsekó válasza sajog159 (#53196) üzenetére


Dzsekó
addikt

Vagy ha mindenképpen elosztózni szeretnél, akkor ne vinyónál oszd szét, hanem mondjuk 2 dvd írót tegyél 1 végre elosztóval.
De ahogy előttem is írták, tisztább az elosztó mentesség, mert az sok hiba forrása lehet.

400W bőven elegendő teljesítmény, a hangsúly itt a jó minőségű tápon van inkább. Nem csak a leadott teljesítmény miatt, hanem a rossz minőségű tápoknál megjelenő tüskék és védelem hiánya miatt.

(#53200) Lauda válasza jim bcs (#53198) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt a lekezelo stilust apam, sokat megengedsz magadnak.

Egyebkent a kollegad meg pont a toshibat ajanlotta multkor: [link]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.