Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52601) Baggio04 válasza M107 (#52599) üzenetére


Baggio04
aktív tag

HDS: 100/100-nak mutatja.
Működési idő: 1290 nap, 3 óra.

Baggio

(#52602) R3laX


R3laX
addikt

Heló!

Egy WD10 EZEX alternatívájaként mit ajánlanátok? Rendszerre/játékra is kéne. Egy Samsung hd501lj van most csak a gépben kb 2008 óta :D 100/100-as még mindig. Kicsit lassúcska már egy SATA 3-as géphez :D... SSD majd a közeljövőben.. Egyelőre a tárhelykapacitás a fontos + 2/3x-os sebességnövekedés elég lesz :) . Szóval ami hasonlóan gyors mint egy WD10 EZEX érdekelne. Köszi előre is!

üdv.:
Jocó

(#52603) R3laX válasza R3laX (#52602) üzenetére


R3laX
addikt

Erről mondjuk mi a vélemény?

Seagate ST1000DM003

(#52604) Cifu válasza R3laX (#52603) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ha jól látom, akkor hiába a tárhely igény, csak 1TB-os, olcsó megoldásban gondolkodsz.

Az ST1000DM003 gyorsabb, mint az EZEX, de legalábbis nálam a 2TB-os változata a DM003-nak picit hangos, és viszonylagosan melegszik (SSD-k és WD Green-ek vannak mellette, azokhoz képest).

Mi miatt nem játszik a WD10 EZEX? A kettő közül én mondjuk inkább azt választanám.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#52605) R3laX válasza Cifu (#52604) üzenetére


R3laX
addikt

Használtan, illetve aprón keresem csak ezért érdekel. Hang engem nem zavar és a gépházam is hűs. Inkább legyen időtálló/gyors. Akkor semmi probléma a Seagate-el sem? Ezen a kettőn kívül milyet érdemes még keresni?

(#52606) King Unique válasza R3laX (#52605) üzenetére


King Unique
titán

Ott az összefoglaló.

"Akkor semmi probléma a Seagate-el sem?"

Hát azért erről megint megoszlanak a vélemények... korábban a Blackbaze felmérésén nem remekelt annyira. Bár később javuló tendenciát mutatott [link]. Valamint nemrég volt egy cikk arról, hogy az olcsó consumer típusai külső adattárolókban sem épp a legmegbízhatóbbak.

(#52607) R3laX válasza King Unique (#52606) üzenetére


R3laX
addikt

Értem, köszi az információt. Szóval a Hitachi egy jó wincseszternek számít. Esetleg ebben a márkában mit tudnál/tudnátok ajánlani, ami hasonló sebességű a Seagate-el? WD párti vagyok inkább egyébként. Eddig csak 1 winyó romlott el eddig az életemben, egy 500MB-os Seagate, de az is egy boltban :) .

(#52608) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok!

egy olim külső rack-be keresek vinyót. 1TB HGST Travelstar 5K-t néztem eddig, de a ház, amit választanék, csak 7mm-ig fogad vinyót. tudtok ajánlani valamit? összefoglaló alapján ezt nem sikerült megoldanom.

köszi előre is :R

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#52609) King Unique válasza hoffman_ (#52608) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Szerintem érdemes lenne ezt a 7 mm-t még egyszer meggondolni. Ugyanis ilyen mérettel a legtöbb 2,5" notinyó csak 500 GB-ig kapható. Vannak 1 TB-os modellek is, de azok meg kicsit drágák: Toshiba MQ02ABF100 | WD10SPCX. A Seagate újdonsága pedig itthon még nem is kapható.

Tehát az összköltség így már ~30k körül lenne, vagy felette. Ennyi pénzből már az ST2000LM003 is kijön egy olcsó külső ház kombóval. Persze, ha ragaszkodsz a slim kivitelhez és belefér a keretbe, akkor ok lehet az előbbi is.

(#52610) hoffman_ válasza King Unique (#52609) üzenetére


hoffman_
nagyúr

nem ragaszkodom, köszönöm a választ. nem voltam tisztában vele, hogy ennyire tárhelyhez kötött a 7mm :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#52611) #06969344


#06969344
törölt tag

Szerintetek mennyire lehet megbízható ez? 8TB Seagate 3.5" Archive SATAIII winchester (ST8000AS0002)

(#52612) ggg666 válasza #06969344 (#52611) üzenetére


ggg666
őstag

Nekem egyenlőre 7 darab van, eddig még nincs vele gond, most rendeltem még 2 darabot.

Iso fájlokat tartok csak rajta, rámásolás után crc ellenőrzés is rendben volt.

De hozzá kell tegyem, nem rendszerwinyónak kell az ilyet használni, + minőségi táp és szünetmentes sem árt .

[ Szerkesztve ]

(#52613) FollowTheORI válasza #06969344 (#52611) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Még nem tudjuk hosszútávon mennyire jó, nálam is jól szuperál eddig.

De azt vedd figyelembe ez tényleg csak tárolni + olvasni jó, az írás, főleg a random az "katasztrófálisan" lassú tud lenni az SMR miatt... :)

És van hallható hangja.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#52614) #06969344


#06969344
törölt tag

Nekem MKV, és Játékok ISO fájljainak tárolására lenne, akkor gondolom arra megfelel.

(#52615) csakdzsó válasza M107 (#52598) üzenetére


csakdzsó
tag

Kösz a segítséget,jó ötletet adtál. :R

köztudottan ugyebár a nácik árja atlantisziak, tehát valójában magyarok is nyilván és persze gyíkok is... Mé? Nem tuttad? :D

(#52616) McSico válasza M107 (#52594) üzenetére


McSico
senior tag

Akkor nem kérdés melyik lesz a befutó. :R

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#52617) csocs


csocs
tag

Sziasztok,

a gépemben egy itt, a fórumon nagyon ajánlott HDD van: Western Digital Caviar Blue 3.5" 1TB 64MB SATA3 WD10EZEX .

Ma fedeztem fel, hogy egyedül ennek van hangja az egész gépben. Ez normális? A ventilátorokat max fordulatszámon is elnyomja. Sistergő..vagy nem is tudom milyen hang. Új a HDD persze. Nem zavaró, de csak ennek van hangja.

Melyik a leghalkabb HDD amit ajánlanátok?

Köszi szépen! :R

(#52618) FollowTheORI válasza csocs (#52617) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

5ezer fordulatos és max 4 tányéros/8 fejes hdd-k lehetnek igazán csendesek.

Szóval mindenképp ezekből kell választani... saját tapasztalatom alapján a WD Red-ek többsége 4TB-ig a legcsöndesebbek között van. Értve ezalatt az idle "szél/surlódási" zajt és a seek hangokat is.

Seagate változó... vannal jó és csöndes és kevésbé csöndes példányok/típusok is... még az 5ezres fordulatúak között is.

HGST 5K lemezek is jók voltak, de már nem lehet kapni őket... sajnos a Toshiba által átvett példányokat nem tudom még, nem vettem azóta tőlük lemezt... talán jók azok is ilyen szempontból, elvégre ugyanazon megoldást vették át és fejlesztették tovább.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#52619) ló úr válasza FollowTheORI (#52618) üzenetére


ló úr
őstag

Jé tényleg nem kapni már ezeket [HGST]

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#52620) dokee78


dokee78
félisten

12.000 max összegért keresek új Merevlemezt.
Windows XP esetleg későbbiekben Windows 7 lesz rajta.
Nem kellenek a Terrás ajánlatok.
Anyámnak kell csak böngészős gép lenne.

(#52621) csocs válasza FollowTheORI (#52618) üzenetére


csocs
tag

Köszi szépen a választ. :C
Akkor nagyjából ez a kb. 5000Ft- os árkülönbözet oka? (1TB Blue EZEX és 1TB Red EFRX).

(#52622) Cifu válasza csocs (#52621) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem. A WD Red széria első sorban NAS-okba van szánva, az oda szükséges extrák miatt drágább főleg.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#52623) jim bcs válasza dokee78 (#52620) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

500GB HGST Z7K500

500GB HGST Z5K500
500GB WD Scorpio Blue (WD5000LPCX)

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#52624) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Keresnék SSD mellé 2.5"-ös HDD-t általános célra, linux disztrók osztására, ill. némi játék is indulna néha róla. Mit ajánlotok, illetve az alábbi kettő megfelelhet?

SEAGATE SSHD 1TB 5400rpm 64MB SATA ST1000LM014
WD Black 2,5" 750GB HDD WD7500BPKX

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#52625) jim bcs válasza AxBattler (#52624) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

500GB-1TB?

5400-7200rpm?

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#52626) dokee78 válasza jim bcs (#52623) üzenetére


dokee78
félisten

Köszi.
Igazából kisebb is elég lenne,de gondolom a 320-asok már nem érik meg?

(#52627) dokee78 válasza jim bcs (#52623) üzenetére


dokee78
félisten

Most nézem 2.5-ösök.
3.5-ös kellene nem akarok beépítő keretezni.

(#52628) AxBattler válasza jim bcs (#52625) üzenetére


AxBattler
félisten

Minimum 750GB-os kellene.
Gyorsaság szempontjából tanácstalan vagyok: az 5400-as SSHD hogyan áll a 7200-as HDD-hez?

Ja, és az sem árt, ha nem túl zajos... :B

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#52629) dokee78


dokee78
félisten

Közben rendeltem egy WD 10EZEX-et amit korábban nekem is ajánlottatok.

(#52630) AxBattler válasza AxBattler (#52628) üzenetére


AxBattler
félisten

+ ezen felül kellene adattárolásra egy 3.5-ös HDD is, az alábbi kettőt néztem ki:

SEAGATE NAS 3TB 5900rpm 64MB SATA3 ST3000VN000
WD Red 3TB 5400rpm 64MB SATA3 WD30EFRX

Mit ajánlanátok?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#52631) Benőke


Benőke
őstag

Sziasztok.

Home NAS -ba gondolkodom.
Ház megvan, táp érkezik, lelke is már ki van választva, de HDD nél megakadtam kicsit, mert hát nem mindegy hány SATA csatlakozó van az alaplapon, na és az se árt ha egyformán lógnak ha RAID -ben mennek.

Nagyjából 2TB tárhely kéne bele, a következő opciókon gondolkodom: (Fogyasztási sorrendben)
-2,5" 2x2TB - RAID1
-2,5" 4x1TB - RAID10
-3,5" 2x2TB - RAID1

(RAID5 -el nem szeretnék foglalkozni...)

Na most a sebesség nem olyan fontos. 2,5" felé húzok, fogyasztás miatt is, 4db vs 2db nem tudok dönteni.
Semmi hárdkór felhasználás... RAID kis biztonság végett...
Nem is gondolkodom kimondottan NAS -ba szánt vinyókon.
Melyiket lenne érdemes? 2TB Seagate/Samu vagy WD? Fejcsapkodásilag ezek hogyan állnak? :)

Mert a 2,5" WD blue -m 3 hónap alatt lecsapkodott 170k -t a max 600k ból, mire észrevettem, na meg lassú is volt miatta.
3,5" -t sem vetném el pont a fejcsapkodás miatt.

(#52632) ggg666 válasza dokee78 (#52629) üzenetére


ggg666
őstag

Böngészéshez elég lett volna egy pendrive is meg egy parted magic, és kész is.

(#52633) jim bcs válasza dokee78 (#52626) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#52626) (#52627) dokee78
Nem, nem érik meg, minimum 500GB ami megéri. Nézz szét az aprón, találsz garisokat is.

(#52628) (#52630) AxBattler
Adatra 5400rpm, játékok alá nem árt a 7200 és inkább legyen 1TB, az jobban megéri.
1TB HGST 7K1000
WD Red

(#52631) Benőke
3,5"-os legyen

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#52634) Benőke válasza jim bcs (#52633) üzenetére


Benőke
őstag

ok, de miért... :F

(#52635) Dexar007


Dexar007
veterán

Sziasztok!
3 TB-os vinyok közül melyiket szabad megvenni? Ahogy visszaolvasgattam itt mindenki WD-t szokott ajanlani,de nalam eddig 3/3 ami tönkrement,ugyhogy mar csak poenbol sem vennek WD-t egy jo ideig.Az asztali gepemben Samsung es egy Seagate van,elöbbi most erte el az 1008 napot es a 7-8 eves kort :)
24 környeken van Toshiba, 26-27 kornyeken Seagate,de egyik sem a megbizhatosag bajnoka az ertekelesek (newegg) alapjan.

Ja azt kifelejtettem,hogy torrentboltra lenne hasznalva,azon belül is kizarolag filmek,sorozatok.

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#52636) FollowTheORI válasza Dexar007 (#52635) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ha WD Red nem szimpi, akkor próbáld ki a Seagate NAS szériáját. :)
Torrentre annak is alkalmasnak kell lenni.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#52637) cidalain


cidalain
veterán

D-LINK 323 típusú NAS-t szeretnék upgradelni.
2×3TB winyót tennék bele raidben. 0-24 használat.

WD RED WD30EFRX mehet bele, vagy van jobb?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#52638) FollowTheORI válasza cidalain (#52637) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Mehet.

Vagy esetleg Seagate NAS neked is...

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#52639) cidalain válasza FollowTheORI (#52638) üzenetére


cidalain
veterán

ok, köszi.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#52640) M107 válasza Baggio04 (#52601) üzenetére


M107
addikt

:R

Képet tudnál mellékelni a HDD-ről ?

Mert ahogy leírod és, hogy 100/100 akkor cserélni nem lenne muszáj, hacsak nem akarsz nagyobbat

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#52641) Dzsekó válasza Baggio04 (#52601) üzenetére


Dzsekó
addikt

A vinyó elvileg jó. Gond lehet a táppal vagy a tápcsatlakozóval. Ha a vinyó sűrűn felpörög, akkor nem kap tápot vagy azért mert nem túl acélos már a táp (régi vagy rossz minőségű), vagy esetleg kontaktos a tápkábel/csatlakozó. Első körben dugd át másik tápcsatira a vinyót. De ha régi a táp (8+ éves), akkor idővel javasolt a cseréje.

(#52642) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok! A jövőben vennék egy 4TB-s HDD-t, beső vinyónak. Nem NAS-ba menne. Szigorúan csak adattárolónak kellene.
Erre gondoltam: WD Blue 4TB 5400 rpm 64 MB SATA3 WD40EZRZ. Vajon miért nincs bent az ajánlottak közt? Használ valaki ilyet? Azt látom, hogy az WD40EZRX-ből lett. Azt még nem döntöttem el, hogy a 2,5 éves TOSHIBA 3TB DT01ACA300 mellé, vagy helyett lenne (amivel teljes mértékben meg vagyok elégedve)...

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#52643) general


general
addikt

módosítva..

3 TB WD Red frissen vásárolt vinyó, milyen partíciós táblát érdemes használni? MBR vagy GPT? le kell formázni teljes formázással, vagy elég a gyorstörléses? mielőtt beteszem a gépbe inkább megkérdem...
4 HDDvan jelenleg a gépben, és lesz majd valamikor SSD is

[ Szerkesztve ]

(#52644) King Unique válasza general (#52643) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

2 TB felett eleve GPT-re kell inicializálni, hogy a teljes tárkapacitást ki tudd használni. Zsír új HDD-nél elég a gyorsformázás is, de vannak akik szeretnek nagyon biztosra menni és teljes formázást csinálnak és/ vagy HDS teszteket futtatnak [link].

(#52645) general válasza King Unique (#52644) üzenetére


general
addikt

köszi! :R

(#52646) csocs


csocs
tag

Sziasztok, SEAGAGE 2TB NAS és SEAGATE 2TB Pipeline között mi a különbség?
A csendesebbet szeretném, nem NAS-ba kötni.

(#52647) -Shadow-


-Shadow-
aktív tag

Üdv,

Erről a nem egészen mai darab HGST-ről van valami tapasztalat? Amennyire utána olvastam, jókat írtak róla. Az, hogy nem túl halk, nem igazán hoz lázba, megbízható legyen. Adattárolásra kell, de ott sem lesz kitéve nagy igénybevételnek. Fotózom, a képek mennének rá, de kevés időm miatt ha havi 10 GB adatmozgás lenne rajta, lehet sokat is mondok. Érdemes lehet még megvenni?

(#52648) Dzsekó válasza -Shadow- (#52647) üzenetére


Dzsekó
addikt

Jó vinyó, veheted nyugodtan.

(#52649) tomp válasza bolic (#52582) üzenetére


tomp
félisten

Nekem 2,5-ös Green vinyóm van egy WD Elements kialakításban. 2napot megy-2napot nem használattal. Most múlt 1éves. Eddig 188napot ment. Csak film/sorozat tárnak használom. Semmi problémám vele. :)

(#52650) adika4444


adika4444
addikt

Sziasztok!

Külső merevlemezt keresek úgy, hogy a vinyó+a megfelelő topikban USB3.0-ás külső rack.
Az összefoglaló átolvasása után arra jutottam, hogy:
WD5000BPKX (sok gari, de magas fordulat és hangos)
WD5000LPVX (adtak ilyet laptophoz, külső házban van. Az egyikre keletkezett 2 szektorhiba majd rá fél évre még1, ezt a HDS javította. A másik ilyen-en 1600 körüli javíthatatlan hiba van.)
WD5000LPCX (nem tudom az előzőhöz képest mi a különbség rajta, így elsőre nekem nem tűnt fel semmi, csak az ár pár 100 Huf ennek a javára)
A Blue-k esetében kevésnek érzem kicsit a 2 év garanciát, de a 7200 fordulatos meg az 5 évért cserébe hangos, és gondolom a véletlen meglökések vagy egyéb bekapcsolt mozzanatokra is érzékenyebb mint az 5400-as.
a vinyó külső házban lenne hordva napi szinten, persze használva csak fix helyen asztalon lenne:)

Ezek alapján kérnék segítséget, hogy szerintetek melyik lenne a legjobb választás? A külső ház még nincs meg, azt majd a megfelelő hdd kiválasztása után keresek. Nekem van laptopban egy BLACK, azzal úgy elégedett is vagyok, csak hangos és szerintem érzékenyebb mint egy 5400-as. A Blue-tól kicsit írtózok az eddigi tapasztalat miatt, de ha azt mondjátok hogy jó akkor meggyőzhető vagyok, magamat ismerve úgy is csak pechem volt.
Előre is köszi a választ, segítséget!

üdv, adika4444

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.