Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53451) Lauda


Lauda
félisten

Hali!

Formaznam a WD30PURX-et a win7 lemezkezelojevel. GPT kell 2TB felett, foglalasi egyseg mi legyen? Alapertelmezett jo?

Koszi!

[ Szerkesztve ]

(#53452) Lauda válasza Lauda (#53451) üzenetére


Lauda
félisten

Leformaztam alapertelmezett beallitassal.

(#53453) jim bcs válasza Lauda (#53452) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Semmi baja nem lesz, maradhat.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53454) VVoid


VVoid
aktív tag

Kísérletező kedvű tulajdonosa lettem egy WD 8TB héliumos Red vinyónak.
Pár első tapasztalat: Atto és CrystalDiskMark 190 MB/s fölötti szekvenciális olvasás/írás. Hangja: idle halkabb, mint a Red kisebb kapacitású, 3TB és 5TB általam próbált tagjai, pedig azok sem annyira hangoskodók, seek kicsit mélyebb, brummogósabb, de kevésbé bántja a fülem, szóval ez is pozitívum. Melegedés kb. azonos az 5TB változattal, átlag 2-3 fokkal melegebb, mint a 3TB-os. WDIdle3 nem működik (többi Rednél ment), de az LLC egyelőre ugyanannyi, mint a Start/stop count, úgyhogy nincs is szükség rá, nem parkolgat folyton.
Hogy mennyire lesz tartós, majd idővel kiderül...

Részletesebb review-k, ha valakit érdekelne:
[link]
[link]

(#53455) Lauda válasza jim bcs (#53453) üzenetére


Lauda
félisten

Koszi, kozben megvolt! Erdekesseg, hogy elinditottam kb fel oraja masolast egy 1TB black es a purple kozott, jelenleg a black 34 a purple 28 fokos es kb ugyan annyi szellot kapnak. Mondjuk a blackek, alapbol is melegebbek, ha nem irnak/olvasnak folyamatosan akkor is.

[ Szerkesztve ]

(#53456) nimfas válasza mustang08 (#53450) üzenetére


nimfas
addikt

Igazi gyorsulás a rendszer számára egy SSD lenne a maga 450-500 MB-os sebességével, de inkább a szinte 0 ms seek time. Nekem a Core2Duo sebességén is sokat dobott. Windows indítás 8-10 mp....

(#53457) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mennyire zavar be egy winyónak, ha közös drótra van kötve az alaplapi ATX12V csatival?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#53458) Lauda válasza t72killer (#53457) üzenetére


Lauda
félisten

Semennyire.

(#53459) t72killer válasza Lauda (#53458) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R köszi.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#53460) Lauda


Lauda
félisten

Frankon teszi a dolgat a purple, csendes, huvos, gyors.

Mivel jocskan megnott a tarhelyem ezaltal, gondoltam befogom az egyik WD Black-et a fontosabb dolgoknak, ugymond arra csak idonkent lesz iras/olvasas. Ezzel kapcsolatban szeretnek kerdezni:

1. 12 es 14 ezer ora van bennuk es mindketto hibatlan. Az elettartama szempontjabol van ertelme leuritenem es leformaznom? Erre sejtem, hogy nem lesz a valasz, mivel logikai formazasnal csak a fajlszervezesi tabla torlodik, igy fizikailag nem tortenik valtozas a lemezeken. Gondoltam azert megkerdezem, hatha rosszul tudok valamit.

2. Az erre a celra hasznalt vinyo be legyen kotve a verkeringesbe, fuggetlenul, hogy csak forog, vagy huzzam le a kabeleket? Tehat jobb ha csak pihen es iraskor/olvasaskor dugom be, vagy legyen aram alatt?

Koszonom!

[ Szerkesztve ]

(#53461) Lauda válasza Lauda (#53460) üzenetére


Lauda
félisten

Meg eszembe jutott egy dolog:

Ha folyamatosan fut a HDS, akkor idoben szol, ha gond lenne valamelyik merevlemezzel? Ugy ertem olyan nem fordulhat elo, hogy a HDS csendben van es egyszer csak megkotlik valamelyik merevlemez?

Mit kelle ahhoz a HDS-ben beallitanom az alap dolgokon kivul, hogy nekem idoben jelezzen egy esetleges merevlemez problemat?

Koszonom!

(#53462) jim bcs válasza Lauda (#53460) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#53460) (#53461) Lauda
B. verzió, azaz nyugodtan kiiktathatod teljesen, ha majd pakolsz rá adatot akkor visszakötöd, vagy veszel egy dokkolót és beleállítod. HDS-en belül beállítások-figyelmeztetések beállítása igény szerint.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53463) t72killer válasza Lauda (#53460) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lehúzás helyett lekapcsolni is lehet.

Engem pl érdekelne egy boltban kapható megoldás (nem rack, valami pici), ami nem csak az áramot, hanem az összes vezetéket szétkapcsolja, hogy akár kisebb villámcsapást is túléljen a winyó a házon belül (ok, tudom, ha az áram már nem csak a vezetékekben folyik, akkor halott ügy, de lehetnek köztes szituk, amikor az összes kábel megszakításával megmenti a winyót).

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#53464) jim bcs válasza t72killer (#53463) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Ha a biztonságra utazol akkor dokkoló, a hdd meg a fiókban.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53465) t72killer válasza jim bcs (#53464) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

USB-n/külső tápon nem szívesen tartom a winyót, kapja csak a gép tápja által szépen megszűrt, szabályozott áramot.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#53466) jim bcs válasza t72killer (#53465) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Tehát a fiókban tárolod a hdd-t, adat másoláskor dokkoló, semmi nem lesz vele arra kis időre + nem usb tápról kapja a feszt.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53467) Eraah


Eraah
tag

Sziasztok! :))

Segítségeteket szerertném kérni merevlemez vásárlást illetően. Nagyon régi 120gb-os maxtorom van most.
A gép többi része:
CPU: AMD phenom II 955
LAP: Gigabyte ultra 770T-D3L
VGA:7790 oc
Ram: 2x4gb
Táp: Gigabyte ge-r460-V1

Én egy WD 1TB-os BLUE EZEX-re gondoltam.
Ezt használnám mindenre, jelenleg nincs pénz ssd-re se több hdd-re. Hang nem zavar(gyári 955 mellet amugyis mindegy :D ) és nagyon fontos fájlokat sem tárolok.

Nem nagyon értek, hozzá, hogy alaplaphozm illetve táphoz jó lenne-e.
udnátok segíteni? Illetve abban is szerelésnél, első win telepítésnél mire kell figyelni.

nagyon szépen köszönöm. :R :R :R

(#53468) ló úr válasza Eraah (#53467) üzenetére


ló úr
őstag

Jó kis winyó az. Ha már régebben telepítettél wint és szereltél be winyót akkor itt ugyanúgy csinálj mindent. El se lehet rontani :)

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#53469) Lauda válasza Eraah (#53467) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

A vinyo megfelel a celra! Ha nem szeretnel windowst telepiteni, megoldhato ugy, hogy a jelenlegi rendszert atklonozod a masik vinyora es minden mehet tovabb. Segitseg ehhez: [link]

(#53470) sz.j


sz.j
nagyúr

Szevasztok!

Egy csendes és megbízható 3,5" belső vinyó vásárlásán töröm a fejem, mit tudnátok ajánlani
A Toshiba 500GB 32MB SATA3 DT01ACA050 merevlemezről mi a véleményetek? Esetleg az 1TB-os ról?

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#53471) Songo


Songo
senior tag

Sziasztok

3 4 v 6tb WD red merevlemez ajánlott? vagy egyformán megbízhatóak-e? Mivel mindössze 1100ft különbség van terránként így inkább az a kérdés hogy nagy adat mennyiség nem megy-e a megbízhatóság rovására?
Asztali gépbe lenne 2db 1tb-os és egy 2tb helyére. max 2 merevlemez lenne helyette.

Köszi

(#53472) C. s. válasza Songo (#53471) üzenetére


C. s.
addikt

Szia!

Ez nem válasz a kérdésedre, de érdemes átgondolni:

Ha több kisebb HDD-d van és az egyik tönkremegy, "csak" 1-2 TB-nyi adatod úszik el, ha nincs róla mentés biztos helyen. Ha viszont 1 db 6 TB-os vinyód van és az fut gallyra, akkor 6 TB adat mehet a levesbe. Persze több vinyó több hőt és zajt termel, ha számít.

Az én 3 TB-os Redem most keveredett gyanúba.

[ Szerkesztve ]

(#53473) ló úr válasza C. s. (#53472) üzenetére


ló úr
őstag

Gyanúba keveredett? Mivan? Megfenyegette a Ramjaidat vagy a Processzort? :D

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#53474) Lauda válasza ló úr (#53473) üzenetére


Lauda
félisten

Valoszinu megkezdte a pusztulas fele vezeto utat.

---------------------------

(#53471) FeW En ugy gondolom nincs osszefugges a meret es a megbizhatosag kozott. Persze majd kijavitanak ha tevednek.

Ha erdekel a tema itt talalsz cikkeket:

Merőleges adatrögzítési eljárás (PMR)

Tudástár » Adattároló témakör

[ Szerkesztve ]

(#53475) Songo


Songo
senior tag

köszi alszom rá még 1et. van már 2wd red a gépben 3tb csak a régi samukat és a kis greent akarom kizavarni

(#53476) adriankoooo válasza Dzsekó (#53444) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Most 3 nap után néztem rá:

@ubuntu:~/script/idle3-tools-0.9.1$ sudo ./idle3ctl -g103 /dev/sdc
Idle3 timer set to 300.0s (0x8a)

193 Load_Cycle_Count 0x0032 200 200 000 Old_age Always - 89

Napi kb. 30 parkolás, ha jól értem ez nem annyira vészes, a Nasware 3 firmware jól teszi a dolgát.

(#53477) C. s. válasza ló úr (#53473) üzenetére


C. s.
addikt

Nem fogott rám stukit. :D Rábizonyítani semmit nem tudtam, de adatvesztés ügyében kimondottan ijedős lettem mostanra. :K Íme a 3 TB-os WD Red (WD30EFRX) esete.

(#53478) Lauda válasza C. s. (#53477) üzenetére


Lauda
félisten

Ebbol mondjuk tisztan latszik, hogy a HDS konkretan nem er semmit. :Y

A 3TB-os redek a blackbaze statisztikakon sem szerepelnek tul jol.

Olvastam, hogy ajanlott a gyarto sajat programjait hasznalni e celra. A wd-nek is van a lifeguard diagnostics. Azt hiszem ki kene probalnom. :U

[ Szerkesztve ]

(#53479) tomp válasza Lauda (#53478) üzenetére


tomp
félisten

Ha maga a vinyó SMART adatai rendben vannak akkor honnan tudja a HDS, hogy baj lesz? Sehonnan. A HDS csak azt tudja mondani amit kap a vinyótól. Ebben az esetben maga a vinyó is azt hitte, hogy egészséges. Aztán valami hardver eleme meghalt. Arról már nem is beszélve, hogy egyes SMART értékeknél a kritikus értéket direkt olyan magasra emelik, hogy hiába van már baj de a kritikus szintet lehetetlen elérni mert előbb kipusztul a merevlemez...

(#53480) Dzsekó válasza sz.j (#53470) üzenetére


Dzsekó
addikt

Elmegy, de mivel 7200RPM-es, ezért nem a legcsendesebb. Ha adattárolásra kell, akkor WD10EFRX, ha op. rendszert is akarsz rá tenni, akkor WD10EZEX vagy a Toshiba.

(#53481) C. s. válasza Lauda (#53478) üzenetére


C. s.
addikt

A Lifeguard Diagnostics-ról még nem is hallottam. Lehet, hogy ránézek, köszi.

A régi, "váratlanul" kimúlt HDD miatt nekem is vannak kétségeim a HDS-sel kapcsolatban, de adok neki még egy-két esélyt. Szemmel tartjuk egymást, aztán majd eldől. :)

Dzsekó:

A Toshibák jobbak, mint a Hitachik? Nem ragaszkodom annyira fanatikusan a WD-hez. :D

[ Szerkesztve ]

(#53482) Lauda válasza C. s. (#53481) üzenetére


Lauda
félisten

Eddig en sem, multkor mikor diagnosztikai szoftvert kerestem, akkor talaltam ra.

Itt megtalalod. A jobb oldali menuben pedig a sajat vinyodhoz talalsz progikat, bar ebbol pl ugyan azt listazza ott is.

Itt pedig angol nyelvu segitseg a hasznalatahoz.

[ Szerkesztve ]

(#53483) C. s. válasza Lauda (#53482) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi szépen!

(#53484) jim bcs válasza C. s. (#53481) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

"A Toshibák jobbak, mint a Hitachik?"
Nem!

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53485) ló úr válasza C. s. (#53481) üzenetére


ló úr
őstag

Toshibák rosszabbak mint a Hitachik. Jelenleg a Hitachi a legmegbízhatóbb, toshiba vhol középmezőny alján kullog teszt szerint.

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#53486) C. s. válasza ló úr (#53485) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi szépen!
Azt mondod, jobban járnék egy Hitachival, mint egy WD-vel? Tudnál ajánlani egy-egy konkrét példányt? 3,5", 2 vagy 3 TB (az ártól függ), fontosabb a megbízhatóság, a halk és hűvös működés, mint a sebesség, annak ellenére, hogy a rendszer is majd erről megy.

Személyes tapasztalatod is van vele?

Szerk.: Ahogy most kutyafuttában rálestem, csak 2,5"-eset találtam. Úgy tudom, azt is bele lehet valahogy rakni a bővebb helyre, ha biztonsággal megoldható, felőlem mehet a kisebb változat is, ha nincs ellene kifogás.

jim bcs:

Neked is köszönöm! (Tömör és hatékony! :D )

[ Szerkesztve ]

(#53487) C. s. válasza C. s. (#53486) üzenetére


C. s.
addikt

Bocs, ez kimaradt: sokat megy a gép, napi 10-15 órát, de előfordul, hogy 1-2 hétig egyfolytában.

(#53488) jim bcs válasza C. s. (#53486) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

2-3TB HGST 7K4000

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53489) Lauda válasza C. s. (#53486) üzenetére


Lauda
félisten

En torrentezesre vettem most egy 3TB WD Purple vinyot, 3 ev garral, atlag 31 ezer forint az ara. Hitachibol ugyan ez atlag 56 ezer. Ugyan ez WD Blackbol 5 ev garival atlag 50 ezer forint. Biztosan tartosabb az utobbi ketto, kerdes, hogy megeri-e ennyit pluszban raszanni, szerintem nem.

A purple 24/7 uzemre tervezett es nem parkol. Gyors, halk, huvos, nem tokeletes a celra.

[ Szerkesztve ]

(#53490) jim bcs válasza Lauda (#53489) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Torrentre egyértelműen nem éri meg, te jól döntöttél, a purple árban is elég jó.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53491) Lauda válasza jim bcs (#53490) üzenetére


Lauda
félisten

Koszi! Rendszernek vannak raptoraim es van ket blackem is mar. Bovitesre volt szukseg, strapabiro es egy jo ar/ertek aranyu vinyot kerestem, ezt valasztottam vegul. Abszolut nem parkolgat, 10 inditasa volt eddig, a load/unload cycle is 10. Tegnap ment egesz nap, a 24 fokos szobaban 28-29 fokos volt a vinyo es hat volt dolga. HAF 932-es hazam van. Mikor orakon keresztul masolt, akkor sem ment 28 fok fole, blackek atlag 34-35 fokosak. 3 ev garancia. Nekem eddig tetszik, majd az ido eldonti bevalik-e.

(#53492) jim bcs válasza Lauda (#53491) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

A hőfokok is teljesen rendben vannak, összességében ámen.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53493) Lacccca87


Lacccca87
őstag

Köszönöm az előző tanácsot sikerült beszereznem a 2.5" WD Black HDD-t tökéletesen üzemel elértem a célom :)

Ami most felmerült bennem az az SSD alapú tárhely bővítése.
Jelenleg egy Kingstone V300 240Gb teljesít szolgálatot, és hát egyre nagyobbak a játékok így szükség lenne a hely bővítésére.

Ami megoldás lehetne egy 2. SSD vásárlása a rendszer számára így akár 120GB os elegendő lehet és így a 240 ből felszabadul a most leválasztott 80GB is ami bőven elég lenne.
Ezzel kapcsolatosan azon gondolkoztam hogy a felesleges kábelezét el tudnám került m2Sata csatlakozással, ha már van a lapon ilyen foglalat.

Van ezeknek értelme? Mármint gyorsabbak a sima SATA3 SSD-k től?
Vagy inkább szerezzek be egy nagy ~500GB-os SSD-t?

(#53494) jim bcs válasza Lacccca87 (#53493) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Igen, gyorsabbak, hogy kell-e azt neked kell eldönteni, viszont nem lesz hiányod ha még 1 sata3-ast veszel, természetesen ha a kábelekkel is bajod van akkor M.2 SATA.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53495) nimfas


nimfas
addikt

Az normális hogy live Linux alatt kemény 40 MB/s sebességgel másol a sata kábelre dugott 2,5" 1TB-os Red-rol a 3.5" 2TB Red-re?

(#53496) C. s. válasza jim bcs (#53488) üzenetére


C. s.
addikt

jim bcs, Lauda:

Köszönöm, ez túl drága nekem sajnos. Akkor marad a Red.

(#53497) nimfas válasza nimfas (#53495) üzenetére


nimfas
addikt

Mint Linux alatt már 80MB/s a sebesség.... Ez már jobb de így is forever mire 1 TB átér. ;]

(#53498) Kowax


Kowax
tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. :DDD
Egy HP EliteBook Folio 9480m laptopba szeretnék egy HDD-t a meglévő SSD mellé adattárolásra.
A leírásban ezt írják:

Hard drive Supports 7.0-mm (.28-in), 6.35-cm (2.5-in) SATA hard drives and solid-state drives

Na most akkor milyen merevlemezt tehetek bele? Mert amiket néztem 7 mm magasak, azok mind szélesebbek... :F
Valaki tudna segíteni? :R :))

G.

Böff!:))

(#53499) Kowax válasza Kowax (#53498) üzenetére


Kowax
tag

Tárgytalan... :DDD

G.

Böff!:))

(#53500) jim bcs válasza Kowax (#53499) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

:DDD látom meglett az input.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.