Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53351) nimfas


nimfas
addikt

Hülye kérdés... ext3 (Linux alapú a popcorn medialejátszó) szóval ilyen filerendszer mellett van vaalmi megkötés? 3 TB winyót simán tudom ext3-ban ekkora méretben formázni?

(#53352) Dzsekó válasza nimfas (#53351) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ext3 korlátai érvényesek.

elttiL: Az is jó oda.

[ Szerkesztve ]

(#53353) King Unique válasza nimfas (#53351) üzenetére


King Unique
titán

Nyilván annyi van csak, hogy ez esetben GPT partíciós táblát kell rá tenni, illetve magát a partícionálást is célszerű Linux alól végezni. Viszont sok TV és társai eszköz nem tud GPT-t kezelni, hanem csak max. 2 TB-os partíciót MBR-rel. Tehát utóbbinak is nem ártana utánakérdezni a médialejátszó topikjában (ha van).
A topikgazda már linkelte, de ebben a másik cikkben is jól látszik, hogy Ext3 esetén 4K szektormérettel 16 TB lehet a partíció max. mérete. Tehát az biztosan nem lesz akadály.

(#53354) elttiL válasza Dzsekó (#53352) üzenetére


elttiL
senior tag

Köszi Dzsekó. Akkor olyat rendelek be.

(#53355) Matyee21


Matyee21
csendes tag

Sziasztok!
NAS-ba vennék HDD-t.
WD REDet néztem ki, és a kérdésem az lenne, hogyan érdemes választanom; 2x2TB (WD20EFRX) v 1x4TB (WD40EFRX)?

(#53356) nimfas válasza Matyee21 (#53355) üzenetére


nimfas
addikt

Mit szeretnél? Ha a 4 TB az igény akkor is inkább a 2x2 TB... (ha az egyik be is szarik akkor is csak a fele adatot bukod) Ha a biztonság akkor 2x2 vagy 2x4 TB raid-be kötve.

(#53357) Matyee21 válasza nimfas (#53356) üzenetére


Matyee21
csendes tag

Nagy tárhelyet szeretnék. Többre jelenleg nincs keretem, de ez is elég lesz egy ideig. :)
Főleg filmek, sorozatok, családi képek, egyéb fontos és kevésbé fontos adat lesz rajt tárolva. Ami fontos adat, az 2 gépre, és külső HDD-re is rendszeresen mentve van, tehát lenne róla backup.
2x2TB volt az én elképzelésem is, de egyben a 4TB valamivel olcsóbb. Inkább kiakartam kérni mások véleményét is. :)

(#53358) jim bcs válasza Matyee21 (#53357) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

"családi képek, egyéb fontos és kevésbé fontos adat"
Pont ez aggaszt bennünket.

A lehető legbiztonságosabb adattároláshoz legalább 2 hdd szükséges, egy a fiókban amire időközönként mented az új adatokat, egy pedig az aktívan használt, természetesen a másodlagos később is pótolható + esetleg felhő.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53359) Matyee21 válasza jim bcs (#53358) üzenetére


Matyee21
csendes tag

A családi képek, és fontos adatok vannak havi rendszereséggel 2 gépre és külső HDDre duplikálva. Azok úgy érzem így elég biztonságban vannak. A többiért pedig nem sírnám tele a párnámat. :)
Számomra csak az volt a kérdés, hogyan ajánlott a 4TB megvétele, egyben vagy 2 lemezként.

(#53360) nimfas válasza Matyee21 (#53359) üzenetére


nimfas
addikt

2 x 26eFt vs. 45.8eFt ... Szerintem ér 6-7 ezer forintot a 2 TB adat, ha az egyik be is döglik. De nyilván nem turkálok a tárcádban. :)

(#53361) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Helló, adattárolásra és gyakori médialejátszásra (videó és zene) és LAN-on kersztüli megosztásra keresek 2TB-os winyót.

Az ajánló szerint a 2TB WD Red (WD20EFRX) jó választás erre a célra? Csak mert az ajánló Audio/Video részében már Green-ek szerepelnek, de ahogy én tudom, ezek hosszú távon nem annyira megbízhatóak mint a Red széria. De ha nem muszáj, akkor én is maradnék az olcsóbb Green-nél, ha e téren nincs vele baj. :F

(#53362) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

Merevlemez felugyeletre melyik program a legmegfelelobb? Hard Disk Sentinel ismerem, ezen kivul van meg? Vagy ne is keressek ennel jobbat?

Koszonom!

(#53363) Lipton válasza Matyee21 (#53359) üzenetére


Lipton
őstag

Aranyaiban a 3TB a legolcsobb, 32 alatt megkapod. Vennek most egy 3-ast es ahogy a penz osszejon egy masodikat. Az a tapasztalatom, hogy a HDD soha sem eleg. A csaladi kepeket es fontos dolgokat tarolod duplan, ami nem fontos azt csak az egyiken - amolyan "fel-raid" megoldassal.

(#53364) jim bcs válasza SunMount3r (#53361) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#53361) nlpK
WTF :F Te mit néztél? Az összefoglalóban 1 darab green sincs és nem is lesz, eddig se volt ajánlott és ezután se lesz.

(#53362) Lauda
Ne keress jobbat, a HDS a legpontosabb.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53365) Lauda válasza jim bcs (#53364) üzenetére


Lauda
félisten

Rendben, koszi!

(#53366) OddMan


OddMan
őstag

Az SMR technológia esetében az írófej egyszerre 2 egymástól független track-re képes írni különböző adatokat? Olvasáskor pedig egyesével olvassa vissza a track n és a track n+1 sávokat? Látom, hogy az írófej 2x akkora, mint az olvasófej. Vagy ez úgy van, hogy 2x kell írnia az írófejnek is a track n és kicsit eltolva track n+1 sávra? Mondjuk ha a 2. elgondolásom szerint működik, akkor hogyhogy nem írja felül a track n+1 írásakor a track n sávon lévő adatokat az írófej?
Azt olvastam, hogy elmenti a cache-be írás előtt a track n adatait és íráskor azokat újra kiírja, de akkor is mivel 2x nagyobb az írófej, hogyhogy nem semmisíti meg, az előzőleg felírt adatokat?

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#53367) OddMan válasza OddMan (#53366) üzenetére


OddMan
őstag

Ebből a cikkből végre megértettem a lényeget. Azért az durva, hogy akár n+x sávot is újra kell írni, ami bizonyos esetekben nagyon lecsökkentheti az írási sebességet. Rosszabb esetben rekurzívan újra kell írni egy csomó sávot, amíg el nem éri az írófej a gyártó által elhelyezett üres helyet. Így már az is érthető, hogyan írja felül az előzőleg már felülírt sávokat és, hogyan kerülnek így a megfelelő adatok a sávokra.

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#53368) SunMount3r válasza jim bcs (#53364) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Sorry a 2TB WD AV-GP (WD20EURX)-ről gondoltam azt, hogy Green, kezdek elveszni ezekben a jelölésekben.

Amúgy ha ezzel helyettesítjük be a Green-t a kérdésemre, akkor mi a válasz?

(#53369) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Sziasztok!

Laptopba, beépítő kerettel (dvd író helyére) akarok 1Tb-os hdd-t venni. Három között vacillálok.

Seagate ST1000LM024 1TB 5400Rpm 8Mb cache 2év gari
Hitachi HTS721010A9E630 1TB 7200Rpm 32Mb cache 2év gari
Wester Digital WD10JPVX 1TB 5400Rpm 8Mb cache 2év gari

Nem feltétlenül ragaszkodom a 7200Rpm-hez, mert amire nekem kell, arra az 5400-as is bőven elég gyors (mp3 és kis avi file-ok tárolása és lejátszása)

Igazából a megbízhatóság és a tartósság, ami szempont. Véleményetek szerint melyikkel járok jobban tartósság és üzembiztosság szempontjából?

(#53370) tomp


tomp
félisten

Úgy tűnik fej jelerősítő hibás a decemberben vásárolt ST2000LM003. Random helyen+időben sípol+kattan a fej. Elveszti a pozíciót a lemez felett. (nem tudja hol van)
Mennyi erre az esély vásárláskor?
Jövőhéten rendelem a másik ST2000LM003-at mert amúgy tökéletesen meg vagyok vele elégedve. :)

(#53371) RockFonok


RockFonok
tag

Sziasztok!

Megéri megvenni ezeket a merevlemezeket?

4 Éves külső merevlemez Toshibám már kezd tönkremenni. WD-ben sose csalódtam, egyszer ment tönkre egy WD de az már 10 éves volt, nem ugy mint ez a sz...r Toshiba. Szerintetek megvegyem ezeket, ezek a legolcsóbb WD 1TB-os merevlemezek.
Torrentezésre, film tárolásnak.
Remélem most se fogok csalodni a WD merevlemezekben.
Remélem az nem baj usb-m csak 2.0?
És az alaplapom csak SATA 2.?
Alaplapom: http://www.arukereso.hu/alaplap-c3128/msi/h61m-p31-g3-p88088978/#termek-leiras

Belső merevlemezek közül melyiket válszam:
1. http://iway.hu/termek/western_digital_1tb_5400rpm_sata_600_64mb_blue_wd10ezrz/88799
2. http://www.arukereso.hu/merevlemez-c3103/western-digital/caviar-blue-3-5-1tb-64mb-sata3-wd10ezex-p102155110/#termek-leiras

Külső merevlemez:
http://iway.hu/termek/western_digital_1tb_2_5_elements_black_usb_3_0_wdbuzg0010bbk_eesn_kulso_merevlemez/57458

(#53372) cyberkind


cyberkind
félisten

Sziasztok!

Milyen olcsóbb 8TB-os vinyót ajánlanátok amin csak filmeket, sorozatokat de semmi fontos dolgot nem akarnék tárolni? :R
Ez jó lehet a célra?

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#53373) ló úr válasza Cingáriusz (#53369) üzenetére


ló úr
őstag

Hitachi a legmegbízhatóbb jelenleg. Én azt venném :)

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#53374) sammet


sammet
csendes tag

Hello mindenki
Tudnek most venni Hitachi vinyot jo aron, de a szektorméretnel 512e van 512 helyett es ahogy olvastam a nem megfelelo hasznalat nagy sebessegvesztessel jar ez most akkor normal win7-el hasznalhato( mert amikor vinyot formazok mindig alapbeallitason hasznalom es ha jol emlekszem az 512)?
Koszonom a segitseget

(#53375) Klara_ válasza tomp (#53370) üzenetére


Klara_
őstag

Nem akarlak kiabranditani, de nalam az osszes Seagate csinalja, foleg miota felfigyeltem erre es ra van allva a fulem. A Silicon Power A65 2TB-nel nem tunt eddig csak fel, igaz az rendesen be van csomagolva a hazaba lehet csak azert.

(#53376) tomp válasza Klara_ (#53375) üzenetére


tomp
félisten

Erre nem kell ráállnia a fülnek mert 5méterről is hallani lehet.
Ehhez hasonló csak egy 2mp-es hosszú és hangos sípolás majd kirántja a fejet és vissza a lemez fölé.

(#53377) Klara_ válasza tomp (#53376) üzenetére


Klara_
őstag

Attol fugg mi szol a TV-n mivel en a TV-t hajtom ezekkel. Hosszabban es elesebben szol nalam.
Kulon orom, hogy az 5k1000 kattogott a TV alatt, atalltam Seagatere ez meg sipol...

(#53378) Orgi


Orgi
őstag

Sziasztok,

1, max 2 TB-os vinyót vennék asztali gépembe, elsősorban játékok futtatására. Szemeztem a WD Blue-val (az ezex végűvel), illetve kicsit drágábban látom a Hitachi 7k3000-ret már 2 TB-os méretben, viszont csak 1 év garival... lehet kapni valahol Hitachikat minimum 2 év garival, mint a WD-ket? Előre is köszi!

(#53379) pingu22


pingu22
tag

Sziasztok!

Találtam két használt HDD-t, játékra és filmekhez kellene merevlemez mert most csak egy 120 gigás SSD van a gépben. Megéri valamelyik jobban mint újonnan 14k-ért venni WD10EZEX-et?
WD 1TB Green
Seagate 1 TB

Köszi szépen előre is a választ!

[ Szerkesztve ]

(#53380) Dzsekó válasza Orgi (#53378) üzenetére


Dzsekó
addikt

Hitachi már nem nagyon van 3,5"-osban, a 7K3000 elég régi széria, én 2011-ben vettem, akkor volt új.
A WD10EZEX gyorsabb nála valamivel. Ettől függetlenül jó a Hitachi is. Ha fontos a gari Neked, akkor vedd a WD-t, de igazából egyik vinyóval sem lősz mellé.

pingu22: WD10EZEX-et venném. Green 5400RPM lassú, Seagate 7200.14 meg nem túl jó konstrukció.

[ Szerkesztve ]

(#53381) Dzsekó válasza sammet (#53374) üzenetére


Dzsekó
addikt

512e azt jelenti, hogy az 512 bájtos szektorméretet kifelé az op. rendszer felé emulálja, de fizikailag 4Kbájtos szektorokból áll a vinyó, mint a ma kapható összes vinyó. Win 7 ezt tökéletesen kezeli, tehát ha Win 7 beépített partícionálójával partícionálod a vinyót, akkor az tökéletes, nem lesz lassú a vinyó.
Win7, de már XP is alapbeállításon logikai 4K szektorméretet használ NTFS esetén. De ennél kisebbre nincs is értelme venni, mert a mai vinyók fizikai 4K szektorosak.

[ Szerkesztve ]

(#53382) cyberkind válasza Dzsekó (#53380) üzenetére


cyberkind
félisten

Nekem is jöhetne egy válasz?
Köszi!^^

Paranormal Cocktivity

(#53383) Dzsekó válasza cyberkind (#53372) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ennél olcsóbb nem igazán van, de ezzel el is fogytak az előnyök.
Végülis amit tárolnál rajta, azok pótolható dolgok így jobb hasonló árú alternatíva híjján vehető.
Amit ajánlanék, az ez, de kb. 2x-es áron.
Viszont ahol vennéd ezt a vinyót, annál van jelentősebben olcsóbb hely itt és itt.

(#53384) cyberkind válasza Dzsekó (#53383) üzenetére


cyberkind
félisten

Ennyire rossz ez a cucc?
Azért kérdem mert pl a WD Green-t se ajánljátok én meg arról játszok 3 éve és 100/100-as.

Paranormal Cocktivity

(#53385) sammet válasza Dzsekó (#53381) üzenetére


sammet
csendes tag

Koszonom a választ amugy egy HGST Ultrastar 7K6000 512e a kiszemelt aldozat

(#53386) Dzsekó válasza cyberkind (#53384) üzenetére


Dzsekó
addikt

Működhet jól évekig, de elég sok berogyik Seagate belépő kategóriás vinyói közül.
Régi Greenek jók voltak és régen bent volt az ajánlottak között is. Nekem is van újabb Greenem és hiba nélkül működik 2 éve. Ettől függetlenül több hibásodik meg, mint pl. Hitachiból (HGST-ből).

(#53387) cyberkind válasza Dzsekó (#53386) üzenetére


cyberkind
félisten

Ez esetben akkor maradok 6TB-nál és WD Red-nél, az jó?

Paranormal Cocktivity

(#53388) Orgi válasza Dzsekó (#53380) üzenetére


Orgi
őstag

Köszi :R

(#53389) Dzsekó válasza cyberkind (#53387) üzenetére


Dzsekó
addikt

Az jobb választás szerintem.

(#53390) SunMount3r válasza SunMount3r (#53368) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Én is a választ várom még... Köszi! :)

(#53391) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Most szeretnék egy új gépet összeállítatni.
Nekem elég az 500GB-os merevlemez (a 9 éves gépemben 160GB-os volt, ami éppen elég volt eddig).
Milyen típust ajánlatok, ami megbízható, és csendes?
Én netezésre, irodai munkára, egy-egy film átkonvertálására használom a gépet.
Emiatt SSD-ben nem gondolkozok a HDD mellé.

(#53392) jim bcs válasza GEPESZ66 (#53391) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

500GB HGST Z7K500
500GB WD Scorpio Black (WD5000LPLX)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53393) GEPESZ66 válasza jim bcs (#53392) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Nem gond, hogy a chache csak 32MB, s nem 64MB?

(#53394) Peczek


Peczek
aktív tag

Üdv mindenkinek,

a Seagate-ek tényleg sípolnak ? 1,5TB Seagate-Samsung M9T (ST1500LM006) - ra gondoltam.

A Hitachik (1TB HGST 5K1000 (HTS541010A9E680)) ténylag jóval tartósabbak, mint a Seagate-ek ?

SSD mellé lenne, laptopba. Köszi.

(#53395) GEPESZ66 válasza jim bcs (#53392) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Asztali gépbe is inkább 2,5"-os , mint 3,5"?

(#53396) King Unique válasza Peczek (#53394) üzenetére


King Unique
titán

Állítólag bizonyos körülmények között igen, bár én még az 1 TB-os, illetve a 2 TB-os modellnél sem tapasztaltam. Továbbá azon felül, hogy sípolt, más problémára tudtommal nem panaszkodtak. A HGST meg néha kattog és elég intenzíven parkolja az olvasófejet. Amúgy kb. ugyanolyan olcsó, kommersz darab mind a kettő és nem mondanám, hogy utóbbi annyival minőségibb és tartósabb lenne. Egyik sem egy 2,5" WD Red / Black ilyen téren.

[ Szerkesztve ]

(#53397) Peczek válasza King Unique (#53396) üzenetére


Peczek
aktív tag

Ok, köszi, tudom hogy mindkettő belépőszintű darab.
Egyik sem egy RED vagy ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#53398) Peczek válasza King Unique (#53396) üzenetére


Peczek
aktív tag

A Seagate 9,5mm magas, az a caddy-be belefér ?

(#53399) King Unique válasza Peczek (#53398) üzenetére


King Unique
titán

:K Pont ez az egyik előnyük, hogy ekkora tárkapacitással kizárólag a Seagate (Samsung) készít 9,5 mm magas 2,5" merevlemezeket. A többi gyártóé mind 15 mm magas...

(#53400) Peczek válasza King Unique (#53399) üzenetére


Peczek
aktív tag

Köszi

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.