Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53101) atis78


atis78
tag

Sziasztok, HDD kerdeskorben kernem a segitsegetek.
Energiatakarekos mini-itx PC-re cserelnem le az eppen aktualis gepemet. Rendszerlemeznek egy intel 530as 120GBs SSD-t mentenek at a mostani gepembol.
Kepek/zenek/jatekok/filmek tarolasara pedig hagyomanyos HDD-t szeretnek. Adatbiztonsag miatt ket HDD-t szeretnek tukzozve RAID-ben.
A dilemmam az hogy meret es fogyasztas miatt megeri-e esetleg 2.5"-os HDD-t valasztani? (HGST 7K1000 1TB 7200rpm).

Mennyivel tud teljesitmenyben kevesebbet egy 2.5" HDD egy 3.5" osnal ha mindketto 7200as fordulatu?
Megbizhatosag szempontjabol melyik a jobb valasztas?

Elore is koszi a segitseget/tippeket..

(#53102) adise


adise
őstag

Toshiba, seagate 1-2tb-os hdd-k tényleg ennyire rosszak és lassuak?

(#53103) csucsbicep válasza King Unique (#53100) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

A Dell laptopba kell az elromlott Seagate helyett, amit a másik topikban írtam. Sima otthoni használatra, meg adattárolásra. Akkor WD?

(#53104) King Unique válasza csucsbicep (#53103) üzenetére


King Unique
titán

Adattárolásra (caddy) jó mind a 3, nem muszáj akkora felárat fizetni a Red miatt. De minőség és megbízhatóság terén hivatalosan utóbbi a kiemelkedőbb.
Viszont, ha úgy érted, hogy ez lenne a fő meghajtó a laptopban, tehát az OS nem SSD-n lesz, akkor nem feltétlen ajánlott a Red. Ugyanis adattár használatnál még kevésbé, de OS alatt már okozhat fennakadást a RAID üzemre való optimalizálás [link].
Illetve én lehet egy HGST Travelstar 7K1000 notivinyón is elgondolkodnék. Igaz a 7200 RPM miatt picit jobban melegedne, hangja is van, kicsit jobban enné az akksit, de cserébe gyorsabb lenne. Operációs rendszer alá a 32 MB cache is jól jöhet. De, ha xar a laptop hűtése és már az 5400-as is melegedett benne, akkor nyilván nem igazán érdemes az előbbit választani. Bár lehet alá venni hűtőpadod, ami főleg nyárra úgyis ajánlott sok típusnál.

[ Szerkesztve ]

(#53105) jim bcs válasza atis78 (#53101) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#53101) atis78
A 2.5"-esek lényegesen halkabbak mint a nagyok, hűvösebbek és kisebbek, teljesítmény az ugyanaz azonos rpm és cache mellett. Játékokra mindenképpen 7200rpm.

(#53102) adise
E kettőből inkább a toshiba legyen, vedd ameddig van.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53106) naja válasza jim bcs (#53098) üzenetére


naja
aktív tag

(#53097) naja: Játékok miatt mindenképpen 7200-est nézz.

Köszi, de mint említettem, a halkság és a megbízhatóság az elsődleges, és mivel türelmes fajta vagyok nem fontos a 7200 rpm. Persze ha van olyan halk, vagy halkabb mint az 5400-es az más.

Ennek fényében mi lenne a válasz a korábbi kérdésemre (2TB halk, adat hdd, sdd mellé)?

(#53107) adise válasza jim bcs (#53105) üzenetére


adise
őstag

és egy wd black mennyivel lenne gyorsabb?

(#53108) Klara_ válasza jim bcs (#53078) üzenetére


Klara_
őstag

Mindenkeppen ird le milyen, foleg a 7k1000.hez kepest megerei-e a felarat, ami gondolom lesz jopar ezres.
Ar/ertek arany ami foleg erdekelne. Thx.

(#53109) gtamate2


gtamate2
veterán

Na sikeresen megvettem a 7K3000-at 17k-ért.
Most olvasgattam a topikot és volt egy olyan hsz hogy hd sentinelben érdemes rövid öntesztet, részletes öntesztet majd egy felületi tesztet csinálni.
Na elkezdtem, de a részletes önteszt felénél vettem észre hogy már 47-8 fokos a hdd.
Az előtte lévő 5400-as vinyóm részletes önteszt alatt max 42-3 fok volt.

1 órája abbahagytam, viszont még mindig 45 fokos. Normális ez? A lemezkezelőben leválasztottam, nincs használva sem.

[ Szerkesztve ]

*Sn0w

(#53110) King Unique válasza Klara_ (#53108) üzenetére


King Unique
titán

Ha abból indulok ki, hogy a WD5000LPLX itthon ~15k, a WD10JPLX külföldön jelenleg 75+ € (23.000+ Ft), akkor itthon sem kell túl jó ár-érték arányra számítani...

A HGST Travelstar 7K1000 ~17k ára ellenben jónak mondható. A Black leginkább az 5 év garancia és az ezt sugalló nagyobb megbízhatóság miatt érheti meg. Csak ugye kis hazánkban ez is mindig érdekesen alakul és az 500-asra is sok helyütt csak 2-3 évet adnak... Paramétereket - 7200 RPM | 500 GB / lemez | 32 MB cache - tekintve meg ugyanaz, mint a Hitachi.

[ Szerkesztve ]

(#53111) csucsbicep válasza King Unique (#53104) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Wd nem volt, Így vettem egy Hitachit és egy Samut is. Egyet a notiba, másikat magamnak adattárolásra.
7200-ast semmiképpen sem akartam, pont a melegedés miatt. Illetve az még nem eldőlt dolog, hogy kap-e SSD-t a lapos pluszba. Azzal számolva, hogy OS lesz az egyik vinyón a notiban, melyiket tartsam meg és tegyem a PC-be?

(#53112) King Unique válasza csucsbicep (#53111) üzenetére


King Unique
titán

Hát pedig OS alá egy SSHD / SSD lenne az igazi. Utóbbiból egy 120 GB-os modell már elég kedvező áron kapható. A HDD pedig mehetne az ODD helyére caddy-be téve, így lenne plusz adattár. Vagy akár egy 2,5" külső házba téve is lehetne használni.
Paramétereket - 5400 RPM | 500 GB / lemez | 8 MB cache - tekintve egyforma mindkettő, így operációs rendszer alá kb. ugyan mindegy. Azt sem mondanám, hogy egyik annyival jobb lenne, mint a másik. Ugyanolyan kommersz darab mind a kettő... bár a Seagate-Samsung nem parkol olyan sokat, mint a HGST.

[ Szerkesztve ]

(#53113) csucsbicep válasza King Unique (#53112) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Tudom, alapvető koncepció ez, ha nem jön közbe semmi. Egy SSD csodát művel egy lassú 5400-as vinyó után. Majd sorsolok, hogy melyik hová kerül. Köszi a segítséget.

(#53114) Dzsekó válasza csucsbicep (#53113) üzenetére


Dzsekó
addikt

A sok parkolás miatt szerintem HGST menjen külső adattárnak, mert azt ritkábban használnád. Notiba jó lesz a Samsung.

[ Szerkesztve ]

(#53115) Dzsekó válasza gtamate2 (#53109) üzenetére


Dzsekó
addikt

Normális, ha rossz a házad szellőzése. Az 5400RPM hőfoka is sok. Ehhez képest a +5 fok a 7200RPM-nél normális.
Nálam 34-35 fok az 5400RPM és 40 fok a 7200RPM. De egy leszabályzott 14cm-es venti fújja rájuk a levegőt.

(#53116) jim bcs válasza adise (#53107) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#53107) adise
7200-es tehát pariban vannak, csak ugye ott az 5év gari.

(#53108) Klara_
Ejtek majd róla egy gondolatsort.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53117) flash-


flash-
veterán

fontos képek adatok kimentésére melyik winchestert ajánljátok? melyik ami aránylag a legmegbízhatóbb?
WD RED?
mi más ebben hogy megbízhatóbb?

1TB elég lenne.

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#53118) jim bcs válasza flash- (#53117) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

A RED speckóbb hdd mint az alap hdd-k.
- 24/7
- otthonra és nas-ba egyaránt
- csökkenti az energiafogyasztást mikor a hdd hőmérséklet nő, ezzel beindul a hűtés (energia gazdálkodás), stb.

Olcsóbb szegmensben megfelelhet a WD10EZEX, ugyan 7200-es de nagyon csendes.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53119) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

Nezegettem a vinyokat az iponon es talalkoztam ezekkel az AV elnevezesu WD lemezekkel. Errol lehet valamit tudni azon kivul, hogy audio-video tarolasra lettek tervezve? Mondjuk a greenhez kepest mit tud az a lemez?

Koszi!

(#53120) Champ1on


Champ1on
tag

Sziasztok! 2,5"-os vinyót keresek letöltésre, 1000/200-as nethez. 100mb/s írási sebesség lenne.
Köszi

(#53121) csucsbicep válasza Dzsekó (#53114) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Érdekes, hogy mennyire vigyázni kell ezekre az újabb winchesterekre.

A jó öreg Samu vinyó igaz hangosan, de teszi a dolgát:

(#53122) Multibit válasza Champ1on (#53120) üzenetére


Multibit
veterán

Kíváncsi leszek találsz-e olyat, amivel teljesen elégedett leszel! A letöltés alatt - gondolom - torrent értendő, igaz? Többszálas írás egy megtelőben lévő HDD-re nem hiszem, hogy összejön 100-120 MB/s sebességgel.

(#53123) naja válasza jim bcs (#53098) üzenetére


naja
aktív tag

Köszi, de mint említettem, a halkság és a megbízhatóság az elsődleges, és mivel türelmes fajta vagyok szerintem nem fontos a 7200 rpm. Persze ha van olyan halk, vagy halkabb mint az 5400-es az más.

Ennek fényében mi lenne a válasz a korábbi kérdésemre (2TB halk, adat hdd, sdd mellé)?

Még jobban összefoglalom, mert valahogy nem jön konkrét válasz a fenti kérdésre.

Másodlagos winyót keresek adattárolásra (munka+backupok) és némi játékra (inkább az előbbi) egy 2 TB-os HDD (SDD mellé menne).

-Megbízhatóság és halkság a fontos, a többi másodlagos.
-2,5" (2TB Seagate/Samsung Spinpoint M9T-ST2000LM003) vagy 3,5"-os (2TB WD-Red WD20EFRX) a halkabb (jobb)?

[ Szerkesztve ]

(#53124) gebro


gebro
aktív tag

Üdv.

Ide is feltenném a kérdésem.

(#53125) King Unique válasza gebro (#53124) üzenetére


King Unique
titán

Az összefoglalóban a GPT-t ajánlják, de 2 TB és az alatt nem létszükséglet egy adattárolónál. Ha a külső házban partícionálod, akkor egyes típusoknál előfordulhat, hogy utána a gép (SATA) nem fogja megfelelően kezelni. És igaz lehet ez fordított esetben is. Külső használatnál ez GPT partíciós lemezeknél szokott gyakrabban előfordulni és MBR-nél általában kevésbé.. A másik topikban is erre célzott a fórumtárs.

Elég ám 1 helyen megkérdezni... ;)

(#53126) gebro válasza King Unique (#53125) üzenetére


gebro
aktív tag

Köszi neked is.

Biztosra akartam menni, mert már menteném rá az adatokat. :B .

(#53127) jim bcs válasza Lauda (#53119) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#53119) Lauda
Fontos adatokat ne tegyél rá, nem arra van kitalálva, bár a green-re se, röviden ennyi.

(#53120) Champ1on
Maradjunk csak annál amire kell, letöltésre -> 1TB WD Red (WD10JFCX)

(#53123) naja
játékhoz:
1TB HGST 7K1000
vagy a hamarosan kapható 1TB WD Scorpio Black (WD10JPLX)
adatnak:
1TB WD Red (WD10JFCX)
vagy 2TB Seagate-Samsung M9T

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53128) Lauda válasza jim bcs (#53127) üzenetére


Lauda
félisten

Miert ne tegyek ra fontos adatot?

(#53129) jim bcs válasza Lauda (#53128) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Mert a WD AV-GP speciális igényekre lett kifejlesztve és nem általános használatra, Set-top boxok (PVR, DVR, NVR, IPTV), média szerverek, média központok.

Not For Desktop Use!

Unlike desktop hard disk drives, the AV-GP is designed to skip error correction in favour of completing commands on time. This prevents a disruption of the video or audio stream due to time-consuming error correction routines at the expense of some bad data. This is great for CE-type applications like recording video and audio streams off cable or CCTV feeds. A few off-colour pixels are far less noticeable than a few missing frames.

However, no one can accept bad data in a desktop or server environment. When we copy a document to a hard disk drive, we expect its content to be 100% identical to the original. If a bit is determined to be bad, we expect the hard disk drive to correct the error before writing it. It would not do if the drive simply ignores the error and writes the bad bit in order to ensure it completes the operation on time.

Some unscrupulous or misinformed dealers are promoting such AV-optimized hard disk drives as "superior" versions of their desktop cousins with appropriately higher price tags. Nothing could be further from the truth. These AV-optimized hard disk drives are neither superior nor inferior to their desktop equivalents. They are designed to be used in very specific applications, and are not meant for use in desktop or server environments.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53130) Alteran-IT válasza Lauda (#53128) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Bár lehet rá fontos adatot tenni, de igazából nem arra találták ki, meg nem is PC-be való.
Igazából az AV szériát nem kifejezettem audio-video tárolásra, hanem felvételre találták ki, igaz, hogy a felvétel által tárolódik is, de a lényeg, hogy folyamatosan lehessen rá írni, nem pedig csak simán tárolni.
Leginkább média box-okba meg ilyesmikbe lett kitalálva, mint pl. a Purple, csak az videofelvételre az arra alkalmas kamerarendszerekhez, lényeg hogy AV felesleges, meg nem is nagyon használható normál adattárolásra, arra ott van az újfajta Green, vagyis a WD Blue gyengített változata, vagy csak festett Blue, lényeg hogy most már a Green-t is Blue néven lehet kapni.

(#53127) jim bcs: Akkor mire is lett kitalálva a Green? Mert ha nem adattárolásra lett kitalálva, akkor max. porfogónak lenne alkalmas, na de külön gépbe szerelhető HDD alakú és elektronikával ellátott drága porfogót csak nem gyárt egy merevlemez gyártással foglalkozó cég.

[ Szerkesztve ]

(#53131) jim bcs válasza Alteran-IT (#53130) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

"arra ott van az újfajta Green, vagyis a WD Blue gyengített változata, vagy csak festett Blue"
A blue-nak nincs gyengített változata, nincs újfajta green, a green lett átsorolva a blue-ba.

"Akkor mire is lett kitalálva a Green?"
Most írtad le -> max. porfogónak

Téma itt befejezve, 1000x ki lett tárgyalva!

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53132) Alteran-IT válasza jim bcs (#53131) üzenetére


Alteran-IT
őstag

De, ha az átsorolást másképp úgy nevezzük, ami egyébként teljesen felesleges volt.

Aha értem, drága egy porfogó akkor, ki érti ezeket a gazdagokat.
De persze ennek ellenére hagyjuk.

(#53133) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mi a különbség a következő HGST szépségek között, ha a "sorok közötti" tételekre kíváncsi az ember? Tartósság, melegedés, sokktűrés?

HGST Deskstar NAS IDK (H3IKNAS600012872SE / 0S03840), 6.0TB
HGST Ultrastar 7K6000 6.0TB (HUS726060ALE610 / 0F23001)
HGST Ultrastar He6, 6.0TB (HUS726060ALA640 / 0F18335)

A drága héliumos miben jobb a többinél:F?

A cél amúgy viszonylag pörgősebb adattárolás (többtízgigás videók, alkalmasint szerkesztve is, nem csak nézegetve). Annyi vili, hogy az Ultrastarokra mind2-re 5év gari van, ez erősen bizalomgerjesztő:R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#53134) hegegabi80


hegegabi80
addikt

500 Gb-os 2,5" HDD esetében Seagate Momentus vállalható? Mert az ajánlottak között csak WD és HGST van.
WD ok, abból volt már jó pár nekem, HGST nem jött be, meg a Toschiba sem.
De korábban voltak seagate hdd-im is és nem volt gond velük.

Jah és 320 Gb-os ból melyik jó vétel esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#53135) naja válasza jim bcs (#53127) üzenetére


naja
aktív tag

Szia, köszi! Elnézést, hogy még mindig nem engedem a témát, de:
A Scorpio Black indul a leghalkabbak mezőnyében?
A leghalkabb 2 TB-os HDD-t keresem még mindig, leginkább adattárolásra.

Tehát számomra a Spinpoint M9T lenne a legjobb megoldás (leghalkabb és megbízható 2TB adattároló)?

(#53136) Dimitryj


Dimitryj
aktív tag

Lenne pár kérdésem:
1
Nem teljesen tudom értelmezni a Leírásban szereplő módokat.

Pl ADAT - Adat tárolás vagy pontosan miről van szó.
Általános- Redszer diszknek?

2
Más: Látom hogy az ajánlott lemezek között a legtöbb WD. Segate és Thosiba?

3
Amire szükségem lenne az elvileg 2 lemez.

Rendszernek van SSD, jelenleg van egy régebbi WD red és egy lassan 10 éves Samsung Green 2TB 5400-as.
Mivel féltem az adataimat legalább a 2TB-st cserélnem kellene. Azt a lemezt szinte kizárólag adat tárolásra használom, illetve seedeléshez.
Viszont nem tudom miért de a gépházam rendszeresen elkezd rezonálni. Nem tudom hogy az 500-as WD red miatt vagy mert 2 kül. fordulatszámú lemez van a gépemben. (a lemezek egy rezgéscsillapított bölcsőben vannak).
Tud valaki okosat ajánlani?

(#53137) King Unique válasza hegegabi80 (#53134) üzenetére


King Unique
titán

Pedig ott van az ajánlottak között (ST500LM012), csak jobban meg kéne nézni... Ami valójában nem más, mint a Samsung Spinpoint M8 átcímkézve [link]. Az viszonylag jónak mondható, tehát vállalható.

(#53135) naja: egy 2,5"-os rendszerint halkabb, de azért a 2 TB-os M9T-nek is van némi hangja. A gyártók oldalán fent vannak az adatlapok, rajta ezen értékekkel: WD Red | Spinpoint M9T | WD Blue (mobil). + Az átváltó. Lehet nézegetni, melyiké a legkisebb. :D

[ Szerkesztve ]

(#53138) t72killer válasza t72killer (#53133) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Csatlakozott még egy jelölt a bandához, szintén 5év garival:

WD Red pro (6000GB, 3.5", Desktop, NAS) WD6002FFWX - ez mennyire megbízható és gyors?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#53139) naja válasza King Unique (#53137) üzenetére


naja
aktív tag

Köszi szépen!
Ezek alapján elmondható, hogy kb. ugyanott mozog mind. Érdekes, hogy a WD Red 3,5"-os egy hajszállal halkabb is mint a 2,5"-ös.
Mindez nem számít, mert egyszerűen a winyók hangosak és kész. Nincs belőlük igazán csendes.

WD Red (Blue/Green):
20-21 - 1TB Blue(Green) 3,5" - (WD10SPCX)
21-22 - 1TB Red 3,5" - (WD10EFRX)
23-24 - 2-3TB Red 3,5" - (WD20EFRX-WD30EFRX)
24-25 - 1TB Red 2,5" - (WD10JFCX)

Spinpoint M9T-ek:
25-27

WD RE / SE
31-34 - 2TB WD RE (WD2000FYYZ-WD200MFYYZ)
31-34 - 2TB WD RE (WD2000F9YZ)

Tehát a WD20EFRX (WD30EFRX) közül vmelyikkel járok a legjobban (a +1TB jól hangzik +6kFt-ért).

Ámen? Ha igen, akkor thx mindenkinek!

(#53140) andatti


andatti
senior tag

X napja már érdeklődtem itt belső vinyó vétel ügyében, kaptam is választ, de még mindig nem döntöttem és tovább gondolkoztam rajta...
Mivel árérzékeny vagyok igaz, hogy nem WD, de ezen gondolkoztam, /2 Tb/ illetve egy Toshiba 3 Tb-oson, hogy megéri-e a felárat a plusz tárhely. (A korábbi hsz-emben leírtam, hogy minden lenne rajta, azaz alap dolgokra használnám, adattárolás, de op rendszer is, töltögetni nem szoktam, arra ott a bérelt szerver). Alapvetően 2-3 Tb kapacitású kellene. Azaz, ha a fenti két típuson kívül lenne elfogadható árban ajánlott kategóriájú vinyó, akkor megköszönöm a felvilágosítást. Egyúttal érdeklődöm, hogy az általam linkelt vinyókkal mi a baj. (mert ezek nem ajánlottak).
Ismét köszönöm előre is a válaszokat! :)

(#53141) Lauda válasza jim bcs (#53129) üzenetére


Lauda
félisten

(#53129) jim bcs

(#53130) alteran95

Koszonom! :R

(#53142) t72killer válasza t72killer (#53138) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kapcsolódóan - nocsak:

Végül berendeltem a 6TB-os WD Red PRO-t, Ultrastar nem volt a bejáratott boltomban és erre is van 5év gari. Egyelőre pótolható dolgok mennek rá, jövőre kap egy társat a HGST-től.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#53143) t72killer válasza t72killer (#53142) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Legfrissebb blogpost a témában. A sima WD Red (WD60EFRX) elég gáz...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#53144) jim bcs válasza t72killer (#53142) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#53142) (#53143) t72killer

Mindkét cikk benne van az összefoglalóban legalul, természetesen a Tesztek menüpont alatt. Ugyanitt legelöl megtalálod a WD 1TB-os merevlemezek tesztjét egy fórumtárs tollából, érdemes átolvasnod azt is.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53145) t72killer válasza jim bcs (#53144) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Oupsz, köszi, odáig már nem tekertem :B Elvileg hét végére meglesz a kicsike, remélhetőleg jobban teljesít majd, mint a mobil WD-m:U (legelső teleírás során badsector)

Red Pro-t (7200rpm, valszleg forrófej) nem mért a kolléga, az lenne nálam releváns. Mindenesetre a házban várja egy venti viszonylag közel.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#53146) Klara_


Klara_
őstag

Unokaocsemnek szeretne a csalad egy mese nezos 2,5" HDD-t, kulso rackbe. 20.000,- a keret.
Minoseg, sebesseg, ar/ertek arany, tarhely meret a fotossagi sorrend. HSGT 7k1000 es M9T ST1500LM006 van amit eddig talatam (+ kapna tolem egy alu racket igy arra nem kell kolteni ebbol a keretbol). Melyik legyen, vagy van mas jobb alternativa?

(#53147) Lauda


Lauda
félisten

Ezek a HGST vinyok a regi hitachik vegulis? Azok igen jo kis vinyok voltak. Nekem ez a HGST ujkent hatott most, egy ideje nem foglalkoztam vinyokkal.

(#53148) t72killer válasza Lauda (#53147) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

=Hitachi Global STorage;). Természetesen tőlük is az 5éves garival érkezőket érdemes nézegetni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#53149) #59070464


#59070464
törölt tag

A WD Black 1TB 2.5" 23k az egyik (vagy egyetlen) noname shopban, amit az argep kidob.

(#53150) Lauda válasza t72killer (#53148) üzenetére


Lauda
félisten

Koszi! :R

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.