Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52351) assemble válasza Dzsekó (#52347) üzenetére


assemble
addikt

Koszi, kiprobaltam, sajnos azt irja h "No drives found". Nem tudom, hogy nem tamogatja-e vagy esetleg lehet-e meg gond h pl AHCI-ban van a cucc es nem IDE-n, de BIOS-ban most nem is lattam beallitast erre, csak AHCI es RAID a valasztek.
Amugy tegnap ota mintha kicsit halkabb lenne, most egyaltalan nem tunik veszesnek. Nemreg leszedtem a haz oldalat megnezni par dolgot es vissza, talan az valtoztatott rajta valamit. Vagy csak jobban hozzaszokott a fulem :)

(#52352) MADcat válasza Dzsekó (#52350) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Utolsó kérdésem az lenne, hogy van bevált hely ahonnan tudok rendelni és a csomagolás is rendben van?

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#52353) T_Stark válasza Dzsekó (#52344) üzenetére


T_Stark
őstag

Köszi, ezt néztem én is hogy ajánlott, csak árban kicsit húzós. Szóval akkor a Red alatt nincs is semmi alternatíva?

(#52354) Dzsekó válasza T_Stark (#52353) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ami olcsóbb, az nem olyan megbízható és kevesebb rá a gari (1-2 év).
Vehetsz pl. Green-t, Blue-t is, de azok rosszabb minőségűek.

MADcat: megy pü.

[ Szerkesztve ]

(#52355) Dzsekó válasza assemble (#52351) üzenetére


Dzsekó
addikt

Valószínű IDE Sata módban kéne megnézni. Bármelyik gépen meg tudod nézni, ha már a tiédben nincs ilyen.
A vinyó a beállítást természetesen végleg megjegyzi, amíg nem állítod újra.

(#52356) hEngi


hEngi
tag

Sziasztok,
Aktuális config:
Proci i5 4690
SSD Samsung 850 EVO 250GB
HDD Samsung HD502IJ
Alaplap Asrock h97 pro4
VGA 960 4GB

Ehhez keresek egy meghajtót amire a nagyobb játékok/filmek/sorozatok kerülnének(a régi hdd -meg menne tartaléknak.) :)

A keret olyan 35K.
Szeretném ha 7200RPM es lenne és 3 TB -os :)

Előre is köszi.
Üdv,
hEngi

(#52357) Dzsekó válasza hEngi (#52356) üzenetére


Dzsekó
addikt

Amit ajánlanék az a WD Black, de az 50k, Toshiba jöhet esetleg szóba, az csak 25k kevesebb garival, és nagyobb meghibásodási rátával.

(#52358) assemble válasza Dzsekó (#52355) üzenetére


assemble
addikt

Koszi, megprobaltam igy is, igy mar felismerte, viszont azt irta, hogy az accoustic management nincs tamogatva. De mindegy, a hangja ettol fuggetlenul mostanaban tenyleg elviselhetonek tunik, szoval nem szamit annyira :)

[ Szerkesztve ]

(#52359) Dzsekó válasza assemble (#52358) üzenetére


Dzsekó
addikt

Akkor ott már gyárilag halkítva van elvileg. Elérési időből kiderül, ha 12ms körül van, akkor nincs AAM bekapcsolva, ha 15-16ms vagy efeletti, akkor be van kapcsolva az AAM halkított üzemmód.

[ Szerkesztve ]

(#52360) assemble válasza Dzsekó (#52359) üzenetére


assemble
addikt

Aham, gondolom akkor az lesz.
Mivel tudok ilyet merni? :)

(#52361) Dzsekó válasza assemble (#52360) üzenetére


Dzsekó
addikt

pl. HD tune, HD tach
Access time és Random access néven találod meg a teszt grafikon mellett a mérési értékek között.

[ Szerkesztve ]

(#52362) hEngi válasza Dzsekó (#52357) üzenetére


hEngi
tag

A gari kicsit fáj de a meghibásodástól nem félek.
Érzékeny adatokat nem itt tárolok/duplikálva valahol máshol.

Pontos típust tudsz mondani? Nehogy mellé nyuljak :D
A WD RED -et is néztem de az csak 5400 es :( és a mostani samu vinyon is volt olyan, hogy játék közben ha filmet is néztem akkor laggolt a film :(

(#52363) M107 válasza hEngi (#52362) üzenetére


M107
addikt

:R

WD Red 3TB tárolni felesleges a 7200 RPM sőt még játszani is lehet róla, személyem 1 TB WD Red-ről játszok gond nélkül.
3 év gari.

Toshiba HDD-k is jók sőt a WD Black és Red után a 3-dik legjobb legalább is nálam. 2 év gari ugyan, de ha tönkre akar menni hamarabb befutcsol, mivel tömegtermelés van, tönkre mehet ugyan úgy a WD is ha hibás illetve nem megfelelően használod.
Volt már annyi hdd-m de egyik sem a megfáradás és a bad sectorok miatt esetleg valami más miatt ment tönkre, bár én midig eladtam garancia lejárta előtt.

Most is 1 WD RED és egy 2 TB Toshiba eladó (nem meghívás és nem itteni árulásra gondolok)

UI :

Csak tájékoztatásul írom le :

Nem azért ilyen alacsony az ár mert rosszak vagy valami bajuk van csupán jó tét lélek vagyok, és nem hülye vagy stb aki nincs tisztában az árakkal.

2 éves 1 TB WD RED 12000 FT kb 6 hónap gari van még
1 éves 4 hónapos 2TB Toshi DT0ACA 200 Torrent HDD volt 12000 Ft
100/100 hibátlan
UI: Nem adom el senki itteni fórumtársnak a PH-n.


[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#52364) Dzsekó válasza hEngi (#52362) üzenetére


Dzsekó
addikt

DT01ACA300

Van WD Red Pro, ami 7200-as, de az is 50k, akkor már inkább a Black az 5 év gari miatt.
Hogy lehet játék közben filmet nézni? :)
Netezés közben Forma 1 vagy foci azt még értem, de játék közben film nézése ráadásul 1 monitoron, az érdekes. :)

(#52365) hEngi válasza Dzsekó (#52364) üzenetére


hEngi
tag

Hát a 27-esen játszok közben megy a Dr house a 22-esen :D

(#52366) Kobe


Kobe
veterán

Sziasztok

Htpcnek szant mini pc be keresek minel nagyobb tarkapacitasu 2.5 os sata vinyot. A minimum meret 2-3TB lenne, letezik ajanlott kivitel ezek kozul ? Ahogy lattam eleg gyer amugy is a kinalat ezen a teruleten....

(#52367) King Unique válasza Kobe (#52366) üzenetére


King Unique
titán

2 TB
9,5 mm: ST2000LM003
15 mm: MQ01ABB200 | WD20NPVX

3 TB
15 mm: MQ03ABB300 | WD30NPRZ

4 TB
15 mm: Seagate-Samsung Spinpoint M10P —► Samsung M3 Portable

Ha csak 9.5 mm magas fér bele, akkor eleve szűkül a kör. Meg most már nem is külső, hanem belső kéne? :D

[ Szerkesztve ]

(#52368) Kobe válasza King Unique (#52367) üzenetére


Kobe
veterán

Ha minden igaz a htpcbe befer az msata ssd melle egy 2.5-os is. Ha megoldhato, akkor inkabb ez lenne a preferalt megoldas. Ha nagyon draga akkor meg jatszik a kulso, de elsosorban helytakarekossag miatt a belso lenne jo

(#52369) King Unique válasza Kobe (#52368) üzenetére


King Unique
titán

A lehetőségek és árak adottak, valamint a másik megoldás kapcsán is ment ment válasz. Aztán, hogy melyiket választod és mit veszel, az már a te döntésed. Amúgy a gyártó oldalán nem írják, hogy mekkora 2,5" HDD megy bele, de vsz 9,5 mm magas.

[ Szerkesztve ]

(#52370) assemble válasza Dzsekó (#52359) üzenetére


assemble
addikt

Nem tudom melyiket kell nezni, a legalacsonyabb 12 ms, de vannak nagyobbak :)

[ Szerkesztve ]

(#52371) jim bcs válasza King Unique (#52367) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Van valami infód az átnevezett greenek-ről? --> WD20NPVX, WD30NPRZ ?

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#52372) King Unique válasza jim bcs (#52371) üzenetére


King Unique
titán

A WD20NPVX a WD My Passport és más 2,5" 2 TB-os külső merevlemezekben is használatos. Eddig nem hallottam felőlük különösebb problémákról, legalábbis innen a fórumról és ismeretségi körből. Persze ez csak kis mintavétel. A WD30NPRZ eddig a 3 TB-os My Passport sorozatnál volt használatos, de sokáig a pontos modellszámát se lehetett tudni, mert külsőként jóval előbb jelent meg. A WD honlapján én is talán csak idén fedeztem fel belsőként feltüntetve. Tehát ennél ~ zéró a tapasztalat és egyelőre nem is kapható itthon.

[ Szerkesztve ]

(#52373) lood55


lood55
tag

Sziasztok!

A minap édesapám által használt gépben elhalálozott egy 2006-os samsung vinyó, így keresnék a helyére valami olcsó, de megbízható darabot. Oprendszer lesz rajta néhány apróbb program, böngészés, letöltés. Én WD-t preferálnám, konkrétan ezt néztem ki: 1TB WD 3.5" Caviar Blue (WD10EZEX). Másik szériák green, purple, red, black jobbak, rosszabbak, vagy teljesen más márkát javasoltok? Méretben 1 terra alatt nem éri meg venni, de a méret nem számít, így 2 terráért pénzt már nem adnék többet.

Üdv.

(#52374) Dzsekó válasza assemble (#52370) üzenetére


Dzsekó
addikt

A benchmark fül alatti tesztet futtasd le, és ott lesz egy random access.

(#52375) Dzsekó válasza lood55 (#52373) üzenetére


Dzsekó
addikt

Jó választás, nagyon nincs is más alternatíva, esetleg még Toshiba, de kb. 1 kutya.

(#52376) assemble válasza Dzsekó (#52374) üzenetére


assemble
addikt

Itt van olvasasra:

A teszt nagy resze alatt amugy nem volt veszes a hangereje, de a vegen hangos volt. Az elozo tesztnel pedig vegig hangos volt, gondolom a folytonos olvasas halk es amikor seek-el ossze-vissza, az tud jo hangos lenni :)

(#52377) Gravity1234


Gravity1234
tag

Sziasztok!

Adattarolasra kulso vinyobol mi vagy mik a legjobb valasztas per pillanat?
ar/ertek aranyban 1-2-3 TB kapacitassal.
koszonom!
G.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#52378) King Unique válasza Gravity1234 (#52377) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Összefoglalóban megtalálod a topikjait, illetve a fizikális méretet és a tárolókapacitást el kéne dönteni. Legjobb választás nem igazán van, eleve adott szempontoktól, felhasználási módtól is függ.

[ Szerkesztve ]

(#52379) Gravity1234 válasza King Unique (#52378) üzenetére


Gravity1234
tag

Mint irtam 1-2-3 TB erdekelne, de arfuggo.
Kulso vinyo, ezt is irtam.
Adattarolasra kell csak.
Meret, nem ertek hozza, nem tudom mi a pro es kontra, nekem mindig nagy meretuek voltak kulsoben is, talan mert az kesobb ha ugy alakul beepitheto asztali gepbe is.

Fokent marka erdekelne mit erdemes es mitol tartozkodjak.
G.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#52380) Marvinyo


Marvinyo
aktív tag

Sziasztok!

Az ismertetőt átolvastam, de a biztonság kedvéért megkérdezem:

Rendszerlemeznek a WD Blue *EZEX szériája is mondhatni ugyanolyan jó mint a Black? A garancia köztük 3 év, azt látom, de a Blacknél az EZEX-hez képest van egy jó +40-60%-os ár, amit nem feltétlenül érne meg nekem. Szerintetek?

(#52381) King Unique válasza Gravity1234 (#52379) üzenetére


King Unique
titán

Én meg írtam, hogy hol, melyik topikokban érdeklődj. És ott majd kicsit konkrétabban kéne feltenni a kérdést. 3,5" (asztali) méretben amúgy 2 TB alatt már nem is érdemes külső vinyót venni. Valamint 2,5" méretben is van már 3-4 TB-os, igaz azok még drágák.

[ Szerkesztve ]

(#52382) Gravity1234 válasza King Unique (#52381) üzenetére


Gravity1234
tag

Ez ok, nezem azokat is, de gondoltam tanacsot itt is tudtok adni.
Koszi.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#52383) King Unique válasza Gravity1234 (#52382) üzenetére


King Unique
titán

Igen, itt leginkább belső merevlemezeket illetően, valamint az itteni összefoglaló is nagyon hasznos lehet, ha külső házas megoldásban gondolkodsz.

[ Szerkesztve ]

(#52384) Gravity1234 válasza King Unique (#52383) üzenetére


Gravity1234
tag

Alapvetoen erre gondoltam igen. Jelenleg is belso vinyom van egy Rock HDL SU3 kulso hazban.
Nem fektettem ebbe nagyobb energiat, de talan azert vslasztottam anno par eve ezt a megoldast mert ebbol ha ugy adodik beepitheto is lehet egy masik gepbe ha arrol van szo. De hogy mi az elonye egy dedikalt kulso drivenak, a belso+hazzal szemben nem tudom..

Erdekelne mi a pro es kontra a ketto kozott, de alapjaban veve a kerdesem az belso vinyo vasarlas, kulso adattarolokent hazban, USB porton keresztul lenne.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#52385) King Unique válasza Gravity1234 (#52384) üzenetére


King Unique
titán

Alapvetően kb. ez [link].

(#52386) Gravity1234 válasza King Unique (#52385) üzenetére


Gravity1234
tag

koszi. Akkor termeszetesen marad a belso vinyo + haz.
Mar csak az a kerdes milyen vinyot ajanlotok kulso adattarolokent, fenykepek, videok tarolasara.
Azt olvastam 5400-as jobb valasztas, ez ok. minimum 1 TB de inkabb tobb, viszont a keret max 25-28 ezer lesz ra.
Mi ajanlott mi az ami kerulendo?

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#52388) King Unique válasza Gravity1234 (#52386) üzenetére


King Unique
titán

Téma összefoglaló.

A WD30EFRX lenne a tuti, de az túlmegy a kereten. Tehát marad a 2 TB-os, vagy más ajánlott modell.

[ Szerkesztve ]

(#52389) Dzsekó válasza assemble (#52376) üzenetére


Dzsekó
addikt

12,6ms, azaz performance-ra van állítva, nincs AAM bekapcsolva, ez a maximum hang, amit kiad, viszont így gyors, a 12,6ms nem rossz érték.

hegegege: jó lesz, ha a vinyó mérete elegendő és nem túl kicsi.

[ Szerkesztve ]

(#52390) suvomi


suvomi
csendes tag

Sziasztok!

Vettem nemrég egy SSD-t és egy HDD-t (WD10EZEX). Ha azt akarom, hogy az SSD legyen a master, akkor a HDD-t kell jumperelnem vagy sem?
Külön SATA kábelen lesznek.

https://www.facebook.com/groups/1737295806551859/

(#52391) fr3ntzen


fr3ntzen
aktív tag

Sziasztok.

Érdeklődnék, hogy külső vinyót milyet ajanlanatok? USB 3.0 legyen. Képek tárolására kell főleg. 1-2TB-s méretben.

Köszi a segítséget! :U :R

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#52392) junior11 válasza fr3ntzen (#52391) üzenetére


junior11
veterán

Duplán ment

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#52393) junior11 válasza fr3ntzen (#52391) üzenetére


junior11
veterán

Szia, itt érdeklődj [link] , 2,5"-os megoldások [link]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#52394) lood55 válasza Dzsekó (#52375) üzenetére


lood55
tag

Szia!

Köszi a gyors választ! Azt meg tudnád mondani, hogy a másik WD szériák miért drágábbak annyival? Annyit látok, hogy az általam írtra csak 2 év gari van, de remélem ez nem azt jelenti, hogy 3 évesen dobhatom a kukába.

(#52395) fr3ntzen válasza junior11 (#52393) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

Köszöntem ! :R

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#52396) GRTH


GRTH
csendes tag

Sziasztok,

Pár éves 1,5TB-s Seagate HDD-m (ST31500341AS) a Disk Sentinel szerint már haldoklik, 41%-os kondícióval, így aktuális lecserélnem.

A gépemben most egy SSD, és még kettő 2TB HDD van, a régi Seagate helyére egy 3TB-s HDD-t szeretnék, elsősorban filmek tárolására. Ez a HDD lenne a filmnézős HDD a mediabox-on keresztül. Alaplap ASUS H97-Pro Gamer.

Szerintetek melyik lenne az ideális HDD a 30 ezer forint körüli kategóriában?

Köszönöm!

(#52397) jim bcs válasza GRTH (#52396) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

3TB WD Red (WD30EFRX)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#52398) GRTH válasza jim bcs (#52397) üzenetére


GRTH
csendes tag

Ez gyors volt - THX!

(#52399) Mr-Pamacs


Mr-Pamacs
senior tag

Sziasztok.

Sajnos jobb topicot nem találtam neki, hátha tudtok segíteni. A hűtéses topicok közül egyikbe se illik be.
Adott egy chieftec szerverház. 5 db vinyó van benne a 3,5-s helyeken. 4 samsung, 1 wd. A 2 db 1 Tb-os samsungok annyira berezonálnak (hullámzóan) hogy kezdek megőrülni tőle. Van még a gépben 4 üres 5.25 hely így oda át akarom rakni ezt a kettőt, passzív hűtésű rezgéscsillapítású keretben, de sajnos nem találok szinte semilyet. Nem kell rá kijelző meg flinc flanc dolgok. Passzív legyen és csillapítson zajt. Ennyi.
Tudtok valamit javasolni?

(#52400) Mr-Pamacs válasza Mr-Pamacs (#52399) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.