Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52401) ToXeN válasza Mr-Pamacs (#52400) üzenetére


ToXeN
tag

Maszek, de nekem ilyen módon van felfüggesztve, jobbat nem veszel sehol: LINK
Googleban ha rákeresel a "rubber suspended hdd"-re kinyílik a világ előtted.
Aki még nem próbálta nem is tudja milyen halk lesz minden.
(A képen nem az én gépem van)

[ Szerkesztve ]

"The days are long but the years are short"

(#52402) jim bcs válasza Mr-Pamacs (#52399) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#52399) (#52400) Mr-Pamacs

Ezek kaphatók újonnan és használtan is -->
Alpenföhn Rodler
Alpenföhn Alptunnel
Scythe Himuro SCH-1000

Ezek már csak használtan, pl. az aprón keress rá -->
Nexus DiskTwin
Zalman ZM-2HC2
Xilence CL xphd.cl.b

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#52403) Patesz1337


Patesz1337
tag

WD Red 4TB 5400rpm 64MB SATA3 WD40EFRX
WD AV 4TB 5400rpm 64MB SATA3 WD40EURX
WD Purple 4TB 5400rpm 64MB SATA3 WD40PURX

Ezt a 3 vinyót nézegetem. Adattárolásra lesz használva. Melyiket érdemes közülük megvenni? Vagy nincs jelentősége? Vagy más típust? Árban nem szeretnék 50 fölé menni.

Köszi

(#52404) Dzsekó válasza Patesz1337 (#52403) üzenetére


Dzsekó
addikt

WD Red. AV-ra csak 2 év gari van, Purple meg nem kifejezetten erre a célra van, tehát Red.

(#52405) Patesz1337 válasza Dzsekó (#52404) üzenetére


Patesz1337
tag

AV-ra is 3 év gari van, iponon legalábbis ez van írva. Ettől függetlenül legyen red?

(#52406) Dzsekó válasza Patesz1337 (#52405) üzenetére


Dzsekó
addikt

3 év garival jó az AV is, bár arra úgy tudom hivatalosan 2 év van. Ha olcsóbb az AV, akkor vehető az is 3 év garival, egyébként Red.

(#52407) LámaZ


LámaZ
addikt

Na, szóval: szerintetek milyen/melyik adathordozó a legjobb torrentezésre?

Legyen minden jó!

(#52408) LámaZ válasza LámaZ (#52407) üzenetére


LámaZ
addikt

Nem válaszol senki?
Akkor tárgytalan a kérdésem, még várok egy picit. ☺

Legyen minden jó!

(#52409) nimfas válasza Victoryus94 (#52060) üzenetére


nimfas
addikt

Nekem egy régi Adata 320-as 2,5" külső winyóm van... TOSHIBA belsővel, egy GoFlexNas-ban volt, simán beleállítva.... 2-3 évig ment 0-24-ben semmi baja, halk volt. Csak a tárhely miatt cseréltem egy WD Red-re. A RED jóval hangosabb, rezeg az asztalon a nas :W

(#52410) FollowTheORI válasza LámaZ (#52407) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Egy SSD amit nem sajnálsz... :D

Amugy meg minél gyorsabb annál jobb... :)

A legújabb BB riport szerint a HGST a legjobb consumer cucc továbbra is... csak drága is általában.

A 4TB feletti desktop (DM sorozat) Seagate-k is egész jól muzsikálnak eddig.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#52411) Kobe


Kobe
veterán

bár félig off topik - amiért sorry, de most hogy úton a htpc és a spinpoint 2TB bele, kicsit gondolkoztam, hogy van a notiban még 1 db 1TB os vinyóm az SSD mellett (WDC WD10JPVX), és van egy Adata HD710es (Toshiba MQ01ABD) külső vinyóm is

gondoltam lőjjünk nagyvadra, sináljuk úgy hogy a htpchez pofátlanul nagy adatmennyiséget lehessen hozzákötni, így beszereznék egy külső keretet inkább a WDC-nek, asszony meg megkapná az Adatát hurcolászósnak. Így a noti maadna "ügyintézős" gépnek, a htpc médiatárnak + WDC "mozgathatóvá válna" a 2 gép között.
Tudnátok ajánlani valami minőségi de nem túl drága külső keretet hozzá? Ami pl fém, jól is néz ki és mondjuk jó paraméterei is vannak pl hűtésben és strapabíróságban? Én vmi Lacie re tippeltem....

(#52412) King Unique válasza Kobe (#52411) üzenetére


King Unique
titán

A Lacie készre szerelt adattárolókat gyárt, nem natúr külső házakat. Illetve ők már a luxus kategória, ami az árakon is meglátszik. Azért az új Chromé modellt szívesen elfogadnám. :)) Amúgy meg van külön topikja is a témának.

[ Szerkesztve ]

(#52413) LámaZ válasza FollowTheORI (#52410) üzenetére


LámaZ
addikt

Szégyellem magam, de a HGST-ről eddig nem is hallottam. Amúgy őrület, ami a BB-nél van, több tízezer HDD.

Legyen minden jó!

(#52414) ló úr válasza FollowTheORI (#52410) üzenetére


ló úr
őstag

Drága igen a HGST, de a minőséget meg kell fizetni :)

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#52415) chester91


chester91
senior tag

Sziasztok!

Egész eddig a WD10EZEX volt a választott, de közben vizsgáltam a házat, ami meg lesz véve, és a 3,5-es helyeknek nem túl jó a hűtése, ellenben a 2,5-es helyekkel. Elkezdtem nézelődni, és a WD10JPVX lett a választásom. Csak adattárolás lesz, SSD-re megy a rendszer és a programok. Mit kell tudni még a noti vinyókról? Az biztos, hogy ugye ez lassabb és kevesebb a cache, szenved valami hátránytól, ami befolyásolhatja a döntést?

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#52416) jim bcs válasza chester91 (#52415) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Halkabbak és hűvösebbek mint a nagyok, szebben mutatnak. Én csak 2,5"-eket használok.

1TB WD Red (WD10JFCX)
1TB WD Scorpio Blue (WD10JPVX)
1TB HGST 5K1000

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#52417) chester91 válasza jim bcs (#52416) üzenetére


chester91
senior tag

Rendben, köszi a választ :) Lassan csak összeáll a konfig, minden csak idő kérdése :D

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#52418) pc360


pc360
addikt

Sziasztok!

Sokadjára csalódok a WD winyókban, pedig nem Green-eket használok, hanem minimum Black-et, de most épp egy 2 terás darabomra jelez hibát (WD2002FAEX), ami elég nagy veszteség; és nem ez az első Black-em, ami megadja magát. Az egyedüli darab, ami eddig nem lett szektorhibás, az egy RE3 (WD1002FBYS), de az árban minimum duplája az összesnek. Ja és az extra poén, hogy egy másik RE3-asom már gariztattam egyszer, tehát a szerverkategória sem 100-as. Pont most jött ki egy cikk is erről, mennyire megbízhatatlanok a WD-k a tapasztalatok alapján.

Ez alapján kérdés, hogy milyen márka/típus kombinációra érdemes még egyáltalán benevezni hosszútávú használatra? SSD mellé lenne könnyedebb letöltés és adattárolás céljából, 3 vagy 4 terás méretben.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#52419) junior11 válasza pc360 (#52418) üzenetére


junior11
veterán

Az én ismerőseim körében is van panasz bőven a WD-re (is), azt vettem észre, hogy minél újabb a cucc, márkától függetlenül, annál kevesebbet bírnak...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#52420) pc360 válasza junior11 (#52419) üzenetére


pc360
addikt

Lehet, nem csak a WD-kkel van gond, de arányaiban eléggé rosszak a srácok. Akkor talán az egyszerűsített kérdés az lehet, hogy melyik kicsit is normálisabb 7200-as HDD kapható 5 év garival? Esetleg valami nem WD...

WD = Worst Drive :)

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#52421) jim bcs válasza pc360 (#52420) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

HGST

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#52422) Dzsekó válasza pc360 (#52418) üzenetére


Dzsekó
addikt

HGST a legprémiumabb márka, pláne amióta megszűnt a desktop vonala. Viszont piszok drágák.
BB grafikon is mutatja, hogy HGST a legmegbízhatóbb.
Viszont ha sok vinyó döglik nálad, akkor lehet érdemes lenne szétnézned a tápod környékén.
Mint ahogy fentebb írták a mai vinyók jobban halnak, mint a régebbiek. Ennek az oka egyszerű.
Sokkal kisebb alkatrészek vannak rákényszerítve (pl. fejek) sokkal precíziósabb munkára, kisebb helyen (nagyobb adatsűrűség miatt). Emiatt a mai vinyók érzékenyebbek a tápellátásra, amit sokan nem vesznek figyelembe.
Egy kis tüske és máris kész a bad sector. Szóval érdemes minőségi tápba (nem feltétlenül drága, csak normális belvilágú) beruházni. Meghálálja hosszú távon.

(#52423) King Unique válasza jim bcs (#52416) üzenetére


King Unique
titán

Azért a WD10JPVX-nél ott figyel a gyakori leállítás-felpörgetés, ami nem a legjobb [link]. Igaz HDS-ben lehet tiltani a lemez leállását.

(#52424) jim bcs válasza King Unique (#52423) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Azért van ott Red és a HGST is. Lehet tiltani, de minden bekapcsolásnál aktiválni kell.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#52425) King Unique válasza jim bcs (#52424) üzenetére


King Unique
titán

Igen tudom, futnia kell a programnak és így nem az igazi. Ráadásul a wdidle3 a motorleállítást nem befolyásolja. A Travelstar 5K1000 meg rekorder a parkolás intenzitását illetően.

(#52426) jim bcs válasza King Unique (#52425) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Sajnos az van ami fentebb ki lett tárgyalva, a mostani hdd-k soha nem lesznek már olyan jók mint a régiek.
Lehetnének jók és jobbak mint az évekkel ezelőtti generáció, de kell a fogyás, senkinek sem érdeke, hogy 20-30 évig használj 1 hdd-t.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#52427) King Unique válasza jim bcs (#52426) üzenetére


King Unique
titán

Igen, ez evidens. Csak arra próbáltam célozni, hogy a 2 említett típus se minden téren frankó, mert mindkettőnél masszívan rásegítenek a tervezett elavulásra. Egyik a leállításokat darálja, másik a parkolásokat és mindkettő száma ugye véges. Nyilván nem véletlenül vannak így beállítva, hisz az eredeti gazdiknak valóban nem érdeke...

(#52428) bolic válasza pc360 (#52418) üzenetére


bolic
őstag

Szia!

Nekem is van WD RE3 500GB winyó, de az korábbi (WD5002ABYS-01B1B0 és WD5002ABYS-02B1B0), az megy mindennap megállás nélkül 24x7x365 folyik a torrentezés és ennek máig hibátlanok immár kb. 6-7 éve.

Volt Antec tápegység, az kifüstölt és kicseréltem minőségi 24x7 Enermax 500W tápegységre, azóta évek óta jól muzsikál. :R

Te melyik operációs rendszeren dolgozik? Folyamatosan éjjel-nappal megy vagy mindennap kikapcsoltál a gépet? A RE winyókra nem találták ki a mindennapos be-ki kapcsolgatásra. :F :K

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#52429) Grampy


Grampy
aktív tag

Sziasztok!

Adattárolásra keresek megbízható, csendes HDD-t, lehetőleg WD-t.
500GB elég lenne, keret olyan 13-14k.
Melyik típusszámút ajánlanátok?

(#52430) Dzsekó válasza Grampy (#52429) üzenetére


Dzsekó
addikt

WD5000AAKX

[ Szerkesztve ]

(#52431) Grampy válasza Dzsekó (#52430) üzenetére


Grampy
aktív tag

Köszi!
És ha csak 2-300Ft különbség van ez és a WD10EZEX között? Ha a tárhelytől eltekintünk(esetemben nem a legfontosabb tényező) és azoknak fényében tekintünk rájuk, mint amiket írtam, érdemesebb utóbbit választani?

(#52432) Dzsekó válasza Grampy (#52431) üzenetére


Dzsekó
addikt

Mindegy, de ár/tárhely miatt WD10EZEX jobb választás.

(#52433) Grampy válasza Dzsekó (#52432) üzenetére


Grampy
aktív tag

Rendben, akkor azt választom!
WD10EFRX volt az első kiszemelt, de árban lejjebb kell mennem, remélem ez is jó lesz erre a célra.
Rendszer egyébként SSD-ről megy.

(#52434) jim bcs válasza Grampy (#52433) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Persze, hogy jó lesz, veheted.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#52435) pc360 válasza Dzsekó (#52422) üzenetére


pc360
addikt

Azért ez így nem jellemző, hogy halnak, a tápom pedig egy jó kis Seasonic. Az említett RE3, és egy sima középkategóriás Seagate vígan elvannak.

Viszont nyilván nem akarnék piszok sok pénz kifizetni a dologért, azért is puhatolóztam. Meglátjuk. Köszi az ajánlást, nem ismertem a márkát eddig.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#52436) Patesz1337


Patesz1337
tag

Seagate Archive 8000GB 128MB SATA3 3,5" HDD

Tudom nincs az ajánlott termékek között, de 70000-ért árulják, 3 év garival és gb/ft-re bontva lényegesen olcsóbb, mint a többi. Úgy is csak adattárolásra lesz használva. Filmek/sorik rámásolva és max onnét nézve a használat.
Érdemes inkább ezt megvenni?
Köszi

(#52437) Dzsekó válasza Patesz1337 (#52436) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nem olyan katasztrofális a %-os értékelése, de tény, hogy túl sok értékelés nincs még. Ha lényegesen olcsóbb, akkor szerintem vedd meg, és meglátod. 3 év gari jó, ha meg meghal, akkor nem vesznek pótolhatatlan adatok. Javaslat, hogy 2-3 hónapig legyen egy mentésed, mert valakinek addig bírta a vinyó. Ha fél-egy év után nem hal meg, akkor jó eséllyel már tartósabb darab lesz.
Tápegységre még figyelj, ne hajtsd meg gagyi táppal, mert Seagate-ek elég érzékenyek a tüskékre, hajlamosak ilyenkor bad sector-osodni.

(#52438) Dzsekó válasza pc360 (#52435) üzenetére


Dzsekó
addikt

Az jó táp, ha nem túl régi (8+ éves).
Ezek szerint nem volt szerencséd. Sajnos egyik gyártóról sem mondható el, hogy tökéletes vinyókat gyárt.
Még a HGST-nél is vannak meghalások.

(#52439) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Sziasztok!
Szerintetek mennyire lenne értelme asztali gépbe átlagos felhasználásra 2.5"-os vinyót használni. Konkrétan most sikeresen kikerült a régi 3.5"-os, helyette betettem a gyerek aksihalott laptopjából a vinyót, és meglepődtem, hogy már nem rezonál a gépház. Ezen felbuzdulva néztem laptop vinyókat, és láttam, hogy árban ugyanott vannak, mint az asztali társaik. Konkrétan egy Hitachi z7k500-at néztem, ez benne van az ajánlottak között is, csak látom, hogy ez 7200-as fordulatú. Ettől még ugye nem fog visszatérni a rezonálás?
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#52440) Dzsekó válasza elfelejtette (#52439) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nem vlószínű, hogy visszatér vele a rezonálás, legalábbis max. jóval kisebb mértékben.
SSD mellett van létjogosultsága a laptop vinyónak.
Van Z5K500 is. :)
Olcsóbb is és 5400RPM-es.

(#52441) elfelejtette válasza Dzsekó (#52440) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hardveraprón néztem, keveset futott használt, 8k-ért, annyit megér?

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#52442) margithid


margithid
veterán

Sziasztok!
2.5"-os merevlemeznek szeretnék házat venni, ez megfelelő lenne nekem?

elfelejtette

Nekem amúgy van 2.5"-os 320 GB-os eladó:)

[ Szerkesztve ]

(#52443) King Unique válasza margithid (#52442) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Hát, ha elég a sima USB 2.0, akkor megfelelhet. Amúgy van a témának topikja és eBay-es házakról is tapasztalatok.

(#52444) Dzsekó válasza elfelejtette (#52441) üzenetére


Dzsekó
addikt

Meg, de sentinel képet kérjél, hogy hibátlan-e a vinyó.

margithid: Én Hong Kong-ból és Kínából nem vennék semmit. Sok ott a hamisítvány.

[ Szerkesztve ]

(#52445) margithid válasza King Unique (#52443) üzenetére


margithid
veterán

:R

(#52446) elfelejtette válasza Dzsekó (#52444) üzenetére


elfelejtette
veterán

Köszi a megerősítést.
Asztali használatban egyébként kell állítani valamit, hogy ne parkoltassa túl gyakran a fejet?

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#52447) Dzsekó válasza elfelejtette (#52446) üzenetére


Dzsekó
addikt

Sentinellel lehet kikapcsolni a parkolást, de a programnak futnia kell háttérben.
Vagy megpróbálhatod a végleges kikapcsolást. Összefoglalóban van a Seagate kikapcsolása,
ezt meg lehet próbálni Hitachin esetleg, hogy működik-e. Amennyiben ezt választod, kérünk egy visszajelzést, hogy sikerült-e.

(#52448) 7Sony7


7Sony7
addikt

Üdv. Úgy néz ki, vennem kell egy winyót. Valószínűleg egy használt, 250-300Gb -os lesz, 6 hónap garival. (SATA), Van amit kerülni kell? Még nem tudom, milyen típusok vannak, nem írják a neten, de ha valami nem ajánlott típus, nem hozom el.

-

(#52449) Dzsekó válasza 7Sony7 (#52448) üzenetére


Dzsekó
addikt

500GB alatt már nem érdemes használtat sem venni, mert nincs árban különbség.
Hitachi (HGST), WD ajánlott elsősorban.
Illetve használtból nagyon jó még a Samsung F3 és F4 széria.

(#52450) FollowTheORI válasza Dzsekó (#52422) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem a táp lesz ott a gond... inkább valamifajta vibráció lehet nála, ha márkától és típustól függetlenül halnak a lemezek...

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.