Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53051) razorka777 válasza jim bcs (#53050) üzenetére


razorka777
veterán

Köszi. :R
Akkor ezen csúnyán átsiklottam.

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#53052) jim bcs válasza razorka777 (#53051) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

No problem ezért vagy itt, mi meg azért, hogy nehogy sz@rt vegyél :)

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53053) razorka777 válasza jim bcs (#53052) üzenetére


razorka777
veterán

Szóval akkor ez lesz az. :)

Még egyszer köszönöm.
Simán megvettem volna, ha nem kérdezek rá.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#53054) jim bcs válasza razorka777 (#53053) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

az :K

Inkább az a szomorú, hogy simán rád adták volna ha bemész személyesen és látják, hogy semmit nem konyítasz hozzá. Okos voltál, nem féltél kérdezni.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53055) gatesz válasza jim bcs (#53046) üzenetére


gatesz
tag

Szia, köszönöm! Házat személyes vélemény alapján tudnál ajánlani? Mindkét méretben.

(#53056) Joe1985 válasza Dzsekó (#53045) üzenetére


Joe1985
tag

Boot nem számít, a 7200RPM sem kell. Akkor úgy néz ki az a WD Red 6 TB a befutó.
Még egy hdd-n akadt meg a szemem, a Seagate 8 TB nagyon jó áron van. Nincs az ajánlottak között a gyártó, gondolom nem véletlen ilyen olcsó a többihez képest.

Konkrétan ezzel a típussal van valami tapasztalat?
Maradjon a WD Red?

(#53057) Könyvelő9892


Könyvelő9892
csendes tag

Sziasztok!

Asztaliba szeretnék 2 TB-os HDD-t. 5400 RPM elég, mert csak film, zene, képek mennének rá.
A rendszer SSD-én van, a játékok az 1 TB-os WD mennek.
Kinéztem 2 db HDD-t:
1. WD20EZRX
[link]

2. WD20EZRZ
[link]

Szerintetek kettő között van különbség? Ajánlott ez a 2 HDD?
Olvastam rémhíreket a Green seria-ról vkinek jó, vkinek nem (parkolás), meg beolvadt a Green a Blue-ba.
Vagy ha ennél a 2-nél tudtok jobbat ajánlani, annak is örülnék. Ezeket 20E Ft körül tudnám megvenni, nem szeretnék többet rájuk költeni. Nekem az a fontos, hogy halk legyen és megbízató.

(#53058) Dzsekó válasza Joe1985 (#53056) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ez gyengébb eresztés, WD Green szinten van, gari csak 2 év rá.
Red szerintem jobb választás.

(#53059) Dzsekó válasza Könyvelő9892 (#53057) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ez a kettő már ugyanaz a vinyó, mert ahogy Te is írtad a Green beleolvadt a Blue-ba.
Ennél jobb választás a WD Red, 3 év rá a gari, parkolást ennél is kell állítani, de utána nincs vele gond.
Ára nyilván magasabb, de a megbízhatóságnak ára van. Persze biztonsági mentést itt is tartani kell, mert ami elromolhat, az előbb-utóbb el is romlik.

(#53060) ggg666 válasza Dzsekó (#53058) üzenetére


ggg666
őstag

3év gari van erre is.

(#53061) Geresics


Geresics
addikt

Kukucs!
Ha egy ideig nem használom a HDD-ket, akkor leállnak, és a következő használatkor (pl. bóklászás a mappákban) indulnak újra el (hallani, ahogy felpörög).
Nem tudja véletlenül valaki, hogy hogy tudom ezt a funkciót kikapcsolni? :F (Win10)

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#53062) Joe1985 válasza Dzsekó (#53058) üzenetére


Joe1985
tag

Rendben, rendelem a redet. :))

Köszönöm a segítséget! :R

(#53063) King Unique válasza Geresics (#53061) üzenetére


King Unique
titán

Parancsolj: [link].

(#53064) jim bcs válasza gatesz (#53055) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Én dokkoló párti vagyok, ha rack akkor csakis alu.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53065) Geresics válasza King Unique (#53063) üzenetére


Geresics
addikt

Köszi! :R

Szerk.:
egy kis értelmezésben kérnék még segítséget! :DDD
Van a gépben egy SSD, egy 1TB WD, és egy 3TB WD. Ha azt szeretném, hogy egyik winyó se kapcsoljon le, akkor azt írjam, hogy "összes"? Vagy hogy "2,3"?)

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#53066) jim bcs válasza Geresics (#53065) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53067) Geresics válasza jim bcs (#53066) üzenetére


Geresics
addikt

A képet én is láttam, ezért kérdeztem, mert 1 SSD + 2 HDD van a gépben, és a kérdés, hogy mit kell beírnom? Mert a bekarikázott egyes feletti szöveg alapján ez nem egy "logikai 1"-es, és nem egyértelmű, hogy mit kell beírnom. De akkor majd próbálkozom...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#53068) King Unique válasza Geresics (#53067) üzenetére


King Unique
titán

Nálam csak azért az 1-es van megadva és bekarikázva, mert egy másik példában pont az volt a meghajtó sorszáma. Utóbbi a bal oldali oszlopban egyébként megtekinthető HDS-ben. Illetve ott van felette a magyarázó szöveg, ami szerintem eléggé egyértelmű. De, ha neked továbbra sem az, akkor íme szájbarágósabban:

0 —► Lemez 0 leállásának tiltása
1 —► Lemez 1 leállásának tiltása
2 —► Lemez 2 leállásának tiltása
3 —► Lemez 3 leállásának tiltása
2,3 —► Lemez 2 és Lemez 3 leállásának tiltása
* —► Összes lemez leállásának tiltása (* = csillag)

[ Szerkesztve ]

(#53069) Geresics válasza King Unique (#53068) üzenetére


Geresics
addikt

Nem tudom, hogy milyen "bal oldali oszlopban" van tekinthetőek meg az értékek (nem otthon vagyok most, hogy futtatni tudjam a Hard Disk Sentinelt), de nagyon köszönöm a szájbarágós leírást (pl. 0. lemezre nem gondoltam), így már minden világos! :R
Az "összes" letiltásánál a csillagot pedig csak simán benéztem! :DDD

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#53070) King Unique válasza Geresics (#53069) üzenetére


King Unique
titán

Akkor gondolom ilyen ablakot még nem is láttál...? :N

(#53071) Geresics válasza King Unique (#53070) üzenetére


Geresics
addikt

De, amikor uoljára felmerült egy winyóról, hogy hibás. Kb. 1,5 éve már annak! Ki emlékszik már ilyesmire... :DDD

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#53072) King Unique válasza Geresics (#53071) üzenetére


King Unique
titán

Mi köze ennek ahhoz, hogy a HDD hibás, vagy sem? Azért, aki használ HDS-t, az viszonylag gyakran nézegeti ezt a főablakot. Aki a free verziót, annak meg úgyis minden indításnál a képébe tolja. :D

(#53073) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Hi!
Adattárolásra és rendszeres használatra (torrent), vennék merevlemezt. Az összefoglaló és a kommentek szerint egy 1tb-s wd red-del elvileg nem nagyon fogok mellé

Ha jól emlékszem írtátok régen, hogy nem kéne futárral rendelni. De a boltokba mégis hogyan kerül? Futárral ugyanúgy, nem?

Köszönöm!

(#53074) Geresics válasza King Unique (#53072) üzenetére


Geresics
addikt

Az a köze hozzá, hogy akkor használok HDS-t, ha felmerül a gyanú, hogy valami gebasz van a HDD-vel... :U

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#53075) Nex8


Nex8
újonc

Hi

Összefoglalóban olvastam, hogy a WD Green merevlemezcsalád tagjai a jövőben beleolvadnak a WD Blue családba. Film, zene tárolására akarom használni a 2 TB-os HDD.
WD20EZRX beolvad a WD20EZRZ-ba. Lehet még mindkét típust kapni, egy áron is vannak.
Mindenben teljesen megegyezik a 2 típus? vagy WD20EZRZ vmiben jobb esetleg?

Köszi a válaszokat előre is. :)

(#53076) King Unique válasza Geresics (#53074) üzenetére


King Unique
titán

Az ilyen HDD diagnosztikai programok pont arra valók, hogy folyamatosan fussanak és monitorozzák a merevlemez állapotát. Illetve ezáltal még időben tudnak értesíteni és így idejében lehet lépni. Ha csak akkor veszed elő, amikor tényleg gond van a HDD-vel, akkor már régen rossz... :D

(#53077) jim bcs válasza ReSeTer (#53073) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#53073) ReSeTer
:F hozzám mindig futár jön, soha semmivel nem volt gond + a boltokba is oda viszi valaki és nem teleportálódnak.

(#53075) Nex8
Az a közös bennük, hogy a green eddig se volt ajánlott és ezután se lesz, miután egybe olvadtak így részemről a blue se.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53078) jim bcs


jim bcs
MODERÁTOR

2.5", WD Black 1TB

Többen is kérdezitek folyamatosan, hogy mikor jön a 2.5"-es Black-ből az 1TB-os verzió, erre csak annyit tudtam írni, hogy biztosan jön ebben az évben de nem tudni mikor. Eljött az idő, megjött az új szériából az 1TB-os verzió amit már megtaláltok az összefoglalóban is a saját kategóriájában -> 1TB WD Scorpio Black (WD10JPLX) 32MB, 9,5mm, 5év gari, AF. Hazánkban még nem kapható de hamarosan érkeznek az első példányok amire én is benevezek.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53079) andatti


andatti
senior tag

Nekem is vennem kellene valamilyen merevlemezt, így itt érdeklődöm...
Most egy 80 Gb-os van a gépben, ami még sata1-es, vagy 2-es... Vettem közel 3 éve egy 500 Gb-os hordozhatót, ami ma már csak 76%-os a HDS szerint. Boltos megnézte és mondta, hogy vennem kéne másikat, mert ez döglődik... Sőt, megjegezte, hogy jóval több, mint 1 évet futott már, és sokallta a 2200 feletti indítás-leállás értéket... A aptop, amivel használom képes naponta 3-8x is lefagyni...
Itt az ajánlásban sata 3-asok vannak és én is tudom, hogy inkább vennem kéne egy komplett gépet... :(((
Szóval külső helyett vennék inkább egy belsőt adattárolásra, mentésre, 1-2 Tb körül, bár a 3 Tb-os is jó árban van... Ami elbizonytalanít, az a csatlakozás, (3,5 2.5, illetve sata hanyast, /+átalakítót/ és esetleg usb-st, mobilrack-et komplett, vagy mit és hogyan...) illetve ez a 2200-as érték, amit nem tudok hova tenni... Elvileg op rendszer is menne rá, mert nem tudok most ssd-t is venni. A régit meg ki kell dobnom, mert nincs annyi csatlakozó az alaplapban, hogy az is maradhasson... nos, miután tücsköt-bogarat összehordtam, talán látszik, hogy mennyire nem értek hozzá... De azért egy-két jótanácsnak nagyon örülnék... :DD

(#53080) junior11 válasza jim bcs (#53078) üzenetére


junior11
veterán

Köszi az infót, csak a link nem működik.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#53081) andatti válasza junior11 (#53080) üzenetére


andatti
senior tag

Esetleg ez? Bár én guglival kerestem rá, de leírás alapján azonosnak tűnik...

(#53082) jim bcs válasza junior11 (#53080) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#53080) junior11
Nagyon egyszerű, mert ez nem link, csak kiemelés :D (ilyet ne keress, nálad nincs ilyen lehetőség)

(#53079) andatti
A sata 3 oda-vissza kompatibilis mint a sata 2, vagy mint az usb 2.0-3.0, annyi, hogy sata 2-n a sata 3-as hdd nem fogja hozni azt a sebességet amit sata 3-on hozna.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53083) junior11 válasza jim bcs (#53082) üzenetére


junior11
veterán

Okés, kösz az infót :D

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#53084) andatti válasza junior11 (#53083) üzenetére


andatti
senior tag

Írta is, hogy Magyarországon még nem kapható... Ahogy én láttam, 100 $ az ára, ami most akciósan 75... Ebben a hsz-emben van a külföldi webshopos link...

(#53085) junior11 válasza andatti (#53084) üzenetére


junior11
veterán

Igen, már látom, köszi, telefonon elsiklottam felette.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#53086) JayZ


JayZ
tag

Üdvözletem az uraknak! :R

Látom, SSD mellé torrent+tárolás szerepre WD red ajánlott. Na kérem, ezek közül melyik lenne a befutó? (gondolom van oka a pici árkülönbségnek)

WD10EFRX
WD10JFCX

Illetve, kicsit izgatja a fantáziám egy 2 terás darab, a ~20 rugó helyett 27 rugó lenne (WD20EFRX). Szerintetek érdemes kicsivel többet csengetni most érte, vagy később ruházzak be "energiatakarékos" "halk" Green lemezre?

(#53087) King Unique válasza JayZ (#53086) üzenetére


King Unique
titán

Talán, mert az egyik 3,5", a másik 2,5" [link]... :)
Tárhelyből sosem elég, viszont hogy kinek mekkora tárkapacitású, milyen árú HDD felel meg, azt mindenkinek magának kell eldönteni. Amúgy inkább a Red, mint Green. Utóbbi nem kifejezetten ajánlott itt a topikban.

[ Szerkesztve ]

(#53088) oncsi


oncsi
őstag

Sziasztok.
Az lenne a kérdésem, hogy a gépemben szolgáló WD20EARS-00MVWB0 tökéletesen teszi a dolgát, már kb 5 éve. 100/100-as, és semmilyen hibát nem jelez a Sentinel. De 500nap van benne. Ma vettem egy ugyan olyat (pontosan ugyan azt a model-t, még a gyártási isőpont is 2011-es), de abban csak 128 nap van. Most, így utólag gondolkodtam el rajta (persze hogy nem előtte:-), hogy talán jobb lett volna ha nem veszek mellé egy úgyan olyat, hanem le kellett volna cserélni 2 újra. A kérdés lényege az lenne, hogy mennyire nem ajánlott a fent nevezet típus? Mit tehetek azért, hogy még pár évig még elmenjenek? Vagy csere inkább valami ajánlottabbra? Köszönöm ha valaki ajánl bármit is.

[ Szerkesztve ]

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#53089) Bruce1967


Bruce1967
tag

sziasztok,hogy lehetséges az hogy egy HDDém meleg és pörög meg minden csak a gép nem észleli? mi lehet a baj?

"Ave"

(#53090) dokee78 válasza Bruce1967 (#53089) üzenetére


dokee78
félisten

(#53091) jim bcs válasza oncsi (#53088) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

"mennyire nem ajánlott a fent nevezet típus?"
Nagyon nem és ezt még megszorozhatod 2-vel.

"Mit tehetek azért, hogy még pár évig még elmenjenek?"
Minden nap elmondasz egy imát és megiszol 2dl szentelt vizet, majd a hdd tetejére ráteszel 2db kojot tollat + minden hónap végén feláldozol egy kecskét pontban éjfélkor :D Viccet félretéve semmit, ha szerencséd van akkor elleszel vele akár egy pár évet is, ha nincs akkor a legrosszabb esetben egyik pillanatról a másikra elköszön az örök bitmezőkre.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53092) mmili


mmili
tag

Sziasztok.

Van valakinek véleménye a Hitachi 2TB SATA3 64MB Ultrastar 7K3000 HUA723020ALA641 modelljéről? Elég baráti az ára :). Elolvastam az ajánlott összefoglalóban lévőket, de az alap célra javasoltak között lévő 2 TB-osok horror áron mennek. Ott javasolt volt a 7K4000es széria, ezért kérdem, hogy a 7K3000esről van e valakinek tapasztalata.
A jelenlegi 500 GB-s WD Blue HDD-m fokozatosan haldoklik. 9 nap alatt -25% kondíció. Ezért szeretnék tanácsot kérni, hogy ha nem az 1 TB-os WD Blue EZEX verzióját venném, hanem picivel kiegészítve a rá szánt összeget, akkor mely 2 TB-os lemezek ajánlottak a piacon 20k körül. Rendszernek betennék egy 80 GB-s Velociraptort (idővel SSD, de most helyem legyen elsősorban), és mellé kellene egy adatok tárolására, torrentezésre, napi átlag felhasználásra alkalmas HDD.
Köszi előre a segítséget.

(#53093) jim bcs válasza mmili (#53092) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

EZEX

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53094) oncsi válasza jim bcs (#53091) üzenetére


oncsi
őstag

Köszi. Emlékeztem én, hogy nem ajánlott. De mi a baja? Elektronika, vagy mechanikai probléma? Nem birja a melegedést, vagy a hő ingadozást? Mert van ilyenből nekünk 3db 1.5TB-os is, meg 2db 1Terrás-is. Ezek mind kb egyszerre lettek véve, mind 100-as, pedig mind 600 nap felettiek (az egyik 920 napot ment)Természetesen megértek a cserére, de mint műszaki érdeklődésű ember érdekelne a miértje. :)

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#53095) gtamate2 válasza jim bcs (#53093) üzenetére


gtamate2
veterán

Miért? Korábban Nagyon ajánlott volt a 7K3000 ha jól láttam.
Én berendeltem egyet iponról most 18k-ért, a kövi 2 terrás ajánlott pedig 26k.

Csak adattárolásra kellene minél olcsóbban 2tb.

[ Szerkesztve ]

*Sn0w

(#53096) ló úr válasza gtamate2 (#53095) üzenetére


ló úr
őstag

Nincs velük baj csak régebbi típus. Szerintem minőségre megeszi az EZEX-et reggelire :)

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#53097) naja válasza Könyvelő9892 (#53057) üzenetére


naja
aktív tag

Sziasztok!
Hasonlót kérdeznék én is de megfordítva a dolgot, Ti mit ajánlotok?

-2 TB; asztali gépbe, SSD mellé; 1 játék és adat és 2 backup partíció (2 külön rendszeré) lenne rajta minimum.

Elvárás, fontossági sorrendben: megbízható, de a lehető leghalkabb legyen, árban ne legyen elrugaszkodott (a 7K4000-t és a Black-et barokkos túlzásnak tartom).
Nekem mindegy hogy 2,5 vagy 3,5 colos, amelyik a halkabb és jobb. Türelmes fajta vagyok, nem kell gyorsnak lennie.

Jól látom, hogy szóba jöhet a 3,5"-os a 2TB WD Red (WD20EFRX), vagy a 2,5" 2TB Seagate-Samsung M9T (ST2000LM003)? Van ezeknél jobban megfelelő a leírtakhoz?

Ui: Vettem már két éve egy 2,5"-os 1TB-os Red-et, hogy az majd jó lesz.
Hááááát, ennél halkabb nincs?

(#53098) jim bcs válasza gtamate2 (#53095) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#53095) gtamate2
Most is az még, de szerintem 1-2 példány hangosabb mint az ezex, ha így neki belefér simán veheti.

(#53097) naja
Játékok miatt mindenképpen 7200-est nézz.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53099) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Sziasztok!

HGST/Hitachi HTS541010A9E680 1TB SATAIII 5400
Samsung 1TB SATA HN-M101MBB/ST1000LM024
WD 1TB SATA3 WD10JPVX 5400rpm 8MB

Ez a három db 2,5"-os HDD közül melyik a nyerő? Láttam az ajánlottban van mind és árban sincs köztük szinte különbség.

(#53100) King Unique válasza csucsbicep (#53099) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Van, aki szerint a Hitachi igazán minőségi és megbízható, bár rengeteg fejparkolást csinál, TV-n "klattyog", ami nem feltétlenül a legjobb.
A Samsung szerintem ok, nekem is van belőle több. Bár annál már olvastam olyat, hogy többször előfordult fejletapadásos probléma, igaz azért az a megfelelő használattól is függhet.
A WD Red elvileg a legstrapabíróbb és legminőségibb, viszont annál kis kontra lehet, hogy nem desktopra, hanem elsődlegesen NAS és RAID üzemre van optimalizálva. Viszont egyre többen használják normál merevlemezként adattárolásra és nem szokott emiatt különösebb probléma lenni. Illetve van egy kis hangja, mint fentebb is említette a fórumtárs.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.