Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52301) TROG AIR válasza Crondore (#52300) üzenetére


TROG AIR
aktív tag

a WD oldalán a warranty check invalid serial numbernek jelzi a a számát.... [link]

430 pozitív , 0 negatív....

(#52302) mobal válasza Crondore (#52300) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Hasonlít erre?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#52303) jim bcs válasza Crondore (#52300) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#52300) Crondore
A green nem ajánlott és ez egy régi szériás green ami még NPVX, átnevezve már NPVZ néven fut. A méretek adottak a gyári spec-ben, ha ettől eltér ki tudja mi és honnan van. A feliratok nekem kicsit mintha mosódottak lennének, szerintem nem eredeti, de az is lehet, hogy tévedek.

(#52301) TROG AIR
Ez nem lepett meg :DDD

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#52304) Crondore válasza mobal (#52302) üzenetére


Crondore
tag

mobal:

Nem tudom, nem fogtam a kezembe, a képeket csak kaptam.

TROG AIR, jim bcs: Köszönöm a válaszokat. Sokat segítettek. Ez a vinyót így inkább kihagyom.

[ Szerkesztve ]

(#52305) mobal válasza Crondore (#52304) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Akkor hagyd, jól tetted.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#52306) fehervari795 válasza Dzsekó (#52291) üzenetére


fehervari795
csendes tag

Rendben, köszi a választ. :) :R

(#52307) Molk


Molk
tag

Sziasztok,
Alap felhasználásra (laptopba) új hdd-t vennék. Az összefoglalót átnézve két merevlemezt néztem ki, melyek egy árkategóriában vannak.
500GB HGST Z7K500 (HTS725050A7E630/0J43895) 32MB, 7mm, 3év gari, AF
500GB WD Scorpio Blue (WD5000LPVX) 8MB, 7mm, 2év gari, AF

A hitachi jobbnak tűnik teljesítményben, szerintetek is azt válasszam? :R

(#52308) TROG AIR válasza Crondore (#52304) üzenetére


TROG AIR
aktív tag

Ráadásul a WD gyártósorán elfogyhatott a wd green "zárómatrica" és erre már csak Red jutott.... :)

(sőt,ezeken nincs is ilyen matrica,csak elsütik a zacskóvéget egy kb fél centis perem meghagyásával..)

[ Szerkesztve ]

430 pozitív , 0 negatív....

(#52309) M107


M107
addikt

:R

Sokat olvastam mostanság itt arról, hogy így sza. úgy sza. a Toshiba HDD. Ezzel nem tudok egyet érteni, tömegtermelés van, de ne áltaánosítsunk már.

WD RED 1 TB (1 éves 5 hónapos)

Toshiba DT0ACA200 (1 éves 8 hónapos) Torrent HDD amióta megvan több 10 TB ment át rajta.

Toshiba DT0ACA200 (11 hónapos 22 napos)

PSU CTG 500 és Aururm 550 fél évenként válva egymást CTG 2011 novemberi az Aurum 2012 augusztusi

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#52310) Crondore válasza TROG AIR (#52308) üzenetére


Crondore
tag

Na ezt én ki sem szúrtam... nem találkoztam még ilyen vélhetőleg hamis/átcímkézett cuccal...
Thx!

(#52311) ló úr válasza Crondore (#52310) üzenetére


ló úr
őstag

Green máshogyan néz ki teljesen. Ez 99%, h vmi hamisítvány :)

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#52312) King Unique válasza Crondore (#52300) üzenetére


King Unique
titán

A 2,5" 2 TB-os Green alapból 15 mm magas (vastag) [link], így a mért 9,69 mm miatt már helyből fake... :DDD
Amúgy mobil külső vinyókba szokták pakolgatni őket, akkora nagy panaszt még nem hallottam felőlük. Bár a Green hivatalosan nem igazán ajánlott, az igaz.

(#52313) jim bcs válasza Molk (#52307) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#52307) Molk
Mivel rendszer lesz rajta, így 7200rpm-est vegyél ami itt a HGST Z7K500, WD-ből a Scorpio Black a 7200-es, a Scorpio Blue az csak 5400-es.

(#52309) M107
Tudtommal itt senki nem jelentette ki az általad írtakat! Ettől függetlenül nem rossz, de nem lesz ajánlott.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#52314) Boxi88 válasza ló úr (#52311) üzenetére


Boxi88
őstag

A kinézetével nincs baj. De a többi dolog tényleg gyanus.

[ Szerkesztve ]

(#52315) ló úr válasza Boxi88 (#52314) üzenetére


ló úr
őstag

Jajo. 3.5"-nel kutakodtam :D

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#52316) rabbit87


rabbit87
tag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata
SEAGATE OEM 2.5" SSHD SATA 500GB, 8GB SSD Cache 7mm (ST500LM000) hdd-ről?

SSHD hibrid cucc állítólag. Laptopba lesz.

[link]

Iphone 12, Dell Inspiron 3521

(#52317) Klara_ válasza rabbit87 (#52316) üzenetére


Klara_
őstag

Mukodik, kevesbe parkol mint a balck, viszont a tesztekben irt rendszer betoltesi idok nalam elerhetetlenek. Lehet a p2p kapcsolatok sok iras/olvasasa miatt, de nalam a black alatt van sebessegben. Viszont halkabb es kevesbe melegszik.

(#52318) Molk válasza jim bcs (#52313) üzenetére


Molk
tag

Köszönöm a megerősítést. :R

(#52319) Rathrol


Rathrol
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék venni 2 vagy 3Tb merevlemezt játékok futtatására lesz használva leginkább, illetve tárolására is egyben (film,zene..stb) milyen márkájú,sebességű merevlemezt ajánlanátok?
35ezer ft max amit rászánnék.

[ Szerkesztve ]

(#52320) Joe fiú


Joe fiú
senior tag

Sziasztok!

Olvastam az összefoglalót, de drágább winyókon kívül jóformán semmi nem tartozik ajánlott kategóriába.
Adattárolásra, backup funkcióra kellene megbízható 3TB-os, lehetőleg gyors merevlemez.

Régebben ajánlott volt a ST3000DM001, most mi a helyzet vele? Vagy csakis a WD Red ami tuti?

(#52321) Dzsekó válasza Rathrol (#52319) üzenetére


Dzsekó
addikt

7200RPM lenne jobb a játék miatt, a Black ami igazán ajánlott, de nem fér be a keretbe, így marad a Toshiba 2TB és 3TB.
Ezekre kevesebb a gari és nem annyira megbízhatóak, mint a Black-ek.

(#52322) Dzsekó válasza Joe fiú (#52320) üzenetére


Dzsekó
addikt

Esetleg még Red-en kívül Toshiba jöhet még szóba.
A ST3000DM001 sosem volt ajánlott, mert nagyon nagy a döglési arányuk. Itt a Reviews fül alatt olvashatsz pár véleményt.
Toshiba már ennyire nem rossz, de az sem túl jó. Egyszóval a Red ajánlott elsősorban, ha az drága, akkor a fenti Toshiba esetleg, de abból már több döglik meg. ST3000DM001-ről meg ne is beszéljünk. Van a Seagate-nek drágább prémium jó vinyója, de a ST3000DM001 pont nem az:
Ez a kedvenc hozzászólásom:
"Pros: garbage, but competitively priced garbage" :)

[ Szerkesztve ]

(#52323) King Unique válasza Joe fiú (#52320) üzenetére


King Unique
titán

Erről a merevlemezről pont nemrég volt egy cikk, hogy külső merevlemezekben is igen jól teljesítenek...[link]. :))

(#52324) Joe fiú válasza Dzsekó (#52322) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Köszönöm a válaszod, néztem a Toshibát, árban is jobb. A Red-ek sajnos 20%-kal drágábbak.
Ha havonta egyszer-kétszer használom gépben, adatmentés céljából, akkor gondolom ennél sem kell félni korai haláltól?
A 2tb WD Greenem is csak 30 nap üzemidőt gyűjtött össze 4 év alatt, azzal sincs gondom.

King Unique: Köszi, átnyálazom az írást.

Ez a merevlemez akkor jó lenne a fentebbi célokra?

[ Szerkesztve ]

(#52325) Khelben


Khelben
nagyúr

Sziasztok! Notebookba szeretnék 1 terrás hdd-t egy ssd mellé. A hdd-n virtuális gépek lennének elsősorban, bennük visual studio, sql server, webszerver fut. Kérdés, sebességben melyikkel járok jobban: egy 7200-as HDD-vel vagy egy 5400-as SSHD-val?
pl. HGST Travelstar 7K1000 1TB 7200rpm 32MB SATA3 0J22423 vs. SEAGATE Laptop SSHD 1TB 5400rpm 64MB SATA ST1000LM014

[ Szerkesztve ]

(#52326) rabbit87 válasza Klara_ (#52317) üzenetére


rabbit87
tag

Köszi a választ! Remélem jó lesz! :))

Iphone 12, Dell Inspiron 3521

(#52327) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Ismerősöm ideadta a gépét, egy Asus EeePC HD1000HD, mert valami gebasz volt vele, nem tudták újratelepíteni a Windowst sem. Kikaptam a vinyót, és HD Sentinel szerint 12%-os. Szóval a helyére kéne valami. Egy 160GB-os Seagate Momentum volt benne, 9,2 mm-es. (manapság 9,5-es van, de gondolom az a 0,3 mm nem oszt nem szoroz, meg az sem baj, ha 7 mm-es az új, a csatlakozások ugyanott vannak). A méret nem lényeg, a legkisebb is elég, ami többnyire már 500 GB gondolom. Mit ajánlotok? Az összefoglalóból amit kinéztem, a WD5000LPCX 12k-ért, vagy Hitachi Travelstar Z7K500 14k-ért. Azért néztem ki egy 7200 rpm-eset is, mert az EeePC nyilván nem egy erőmű, és mivel a rendszer is a HDD-n lesz, talán nem árt, ha gyors. De úgyis a gazdája dönt majd a ráfordított árról. Szóval mit gondoltok?
Néztem, hogy van 10k körül Seagate is, de személy szerint nem szeretem a márkát, meg gagyit nem is tennék bele (de ahogy feljebb is írtam, nem én döntök sajnos)

[ Szerkesztve ]

(#52328) jim bcs válasza Khelben (#52325) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#52325) Khelben
Az 5400-as SSHD nem sokkal gyorsabb mint egy mezei 5400-es, nem jön tőle a hűha érzés, így én azt mondanám, hogy legyen 7200-es, pl. az általad említett HGST Travelstar 7K1000 meg is felel a célra.

(#52327) Gabesz87
Én egy 120-as ssd-t javasolnék, ha mindenképpen hdd kell akkor 500GB HGST Z7K500 vagy 500GB WD Scorpio Black (WD5000LPLX).

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#52329) Gh00st


Gh00st
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni, röviden a történet:
5-6 éve kizárólag WD merevlemezeim voltak(4db külső 2TBgreen - 2db külső 1TBblue), vegyes használat:HD filmek, zene, programok illetve az egyik egy xbox360 külső volt)
Probléma nem volt egyikkel sem 100/100, de eladtam őket.
Most tervezek venni 2 vagy 3TB-os belső HDD-ket. Milyet?
- greenből már EZRX van(ez jobban teljesít e, mint előtte az EZRS, IntelliPower nem gond)?
- blueból EZRZ 5400rpm (vélemény)?
Más gyártót nem néztem, lehetőség szerint ezek a kiszemeltek.
Előre is köszönöm a válaszokat, üdv
gaben
:R

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#52330) jim bcs válasza Gh00st (#52329) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Egyiket se, átnevezés történt, tehát mindkettő green csak már EZRZ néven, mint green megszűnt és átcsoportosult a blue családba, nem ajánlott.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#52331) Gh00st válasza jim bcs (#52330) üzenetére


Gh00st
tag

Ez gyors volt, köszönöm.
Szintén nem ajánlott a Seagate.
Hitachi, Toshiba ajánlott? Nem hangos?

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#52332) jim bcs válasza Gh00st (#52331) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

WD mellett Hitachi, ha nagyon szakad a part akkor Toshiba, de inkább maradja az első kettőnél.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#52333) Gh00st válasza jim bcs (#52332) üzenetére


Gh00st
tag

Köszönöm!
:R

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#52334) mobal válasza jim bcs (#52328) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Találtam a fiókban egy régi még Hitachi feliratú Z7K500-at :DDD. Mikor megvettem a lapost rögtön kiszereltem belőle és jól elraktam.

Micsoda meglepetés! :)

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#52335) jim bcs válasza mobal (#52334) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

:DDD jjjaj, na az meglepetés, még jó, hogy vettél egyet :DDD

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#52336) mobal válasza jim bcs (#52335) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Mind1, visszaraktam. Ha jól emlékszem van rajta egy érintetlen ThinkPad előtelepített Win7 Prof! :D

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#52337) Gh00st válasza jim bcs (#52332) üzenetére


Gh00st
tag

Elnézést, még egy kérdés lenne!
Purple, Red vehető?

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#52338) Gabesz87 válasza jim bcs (#52328) üzenetére


Gabesz87
addikt

Igazad van, az SSD-re valamiért nem is gondoltam. Csak az a gond, ez az EeePC 1000HD XP-t támogat (legalább is a support oldalán XP-hez vannak csak driverek, ha jól láttam). Szóval nem tudom, a Win 7-el minden működne-e. SSD-re meg XP-t tenni... :Y

(#52339) Zoleee89


Zoleee89
aktív tag

Sziasztok!

HDD vásárlás előtt állok és egy kis segítséget szeretnék kérni.
"Új" használt gép összerakása után csak a hdd hiányzik a gépből, tehát erről futna a rendszer és ezen tárolnám az adatokat is. Inkább cad program és virtuális gép futtatására használnám.
Helyi boltban jelenleg raktáron 2tb-os hdd közül wd purple és toshiba van.(sata3 és 64mb cache) Érdemesebb várnom, megrendelnem másik hdd-t vagy ezek közül is jó lenne nekem valamelyik? Árban a 4k-val olcsóbb a toshiba. Tudok várni, ha ezek a merevlemezek nem igazán erre a célra valók.
Mit javasoltok?

(#52340) jim bcs válasza mobal (#52336) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#52336) mobal
0 km-esként jó lesz tartaléknak :)

(#52337) p.gabor
Igen, de sorban pont fordítva.

(#52338) Gabesz87
Ne foglalkozz vele, win7-el és win10-el is működik, az alap driverek mindkettőben benne vannak.

(#52339) Zoleee89
A rendszer és az adat nem igazán jó ötlet 1 hdd-n, én ketté bontanám és inkább 500GB 7200rpm rendszer + 500GB-1TB 5400rpm adat.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#52341) Zoleee89 válasza jim bcs (#52340) üzenetére


Zoleee89
aktív tag

Köszönöm a válaszod.

Jelenleg van egy Samsung 750gb-os sata2-es hdd-m (HD753LJ) amit a későbbiekben használnék adat tárolásra részben. Vennék a jelenlegi mellé egy másikat amin lenne a rendszer és az adatok másik része lenne, ezért is gondolkodtam 2tb-os hdd vásárlásán.
25eFt körül melyik hdd lenne ami erre a célra megfelelő lehet?

(#52342) T_Stark válasza Zoleee89 (#52341) üzenetére


T_Stark
őstag

Sziasztok!
Gondolkodom egy megbízható, csendes 3,5" 2TB HDD-ben.
A rendszer SSD-n van, szóval nem kell a 7200 rpm, főleg hogy csendeset akarok. Inkább adattárnak lenne használva, erről néznék filmeket, hallgatnék zenét, torrent menne róla, ritkán pár játék (nem ez az elsődleges szempont)...
Árban jó lenne ha közelebb lenne a 20K-hoz, mint a 30-hoz. Mit tudtok ajánlani?

(#52343) assemble


assemble
addikt

Sziasztok!

A napokban erkezett meg az uj PC-m, amibe egy ilyen 2 TB-os HGST Ultrastar 7K3000-t vettem: [link]

Kicsit gyanus volt az 1 ev garancia, de ugy voltam vele, hogy mivel egy ajanlott enterprise grade HDD, ilyen olcson (<20k) igy is boven megerheti a dolog. HD Sentinellel raneztem azert, tokeletes allapotot ir, es 0 ora hasznalatot.

Kivancsisagbol azert rakerestem a konkret tipusra, es az amazon oldalan egy eleg fura review-t lattam: "Not new at all: Used 15,123 hours in the past". A faszi GSmartControl-al belenezett a self test history-ba, amiben legalabb 15000 ora mukodesre utalo jelek voltak, amit utana a jelek szerint lenullaztak. Nem birtam ki, raneztem en is ugyanezzel a cuccal, es nagyon ugy tunik, hogy nalam is hasonlo a helyzet:

SMART Self-test log structure revision number 1
Num Test_Description Status Remaining LifeTime(hours) LBA_of_first_error
# 1 Short offline Completed without error 00% 12 -
# 2 Short offline Completed without error 00% 0 -
# 3 Short offline Completed without error 00% 16506 -
# 4 Short offline Completed without error 00% 15585 -
# 5 Short offline Completed without error 00% 15381 -

(A felso 12 oras szerintem mar en voltam)
Ugy latom, hogy ez eleg egyertelmuen, legalabb 1.8842466 evnyi (~688 napnyi) non-stop mukodest indikal, igy ez a HDD valojaban egyaltalan nem uj. Es igy elegge atveres szaga van a dolognak, mert sehol nem volt feltuntetve, hogy a cucc refurbished lenne vagy ne lenne uj. Ennyi mukodessel a hata mogott gondolom jelentosen nagyobb a meghibasodasi kockazat is, mint ha uj lenne, gondolom nem veletlen adnak ra ilyen keves garanciat is.

Alapbol tehat azt mondanam, hogy vissza kene vinni a cuccot, es venni helyette valami mast. Viszont el tudom kepzelni azt is, hogy mint enterprise cucc, ennyi mukodessel a hata mogott is tovabb birna, mintha vennek hasonlo penzbol valami tenylegesen uj, de consumer cuccot, amibol nem egy halt meg mar mostanaban korulottem (epp mostanaban egy Deskstar 7K3000 kb 4 ev utan)... Ti mit tennetek?
Nagyon sokat nem akarnek ra kolteni (ilyen 10-20-30k-s kategoriaban), orulnek minel nagyobb tarhelynek (akar 3-4 TB-nak is), de a mostani meghibasodasok utan korulottem ugy vagyok vele, hogy inkabb elferek valahogy 1 TB-on is, ha cserebe tobbszoros elettertamra szamithatok, es nem fog varhatoan 5 even belul leamortizalodni. Ez a jo fajta 2TB-os cucc 20 ezerert ugy nez ki tul szep, hogy igaz legyen. Legalabbis ujonnan :)...

(#52344) Dzsekó válasza assemble (#52343) üzenetére


Dzsekó
addikt

Legalább jól ki lett próbálva a cucc. :DDD
Viccet félretéve szerintem ne vidd vissza, inkább használd. Hitachik különösen jól bírják a 7/24-et. Inkább a sok ki-be kapcsolás árt a vinyóknak. Mivel folyadék csapágyazásuk van, ezért alig kopik a csapágyuk, tehát jól bírják a folyamatos, szerver szintű működést kevés ki-be kapcsolással.
Szerintem rosszabbul járnál egy új desktop vinyóval, főleg ha a maiakat nézzük. Egyre rosszabbak.
Mindenki olcsó vinyót akar és már lassan ott tartunk, hogy olcsó desktop vonalon már nem tudunk mit ajánlani. Régen a Green és Blue is jó volt, mostmár az sem, főleg a Green, Seagate is nagyon leromlott, pedig a 7200.10 az egyik legjobb desktop vinyó volt a világon, Toshiba sem az igazi. A nagyon jó Samsung F3-F4 széria után a Samsungot bekebelezték, így már az sincs. Ha meg picit megbízhatóbb vinyót akarunk, akkor többet kell érte adni (Red, Black), de többet fizetni meg sokan nem akarnak.
Úgyhogy szerintem használd az Ultrastar-t, az még jó Hitachi volt (desktop már abból sincs, mert őket is megvették).

T_Stark: WD20EFRX, picit drágább, de jobb minőségű és több rá a gari.

[ Szerkesztve ]

(#52345) assemble válasza Dzsekó (#52344) üzenetére


assemble
addikt

Koszi, gondolkozok meg rajta. :)
Meg annyi, hogy eleg zajos amikor dolgozik az eddigi vinyoimhoz kepest. Gyakorlatilag egyertelmuen, es eleg hangosan hallani, hogy mikor dolgozik epp. De nem tudnam megmondani, hogy ez a tipus velejaroja (olvastam rola h viszonylag hangos alapbol), vagy hogy ezek a hangok mar rendellenessegre utalnak-e, nem tudom ezt hogy lehetne megallapitani...

(#52346) ló úr válasza assemble (#52345) üzenetére


ló úr
őstag

Szerintem csak tulparázod. Minden winyónak van hangja, ha dolgozik. Ha meg olvastad is, h hangos, akkor ennyi :D Ne spilázd túl, felesleges. Életbevágóan fontos dolgokat tarts amúgy is 3-4 helyen, a többire ott a felhő, aztán ha besz@rik vmi akkor max kellemetlen, viszot egy wd blue, red, black is be tud halni 1 éven belül, sőt sokkal hamarabb is. Van egy jó winyód, ne feszengj, használd :)

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#52347) Dzsekó válasza assemble (#52345) üzenetére


Dzsekó
addikt

Hitachiknak jellemzően hangos a seek hangjuk ("darálnak", amikor dolgoznak).
Desktop Hitachiknál AAM-et (Advanced Acoustic Management) lehetett 128-as legkisebb értékre venni, és akkor lehalkultak, lágy lett a fejmozgásuk, viszont valamivel lassabbak lettek. Én mindegyiknél belőttem ezt, mert zavart a darálásuk (éjjel ment a gép és nem tudtam aludni). Hitachi Feature Tool (ftool) 2.12-es verziójában volt utoljára bent az AAM. Így néz ki az állítás. Szedd le az iso-t (sárga download felirat), írd ki egy cd-re, bootolj be. Remélhetőleg lehet majd vele állítani. Ha nem, azt úgyis kiírja az ftool.

[ Szerkesztve ]

(#52348) Dzsekó válasza Dzsekó (#52347) üzenetére


Dzsekó
addikt

Az utolsó szériás Hitachikat (7K1000.C és D) már alapból 128-as értékre tették gyárilag, így halkabbak lettek, viszont az elérési idejük is leromlott, de ezt nagyon kevesen nézik, a hangot meg mindenki hallja. Ezért aztán a későbbi ftool-okból kivették az AAM-et. Ha meg olyan vinyót néztél a 2.12-es ftool-al, ami gyárilag halkra (128-ra) volt véve és változtatni akartál rajta, akkor Ftool kiírta, hogy ez a vinyó nem támogatja az AAM-et. Egy próbát megér a Te vinyódnál, mert hallható a különbség.

(#52349) MADcat


MADcat
MODERÁTOR

Sziasztok! NAS-ba, ahogy olvasom most csak szinte RED széria az, amit tudtok ajánlani? Ár-érték arányban kérdezem. Jó lenne, ha halk, plussz a fogyasztása is jó lenne mert 24/7-ben menne.

[ Szerkesztve ]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#52350) Dzsekó válasza MADcat (#52349) üzenetére


Dzsekó
addikt

Red most a legjobb erre a célra.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.