Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52951) King Unique válasza Pszihonaranc (#52949) üzenetére


King Unique
titán

Rövid ideig használtam notiban, majd utána szintén külső házban, mint a HGST-t. Nem volt vele probléma és most is ok, de ez csak a saját tapasztalat, amiből nem lehet általánosítani. Bár külső vinyóként többen is használnak ilyet a fórumról és viszonylag jó szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

(#52952) Pszihonaranc válasza King Unique (#52951) üzenetére


Pszihonaranc
senior tag

Akkor legyen így (Hitachi) vagy úgy (Seagate), nem nyúlok mellé egyikkel sem?

(#52953) King Unique válasza Pszihonaranc (#52952) üzenetére


King Unique
titán

Ha csak notiba lesz adattárolónak, akkor "úgy" is jó lesz. Garancia egyiknél sincs arra, hogy nem nyúlsz mellé, mivel a 100%-os megbízhatóság nem garantálható. :N Ugyanúgy ki lehet fogni mindegyiknél gyengébben sikerült | hibás darabokat.

(#52954) Pszihonaranc válasza King Unique (#52953) üzenetére


Pszihonaranc
senior tag

Igen, valóban laposba szánom adattárolónak, de olyan gondolatok is futkároznak a fejemben, hogy leszek olyan vagány, és teszek rá egy linuxot is.
Ebben az esetben módosul a képlet?

(#52955) Pszihonaranc


Pszihonaranc
senior tag

Valaki meg tudná mondani nekem, hogy ez a vacak kiváló WD my passport ultra hány rpm-mel forog? Sehol nem bírom megtalálni...

(#52956) kedvesgabor


kedvesgabor
tag

Médialejátszó mini pc-be, amin torrent is futna(24h) milyen winchestert ajánlotok?
WD AV-GP vagy RED vagy más?
Köszi!

(#52957) King Unique válasza Pszihonaranc (#52954) üzenetére


King Unique
titán

Ha OS-t (is) akarsz róla futtatni, akkor eleve 7200 RPM HDD | SSHD | SSD ajánlott. Bár egy Linux egy kisebb erőforrásigényű DE-vel elmegy egy 5400-as notebook merevlemezről is viszonylag jó sebességgel. Amúgy meg OS alá az SSD az igazi, én is arra pakoltam még a Linuxokat is. Tehát, ha utóbbi nem játszik, akkor a Travelstar 7K1000 jó választás lehet, operációs rendszer alatt a 32 MB cache is jól jöhet. Bár a magasabb fordulatszám miatt ugye általában jobban melegszik, kicsit zajosabb és többet fogyaszt.

A WD My Passport Ultra belseje 5400 RPM-es WD Blue / Green merevlemezeket rejt az adott tárkapacitástól függően [link].

[ Szerkesztve ]

(#52958) Pszihonaranc válasza King Unique (#52957) üzenetére


Pszihonaranc
senior tag

Köszönöm King Unique a gyors és kisegítő válaszaid!
Kifogytam a kérdésekből hála neked ;)

(#52959) King Unique válasza Pszihonaranc (#52958) üzenetére


King Unique
titán

Ha a Linuxot majd külön a caddy-s HDD-re akarod telepíteni és úgy dual-boot megoldást csinálni, akkor lehetnek buktatói. Volt, aki sokat szívott vele [link]. Ezért, ha csak ismerkedni akarsz vele és nem lesz rá sok program parkolva, akkor akár lehetne az SSD-re is telepíteni, ha van annyi szabad hely. Egy 10 - 15 GB-os partíció általában elég neki és az adatok, valamint a letöltés mehet a HDD-re.

Szívesen! :)

[ Szerkesztve ]

(#52960) jim bcs válasza kedvesgabor (#52956) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

RED

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#52961) dokee78 válasza jim bcs (#52960) üzenetére


dokee78
félisten

Ez jó asztaliba is torrent meghajtónak?
Kell itt is állítani a parkolást?

[ Szerkesztve ]

(#52962) Pszihonaranc válasza King Unique (#52959) üzenetére


Pszihonaranc
senior tag

Igen így akarom. Szerintem meg tudom oldani, de az is lehet, hogy majd a topikban kötök ki :D

(#52963) Angerfist087 válasza jim bcs (#52942) üzenetére


Angerfist087
tag

Persze , le nyitottam. De más tapasztalataival többre megyek általában :D
Mennyire hangosak amiket leírtál?

Amúgy köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Nincs jobb tudás a tapasztalatnál.

(#52964) Dzsekó válasza dokee78 (#52961) üzenetére


Dzsekó
addikt

Jó asztaliba, és sajnos kell állítani a parkolást.

Angerfist087: Mivel 7200RPM-esek, ezért van hangjuk, de nem vészes.

[ Szerkesztve ]

(#52965) Angerfist087 válasza Dzsekó (#52964) üzenetére


Angerfist087
tag

Tudom a mostani Seagatemnek nagyon minimális hangja van, csak azért kérdeztem mivel nem vagyok toppon WD HGST márkában , hogy melyiknek milyen a hangja. Ha megközelíti a mostanit HDD-m akkor király :)

Nincs jobb tudás a tapasztalatnál.

(#52966) JSaN


JSaN
addikt

Sziasztok vinyot vennek.
Jelenleg ezek vannak:
samsung evo 840 ssd 120GB rendszer jatekok
WD black WD1002FAEX 1TB jatekok
WD Green WD10EARX 1TB filmek, adatok
WD Green WD20EARX 2TB Filmek adatok
Kene meg egy WD (max 5400rpm-es) adat es film tarolasra (torrent is menne) ahogy nezem green megszunt igy blue kornyeken kell nezegelodnom? EZ jo vetel lenne? Vagy mit ajanlatok. :R Meg mi ez a parkolo fej allitas? Kell ilyenekkel foglakozni uj vinyoknal.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#52967) jim bcs válasza JSaN (#52966) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Topic összefoglaló eleje, olvass bele. Csak félig szűnt meg, átcsoportosították a blue szériába, a kinézett is egy átnevezett green. A parkolás részletesebben szintén benne van az összefoglalóban, hogy kell e vele foglalkozni azt mindenki maga dönti el, én nem szoktam mivel semmi nem tart örökké és ezt valamilyen szinten el kell fogadni. A kitűzött célra én a WD Red-et ajánlanám.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#52968) JSaN válasza jim bcs (#52967) üzenetére


JSaN
addikt

Igen elejet olvastam, akkor red lesz ha megbizhato. Gondolom EZ jo lesz, itt 5400-7200rpm-t ir, ez mit jelent honnan tudom milyet kapok? nekem eleg 5400.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#52969) 1stVikman


1stVikman
senior tag

Sziasztok!
Laptop caddybe keresek 500 GB-1TB hdd-t adatoknak. Lehetőleg halk és hűvös legyen, és az sem baj, ha megbízható jószág.
15 ezer körül jó lenne megállni árban, így a wd red kiesik.
Néztem Hitachi z5k500-ast (HTS545050A7E680), WD 500GB blue-t (WD5000LPCX), 1TB-ból Toshiba-t (MQ01ABD100), Seagate-t(ST1000LM024) és Hitachi-t(HTS541010A9E680). A legjobbakat erről az utolsóról olvastam, illetve az összefoglalóban is benne van, Ft/GB arányban is jó. Mennyire jók a tapasztalatok vele? A felsoroltak közül melyik mennyire ajánlott, vagy tegyek az összeghez és válasszak mást?
Előre is köszönöm, üdv: Vikman

[ Szerkesztve ]

(#52970) jim bcs válasza JSaN (#52968) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#52968) JSaN
Jó lesz az 5400rpm-nek.

(#52969) 1stVikman
Majdnem mind ajánlott, én 2.5"-ből kihagynám a Toshiba-t 2016-ban a sata 2 miatt és HGST-ből hullik a legkevesebb ha ez számít valamit.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#52971) King Unique válasza jim bcs (#52970) üzenetére


King Unique
titán

Mi a baj a SATA2-vel, amikor csak ODD helyére teszi adattárnak? Amúgy az ST1000LM024 is SATA2-es [link]. Illetve 1 db 2,5" meghajtó esetén a SATA3-nak SSD-nél van igazán értelme.

[ Szerkesztve ]

(#52972) Geresics válasza jim bcs (#52967) üzenetére


Geresics
addikt

Én is vásárlás előtt állok, és néztem a RED gyártói oldalát. Ott annyira hangsúlyozzák, hogy ez hiper-szuper-NAS-0/24-es üzemű winyó, hogy nagyon az az érzésem, hogy nem szereti, ha én naponta 2x kikapcsolom/bekapcsolom a gépet (magyarul folyamatos üzemre lett kitalálva). Vagy rosszul látom a dolgokat? :F

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#52973) 1stVikman válasza jim bcs (#52970) üzenetére


1stVikman
senior tag

Urak!
Megvettem a Hitachi-t 1TB méretben (HTS541010A9E680), bent van a caddy-ben, inicializáltam MBR-re, gyorsformáztam NTFS-re win lemezkezelőjével. Kell-e még valamit elkövetnem vele, tesztelni stb (hd sentinel felület teszt?), vagy birtokba vehetem? Pakolni azt szeret, pár perc alatt 15-re ugrott a számláló. :)
Sebességre ezt tudja:

[ Szerkesztve ]

(#52974) jim bcs válasza King Unique (#52971) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#52971) King Unique
Semmi de így a sata 3 derekán én már nem venném meg, ettől függetlenül vehető, ez csak az én véleményem.

(#52972) geresics
Ezt egyik hdd se szereti, nálam pl. 1 hónapban 1-2x van kikapcsolva a gép, addig megy folyamatosan.

(#52973) 1stVikman
Én formáznám GPT-re de normálon, a gpt-mbr-ről az összefoglalóban olvashatsz.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#52975) King Unique válasza jim bcs (#52974) üzenetére


King Unique
titán

Egy ilyen kis teljesítményű notebook merevlemeznél gyakorlatilag ugyan mindegy, hogy SATA2/ 3, főleg adattárolásnál. Jóformán szinte semmit nem nyer vele, ha SATA3-as, mivel nem nem tudja kihasználni.

(#52973) 1stVikman: nem rossz, bár lehetne akár jobb is [link], [link]. Lehet a caddy miatt lassabb egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#52976) jim bcs válasza King Unique (#52975) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Persze ez tiszta sor, viszont mint írtam ez csak az én véleményem és ettől még simán vehető.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#52977) 1stVikman válasza jim bcs (#52974) üzenetére


1stVikman
senior tag

Szia!
Azért formáztam MBR-re, mert csak 1 TB és nem rendszermeghajtó.
A laptopban egy 128GB-os Samsung ssd van (850 pro), az GPT-re van formázva, Uefi-vel bootol és Win 10 a rendszer, 64 bites.
Ennek ismeretében az adatmeghajtót is javaslod, hogy GPT-re rakjam, függetlenül attól, hogy rendszer nem lesz rajta?
Egyszer régen vettem egy WD Red-et, akkor azt nyüstöltem kicsit HD sentinellel, lefuttattam egy teljes felület tesztet írás-olvasásra beállítva.[link]
Érdemes ezt ezzel is megcsinálni, vagy felesleges, elég neki egy formázás a "gyorsformázás" pipa nélkül?

(#52975) King Unique
Sebesség lehetne picivel gyorsabb, de bárhogyan tesztelem, kb. ezek az értékek jönnek.
Lehet a caddy miatt, sima e-bayes noname. Formázásnál a "foglalási egység méretét" alapértelmezetten hagytam, ha esetleg ez számít valamit.

[ Szerkesztve ]

(#52978) jim bcs válasza 1stVikman (#52977) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Én GPT-re formáznám normálon, HDS teszteket akkor szoktam csinálni ha láthatóan valami nem ok.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#52979) FollowTheORI válasza 1stVikman (#52977) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Elég neki a normál (lassú) formázás újonnan... az bőven elegendő tesztnek is.

Igazából a GPT-nek nem csak a 2TB feletti particiótámogatás az előnye (és az UEFI boot támogatás, ahol ugye kvázi kötelező), hanem kicsit megbízhatóbb is mert úgy van kialakítva.
Mondjuk ez nyilván ritkán jön elő gyakorlatban (mert relative ritkán száll el az MBR is), de jó tudni hogy GPT-ben van backup rá, meg robosztusabb újabb stb. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#52980) 1stVikman válasza FollowTheORI (#52979) üzenetére


1stVikman
senior tag

Köszönöm a választ Uraim!
Meg is csináltam a windows lemezkezelőjével a konvertálást, jelenleg még a formázás folyik, aztán birtokba veszem a lemezt. :)
:R

(#52981) Surda-


Surda-
őstag

korábban jártam már itt,fotok lementésére kéne nekem egy merevlemez.
Akkor a StoreJet 25M3 jött szóba,mint jó megoldás.
Muszáj lenne most már döntenem, Adata h710is szimpatikus, ez is vízálló,ütésálló és 2 helyett 3év rá a garancia.
MInt laikus azt gondolom ezek jól jöhetnek.
Kb ez a max amennyit rászánnék a dologra,azaz 22ezer.
Szerintetek?

Wd my passport ultraról olvasom még,hogy nagy multú,jó merevlemez, backup szoftverrel (ami nem tudom mit jelent)
Ez is ebben az árban van.

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#52982) King Unique válasza Surda- (#52981) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Korábban kaptál útbaigazítást, hogy hol érdemes érdeklődni. Ha pl. a külső házas megoldást választod, akkor érdemes itt a beletenni kívánt merevlemez felől kérdezni, mivel ezen topik utóbbival foglalkozik.

A mellékelt szoftverekkel kapcsolatos infók fent vannak a gyártók oldalán. WD esetén is megtalálható és ráadásul magyar nyelven is elérhető: [link], [link].

[ Szerkesztve ]

(#52983) jim bcs válasza Surda- (#52981) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#52984) Surda- válasza King Unique (#52982) üzenetére


Surda-
őstag

Ok,sorry :R

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#52985) waccamár


waccamár
senior tag

Hali! Remélem jó topikban kopogtatok.

Win7 újratelepítés a téma, és az, hogy nem a telepítőn belüli alap gyorsformázást akarom megcsinálni, hanem teljes wipe-ot.

Kb. 1 hónapja telepítettem gépet, és akkor rájöttem a megoldásra hosszas guglizás után.

Valahogy megoldottam külső program nélkül, de azt tudom, hogy valamilyen nagyon logikátlan, eldugott helyen volt, éppen ezért nem is emlékszem rá. (de az is lehet, hogy teljesen rosszul emlékszem, és mégis valamilyen külső progi volt. Azt tudom, hogy sokat keresgettem, mire rájöttem a megoldásra).

Most megint túrtam a google-t, de nem jutok előrébb, és fontos lenne, ezért ha valaki tud tanácsot adni, kérem válaszoljon :)

Szóval lehet full wipe valahogy külső progi nélkül? Talán valamilyen secure módba bootoltam be, és azon belül volt? Fogalmam sincs.

Ha én emlékszem rosszul, és külső program nélkül nem lehet, akkor kérlek ajánljatok egy általatok megbízhatónak tartottat.

Köszi előre is ;)

(#52986) tpeter77 válasza waccamár (#52985) üzenetére


tpeter77
addikt

wipe?! Túl sokat androidozol, a windows-ban nincs wipe :)

(#52987) waccamár válasza tpeter77 (#52986) üzenetére


waccamár
senior tag

jogos, a "hivatalos" neve lehet más, de szerintem itt is érthető mire gondolok :)

(#52988) Geresics válasza waccamár (#52985) üzenetére


Geresics
addikt

Mi a baj a telepítő formázójával? :F
Abban nem csak gyorsformázást lehet csinálni!
Az se jó, ha törlöd a partíciót, és újra létrehozod (majd utána formázod)? :U

Ja, amúgy ez nem az a topik, itt vásárlási tanácsadás megy! :DDD

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#52989) Klara_


Klara_
őstag

Travelstar 7k1000 tapasztalatok: 125-127 mega/sec-el ir. Halk, DeLock 42486 kulso rackben eltavolitaskor a fejet le kuldi parkolni de a tanyerok forgonak tovabb, lehet tobbet kene varnom mielott lehuzom. 5k1000-nel ez nem tunt fel. TV-m szepen meghajtja, halkan dolgozik a lejatszas kozben. Eddig tetszik.

(#52990) King Unique válasza Klara_ (#52989) üzenetére


King Unique
titán

Én írtam / olvastam 13x MB/s sebességgel róla, de ez nyilván attól is függ, hogy mennyire van tele és a másik meghajtó milyen gyors. Biztonságos leválasztáskor a HDD leállítása a külső rack firmware beállításaitól függ, nálam a Becrux kapásból leállítja. Illetve arra én is felfigyeltem, hogy a 7200 RPM-hez képest simán felpörgött a laaptop USB 2.0 portjában is, de még egy mezei set-top box 2.0-ás portja is meghajtotta. TV-n amúgy milyen portra van kötve, normál, vagy megnövelt áramú [link]? Mert egy ilyen vinyóhoz erősen javasolt az utóbbi.

[ Szerkesztve ]

(#52991) Klara_ válasza King Unique (#52990) üzenetére


Klara_
őstag

Van dedikalt USB HDD port a TV-n, oda.
5k1000 leall a delockban par masodperc utan. Ez meg fel percre ra is forog (remeg a rack ha ratenyerelek FW: 3J0). Az 5k1000en is ugy emlekszem HDD FW fuggo is volt, hogy hogyan bant vele a delock ezert is hagytam meg csak a regieket azokbol.

[ Szerkesztve ]

(#52992) King Unique válasza Klara_ (#52991) üzenetére


King Unique
titán

Nálam sem lövi ki azonnal, szépen, egyenletesen áll le a forgás. De ez max. pár másodpercig tart és a fél perc eleve kicsit abszurd. Az enyémen is FW: 3J0 van. :) Én (is) Win8.1 alatt használom, úgyhogy vsz valami egyedi eset lehet. Próbáltam W7/W10/Linux alatt is, de ilyen fél perces "utópörgetés" nem rémlik.

[ Szerkesztve ]

(#52993) Klara_ válasza Klara_ (#52991) üzenetére


Klara_
őstag

Kifutottam az idobol. A TV egybol lelovi a 7k1000et is, igy ugy tunik a W8 szorakozik velem valamiert.

(#52994) jim bcs válasza Klara_ (#52989) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Köszönjük a visszajelzést! :R

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#52995) M107


M107
addikt

:R

Gyors kérdés.....

Most van :

3 TB Toshi (2.6 TB)
2 TB Toshi (1.6 TB)
2 TB Toshi (1.4 TB)
1 TB WD USB (770 GB)

() a szabad hely.

A két 2 TB eladnám garistól egyik 2016 jun 10, a másik 2017 feb 22 jár le.
Vegyek e még egy 3TB Toshi HDD-t a (gyártó nem lényeg) úgy, hogy a mostani 2X 2TB 610 GB van.
A 3 TB Toshi-n szabad 2.6 TB, ami csak időleges, tehát egyre kevesebb lesz és ezáltal több hely lesz majd rajta.

Ha viszont vennék +3 TB-ot akkor félek hogy üresen járna a második 3 TB HDD.
1 TB - 2 TB nem veszek, mert akkor felesleges eladnom a 2*2 TB.
Csupán azért kellene a + HDD, mert gyűjtő partició HD film sorozatoknak, de nem mértéktelenül, viszont ott a 1TB külső HDD 770 GB szabad hellyel.
magyarul nincs szükségem 3TB, de 1-2 TB miatt meg nem vennék HDD, főleg hogy 2.6 TB szabad a 3 TB HDD-men.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#52996) jim bcs válasza M107 (#52995) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Akkor már miért nem 4TB, az betart egy darabig.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#52997) M107 válasza jim bcs (#52996) üzenetére


M107
addikt

:R

Nem élek gyűjtögető életmódot. Csak most jó áron el tudnám adni a 2*2 TB-ot garisan és azért érdeklődtem, hogy vegyek e + még egy 3 TB HDD vagy a mostani 3 TB elférnék.
fölöslegesen ne peregjen még egy HDD majdnem üresen. hisz még a mostani 3TB majdnem üres, ha rátenném a 2* 2TB anyagát akkor is durván 1.8 TB szabad lenne, s akkor még sokat is mondtam.

3TB elég volna + de kérdés minek ?

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#52998) Benőke válasza M107 (#52997) üzenetére


Benőke
őstag

"3TB elég volna + de kérdés minek ?"

Ezt most magadtól vagy tőlünk kérdezed? :F

Szerintem szavazzunk. :D

(#52999) jim bcs válasza M107 (#52997) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Mindenkinek más az igénye, én adatnak mindenestől elférek 500GB-on, most kezd betelni így lesz 1TB belőle :D Erre csak annyit tudok írni, hogy akkorát vegyél amin elférsz, ha 3TB akkor annyi, ha 6TB akkor meg annyi.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53000) M107


M107
addikt

:R

Jó értem én, csak a mostani 3TB HDD-m is elég lenne de külön HDD-re gondoltam az adatoknak, s külön a torrentek-nek például.
Viszont adat mennyiségben elég lenne a saját 3 TB HDD-m is.
Sőt írtam is, hogy 2.6 TB helyre + még a 2*2 TB 609 GB adat lementése után is bőven lenne hely.
Árban 1-2 TB nem érné meg, a 3 TB viszont igen, de azt sem akarom hogy a 3 TB csak üresen peregjen releatíve.
Tárhelyet biztos buknék
3 TB, 2*2 TB 1TB,
3TB, 3TB, 1TB,

Sokat gondolkoztam már rajta, hogy legyen.
120 GB SSD rendszer bőven elég, 3TB HDD mindennek + 1 TB külső hdd
A mostani 2*2 TB kibővítve, de az sem tele. sőt bőven 1.5 TB tárhely üresen.

Torrentnek gondoltam egy második HDD-t de ahhoz 3TB nagy 1-2 TB meg alapból nem kell, hogy a 3 TB ból bő 2.3 TB szabad.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.