Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53851) Lauda válasza prokxy (#53850) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

En WD20PURX-et vennek. Sokan hasznalnak red-et, abbol WD20EFRX.

(#53852) prokxy válasza Lauda (#53851) üzenetére


prokxy
veterán

Köszi, húh, ahogy az árakat nézem, elég nekem az 1TB! :B

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#53853) Lauda válasza prokxy (#53852) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem 1Tb-os vinyot abszolut nem eri meg venni, ezt persze neked kell eldonteni. 5-6 ezer forintot dobsz hozza es lesz 2TB. ;)

(#53854) prokxy válasza Lauda (#53853) üzenetére


prokxy
veterán

Mondjuk igen. :)

Az úgymond mennyire amortizálja a normál winyót (nem purple, nem red, stb, hanem sima toshiba) ez a napi 6-12 óra írás olvasás? Most nem jósolni kell, h bír még 2 hetet, hanem tapasztalatok alapján most 100/100 ez csökkenni fog, mint az SSD-nél vagy egyszer megáll és bamm?

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#53855) fuzsoka


fuzsoka
csendes tag

Sziasztok.

A topicot végig olvasva, filmek, fotók, tárolására és adat mentésre is szeretném használni jövőben 4TB új tárolómat. Nézegettem a gyárilag komplett eszközöket és ezt a kettőt néztem ki: 1 [link] 2 [link] . Nem tudom a kettő közötti lényegi különbséget, ha van róla tapasztalat akkor azt szívesen veszem. Ezeken kívül amennyiben jobbat lehet hasonló áron összeállítani hdd+rack, vagy kompletten beszerezni akkor ezek is érdekelnének. A hdd nem folyamatos üzemben lesz, hanem mint tároló eszköz.

Válaszaitokat köszönöm.

(#53856) King Unique válasza fuzsoka (#53855) üzenetére


King Unique
titán

Nemrég valaki hasonlót kérdezett a másik topikban —► válasz.
Persze lehetnek akár a kompakt WD-k is, ha fontos a szoftveres körítés, hardveres titkosítás stb. A kettő között pedig a gyártó oldalán egyértelműen látszik a különbség. Maga a HDD az vsz ugyanaz lehet bennük.

[ Szerkesztve ]

(#53857) Lauda válasza prokxy (#53854) üzenetére


Lauda
félisten

(#53858) prokxy válasza Lauda (#53857) üzenetére


prokxy
veterán

:C :C :R :D

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#53859) SonyNex7 válasza King Unique (#53847) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Usb 3 van rajta.
Nagyon régóta (kb 2 éve,a hdd meg 3 éves) hibátlanul működik napi 24 órában.

Tudom hogy egy rendes nas lenne az igazi,de egyrészt értelmetlen,mikor mást szeretnék venni most, heti 2-3 torrenthezmég,vissza töltés nélkül, adat mentéshez , mennyi egy jó nas 1+1 tb hdd -vel? 70-80e.Túl sok jelenleg.
Majd ha egyszer úgy állok beszerzek egyet.
A vásárlással még várok de marad a megbeszélt hdd+ ház kombó ami később egy nas alapját adja majd.
Köszi nektek

(#53860) Multibit válasza SonyNex7 (#53859) üzenetére


Multibit
veterán

Ha a jelenlegi konfig neked megfelel, akkor egy 1 lemezes NAS is jó lehetne még kevesebbért

[ Szerkesztve ]

(#53861) SonyNex7 válasza Multibit (#53860) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Mennyi egy használható Nas?

(#53862) Orgi válasza Lauda (#53841) üzenetére


Orgi
őstag

Ehhez annyit kiegészítésként, hogy ha jól látom a 7k3000-re is 5 év garancia van, csak a magyar kiskerek nem adják meg... Éppen Rma-zom egy ismerősöm behalt Wd-jét, gondolom a Hitachinál is ugyanúgy megy ez a folyamat, bonyolultnak sem nevezném... Persze sokkal egyszerűbb lenne, ha a magyar kisker megadná az 5 év garit, ami különben jár rá szerintem.

(#53863) jim bcs válasza Orgi (#53862) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Akkor én is kiegészítem, az Ultrastar 7K3000-re 5 év gari van, a Deskstar 7K3000-re 3 év.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53864) Orgi válasza jim bcs (#53863) üzenetére


Orgi
őstag

Igazából kb 3 nagyobb boltot láttam, ahol lehet Hitachit venni (Aqua, Ipon, Pcx) és szerencsére mindenhol az Ultrastar verziót árulják, ha jól emlékszem, de köszi a pontosítást :-)

(#53865) Lauda válasza Orgi (#53862) üzenetére


Lauda
félisten

Es akkor majd kuldozgeted a gyartohoz? Sok sikert.

(#53866) Orgi válasza Lauda (#53865) üzenetére


Orgi
őstag

Nem egészen értem a stílust, de csináltál már te ilyet különben? Mert én már háromszor is (memória kártya, pendrive, videókártya), és ez egy elég egyszerű és zökkenőmentes folyamat. Sajnos előfordul, hogy pl egy 3 év magyar kisker garis pendrivera a gyártó igazából 5 év garit ad és a 4. év végén elromlik. Ekkor te kidobod vagy megpróbálsz minimális erőfeszítéssel élni a lehetőségeiddel?
Indítasz egy RMA igényt a gyártó honlapján keresztül és ennyi. A Sandisknál (ez volt az utolsó RMA-m) sima levélként elküldtem a pendriveot és 2 héten belül jött a futár a kért címre a vadi új pendrive-val. A Micron ramom talán a cseh központba kellet küldeni levélben, de a legtöbbnek van vmi képviselete a közelben, szóval nem drága vagy bonyolult dolgok ezek.
És most éppen barátnőm nem kisker garis, de még gyártói garis WD My Passport Ultrájátt RMA-zom, szóval a WD hozzáállásáról is lesz hamarosan tapasztalat e téren - de eddigi tapasztalataim alapján tőlünk nyugatra ez egy normálisan működő folyamat.

[ Szerkesztve ]

(#53867) Lauda válasza Orgi (#53866) üzenetére


Lauda
félisten

Az emberek nagyresze nem tudja ezt megcsinalni es azt tekintik biztosnak, ha van magyar kisker garancia es oda be tudom vinni. Ezert irtam, hogy sok sikert hozza. Ilyen vinyot nem nagyon fognak venni, mert problemasabb a garanciaztatas, mint ha csak besetalna vele az uzletbe.

(#53868) tpeter77


tpeter77
addikt

GPT - MBR

hali

ha van egy 3 és 4TB-os hdd amire a rendszer menne, tudom-e MBR-ként használni?
pl. szétpartícionálom kétfelé 1.5 és 2TB-os méretekre akkor lehet MBR-ként használni, vagy kötelező a GPT?

(#53869) varmi2 válasza tpeter77 (#53868) üzenetére


varmi2
nagyúr

Úgy tudom, hogy ennél a méretnél már kötelező. Nem is ajánl fel mást, csak a gpt-t

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#53870) King Unique válasza tpeter77 (#53868) üzenetére


King Unique
titán

2 TB felett eleve GPT kell, ha a lemez teljes tárkapacitását ki akarod használni. Hiába partícionálod többfelé, attól még MBR alapon nem lesz használható a teljes lemez. Valamint, ha OS lesz rajta, akkor Windows esetén csak akkor tudsz MBR alapú HDD-ről bootolni, ha Legacy boot van. UEFI-nél már kötelező a GPT.

(#53871) tpeter77 válasza King Unique (#53870) üzenetére


tpeter77
addikt

kösz szépen a magyarázatot. Akkor marad a GPT.
üdv!

(#53872) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok

WD5000AAKX, hírdetésből:

"95% élettartam, 100% teljesítmény, 1 rossz/1gyenge szektor, 6 napot ment"

Érdemes lenne ilyet megvennem, vagy innentől kezdve már gyorsan fog romlani az állapota?

SSD mellé, 10 éves lassú és hangos, Maxtor 250GB-t váltana le, adattárolás, meg napi ~5 perc GTA V-re kellene.

(#53873) Lauda válasza RAiN91 (#53872) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem nem erdemes ilyet venni.

[ Szerkesztve ]

(#53874) tpeter77 válasza RAiN91 (#53872) üzenetére


tpeter77
addikt

szia
Van némi tapasztalatom ezzel a kék WD-vel, mert a 250 és 500GB szériából és néha vannak velük hibák. Több, mint 400 gépben használunk vegyesen 250 és 500GB kék WD-ket.
Amin már megjelent a hibás szektort, azt felejtsd azonnal el...
de ha találsz másikat, nézesd meg, hogy a P/N azonosítónak mi a száma.
például:
P/N: 599687-002
P/N: 634605-003

A -002 végűeket én már nem venném meg, de a -003 (ez az újabb) típusúakkal még nem volt gond.
Az elmúlt 6 évben 8 darab HDD-t kellett szektorhiba miatt kicserélni, és ezek a fent említett 002 tipusból kerültek ki.
üdv, remélem tudtam segíteni.

(#53876) RAiN91 válasza tpeter77 (#53874) üzenetére


RAiN91
őstag

Köszi, akkor felejtős :)

(#53877) polgi803


polgi803
őstag

Na megjött a Wd 1Tb Blue. Ajánlott felosztani vagy maradhat egybe?

(#53878) jim bcs válasza polgi803 (#53877) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Én sose ajánlom, maradjon csak egybe, úgyis mappákat csinálsz.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53879) polgi803 válasza jim bcs (#53878) üzenetére


polgi803
őstag

Okès köszönöm! :R

(#53880) Lauda


Lauda
félisten

Keresd a hibat a kepeken:

Wtf? ;] ;]

(#53881) Glaz-dozfhut válasza Lauda (#53880) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Szerintem az összes indulás száma mindig eggyel több mint a parkolás száma. Legalább is ennél a típusnál, amiről tudjuk, hogy egyáltalán nem parkol.
Nálam történetesen nagyobb különbségek is vannak az egyiknél, ami bővítőkártyába van helyezve: 219. A fagyások miatt. Olyankor teljesen lehal a rendszer, csak újraindítani lehet és a Sata kártyám okozza.

És a 4-es SMART értékkel kell összevetni.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#53882) CR2025


CR2025
csendes tag

Sziasztok a segítségeteket kérném!
Külső merevlemezt szeretnék "létrehozni" és ebben kell a segítségetek hogy milyen merevlemez kerüljön bele.

Adattárolásra lenne használva illetve filmnézésre tv-re kötve.Annyi kikötés lenne még hogy 2,5"-es legyen és 1TB tárolókapacitással.
Ilyen használatra ezekkel a paraméterekkel milyet ajánlanátok?

(#53883) jim bcs válasza CR2025 (#53882) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

1TB WD Red (WD10JFCX)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53884) CR2025 válasza jim bcs (#53883) üzenetére


CR2025
csendes tag

Köszi a gyors választ :R

(#53885) WestBam


WestBam
senior tag

Sziasztok!

Ismerősöm kért meg, hogy építsek neki egy külső vinyót, mert amiket készen vett azok hamar elhaláloztak. TV-re kötve és laptopon torrentre lenne használva. Méretben 1TB lenne a cél, árban annyira nem érzékeny, de nyilván nem az elérhető legdrágább vinyót keresem a piacon. WD RED erre a célra megfelelne? Captiva külső házba lesz beépítve a vinyó. Gari sem baj ha nem csak egy év rajta.
Kösznöm a tippeket.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#53886) jim bcs válasza WestBam (#53885) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

1TB WD Red (WD10JFCX) 9,5mm, 3év gari

Külső usb-s házról szakavatott kollégánk topikjában érdeklődj -> Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53887) WestBam válasza jim bcs (#53886) üzenetére


WestBam
senior tag

Köszönöm!
Házat már jó ideje használom megelégedéssel, így azt ajánlottam ismerősömnek is, nem mellesleg 2k az ára ami majdnem vicc kategória :) A topikban is különösen ajánlott kategória.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#53888) barcabandi72


barcabandi72
csendes tag

Sziasztok!
Kis segítség, tipp érdekelne.Elolvastam a topik elejét, leírásokat, ajánlott vinyók. Adattárolásra vettem egy ilyet : 2TB WD Red Pro (WD2001FFSX). Simán beépítem, kell hozzá valami progi az advanced formathoz, vagy a w7 64-bit alatt fogom tudni formázni? Van egy 120-as ssd, egy régebbi 1 tb-os samsung, és ezt tenném be, úgy érzem a sami már nem az igazi, kb 6-7 éves, volt egy társa sajna elhalálozott, pár fényképpel amit sajnálok róla. Köszi a választ előre is.

(#53889) jim bcs válasza barcabandi72 (#53888) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Win. lemezkezelő alatt leformázod és kalap.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53890) barcabandi72 válasza jim bcs (#53889) üzenetére


barcabandi72
csendes tag

Köszi!

(#53891) barcabandi72 válasza jim bcs (#53889) üzenetére


barcabandi72
csendes tag

Elvileg végigment a win 7 formázás, de csak a lemekezelő látja, comander, intéző nem. Aktívvá kell tenni, azt nem engedi, particionmanagert már használtam, ilyet még nem. Szét kell esetleg szednem, pl,m 3 részre?
Köszi!

(#53892) Lauda válasza barcabandi72 (#53891) üzenetére


Lauda
félisten

Adj neki betujelet, lehet az a gond.

[ Szerkesztve ]

(#53893) jim bcs válasza Lauda (#53892) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

tuti

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53894) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Keresek az asztali gépembe 1TB hdd-t, egy WD10EZRX helyére. A váltásra azért lenne szükségem mert az EZRX kezdi megadni magát, ha megy a torrent.
Szóval olyan kéne ami bírja. Mit ajánlotok ????

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#53895) junior11 válasza rostiron (#53894) üzenetére


junior11
veterán

WD RED WD10EFRX [link]

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#53896) rostiron válasza junior11 (#53895) üzenetére


rostiron
őstag

Köszi.

Elég húzós az ára a red-nek, mivel nem 7/24 megy a kék nem is lehet opció ??

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#53897) Lauda válasza rostiron (#53896) üzenetére


Lauda
félisten

WD10PURX?

(#53898) junior11 válasza rostiron (#53896) üzenetére


junior11
veterán

Az új Blue széria (EZRZ) átcímkézett Green.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#53899) rostiron válasza Lauda (#53897) üzenetére


rostiron
őstag

Ez már egy kicsit barátságosabb árban. Nem tudom mi alapján válasszak, amit tudok hogy a mostani ezrx, ( ami nem öreg ) egy furcsa magas sípoló hangot ad ha elindítom az utorrentet. Olyankor le is fagy a hdd.
Nem mondanám hogy sokat torrentezek, általában a hétvégeken töltök filmeket.

Mi a különbség a piros és az általad ajánlott között ??

junior11 akkor a blue kilőve

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#53900) Oryctolagus válasza Oryctolagus (#53802) üzenetére


Oryctolagus
tag

Elérkezett a vásárlás időpontja.

Tehát erre 1TB HGST 7K1000 (HTS721010A9E630/0J22423) cserélném a jelenlegit.

Gondoltam még egyszer megkérdezem.
Rendben lesz?

Köszönöm!

Per aspera ad astra.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.