Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53651) Sur1G válasza King Unique (#53649) üzenetére


Sur1G
aktív tag

Köszönöm a választ, nem tudom milyen USB de este megnézem (illetve hogy mit támogat).

A következő összeállítás például megfelelő lenne:
Captiva 2.5 USB 3.0 + WD Blue 500GB 5400rpm MQ01ABF050? ~15k
(időközben 500 GB-ra módosult a választás, bár ha 1 TB az se baj)

Vagy ami még tetszene, csak gondolom nem fogja bírni:
WD Elements Portable 500GB 5400rpm 8MB USB 3.0 Fekete WDBUZG5000ABK ~17k

Köszi

(#53652) King Unique válasza Sur1G (#53651) üzenetére


King Unique
titán

Az USB-port típusát csak a tápellátás miatt kérdeztem. Ha USB 3.0, akkor nincs gond, az még a 2,5" | 7200 RPM típusú merevlemezeket is meghajtja. Ha viszont csak USB 2.0, akkor problémás lehet bizonyos esetekben. Bár, ha több port van, akkor szükség esetén kiegészítő tápellátás is alkalmazható [link].

Ha (hetekig) folyamatosan üzemelne a rácsatlakoztatott USB HDD —► melegedés, nagyobb HDD igénybevétel. Ilyen téren pedig nyilván jobb lenne az aluház és esetleg egy átlagnál strapabíróbb merevlemez. Szóval ez alapján gondolom egyértelmű, hogy az általad nézettek közül melyik lenne részben ideálisabb. Valamint a másodiknál integrált USB-aljzat van, ami eleve meggátolja a HDD máshol történő SATA portra csatlakoztatását. Persze ez akkor igazán kontra, ha egy ilyenre xy ok miatt szükség van. Továbbá, ha már strapabíró HDD, akkor egy WD10JFCX lenne az igazi erre a célra. Persze drágább, az igaz... Illetve a külső házas megoldásnál eleve figyelni kell a méretekre is, mert pl. a MQ01ABFxxx csak 7 mm magas. Ahhoz pedig vagy slim házat, vagy belül csavaros rögzítési lehetőséget biztosító típust célszerű venni. Vagy inkább 9,5 mm magas modellt választasz helyette az MQ01ABDxxx sorozatból.

Amúgy meg pár ezer forinton nem érdemes spórolni és inkább legyen 1 TB, mert az 500 GB-osok ár-érték aránya elég xar...Ha a Red árát sokallod, akkor végül is ~ megteszi egy kommersz darab is, amik szintén említve vannak az összefoglalóban. Egy olyan kb. 15k + 3-4k a külső rack, szóval simán megvan 20 ezerből az egész.

[ Szerkesztve ]

(#53653) Sur1G válasza King Unique (#53652) üzenetére


Sur1G
aktív tag

Köszönöm!

Összegezve
Captiva ALU + Toshiba MQ01ABD100 ~ 17,5k
Captiva ALU + Hitachi HTS541010A9E68 ~ 18k
Captiva ALU + WD10JPVX ~ 19,5k

Vagy

Captiva ALU + WD10JFCX ~ 23,5k

Ezek elvileg mind 9,5 mm magasak és a rack amit néztem különösen ajánlott a másik fórum táblázatában.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#53654) King Unique válasza Sur1G (#53653) üzenetére


King Unique
titán

Itt igazából az is a kérdés, hogy neked mennyit ér meg? :)

Azt azért nem állítom, hogy az olcsóbb darabok egyáltalán nem alkalmasak a célra és nem bírják az ilyen használatot X ideig. Van, aki a HGST-t járatta 24/7-es üzemben és "csak" ~ 1,5 év után kezdte dobni a szektorhibákat. Ez vsz a többinél is hasonlóképpen alakulna. Viszont az tény és való, hogy a Red valamivel strapabíróbb és 24/7-es üzemre való. Igaz, annál meg ott van, hogy elsősorban NAS, illetve RAID üzemre lett kifejlesztve, de sokan használják egymagában belső / külső adattárnak is probléma nélkül.

Továbbá kamerarendszerekbe a Purple lenne a legideálisabb, de annál meg nincsenek 2,5" változatok... Illetve video-audio üzemre a WD-AV sorozatnak vannak még 2,5" strapabíró modelljei. A 1 TB-os WD My Passport Wireless belsejében is ilyen van. Viszont a WD10JUCT még drágább, mint a Red és ekkora felárat már nem feltétlen érdemes esetedben kifizetni érte. Ennyiért már 2 TB-os ST2000LM003 notebook merevlemezt lehetne venni.

Az említett külső ház valóban jóféle, már csak az ára miatt is, illetve tudja nagyjából azt, amit kell. Persze azért akadnak még hasonlóan jó / jobb típusok, de azok kicsit drágábbak. Az esetleges további kérdéseket viszont már a topikjában kéne kitárgyalni.

[ Szerkesztve ]

(#53655) MasterDeeJay válasza junior11 (#53646) üzenetére

Játékokra gondolva sebesség miatt 7200-as blue. Green pedig hajszálnyival gyorsabb mint a red 5400 asban (1tb és 2tb os mértem), de tartósabb a red.
Én úgy gondolom hogy a red és green között minőségben van inkább különbség. Hosszabb távon nem teszteltem redet nem 24/7 ben, greenek mentek nasban és döglöttek is meg halomszám igaz 3-4 év után. Redből még egy sem jött vissza.
Szóval ha játékra kell akkor blue a középút.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#53656) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Egy nem túl melegedős HDD (Samsung 2 tányéros 750 GB) járatható léghűtés nélkül egy asztalon, ugye?

⭐ Stella

(#53657) Lauda válasza radi8tor (#53656) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, azert neha nem art ranezni hd sentinellel, hogy hany fokos. Nalam most a HAF932-ben 32 es 37 fok kozott jarnak a merevlemezek. Ebbol 2db 10 ezres raptor, a 3TB-os WD Purple pedig 34 fokos.

(#53658) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Mivel tudnám vajon jobban lehűteni a lemezeket?

Van a gépben egy 500GB Hitachi, egy 120GB Kingston v300 SSD és egy 1.5TB WD Re4 lemez. Első kettő most a hatalmas kánikulában 45-47 fokosak játék alatt (idle 38), a Re pedig 52-53 fokos (idle 44).
Ez esetleg még az elfogadható kategória?
Esetleg a gép aljában lévő ventillátort gyorskötözővel fogjam be a lemezek másik oldalára? A lakásban van 30 fok, erre ha játszok még rájön az R9 280X által termelt temérdek hő is... aztán nem tudom mennyire egészséges ez az egésznek.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#53659) jim bcs válasza radi8tor (#53656) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#53656) radi8tor1
Simán, én is így használom, ha mégis melegedne rádobsz egy nagyobb alu bordát (régebbi nagy proci hűtő, 2-300ft a pc bontókban) passzívan és kalap.

(#53658) Gertrius
A tartós 50 fok és afelett már nem igazán jó, 45 fok az még ok. Sokkal sehogy nem leszel előrébb, jobb hűtést egy jobban szellőző házzal érnél el főleg így nyáron és lesz az még melegebb. Ha nem tudsz vagy nem akarsz házra költeni akkor le kell kapni az oldalát, esetleg fentebb pörgetni a ventiket.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53660) Dzsekó válasza jim bcs (#53659) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ha lekapja az oldalát, akkor rosszabb lesz, mert a ház légárama megszűnik és elkezd kavarogni a meleg levegő.
Abban az esetben javít a ház oldalának levétele, ha rossz a ház légárama amúgy is, de ehhez nagyon régi és nagyon bóvli háznak kell lennie. Ami javíthat a hőmérsékleten, az a nagyobb venti 14 cm pl. vagy 12 cm gyorsabban járatva.
Illetve ha a vinyók nem egy kupacban vannak, mert egymást fűtik csak. Legalul legyen a legmelegebb vinyó, mert az alsóbb vinyókból felszálló hő is növeli a felső vinyók hőjét. És ha lehet, akkor a videókártyától legyen minél távolabb a legmelegebb vinyó.

Szerk.: Valamint a táp melletti ventit kivenném onnan (ami felfelé fúj), mert ront a légáramon. Inkább a vinyók elé raknám a másik alá. Már ha van lehetőség 2db venti beszerelésére egymás alá a vinyók előtt.
Ha erre nincs lehetőség, akkor a proci fölé tenném a ház tetejére, még az is jobb, mint így.

[ Szerkesztve ]

(#53661) nonsen5e válasza Dzsekó (#53660) üzenetére


nonsen5e
addikt

CM Elite Knight K350 a ház, a mostani alsó helyrn kívül egyedül a plexi oldallapon van hely ventillátornak, ahol bármit csinálok szörnyen berezonál az egész ház. Esetleg a ház tetejébe is megpróbálhatom kigyorskötözözni.

Lemezeket megcserélem, SSD leírásában 70 fok volt megadva, most meg az van legallul.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#53662) jim bcs válasza Dzsekó (#53660) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

"Ha lekapja az oldalát, akkor rosszabb lesz, mert a ház légárama megszűnik és elkezd kavarogni a meleg levegő."
Nem feltétlen, ami hőt letakarít a hdd-kről az első venti az nem ragad bent, ezt tapasztalatból mondom, régebben kísérletezgettem eleget ez ügyben. Ha marad a ház oldala akkor én az AF ventiket kikapnám, 140-es helyett én előre raknék egy jobb 120-as SP ventit, hátulra tolónak szintén, ettől jobb megoldást én nem látok. Én utálom az öszes házat, ezért csináltam egy test bench-et, azóta minden gondom megszűnt.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53663) bolic


bolic
őstag

Inkább javasolnám a mono split klímát felszerelni, nekem oké a szerver hűtése, 40 fok helyett kb. 34 fok lett. Fontoljátok meg, mert baromira nagyon megéri a klíma felszerelés, akár passzív gépházat is lehet hűteni. :K :C :Y :R :DDD :D

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#53664) nonsen5e válasza bolic (#53663) üzenetére


nonsen5e
addikt

Pluszba sajnos még egy klímával se találkoztam ismerősöknél és/vagy bárhol ahol nem kezdtem volna el tüsszögni és köhögni 3 perc után. :(

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#53665) bolic válasza nonsen5e (#53664) üzenetére


bolic
őstag

Hát igen, valóban nagyon vastag pénztárcától függ. ;) Szereléssel együtt kb. 300k-ba került. :U :W

Nem tudom, de én kb. 1-2 hét múlva sikerült elmúlt a tüszögés és köhögés. Az a legfontosabb, hogy hálószobába és/vagy saját szobába semmiképpen ne szereljünk fel a klímát. A szerver gépem az étkező szobában van, az nincs probléma egészségügyileg. :K

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#53666) jim bcs válasza bolic (#53665) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Mennyibe? :Y Picit drága volt, 170-200k-ba szerelünk 3,5-es Gree-ket 5 év garival, mindennel együtt cakk pakk.

Akkor a hdd topicban a klímát ki is tárgyaltuk, ezután kéretik mellőzni a nem ide való tételeket, avagy pv-ra váltani. :R

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53667) DrDobos


DrDobos
őstag

Sziasztok!
Elnézést ha van kulso vinyokra topik:/

Az lenne a kerdesem, ha a keves tarhely miatt a laptophoz egy kulso vinyot csatlakoztatok, akkor arrol ugyanugy betudja tolteni a programokat, alkalmazasokat stb?

Samsung Galaxy A55 5G

(#53668) King Unique válasza DrDobos (#53667) üzenetére


King Unique
titán

Ha a program telepítője engedi, akkor akár lehet oda is telepíteni és onnan futtatni. Pár kisebb programmal már próbáltam és működött. Viszont ez a fajta használat nem a legjobb és eleve egy külső HDD sem erre való [link]. :N
Nem tudom mekkora a laptopban lévő HDD/SSD, mi foglalja a tárhelyet, de ha multimédia fájlok (film, zene stb.), akkor inkább azokat kéne átköltöztetni a külső meghajtóra.

[ Szerkesztve ]

(#53669) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

1 méteres SATA adatkábelnél fontos a minőség? Esetleg van valami különösen ajánlott darab? :R

⭐ Stella

(#53670) jim bcs válasza radi8tor (#53669) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Mind ugyanazt tudja, minőségre szinte megegyeznek, mehet a delock, sharkoon, bitfenix, vagy az Akasa Proslim amit én nagyon szeretek, de ebből nem lesz 1m-es csak 50cm-es.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53671) radi8tor válasza jim bcs (#53670) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Delock-nak is van hasonlója, mint Akasa Proslim csak nem árulja senki. :U

Na mégis találtam egyet.

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#53672) jim bcs válasza radi8tor (#53671) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Igen a delock-nak is van + van még 1-2 jobb márka aki slim-et gyárt de elvétve ritkán kapni, azért írtam az akasa proslim-et mert azt hamarabb találsz ha elég a max. 50cm ami nem kevés :)

Van még ilyen is -> SilverStone SST-CP1 vagy CP11B-500 Ultra Thin Low Profile, Orico, Item CAB-11. Ultra Slim

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53673) DrDobos válasza King Unique (#53668) üzenetére


DrDobos
őstag

Köszönöm szépen! :)

Samsung Galaxy A55 5G

(#53674) radi8tor válasza jim bcs (#53672) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

50 cm az kevés, mert házon kívülre kerül a meghajtó.

⭐ Stella

(#53675) jim bcs válasza radi8tor (#53674) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Ja, valóban, írtad is fentebb, ám ott a delock 100cm-ese amit linkeltél így az meg is felel.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53676) bolic válasza jim bcs (#53666) üzenetére


bolic
őstag

Biztos vagy ebben, hogy 5 év gari? Mert nekünk Gree klímánk van és kb. 2 hónapos a gyári dátum szerint. Tehát nekünk 2+3 év gari a kompresszor miatt. Érdekességképpen Gree-nek nincs fali távirányítótartó, így készítettem magamnak fali tartót papír dobozból. :K :B

Azért ide írtam, mert a túlzott szerver HDD melegedése miatt mindenképpen szerelni kell a klímát, aztán kiderült hogy az elsődleges WD Re3 winyó öregedési kerregtetése van, azért mindig az egészséges másodlagos WD Re3 2-4 Celsius fokkal melegebb. :U :W Sebaj, valahogy kibírom a winyó kerregtetést még 4 évig, aztán kidobhatok. :O

Természetesen nincs több OFF, sorry. ;) :DDD :N

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#53677) jim bcs válasza bolic (#53676) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53678) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv!

Volna egy WD RE4 (wd5003abyx) HDD-m. Egy maszek meló fejében kaptam, nincs rá szükségem, így megválok tőle. Lefuttattam egy tesztet. Az élettartamra nem add több mint 1000 napot. Viszont a kondi és a teljesítmény 100% Van esetleg valami oka, hogy nem adott rá több élettartamot a HDSentinel?

Esetleg egy árat tudnátok rá mondani, hogy mennyit érhet, ha jól tudom az a család elég megbízható, tartós igénybevételre lett tervezve.

Köszi!
T

(#53679) nonsen5e válasza tomi5244 (#53678) üzenetére


nonsen5e
addikt

Ez csak a HDSentinel "hülyesége". 5 évet feltételez várható élettartamnak (1825) nap, aztán ha már több mint 825 napot ment, akkor elkezd 24 óra futási időnként csökkenni egy nappal a várható élettartam.
Ez nem jelent semmit, lehet ugyanúgy tökéletes és működő állapotban egy merevlemez 9 év használat után is.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#53680) jim bcs válasza tomi5244 (#53678) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Hardverek beárazására és még egyéb dolgokra vannak árazós topicok, kéretik ott feltenni a kérésed. Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53681) tomi5244 válasza jim bcs (#53680) üzenetére


tomi5244
őstag

Igen tudom, bocsi, csak gondoltam itt jobba képben vagytok az árakkal. Volt, hogy abban a tobikban egy külső hdd-t 2 ezerre áraztak be, de én 5ért simán eladtam :D

T

(#53682) Lauda válasza tomi5244 (#53678) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Nem igazan ertem mi a gond. 100%-ot ad mindenre.

Az élettartamra nem add több mint 1000 napot.

Ezt hol irta neked? :F

(#53683) nonsen5e válasza Lauda (#53682) üzenetére


nonsen5e
addikt

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#53684) Lauda válasza nonsen5e (#53683) üzenetére


Lauda
félisten

Tobb, mint 815, ez barmennyi lehet. ;)

(#53685) Ch4r0n


Ch4r0n
tag

Egy ilyen szett összeállításán gondolkozom:
Icy Box IB-RD2253-U31 ebbe a raid keretbe pedig 2 db SEAGATE Spinpoint M9T 1.5TB 5400 rpm 32 MB SATA3 ST1500LM006 menne bele.
Elsődleges szempont az adatbiztonság lenne, így tükrözném őket. Multimédiás anyagok, illetve dokumentumok lennének tárolva rajta.
Azt látom, hogy az első hozzászólásban szerepel ez a hdd a javasoltak között. Az érdekelne mennyire tartós, megbízható ez a típus? Az ára mindenesetre bitang jó, ezért is esett rá a választásom.
A költséghatékonyság is szempont, ezt a kombót olyan 50 ezerből lehetne kihozni.
Az érdekelne szerintetek mennyire működnének jól együtt ezek az eszközök, illetve van-e jobb megoldás ezért az árért?

(#53686) jim bcs válasza Ch4r0n (#53685) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Jó az elgondolásod, hogy mennyire tartós azt majd az idő eldönti, a mai hdd-k nem fognak addig menni mint a régiek.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53687) King Unique válasza Ch4r0n (#53685) üzenetére


King Unique
titán

Vettek már páran 1,5 TB-os M9T notebook merevlemezt, de eddig nem hallottam rá különösebb panaszt. Nekem 2 TB-os modell van külső házban, amivel nincs különösebb problémám, leszámítva torrentezésnél a sípolást. Persze csak néha jön elő, illetve csak nemrég figyeltem fel rá. Viszont különösebb problémát nem okozott, amit a másik topikban említettem is. Azt, hogy a 1,5 TB-os verziók csinálnak-e ilyet, azt nem tudom.

USB 3.1-es külső rack, az cool. :C

[ Szerkesztve ]

(#53688) VVoid válasza Ch4r0n (#53685) üzenetére


VVoid
aktív tag

Ugyanilyen RAID keretet használok, Seagate Spinpoint M9T, 2x2 TB-vel, RAID1-ben. Pöpecül működik, bár kicsit melegszik, egymást fűti a két vinyó ebben a nagy melegben. Egyébként azt csinálom, hogy az összes külső HDD házat egymásra téve egy halk 14 cm-es ventillátor mögé teszem, és így már nem megy 40 fok fölé, a keret eleje lyukacsos, és egy kis levegőt befújva máris nyertem pár fokot.

(#53689) Exodius


Exodius
őstag

Üdv mindenkinek!

Torrentre milyen 500-as merevlemezeket ajánlotok? Hardverapró nagyon játszik!

Előre is köszi!

(#53690) Lauda válasza Exodius (#53689) üzenetére


Lauda
félisten

Teljesen mindegy milyen lemez.

(#53691) jim bcs válasza Exodius (#53689) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Apróról pl. WD 2,5-3,5.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53692) Exodius válasza jim bcs (#53691) üzenetére


Exodius
őstag

WD 3,5 stimmel, de azon belül melyiket? Blue vagy Red? Milyen típust?

(#53693) jim bcs válasza Exodius (#53692) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Elsősorban Red, utána Black, Blue.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53694) Ch4r0n


Ch4r0n
tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget. Megint igencsak tanulságos észrevételekkel és javaslatokkal álltatok elő, mint mindig. Meg is rendeltem a merevlemezeket, bár az az érzésem már nem sikerül beszerezni őket. Budapesten már sehol se kapni a 1.5 terrabájt kapacitású variánst, majd kiderül. Még egyszer kösz! :R

(#53695) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Erre még írjatok már valamit embörek: :) WD 3TB RED ha a Load/Unload Cicle 200 akkor nem érdemes feljebb piszkálni jól látom? :R

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#53696) jim bcs válasza Archttila (#53695) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Szerintem egyébként sem érdemes piszkálgatni.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53697) Archttila válasza jim bcs (#53696) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Kíváncsi lennék a miértre kifejtenéd? :R (jöhet privátba is)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#53698) King Unique válasza Archttila (#53695) üzenetére


King Unique
titán

600.000 a gyári limit. Nálad a 200 gondolom az attribútum kezdő értéke / szintje, a tényleges érték meg ez alapján vsz nem lehet sok. Tehát nem kell parázni. :N Ha utóbbi a 200, akkor meg pláne nem. :D

(#53699) Madárpók


Madárpók
aktív tag

Valakinek van információja arról, hogy mi a helyzet a Seagate lemezek garanciaidejével? Pl. ennél az SSHD-nál a gyártó 5 évet hirdet, de a magyar boltokban legtöbb helyen csak 2 év van, néhány ad rá 3 évet, de 5 évet nem találtam. Most akkor hogy van ez?

PS: Valakinek van tapasztalata a linkelt SSHD-ről? Rendszerlemeznek menne.

[ Szerkesztve ]

(#53700) Klara_ válasza Madárpók (#53699) üzenetére


Klara_
őstag

Nekem 2,5" 1TB/8GB volt sokat a gepben, kicsit gyorsabb volt a rendszer betoltese mint a WD Blacknek.
P2P-vel viszont le tudtam utni teljesen, azt nem birta.
Normal otthoni hasznalatban el lehetett pruntyogni vele.
A kokret modellt nem ismerem, csak az SSHD-k mukodesere irtam ezt neked. Egetvero sebesseget nem kell tole varni, fasoban sincs sz SSD-hez kepest.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.