Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53751) Egon válasza Dzsekó (#53750) üzenetére


Egon
nagyúr

Thx.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#53752) King Unique válasza degec (#53748) üzenetére


King Unique
titán

A "legeslegesleg" az SSD, az szinte zajtalanul működik. Viszont mindegyik 2,5" HDD-nek van némi hangja, de nem elemezgettem őket zajszintmérővel...ennyi erővel lehet bújni a gyártói oldalakon lévő adatlapokat, ahol megadják ezen értékeket.

Továbbá a működési zaj valóban a tányérok + olvasófejek számával is összefüggésben van és a kevesebbet tartalmazó modellek előnyösebbek lehetnek ilyen téren. A 2,5" normál, egytányéros típusok között viszont 500 GB tárkapacitásnál a limit. Ha ennél nagyobb kell, akkor a Seagate Mobil HDD sorozata 1 TB / lemez adatsűrűségű, így pl. az ST1000LM035 is kedvező lehet ilyen téren. De azt nem tudom, hogy utóbbi mennyire okés, illetve ezek nem PMR, hanem már SMR technológiára épülnek.

[ Szerkesztve ]

(#53753) Sawyer777


Sawyer777
csendes tag

Sziasztok!

Vadiúj Seagate Barracuda 1 Terrás HDD-ről van valakinek tapasztalata? Mert nekem rettentően kattog és zajos ha dolgozik, alapból 0 hangja van, de már sokszor idegesít.

Volt már dolgom haldokló vinyókkal, de ez nem haldoklási hang :D Csak egyszerűen zavaróan hangos....

(#53754) junior11 válasza Sawyer777 (#53753) üzenetére


junior11
veterán

ST Barracudára már páran panaszkodtak, hogy hangos, de ha 7200-as vinyó, akkor eleve halk nem lesz nagyon. Esetleg nézz rá HD Sentinellel [link], hogy mi a helyzet.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#53755) Sawyer777 válasza junior11 (#53754) üzenetére


Sawyer777
csendes tag

Elvileg semmi baja és ahogy észrevettem eddig, csak nagy fájloknál zajos, ilyen több giga másolásánál pl.
Azért tűnik fel, mert a régi Seagate 7200 rpm-es - 320gigásom ehhez képest teljesen csendes volt.... nem értem hogy mért ilyen ez.

(#53756) jim bcs válasza Sawyer777 (#53753) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

A Barracuda-ból van csendesebb és hangosabb, te kifogtál egy hangosabb példányt, ám ettől még nem kell azt gondolni, hogy el akar köszönni. Az utánad lévő ajánlásból ha a S.M.A.R.T. rendben van akkor nincs min aggódj, következőleg kérdezz vásárlás előtt.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53757) degec válasza King Unique (#53752) üzenetére


degec
senior tag

:C :R :R

(#53758) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok! Vennék egy Zyxel NAS326-ot, akarok bele venni valami jó ár/érték arányú, halk winchestert. 2 TB-os elég lenne nekem méretben.

Mit javasoltok konkrétan?

(#53759) jim bcs válasza kalapacsolok (#53758) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

WD Red.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53760) kalapacsolok válasza jim bcs (#53759) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Köszönöm a segítséget. Ez 5400 RPM-es, erre gondoltál, ugye?

2TB WD Red (WD20EFRX) 64MB, 3év gari, AF

Az, hogy nem 7200-as, teljesítményben érezhető lesz? Torrentezésre, majd wifi-n keresztzül HD filmek továbbítására, lejátszására használnám a TV-n.

(#53761) jim bcs válasza kalapacsolok (#53760) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Igen 5400-es, amire neked kell arra tökéletes és nem mellesleg NAS hdd, a Red Pro a 7200-es.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53762) kalapacsolok válasza jim bcs (#53761) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Ok, nagyon köszönöm a segítségeteket! :)

(#53763) Sawyer777


Sawyer777
csendes tag

Értem, köszi. De nekem az is furcsa, hogy a win10 szerintem usb-s meghajtónak érzékeli a hdd-t is, meg az ssd-t is a gépemben. Lent a tálcán is olyan ikonok vannak, hogy hardver biztonságos eltávolítása- kiadása.... mintha valami külső pendrive lenne mindkettő :D Az a baj nem volt még win10-em, lehet ez normális...

Itt a hdd sentinel képe ha segít:

(#53764) S1M0N válasza Sawyer777 (#53763) üzenetére


S1M0N
senior tag

Ez már Windows 7-nél is így van, ez a smart connect, vagy mi miatt van, menet közben is csatlakoztathatod/leválaszthatod az adott HDD-t vagy SSD-t, ha az nincs használatban.

(#53765) Sawyer777 válasza S1M0N (#53764) üzenetére


Sawyer777
csendes tag

Hát nem tudom, én nem emlékszek rá win7-ről. Amúgy a S.M.A.R.T. rendben van?

(#53766) Dzsekó válasza Sawyer777 (#53765) üzenetére


Dzsekó
addikt

Smart rendben van. A HDD leválaszthatóság az AHCI egy tulajdonsága. Én emiatt használom még mindig az IDE-SATA módot, mert pendrive leválasztásnál már volt rá péda, hogy véletlenül a vinyóra ment az egér. És akkor lehetett újraindítani a gépet.

(#53767) ssgk


ssgk
aktív tag

Sziasztok !
Ma holnap jön meg a gépem amit rendeltem...
Mivel nemtudok várni addig ovasgattam az alkatrészek után és a winyó egy wd red lessz ...
1TB s 5400-7200rpm 64mb os .. Úgy volt hogy lessz egy ssd is de egyenlőre elmrad mert nincs rá keret ...

A kérdés hogy a red re rakom a rendszert annak nem lessznel negatívumai?

(#53768) varmi2 válasza ssgk (#53767) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem rendszer hdd-nek van tervezve, nem lesz a leggyorsabb.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#53769) ssgk válasza varmi2 (#53768) üzenetére


ssgk
aktív tag

De a sebessége megegyezik a kék verzióval akkor mi a különbség .. Mert maga a vinyó gondolom ugyanúgy működik ..

(#53770) jim bcs válasza ssgk (#53769) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Ne kattogj, nincs mire. Ha lesz keret ssd-re akkor majd azon lesz a rendszer, utána a red-en lesz az adat.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53771) Balázs2100


Balázs2100
újonc

Hali mindenkinek

Minap összeraktam az új gépem, 1 terrás WD Sata3-as, 7200-as vinyó van benne és a régi 320as seagate sata2-esről másoltam rá a tartalmát. De úgy, hogy az új gépem le volt fektetve az asztalra, tehát a benne lévő 1 terrás WD vinyó tulajdonképpen élére állítva volt, függőleges helyzetben, a régi 320as meg az asztalon a gépház mellett- de az vízszintesen.

Na most az a kérdésem, hogy ez a nem vízszintes pozicióban való használat károsíthatta-e az új 1 terrás WD Hdd-t ?
Maga az első használatba vétel előtti kötelező formázás is így történt, fektetett gépházzal és csak gyors formázás volt :( Az befolyásolhat valamit negatívan? Amúgy smart-ot néztem, az elvileg okés.

(#53773) Dzsekó válasza Balázs2100 (#53771) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nem gond az élére állítás. Ferdén ne legyen, és főleg ne mozogjon, billegjen menet közben. Régebbi házakban (90-es évek közepe) helyhiány miatt gyakran a táp mellett függőlegesen alakítottak ki helyet 1 vinyó számára. Sokunknak akkoriban élére állítva ment a vinyója.

(#53774) Egon válasza Balázs2100 (#53771) üzenetére


Egon
nagyúr

Az élére állítás elvileg nem károsít, a gyakorlatban azonban tapasztaltam már olyat, hogy viszonylag gyorsan (12-18 hónap után) jelentősen hangosodtak az így használt diszkjeim. Viszont a NAS-ban már vagy 3 éve megy két darab 3 TB-os WD Green vinyó, amelyekkel azóta sincs ilyen gond.
Elsőre szvsz érdemes teljes formázást nyomni egy új vinyón: ha valami probléma van vele, jelentősen jobb eséllyel derül ki, mintha csak gyorsformázást nyomnál (ezt leszámítva nem befolyásol semmit sem negatívan a gyorsformázás).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#53775) Balázs2100


Balázs2100
újonc

Köszi mindenkinek :)

Most jó pár hdd test progival megnéztem a sebességét az ssd-mnek is, meg az 1 terrás hddnek is....hááát a hdd valami rohadt lassú szerintem, 120-150 MB/s az írás is meg az olvasás is, az ssd meg olyan 350 körül van. Torrent ellenőrzésnél is jó pár percig eltart egy 5-7 gigás torrent ellenőrzése, régi vinyómon nem tartott ilyen sokáig :O

(#53776) Sawyer777 válasza Dzsekó (#53766) üzenetére


Sawyer777
csendes tag

És hogy lehet IDE-Sata módot beállítani? Biosban nekem csak AHCI-t enged.

(#53777) varmi2 válasza Sawyer777 (#53776) üzenetére


varmi2
nagyúr

Pedig ott kell állítani.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#53778) moti07


moti07
tag

Van egy WD10EZEX merevlemezem a HD sentinel a kondicionál 88%-ot ír mig a többi merevlemeznél mind 100%-ot. Ez most mit jelent? Kezdjem el lementeni az adatokat róla mert hamarosan megadja magát?

(#53779) TY


TY
csendes újonc

Sziasztok
egy HP ELITEBOOK 8460p-be keresek HDD-t
a kérdésem az hogy ha 2,5" a méret,akkor jó a sata 2,3-s (a honlap szerint sata(1?)kell)
Tippek?
Kösszi :R

(#53780) junior11 válasza moti07 (#53778) üzenetére


junior11
veterán

A S.M.A.R.T. mit ír? Naplóbejegyzések stb.? Amúgy itt kérdezz rá [link]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#53781) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Van "milyen kábelt vegyek" topik? :D
Járt már valaki pórul ebayes SATA 3 kábelekkel? Honnan érdemes venni teljesen átlagos felhasználásra, normális áron?

(#53782) core i7 válasza AeSDé Team (#53781) üzenetére


core i7
addikt

Számtech boltba! Mivel nem drága kisszálítással viszont a legolcsóbb helyen is többe fájna

(#53783) AeSDé Team válasza core i7 (#53782) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Ilyen vidéki kis számtech boltban úgy szokott menni hogy mivel úgy is mindenki ott vesz apróságot, ezért 1000-1500 Ft-okat simán elkérnek ilyen vackokért, vettem már többféle kábelt és átalakítót is ilyen árakon mert épp sürgős volt. Ez most nem az.

(#53784) core i7 válasza AeSDé Team (#53783) üzenetére


core i7
addikt

Akkor marad az EBAY de a számtech bolt legalább biztosabb meg gyorsabb lenne esetleg jófogáson vagy itten valakit megkérdel van-e neki és közeledben lakik

[ Szerkesztve ]

(#53785) Aslan


Aslan
aktív tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni!

Munkahelyemre ACER laptopokba kellene tárhelynek HDD. Mindegyik gépben 128GB-os ADATA SSD van ami rendszernek kiváló, de tárhelynek már nem igazán és arra gondoltam, hogy az ODD helyére menne vinyó tárhely céljából HDD Caddybe, de nem tudom, hogy melyik lenne a legjobb választás. A Windows és a programok az SSD-re mennek, a HDD elsősorban (és másodsorban is) tárolásra lenne csak használva. Semmi más célja nem lenne ennek a HDD bővítésnek.

Megtisztelő válaszaitokat előre is köszönöm!

Üdvözlettel:

Aslan

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#53786) jim bcs válasza Aslan (#53785) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

1TB WD Red (WD10JFCX)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53787) Exodius válasza core i7 (#53784) üzenetére


Exodius
őstag

Ha már a kábelekről van szó. Mi a különbség ez: [link]

és e között: [link]

Mitől prémium egy SATA-kábel? Vagy ez csak parasztvakítás? :)

[ Szerkesztve ]

(#53788) jim bcs válasza Exodius (#53787) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Az egyik egyenes-egyenes és harisnyázott, a másik natúr egyenes-90 fokos, valamint a hosszuk, egyébként a harisnya megdobta az árat amúgy semmi egyéb. Egyébként már írtam neked, hogy nem fogsz szemre észrevenni semmit.

Ha extrát akarsz akkor ugyanazt mondom mint régebben, slimet keress.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53789) Geripapa


Geripapa
aktív tag

A bevezetőben írva vagyon:
"3TB WD Red (WD30EFRX) 64MB, 3év gari, AF"

Kérdésem lenne hogy ez a 3 év regisztrációihoz kötött vagy alapból van vagy hogy lehet érvényesíteni?

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#53790) Dzsekó válasza Geripapa (#53789) üzenetére


Dzsekó
addikt

Kiskerek is megadják általában a 3 évet, azaz a vásárlás helyszínére vissza lehet vinni, ha bedöglene a vinyó.

(#53791) Geripapa válasza Dzsekó (#53790) üzenetére


Geripapa
aktív tag

ok

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#53792) Exodius válasza jim bcs (#53788) üzenetére


Exodius
őstag

Akkor a slim mitől lesz még jobb? :)

(#53793) jim bcs válasza Exodius (#53792) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Attól, hogy slim és ritka mint a fehér holló :)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53794) dlaccc


dlaccc
aktív tag

Kis érdekesség, ma jött meg egy Hitachi 2tb hdd amit ebayről rendeltem.. de álmomban se gondoltam volna mit futott már. AUG2010 gyártmány és azóta nagyjából folyamatosan használva volt :DDD Gondolom bizt.kamera tárhely lehetett. 49 indulás és 1752 nap üzemidővel büszkélkedik!! Ennek ellenére még mindig 100/100-as a hdsentinel szerint. Ki tudja meddig húzza még(?) :))

(#53795) Exodius válasza jim bcs (#53793) üzenetére


Exodius
őstag

Tehát semmitől...oké. :D

(#53796) Balázs2100


Balázs2100
újonc

Arra lettem figyelmes, hogy a vadiúj WD vinyóm bekapcsolásnál mindig kiad egy ilyen beep-beep hangot, majd 3 kattanás.... ez normális? Meg amúgy olvasni szinte azonos sebességgel olvas, mint az ssd-m, így szemre :D Bármelyik mappát nyitom meg, ha van benne 20 darab 7 gigás film, azonnal betölti-beolvassa, sosem késlekedik sehol.
De az írási sebessége az valami szörnyű, csörög-csattog-zakatol és pl egyik helyről másikra másolás az igencsak hosszú percekig eltart, vagy egy telepítés...

(#53797) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Üdv!

Merevlemez vásárlás előtt állok, egy 3TB-os Toshiba DT01ACA300-at néztem ki magamnak.
Adat tárolásra és torrentre lenne használva, ahogy olvasgattam a hozzászólásokat, ez a típus is szeret parkolni.
Szerintetek akkor is parkolna, ha a torrent kliens mindig futna?
Esetleg akinek van ilyen típusa és nem túl rég vásárolta, tudna valami infót adni erről? Előre is köszönöm.

(#53798) jim bcs válasza Balázs2100 (#53796) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#53796) Balázs2100
Szerintem gyári hibás lesz, vidd vissza.

(#53797) Misi 007
Ha fontos adatok is lesznek rajta akkor WD Red.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53799) Misi 007 válasza jim bcs (#53798) üzenetére


Misi 007
Közösségépítő

A Red eléggé drága nekem, ráadásul 5400-at pörög, nem szeretnék még egyszer 7200 rpm alatt venni.
Lennének rajta fontos adatok, de van backupom egy közel 6éves, 2TB-os, Samsung HD204UI személyében.
Esetleg egy 3TB-os, Seagate Barracuda ST3000DM001 jobb választás lenne?

(#53800) jim bcs válasza Misi 007 (#53799) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Ha van backup hdd akkor nyugodtan mehet a Toshiba és inkább a toshiba mint a barracuda.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.