Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52551) pc360 válasza gxcman (#52550) üzenetére


pc360
addikt

Maximum egyelőre írhatod.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#52552) ló úr válasza gxcman (#52550) üzenetére


ló úr
őstag

Green lehet, h halk de hullanak mint a legyek. Ettől függetlenül veheted persze. De ha csendet akarsz akkor egy 120 gb ssd rendszernek, egy 500 gb ssd játéknak, minden másnak :)

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#52553) Panthera


Panthera
őstag

Üdv!

Vettem egy WD10EZEX (1TB) HDD-t.
Windows 7 64 telepítésekor ez már automatikusan GPT-re formázódik? Gondolom arra érdemes már.
2 partíció lenne rajta egyébként.

Másik kérdésem, hogy ezt a típust érinti-e a parkolás?

(#52554) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy 1TB-os, 5400Rpm-es, 2,5-ös, SATA HDD-t, külső winyónak használva.

Szerintetek melyik most a legmegbízhatóbb márka ezek közül? Toshiba, Hitachi vagy Seagate?
Árban szinte nincs különbség, viszont találtam boltot, ahol a Hitachi-ra 3év garit adnak, a másik kettőre 1 illetve 2 évet.
Hitachi winyóm még soha nem volt, pálne nem 2,5-ösben. Szerintetek ez megbízható?
Erről a típusról lenne szó: Hitachi 1.0TB Travelstar 5K1000 Mobile HDD

(#52555) klepto


klepto
addikt

Találtam egy érdekes 3,5"-os merevlemezt.
Csak nekem új a Verbatim asztali merevlemeze?
Mit lehet tudni róla?
Milyen gyártó termékét takarja a név, és milyen tapasztaltok vannak vele kapcsolatban?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#52556) M107 válasza ló úr (#52547) üzenetére


M107
addikt

:R

Ez baromság minőségi táp és sata kábel, 95% tutti semmi gond.
A maradék 5% az a tömeggyártás miatti hibás egység lehet.
De ebben benne van még a minőségi de öreg idős táp + egyéb meg nem jósolható dolgok.

Jó nem WD a Toshiba de akkor sem szar.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#52557) FollowTheORI válasza Panthera (#52553) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Windows 7 még MBR-re inicializál és NTFS formáz, ez majdnem 100%.
De az újabbaknál is azt hiszem csak akkor lenne GPT ha UEFI boot-ot csinálsz.
Most az nem rémlik hogy bármelyik meg is kérdezné előtte... de minimálisan benne van ezis.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#52558) FollowTheORI válasza Cingáriusz (#52554) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Minimálisan a Hitachi... de ez a szerencsén és egyéb körülményeken is múlik majd, hogy fogja bírni. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#52559) FollowTheORI válasza klepto (#52555) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ha jól emlékszem Seagate/Samsung lemezeket használnak... de azis lehet vegyes (mikor melyik adja nekik olcsóbban és mixelik).

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#52560) Panthera válasza FollowTheORI (#52557) üzenetére


Panthera
őstag

A kezdő hsz alapján találtam rá erre a GPT-re, eddig nem nagyon foglalkoztam vele.
Ezért fogalmam sincs, hogy ez engem érint-e jelen pillanatban.

"De az újabbaknál is azt hiszem csak akkor lenne GPT ha UEFI boot-ot csinálsz." Már ha az alaplap is támogatja, ugye?

(#52561) klepto válasza FollowTheORI (#52559) üzenetére


klepto
addikt

És módosítottak rajta valamit, vagy csak átcímkézték?
Külső merevlemeznél látom ennek értelmét, de asztali belső merevleznél ennek mi értelme van? :F
Más:
Fentebb kérdeztem az SSHD működésével kapcsolatban, de nem kaptam rá választ. Hogy látja, és hogy kezeli a Win10 ezeket a hibrid meghajtókat?
Mennyire megbízható a Seagate 2TB SSHD-ja?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#52562) M107


M107
addikt

:R

GPT formázást a windows 3 TB felett kér.
De Diskpart progival átkonvertálhatod, de az adatok ami rajta van vesznek

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#52563) Cingáriusz válasza klepto (#52561) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Én 500Gb-os Seagate SSHD-t használok és tökéletesen látja és kezeli a win10.

(#52564) FollowTheORI válasza klepto (#52561) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Maximum átcimkézés semmi más... :)

Az SSHD egy lemeznek látszik, nem látod külön az SSD-t.
Annyi a plussz feature, hogy az SSD egy amolyan cache memóriaként funkcionál az xTB hdd és a gép között, a leggyakrabban használt fájlokat ott tárolja ideigelenesen, illetve íráskor oda másolódik átmenetileg az adat (ha oda fér), mielőtt kiíródik a lemezre.

Windows felé ez az egész transzparens... olyan mintha lenne egy sima xTB lemezed, csak adott esetben SSD szerűen gyorsabb tud lenni a fentiek miatt (amíg ebben a 8-16-32GB SSD részen belül tud dolgozni).

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#52565) klepto válasza FollowTheORI (#52564) üzenetére


klepto
addikt

Köszi neked is, és Cingáriusznak is a választ, én is így gondoltam.
Csakhogy olyanokat olvastam a neten (talán pont itt), hogy a Win10 2 meghajtónak látta az SSHD-t, és a Win minden áron az SSD-re akart települni, illetve a másik aggasztó vélemény az volt, hogy file másolásnál, illetve szoftver telepítésnél, ha az adott file nagyobb volt az SSD méreténél, egyszerűen közölte a Win, hogy nincs elég hely a lemezen, és nem tudott mit kezdeni az adott anyaggal. Ez az illető szerint belső vezérlő hiba lehetet, és erre fel kell készülni SSHD vásárlásakor.
Akkor ezek egyedi problémák lehettek, és nem álltalános működési jellemzők?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#52566) FollowTheORI válasza klepto (#52565) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Egyedi lehetett és szerintem nem is SSHD-val volt az... hanem pl a WD Black2 féle "dual" drive szerű cuccal max... ami tényleg egy SSD és HDD egyben... de az nem SSHD.

Nem lesz vele ilyen problémád.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#52567) Sati01


Sati01
csendes tag

Hali!
WD10purx -ről van tapasztalat, hogy jobb e pcbe?

(#52568) Dzsekó válasza Sati01 (#52567) üzenetére


Dzsekó
addikt

Jó oda is, de Red jobb PC-be.

(#52569) G-Bali


G-Bali
senior tag

Sziasztok lenne egy kérdésem:
Lenne egy WD 4TB 3,5" HDD (WD40EFRX új ) még garis (fel év ) majd egy NAS hoz lenne filmek zenék hez, jó választás lenne? kb 36e Ft ezt a parkolási dolgot nem tudom hogy jellemző rá...?

(#52570) Sati01 válasza Dzsekó (#52568) üzenetére


Sati01
csendes tag

Értem! Úgy néztem , viszont a kéknél és a zöldnél talán jobbváasztás. Nem tudom valt e azokkal tapasztalatert nekem sajna nincs.

(#52571) Hooper válasza Hooper (#52516) üzenetére


Hooper
őstag

Sziasztok,
bocsi, erre valaki? :R

[ Szerkesztve ]

(#52572) FollowTheORI válasza Hooper (#52571) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

WD Red ajánlott még mindig... a 4TB jó... de szerintem az 5-6 is, csak kevésbé gazdaságos. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#52573) ló úr válasza M107 (#52556) üzenetére


ló úr
őstag

A statisztika és netes adatok mást mutatnak :) Gizinéninél is lehet megy 10 éve a Codegen táp hibátlanul, attól az még szar lesz :)

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#52574) S.Patrik


S.Patrik
csendes tag

Sziasztok

Szeretnék venni egy külső merevlemezt kb 30 ezer forint értékben ezért érdekelne a véleményetek hogy mit ajánlotok. :F
Személyes adatok(képek, videók) tárolására használnám. 2 Tb tárhelyre gondoltam.
Ami fontos hogy megbízható helyen tároljam az adataimat arra az esetre ha a gépről törlődnének.
Lehet hogy idővel filmnézésre is használnám, bár arra van egy 320gb ami erre a célra megfelel.
Én egy Samsung M3 Portable 2.5" 2TB USB 3.0 STSHX-M201TCB néztem ki magamnak. :))
Megéri megvenni vagy van jobb ebben az árkategóriában?
A válaszaitokat előre is köszönöm! :R

(#52575) King Unique válasza S.Patrik (#52574) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Megfelelhet az M3 Portable is, sokan vettek már ilyet hasonló célra és eddig nem panaszkodtak különösebben. Az ár-érték aránya ennek az egyik legjobb, de természetesen akadnak más lehetőségek is. Az összefoglaló ajánlásait (külső házas megoldás esetén), illetve a végén lévő topikokat, azok összefoglalóit tudnám javasolni ez ügyben.

[ Szerkesztve ]

(#52576) jim bcs válasza S.Patrik (#52574) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Ha neked megéri akkor igen, viszont én inkább egy 2,5"-3,5"-es hdd-t vennék és hozzá egy usb 3.0-ás külső alu házat.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#52577) Cifu


Cifu
nagyúr

Egy vitában felmerült, hogy alapvető probléma a visszajelzéseknél az, hogy nincsenek, illetve kevés a pozitív visszajelzés a topicban.

Ugyebár az adott téma arról szólt, hogy a WD Green-nek elég rossz a híre, és elég sokan panaszkodnak rá számszerűleg. A saját érvem e mellett egyszerűen az, hogy a WD Green, pontosabban most már a WD Blue EZRZ széria a legolcsóbb WD lemezek közé tartozik, illetve általánosságban is a legolcsóbb HDD-k közé tartozik. Magyarul a legjobbak közé tartozik, hogy adott tárhelyet hány forintért ad, így sokan választják. Amiből pedig sokat adnak el, abból azonos hibaszázalék arány mellett ugyebár számszerűleg sok probléma is merül fel.

Erre vonatkozólag Zoz tett be egy nagyon érdekes kis adatot, amely a garanciális időben visszahozott HDD-k arányait mutatta meg. Az adatokhoz ugyebár hozzá kell tenni, hogy WD Green EARS és AADS széria volt a WD szerint is súlyosan érintett a fejparkolás-mizériában. Szintén érdemes megnézni az első hsz.-ben lévő Blackbaze adatokat, amelyek szintén nem támasztják alá azt, hogy a WD Green széria kiemelkedően rosszabb lenne, mind például a WD Red széria.

A saját tapasztalatom hat saját és 19 közvetlen környezetemben lévő WD Green lemeznél az, hogy ezek közül egy sem döglött meg, pedig van közöttük két 5 éves EARS és két 5 éves EARX, illetve 11db 4 éves EARX, a többi fiatalabb példány.

Ezzel nem azt mondom, hogy a WD Blue EZRZ / WD Green széria megbízhatósága jobb lenne az átlagnál, mindössze pozitív példát szeretnék felhozni, hogy a sok negatív visszajelzést ellensúlyozzam.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#52578) M107 válasza ló úr (#52573) üzenetére


M107
addikt

:R

S azt is mutatják, hogy kinek milyen gépe van és mit tesz rá + milyen szoftverekekkel fertőzi esetleg a gépét.
tömegtermelés van elfordulnak hibás termékek nem tagadom, de így kimondani hogy ez-az kicsit erős.

Személyem 10 évesen kezdetem el foglalkozni úgy a számítógéppel, hogy fingom nem volt mit csinálok. most 36 évesen és egy rendszergazdai végzettséggel is a hátam mögött + több szervízelt és épített géppel a hátam mögött, bátran állíthatom az esetek 90% user hiba okozza azt, hogy el hullik egy egy merevlemez 5% a tényleges hiba, a fennmaradó 5% pedig a kettő összejátszása.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#52579) McSico


McSico
senior tag

Sziasztok!
Ősszeraktam egy NAS-t. Ebbe vennék két 4TB-os hdd-t, ami raid-ben lenne.

Szempontjaim a sebesség, megbízhatóság és a 27/7-es üzem.
Legalább 3-gépről lesz adatelérés, akár egyszerre is.

Jó áron találtam egy WD RE4-es WD4000FYYZ merevlemezt illetve egy Red Pro WD4001FFSX merevlemezt.
Melyiket ajánljátok? Mik a tapasztalatok?

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#52580) FollowTheORI válasza McSico (#52579) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem bármelyik NAS lemez jó erre márkától független.

De a RE nyilván a leg célratörőbb üzleti megoldás ezek közül (így a legdrágább is), aztán a WD Red Pro... majd a WD Red és a Seagate NAS vagy HGST NAS pl mindegy melyik szvsz.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#52581) M107 válasza McSico (#52579) üzenetére


M107
addikt

:R

WD RED 4 TB a RED Pro 7200 rpm fordul picit jobban melegszik.

Nas-ba kizárólag WD Red

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#52582) bolic válasza Cifu (#52577) üzenetére


bolic
őstag

Azért mert egyszerhasználatos tárolás helyett rendszernek használják és/vagy torrentezik rajta, azért döglenek meg a WD Green winyók. A hülyék azért csinálták eddig! :U

Én tudom mire jó a WD Green, pedig csak felmásolom a filmeket, majd utólag a könyvtárneveket "leltározom" vagyis átnevezem magyar film címre és angol film címre és esetleg dátumot is hozzáadtam a könnyebb visszakeresés érdekében.

Soha az életben nem mozgatom többször a filmeket vagy csoportosítani, pedig régebben csak néhány filmet mozgattam ide meg oda, most nem csinálom többé, mert nem arra találták ki. :Y :B :(

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#52583) McSico válasza FollowTheORI (#52580) üzenetére


McSico
senior tag

Ahol én láttam ott a RedPro és a RE között pár száz Ft a különbség, szóval az most nem igazán tényező.

(#52581) M107
Miben lenne jobb választás a RedPro? Jobb a firmware vagy mi miatt célratörőbb?

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#52584) Surda-


Surda-
őstag

Sziasztok!

Képek, videok mentésére szeretnék egy külső winchestert,amit nem is használnék,csak biztonsági mentésnek kéne.
1gb elég lenne, külső kéne, usb 3-as.
Melyiket ajánlanátok.
Transcend Storejet ütésálló jó választás?

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#52585) King Unique válasza Surda- (#52584) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Ha kifejezetten ütésálló kell, akkor a Transcend 25M3 elég strapabíró és ezáltal jó választás. A belseje általában a korábbi Samsung M8 sorozat átcímkézett változata (ST1000LM024) szokott lenni. Legalábbis fórumos visszajelzések és külső tesztek alapján is [link], [link]. Ez viszonylag jónak mondható, én is használok ilyen vinyókat külső házban. Bár elvétve esetleg előfordulhat Toshiba MQ01ABD100 merevlemezzel is. Az USB 3.0 vezérlője általában ASMedia szokott lenni, ami okésnak mondható.

Továbbá a témában az összefoglaló végén lévő topikokat tudnám még javasolni, esetleg gyári kompakt vs. külső házas megoldást fontolóra venni.

[ Szerkesztve ]

(#52586) ló úr válasza M107 (#52578) üzenetére


ló úr
őstag

Okes, de akkor a tobbi fajta winchesternel miert nincs ennyi "user error"? Erdekes h seagate es toshiba winyot hasznalo emberek a leg butabbak, leg primitivebbek, es mind szar tappal virusfertozotten hasznalja a lemezet hutes nelkul :D Ertem en :)
Azt is ertem, h tomegtermeles van.
En 32 leszek, 17 eve hasznalok szamitogepeket, igaz nincs rendszergizda vegzettsegem, de azert ertek a dolgokhoz, meg vanszemelyes tapasztalatom :)
Nalam eddig meg egy regi amd athlon xp gepben doglott meg wd winyo, seagate mar vagy 4-5, toshibam nem volt csak kiprobalas erejeig, szemelyes tapasztalatom arrol nincs ez teny :) Szoval azt el lehet ismerni, h a Toshiba, Seagate winchesterei rosszabb minoseget kepviselnek manapsag mint a WD, HGST termekei :)

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#52587) Surda- válasza King Unique (#52585) üzenetére


Surda-
őstag

Köszi. :R

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#52588) Baggio04


Baggio04
aktív tag

Sziasztok!

Cserélném lassan haldokló wd blackemet. Adattárolásra lenne az új; képek, filmek, sorozatok, torrent futna rajta.Két kiszemelt van:
1) Western Digital 1TB 7200rpm SATA-600 64MB Blue WD10EZEX ~15k
2) Western Digital 1TB IntelliPower SATA-600 64MB Red WD10EFRX ~19k

Rendszernek ssd-t használok. Nem tudok dönteni a kettő között, Red állítólag halkabb, + ugye van egy évvel több garancia.
Szerintetek? (vagy esetleg másfajta hdd?)

Baggio

(#52589) erik22


erik22
tag

Sziasztok!

Lehet,hogy buta kérdés,van egy Seagate ST1500DL003-9VT16L HDD-m és ez egy Green hdd amin van az összes játékom,ugyebár a green hdd adatárólasra való inkább.

Kérdésem pedig a játékok futtatásánál befolyása lehet emiatt mikrolagok vagy esetleg laggok?(a rendszerem egy 120 gb os samsung ssd van),érdemes lecserélni egy gyorsabbra pl Western Digital Caviar Blue 1TB 64MB SATA3 WD10EZEX?

[ Szerkesztve ]

Mindenhol jó,de legjobb a hardveraprón!

(#52590) jim bcs válasza Baggio04 (#52588) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#52588) Baggio04
Red

(#52589) erik22
Inkább mondjuk úgy, hogy játékok alá érdemesebb 7200-ast tenni, nem eget rengető a különbség az 5400-7200 között, de észre vehető. Játékok alá én WD Black-t raknék, vagy HGST-t.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#52591) Dzsekó válasza erik22 (#52589) üzenetére


Dzsekó
addikt

Okozhatja, ha a vinyóra van telepítve a játék, és éppen tölt a vinyóról, akkor beakadhat a játék egy pillanatra.
Nyilván ha SSD-n van a játék, az a legideálisabb, de egy 7200RPM-es vinyóra tett játék is jobb lehet, mint egy 5400RPM-es vinyóra tett játék.

(#52592) erik22 válasza Dzsekó (#52591) üzenetére


erik22
tag

Köszönöm szépen a korrekt es gyors választ ! :R

Mindenhol jó,de legjobb a hardveraprón!

(#52593) erik22 válasza jim bcs (#52590) üzenetére


erik22
tag

Szintúgy ! :R

Mindenhol jó,de legjobb a hardveraprón!

(#52594) M107 válasza McSico (#52583) üzenetére


M107
addikt

:R

Akkor lehet, hogy rosszul írtam le a dolgokat elnézést. :U

WD RED 4TB 5900 RPM

[link]

WD RED PRO 7200 RPM fix

[link]

Szerintem több mint pár 100 Ft a különbség. attól függ mire használod + a 7200 kicsit jobban melegszik, de az elérési idő is jobb hiszen egy lemez körbe fordulás gyorsabb és nem kell annyit várni hogy újra adatrészt vegyen a fej a lemezről.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#52595) M107 válasza Baggio04 (#52588) üzenetére


M107
addikt

:R

Mitől ment tönkre a régi Black HDD-d ?

A felsoroltak közül a RED a sokkal jobb, de egy pár ezres és újra Black-ed lehet ha már az volt akkor persze csak ha pénztárcád engedi RED 5900 RPM halk hűvös 3 év, Black gyors picit melegebb 5 év gari 7200 RPM.

[link]

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#52596) Baggio04 válasza M107 (#52595) üzenetére


Baggio04
aktív tag

Működik még, csak félelmeim vannak. Vannak beakadások, ilyenkor megáll minden, utána hallom ahogy felpörög na ekkor ugye megint olvas (itt néhány másodperc eltelik és sűrűbben csinálgatja). Meg elkezdett behangosodni közben, zúg szegényke. De eddig jó szolgálatot tett, azt hiszem 8 éves. Átrakom anyám gépébe, ott még jó lesz valameddig (remélhetőleg).

Baggio

(#52597) csakdzsó


csakdzsó
tag

Üdvözlet!

1 TB-s merevlemezt akarok venni kizárólag családi fényképek tárolásához.Miután rajta lesznek a fotók,elteszem egy biztonságosan lezárt dobozba.Azaz nem rakom gépbe egyáltalán.A célom az,hogy ha előveszem teszem azt öt vagy tíz év múlva,károsodás nélkül rajta legyenek az adatok.Két típust néztem ki ehhez,a többi nem érdekel.

1:wd Red

2:wd Black

A legbolondbiztosabb,minőségibb és megbízhatóbbat akarom a kettő közül.Mivel nem egyformák,tehát az egyik jobb erre a célra.Több hozzáértő véleményt várok.

Remélem tudtok segíteni a dilemmámon.

Üdv:csakdzsó :R

[ Szerkesztve ]

köztudottan ugyebár a nácik árja atlantisziak, tehát valójában magyarok is nyilván és persze gyíkok is... Mé? Nem tuttad? :D

(#52598) M107 válasza csakdzsó (#52597) üzenetére


M107
addikt

:R

Személyem Panasonic BD-R 25GB javasolna TUV 25 év tartósság.

De, hogy leszűkítsük a RED és Black HDD-re a dolgot

RED 3 év
Black 5 év

S bármikor tönkre mehet.

A lényeg a fontos dolgokról 3 példányban és egymástól külön biztonsági másolat legyen.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#52599) M107 válasza Baggio04 (#52596) üzenetére


M107
addikt

:R

HDS kép a HDD-ről ?

8 év akkor mér bőven kiszolgált feltéve ha kevés üzemidővel 200-450 nappal
Normális évi 80-90 nap vagy + 20-30 nap
Tehát 240-270 nap működés 3 év alatt +20-30 nap
8 évre olyan 720 nap folyamatos működés.

UI:

5 év 1825 nap folyamatos működés. WD Black esetén. 0-24 ezt tegyük át egy normásils személyi szám.gép re és megkapjuk az eredményt.
Durva 1000 nap a HDS szerint 1000 nap után a HDD már 100% csökkenő kondició.
De 1000 nap durva 2.7 év folyamatos üzem.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#52600) M107 válasza M107 (#52599) üzenetére


M107
addikt

:R

Szemléltetés

DIGI 500 net 500/200

= 500 Mbps = 62.5 MB/s = 59.6 MiB/s
= 3.75 GB/min = 3.49 GiB/min
= 225 GB/hr = 209.5 GiB/hr
= 5.4 TB/day = 4.91 TiB/day

Számoljunk csak napi, 12 órát és 3 TB

912.5 nap WD Black esetén, s 1095 nap, 2736 TB adat írás
2.67188 TB adat 5 év alatt nem 2 TB 2671.88 TB

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.