Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52101) Dzsekó válasza Walter_White (#52100) üzenetére


Dzsekó
addikt

Akkor az jó, nem parkol. A WD10EZEX tudtommal nem parkol, legalábbis régen nem parkolt. De mióta összevonták a Green-t a Blue-val, azóta nem lehet tudni, mi változott e téren.

(#52102) MasterDeeJay

Logout cikkhez hétvégére kaptam:

Fekete nem volt.
Mivel teszteljem őket?
Crystaldisk az meglesz de valami kevésbé szintetikus kellene.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#52103) jim bcs válasza MasterDeeJay (#52102) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

:Y Mindennel ami csak van, ha kész akkor betesszük az összefoglalóba! ;)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#52104) Murphistic válasza MasterDeeJay (#52102) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Én szívesen megizzasztanám a lilát és megnézném, hogy nagy terhelés esetén tényleg sérülhetnek-e a fájlok. Tudom nagyon kicsi az esélye, de próbaképpen RAM-diszkről párhuzamos másolgatás fél napon át, utána meg megnézni, hogy vajpn sérült-e valamelyik fájl. Ha tényleg igaz a pletyka az ütős lenne...
Csak nem krepál be tőle :D .

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#52105) MasterDeeJay válasza Murphistic (#52104) üzenetére

Nem így működik a dolog. Hibás szektor esetén egy asztali hdd sokszor megpróbálja javítani a hibát, ami másodpercekbe tellik. A Purple meg kevesebbszer, pont azért mert egy kameránál kissebb gond az hogy egy képkoca elszáll minthogy a javítás miatt ne vegyen fel valamit. Ettől még nem rossz a lila, sőt inkább valószínűbb hogy folyamatos írásra megbízhatóbb. (Randomra meg lehet pont nem, és ezért nem jó asztali gépbe)
Eddigi tesztek szerint gyorsaságban: seagate barracuda és blue elsők szorosan, majd red és green. Lilát még nem mértem, de sztem valahol red és green között lesz tippre. Késő este felrakok számokat is. (Crysaldisk/Hdtune)
Poénból egy ezer éves samu F1 is van a tesztben ami nem sokkal lassabb mint a green.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#52106) Murphistic válasza MasterDeeJay (#52105) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Viszont nem mindegy, hogy az a hibás szektor egy videónál van vagy egy tömörített fájlnál jelentkezik-e, ezért gondoltam, hogy érdekes lenne látni előfordulhat-e. Persze csak egy kósza ötlet volt :) .

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#52107) MasterDeeJay

Eddigi nyers eredmények:

A tesztbe bekerült egy 1Tb-os seagate is amely hdtune tesztben győztes, crystalmarkban szorosan a blue mögött van de random eredményekben gyenge. Na ebből lenne cikk valahogy jobb diagrammokkal és szöveggel.
Ami fontos hogy SATA3-as AM1 (húzott Kabini 5350-es) gépben semmivel nem rosszabbak vagy jobbak az értékek mint egy hardveres SATA2 PCIX raid kártyán (dual xeonnal).

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#52108) nrb263


nrb263
tag

Sziasztok torrentezni filmekhez vennék 500as vinyot. Wd blue 2.5" neztem ki. Van 8 es 16 megas cache el. Megéri nekem a 16os? Jah és másik kérdés csak azért neztem 2.5est mert olcsobb. Vagy inkabb vegyek 3.5est?

[ Szerkesztve ]

(#52109) Wayne


Wayne
aktív tag

Egy qnap ts-451+ nasba szeretnek hdd-t. Torrentre (50-100), illetve parhuzamosan filmlejatszasra is hasznalnam. Eleg lenne erre egy 5400es? Mert 5.4es wd araban tudnek 7.2es hitachit venni...

(#52110) Victoryus94 válasza nrb263 (#52108) üzenetére


Victoryus94
őstag

a 3.5 -ös rendszerint gyorsabb szokott lenni. A 16 mega cache érezhetően jobb, mint a 8mb, de a 16 és a 64 között már alig van különbség.

(#52111) alratar


alratar
addikt

Sziasztok.

Van egy merevlemezem 78%-os kondícióval s 37 gyenge szektorral. :(
Elhatároztam, hogy lecserélem a kicsikét (megérdemli a nyugdíjazást :)) , egy ilyenre.
Sajnos nem ismerem a típust, ezért megkérdezem, hogy jó vétel lenne?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#52112) jim bcs válasza MasterDeeJay (#52107) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#52107) MasterDeeJay
Baba, folytasd :K

(#52108) domokosn
Mi a 2 típus, sorozatszám?

(#52109) Wayne
Elég az 5400-es és WD Red.

(#52110) Victoryus94
Van olyan 2,5"-es ami ugyanolyan, egyebekben típus függő. A mondatod másik fele igaz.

(#52111) alratar
Az AAKX jó sorozat mehet, de ebben az árban mehet 2,5"-es variáns is ami a WD Blue 500GB WD5000LPCX. Ha maradsz a 3,5"-esnél akkor meggondolandó, 700ft a különbség az 1TB-hoz ami jobban megéri -> WD Blue 1TB WD10EZEX.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#52113) Krogoth


Krogoth
senior tag

Hy.

Tudom, hogy nem pont témába vég, de vagy nincs ilyen/ehhez való topic, vagy béna vagyok :D
Naszóval

[link]

Erre rá lehet kötni 3.5es hdd-ket is értelemszerűen úgy, hogy utána használni is tudjam :)?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#52114) jim bcs válasza Krogoth (#52113) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Rá, még a 2,5"-eseket is, de nézd meg másik boltban is, azok a kábelek rövidek, máshol találsz dupla usb 3.0-val és hosszabb kábellel.

Ilyen kérdéssel fordulhatsz ide is és ide is -->
Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#52115) King Unique válasza Krogoth (#52113) üzenetére


King Unique
titán

Hi,

Rákötni rá tudod, csak épp utána közvetlenül azzal nem fogod tudni használni, mivel külső táp is kéne hozzá...A 61883 2,5" HDD-hez való adapter és csak USB tápos. Olyan kéne, mint a 61486 | Ewent EW7016, vagy valami hasonló, amelyek 12 V DC aktív táposak.

(#52116) jim bcs válasza King Unique (#52115) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Hasonló kábellel nálam csak 1TB és afölött volt gond, így azt mondom 1TB-ig ezek a kábelek jók, viszont 1TB fölött mindenképpen külső tápos megoldás szükséges ami akár lehet dokkoló is.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#52117) King Unique válasza jim bcs (#52116) üzenetére


King Unique
titán

Nem egészen értem mire gondolsz? Az egy sima USB-ről tápolt adapter, azaz csak 5 V feszültséget tud. Egy 3,5" merevlemez megfelelő működéséhez viszont 12 V szükséges, vagy netán rosszul tudom?

[ Szerkesztve ]

(#52118) jim bcs válasza King Unique (#52117) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Jól tudod, csak írtam, hogy nálam 1TB-ig jó volt a kábel, fölötte nem.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#52119) Slyer


Slyer
senior tag

Sziasztok!

Van egy WD10EZEX vinyóm, de a héten vettem egy SSD-t, átköltözött a rendszer arra, így az lenne a kérdésem, hogy adattárolásra lecserélnétek e egy WD Green-re a halkabb működés reményében?

Nem hangos a mostani sem, de hallottam a gépet hdd nélkül menni, és hát azért van különbség.

a Green mennyivel halkabb?

Köszi!

(#52120) alratar válasza jim bcs (#52112) üzenetére


alratar
addikt

Indeed, bér nem tudom, hogy kell-e nekem ekkora méret.
Viszont az a 64MB cashe vonzó. :)

Na meg most nézem, hogy ezek SATA 3,asok, így majd nem tudom SSD-vel bővíteni. :(

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#52121) jim bcs válasza Slyer (#52119) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#52119) Slyer
Butaság lenne a blue-t green-re cserélni, nem mellesleg a green nem ajánlott.

(#52120) alratar
Célszerűbb lenne az 1TB minden tekintetben, de ha ez az óhajod akkor mehet a kinézett 500-as. Már miért ne tudnád ssd-vel bővíteni, nyugodtan rákötheted a sata 2-es portra, semmi baja nem lesz, max. picit lassabb lesz mint sata 3-on.

(#52123) King Unique
1TB fölött külső táp vagy dokkoló, mert az említett kábellel eldobálta.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#52122) Slyer válasza jim bcs (#52121) üzenetére


Slyer
senior tag

okés, akkor maradjon ez?

(#52123) King Unique válasza jim bcs (#52118) üzenetére


King Unique
titán

Mármint hogyan volt jó, külső táp kellett hozzá, nem? Kábel hosszúságával mi volt a gond?

(#52124) King Unique válasza jim bcs (#52121) üzenetére


King Unique
titán

Csak én azt furcsállottam, hogy egy 3,5" 500 GB-oshoz is elvileg kell a 12 V és akkor, hogyan hajtaná meg rendesen egy ilyen 5 V-os adapter? Biztos, ha te mondod.

(#52125) tomp válasza King Unique (#52124) üzenetére


tomp
félisten

3,5-ös is tud menni 5V-ról csak akkor nagyobb ampert kér.
Az 500-as vinyómon szerepel: 12V/0.5A vagy 5V/0,7A

[ Szerkesztve ]

(#52126) King Unique válasza tomp (#52125) üzenetére


King Unique
titán

Azt tudom, hogy rá van címkézve mind a 2 érték, de eddig úgy tudtam, hogy 12 V kell neki a megfelelő működéshez.

(#52127) viharhozo


viharhozo
addikt

Kizarolag archivalasra milyen drajvot erdemes ma venni? Csak a GB/Ft erdekel + az, h ha harom ev mulva leveszem a polcrol, a most rairt adatokat egyszer at lehessen rakni az ujra. Az osszefoglaloban ajanlottak (7K4000, WD Black) ma mar gyakorlatilag nem kaphatoak.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#52128) tomp válasza King Unique (#52126) üzenetére


tomp
félisten

Ja igen tudtommal teljesítménybeli eltérés lesz. 5V-on ha jól tudom lassabb a 3,5-ös.

(#52129) Tubi2


Tubi2
senior tag

Sziasztok!

WD 5400-as Blue és a sima Green között mi a külömbség?

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#52130) Victoryus94 válasza Tubi2 (#52129) üzenetére


Victoryus94
őstag

Röviden kb ez:

A “green” széria az energiatakarékosság jegyében született meg. Működése halkabb, energiatakarékos, szükség esetén egyszerűen lekapcsol, csendesebb, és hűvösebb. (Parkoltatja a fejet)

A “blue” széria az általános desktop, otthoni merevlemez. Átlagos fogyasztás, és sebesség jelllemzi.

A “black” széria a sebességről, teljesítményről szól. Masszív eszköz.

A “red” széria olyasmi, mint a zöld és a fekete hibridje... A folyamatos elérhetőség, megszakítatlan használat jellemzi, de olcsóbb a black-nél.

Forrás: http://suleattila.hu/mi-a-kulonbseg-a-western-digital-wd-purple-black-green-purple-es-blue-szerias-wincseszterei-kozott/

[ Szerkesztve ]

(#52131) Tubi2 válasza Victoryus94 (#52130) üzenetére


Tubi2
senior tag

Köszönöm, de ezeket én is tudom, a kérdésem továbbra is élne. :)

A green ugyanúgy jó rendszernek, a blue/black meg ugyanúgy leáll ha nem használom, ezért kérdem. Esetleg az 5400rpm-es vinyók elérték a klasszikus blue szintet ezért nevezték át greenről?

[ Szerkesztve ]

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#52132) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Sziasztok

Külső házba akarok 2.5" hdd-t, 1TB vagy nagyobb

Amiket néztem:
ST1000LM024
WD10SPCX

Torrentezni lesz, de nem őrült módjára, max 6MB/s írás olvasás, 24 órás működés

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#52133) King Unique válasza enginev3.0 (#52132) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Milyen külső házról van szó? Csak mert a WD10SPCX 7 mm magas és így lötyöghet egy normál, 9,5 mm-es merevlemezre szabott 2,5" külső rack belsejében.

Amúgy ezek jöhetnének szóba az összefoglaló alapján:

• 1TB HGST 5K1000 (HTS541010A9E680) 8MB, 9,5mm, 2év gari, AF
• 1TB Samsung M8 (HN-M101MBB/ST1000LM024) 8MB, 9,5mm, 2év gari, AF
• 1TB WD Scorpio Blue (WD10JPVX) 8MB, 9,5mm, 2év gari, AF
• 1TB WD Scorpio Blue (WD10SPCX) 16MB, 7mm, 2év gari, AF
• 1,5TB Seagate-Samsung M9T (ST1500LM006) 32MB, 9,5mm, 2év gari, AF
• 1,75TB Seagate-Samsung M9T (ST1750LM000) 32MB, 9,5mm, 2év gari, AF
• 2TB Seagate-Samsung M9T (ST2000LM003) 32MB, 9,5mm, 2év gari, AF
• 1TB WD Red (WD10JFCX) 16MB, 9,5mm, 3év gari, AF

Ha van rá keret, akkor én inkább vennék ilyen célra WD10JFCX-et, mint a Blue sorozat WD10SPCX modelljét. Utóbbinak az előnye a csendes működés, viszont a Red 24/7-es NAS HDD és 3 év garancia van rá. Ha meg a tárolókapacitás lenne az elsődleges szempont, akkor vsz az M9T sorozatból választanék.

[ Szerkesztve ]

(#52134) alratar válasza jim bcs (#52121) üzenetére


alratar
addikt

És egy 500-as táp meghajtja a mostani konfigom mellett? (konfig a profilban) Mármint az 1TB-osat. :)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#52135) enginev3.0 válasza King Unique (#52133) üzenetére


enginev3.0
félisten

Használtan venném, és ez a ház tetszik
[link]

Ilyet is találtam
ST1000LM024 ha-n most van pár darab, egy árban van a WD-vel, mindkettő új vagy 30 napnál fiatalabb

Néztem az 1.5Terrásat is, Seagate, de 18 újonnan, plusz a ház, akkor inkább 13 az 1TB és 3 a ház, így 16ból megvagyok +-1k, és később veszek még egy ilyen összeállítást

Két darab 2Terrás 3.5" hdd-t adtam el, hogy ne keljen nekik külön táp, és halkabb legyen a szoba, így jóval kevesebb a tárhelyem, de most azért van időm mire betelik az első 1TB, addig pedig bőven vehetem a másodikat, ott meg már csak az lesz a lényeg, hogy a külső ház ugyan úgy nézzen ki, még is csak úgy a legszebb

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#52136) jim bcs válasza alratar (#52134) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#52134) alratar
Nem mai, de még bőven megbirkózik akár 6TB-al is.

(#52135) enginev3.0
Én is a WD10JFCX-re szavaznék ami 9,5mm, King Unique segít kiválasztani a lehető legjobb külső házat.

(#52129) Tubi2
A Blue ajánlott, a Green nem.

(#52124) King Unique
Én egyébként dokkolót ajánlok mindenhová, az a biztos és a legegyszerűbb.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#52137) King Unique válasza enginev3.0 (#52135) üzenetére


King Unique
titán

Manapság már nem nagyon érdemes USB 2.0 külső házat venni. Van USB 3.0 változata is [link], igaz az drágább. Illetve az ezzel foglalkozó topikot ajánlanám.
Amúgy a Quickstore Portable egy tool-free rack és belül a HDD-t csak a SATA csatlakozó tartja, illetve a fedlap fogja közre. Egy 9,5 mm magas notebook merevlemez biztos ok, de egy 7 mm-es lehet már lötyöghet benne...

Ha a Red (az lenne a legjobb) nem és a többi se, akkor marad ez a kettő. Nekem van ST1000LM024 külső házban, igaz nem 0-24-ben hajtom, de eddig ok. A WD10SPCX egy értékesebb darab, és csendesebb is, 13k-ért tényleg megérné. De ahhoz arra szabott külső házat kéne venni, vagy olyat, amelyiknél lehet belül csavarral rögzíteni.

(#52136) jim bcs: igen, nyilván, ha 2,5"+3,5" kezelése is szükséges és külső táp is adott.

[ Szerkesztve ]

(#52138) Tubi2 válasza jim bcs (#52136) üzenetére


Tubi2
senior tag

Szóval a sima, Caviar nélküli új WD-kből az 5400-es Blue-t ajánlanád adatot tárolni?

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#52139) jim bcs válasza Tubi2 (#52138) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Az új WD-kkel csak figyelmesen, átnevezések történtek!!!

Az összefoglalóban lévő sorszámos blue-k azok blue-k, a fenti kép meg adja magát. Nálam az ezután érkező blue-k megszűntek létezni, de nem gond számos alternatíva maradt WD-n belül is, wd-n kívül meg ott a HGST.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#52140) Tubi2 válasza jim bcs (#52139) üzenetére


Tubi2
senior tag

Jahaaa, köszönöm! Tehát az új, 5400-as Blue-k azok régi Greenek. Akkor én egy ilyen 5400-es Blue-t vennék, mert az bőven elég és újabb gyártás valószínüleg. Jól gondolom?

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#52141) enginev3.0


enginev3.0
félisten

WD elementsben, és az ultra-ban milyen HDD van? 24 órás működésre alkalmasak?
És még egy típus
mq01abd100

Visszaolvasva jókat írtatok róla

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#52142) Compika


Compika
aktív tag

Sziasztok!

Melyik a leghalkabb, 3.5"-os hdd a piacon 2-3Tb-os kivitelben és 24/7-ben menne.

Compika felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#52143) jim bcs válasza Tubi2 (#52140) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#52140) Tubi2
Akkor megint leírom, hogy részünkről a green nem ajánlott, az új blue-k tehát green-ek, ha ennek ellenére te megveszed az a te dolgod.

(#52141) enginev3.0
Green, ami nem ajánlott széria. A Toshiba nem rossz de helyette inkább HGST. Külső kisebb adattárnak én egy 2,5"-es hdd-t javasolnék az összefoglalóból, hozzá meg egy alu külső házat, így legalább tudod mi van belül.

(#52142) Compika
Ez nehéz kérdés, mindenkinek szubjektív. Nem tudni mire fogod használni bár a 24/7 miatt van egy sejtésem, szubjektíven és kifejezetten 24/7-es relative halk a WD Red és a HGST 7K4000.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#52144) enginev3.0 válasza jim bcs (#52143) üzenetére


enginev3.0
félisten

Megvettem a Red-et

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#52145) jim bcs válasza enginev3.0 (#52144) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

2,5 vagy 3,5? Bár mindegy is, jól döntöttél.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#52146) Tubi2 válasza jim bcs (#52143) üzenetére


Tubi2
senior tag

Köszönöm!

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#52147) King Unique válasza jim bcs (#52143) üzenetére


King Unique
titán

500 GB - 1 TB méretben egyébként Scorpio Blue van bennük és csak 1,5 - 2 TB esetén a 2,5", 15 mm magas Green. De utóbbiakra sem panaszkodtak különösebben.

(#52148) jim bcs válasza King Unique (#52147) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Én egyből 1,5-2TB-ra gondoltam :D Ha a green nem lenne ennyire lutri még ajánlani is lehetne.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#52149) King Unique válasza jim bcs (#52148) üzenetére


King Unique
titán

A 3,5" Green lutri/ xar, az egy dolog. De szerintem a 2,5" modelleket nem feltétlenül kéne összemosni vele, mert legalábbis külső adattárként használva még hallottam róluk össznépi panaszt. Vagy, ha van velük ilyen negatív tapasztalat és minősítés, akkor nyilván ok.

(#52150) enginev3.0 válasza jim bcs (#52145) üzenetére


enginev3.0
félisten

2.5" 1Tb

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.