Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53201) t72killer válasza #67977536 (#53179) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Személyszerint én csak olyan winyót ajánlanék, amire 5év garit vállal a gyártó+a bolt is, ahol veszi az ember. Ha a toshinál vannak ilyenek (nemtudom), akkor hajrá:R. A topiclistánkban nincs benne, de ha én írnám, akkor az összes 2-3év garis se lenne benne :DDD .

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#53202) jim bcs válasza Lauda (#53200) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Nekem is szokott sz@r napom lenni mint mindenkinek, ez pont az volt, évente 1x-2x előfordul.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53203) Lauda válasza jim bcs (#53202) üzenetére


Lauda
félisten

Megertem. Sajnos egyre tobbszor van ilyen velem is mostanaban. :W

(#53204) Lauda


Lauda
félisten

Purple vinyokrol mit lehet tudni? Parkolas problema? TLER mint a rednel? Ezekre is 3 ev a gari es viszonylag ertelmes arban kaphatok.

Koszi!

(#53205) Lauda


Lauda
félisten

[link] Nezzetek 2.40-tol hogy mozognak az olvasofejek. :D

[ Szerkesztve ]

(#53206) M0RGI válasza jim bcs (#53050) üzenetére


M0RGI
őstag

Én is eközött a kettő között vacillálok, de nekem elég lenne az 5400 (csendesebb, hosszabb élettartam).
Akkor mi a jó választás adatoknak (mp3, képek) 15e Ft körül? 1 TB
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#53207) t72killer válasza M0RGI (#53206) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tudtommal a fordulatszámnak önmagában nincs sok köze az élettartamhoz. Hangjához inkább, bár a jelenlegi 7200-as winyóimra (hgst 2.5" 1TB, WD 6TB) nincs panasz, lekapcsolt ventik mellett sem:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#53208) M0RGI válasza t72killer (#53207) üzenetére


M0RGI
őstag

Az összefoglalóban volt, meg logikusnak is tűnt, azért gondoltam az 5400-at.

[ Szerkesztve ]

(#53209) jim bcs válasza Lauda (#53204) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#53204) Lauda
Fontos adatot nem tárolnék rajta, egyébként ezen kívül szerintem mindenre bevethető. Hivatalosan pedig ->
A gyakorlatban felügyeleti tároló 24/7 folyamatos használatra, nagy felbontású megfigyelő és biztonsági rendszerekhez tervezve, amelyekben akár nyolc merevlemez és akár 32 kamera teljesít szolgálatot. Az AllFrame technológia segítségével csökken a hibalehetőség, ami a helytelen leállások következtében az asztali rendszerekben felléphet. 500GB-8TB tárolókapacitással készül. A merevlemez által alkalmazott különböző technológiák, többek között az IntelliPower és az IntelliSeek nagyon jól szabályozzák az energiafogyasztását, ugyanis az energiaigény függvényében számolják a fogyasztást.

(#53206) vzaza
Én szívesebben használok adatokra is 7200-est, észrevehetően jobb az elérési ideje a fájloknak. Ha túllépsz a parkoláson és nem érdekel mint jómagamat, akkor ott van pl. az 1TB WD Scorpio Blue WD10JPVX 18k körül, 5400rpm 15k környékére azt mondanám, hogy HGST 5K1000.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53210) Lauda válasza jim bcs (#53209) üzenetére


Lauda
félisten

Koszi!

Van itt egy tablazat, ott a raid features sorban irja hogy TLER. Ez most itt mit jelent? Ugyan ugy csak raidben van hibajavitas, mint a rednel? :F

A rossebnek keszitenek ennyi fele vinyot, meg lehet bolondulni toluk. :W

[ Szerkesztve ]

(#53211) M0RGI válasza jim bcs (#53209) üzenetére


M0RGI
őstag

3,5-es lenne a cél, azt nem mondtam.

(#53212) t72killer válasza jim bcs (#53209) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Én szívesebben használok adatokra is 7200-est, észrevehetően jobb az elérési ideje a fájloknak"

+1:R És ha valami véletlen folytán 50GB környéki fájlokat/könyvtárakat mozgatna az ember, jól jön a nagyobb szekvenciális sebesség is. Bár ehhez már komolyabb infrastruktúra kell a partner-winyó részéről, pl SATA rack. Netes (NAS) forgalomnál ha jól számolom, gigabiten nemigen kéne különbséget látni egy modern 5400-as és egy 7200-as között.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#53213) jim bcs válasza Lauda (#53210) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#53210) Lauda
Igen ugyanúgy, általában ezekből a hdd-kből 4-8-12 kerül egy egészséges rendszer alá rendszertől függően, így valahol érthető, hogy raid-ben jön be a képbe a TLER.

(#53211) vzaza
15k körül ott tanyázik a WD10EZEX

(#53212) t72killer
Nem kellene, de szemmel láthatóan is van különbség a mai napig.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53214) t72killer válasza jim bcs (#53213) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Töredezettség/apró fájlok :F (saját összehasonlítási alapom nincs, 5400-asból csak egy nyeklett usb3-as winyóm van, ami nem releváns infó)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#53215) Lauda válasza jim bcs (#53213) üzenetére


Lauda
félisten

Koszi! Ennek egyebkent desktop hasznalat mellett mennyire jon ki a hatranya?

(#53216) sajog159


sajog159
aktív tag

Valahogy elakadtam egy alapkérdésben.

A PC-ben 2 winchester van. Anno az alap-vinyónál 2 partíciót csináltam: C: és E: betűkkel; 2.-ik vinyó pedig D: jelű lett. Nem nagy ügy, de kissé zavar, hogy nem „sorban” vannak a betűnevek. Meg is találtam a vezérlőpultnál a Lemezkezelést, ahol meg lehet váltóztatni a meghajtó betűjeleket, de amikor betűlelet kezdem változtatni, egy figyelmeztetés jelenik meg: „egyes, a betűjeleket használó programok nem fognak megfelelően működni. Biztosan folytatja?” Szóval, mehet a betűjel csere, nem csinálok ezzel hülyeséget?

Bocs, hogy ilyen hosszan tudtam csak leírni.

Előre is kösz a segítséget!

(#53217) t72killer válasza sajog159 (#53216) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha az E-re progikat telepítettél, akkor nem fognak működni az oda mutató shortcut-ok. (lehet, hogy megoldható a shortcut szerkesztésével, bonyibb programnál lehet az egész progit újra kell rakni). Ha csak a C-re telepítettél, akkor semmi gáz.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#53218) sajog159 válasza t72killer (#53217) üzenetére


sajog159
aktív tag

:R

(#53219) M0RGI válasza jim bcs (#53213) üzenetére


M0RGI
őstag

Köszi, igen eredetileg a WD10EZEX-et néztem, de csak adatot tárolnék, kizárólag mp3 és fotók, ezért
repültem volna rá az 5400 RPM-re.
Ha 20ezerre emelem a keretet, akkor érdemes a fenti célra a WD Red 1TB (WD10EFRX)-en gondolkodni?

(#53220) Lauda válasza M0RGI (#53219) üzenetére


Lauda
félisten

Annyiert mar ott a 2TB blue. Szerintem 1TB-os vinyot pazarlas venni. A red pedig nem erre valo.

(#53221) Lauda válasza Lauda (#53215) üzenetére


Lauda
félisten

Ebben a tesztben azt irja a tesztelo:

WD10PURX Purple

Erősen kilóg a sorból ez a Purple verzió. Megfigyelőrendszerekbe lett tervezve 24/7 üzemre ahol rengeteg folytonos írást kell elviselnie. Teszteredményekben az utolsó hely jutott neki, hangban valahol a Blue és Red között van, hőmérsékletben ez a második legmelegebb meghajtó.
Érdemes megemlíteni, hogy ez a meghajtó támogat egy úgynevezett Streaming módot, ami azt teszi lehetővé, hogy az eszköz amiben használják prioritással kérhessen adatokat, még akkor is, ha a merevlemez nem áll készen (írási/olvasási feladatot hajt végre vagy hibajavítást végez).

Innen ered egy mítosz miszerint az ilyen meghajtók hibásan adnak vissza adatokat nagy terhelés esetén, megnyugtatok mindenkit, hogy a streaming parancsot asztali gép nem ad a meghajtónak és nem keletkezik olyan helyzet ahol ez valós gondot jelentene. Szokták még említeni, hogy hiba esetén csak rövidebb ideig próbálkozik a hibajavítással, erre nem találtam konkrét forrást.

Kerdes, hogy ennek a megallapitasnak mi szolgaltatta az alapot.

(#53222) M0RGI válasza Lauda (#53220) üzenetére


M0RGI
őstag

Szia!
Meg tudnád indokolni miért pazarlás és, hogy miért nem ajánlott a red adattárolásra amikor az összefoglalóban is szerepel ilyen célra?
Köszi!

(#53223) Lauda válasza M0RGI (#53222) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

En azert tartom pazarlasnak, mert 5-6 ezer forint kulonbseggel mar 2TB-os vinyot kapsz. Amig az 1TB-nal 15-16 ezer forintba kerul 1TB tarhely, addig 2TB es afelett ez leesik 10 ezer forint kornyekere. Szerintem emiatt nem erdemes ilyen kicsi vinyot venni, foleg adattarolasra nem.

Azert nem ajanlott adattarolasra, mert egyreszt a gyarto nem erre keszitette, masreszt ezeknel a vinyoknal ha olyan feladatot kap a vinyo, akkor nem torodik a hibajavitassal, hanem irja tovabb a masik feladatot, emiatt elofordulhat hibas file. Raidben ez ugye nem fordulhat elo, mert a masik vinyon amugy is meglesz az a darab. Persze lehet ezen elmelkedni, hogy a desktop hasznalat mellett ez mennyire valos problema, en is ezert kerdeztem, hogy abban a tesztben amit leirt a tesztelo, azt honnan vette, vagy mi alapjan irta. Az meg megint egy masik dolog, hogy fotoknal/filmeknel ez mennyire jelentene gondot. En purple vinyon gondolkodom torrentezesre.

Vegulis neked kell eldonteni. En sem igazan tudom jelenleg, hogy mit vegyek.

[ Szerkesztve ]

(#53224) sajog159


sajog159
aktív tag

Vettem új vinyot (Hitachi UltraStar A7K2000, 1TB) és amikor elindult az elején „rám kérdezett”, hogy MBR vagy GPT legyen a formázás. Mivel MBR volt kijelölve elsődlegesen, így hagytam és most olvasom, a topik összefoglalóban, hogy Ti GPT-t javasoljatok inkább.
1. Vissza lehet „csinálni”?
2. Hogyan?
3. Érdemes?

Előre is kösz!

[ Szerkesztve ]

(#53225) King Unique válasza sajog159 (#53224) üzenetére


King Unique
titán

1. Vissza.

2. Ha már van rajta partíció, akkor a Windows beépített eszközei nem tudják átkonvertálni a partíció törlése és adatvesztés nélkül. Ha utóbbi nem gond, akkor diskpart segítségével lehet legyalulni és újrainicializálni [link].
Adatvesztés nélkül csak külső partícionáló programok tudják átkonvertálni GPT-re, mint pl. az AOMEI.

3. Rendszerlemez esetén UEFI boot, valamint másodlagos, adattár lemeznél 2 TB felett (pl. 3 TB) szükséges a GPT. Utóbbi esetben, ha valaki annyira akarja, használhat egy 1 TB-os lemeznél is GPT-t, csak épp nem igazán van akkora értelme és elég az MBR is.

[ Szerkesztve ]

(#53226) sajog159 válasza King Unique (#53225) üzenetére


sajog159
aktív tag

Adattár lesz, így nem vesződöm GPT-el.
Kösz
:R

(#53227) Dzsekó válasza Lauda (#53200) üzenetére


Dzsekó
addikt

Azért ajánlottam, mert 3TB-osból már nincs nagyon más alternatíva 7200RPM-esből, csak a Black, az meg drága. Akinek meg ajánlottam, annak olcsó kellett és játékra, arra meg elmegy a Toshiba is. Ettől függetlenül nem annyira megbízható. Feltétellel szoktam ajánlani kevésbé megbízható (nem hulladék kategória) vinyókat is.

(#53228) Lauda válasza Dzsekó (#53227) üzenetére


Lauda
félisten

Ertheto! :R

(#53229) MoP_FX 57 válasza Dzsekó (#53227) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Van valami hitelt érdemlő statisztika, ami alapján az a Toshiba csak az „elmegy” kategóriába sorolható?

(#53230) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv,

Sony HD-E2B mennyire ajánlott, és mi a jó ár érte? :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#53231) King Unique válasza Mr.Csizmás (#53230) üzenetére


King Unique
titán

Helló!

Ha erre a sorozatra gondolsz, akkor valóban nagyon jó áron van [link]... Az ütésálló típus ST2000LM003 merevlemezt tartalmaz [link], így sanszos az E2-nél is ugyanez ekkora tárkapacitásnál. Tehát ajánlom figyelmedbe a fenti topikot és pl. ezen logout cikket, mert ennyi zsetonból akár 2,5" | 3-4 TB modellre is futja.

Amúgy kíváncsiságból rákerestem [link]... :)

[ Szerkesztve ]

(#53232) Mr.Csizmás válasza King Unique (#53231) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

és 35 pénzért az E2? :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#53233) King Unique válasza Mr.Csizmás (#53232) üzenetére


King Unique
titán

Az már okésabb, mert fémházas és adnak mellé aszem szoftveres pakkot is. Valamint a fentebb említett HDD is jónak mondható. Kérdés, hogy ennyiért milyen forrásból származik? Mert, ha nem bolti, nincs rendes garancia, esetleg még használt is, akkor csak saját felelősségre érdemes megvenni. Ha külföldön árulják ennyiért egy hivatalos helyen, akkor ok.

[ Szerkesztve ]

(#53234) Mr.Csizmás válasza King Unique (#53233) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

választ kaptam minden kérdésemre :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#53235) sajog159


sajog159
aktív tag

(Ez talán off kérdés itt)

Kis segítséget kérnék.

Az új (2.-ik) 7200-al pörgő vinyó kissé zajos, berezonál a desktop ház. Mi lehetne a megoldás? Lehet valamiféle alvó állapot bekapcsolása, ha nem használom X ideig? Valahol az energiagazdálkodásnál kéne lenni, de nem találom…

Kösz a segítségért.

(#53236) Mr.Csizmás válasza sajog159 (#53235) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

[link] hasonló probléma volt

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#53237) sajog159 válasza Mr.Csizmás (#53236) üzenetére


sajog159
aktív tag

Kösz.
Látom, megy a gányolás felsőfokon, mosogató szivacs ... már csak a felmosó rongy hiányzik :Y

(#53238) jim bcs válasza sajog159 (#53237) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Postásgumi :D

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53239) Dzsekó válasza MoP_FX 57 (#53229) üzenetére


Dzsekó
addikt

Pl. itt a Reviews fül alatt 37% selejt.

[ Szerkesztve ]

(#53240) sajog159 válasza jim bcs (#53238) üzenetére


sajog159
aktív tag

Nem vitás, a postagumi egy frappáns megoldás. :C

Csak érdeklődnék, hogy a winchester pl. 5 perc használaton kívüli lekapcsolásnak vannak a hátrányos következményei?

(#53241) sajog159 válasza sajog159 (#53240) üzenetére


sajog159
aktív tag

Lehet, hogy másnak ez triviális, de nekem kissé váratlan volt: meglazítottam a winchestereket a keretben rögzítő csavarokat, amíg már kézzel lehetett mozgatni a nútban a vinyokat, és máris megszűnt a rezonancia, mind a hang, mind a kézzel érezhető ház-rezgés. Ez marad a megoldás :DD , postásgumikat meghagyom egyéb alkalmazásokra.

Ettől függetlenül érdekelne a szakértők véleménye a (#53240) kérdésemről a winchester leállításáról. Kösz.

(#53242) Lauda válasza sajog159 (#53241) üzenetére


Lauda
félisten

Szakertonek nem erzem magam. (amugy is milyen szakertok velemenye erdekel?) Hatranyos kovetkezmenye maximum az lehet, hogy mikor hasznalnad a vinyot, varni kell ra, mert epp le van allitva. Nalam ugy van beallitva, hogy soha ne allitsa le oket.

(#53243) ló úr


ló úr
őstag

Sziasztok. Egy Z7K500 beszerzésén gondolkodom. Kérdésem mennyire parkolgatós fajta ez? Notiba menne.

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#53244) Orgi


Orgi
őstag

Sziasztok,

tanácsot szeretnék kérni :)
A jelenlegi felállás: rendszer 60-as ssd-n, tárolós vinyó egy több éve hibátlanul működő WD Green 1 TB. Van még egy régi 320-as WD 3200AAKS vinyóm, ezen meg a játékok vannak. Egyrészut kezd fogyni a tárolós vinyómon a helyem, másrészt a 320-as vinyó is betelt kb... Sajnos a két TB-s Red ára még picit húzós és a nagyobb ssd-k ára sem az igazi, ezért gondoltam arra, hogy lecserélném a régi 320-as WD vinyót egy 1 TB-os ezex-re, ezzel nyernék tárhelyet is, meg gondolom sebességben is jóval jobb, a rajt alévő játékok miatt. Ez egy jó csere lenne szerintetek is?

(#53245) Lauda válasza Orgi (#53244) üzenetére


Lauda
félisten

A helyedben dobnek ra meg 6 rugot es vennek egy 2tb-os lemezt.

(#53246) Lacccca87


Lacccca87
őstag

Sziasztok!

Főleg adattárolásra, torrentelésre, és multimédia ( rövid táv nem fontos adatok, max FHD filmek) keresnék megfelelő winyót.
Ami lényeges számomra az a zaj aktív és passzív állapotban egyaránt, vagyis csend legyen.

Jelenlegi korosodó 320 as Samsung winyóm már átadja a rezonációt a gépháznak illetve amikor olvas/ír eléggé hangos. ( kb mint egy zinger warrógép :D )

Méret nem lényeges most is elférek a HDD-n, ettől már csak nagyobbat tudok venni úgyis, de olyan 500 GB / 1 TB ba gondolkodtam.
Cache mennyire számít? Érdemes olyat keresni aminek nagy vagy lényegtelen ekkora méretnél?

(#53247) semetka


semetka
őstag

Most tervezek új gépet venni, Gigabyte z170 gaming 3 + i5-6600 proci.
A régi gépembe van 2 db Samsung HD103UJ
[link]
[link]

Sokat futottak de hibátlanok. 7 évesek úgy emlékszek. Viszont ezek csak SATA2-sek. Rendszernek SSD lesz. Szerintetek megtartsam őket az új gépben vagy azért már illene lecserélni?

[ Szerkesztve ]

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#53248) jim bcs válasza Lacccca87 (#53246) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#53246) Lacccca87
1TB WD Red (WD10JFCX)
500GB WD Scorpio Black (WD5000LPLX)
500GB HGST Z5K500
500GB Samsung M8

(#53247) semetka
Egyenlőre nyugodtan megtarthatod őket, viszont a 2.-at nem mondanám hibátlannak 97%-os kondival.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53249) Lacccca87 válasza jim bcs (#53248) üzenetére


Lacccca87
őstag

Ezeken a ki/be csomagolás mennyire lassú/lasabb egy átlagos winyóhoz képest? ( átlagos alatt mondjuk egy 7200RPM / 16 mb cahce re gondolok )

Elsőre a listából a WD black ami tetszik.

Köszönöm az ajánlásokat.

[ Szerkesztve ]

(#53250) jim bcs válasza Lacccca87 (#53249) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Ez valamelyest hardver függő is, pl. egy i5+8GB ram párossal szépek az eredmények. Az említett black-et ami a WD5000LPLX én is használom, jelenleg is rendszer + torrent + játékok vannak rajta. Nekem annyira bejött, hogy eladtam miatta az ssd-met és amint látod erre költözött minden, gép bekapcsolás hosszabb egy picit de ez ugye egy hdd, rendszer felállás után a többi dologban nem szenvedek hiányt.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.