Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53401) GEPESZ66 válasza GEPESZ66 (#53395) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Erre reagálnátok?
Előre is köszi!

(#53402) King Unique válasza GEPESZ66 (#53401) üzenetére


King Unique
titán

Valószínűleg azért ajánlott 2,5" típusokat, mert azt írtad, hogy csendes kell. Illetve egy ilyen kevesebbet is fogyaszt. Egy 3,5" HDD pedig általában hangosabb és ugye többet is eszik. Ha az előbbiek mégsem annyira fontosak, akkor vehetsz nyilván normál méretűt (3,5") is.

[ Szerkesztve ]

(#53403) GEPESZ66 válasza King Unique (#53402) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Köszönöm!
Ha 2,5-öset választok, akkor gondolom olyan házat nézzek, amiben van ilyen hely?
Olvasgattam a neten, hogy a chache 32MB, vagy 64MB, igazán már nincs jelentősége.
Így van-e?

(#53404) King Unique válasza GEPESZ66 (#53403) üzenetére


King Unique
titán

Ha van olyan, akkor ok, vagy beépítőkerettel is megoldható akár. A cache főleg apró fájloknál = OS, programok a fontos, de a 2 említett méret között akkora nagy különbségek nincsenek. Plusz számít a fordulatszám és a lemezek adatsűrűsége is. Illetve egy 2,5" HDD eleve lassabb, mint egy 3,5" (WD Black). Tehát, ha annyira fontos a csendes működés, akkor bizony a sebesség rovására kell kompromisszumot kötni.

[ Szerkesztve ]

(#53405) dehecked


dehecked
tag

Udvozlet!

2,5" 1TB winchesterre van szuksegem, WD REDre gondoltam, van jobb ar-ertek aranyu? (20-22ezer kornyeken elerheto amennyire korbeneztem).

Ugyanez megfelelo lehet kulso hazba TV melle filmeknek?

Elore is koszi mindenkinek, tovabbi szep napot!

(#53406) GEPESZ66 válasza King Unique (#53404) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Akkor marad a 3,5-os WD Black.

(#53407) King Unique válasza GEPESZ66 (#53406) üzenetére


King Unique
titán

Nem akartalak erővel lebeszélni a 2,5"-osról, mert netezésre, irodai munkára nyilván elég az is + még halkabb is. De, ha igazán gyors kell, akkor nyilván 3,5" 7200 RPM HDD, vagy SSD.

(#53405) dehecked: a 2,5" Red is ok lehet, bár hivatalosan NAS HDD, RAID üzemre van optimalizálva. Viszont asztaliként, belső / külső adattárnak is használják sokan és emiatt eddig nem volt különösebb panasz. Persze azért akadnak ennél olcsóbb desktop darabok is (összefoglaló), amik szintén megfelelhetnek az említett célra. Igaz utóbbiak nem feltétlen olyan minőségűek, mint a Red.
Amúgy a külső vinyós témának van külön topikja, ahol nemrég pont a TV-s használatról volt szó.

[ Szerkesztve ]

(#53408) GEPESZ66 válasza King Unique (#53407) üzenetére


GEPESZ66
veterán

SSD-ben is először gondolkodtam rendszernek a HDD mellé, de nem vagyok sebesség fan, annyit tudok várni.
Igazán azért gondolkodok PC-vásárláson, mert már 9 éves a gépem,bármikor történhet alaplapi hiba, s most még a hivatalos WIN 8.1-et kód felhasználható a WIN10-hez.

(#53409) GEPESZ66 válasza King Unique (#53407) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Mindenképpen kell a WD Black 5 év garival, vagy elég a Blue is 2 évvel?

(#53410) King Unique válasza GEPESZ66 (#53409) üzenetére


King Unique
titán

Ez esetben elég a Blue is, mert a Black valóban jóval drágább. Persze utóbbi nyilván jobb, de eleve az 5 év garit se mindenhol adják meg rá.

(#53411) nimfas válasza GEPESZ66 (#53409) üzenetére


nimfas
addikt

Ahogy minden oldalon legalább 1x le van írva a blue igazából megszünt és a green van blue-ként matricázva. Maradjon a Red vagy Black.
Nekem a Core2Duo gépemen is sokat dobott egy 120 GB-os Ssd, hidd el nem hülyeség.... Windows 6-8 mp alatt bootol be,programok azonnal indulnak. Gyakorlatilag nincs seed idő.

(#53412) King Unique válasza nimfas (#53411) üzenetére


King Unique
titán

Az 1 TB-os WD10EZEX még a normál Blue, a WD10EZRX és afeletti, nagyobb tárkapacitású Green modellek lettek átcímkézve Blue-ra [link].

(#53413) nimfas válasza King Unique (#53412) üzenetére


nimfas
addikt

Ja igen... Azt kihagytam, nekem pont 3TB 3.5" winyo kellene de a reden kívül nem nagyon látok olcsóbb de jó alternatívát.... Ami jelentősen olcsóbb lenne (több mint 6eFt difi) Média playerbe (popcorn A110) menne, kérdés hogy kezeli-e ,elég régi szegényke... Leírásban 2 TB winyok szerepeltek. Nem tudom létezett-e nagyobb akkor egyáltalán. Ha nem megy vele akkor marad a gépben.

(#53414) King Unique válasza nimfas (#53413) üzenetére


King Unique
titán

Az ilyen szutyok "TV és társai" készülékek többsége jellemzően nem kezeli a GPT partícióstílust, hanem csak az MBR-t. Így márpedig egy 3 TB-os, vagy annál nagyobb lemez (teljes tárkapacitásának) használata problémás lesz...

(#53415) nimfas válasza King Unique (#53414) üzenetére


nimfas
addikt

Ez a kis szutyok linux alapú, jelenlegi wd 1TB is ext3 partícióra van formázva. Ez a hiányosság egy kisebb winyónál is kiderülhet? Pl leformázok egy 320-as winyot GPT-re ha lehet és kipróbálom... Ez működhet még vásárlás előtt?

(#53416) King Unique válasza nimfas (#53415) üzenetére


King Unique
titán

A legtöbb ilyen eszközön jellemzően Linux alapú rendszerek futnak. Viszont nem feltétlen vannak egy szinten minden téren egy desktop Linuxszal. Nyilván a 320 GB-os HDD-t is lehet GPT-re inicializálni / olyan partíciós táblát tenni rá. Aztán azt rá lehet próbálni és akkor kiderül, hogy kezeli-e. :)

[ Szerkesztve ]

(#53417) Lauda válasza GEPESZ66 (#53408) üzenetére


Lauda
félisten

Most nem egeszen ertem, hogy rendszernek kell a vinyo? Ez esetben en a blacket ajanlanam, joval gyorsabb es tartosabb cucc.

(#53418) GEPESZ66 válasza Lauda (#53417) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Úgy csinálnám, hogy a rendszer kapna 120 GB-ot az 500-ból, a maradék lenne a másik partíció.

(#53419) fgordon


fgordon
senior tag

Sziasztok! :B

RAID 1 (mirror) tömbbe akarok venni 2 darab 2TB-os 3.5"-ös HDD-t. Annyi a szempont, hogy ne AF-es legyen, mert régi raid kártya fogja kezelni (Areca ARC-1220 V1.2 - 4 portos), és nem tudom, hogy kezelné. Adattárolásra lesz használva, nem rendszerre. Szempontok a legalább 3-5 év garancia. Abban gondolkodom, hogy egy jobb
WD RE4 (WD2000FYYZ) 5 év garanciával 33e Ft

valamint mellé egy másik HDD-t olcsóbban, 2-3 év garanciával, ezeket néztem:
WD 2TB PURPLE (WD20PURX) 3 év 18e Ft
WD 2TB RED (WD20EFRX) 3 év 21e Ft

Hitachi-ban csak 44e körül láttam (HUS724020ALE640) több mint 1 év garanciásat, ez 5 év garanciás, de 30%-kal drágább mint az 5 év garanciás WD és nem győzött így még meg.

Valami javaslat, észrevétel a 2TB-os mezőnyben, ami nem AF-os? :F
Köszönöm! :R

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#53420) Dzsekó válasza GEPESZ66 (#53418) üzenetére


Dzsekó
addikt

Elég a Blue is szerintem. Blueból nem érdemes 500-asat venni, mert egy árban van az 1TB-ossal, Azaz szerintem WD10EZEX-et vegyél.

fgordon: Már mindegyik AF-os. De szerintem ez nem lenne akadály, mert kifelé 512-nek mutatja magát a vinyó.

[ Szerkesztve ]

(#53421) nimfas válasza King Unique (#53416) üzenetére


nimfas
addikt

Próbálnám formázni a 320GB-os lemezt GPT-re... de WIN 10 alatt valamiért csak ExFat és NTFS-t enged. USB-n csücsül a winyó...

Megoldás? Külön program kell a formázáshoz?

(#53422) King Unique válasza nimfas (#53421) üzenetére


King Unique
titán

Ezt sokan keverik... az MBR | GPT nem fájlrendszerek, amikre formázni kell, hanem partícióstílusok. Tehát jó, hogy nem lesz a fájlkezelős / lemezkezelős formázásnál ilyen opció. Ezeket inicializálással lehet létrehozni, illetve ilyen partíciós táblát kell rá tenni.
Ha már van partíció a lemezen, akkor Windows esetén diskpart segítségével kell legyalulni. A többi pedig benne a leírásban, illetve a 3. számú megoldásban screenshotokkal is ábrázolva van. Ha pedig GPT+Ext3 partíciót akarsz rá tenni, akkor valami live Linux alól célszerű megcsinálni pl. a GParted használatával.

[ Szerkesztve ]

(#53423) nimfas válasza King Unique (#53422) üzenetére


nimfas
addikt

Sikerült kikeveredni....

Külső programmal át tudtam állítani GPT-re a mobil 320-as winyót (DISKPART-al nem sikerült, azzal szerintem külsős winyót nem lehet, cd-dvd-nek nézte).

Szóval átállítottam MBR-ről GPT-re, majd ext3-ra formáztam. Sajnos csak délután lesz időm a Mediaplayerbe betenni, ha megy benne akkor a 3 TB winyónak is mennie kéne benne?

(#53424) fgordon válasza Dzsekó (#53420) üzenetére


fgordon
senior tag

Köszi. Szerinted hogy lehet kideríteni, hogy az említett ARECA ARC-1220 RAID vezérlő mekkora méretű HDD-t kezel? Lehet, hogy 2006-2009 közötti gyártmány, nem tudom pontosan.
Mármint azon kívül kideríteni, hogy bele rakom és kipróbálom a nagyobb, mint a 2TB-os HDD-t... :) A neten rákerestem, de már mindenütt az újabb kártyáról beszélnek, ez pedig V 1.2-es változat.

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#53425) King Unique válasza nimfas (#53423) üzenetére


King Unique
titán

Igen, külső partícionáló programok is át tudják konvertálni (adatvesztés nélkül) GPT-re. Viszont, ha eleve nincs rajta semmi és tesztelési céllal lesz használva, akkor jobb tisztán újrapartícionálni. Az a diskpart törlés pedig ugyanúgy használható USB | SATA interfész esetén is. Ha nálad előbbinél nem működött, akkor ott valami nem stimmel, vagy csak elírtál valamit.

Amúgy Ext3 fájlrendszerre Windows alól formáztál, milyen programmal csináltad?? Csak mert általában felejtős, mivel a legtöbb ottani program xarul formázza meg. Utána pl. a desktop Linux hibaüzenetet dob és nem tudja felcsatolni a partíciót / csak olvashatóként csatolja fel. Tehát, ha Ext2/3/4 fájlrendszerre akarsz formázni, akkor erősen ajánlott Linux alól csinálni pl. a GParted programmal. Utóbbinak van live rendszere, illetve leírások a használatára: [link], [link]. De amúgy benne a legtöbb normál live Linuxban, én a Mint alól szoktam használni.

[ Szerkesztve ]

(#53426) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Megjöttek a kis drágaságok :)

(#53427) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

Megerkezett a WD30PURX vinyom, valamelyik nap beuzemelem. Ha valakit erdekelne sebessegteszt vagy barmi mas, szoljon nyugodtan. :)

(#53428) Lauda válasza Lauda (#53427) üzenetére


Lauda
félisten

Az mitol lehet szerintetek, hogy a vinyonak leellenorizve a garanciajat hungaryra azt irja, hogy out of region, hong kong-nal meg irja, hogy 2018 december. Leellenorizve egy masik itthon vasarolt ilyen vinyo sorozatszamat ugyan ez a helyzet, csak korabbi a lejarat, mivel regebben vasarolt vinyo.

(#53429) sajog159


sajog159
aktív tag

Valaki!

Vettem egy 1TB-os Hitachi HDD-t és kb. 1 hete beraktam a PC házba és erre a mai napon a már jó ideje használt Samsung HDD kezdett melegedni: 47C-is ment föl és most is 43C (HD Sentinel-nél már sárga színű a hőfok, amúgy 100/100%); ezen van Windows és más általam használ programos jó része.

Kell e miatt aggódnom és esetleg tennem valamit?

Előre is kösz a tanácsokat.

(#53430) tomp


tomp
félisten

Mivel veszek még egy Samsung-Seagate 2TB-os vinyót így érdeklődnék, hogy akinek sípol az 1-1,5-2TB-os modellje annak mikori gyártású?
Nálam 2015.10. hó és sípol a 2TB-os.
King Unique társunk 1 és 2TB-os darabja 5. és 8. havi. Neki nem sípol.

(#53431) King Unique válasza tomp (#53430) üzenetére


King Unique
titán

Azt azért tegyük hozzá, hogy én olyan intenzíven nem nyúzom őket. De az említett videóban lévő sípolást eddig valóban nem tapasztaltam laptopban / külső házban sem.
Amúgy az sem biztos, hogy ez valóban összefügg a gyártási dátummal. Lehet épp firmware, vagy egyéb paraméter függvénye, esetleg gyárilag hibás ilyen téren. Vagy ez a normális működés. :D A Hitachi esetén megadják a firmware-t, pl. nálam a Travelstar 7K1000 FW: 3J0. A Seagate (Samsung) meghajtóknál ilyet nem tüntetnek fel, viszont nálam a kisebb "REV. C", a nagyobb pedig "REV A". Nem tudom utóbbiak jelentenek-e ez esetben valamit?

(#53426) Cingáriusz: a tied is 3J0, ahogy nézem, bár az enyém 2015 áprilisi gyártású.

[ Szerkesztve ]

(#53432) nimfas válasza King Unique (#53425) üzenetére


nimfas
addikt

Fél siker... Popcorn automatán újra partícionálja a winyót 3 felé (saját programoknak, swap, adatoknak) ha végzett vele akkor MBR lesz. Ha kivettem belőle és Windows alatt GPT-re állítom akkor nem tetszik neki....

Csináltam viszont olyat hogy 2 partíciót csináltam NTFS-t, és úgy látta a lejátszó mindkét partíciót USB-n rádugva.

A kérdésem az hogy egy 3TB-os vinyót lehet-e MBR-re állítva 2x1, 5 TB-ra belőni? Mert akkor marad USB-s külső házban.... Esetleg egy normálisabb 3,5-ös alu ház ajánlat?

Azért kérdezem, mert nem igazán tiszta hogy az MBR limitje a 2TB partíció, vagy a 2TB Hdd, mert nem mindegy...

(#53433) Dzsekó válasza nimfas (#53432) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nem lehet. MBR-el 2TB-ot lehet megcímezni, tehát ez a mérethatára, ennél nagyobb HDD-nél a 2TB feletti részt "nem látja".

(#53434) tomp válasza King Unique (#53431) üzenetére


tomp
félisten

Enyém is Rev. A
Intenzíven nincs nyúzva. Csak több tíz órát megy, HDS-ben kikapcsolt parkolással, akusztika max. teljesítmény+hangerő, energiagazdálkodás pedig max teljesítmény és fogyasztás. :)

(#53435) tomp válasza King Unique (#53431) üzenetére


tomp
félisten

HDS-ben kérlek nézd meg a Lemez revíziót. Ahogyan olvastam ez jelzi a fw verzió számát. Nálam 2BE10001.
Az egyik külföldi oldal szerint 2BE10001-3-ig sípol vagy csipog. 4-6-ig jó.
Lehet mégis fw bug? Mintha az energiagazdálkodás úgy gondolná, hogy munka alatt kell parkolni. :DDD

(#53436) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok, laptopba szeretnék haszáltan venni egy 1tbs sshd vinyot. Van arra lehetőség hogy rá kukkantsak valami programmal a 8gb gyorsító tárramennyire van elhasználódva?

(#53437) jim bcs válasza Sakab (#53436) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Rendszernek ssd, adatra a caddybe hdd.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53438) Sakab válasza jim bcs (#53437) üzenetére


Sakab
senior tag

Netbookba akarom

(#53439) King Unique válasza tomp (#53435) üzenetére


King Unique
titán

A másik topikba készített teszteknél ott a screenshotok között a HDS, amin látszik, hogy 2BC10001. A tieden vsz újabb firmware lehet, ha az ABC sorrendre gondolunk. Továbbá nálam nincs semmi (akusztika, energiagazdálkodás) megpiszkálva.

[ Szerkesztve ]

(#53440) jim bcs válasza Sakab (#53438) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Akkor rendszernek/progiknak kifejezetten ssd + adatra hdd egy usb3.0-ás külső alu házban ami lehet 2.5"-es is.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53441) Sakab válasza jim bcs (#53440) üzenetére


Sakab
senior tag

Köszönöm, alternatívákkal tisztába vagyok. De a kérdésem arra vonatkozott volna h a memoria részét lehet e valami programmal ellenőrizni?

(#53442) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Sziasztok,

Vettem a NAS-omba egy WD RED-et (WD30EFRX). Kell állítanom valamit telepítés után? Idle timeot?

(#53443) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Minél többet olvasgatok itt, annál biztosabb vagyok benne, hogy nem tudom, milyen HDD-t vegyek.
Eddig úgy gondoltam, a WD a legmegbízhatóbb, viszont egy itt linkelt tesztet végigolvasva komoly kétségeim támadtak. (Akár pár hónapos élettartam???) Most 2 WD van a gépemben, egy 2 és egy 3 terás red. Ez utóbbi a fiatalabb, és tegnap rám ijesztett. Ebből és az itt olvasottakból kiindulva inkább elkerülném a WD30EFRX-et.

Mit tudnátok javasolni "mindenes" vinyónak? A sebesség nem fontos, sokkal lényegesebb a megbízhatóság, tartósság. Érdemes még WD-ben gondolkodni? Pillanatnyilag egy WD20EFRX jár a fejemben, de csak jobb híján. (A lelkem mélyén nem bánnám, ha nem volna hagosabb a Rednél.)
A keret: 35000-36000 Ft.

Találtam itt egy linket, hogy valamiféle gondot okozhat, ha a redre oprendszert rak az ember. Akkor nem olvastam el, mert nehezen megy az angol, hosszú is volt és fáradt voltam, most meg nem találom. És még mindig hosszú volna ahhoz képest, hogy angol szakszöveg. :) Valaki 1-2 mondatban össze tudná foglalni a lényeget? :B Ez tényleg valós probléma?

(#53444) Dzsekó válasza adriankoooo (#53442) üzenetére


Dzsekó
addikt

Wdidle3-al pillants rá a parkolás időre. Minimum 300 másodpercen legyen, ha 8 másodperc, akkor állítani kéne, ha disabled, akkor az jó úgy.

(#53445) Dzsekó válasza C. s. (#53443) üzenetére


Dzsekó
addikt

Jó a Red, nem kell parázni. Szerintem a TLER-re gondolsz. Asztali környezetben nem jelentkezik a gond. Itt van leírva, hogy mi is ez, és magyarul is. Ha op. rendszert is futtatnál, akkor viszont inkább a Black ajánlott, mert Red csak 5400RPM és lassabb emiatt. Szűken bele is fér a keretedbe és 5 év rá a gari.

[ Szerkesztve ]

(#53446) C. s. válasza Dzsekó (#53445) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi szépen a segítséget!
Nahát! Ennyiért is lehet Blacket kapni? Csak kutyafuttában néztem rá este az ED honlapján, és ott 43000 Ft-ba kerül, ráadásul csak 3 év garit adnak rá. Majd jobban szétnézek a környéken, mert úgy látszik, érdemes.

Tartósabb is a Black a Rednél vagy csak gyorsabb? Az a plusz 2 év gari csak jelent valamit, gondolom. A hangja milyen a Redhez képest?

Más:

Mielőbbi segítség kellene!
Hogyan állítsam le a a Hard Disk Sentinelt? Részletes öntesztet futtatok már 7 órája és 20 perce, de sajnos elakadt 1 perccel a befejezés előtt. Már csaknem fél órája 1 percet ír a befejezéshez, ha pedig fölé viszem a kurzort, csak a kék karika tekereg. Félek, hogy ha a Feladatkezelőben simán kilövöm, kárt tehet a HDD-ben. Mit csináljak?

[ Szerkesztve ]

(#53447) C. s. válasza C. s. (#53446) üzenetére


C. s.
addikt

Tárgytalan a HDS, a mégse gomb mégis működött! :)

[ Szerkesztve ]

(#53448) mustang08


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Van egy 80 GB-os Western Digital wd800jd-55mua1 és egy 200 GB-os Maxtor 6l200p0 típusú merevlemezem. Mindkettő valami hihetetlenül lassú. A Windows bootolása tíz percig is eltart. Lefuttattam egy Crystal Disk Mark-ot, és mindkettő merevlemez kb. hasonló eredményeket hozott. Ezek a vinyók ilyen lassúak, vagy valami más gond lehet? A WD 100%-os a Maxtor 99%-os, mert van egy hibás szektora.

Sequential Read (Q= 32,T= 1) : 47.785 MB/s
Sequential Write (Q= 32,T= 1) : 48.251 MB/s
Random Read 4KiB (Q= 32,T= 1) : 0.592 MB/s [ 144.5 IOPS]
Random Write 4KiB (Q= 32,T= 1) : 1.689 MB/s [ 412.4 IOPS]
Sequential Read (T= 1) : 47.806 MB/s
Sequential Write (T= 1) : 48.439 MB/s
Random Read 4KiB (Q= 1,T= 1) : 0.418 MB/s [ 102.1 IOPS]
Random Write 4KiB (Q= 1,T= 1) : 1.907 MB/s [ 465.6 IOPS]

Test : 1024 MiB [D: 85.7% (162.3/189.4 GiB)] (x5) [Interval=5 sec]
Date : 2016/05/27 8:28:51
OS : Windows 10 Professional [10.0 Build 10586] (x64)

(#53449) nimfas válasza mustang08 (#53448) üzenetére


nimfas
addikt

Ezek már sata vagy még ATA vinyok?
Milyen gépre tetted fel a Windows 10-et?
Windows boot erősen függ a memória mennyiségétől CPU-tól is... A hdd egy kérdés, de a többi komponens is számít.

Szerk... Sata...

Teszt szerint ennyit bír..
[link]

Google a barátod. :)

[ Szerkesztve ]

(#53450) mustang08 válasza nimfas (#53449) üzenetére


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Köszi. :)
Akkor egy modernebb vinyó, ami már képes a 130-150 MB/sec-re, az kicsit gyorsítana a rendszeren.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.