Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53701) SOAD19


SOAD19
addikt

Sziasztok!

Jelenleg van egy Western Digital WD10EALS 1 terrás háttértáram, amit már kinőttem, illetve a nem rég történt tápegységem halála után újra megerősödött bennem, hogy kellene venni egy külön hdd-t, amire lementem a fontos adataimat, majd kiveszem a gépből, hogy még véletlenül se tudjon megsérülni.
Lenne használtan egy 2 terrás WD20EZRX (100/100-as). Ez (5400 rpm) sokkal lassabb lenne a mostaninál (7200 rpm), vagy ha nem rendszer van rajta, akkor mindegy is? Ha megvenném, akkor ez lenne a gépemben, az 1 terrás meg lenne kinevezve adatmentésre.

(#53702) moti07


moti07
tag

Sziasztok tanácsot szeretnék kérni, 3TB-os merevlemezt szeretnék venni. Leginkább zene, film tárolására semmiképpen sem akarok rá rendszert telepíteni. Én toshiba-t nézegettem esetleg van valakinek tapasztalata vele vagy maradjak a WD-nál. Vagy mit ajánlotok sebesség nem igazán fontos csak inkább a megbízhatóság.A seagate-ről nem sok jót olvastam azt inkább kihagynám.

(#53703) jim bcs válasza SOAD19 (#53701) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#53701) SOAD19
Green-t semmi esetben sem ajánlanék semmire, nézz mást, pl. WD10EZEX-et találsz az aprón is és inkább ezt javasolnám ha olcsón kell.

(#53702) moti07
Elsősorban WD Red.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53704) SOAD19 válasza jim bcs (#53703) üzenetére


SOAD19
addikt

Köszi! Kicsit ki tudnád fejteni, hogy miért kerülendő a Green termékcsalád? Nem megbízhatóak, vagy lassúak?
Teljesen ismeretlen eladótól ódzkodok venni, az említett darabot a helyi topikban lett meghirdetve egy régi topiklakó által. Ezért is gondoltam, hogy megveszem, de akkor hanyagolom.

[ Szerkesztve ]

(#53705) jim bcs válasza SOAD19 (#53704) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Nem megbízható, egyik percről a másikra képes a kondíció akár 8%-ra is leesni, vagy akár teljesen elszállni. Csak torrentre, vagy olyan dolgokra amiket nem sajnálsz ha elszállnak pl. simán bevethető, de én semmilyen fontos adatot nem tárolnék rajta. Az átnevezett már blue-ként szereplő green-eket sem ajánlom, az összefoglalóban ezt megtalálod.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53706) Archttila válasza moti07 (#53702) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Én is csak ajánlani tudom a 3TB-os RED-et. Nagyon halk, hűvös, nem rezonál tőle az egész asztal :D teszi a dolgát. :K
Az enyém egy egész friss darab: manufacture date: 2016 Április

Kisebb indie játékokat is erről futtatok minden gond nélkül, pedig mellette zötyörög a torrent is... :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#53707) moti07


moti07
tag

Köszi a segítséget azt hiszem akkor RED lesz bár egy kicsit drágább mint a Blue de most néztem hogy a red-re 3 év garit adnak ami nem elhanygolható plusz.

(#53708) jim bcs válasza moti07 (#53707) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

+ NAS 24/7-es tehát jobban fogja bírni a strapát.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53709) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Teljesen alap használatra, notiba vegyek akár egy 500GB-os HGST Z5K500-ast egy ismert boltban és ennyi? Nincs valami ami kiemelkedően olcsó, "megéri" vinyó manapság? Illetve vajon az 5400-as vinyók tovább élnek, mint a gyorsabb társaik (ahogy nézem nagy árkülönbség már nincs nagyon)?

[ Szerkesztve ]

(#53710) SOAD19 válasza jim bcs (#53705) üzenetére


SOAD19
addikt

Köszi az infót!

(#53711) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok!
1TB-os 1 év üzemidejű WD10EACS-22D6B0 mennyire jó vétel 8k-ért?

(#53712) atilla100


atilla100
tag

Sziasztok!
Ez a winchester mennyire megbízható? Jó ára van most szerintem. Adattárolásra, filmek lennének rajta.
Köszönöm előre is a segítségeteket.

(#53713) jim bcs válasza csubuka (#53709) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#53709) csubuka
Veheted.

(#53711) AeSDé Team
Maga a green nem ajánlott, de annyiért fogjuk rá jó ha a S.M.A.R.T. is rendben van, ám fontos adatot ne tárolj rajta. Másik oldalról nézve viszont rossz, mivel ott a WD10EZEX amit 10k körül dobálnak pl. az aprón és ajánlott is.

(#53712) atilla100
Nem ajánlott, átnevezett/átcímkézett green immáron blue köntösben -> lásd összefoglaló.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53714) atilla100 válasza jim bcs (#53713) üzenetére


atilla100
tag

Köszi a segítséget. Furcsa volt hogy ilyen olcsó :) Akkor így marad a 2TB purple vagy esetleg red
Ilyen dokkoló jó lehet egy 3,5-es winchesterhez? Jó minőségű ez a készülék?

[ Szerkesztve ]

(#53715) AeSDé Team válasza jim bcs (#53713) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Köszi, már el is kelt :D
Ismerősnek keresek és ekkora a keret, 8k fölé nem igazán mehetek. Mi lenne még ajánlott amit ennyiért megkapok aprón? Elsősorban adattárolásra kell, 100 db DVD-t akart venni (51/db áron) és lebeszéltem róla hogy ne szórakozzon már, jobb a merevlemez. Azt mondta ha találok ennyiért akkor oké.

[ Szerkesztve ]

(#53716) King Unique válasza atilla100 (#53714) üzenetére


King Unique
titán

Az külső ház, a dokkoló az más. Előbbivel kapcsolatban meg arra való topikban (is) célszerű érdeklődni.

[ Szerkesztve ]

(#53717) AeSDé Team válasza jim bcs (#53713) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Egy ilyen hármas pakk mennyire ajánlott? :DDD
[link]
Csak adatot tárolni persze.

(#53718) Lauda válasza AeSDé Team (#53717) üzenetére


Lauda
félisten

En 20 forintot nem adnek azokert a lemezekert. 30 ezer forint a 3TB purple 3 ev garral.

(#53720) jim bcs válasza atilla100 (#53714) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#53714) atilla100
Elsősorban a Red-et vedd célba. Dokkolóból legyen inkább a beleállítós nyitott fajta, amit te néztél az nem dokkoló hanem usb-s külső hdd ház.

(#53715) AeSDé Team
Mondjad neki, hogy pótolja meg 2k-val és WD Blue vagy HGST, vagy marad az 500GB és akkor elég a 8k.
(#53717) Hallgass Lauda-ra.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53721) AeSDé Team válasza jim bcs (#53720) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Oké, azt hiszem megtanultam hogy ami nincs az ajánlott típusok között az nem is lesz ajánlott soha :D

(#53722) FireLord


FireLord
aktív tag

Sziasztok,

- Hitachi 2.0TB SATA-III Ultrastar 7K3000 (HUA723020ALA641)
- TOSHIBA 2.0TB SATA-III (DT01ACA200)

Ezek közül melyiket ajánlanátok? Szempont: olcsón a legjobbat.

Köszi :R

(#53723) jim bcs válasza FireLord (#53722) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

7K3000

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53724) #31600896


#31600896
törölt tag

Sziasztok!
Netezős, filmezős ITX gépbe milyen merevlemezt ajánlotok a 2 TB-osak közül? Tárolásra kellene.
SSD lenne mellette idővel rendszernek. Fő, hogy halk legyen.

(#53725) jim bcs válasza #31600896 (#53724) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

WD Red

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53726) V.Stryker válasza jim bcs (#53725) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Synology Nas-ba kéne cserélnem egy hdd-t. 3TB-os lenne a delikvens és kicsit szkeptikus vagyok, hogy WD Red legyen vagy Seagate Nas verziós merevlemez. :U

Ti melyiket javasoljátok?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#53727) jim bcs válasza V.Stryker (#53726) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Részemről WD Red.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53728) dhcodoki


dhcodoki
senior tag

Sziasztok!

Két WD RED működik a gépemben. Az egyikről torrentezek is, a másikon csak tárolok. Megnéztem a parkolások számát a HDD sentinel-el és egy kicsit megijedtem.

torrentező HDD
csak tároló HDD

Főleg az előbbinél magas ez a szám. Bár, ha hozzá nézzük a dátumot is, akkor talán érthető. Az összefoglaló szerint fél éven belüli több ezres értéknél érdemes rá figyelni.

- Az én esetemben ez mennyire súlyos???
- HDD sentinel-el hogy tudom kikapcsolni a parkolás funkciót?? (Erre az összefoglaló nem tér ki részletesen. Más segédprogramot meg nem szívesen használnék, főleg úgy, hogy azt olvasni nem 100%-os a módszer vele.)

:R

(#53729) Lauda válasza dhcodoki (#53728) üzenetére


Lauda
félisten

Egyreszt ezert vettem purplet:

(#53730) King Unique válasza dhcodoki (#53728) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Az elsőnél komolyabb az érték, bár érdekes, hogy torrentnél = ~ folyamatos terhelés esetén is ennyire parkol. A második az "semmi", elhanyagolható. Illetve a Red esetében eleve 600.000 a gyári limit.
A parkolást mérsékli / kikapcsolja HDS-ben a lemez leállásának akadályozása, illetve az APM maximális értékre (254) állítása. De utóbbi eleve csak a fizetős verzióban használható és nem minden esetben érdemes babrálni, mert egyes típusoknál akár + melegedéssel is járhat. Illetve a WD oldalán is van hivatalos tool a parkolás állításához. Van a 3,5" típusokhoz is.
Tehát célszerű inkább az utóbbi, a gyártó által biztosított hivatalos megoldást megpróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#53731) dhcodoki válasza King Unique (#53730) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Köszönöm a részletes választ!
Azt hiszem a közeljövőben kiváltom ezt a HDD-t egy kisebb 1TB-osra, s csak tárolóként fogom használni.

Torrentezéshez megfelelő lehet a purple, vagy maradjak a red-nél??

(#53732) King Unique válasza dhcodoki (#53731) üzenetére


King Unique
titán

Fentebb a fórumtárs használ Purple vinyókat talán ilyen célra is, tőle kérdezd. Amúgy általában a Red javasolt adattárnak, illetve nyilván torrentre is jó.

(#53733) Egon


Egon
nagyúr

Üdv!

2 db 7200 RPM-es 3.5 colos vinyót szeretnék venni. A fő szempont a halkság lenne, így egytányéros merevlemezben gondolkodom. Mi jelenleg a legnagyobb elérhető kapacitás ilyen feltételek mellett (van már 2 TB-os egytányéros modell, vagy még mindig csak 1 teránál tartunk)?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#53734) Exodius válasza jim bcs (#53693) üzenetére


Exodius
őstag

500-as Red-et nem nagyon találtam aprón, Bluek-ból túlkínálat van. Szerinted egy WD5000 aakx típusú HDD megfelelne csak torrent-nek? Tudom, hogy a Black strapabíróbb, de az ajánlott Bluek-ból biztosan találni kínálatot jó áron. :)

(#53735) Dzsekó válasza Exodius (#53734) üzenetére


Dzsekó
addikt

WD5000AAKX jó vinyó, bírja a torrentet is, veheted nyugodtan, de a 100/100 kondícióra figyelj megvétel előtt.

Red-ből nincs 500-as.

[ Szerkesztve ]

(#53736) Dzsekó válasza Egon (#53733) üzenetére


Dzsekó
addikt

1TB a csúcs (fizikailag a PMR elérte a határait), léteznek nagyobb adatsűrűségű tányérral szerelt vinyók (1,2TB), de az már az új technológiákkal készült (SMR, HAMR, Héliumos) és 6TB vagy annál nagyobb kapacitású vinyóknál alkalmazzák. Persze ezek baromi drágák.
7200RPM-esből nincs annyira halk. Talán a WD10EZEX elmegy hangban.

[ Szerkesztve ]

(#53737) Egon válasza Dzsekó (#53736) üzenetére


Egon
nagyúr

Thx.
Ezek szerint a 2 TB-os példányok kéttányérosak? Lehet hogy hanyagolom a 7200 RPM-es vinyókat: van SSD, és gondolom a nagyobb tányérméret elvileg kompenzálja a kisebb fordulatszámot, azaz mondjuk a jelenlegi, 500 GB-os egytányéros 7200-as vinyóm adatátviteli sebességét hozhatják az új 2 TB-os, 5400-es vinyók, nemde? Lényeges lenne a halkság...:)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#53738) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, a 2,5" noti vinyók (konkrétan Spinpoint M8 1TB) mennyire bírják a torrentet? Van vmi tapasztalat ilyen téren? Rövidíthetik a HDD élettartamát? Köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#53740) jim bcs válasza Egon (#53737) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#53737) Egon
Összefoglaló -> HDD Platter Capacity Database

(#53738) junior11
Bírják ne aggódj, én csak 2,5"-eseket használok.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53741) Egon válasza jim bcs (#53740) üzenetére


Egon
nagyúr

Köszi.
Melyik a leghalkabb 5400 RPM-es, 2 TB-os, kéttányéros vinyó, melyiket válasszam?

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#53742) junior11 válasza jim bcs (#53740) üzenetére


junior11
veterán

Amúgy ma este egy nagyott kattant a vinyó hirtelen, nagyon ritkán szokott ilyet csinálni. A HDS szerint nincs ok az aggodalomra, a "drive calibration retry count" érték ment eggyel feljebb, jelenleg 408, hogy köze van-e hozzá fogalmam sincs, de a kondíció 100%, a teljesítmény 99%.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#53743) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Videoszerkesztesre/tarolasra keresek alkalmas, 4-5TB meretu HDD-t. Mivel kell a 7200RPM, igy a kis meret kilove. USB 3.0-as lenne az idealis, mert azt biztosan mindenhova ratudom dugni, mig az eSATA, meg a hazamba epitett HDD -rek hasznalata elegge lekorlatozna, hogy mas gepekkel is hasznalhassam. USB 3.0 eleg gyors neki? Van meg az USB 3.1 verzio, de nem tudom, hogy ott is el a visszafele kompatibilitas.
A masik, hogy erdemes kulon megvenni egy 4-5TB-s winyot, majd ahhoz egy racket, vagy erdemes valamelyik gyartonak a kulso winyos termekeibol valogatni?
E fuggvenyeben mi az ajanlas? En a Seagate STBV4000200 modellt neztem ki, igaz ez csak 4TB, vagy a Samsung STSHX-D501TDB D3 Station.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#53744) King Unique válasza MPowerPH (#53743) üzenetére


King Unique
titán

Pont a topikjában tárgyaltunk, hogy a gyári külső vinyókba általában olcsó, konzumer + 5400 RPM-es HDD-ket tesznek. Vannak 7200-as típusok is, de azok drágábbak és ritkábbak is. Tehát, ha mindenképpen nagyobb fordulatszámút akarsz, akkor jobb külön összerakni és olyan HDD-t teszel bele, amilyet akarsz. Bár egy 7200-as eleve jobban melegszik és emiatt is általában az 5400-as javasolt ilyen célra. Az általad nézettek közül az egyikhez ezt tudom hozzáfűzni, ami vsz az 5 TB-os modellnél is hasonló.

Minek akarsz szimpla HDD-hez USB 3.1-et, van a gépeden ilyen port? Az USB 3.0-át SATA3 alapon is csak egy SSD tudja kihajtani [link]. Egy HDD ennek max. a felét / harmadát tudja...

Az említett topikokat az összefoglaló végén megtalálod.

[ Szerkesztve ]

(#53745) MPowerPH válasza King Unique (#53744) üzenetére


MPowerPH
félisten

Van 3.1 USB a lapomon. A kerdesedre valaszolva a szamok alapjan ugy fest a helyzet, hogy elvileg az USB 2.0 sebessege se korlatozza az 5400-on porgo HDD-ket. Ettol fuggetlenul ugyan az a HDD egy USB2.0-as ajzaton 14mb/s -el masolta az ISO -t, mig USB 3.0 -an pont a duplajaval teszi. Gondoltam akkor a 3.1 -tol meg gyosulna, ami persze nem biztos. A 7200-as HDD azert kell, mert a lassabb nem gyozne a vagast, es nem akarok a sebesseg miatt szivni. 16 ora video kb. 128Gb, tehat eleg nagy meret.
Persze az egyszeru az lenne, ha beraknam a gepbe, SATA -val vigan ellenne, vagy a hazhoz tartozo dokkoloban. De akkor a mobilitasat is elveszitene, meg a gepem is az allando csondet.(mar 6 eve nem kerreg winyo a hazban)

Akkor azt javaslod, vegyek egy markas HDD-t, meg hozza egy jo hazat?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#53746) Egon válasza MPowerPH (#53745) üzenetére


Egon
nagyúr

szamok alapjan ugy fest a helyzet, hogy elvileg az USB 2.0 sebessege se korlatozza az 5400-on porgo HDD-ket.

Ez nem így van. Az USB 2.0 elméleti sávszélessége 480 Mbit/sec, ami 60 Mbyte/sec-nek felel meg: ennél gyorsabb 5400 RPM-es vinyók régóta vannak már (legalábbis a lemez elején tudják a 100 megás tempót is akár). Ráadásul ez elméleti érték: a gyakorlatban kevesebb (lásd később).

Ettol fuggetlenul ugyan az a HDD egy USB2.0-as ajzaton 14mb/s -el masolta az ISO -t, mig USB 3.0 -an pont a duplajaval teszi

Ott valami gebasz van. 30 Mbyte/sec-kel kellene mennie USB 2.0-n, annyi szokott lenni a gyakorlatban a maximum, de ez jön is. 3.0-s USB-n már valóban a diszk sebessége lesz a szűk kapacitás, de ettől függetlenül nem érdemes mobilrack-be 7200-as vinyót rakni, mert nagy az esély a túlmelegedésre. Ilyen speciális igényekre (vágás) inkább SSD-t használnék (persze nyilván nem lesz több TB-nyi helyed).

Szerk.: az utolsó kérdésre igen a válasz: mindenképp jobb külön házat venni (pl. ha megdöglik a vinyó, gyári szett esetén kukázhatod a racket is, mert speckó csatikat szoktak használni).

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#53747) King Unique válasza MPowerPH (#53745) üzenetére


King Unique
titán

Az USB 2.0 már hogyne korlátozná le, abból max. olyan ~ 35-4x MB/s hozható ki. Egy mai 3,5" HDD meg ennek (max.) kb. 3-5x értékét tudja. Illetve pl. USB 3.0-nál is alapvetően maga a HDD korlátozza le az adatátviteli sebességet. Attól, hogy USB 3.1-es külső házat és portot használsz, még nem lesz gyorsabb. Utóbbi szabvány sebességét pl. ilyen SSD | RAID 0 megoldásokkal lehet kihasználni.

Igen, leginkább azt, ha mindenképpen 7200 RPM-es kell. :K De mint mondtam, külső házba elsődlegesen az 5400 RPM javasolt a melegedés miatt. Persze akadnak jó aktív hűtéses külső házak is, amikben előbbi sem probléma. Igaz, ennél nem tudom, hogy ténylegesen mekkora HDD-t tud kezelni...?

[ Szerkesztve ]

(#53748) degec


degec
senior tag

Sziasztok !

Meg tudná mondani valaki melyik a legeslegesleg halkabb 2.5 ös hdd 500-1TB méretben ? egyáltalán a 2.5 esek eleve halk létében van rangsor ? ..gondolom 500 as lenne a leghalkabb mivel egy tányér ..stb..

Köszönöm !

(#53749) Egon


Egon
nagyúr

Erre valaki?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#53750) Dzsekó válasza Egon (#53749) üzenetére


Dzsekó
addikt

WD Red (WD20EFRX) nálam halk, de valaki panaszkodott, hogy hangos. Ez minden gyártónál elmondható sajnos, hogy vannak kevésbé jól sikerült példányok. Általánosságban a WD Redek halkak szerintem.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.