Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52701) bolic


bolic
őstag

Nézelődtem egy kicsit a WD Red 3.5" HDD-kről az ipon.hu-n, hogy mennyi a meghibásodási arányai vannak, kiderült hogy ugyanolyan mint a WD Green (kb. 1-4%), hullanak mint a legyek! :Y :W :U :N :((

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#52702) S1M0N válasza bolic (#52701) üzenetére


S1M0N
senior tag

Azért az az 1-4% messze van a "hullanak, mint a legyek"-től.

Persze attól is függ, hogy ki mire használja a HDD-t, és milyen környezetben.
Ha pl. parkol, és gépben van használva, akkor könnyen kinyiffanhat 1 éva alatt is (nálam anno a Green igen nyekergett 1 év után, mire rátaláltam erre a parkolós dologra. Kikapcsoltam, azóta semmi baja.), de bármi meghibásodhat, ez ellen nem nagyon lehet mit tenni. Mindenből lehet kifogni hibásat.
Ami elromolhat, az el is fog, előbb vagy utóbb.

Az meg más kérdés, hogy mennyire hitelesek ezek a %-ok, illetve, hogy hány darabra értendőek.

(#52703) csocs válasza bolic (#52701) üzenetére


csocs
tag

Nézelődj ilyen témában az Amazon vagy a Newegg értékelései között. Ott vélhetően nagyobb a forgalom, mint az ipon-on. Hibás db pedig mindig lesz sajnos. Ezt nem lehet kivédeni. Erre van a garancia.

(#52704) Dzsekó válasza TomCat85 (#52700) üzenetére


Dzsekó
addikt

Seagate, de csak át van matricázva, ugyanolyan megbízható szerencsére.

(#52705) King Unique válasza TomCat85 (#52700) üzenetére


King Unique
titán

Nem rád értettem, hanem hogy emiatt kevesebben vesznek ilyen 15 mm magas monstrumokat. Ergó a külső vinyós használaton kívül vsz nem nagyon van vele másféle tapasztalat.
Az M9T pedig eredetileg Samsung, még a címkézés is azt mutatja [link]. De, ha ennyire nem bízol meg egyikben sem, akkor vegyél 15 mm-es Toshiba MQ01ABB200-at. Bár szvsz az sem feltétlenül jobb, mint az előző kettő...

[ Szerkesztve ]

(#52706) dokee78


dokee78
félisten

18k alatt kellene csak torrentre HDD.
WD10EZEX-en van a rendszer és erről torrenteztem,jelenleg egy Samsung HD200HJ a torrent meghajtó,de kevés.

Vagy rendszer és médiának egy gyors HDD és jelenlegi WD10EZEX menjen torrentnek?

[ Szerkesztve ]

(#52707) TomCat85 válasza Dzsekó (#52704) üzenetére


TomCat85
tag

(#52705) King Unique: Köszi és köszi! :-)

[ Szerkesztve ]

(#52708) Benir8


Benir8
senior tag

Sziasztok!
Egy 2TB-os merevlemezt szeretnék venni. Torentezek, filmeket tárolok és főleg játékokat rakok bele.
Melyik a legjobb típus 2TB-ba,nem túlságosan drágán? Új és használt szóba jöhet.

[ Szerkesztve ]

(#52709) GoTReX


GoTReX
őstag

Sziasztok!

Terveztem egy WD 1TB Ezex Blue vinyót venni,de időközben kaptam egy WD10EZRX Green HDD-t, emiatt feleslegessé vált a Blue megvétele. Tudom hogy ez lassabb, de sokat veszítettem a sebességen? :U

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#52710) dokee78 válasza GoTReX (#52709) üzenetére


dokee78
félisten

(#52711) cyberkind válasza dokee78 (#52710) üzenetére


cyberkind
félisten

És akkor játékra csak a Black meg a Blue mehet?

Paranormal Cocktivity

(#52712) GoTReX válasza dokee78 (#52710) üzenetére


GoTReX
őstag

Köszi Dokee;-)Elolvastam és egyáltalán nem egy rossz vinyó.:) Amúgy az normális hogy 1TB-ből kezdésnek már csak 930GB hasznosítható? :U

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#52713) S1M0N válasza GoTReX (#52712) üzenetére


S1M0N
senior tag

Normális, nálam az 1TB-osból "marad" 931GB, a 2TB-osból meg 1,81TB.

(#52714) GoTReX válasza S1M0N (#52713) üzenetére


GoTReX
őstag

Ok.Köszi!

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#52715) bolic


bolic
őstag

WD Green 1TB WD10EZRX winyód mire fogod használni? :F Kizárólag csak egyszerhasználatos adattárolás, különben meg fog hibásodni a HDD!

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#52716) bolic válasza S1M0N (#52713) üzenetére


bolic
őstag

Nekem 2TB WD20EZRX-em van (ez már 13. winyó!), jelenleg 1,82TB, ez picivel több mint az általad leírt paraméter! :P ;]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#52717) dokee78 válasza GoTReX (#52712) üzenetére


dokee78
félisten

Én nem vennék Green Hdd-t.

De még nem kaptam választ a torrentre melyik HDD a legjobb vétel 20k alatt.
1-2 TB között.

(#52718) S1M0N válasza bolic (#52716) üzenetére


S1M0N
senior tag

Nekem a 2TB-os az egy Black, FZEX. ;)

Az előző hozzászólásod az most valakinek válasz volt, vagy te kérdeztél?

Nekem van egy WD Green 1TB WD10EZRX a gépemben, mióta kikapcsoltam a parkolást, nincs vele semmiféle probléma, előtte viszont kb. 1 év használat után igencsak kerregett.

Leginkább torrentre és ideiglenes tárolásra van használva, előtte ezen voltak a játékok.

De a 4TB-os Red-em is 8 másodpercenként parkolt, annál is kikapcsoltam, bár azt csak néha használom, adattárolásra van használva egy külső házban.

[ Szerkesztve ]

(#52719) dokee78 válasza S1M0N (#52718) üzenetére


dokee78
félisten

Nem csak a Green esetén van parkolás,hanem a Red esetén is?
Mert akkor veszek újra egy WD10EZEX-et ott elvileg nincs parkolás gond.

(#52720) S1M0N válasza dokee78 (#52719) üzenetére


S1M0N
senior tag

Amit én vettem 2-3 éve WD40EFRX, az 8 másodpercre volt állítva.
De pl. a 3TB-os verziónál másnak meg más volt a tapasztalata, szóval a fene tudja, hogy ezek hogyan vannak beállítva.
A héten tervezek még venni 1 vagy 2 ugyan ilyen HDD-t, kíváncsi leszek, hogy azoknál milyen értékek lesznek.

(#52721) generic


generic
senior tag

[link] Erről vélemény? Vagy hanyagoljam?

(#52722) bolic


bolic
őstag

Régebbi HDD-nél nem tapasztalható a gyakori parkolás? Pl. WD RE3 500GB WD5002ABYS SATA2 HDD kb. 7 éve mindösszesen 275-öt parkolt! Akkor hogy is van ez? :Y :F

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#52723) Dzsekó válasza bolic (#52722) üzenetére


Dzsekó
addikt

7200RPM-es vinyóknál nincs parkolás.

[ Szerkesztve ]

(#52724) Benir8 válasza Benir8 (#52708) üzenetére


Benir8
senior tag

??

(#52725) jim bcs válasza generic (#52721) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#52721) generic
Én hanyagolnám, inkább egy jobb 3,5"-es hdd + egy usb 3.0-ás külső ház..

(#52724) Benir8
Játékok miatt 7200rpm, az összefoglalóban találsz 1-2 ajánlott típust.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#52726) dokee78


dokee78
félisten

Torrentre nekem ajánlat? 3.5 inches
Vagy jó lesz a WD10EZEX?
Nem akarok parkolós HDD-t.
20k alatt nincs normális 2 TB HDD?
Hitachi 1 TB 7200-as halkabb hűvösebb,mint az EZEX?

[ Szerkesztve ]

(#52727) jim bcs válasza dokee78 (#52726) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Mehet az EZEX is, igazából 20k alatt nemnagyon van normális 2TB-os HDD. Mehet a HGST is, szerintem nem sok különbség van a 2 között, mindkettő ajánlott.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#52728) dokee78 válasza jim bcs (#52727) üzenetére


dokee78
félisten

Köszi marad akkor az EZEX abból már van egy és egyenlőre elégedett vagyok vele.

(#52729) Benőke válasza dokee78 (#52726) üzenetére


Benőke
őstag

Nem akarok parkolós HDD-t.

Akkor SSD. Az nem parkolgat.

(#52730) dokee78 válasza Benőke (#52729) üzenetére


dokee78
félisten

Parkoló problémás HDD-re gondoltam.
Nemrég még SSD volt tervben.
Meg is volt már a kiszemelt,de közben kiderült kevés lenne egy 128 GB-os,ezért döntöttem inkább veszek mégegy Terrás HDD-t.

(#52731) Benőke válasza dokee78 (#52730) üzenetére


Benőke
őstag

Lassan mindegyik parkolási problémás -> tervezett avulás...

(#52732) Dzsekó válasza dokee78 (#52730) üzenetére


Dzsekó
addikt

WD-nél 2 másodperc kikapcsolni a parkolást wdidle3-al. Nem tudom, ez miért olyan nagy probléma.

(#52733) Benir8 válasza jim bcs (#52725) üzenetére


Benir8
senior tag

Ahogy néztem javasoltak közül, mind 30 ezer feletti árak? :Y

(#52734) Benőke válasza Dzsekó (#52732) üzenetére


Benőke
őstag

Beszép is lenne ha ilyen egyszerűen menne. Vagy mondjuk eleve kihagynák a francba ezt a baromságot.

(#52735) Benir8 válasza jim bcs (#52725) üzenetére


Benir8
senior tag

Ha tényleg anyiba kerül, akkor hanyagolom a 2TB-s-et, maradok az 1TB-asba.
1TB WD Blue (WD10EZEX) vagy 1TB WD Black (WD1003FZEX), ezek közül annyit látom a különbséget, hogy az utóbbit egy kicsit gyorsabb és 5 év garanciát adnak rá, de drágább. Megéri az utóbbit?

(#52736) Dzsekó válasza Benőke (#52734) üzenetére


Dzsekó
addikt

Én eddig az összeset átállítottam új korában és nem parkolgat. Szerintem ilyen egyszerű.

A mai világban minden arról szól, hogy megbonyolítsák az életünket. Legutoljára pénteken találkoztam ezzel. Háziorvosi vérvételi beutalóra időpontot kell kérni a kórházban februártól. Mert nem volt jó, hogy reggel odamentél és levették a vért. Kellett rajta cifrázni egyet, nehogy egyszerű legyen. Most külön lehet telefonálgatni, izgulni, nehogy elkéss, 1 hetet várni az időpontig, stb.

[ Szerkesztve ]

(#52737) Dzsekó válasza Benir8 (#52735) üzenetére


Dzsekó
addikt

Veheted az EZEX-et is, annyival nem jobb a Black, mint amennyivel drágább.

(#52738) Benir8 válasza Dzsekó (#52737) üzenetére


Benir8
senior tag

Köszönöm, akkor meglesz az az EZEX. :)

[ Szerkesztve ]

(#52739) user112


user112
senior tag

Sziasztok!
Szeretném gyorsítani, bővíteni a PC-m. Most Wd 500Gb caviar black 7200rpm 32Mb sata3-am van, win7(32)-tel. Helyem is kevés (főleg a rendszer) meg eléggé sokat dolgozik a vinyó is. Pedig pucolgatok és optimalizálok is, de hajlok egy win8(64) felé. Gondoltam SSD-re, de ez nem oldná meg a kapacitás gondomat és 20k alatt nem nagyon úsznám meg. WD párti vagyok; amikor a mostani vettem, utána olvasgattam egy kicsit és nekem az jött le, hogy a Black az igazán jó választás teljesítmény szempontjából. A korábbi kérdés alapján én is megnéztem az 1TB árakat és az iPon-nál jóval drágább a Black(24k) mint a Blue(15k). Nem tudom, változott e valami a gyártásban azóta, de nekem is megoldaná a problémám a Blue?

(#52740) jim bcs válasza user112 (#52739) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Én a helyedben úgy csinálnám, hogy az aprón néznék egy akár garis 120-as ssd-t, utána vennék egy 5400rpm-es 1TB-os hdd-t adatnak, ha játékok is lesznek rajta akkor 7200rpm 1TB, utána eladnám az 500Gb caviar black-et.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#52741) Alteran-IT válasza jim bcs (#52740) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Én csak akkor vennék adatnak 5400rpm-es HDD-t, ha az adat csak úgy manuálisan van rápakolgatva (vagyis Windows-on belül egy másik HDD-ről vagy külső eszközről), vagy csak egy szálon (ftp, web stb.), mert a torrent a kisebb teljesítményű és kevesebb cache-el rendelkező HDD-ket már igen leterheli, tehát mindenféleképpen 7200rpm-es HDD-t kellene venni és minimum 64 cache-el és akkor már tökéletes választás a Blue.

user112: Remélem Windows 8.1 az a 8, mert azt éri meg, bár azt se igazán. Bár a Windows 8.1 szép meg dinamikus(nak tűnik), de azért van benne elég hiba, és ebben is látszik, hogy csak kényszer megoldás volt a userek nyomására.
Gyorsnak is csak azért gyors, mert nem minden folyamatot próbál rögtön elindítani, nem úgy mint a Windows 7, de elmondom, hogy egy Windows 7 SSD-vel szinte ugyan olyan gyors, mint egy Windows 8.1, vagy egy Windows 10.

[ Szerkesztve ]

(#52742) Benőke válasza Dzsekó (#52736) üzenetére


Benőke
őstag

Hát párat megcsináltam én is de kettő egyforma még nem volt. Kikapcsolni ugyi nem lehet mert megbolondul tőle... Szóval pontosan mire is állítottad? :) 300 -al szórakoztam, de a WD blue -m teljesen kikészül tőle a gyári 8 -ra vissza kellet állítanom, egyik 30 -al oszthatót sem szerette, HDS win alatt különben parkol mint a mérgezett egér. 64k / hónap napi kb 6 óra használat mellett... Még akadozott is a rendszer miatta. Másik véglet egy 3,5 Red volt. 30 -as állást még elviselte 60 nál olyan szinten kattogott hogy azt hittem meghal ott helyben, aztán 90 nél megint nem és 120 nál megint kattogott 150 nél nem aztán 180 tól felfelé mindegyik beállításban még a lemezeket is megállította. 120 -on maradt. Egyébként mintha seagate lemezekhez is lenne valami ilyen progi.

(#52743) cyberkind


cyberkind
félisten

Régegbben kérdeztem hogy mivel gyorsabb játék közben játék közben egy 7200-as vinyó mint pl egy Green, akkor az a válasz jött hogy csak betöltéskor, de ahogy egyre több mindent olvasni a NFS-ről, ahol azt mondják hogy a Green-en nem töltődnek be a textúrák időben csak egy 7200-as vinyón meg SSD-n, ezért elkezdtem aggódni, és megkérdezném hogy ilyen lehet, észrevenném én a 7200-as vinyót mondjuk egy Gta-ban de nem töltéskor?
Mindenem az adatlapon.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#52744) King Unique válasza Alteran-IT (#52741) üzenetére


King Unique
titán

Milyen hibák...? A Win8/8.1 teljesítményével és stabilitásával soha nem volt különösebb probléma, mindig csak ez a csempés mizéria volt felnagyítva. Nem értem ezt a "nem minden folyamatot próbál rögtön elindítani" kijelentést sem. A 8.1/10 a fast startup opciónak köszönhetően gyorsabban bootol, mint a 7-es, ennyi. Az, hogy indítás után mit tölt be, az nagyban függ a feltelepített programoktól, azok háttérfolyamatától. Amúgy az új gépek és driverek is inkább már utóbbi kettő - 8.1, 10 - Windowsra vannak / lesznek jobban optimalizálva.

[ Szerkesztve ]

(#52745) jim bcs válasza cyberkind (#52743) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Én mindig azt mondom, hogy játékok alá mindig célszerű 7200-ast rakni és igen észrevehető a különbség és lehetőleg ne 8MB legyen a cache.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#52746) ggg666 válasza King Unique (#52744) üzenetére


ggg666
őstag

Ha stabil, ha nem, nekem akkor lett elegem mikor a 3TB-os merevlemezemet ugyanannak ismerte fel, mint amit előtte leválasztottam szabályszerűen, na ezután ment vissza a windows 7.Mivel teljesen összekeverte a cuccokat rajta, még jó hogy időben észrevettem.

(#52747) cyberkind válasza jim bcs (#52745) üzenetére


cyberkind
félisten

És valami olcsóbb megoldás létezik ebből?
Tehát arra gondolok hogy nagy tárhely ami 7200-as, a Black rohadt drága.

Paranormal Cocktivity

(#52748) King Unique válasza ggg666 (#52746) üzenetére


King Unique
titán

Ez csak egy eset és a pontos körülmények sem ismertek. Ha már leválasztás...pont a Win7-nél volt olyan, hogy ugyanazon a gépen a belső, vagy éppen a VHD lemezeket is betette a hardver biztonságos eltávolításába. Ellenben 8.1/ 10 már nem. De felesleges ezen vitázni, pro / kontra van mindegyiknél, viszont attól még a 8.1 - a csempemizériát leszámítva - egy jó rendszer. A Win7 órája meg ketyeg és már nem kap semmilyen fejlesztést, csak biztonsági javítást...

A 7-esnél a frissítések baromi lassú keresése meg csak hab a tortán...

[ Szerkesztve ]

(#52749) ggg666 válasza King Unique (#52748) üzenetére


ggg666
őstag

Ugyanazt a tartalmat mutatta egy másik merevlemezek, mint amit előtte kivettem.

(#52750) Alteran-IT válasza King Unique (#52744) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Soroljam? Mert szerintem túllépném vele a kvótát, még ha nincs is :DDD
Kezdhetnénk az explorer.exe hibájával, ami után utána is néztem és elég sokan tapasztalták már és elég bosszantó is tud lenni, akár folytathatnánk az energiatakarékossági funkciók beállításának néhai problémájával, vagy hogy ha elmegy a kép és kikapcsol a képernyő, akkor nem mindig jön vissza, max a csatlakozó leválasztásával, majd újracsatlakoztatásával, akkor van lemezkezelési hibája is stb.. Lehet, hogy gyorsan eléd pattan az asztal, de a többi program/szolgáltatás akkor se indul el rögtön.
Tudod az a "fast startup" amit említettél az azon alapszik, hogy egyrészt úgy kapcsolod ki a rendszert, mint ha az alvó módba menne (ez kikapcsolható, én is kiszoktam minden telepítésnél), másrészt mikor bekapcsol, akkor se tölt be egyszerre mindent, ettől még nem stabilabb, sőt ... tudnék mesélni még.
Mondjuk igazad van, aki max böngészik és felnéz ide ph-ra, vagy elindít rajta egy filmet, vagy talán egy játékot az sose fogja igazán tapasztalni azokat a hibákat, amit az olyanok tapasztalnak, akik több órát töltenek egyszerre a gép előtt és úgy komolyabban igénybe is veszik azt.

Na de hagyjuk is, nem merevlemez téma.
A Windows 10-ről meg egyáltalán ne is beszéljünk, nem véletlenül akarják annyira rásózni az emberekre.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.