Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53251) Lacccca87 válasza jim bcs (#53250) üzenetére


Lacccca87
őstag

I5-6400 + 8GB ram mellé lesz.
Szerintem ez lesz a befutó akkor.
A kis extra tárhely jól fog jönni meg hogy végre nem automata masszírozó üzemmódban fog működni a sarokasztal a winyótól :D

Mennyire melegedik egyébként? Hűtésre szüksége van? Gépház elejében van 1 12 cm es 600 RPM -es venti az mozgatja picit a levegőt gondolom az elég neki, ahogy a mostani is olyan 30-35 fok nyáron is.

[ Szerkesztve ]

(#53252) jim bcs válasza Lacccca87 (#53251) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

1 venti doszt elég előre. Nekem 0-a hűtés van rajta, a másikon egy régi proci alu bordája passzívan a tetején, az LPLX 28-31 fokos, az LPVT 27-30, terheléstől függően, ez a mostani hőfok, nyáron 1-2 fokkal melegebbek és ennyi.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53253) semetka válasza jim bcs (#53248) üzenetére


semetka
őstag

A 97 % os az már régen annyi, miután megvettem, nem sokkal rá 97 lett azóta annyi. Valami felporgeshez van bevesve egy 1 es a smartban

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#53254) M0RGI válasza Lauda (#53245) üzenetére


M0RGI
őstag

Melyiket?

(#53255) jim bcs válasza M0RGI (#53254) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#53254) vzaza
Ha elég az 1TB és játékok is lesznek rajta akkor 1TB WD Blue (WD10EZEX), ha csak adat akkor picit drágábban mehet a 2TB WD Red (WD20EFRX) is. + ha elég az 1TB akkor adat és játék esetén szóba jöhetnek a 2,5"-esek is.

(#53253) semetka
Amíg nem csökken le 92%-ra addig nyugi van, utána aggódhatsz.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53256) M0RGI válasza jim bcs (#53255) üzenetére


M0RGI
őstag

Szia!
Most jól összezavartál. :) Eddig a redet nem ajánlottátok adat célra.
Szóval 1TB kellene, kizárólag mp3 és fotók tárolására, hallgatására/nézésére.
Játék nem lenne rajta, arra és torrentre maradna a mostani 500-as WD-m.
A szóba jöhető ár 15 ezer, max 20 ezer lenne. Ennek fényében mit ajánlanál?

(#53257) jim bcs válasza M0RGI (#53256) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Pont a red-et szoktuk ajánlani elsősorban. A lehető legbiztonságosabb adattároláshoz legalább 2 hdd szükséges, egy a fiókban amire időközönként mented az új adatokat, egy pedig az aktívan használt, természetesen a másodlagos később is pótolható + esetleg felhő. Azt kellene még eldöntened, hogy 2,5 vagy 3,5 legyen.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53258) Peczek


Peczek
aktív tag

Tisztelt fórumtársak, egy ősöreg HP 6930p-be szeretnék egy nagyobb vinyót, ezek közöl melyiket válasszam:

Toshiba 1TB

vagy

1TB Seagate

vagy akkor már ugye ez:

1.5TB Seagate

Mintha a Toshiba nem szerepelne az ajánlottakközött, a Seagate mintha igen.

Ja, és a rendszer SSD-ről megy, tehát elég lesz az 5400-es sebesség.

Köszi mégegyszer

[ Szerkesztve ]

(#53259) junior11 válasza jim bcs (#53255) üzenetére


junior11
veterán

Miért pont 92%-nál kezdhet aggódni?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#53260) BB555BBB


BB555BBB
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy a napokban beszereztem ez EZEX-et, hogy arra töltsek le, de nagyon hangosnak találom a HDD-t esetleg milyet tudtok ajánlani helyette 1TB-os méretben.

(#53261) M0RGI válasza jim bcs (#53257) üzenetére


M0RGI
őstag

Igen, de Lauda azt írta, hogy:

"Azert nem ajanlott adattarolasra, mert egyreszt a gyarto nem erre keszitette, masreszt ezeknel a vinyoknal ha olyan feladatot kap a vinyo, akkor nem torodik a hibajavitassal, hanem irja tovabb a masik feladatot, emiatt elofordulhat hibas file. Raidben ez ugye nem fordulhat elo, mert a masik vinyon amugy is meglesz az a darab. Persze lehet ezen elmelkedni, hogy a desktop hasznalat mellett ez mennyire valos problema, en is ezert kerdeztem, hogy abban a tesztben amit leirt a tesztelo, azt honnan vette, vagy mi alapjan irta."

Egy vinyó kellene most a "fontos" adatoknak, ez, amit venni szeretnék. Nem lenne raid és másik vinyó.
De ha így is jó a red, nekem jó az is.

2,5, 3,5 teljesen mindegy, csak ha mondjuk a méret miatt a 2,5 megbízhatatlanabb, vagy előbb elhasználódik, akkor nyilván a 3,5.

(#53262) King Unique válasza Peczek (#53258) üzenetére


King Unique
titán

Van még a HGST Travelstar 5K1000, WD Blue, WD Red. A Hitachi elég intenzíven és sokat parkol, de amúgy jóféle. A két WD-ből a Blue "motorleállítós", a Red pedig kicsit drága és hivatalosan NAS / RAID üzemre van optimalizálva. Bár desktopon sima adattárolásra is elmegy és sokan használják ezen sorozatot ilyen célra.

Tehát a Red lenne a legjobb, de ekkora felárat nem feltétlen és nem mindenkinek ér meg. A többi között olyan hű de nagy minőség és megbízhatóságbeli különbségek meg nem hiszem, hogy lennének. Ha fontos a nagy tárkapacitás, akkor nyilván a 1,5 TB-os M9T a nyerő, ami elvileg Samsung, csak át lett címkézre Seagate-re. És mivel az M9T sorozat csak 9,5 mm magas, így nyilván laptopban is használhatók. Illetve ezeknél 3 tányér + 6 fej van, tehát egy + hangjuk is lehet. Legalábbis nálam az ST2000LM003-nak van, bár nem olyan vészes.

[ Szerkesztve ]

(#53263) #16820480


#16820480
törölt tag

Üdv!

Szeretnék venni egy RPi alá merevlemezt. Elsősorban adattárolásra (adatmentés ide kerülne időnként), illetve ez látná el a médiabox funkciót. Igazából nem kell hordozható legyen, egyszer leteszem valahova, és kész, szóval talán inkább 3,5"-os lemez kellene, mert annál nagyobb kapacitás érhető el.
Az ajánlottak közül néztem az összes lényegében WD Red az 5400 rpm-es lemezek közül. A Green mennyire lenne problémás ilyen felhasználásra? Illetve mennyire érné meg inkább egybeépített külső HDD-t venni (valami rack úgyis kelleni fog hozzá szerintem, a mostani még nem USB3-as)?

A szempont az lenne, hogy az RPi médiaboxhoz biztosítson sima zene és videolejátszáshoz (max. FHD anyagok) háttértárat, legyen halk, viszonylag azért kompakt külsőleg, és maradhasson bekapcsolva lehetőleg egész nap (mármint nem i/o lenne egész nap, csak hogy ne kelljen áramtalanítani).

(#53264) jim bcs válasza junior11 (#53259) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#53259) junior11
Nem általánosan, de onnan szokott leesni 87-85%-ra amikor már megfontolandó egy másik hdd vétele és adatmentés ha addig még nem történt meg. 87-85% után az esés lehet látványos és lehet elhúzódó, viszont a végkifejleten nem fog változtatni, előbb vagy utóbb a hdd elszáll.

(#53260) BB555BBB
Nincs befeszítve, meghúzva mint állat?

(#53261) vzaza
Amint fentebb írtam a lehető legbiztonságosabb adattároláshoz legalább 2 hdd szükséges, egy a fiókban amire időközönként mented az új adatokat, egy pedig az aktívan használt, természetesen a másodlagos később is pótolható + esetleg felhő. Ha ezen elven vagy akkor mehet az 1TB WD Blue (WD10EZEX) vagy legolcsóbban a Toshiba, lényeg, hogy fontos adatnál előbb vagy utóbb legyen 2db belőle. Mehet 2,5-es is simán, én ezeket preferálom, csendesebbek és hűvösebbek mint a nagyok, mehet az 1TB HGST 7K1000 vagy 1TB Samsung M8 is.

(#53263) sheratan
A green-t én nem ajánlanám, ha nagyon az alja kell olcsón és nincs tovább keret akkor toshiba, de egyik se éltebiztosítás. Ha kompakt kell akkor a 2,5-esek között kellene csemegézni, itt 2TB-ig nyújtózkodhatsz.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53265) King Unique válasza #16820480 (#53263) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Mivel az ilyen mini PC-k nagyon gyatrák áramleadás terén, ezért egy külső 2,5" típus necces lenne...de megoldható azért [link]. Viszont egy 3,5" külső tápos megoldás nyilván stabilabb lenne áramellátást illetően. Továbbá úgyis venni kéne valami kompakt / külső házas adattárat, mivel egy 2,5" / 3,5" HDD nem építhető be közvetlenül a Raspberry Pi-be.
A Green örök vitatéma... vannak, akiknél bevált és jónak tartják, másoknál pont az ellenkezője. Mivel elég vegyesek velük a tapasztalatok, ezért nem igazán lehet nyugodt szívvel ajánlani és gondolom emiatt sem került be az összefoglalóba.

(#53266) junior11 válasza jim bcs (#53264) üzenetére


junior11
veterán

Értem. Nálam hirtelen 100%-ról 77%-ra esett le 18 hibás és 5 gyenge szektorral, melyek át lettek helyezve a tartalékterületre, azóta 3-4 hónap eltelt, nem esett tovább, majd később viszont kiderül mi lesz...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#53267) #16820480 válasza jim bcs (#53264) üzenetére


#16820480
törölt tag

A méret inkább csak olyan szinten érdekes, hogy ne ilyen hangfal méretű dobozban legyen (régebben volt valami WD My Book, az elég nagy volt már azért, bár még kezelhető).

King Unique: A Greent azért kérdeztem inkább, mert amit láttam elsőre neten, ott a Red az ilyen performance széria inkább, a Green meg takarékos. Vagy ezt úgy kell érteni, hogy a minőséggel takarékoskodtak? :B
Igazából nem az alap Pi lenne, hanem egy ilyet néztem, ennek van már rendes dedikált tápegysége, szóval elvileg talán menne. 2,5"-os HDD-hez van egy USB3-as házam, csak aztán úgy alakult, hogy nem használtam ki, annál azért nem néztem ezt a költséget.

Inkább azért is nézelődök a nagyobb tárhely felé, mert az talán hosszabb távra lenne megoldás, most egy 1,5TB-os Samsung van, ami már lassan betelik, így a 2TB nem lenne olyan nagy előrelépés.

(#53268) King Unique válasza #16820480 (#53267) üzenetére


King Unique
titán

Hát, ha méret, akkor mindegyik 3,5" akkora, mint egy kisebb hangfal, igaz némelyiket lehet fektetve is használni. Igen, a Green energiatakarékos, mint a neve is sejteti, de megbízhatóság terén már kérdéses. Egy Red is 5400 RPM és akkora különbségek nincsenek fogyasztást illetően: Blue (Green) | Red.
Stabil tápellátás terén a dedikált, megnövelt áramerősségű USB portokra gondoltam: [link], [link]. Jobb TV-ken már szokott lenni ilyen, így gy 2,5" külső merevlemezt is gond nélkül megpörgetnek.

[ Szerkesztve ]

(#53269) Peczek válasza King Unique (#53262) üzenetére


Peczek
aktív tag

Koszi, a WD RED-et én is ismerem, 3,5-ös külső tárolóba nekem is az van. A Samsung - Seagate ezek szerint hangos ?
Laptopba kéne, tehát az is szempont. Helyből sajnos soha nem elég, még ha használok külső tárolókat is.

(#53270) M0RGI válasza jim bcs (#53264) üzenetére


M0RGI
őstag

Köszönöm!
Esetleg black is szóba jöhet a célra? Ha igen melyik és megéri-e a felárat?

[ Szerkesztve ]

(#53271) #16820480 válasza King Unique (#53268) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem egyre gondoltunk akkor hangfal tekintetében :D
Köszi a tippeket, majd akkor körülnézek, hogy milyen házat érdemes szerezni, és marad szerintem a Red, azt a pár ezer forintot megéri, hogy jobb minőséget kapok.

(#53272) King Unique válasza #16820480 (#53271) üzenetére


King Unique
titán

Külső házaknak van külön topikja, ami az itteni összefoglalóban is említve van.

Hát nem tudom mire gondoltál, de egy normál My Book kb. akkora, mint egy kisebb hangfal. Azért nem többlemezes NAS / RAID házakra gondoltam én sem. :D

[ Szerkesztve ]

(#53273) jim bcs válasza M0RGI (#53270) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#53270) vzaza
Igen a black is, ha azt nézzük az 5 év gari előny ha ez számít, viszont ha előbb utóbb 2db lesz akkor nyugodtan mehet a fentebb említettekből is.

(#53271) sheratan
Ház ügyben érdemes átnézned King Unique kolléga összefoglalóihoz, biztosan találsz neked valót :)
Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53274) #16820480


#16820480
törölt tag

Köszi mindkettőtöknek, utánajárok :K

(#53275) mmili válasza junior11 (#53266) üzenetére


mmili
tag

Érdekesség gyanánt.
Íme az esésgörbém 1 hónap alatt
[link]
[link]
Szép lassan adja meg magát...

(#53276) jim bcs válasza mmili (#53275) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

HDS-t frissítsd, gondolom eredeti. Innen már gyorsabb lesz a móka, kell egy új hdd mihamarabb.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53277) junior11 válasza mmili (#53275) üzenetére


junior11
veterán

Nálam külső HDD-ként van használva, csak néha, úgyhogy ezért lassabb is lesz gondolom az esés, de lehet, hogy évekig még el fog menni, majd kiderül...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#53278) BB555BBB válasza jim bcs (#53264) üzenetére


BB555BBB
tag

Hello,

NZXT H440-es házba van beszerelve a gyári kerettel. A ház nem rezonál, egyszerűen a HDD hangja sok nekem. Mit javasoltok helyette? Egy RED-el esetleg jobban járok? Azokról azt olvastam, hogy halkabbak. Vagy ha arról futnak a torrentek akkor mind1?

(#53279) mmili válasza jim bcs (#53276) üzenetére


mmili
tag

Ma frissítem is. Épp nemrég linkelték be, hogy ingyenes volt a 4.70-es, amit le is töltöttem.
Már keresgélem az utódját, amihez korábban tanácsoltál is EZEX-et :). Viszont tegnap elbizonytalanodtam egy picit, ahogy olvasgattam. "A lehető legbiztonságosabb adattároláshoz legalább 2 hdd szükséges..." . Rendszernek egyenlőre betennék egy 80-as velociraptort (később SSD) ami a polcon pihen. A kérdés utána jönne: játék, torrent, tárolás céljára HDD. Mondjuk 1 db EZEX mindennek partícionálva, vagy beteszek egy 500 GB-s HDD-t játék+torrent célra, és (mondjuk később) egy nagyobb (1.5-2TB) 5400 fordulatos HDD-t tárolásra. Mondjuk 2.5-öst ahogy másnak is ajánlottad.

[ Szerkesztve ]

(#53280) jim bcs válasza BB555BBB (#53278) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#53278) BB555BBB
Próbálj meg lazítani a csavarokon amikből elég 2 db is egy oldalra és esetleg plusz gumibak alkalmazása. A red se lesz sokkal halkabb, mindnek van hangja, amik csendesebbek azok a 2,5"-esek.

(#53279) mmili
Én minden esetben 2 hdd-t javaslok + esetleg felhőt a leírtak szerint, ez egyrészt szubjektív, de ha belegondolsz így kiküszöbölhető a totális adatvesztés, tehát ez valahol jó tanács is. Játék és torrent akármikor visszaszedhető, így nyugodtan vehető 1 db hdd is. Szerintem 500GB doszt elég játékoknak és torrentnek egyaránt, a raptor meg tökéletesen megfelel rendszernek/progiknak, később mehet egy 5400-es vagy 7200-es adat tárolásra.

(#53277) junior11
Így biztosan elleszel még vele egy darabig, de a lényegen nem változtat, neked is hdd csere jön.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53281) BB555BBB válasza jim bcs (#53280) üzenetére


BB555BBB
tag

És mit ajánlanál erre a célra a 2.5"-os HDD-k közül. Biztos, hogy nem lesz halkabb egy RED ami, csak 5400rpm-es?

(#53282) jim bcs válasza BB555BBB (#53281) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Halkabb ha erre vagy kíváncsi. 2,5-esből milyet? 5400-7200, mekkora legyen, 1TB?

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53283) BB555BBB válasza jim bcs (#53282) üzenetére


BB555BBB
tag

1Tb-os legyen, és ha lehet akkor a hangja minimális, felhasználást tekintve csak a torrentek lesznek rajta. Ha kell akkor tudok neki adni egy kis méretű SSD-t cache-nek.

(#53284) jim bcs válasza BB555BBB (#53283) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

1TB WD Red (WD10JFCX)
1TB WD Scorpio Blue (WD10SPCX)
1,5TB Seagate-Samsung M9T (ST1500LM006)
2TB Seagate-Samsung M9T (ST2000LM003)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53285) BB555BBB válasza jim bcs (#53284) üzenetére


BB555BBB
tag

Köszönöm a segítséget. Ígéretesnek tűnnek a versenyzők. A neten lévő adatok alapján még egy WD10EFRX is versenyben van, mivel a hivatalos oldalon: 21dBA idle és 22dBA seek zajszint szerepel. Ha jól láttam ez is ajánlott termék itt a fórumban.

(#53286) generic


generic
senior tag

HTPC-be milyen 3 TB merevlemezt érdemes venni? Filmek lennének rajta, meg pár giga kép, torrent menne rajta gyakran. Az is fontos, hogy ne legyen hangos, és időtálló is legyen.

Esetleg WD red?

(#53287) jim bcs válasza BB555BBB (#53285) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#53285) BB555BBB
Szintén ajánlott sorozat.

(#53286) generic
HTPC-be 2,5"-est aminél 2TB a max., HTPC-hez külső usb 3.0-ás alu házban vagy dokkolóban használva 2,5"-est és 3,5"-est egyaránt, itt a kívánt kapacitás fog dönteni mivel mint az elején írtam a 2,5"-esnél ez véges.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53288) generic válasza jim bcs (#53287) üzenetére


generic
senior tag

3.5-ös miért nem jó belsőnek?

(#53289) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Van bármilyen hatása egy winyó életkilátásaira, hogy vízszintesen, függőlegesen, vagy épp hosszanti irányba függőlegesen van rögzítve?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#53290) Lauda válasza t72killer (#53289) üzenetére


Lauda
félisten

Nincs.

(#53291) jim bcs válasza generic (#53288) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#53288) generic
Már miért ne lenne jó. Azt írtad HTPC-be, én ilyenkor valóban htpc-re gondolok ami mini és nem egy itx házra, többnyire az igazi htpc-kbe 1 ssd és max. + 1 db 2.5-es hdd szerelhető be. Az más kérdés ha van egy itx konfigod htpc-nek használva.

(#53289) t72killer
Nincs, a külső usb-s dokkolók, nas-ok többsége és egyes házak is függőleges felfogatást használnak. A függőlegeshez, vízszinteshez képest oldalirányú szögben nem ajánlott huzamosabb ideig használni.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53292) t72killer válasza jim bcs (#53291) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Köszi mind2töknek:R. Jó eséllyel függőlegesen lesz, a rövidebb oldalára ültetve.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#53293) generic válasza jim bcs (#53291) üzenetére


generic
senior tag

Ez egy kimondottan HTPC, csak a vinyók miatt van egy kicsit magasabb cooler master házban, ahova akár 2*3.5 is befér. :)

(#53294) jim bcs válasza t72killer (#53292) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#53292) t72killer
Ha már témánál vagyunk, akkor nálam a WD5000LPLX függőlegesen van rögzítve 0-a hűtéssel, a WD5000LPVT meg vízszintesen van letéve és 2 régi nagy alu borda hűti alul-felül passzívan.

(#53293) generic
Akkor a választás lehetősége adott :)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53295) Peczek


Peczek
aktív tag

Üdv mindenkinek,

ezek az újabb HDD-ok már halkabbak, mint a régi vinyók ?

Egy régi 250-es fujitsu mhz2250bh g2

helyett egy

1,5TB Seagate-Samsung M9T (ST1500LM006) sokkal hangosabb, vagy ugyanaz?

Laptopba kell, és jó lenne, ha nem lenne hangosabb, mint most.

Ha ez a Seagate tól hangos, (hangosabb mint a mpstani Fujitsu 250-es), akkor marad a

1TB HGST 5K1000 (HTS541010A9E680) vagy a

1TB WD Scorpio Blue (WD10JPVX)

Ja és ezek mind 5400-asok

(#53296) jim bcs válasza Peczek (#53295) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Laptopba rendszer alá a hő miatt is és amúgy is célszerűbb egy ssd-t rakni, adatnak a dvd író helyére caddy-be mehet pl. a 1,5TB Seagate-Samsung M9T.
Ha nincs caddy akkor 2,5"-es hdd egy usb 3.0-ás külső alu házban.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53297) Peczek válasza jim bcs (#53296) üzenetére


Peczek
aktív tag

Köszi,nyitott kapukat döngetsz, a rendszer egy 120-as SSD-n van.

Amit cserélni szeretnék, az a caddy-ben a vinyó, kérdés, hogy a régi 250-esFujitsu-nál (mennyivel) hangosabb lesz a 1,5TB Seagate-Samsung M9T. ?

Mert ha igen, akkor csak egy 1TB-os WD-ot vennék.

(#53298) jim bcs válasza Peczek (#53297) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Akkor helyben vagyunk :D A régi fujidtól mind halkabb.

1TB Samsung M8 (HN-M101MBB/ST1000LM024)
1TB WD Scorpio Blue (WD10SPCX)
1TB WD Red (WD10JFCX)
1,5TB Seagate-Samsung M9T
2TB Seagate-Samsung M9T

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53299) Peczek válasza jim bcs (#53298) üzenetére


Peczek
aktív tag

Köszi, szerintem az 1,5 - ös Seagate lesz, alig drágább, mint az 1 tb - os vinyók, és tárhelyből soha nem elég.

[ Szerkesztve ]

(#53300) Klara_


Klara_
őstag

Evvel Seagaet ST1000LX001 1TB SATAIII 32GB Flash van mar valakinek tapasztalata a 8GB-os SSHD-kal osszevetve?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.