Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52651) -Shadow- válasza Dzsekó (#52648) üzenetére


-Shadow-
aktív tag

Köszi szépen a választ!

(#52652) Anubis_9 válasza Anubis_9 (#52642) üzenetére


Anubis_9
őstag

Senki nem tud véleményt mondani erről? :N

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#52653) FollowTheORI válasza csocs (#52646) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Egyiket NAS-ba tervezték a másikat meg nem... szóval a NAS kell neked (elsődlegesen). :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#52654) csocs válasza FollowTheORI (#52653) üzenetére


csocs
tag

De nem akarom NAS-ba kötni, csak hogy halk legyen :)
Állítólag ezek halkan mennek. Néhány külföldi fórumon próbáltam utánanézni.

A mostani WD Blue EZEX nagyon hangos nekem :(

(#52655) FollowTheORI válasza csocs (#52654) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem hiszem hogy hangban jelentős különbség van a lemezek között azonos méret és márkán belül. :)
Szóval vedd azt amelyik szimpibb.

A Seagate amúgy általában hangosabb mint a WD pl... de nyilván a Blue az 7200-es, szóval azért hangos.

Az "5 ezer fordulatos" lemezek jóval halkabbak lehetnek, bármely gyártótól. Cserébe nem olyan gyorsak nyilván.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#52656) Benőke


Benőke
őstag

Szóval esetleg tipp valakinek? [link]

(#52657) FollowTheORI válasza Benőke (#52656) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Csakis 3.5 col és a 2x2 TB jónak tűnik RAID-1-be...

Azt mindig hozzá kell tenni hogy a raid nem életbiztosítás... elszállhat az egész... szóval erről is kell egy időről időre csinált független mentés (pl egy harmadik külső usb lemezre, vagy a főgépben is van egy 2TB amin ugyanazok az adatok ott vannak szintén) - ha biztonságra törekszel főleg.)

WD Red vagy Seagate NAS megfelelő erre a célra. Előbbi szerintem jobb... csendesebb stb stb. :)

A notilemezek, főleg ha ilyen sokat teszel a gépbe nem fognak kevesebbet fogyasztani.

No meg jó standby policy-val bármi alacsony fogyasztásra bírható... attól függ milyen gyakran nyúlsz hozzá.
Ha relative ritkán, akkor érdemes lekapcsoltatni automatikusan mindent pl félóra üresjárás után.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#52658) csocs válasza FollowTheORI (#52655) üzenetére


csocs
tag

Akkor vegyek inkább lassabb WD-t?
A rendszer SSD-ről megy. Programok is, háttértárnak kell valójában. De egyedül ennek van hangja a gépben, azért zavaró csak. Ha nem lenne, akkor síri csönd lenne a gépben. 1TB-os SSD-t meg nem vennék csak ezért.

(#52659) FollowTheORI válasza csocs (#52658) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Persze, nyugodtan szvsz. :)

Nekem pl a gépembe egy WD Red 4TB van, és meg se mukkan...

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#52660) csocs válasza FollowTheORI (#52659) üzenetére


csocs
tag

Szerinted ez jó lehet?
2 TB elégnek tűnik nekem.

https://ipon.hu/webshop/product/wd_red_2tb_5400rpm_64mb_sata3_wd20efrx/213285

(#52661) FollowTheORI válasza csocs (#52660) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Fentiek alapján, persze. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#52662) Benőke válasza FollowTheORI (#52657) üzenetére


Benőke
őstag

Mindig is fáztam a 3,5 től mindig zajosak voltak, bár a RED ugye lassú, lehet halkabb is lesz. Csak hát még bőven nem az a környezet ahova a red való.
Fogyasztásban 2,5 noti vinyók nagyon tetszenek. töredékét eszik mint egy 3,5. Ezért gondolkodtam ilyenben.
Csak hát ugye nem is az a baj hogy 4db vinyó mennyit fogyaszt mert annyit mint egy darab 3,5 hanem megfelelő alaplap is kell hozzá vagy vezérlő 4 csatival ami már jelentősen magasabb árkategória. Ezért nézelődtem a 2TB -os notivonyók felé. Nem sok van de akad.

Backup -al mindenki riogat, na de ha egy vinyót tennék bele akkor is kéne mentés. :) A külön gépekben meg nem szeretnék adat tárat, csak egy SSD aztán csókolom.

Stand By policivel lehet játszani de úgy is akkor kell majd ha épp leállt a vinyó. :) Csapkodnak a fejek is eleget már a RED -ekben is, nem akarom tetézni a bajt. :U

THX majd még átgondolom. Eddig két szavazat a 3,5 -re :)

(#52663) csocs válasza FollowTheORI (#52661) üzenetére


csocs
tag

Ahogy látom a WD oldalán 6-7 dBA -val hangosabb a Blue 7200 mint a red 5400. Az nem kevés, még ha annak is tűnik.

(#52664) King Unique válasza Benőke (#52662) üzenetére


King Unique
titán

Ha 2,5" HDD, akkor NAS-ba a Red lenne elvileg ideális, de abból csak 1 TB-os van...WD10JFCX. A WD ilyen téren megállt a fejlődésben és a 2 TB változat is 4 tányéros, 15 mm magas Green/ Blue...WD20NPVX | WD20NPVZ (a kettő ua.)
A Toshiba MQ01ABB200 szintén ilyen paraméterekkel bír. Árban és fizikális méretben legszimpibb nekem a 9,5 mm magas ST2000LM003. Az M8 és M9T eredetileg Samsung fejlesztések voltak, tehát annyira nem rosszak. Külső házban nálam is ok mind a kettő.

De 24/7-es NAS üzemre az utóbbi 3 típus nem feltétlenül a legideálisabb. Vagy 2,5" Red, vagy 3,5" NAS HDD, de utóbbi lenne a célszerűbb.

(#52665) Benőke válasza King Unique (#52664) üzenetére


Benőke
őstag

Nem lesz 7/24 -ben. Csak ha itthon vagyunk.

(#52666) cyberkind


cyberkind
félisten

Sziasztok!

Ahogy néztem az 1 terás vinyókban a Blue az ajánlott játékra, 2 terásban meg a Black és a Hitachi, esetleg más és olcsóbb gyártók nem jöhetnek szóba játékra?

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#52667) King Unique válasza adika4444 (#52650) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Azért külső házba eleve 5400 RPM ajánlott... persze lehet 7200-as is akár, de ahhoz nem árt egy full alu rack a jó hővezetés miatt + USB 3.0 port | USB 2.0 port Y kábellel a stabil áramellátáshoz. Valamint a méretekre - 7 | 9,5 | 12,5 | 15 mm - is oda kell figyelni és annak alapján kell a házat is kiválasztani.

2,5" | 7 mm | 5400 RPM | 500 GB: WD5000LPVX | WD5000LPCX

2,5" | 9,5 mm | 7200 RPM | 500 GB: WD5000BPKX

2,5" | 7mm | 7200 RPM | 500 GB: WD5000LPLX

Ha én 2,5" | 7200 RPM | 500 GB merevlemezt akarnék venni, szerintem az utóbbit választanám, amiről a topikban is igen jókat nyilatkoztak [link].
De szerintem ezeknek az 500 GB-os típusoknak elég xar az ár-érték aránya...én ennyi pénzért már biztos 1 TB-osat vennék inkább.

2,5" | 9,5 mm | 5400 RPM | 1 TB: HTS541010A9E680 | ST1000LM024 | MQ01ABD100 | WD10JPVX... | WD10JFCX (kissé drága...)

2,5" | 9,5 mm | 5400 RPM | 1,5 TB: ST1500LM006 (főleg a jó ára miatt)

2,5" | 9,5 mm | 7200 RPM | 1 TB: HTS721010A9E630

Utóbbit használom külső házban, de a stabil működéshez nem ártanak a fentebb említett feltételek.

[ Szerkesztve ]

(#52668) sepsi0 válasza cyberkind (#52666) üzenetére


sepsi0
őstag

Szia!

Én most vettem a fiamnak 2TB-os HGST 3,5" vinyót 18eft-ért újat.... ennél szerintem nincs olcsóbb.
Steam és Origin megy róluk és kicsit lasabb, mint az EZEX.

[ Szerkesztve ]

(#52669) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Ti simán rendeltek HDD-t webshopokból, teszem azt Pick Pack pontra szállítással? Egyfelől azt mondják, hogy ha parkol a fej, több 100 G-t is kibír sérülés nélkül, másrészről meg el lehet képzelni, hogy ezeken az átvevőhelyeken nem bánnak a csomagokkal kesztyűs kézzel... Ami végül is érthető, mert honnan is tudnék, mi van bennük. Mit gondoltok erről?

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#52670) sepsi0 válasza Anubis_9 (#52669) üzenetére


sepsi0
őstag

Nekem van itthon kb. 10db HDD-m.
Van amit futár hozott és jött pick pack pontra is. Sőt külső vinyóim is vannak külön. Abból a WD volt rendesen dobozba csomagolva. A PCX simán bubis fóliába tekeri kb. egyszer, rá egy kartonpapír és kész a csomag (belső HDD-nél). Most a HGST vinyót is így kaptam a Hadverkertől (zacsi kis karton oszt útra kész).
Sőt vettem régi gépeket is amiben volt hdd is és futár hozta.
A lényeg még egy vinyóm sem halt be eddig főleg nem a szállítás miatt.
Hazudok, anno egy seagate 10Gb-os vinyóm haldoklott, de gyorsan eladtam (kb 20 éve ;) )

Amúgy mivel vidíki vagyok (Bicske) én mindent webshopból rendelek. Itt is így árulnak a számtech boltok, kell valami 4 nap és itt van persze 20%-al drágábban... soha nem volt eddig bajom a szállítás miatt.

[ Szerkesztve ]

(#52671) Anubis_9 válasza sepsi0 (#52670) üzenetére


Anubis_9
őstag

Akkor lehet abban valami, hogy hihetetlen nagy külső erőhatásnak is ellenállnak, ha parkolóállásban van a fej. :) Nemrég én is rendeltem egy külső 2,5"-os 1TB-s WD HDD-t és gond nélkül, sérülésmentesen megérkezett. Most PCLand-ból rendelnék, nem tudom, onnan hogy érkezik. Lehet, felhívom őket.

Egyszer, jó 15 éve, biciklivel álltam fejre, de a kezemben volt egy 1,7GB-os HDD, reklámszatyorban. Elég nagyot csattant az aszfalton. :Y Ment még kb. 1-2 hétig, miután nagy kerregések közepette kimúlt szegény. :(

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#52672) cyberkind válasza sepsi0 (#52668) üzenetére


cyberkind
félisten

Heló!

Én 3terás Green-ről nyomom, csak gondoltam bedobok egy gyorasbb vinyót ha már olyanokat ajánlgatnak játékra, de nagyon egyszereplős lett a piac ha olcsón megakarja úszni az ember.

Paranormal Cocktivity

(#52673) sepsi0 válasza cyberkind (#52672) üzenetére


sepsi0
őstag

Nekünk 4db EZEX van itthon. Ebből 1db-on jelent meg 2db bad sector, a több tuti. Tényleg gyorsak is meg jók is de hamar kinőtték a gyerekek őket, sőt még az enyémet is nekik adtam. Így 2db gépben 2-2db ezex lesz a nagyobbik fiam kapta a HGST-t. Kicsit lasabban tölt be pár játék, de játék közben nincs gond (lag vagy ilyesmi).
Azért HGST, mert 2db ezex 30k lett volna és szerintem az újabbak roszabbak az első kettő valami aakz... az újaknak amiből egy badszektoros meg más betűkodjuk van (régiek 2 évesek, újak 1 évesek).
2TB HGST ezen az áron verhetetlen, még lehet veszek 2db-ot hogy legyen itthon :B :K

[ Szerkesztve ]

(#52674) adika4444 válasza King Unique (#52667) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Köszi a részletes listát.
WD5000BPKX van a régi laptopomban, nagyon szeretem.
De akkor adattárolásnál lehet marad az 5400...
Nekem így elsőre a HTS541010A9E680 (egy Hitachy-hoz volt szerencsém régi netbookban, 6 év után is működött úgy hogy előtte napi szinten bekapcsolva macskaköves úton száguldó autóban is volt használva), ST1000LM024 (Seagate-tel szintén jó a tapasztalatom, 2011-es 320 GB-os napi szinten használva 3 évig laptopban autóban is jelenleg 5 javíthatatlan szektorhibája van, igaz jelenleg külső USB2.0-ás rackben van használva), Toshibát azt kihagyom vhogy nem vonzódok ahhoz a márkához, a WD Blue tetszetős bár drágább mint a fentiek, a WD10JFCX-nek pedig erősen borsos az ára...
Tehát 2+1-re szűkült az esélyesek listája:
HTS541010A9E680 SATAIII-as, és ST1000LM024 igaz az csak SATAII-as. Szóba jöhet még a WD10JPVX, igazándiból itt az a kérdés hogy melyiknek milyen a garija. Nekem most a Hitachy tűnik a leginkább nyerőnek... Mennyire lenne ez jó döntés?

üdv, adika4444

(#52675) Baggio04 válasza M107 (#52640) üzenetére


Baggio04
aktív tag

Tervben volt mindenképp, az enyémbe jött egy red. A blacket pedig anyám gépébe rakom át holnap, mivel csak egy 40gb-os ssd van eddig a gépében. És szeretne családi képeket, videókat, meg hasonlókat tárolgatni / gyüjtögetni össze. Részben ezért és részben a hangja miatt is döntöttem, hogy veszek egyet.
Tehát a kérdés csak azért volt, hogy blue vagy red legyen amit megveszek.

Dzsekó:
Két éves Enhance beles CM táp. Másik csatlakozón is ugyanez, másik sata kábelen, másik sata porton is ugyanez.
Hds sem tudhat minden problémát érzékelni, gondolom én.

Baggio

(#52676) jim bcs válasza Baggio04 (#52675) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Hds --> riport küldése, a vezér majd kielemzi mi is van, vagy mi nincs.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#52677) Dzsekó válasza Baggio04 (#52675) üzenetére


Dzsekó
addikt

Esetleg linkelj egy HDS smart képet decimális számokkal. Abból talán többet tudunk mondani, mint a 100/100-ból.

(#52678) King Unique válasza adika4444 (#52674) üzenetére


King Unique
titán

A HGST Travelstar 5K1000 végül is jó választás lehet és van ahol a 3 év garanciát is megadják rá. Bár én személy szerint a túlzott fejparkolása miatt nem preferálom annyira, de egy HDS programmal akár az is kordában tartható.
A WD10JPVX is elmegy, de annál meg ott az elég intenzív motorleállítás és felpörgetés probléma [link]...igaz a fentebb említett programmal, akár annál is kordában tartható [link].
Az ST1000LM024 - korábbi nevén Samsung Spinpoint M8 - szerintem ok, én is használok ilyeneket külső házakban és eddig jók a tapasztalatok. Bár ez csak kis mintaszám és azt nem tudom, hogy hosszabb távon mennyire megbízhatóak? De ilyen téren vsz az eddig említett mainstream, consumer notivinyók közt nincsenek olyan orbitális különbségek, egyik sem egy WD Red. :D

A SATA II/ III egy ilyen 2,5 colos merevlemeznél adattárolásra kb. mindegy. Még előbbi sebességének a felét sem nagyon tudják kihasználni...ez SSD-nél fontosabb szempont inkább.

(#52679) adika4444 válasza King Unique (#52678) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Az írtak alapján ST1000LM024 és WD10JFCX van versenyben.
Egy Samsung Story Station 1 TB nálam kiválóan megy, szal ha ez még samsung féle akkor ígéretes lehet.
A WD pedig azért, mert WD és mert Red.
A 4.71 (asszem ez a verziószáma) verziójú HDS-ben ahogy nézem már megoldották hogy ne felejtse el a beállítást, tehát ahogy rákötöm a gépre a vinyót rögtön megakadályozza a felpörgés-leállás című játékot...

Konklúzióként tehát szerintem tesómnak akinek keresem marad az ST, én meg majd meglátom nála hogyan megy. Nálam az a kérdés, hogy a +1 év gari na meg a WD márka megéri-e azt a 8000 Huf-t. Hajlok arra, hogy igen. HA már megveszem minőségi legyen és egy esetleges hiba esetén a harmadik év elején elromláskor ha már az adatokat vissza kell másolnom legalább nem kell új HDD. A WD-nek és a ST-nek milyen a garis szolgáltatása? Még nem kellett HDD-t gariztatnom, de ki tudja... Egyszer még lehet hogy szükségem lesz a gariztatásra.

üdv, adika4444

(#52681) King Unique válasza adika4444 (#52679) üzenetére


King Unique
titán

Hi,

Talán még a Hitachi is beleférne, de ha a másik kettő szimpatikusabb, akkor legyenek azok. Bár azért a WD10JFCX-hez hozzá kell fűzni, hogy az speciális, kifejezetten NAS és RAID üzemre való merevlemez. Voltak arról véleménykülönbségek, hogy az ilyen mennyire ajánlott egymagában desktop használatra, lehetnek-e hátulütői? WD oldalán is finoman említik [link], de a gyakorlatban nem nagyon panaszkodott még erre senki, aki sima adattárnak használta PC-ben, vagy külső házban. Tehát végül is vállalható a Red ilyen célú használatra és valóban minőségi darab, a +1 év garancia is előnyös.

Garanciakérdés terén meg szerintem inkább az adott bolt / webshop a mérvadó, ott hogyan viszonyulnak a dolgokhoz. Nyilván olyan helyen kell venni, ahol megadják rá a teljes garanciát, mert a Red esetén is sok helyen csak 2 éves garival forgalmazzák...

(#52682) Benőke válasza King Unique (#52681) üzenetére


Benőke
őstag

Olvastam egy kifejtős részt ahol ecsetelték mik a különbségek FW szinten a spéci lemezek és a desktop lemezek között. Adott esetben kék halált is okozhatnak, nem olyan elnéző a hibák tekintetében pl , de majd ha valaki ért hozzá kifejti, ami mellesleg jó is lenne.... Ettől függetlenül mivel adattárnak nincs használható normális hdd (WD nél blue és black nem aklalmas erre, green meg hulladék volt) ezért sokan használják pl a WD red -et... Engem is erre terelnének :D

(#52683) King Unique válasza Benőke (#52682) üzenetére


King Unique
titán

Amúgy erről van szó [link]. De azért teljesen más OS-t futtatni róla, meg adattárnak használni, amit alkalmanként veszel elő. Én is használok Redet külső házban, de még nem futottam bele emiatt semmi kellemetlenségbe és innen a fórumról sem jelezték.
Na meg, ahogy mondod... ha nem Red, akkor mégis mit vegyen az ember, ami 5400 RPM és megbízható adattárolásra, főleg külső meghajtóként használva? 2,5" méretben még akad választék, de 3,5" esetén már problémásabb. Lehet egy Green / Seagate ténylegesen desktop használatra való, de nem vagyok előrébb, ha idejekorán elkezdi termelni a szektorhibákat és/ vagy beadja a kulcsot... :D

(#52684) junior11 válasza Benőke (#52682) üzenetére


junior11
veterán

SSD mellé 3,5" méretben asztali gépbe adattárolásra 5400-as blue vagy green nem jó? Pl. WD20EZRZ Éppen az egyik rokonom keres SSD mellé 2TB méretben.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#52685) torma99


torma99
aktív tag

Üdv, valakinek lenne tapasztalata a Toshiba X300 szériájával?

Ezek a legolcsóbbak 4-5-6 TB-s változatban. Az olcsó húsnak híg a leve kategória miatt kérdezem, bár még nagyon újak. (most wd blacket használok, de 4TB-nál 26 ezer a különbség a kettó között)

A gépem még régi BIOS-os, Intel ICH10R déli híddal, de ha jól értem itt a GPT, MBR mizériát ADAT-ként 64 bites rendszerrel tudom használni, hogy a windows lássa az egész meghajtót 2 TB felett is.

(#52686) King Unique válasza junior11 (#52684) üzenetére


King Unique
titán

A 3,5" 5400-as Blue az már valójában mind Green, ha jól tudom. Szimpla átcímkézésről van szó, amit az összefoglaló is kiemel. Aztán, hogy azok mennyire jók és megbízhatóak, azt döntse el mindenki maga...

(#52685) torma99: itt a topikban nem igazán ajánlottak, mert állítólag nem annyira megbízhatóak. De mindig akad pár tag, aki jön és bizonygatja, hogy a nála üzemelő X TB-os példány teljesen ok. Ekkora árkülönbözetnél viszont már valóban érdemes megfontolni. Saját felelősségre nyilván veheted, aztán majd elválik. De, ha annyira biztosra akarsz menni, akkor lehet jobb, ha az összefoglaló és itteni szakik tanácsai alapján választasz. 2 TB felett pedig alapból GPT-re kell inicializálni a lemezkezelőben.

[ Szerkesztve ]

(#52687) torma99 válasza King Unique (#52686) üzenetére


torma99
aktív tag

Köszönöm a gyors választ, inkább spórolok akkor még két hónapot és marad a WD Black. Bevált recepten nem változtatok így, hogy a kérdéses a minőség.

[ Szerkesztve ]

(#52688) junior11 válasza King Unique (#52686) üzenetére


junior11
veterán

Igen, olvastam az átcimkézésről, de gondolom sima adattárolásra megfelel(ne) neki SSD mellé, mivel a RED mégis más üzemre való, bár ahogy olvastam, sokan használják szintén adattárolásra is, megemlítem neki, s majd eldönti.

Másik dolog: Nézegtem a notikba való 2,5"-os 2TB HDD-ket, hát nem nagy a kínálat, itt ha jól láttam, csak a Seagate-Samsung M9T ajánlott. WD-nek pl. csak Blue-t láttam, viszont jóval drágább, és egy Seagate Mobile 2TB új modellt találtam.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#52689) Anubis_9 válasza King Unique (#52686) üzenetére


Anubis_9
őstag

Az egyik ilyen tag most én leszek. :DDD 2,5 éve használok egy 3TB-s DT01ACA300-as HDD-t. Mielőtt megvettem, érdeklődtem róla itt a fórumon, ahol is mindenki óvva intett még a márkától is. Ennek ellenére gond nélkül üzemel mind a mai napig és ezt a HDS is alátámasztja. A boltban, ahol vettem, a srác sok Toshiba HDD-t elad és azt állítja, a WD-kez képest alig hoznak vissza hibásak közülük.

Amúgy lecserélném egy 4TB-sre, de nagyon nem tudom, mit vegyek. Szemezek egy RED-del, de hát elég drága. Az a baj, ez az X-es Toshiba 7200-es...

torma99: hol árulnak ilyen X300-asokat? Sehol sem találom...

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#52690) King Unique válasza junior11 (#52688) üzenetére


King Unique
titán

Használni nyilván használhatja, az ok. Viszont, ha a megbízhatósága kétes és elkezdi dobálni a szektorhibákat, akkor az se jobb, mint az egyébként megbízhatóbb Rednél esetlegesen előforduló probléma. Utóbbira meg ugye nem volt eddig a gyakorlatban különösebb panasz.

2,5" notivinyók fejlesztésében a Seagate most az élen jár. Legutóbb adták ki a 2 TB-os, 7 mm magas, 1 TB-os lemezeket használó típusokat [link]. Ehhez a képest a Toshiba és a WD a maga 4 tányéros, 15 mm magas monstrumaival nagyon el van maradva...a Hitachi meg eleve nem gyárt ekkorát... Tehát ilyen téren jó a Seagate, bár a megbízhatóság már más dolog. De az M8 / M9T általában azért többnyire jó szokott lenni.

(#52691) junior11 válasza King Unique (#52690) üzenetére


junior11
veterán

Igen, amit néztem Seagate Mobile 2TB is 7mm-es volt, gondolom akkor már az új fejlesztés. Hosszútávon azonban mennyire lesznek megbízhatóak, még senki sem tudja...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#52692) King Unique válasza Anubis_9 (#52689) üzenetére


King Unique
titán

Igen tudom, olvasgattam a beszámolókat már korábban is. Elhiszem. :K De nyilván akadnak negatív tapasztalatok is, ami alapján megszületik egy általános vélemény. Amit persze nem kell feltétlen szentírásnak tekinteni és mindenki maga dönti el, hogy mit vesz. Ennyi erővel sokan lehúzzák a Seagate HDD-ket megbízhatóság terén, de vannak akik meg arra esküsznek. A Toshibák ára amúgy tényleg nagyon jó, nem csak a belső, de a 3,5" külső merevlemezeiknek is. Igaz ott a műanyag burkolat + 7200 RPM párosítás nem a legszerencsésebb, bár akad rajta pár szellőzőnyílás.

(#52691) junior11: azokat még nem is lehet itthon kapni...szóval még tényleg arrébb van a nagy tapasztalat velük kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#52693) torma99 válasza Anubis_9 (#52689) üzenetére


torma99
aktív tag

(#52694) TomCat85


TomCat85
tag

Sziasztok!

Tárolásra, külső házba, melyik a megbízhatóbb? (hosszú távra terveznék vele)

WD Blue 2TB 5400 rpm 8 MB SATA3 WD20NPVZ (mint megtudtam névleges Blue, valójában Green :-S)

vagy

SEAGATE 2TB Samsung-Seagate M9T 5400rpm 32MB 2.5 SATA ST2000LM003

Köszi szépen!

Üdv.,
-TC.

[ Szerkesztve ]

(#52695) King Unique válasza TomCat85 (#52694) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Szerintem ezt nehéz eldönteni és nem is lehet egyértelműen egyiket, másikat rávágni... Mindkettőt több gyártó használja gyári külső merevlemezeknél is, de arról nem nagyon találni statisztikát, hogy melyik bírja tovább. Illetve a 2,5" Green / Blue nem feltétlenül említhető egy lapon a 3,5" társaival.

Én személy szerint az M9T sorozatot preferálom inkább a kisebb mérete, valamivel nagyobb sebessége, illetve a kedvezőbb ára miatt. Továbbá ezekhez elég egy normál, 9,5 mm-re szabott külső ház és nem kell speciális, 4 tányéros notebook merevlemezekhez valót venni, amik drágábbak.
A legbiztosabb megoldás pedig az, ha idővel többet is beszerzel és több helyen tarolod a fontos adatokat. Kizárólag egy merevlemezen tárolni mindent amúgy sem ajánlott!

[ Szerkesztve ]

(#52696) TomCat85 válasza King Unique (#52695) üzenetére


TomCat85
tag

Igen, ismerem az álláspontodat, köszi szépen még egyszer. :-) Csak gondoltam, hátha van még esetleg valakinek tapasztalata valamelyikkel?! Érdeklődéssel várom a további véleményeket, köszönöm! ;-)

(#52697) Benőke válasza King Unique (#52695) üzenetére


Benőke
őstag

"Kizárólag egy merevlemezen tárolni mindent amúgy sem ajánlott!"

Na de még is akkor hol? :)

[ Szerkesztve ]

(#52698) King Unique válasza TomCat85 (#52696) üzenetére


King Unique
titán

OK. Persze, más véleménye is mérvadó. Bár szerintem natúrban ilyen 2,5" 15 mm magas vinyókat kevesebben vesznek, mivel adott belső méretet kezelő külső házon és PC-n kívül nem nagyon lehet máshol használni őket. Leginkább a 2,5" WD gyári külső vinyókban vannak ilyenek.

(#52697) Benőke: nagyobb mennyiségű és fontos adatokat 2-3 db belső / külső HDD-n, vagy akár RAID megoldással érdemes tárolni. Kisebb mennyiséghez a felhő, optikai lemez is jó alternatíva pluszba.

[ Szerkesztve ]

(#52699) Dzsekó válasza TomCat85 (#52696) üzenetére


Dzsekó
addikt

Szerintem is Samsung, már csak a mérete miatt is. Samsung utolsó szériás vinyói elég megbízhatóra sikerültek. Reméljük, 2,5"-os vonalon Seagate tovább viszi ezt a minőséget. 3,5"-os vonalon sajnos megszűnt a fejlesztésük, miután felvásárolta őket a Seagate.

(#52700) TomCat85 válasza King Unique (#52698) üzenetére


TomCat85
tag

Nem akarom máshol használni, csak külső házba, így a további "felhasználhatósága" nem szempont. ;-) A megbízhatósága viszont nagyon is. :-)

(#52699) Dzsekó: Azzal meg pont ez a bajom, hogy Seagate.

Vagyis vagy Green vagy Seagate, két rossz közül a kisebbik rosszat szeretném, ill. a kisebb lehetőséget a meghibásodásra. :-)

Elég rossz tapasztalatom van mind a kettővel, ezért lennék kíváncsi, ha valaki használja ezeket a típusú vinyókat, mi az észrevétele?!

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.