Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52851) BMS


BMS
őstag

Na hali

10%os kondíció miatt megértem egy cserére.
Max 10-15ezrem van belső merevlemezre és csak annyira kell hogy win7 vagy win10blegyen rajta meg a cs go játék,csak ennyi lenne rajta(meg ugye a gamer egér driver,egyéb driverek stb..) erre ti melyiket ajánlanátok? Elég az 5ezres fordulatú is?

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#52852) lood55 válasza lood55 (#52812) üzenetére


lood55
tag

Hali!

Erre valaki?
#52812

(#52853) ló úr válasza BMS (#52851) üzenetére


ló úr
őstag

A gémer egeret ki kellett emelned :D Vegyél egy 500 GB -1 TB WD Bluet. 500-as AAKX (azthiszem), 1TB EZEX legyen. Probléma megoldva. Kb 2 ezer ft a difi a 2 méret közt, de az ezex drágább mint 15 picivel.
~500 ft a difi iPon-on. Egyértelműen EZEX legyen :)

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#52854) Alteran-IT válasza ló úr (#52847) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Igazából ha nem használod, akkor is, tehát ebből a szempontból mindegy, viszont a Windows hamarabb képes kinyírni a ki-be kapcsolgatásokkal, főleg ha a tápegység se valami izmos és sajnos nem mindenki vesz normális tápegységet (13-14 fölött kezdődik a jó minőség és akkor az is csak 300-350 Wattos, a legtöbben meg megveszik 8-9 ezer forintért a gyenge és instabil 5-600 Wattos tápegységet), pedig a HDD vesztét legtöbbször az okozza.
Vagy jó a konfigod, vagy szerencséd van :D

(#52855) mobal


mobal
MODERÁTOR

Nem tudjátok, hogy a külső WD My Portable Elements HDD-ben belül milyen lemez lapul?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#52856) junior11 válasza mobal (#52855) üzenetére


junior11
veterán

Az Elements szériába szerintem ugyanaz a HDD kerül, mint a Passport ultrába: [link] Bővebben a külső merevlemezek topicjában érdeklődhetsz [link]

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#52857) King Unique válasza mobal (#52855) üzenetére


King Unique
titán

Szerintem eléggé magától értetődő... azok a gyártók, amelyek belső HDD-t is készítenek, a külsőkbe is általában a saját merevlemezeiket rakják bele. Illetve 2,5" méretben van, amikor speciális, integrált USB aljzatos megoldásokat. Utóbbi gondolom költséghatékonyabb lehet és csökkenthető vele a hosszméret. Továbbá hiába szedi ki belőle valaki, de emiatt nem lesz használható máshol (pl. laptop, másik külső ház) a merevlemez, így oda újat kell venni. Ügyes. :D
Illetve az Elements Portable 1 TB esetén pont fentebb linkelte a fórumtárs a HDS screenshotot [link]. Amúgy inkább My Passport Ultra a nyerő, már csak a +1 év garancia miatt is. Lehet ugyan, de nem feltétlen érdemes spórolni azon a pár ezresen az Elements javára.

WD
• 500 GB - 1 TB —► 2,5" WD Blue | 1 TB: WD10JMVW* (WD10JPVX)
• 1,5 TB - 3 TB —► 2,5" WD Green / Blue | 2 TB: WD20NMVW* (WD20NPVX = WD20NPVZ)

Illetve ilyen integrált USB-s mobil HDD akad más gyártóknál, illetve azok külső merevlemezeiben is:

Samsung (Seagate)
• 500 GB - 1 TB —► 2,5" Spinpoint M8U (Spinpoint M8) | 1 TB: ST1000LM025*
• 1,5 TB - 2 TB —►2,5" Spinpoint M9TU (Spinpoint M9T) | 2 TB: ST2000LM005*
• 4 TB —►2,5" Spinpoint M10P | ...?

Toshiba
• 500 GB - 1 TB —► 2,5" MQ01ABDxxx | 1 TB: MQ01UBD100* (MQ01ABD100)
• 1,5 TB - 2 TB —►2,5" MQ01ABBxxx | 2 TB: MQ01UBB200* (MQ01ABB200)
• 3 TB —►2,5" MQ03ABBxxx | 3 TB: MQ03UBB300* (MQ03ABB300)

* Az integrált USB aljzat miatt más szokott lenni a merevlemezre címkézett modellszám, de ezt leszámítva lényegében ugyanaz, mint a SATA-s alapmodell.

[ Szerkesztve ]

(#52858) mobal válasza King Unique (#52857) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Azért hülye én sem vagyok. Ez az infó azért érdekel, mert szeretném tudni, hogy egy blue (vs. black) hdd mekkora áram erősséget igényel - és jó lesz e külön táp nélkül a raspberry pi-hoz.

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#52859) Benőke válasza King Unique (#52857) üzenetére


Benőke
őstag

Spinpoint M10P -t már láttam valahol csak 2TB modellben. M9T től 13k val drágábban.

(#52860) King Unique válasza mobal (#52858) üzenetére


King Unique
titán

Akkor meg lehetett volna nézni a specifikációt, ahol írják az áramértékeket (felpörgés max 1 A). Valamint a matricáján is rajta van a működési áramfelvétel (5 V | 0.55 A), ami pl. a WDJMVW-nél is nyilván ennyi. llletve ugyanígy lecsekkolható a Black-nél is. + Ehhez a témához még az alábbi hozzászólást tudom csatolni [link]. Tehát egy dolog a névleges érték, attól a gyakorlati áramfelvétel még eltérhet.

Amúgy a Raspberry PI féle mini PC-k elég gyatrák ilyen téren... 1 db USB 2.0 port egy ilyen vackon vsz nem fogja rendesen meghajtani és alapból 2 db port —►USB Y kábeles megoldás fog kelleni hozzá. Sőt, lehet az sem lesz elég és aktív USB hubra / külső tápadapterre lesz szükség. Utóbbihoz meg olyan külső ház kell, amin van USB DC Power bemenet [link].

(#52859) Benőke: a 2 TB-os az az M9T, de biztos, ha te mondod. Amúgy azt nem tudtam pontosan én sem, hogy a 4 TB-os M10P modellszáma mi lehet, de talán az ST4000LM016. Bár nem biztos és ez inkább már saját Seagate fejlesztésnek tűnik, aminél a 128 MB cache is elég komoly.

[ Szerkesztve ]

(#52861) Benőke válasza King Unique (#52860) üzenetére


Benőke
őstag

M9T
M10P?

Seagate oldalán itt figyel a 2TB verzió, de ugyan itt van a 4TB is amit említettél.

(#52862) King Unique válasza Benőke (#52861) üzenetére


King Unique
titán

Igen, ezeket már nézegettem én is, de nem volt egyértelmű, hogy melyik a Spinpoint M10P. Ebben a tesztben is csak egy rövid utalást találtam rá, hogy az ST4000LM016 már az. Amúgy jó drága az 2 TB-os, vagy lehet a Samsung túl olcsó... :D

[ Szerkesztve ]

(#52863) mobal válasza King Unique (#52860) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ez megint az amit megnéztem, csak nem tudtam pontosan, hogy milyen lemez lapul a dobozban! :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#52864) King Unique válasza mobal (#52863) üzenetére


King Unique
titán

Általában ezeknél kommersz HDD-ket szoktak használni, így WD esetében abból és az adott tárolókapacitásból is kikövetkeztethető. Illetve eleve az 5400-as játszik, valamint túl vékonyat (7 mm) sem szoktak beletenni, hacsak a külső burkolat mérete nem indokolja.

Amúgy, ha érdekel a belsejük, akkor TechPowerUp oldalát tudom javasolni. Ott található egy rakás átfogó teszt szinte az összes gyártó termékéről.

Továbbá általában a 2,5" WD Blue / Green merevlemezek áramfelvétele viszonylag szolid és azokra van a legkisebb érték címkézve. A fentebb linkelt mérésben a Green sem eszik sokat, ahhoz képest, hogy 4 tányéros. Illetve lehet érdemes lenne egy külső tápos, 3,5" megoldást is megfontolni. Annál eleve nem lenne ilyen áramellátási probléma.

[ Szerkesztve ]

(#52865) mobal válasza King Unique (#52864) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ez az amit nem találtam napközben (bár szar lassú vpn-en keresztül nem csoda). Köszi!

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#52866) Vesa


Vesa
veterán

Üdv,

Cserélnék rendszerlemezt, de mivel audio és egyéb munkára is használom, az SSD-t nem merem bevállalni.
A kérdés az, hogy a WD Black miben tud többet a 7200-as Blue-nál, mert jóval drágább de gondolom nem véletlenül? Megbízhatóbb? Gyorsabb? Kvázi, megéri Black-et venni?

A tudomány a valóság költészete!

(#52867) Dzsekó válasza Vesa (#52866) üzenetére


Dzsekó
addikt

Valamivel megbízhatóbb a Black, de szerintem nem éri meg a felárat. Gyorsabbnak nem gyorsabb, kb. ugyanaz, ha a 7200RPM-es Blue-t veszed. Az 5400RPM-es Blue-nál természetesen gyorsabb a Black. Ha kell az 5 év gari, akkor is Black-et vedd. Szóval szerintem Blue 7200RPM, de mentésed legyen a fontos dolgokról.

(#52868) L4CI2


L4CI2
aktív tag

Üdv

Vásároltam spanom laptopjába innen a listáról egy WD WD5000LPLX-et .
És van egy olyan problémánk hogy állandóan kiparkol ha kell hanem ilyenkor van egy lagg még felpörög újra a lemez.
Előszór azt hitem ez a WDidle3.exe tool kell hogy kilőjem a parkolást ki is kapcsoltam de semmi :(
Másodszorra kikapcsoltam Windows energia beállításokba merevlemez kikapcsolását .. semmi...
Harmadszorra találtam egy szoftvert itt fórumon írta valaki APM ki kell kapcsolni ezzel cuccal minden indításkor na ez végre siker minden király gyors teszi a dolgát nagyon bevált :) (hdparm for Windows )
Na is most jön a kérdés erre nincs valami végleges módszer hogy ne kelljen a toolt futtatni minden indításkor ?
Vagy Gari mert rossz a HDD firmware ?

[ Szerkesztve ]

(#52869) Dzsekó válasza L4CI2 (#52868) üzenetére


Dzsekó
addikt

wdidle3 meg kellene, hogy csinálja a parkolás kikapcsolást.
- 1.05-ös verziót használd, többi nem igazán működött nálam, összefoglalóban a link le tudod tölteni WD oldaláról
- a vinyót sata ide módba kell rakni, és úgy futtatni wdidle3-at dos alól (ahci még véletlenül sem jó)
- miután kiadtad a wdidle3 /d parancsot, ellenőrizd le wdidle3 /r-el, hogy végrehajtotta-e a változtatást a progi.
- ezután áramtalanítsd a vinyót
- ha ez megvan, akkor vinyó bekapcsolás után visszarakható ahci-be a vinyó

(#52870) Vesa válasza Dzsekó (#52867) üzenetére


Vesa
veterán

Köszönöm a választ!
Akkor jóformán a garanciáért kell többet fizetni. Végülis 8k a +3év garanciáért nem annyira vészes.

A tudomány a valóság költészete!

(#52871) L4CI2 válasza Dzsekó (#52869) üzenetére


L4CI2
aktív tag

re
utána olvastam nem azért írok mert béna vagyok
wd3idle böl 1.05 volt , ahci mod biosba kikapcsolva , rendes dos (még csak véletlenül sem freedos-bol ), elellenőrzés is megvolt írta is hogy kikapcsolva, arámtalanítás is megvolt , sőt egy tök más PC-be más kábel más deszka ,más táp , más oprendszer alatt is csinálta .
csak ez az AMP kikapcsoló progi oldotta meg a dolgot de ha azt mondod ez gáz én visszaküldöm gariba.

(#52872) Benőke válasza Dzsekó (#52869) üzenetére


Benőke
őstag

wdidle3 egy ideje már nem kapcsol ki hanem valami nagy intervallumba kapcsol, de igazából attól meg zakatol, vagy egyszerűen tesz rá magasról. Ezt már az erre szakosodott fórumban többen is jelezték. :U

(#52871) L4CI2
HA így működik, mármint nem működik a parkollás és nem akad a rendszer akkor hagy így. A parkolgatás csak azért van hogy hamar tönkremenjen a HDD. Gariba nem cserélik csak ha tönkrement, ha sokat parkol és fél év alatt eléri az egész életére tervezett mennyiséget manapság az fícsör nem pedig hiba...

[ Szerkesztve ]

(#52873) L4CI2 válasza Benőke (#52872) üzenetére


L4CI2
aktív tag

szerintem ez tuti valami HDD firmware hiba lesz és az viszont garis

nekem még nem volt olyan HDD-m ami játék alatt kikapcsolt és várni kellet még újra felpörög .. (kötve hiszem hogy többi hdd így működne )
nincs valami végleges megoldás ami kikapcsolja az apm-et ? vagy inkább küldjem vissza gariba ?

(#52874) FollowTheORI válasza L4CI2 (#52871) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ez gáz, küld vissza.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#52875) Dzsekó válasza Benőke (#52872) üzenetére


Dzsekó
addikt

Tudom. Egy olyan nagy számra rakja a parkolási időintervallumot, hogy sosem éred el a vinyóval ezt az időt, azaz kvázi kikapcsoltad a parkolást. Nekem a /d parancs óta csak a tényleges vinyó ki és bekapcsolások számával nő a load/unload cycle count értéke. Több új vinyónál is megcsináltam a /d paranccsal a kikapcsolást, ott kb. egyezik a load/unload értéke a start/stop értékével a smartban. Tehát a smart adatok alapján is elmondható, hogy kikapcsoltam a parkolást. Pedig még nálam sokszor üresben megy a gép, mert bealszom előtte.

L4CI2: Sajnos ezzel nem fogják gariba visszavenni, mert smart alapján egészséges a vinyó. Marad sajnos a szoftveres hdparm. Ezt be tudod tenni az automatikus indításba, hogy ne kelljen kézzel indítgatni windows indulás után. Ha zavar a dolog, akkor el is adhatod a vinyót érték csökkenten a hiba megjelölésével, és vehetsz másikat. De félő, hogy az is ilyesmit fog művelni.

[ Szerkesztve ]

(#52876) L4CI2 válasza Dzsekó (#52875) üzenetére


L4CI2
aktív tag

igen ez már így megy automatikusan fut .bat filet beraktam megfelelő paraméterekkel az indítópultba :)
Jó akkor így marad más problémát nem észleltem. írás/olvasás sebesség rendben, random acces is oké :), felület teszteken is átment

[ Szerkesztve ]

(#52877) FollowTheORI válasza Dzsekó (#52875) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

dupla...

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#52878) FollowTheORI válasza Dzsekó (#52875) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem meg igen... ugyanis az nem normál működés hogy magától leáll... igaz nem derült ki mennyi idő után és hogyan.

SMART ide vagy oda ez így nem jó... és tuti hogy garanciás probléma... nem minden a SMART.

Én legalábbis tuti visszavinném.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#52879) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Sziasztok!

NAS-ba 0-24órás üzemre otthoni felhasználásra milyen winyót vegyek?
WD RED-et ajánlotta 1 barátom, de a nagykerbe ahol vannak akciós dolgok (javított eszközök és bontott csomagolásúak) 25db winyó van, mind WD és 80%-a RED....Nem tűnik megbízhatónak....
Valakinek javaslata?

[ Szerkesztve ]

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#52880) FollowTheORI válasza JoceeHunt (#52879) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nincs jobb. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#52881) VVoid


VVoid
aktív tag

Sziasztok,

jól sejtem, hogy az új 4TB-os Seagate Spinpoint M10P, ami elvileg ebben van: link, SMR-es, azaz nagyobb adatmennyiség írása esetén egy idő után durván belassul?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#52882) FollowTheORI válasza VVoid (#52881) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Eléggé valószínű... :K

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#52883) VVoid válasza FollowTheORI (#52882) üzenetére


VVoid
aktív tag

Köszi. :R
Akkor inkább nem kell... :(

(#52884) King Unique válasza VVoid (#52881) üzenetére


King Unique
titán

Mindegyik 2,5" 4 TB-osban a Spinpont M10P van, mivel csak a Seagate-Samsung gyárt ekkorát. Amúgy fent van a gyártó oldalán ez az adatlap, bár azt nem tudom pontosan, hogy vajon ez már az M10P sorozat...? Aztán van még 3 TB-os Toshiba és WD [link], előbbi biztos PMR [link]. De gondolom a WD30NPRZ is.

SMR-nél ez a durva belassulás amúgy gyakorlati tapasztalat, vagy csak xy cikk alapján hallottad / állítod?

[ Szerkesztve ]

(#52885) VVoid válasza King Unique (#52884) üzenetére


VVoid
aktív tag

Szia,
nem saját tapasztalat, ezért is kérdeztem itt rá, mert nemrég olvastam az SMR drive-okról, hogy ha egyszerre nagyobb adatmennyiséget írsz rá, pár tíz GB után hajlamos belassulni, ez a technológia sajátossága. Itt találtam némi infót konkrétan a 4TB Seagate-ről:
[link]:
"I picked this up on Saturday to back up my music. On Sunday I decided to transfer a 360 GB file. Took over 9 hours to copy off my computer. It only took 45 minutes to download from a WD external hard drive with USB 3.0 This will be going back to Costco tomorrow. Was leary about buying the Seagate in the first place. I should have listened to my gut and just got the WD. (just ordered the WD 3TB and should have it by the end of the week)"
és itt:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#52886) King Unique válasza VVoid (#52885) üzenetére


King Unique
titán

Hát, ha ott azt írják, akkor biztos. Bár az a 9 óra annyi adatnál elsőre kicsit irreálisnak hangzik USB 3.0-án. A másik cikk kapcsán pedig a lemezterhelésnél írják is, hogy a Windows Defender is bekavart. Valamint apró fájlok másolásakor nyilván visszaesik az adatátviteli sebesség USB 3.0-án is. A magas, szekvenciális értékek tartósan leginkább csak nagyobb fájloknál (pl. ISO) érhetőek el. Valamint a sebesség függ még a forrásmeghajtó teljesítményétől is. Ha az tele van pakolva, fájlrendszere töredezett, akkor azok is negatívan befolyásolják.

Amúgy hasznos infók vannak a második cikkben, regisztráció után a csatolt képek is megtekinthetőek. Egyéb és az azokban lévő infókból például kiderül, hogy UASP módban (SCSI Disk) csatlakozik a meghajtó és a 4 TB-os M3 Portable belseje ST4000LM016. Tehát ezek szerint nemrég jól tippeltünk, hogy ezekről van szó az M10P esetén [link]. Bár a CrystalDiskInfo 16 MB puffert ír az M3-nál, de a Seagate adatlap szerint 128 MB. Illetve további érdekesség, hogy ezen modell integrált USB aljzatos szokott lenni és az ilyen HDD-knek eleve más a modellszáma [link]. Ellenben a 4 TB-osnál nem. Tehát, vagy nem integrált, vagy mégis és ugyanaz a modellszám, vagy az adatok kijelzése pontatlan az egyes programokban.

De mindenképpen elgondolkoztatóak ezek az infók. Manapság egyre több gyártó áll elő ilyen 2,5" 4 TB-os külső megoldásokkal és ugye mindegyikbe ezek az SMR technológiás HDD-k kerülnek ekkora méretben. Hogy majd a tapasztalatok és a pro / kontra milyen lesz, az jó kérdés? Bár konkrét állásfoglaláshoz jó lenne egy ilyet személyesen is letesztelni.

Köszönöm az információkat! :R

[ Szerkesztve ]

(#52887) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Nekem van egy 8TB desktop... saját tapasztalatból is mondhatom hogy belassul... egy párszor 10GB-ig jó... és utána onnantól teljesen ingadozó a sebesség. :)

Ezek a lemezek arra jók hogy egyszer rászenveded a sok adatot és utána csak olvasás.
Illetve ritkán rámásolsz egy keveset.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#52888) ggg666


ggg666
őstag

Tessék smr (8TB-os seagate) több mit 7TB írt adat és adatellenőrzés ugyancsak 40 óra alatt

[ Szerkesztve ]

(#52889) King Unique válasza ggg666 (#52888) üzenetére


King Unique
titán

Bár azért 7 TB adat írása + olvasása is alapból eltart egy darabig, de a 40 óra lehet kicsit sok. Akkor ezek szerint meg kell barátkozni vele, hogy ezek ilyenek.

(#52890) ggg666 válasza King Unique (#52889) üzenetére


ggg666
őstag

Durván elfeleztem a 40 órát, kijött a több mint 100MB-os írás + a másik 20 órára olvasás ez azért nem olyan rossz.

Bár egyértelmű, hogy írásban lassabb, majd a következőt tesztelem külön írásban is.

[ Szerkesztve ]

(#52891) Walter_White


Walter_White
senior tag

Sziasztok!
Jelenleg van 2x1Tera WD10EZEX vinyóm Adattárolásnak. - és van egy 500-as Külső.

és szeretnék érdeklődni hogy csak Játékok alá milyen HDD-t javasoltok ? - esetleg még Torrent letöltések mennének rá (nem fontos hogy piszok gyors legyen, csak ne legyenek Mikrolaggok, Laggok - ugy halottam HDD-től is lehetségesek)

Néztem:
1TB WD Black 3.5" 7200rpm 64MB SATA3 WD1003FZEX - 3 év gar 22.890 Ft 3 év gar
2TB Seagate 3.5" 7200rpm 64MB SATAIII winchester (ST2000DM001) - 20.500 2 év gar
3TB Toshiba 3.5" SATAIII 64 MB cache winchester (DT01ACA300) - 25.000FT 2 év gar

vagy Nézzek egy EZEX-et 2 év garral 13.890 Ft

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#52892) King Unique válasza ggg666 (#52890) üzenetére


King Unique
titán

Igen, csak elsőre hangzott soknak, de innen nézve valóban okés és nyilván a ~ 100 MB/s is jónak mondható átlagban. Amúgy ekkora tárolókapacitású merevlemezeknél, más gyártók is SMR-t alkalmaznak, mint pl. a HGST. Kár érte, hogy ilyen problémája lehet a technológiának. De talán majd a TDMR | HAMR jobb lesz ilyen téren [link].

[ Szerkesztve ]

(#52893) VVoid válasza King Unique (#52892) üzenetére


VVoid
aktív tag

Lehet, hogy csak az első generáció(k) szenvednek ilyesmiben, majd a következők jobbak lesznek ebből a szempontból, és lehet, hogy csak apróbb file-ok esetében fordul elő, mert valahogy úgy értettem, hogy a random írást optimalizálják oly módon, hogy előbb cache-elik, majd blokkokban íródik fel magára a lemezre.
Amúgy a 100 MB/s írás teljesen rendben van, a rémhírek ennél jóval nagyobb mértékű lassulásról szólnak. Lehet, kicsit túl van ez lihegve, én mindenesetre egyelőre maradnék a PMR lemezeknél.

(#52894) jim bcs válasza Walter_White (#52891) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Mindenképpen 7200rpm-est legalább 16mb cache-el, ezekből WD1003FZEX, alternatíva HGST.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#52895) FollowTheORI válasza VVoid (#52893) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Fogalmam sincs honnan szedte, de általában a gyakorlatban még a PMR lemezek sem hozzák a 100MB/s írást...

Amugy változó mennyire lassul be... olyan 20-30MB/s körülre... néha az alá is benéz... de tartósan kb ennyivel kell számolni amikor sokat írsz rá.

Amikor a "cache" területre ír, akkor 70-80-90-100 is lehet... de csak párszor 10GB-ig. Utána elkezd belassulni meg ingadozni a sebessége.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#52896) ggg666 válasza FollowTheORI (#52895) üzenetére


ggg666
őstag

Ott a kép, hogy 40 óra alatt több, mint 7TB-ot írtam rá, és ellenőriztettem vele vissza oszd el másodpercenként és kijön.

De írtam is hogy ennél lassabb mivel én elfeleztem a 40 órát, és nyilván lassabban ír rá mint ahogy olvassa róla, de legközelebb csinálok neked egy írás tesztet.

[ Szerkesztve ]

(#52897) FollowTheORI válasza ggg666 (#52896) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

A head flying hours nem az az idő... :)

És miért felezted az órát?

Eleve az írás lassabb sokkal mint az olvasás... szóval értem én hogy mit csináltál de akkor sem jó következtetés.

Mivel gondolom akkor neked is vagy egy ilyen lemezed másolj rá 1TB-ot és nézd meg a gyakorlatban milyen lassú. :)
Ne tesztelgess szintetikusan.

Meg sajnos nem is az első írás a problémás itt, hanem amikor elkezdődik "töredezni" a lemez... értsd amikor törölsz róla, és új adatot írsz a helyére, vagy felülírsz random stb.
Na akkor kezd csak el igazán belassulni... meg miután "végzett", még jó ideig belül pakolgatja az adatokat, hallani ahogy dologzik még jóval a másolás befejezése után is.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#52898) ggg666 válasza FollowTheORI (#52897) üzenetére


ggg666
őstag

Akkor ha így jobban tetszik:


Bekapcsolva töltött idő:

[ Szerkesztve ]

(#52899) adsl


adsl
aktív tag

Sziasztok!Van egy közel 9 éves laptopom.Szeretném megkérdezni van e olyan program amivel megtudnám e nézni a winchester-em állapotát.Van ilyen program?Kellemes ünnepeket mindenkinek!

(#52900) junior11 válasza adsl (#52899) üzenetére


junior11
veterán

Szia, pl. HD Sentinel [link] , HD Tune Pro, Crystaldisk info stb... Viszont kellemes húsvéti ünnepeket.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.